Landbouw neemt geen genoegen met dubbele zuiveringsheffing Provinciale subsidie voor restauratie Thoolse monumenten DIEFSTAL BIJ JUWELIER IN SINT-PHILIPSLAND Bruidspaar dient gemeenschap DEZE WEEK STORMRAMP 1953 OP TELEVISIE Leefbaarheid kleine kernen meer centraal Bedreigd ondernemerschap PRAKTIJK IS VERHUISD Op veehouderijavond in Tolrust te Poortvliet: UIEN 75 CENT Inlevering restanten bestrijdingsmiddelen en medicijnen A.C. DE JONG A.C. DE JONG Donderdag 15 januari 1976 32e jaargang no. 8 E. VAN TUYN Tandarts naar HOOGSTRAAT 26 - THOLEN Melkveestapel daalt Mestvee gunstiger Beter graslandgebruik Torens Amerikaanse griep Tussen de 18 en 20.000 gulden sieraden en 3000 gulden geld Maandag 19 januari 20.15 u NCRV-TV Nederland 1 G.S. sturen nota "Bewoningspatroon" naar gemeentebesturen Nu ook gevestigd te SINT MAARTENSDIJK Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin op genomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Eendrachtbode Postbus S - Sint Annaland Telefoon 01665-375 en 752. Postgiro 12.44.07. Rabobank 30.30.05.556. Verschijnt elke donderdag. Abonnementsprijs 11,- per halfjaar. Per post 13,50. Losse nummers 0,50. Sluitingsdatum advertenties dnsdag middag 16.00 uur. Adver tentieprijs 0,24 per mm btw. Spierinkjes t/m 20 woorden 5,00 incl. btw. contant, op rekening 5,75 incl. btw. Hoofdedacteur - uitgever G. Heijboer. Afgaande op de aanbiedingen in dit nummer kan men zich nauwelijks voorstellen, dat de ondernemer-adver teerders in een bedreigde positie verkeren. De koopjes zijn voor de huisvrouw om van te watertanden, maar vergeten wordt dat de aanbieders het ook van armoe kunnen doen. Toch lijken de advertentiepagina's van deze week een levendige handel te tonen. Niemand denkt er dan als consument zo gauw over dat het ook een buigen of barsten kan zijn. Nu kan een ondernemer nooit alleen bestaan van opruimingsverkopen. Er moet een veel langere periode op volgen van normaal zakendoen. Dat is in onze tijd minder eenvoudig dan het lijkt. Zelfs al ziet men nog ondernemers investeren, ook in de detailhandel met winkelver beteringen, enz. Een goed detaillist weet dat zoiets ook eens in de tien jaar minstens nodig is om bij de tijd te blijven. In ons land is onder bepaalde voorwaarden iedereen vrij om zich als zelfstandig ondernemer te vestigen. De meeste daarvan behoren tot het Midden- en Kleinbedrijf, dat wil zeggen geleid door de eigenaar zelf. Er is altijd nog wel animo ran zelfstandig ondernemer te worden, maar helaas is het aantal dat het niet meer ziet (of niet meer kan zien) zitten groter dan het aantal dat hoopvol een nieuw bedrijf begint. Dan rijst wel de vraag of het zelfstandig ondernemerschap voor de toekomst nog zin heeft. Ondernemer niet alleen in de detailhandel, maar ook in ambacht, landbouw of kleinindustrie. Professor B. Goudzwaard is daar tijdens het jongste congres van het Nederlands Christelijk Ondernemers Verbond wat dieper op ingegaan. Hij zag drie factoren die het ondernemerschap in onze tijd ernstig bedreigen: 1. Voortgaande inflatie. 2. Aanhoudende structurele werkloosheid. 3. De negatieve beoordeling van het Ondernemerschap tegenover de oplossing van de grote problemen van onze tijd. Inflatie en daarmee prijsstijgingen zijn niet meer van de lucht. Dat alles tijdens een periode van teruglopende produktie en werkgelegenheid. Onze samenleving lijkt onmachtig het euvel van de inflatie de baas te kunnen worden. De loonsom per werknemer in de detailhandel is de laatste tien jaar verviervoudigd, het inkomen per zelfstandige in dezelfde periode beliep minder dan het vertweevoudigde. Het kleine Ondernemerschap wordt daardoor steeds meer raider graven. Inflatie, zo zei prof. Goudzwaard, is niet alleen een teken van economische verzieking, maar wijst ook op een zeker proces van sociale ontbinding in de samenleving. Het algemeen belang eist dus inflatiebestrijding. Een andere bedreiging ook voor het zelfstandig ondernemerschap is de werkóoosheid. De meest fundamentele bedrleiging is nog wat de samenleving vindt van het ondernemerschap. Men ziet eenvoudig gezegd, het ook niet meer zitten, dat de ondernemer het probleem kan oplossen. Wat kan gedaan worden om de bedreiging van het ondernemenschap minstens te beperken. Het gaat om de vraag wat het Midden- en Kleinbedrijf aan de samenleving kan bieden. Hoe moet de dienstbaarheid aan de naaste in de samenleving van nu ook vanuit het Midden- en Kleinbedrijf gestalte krijgen? Door in elk geval een actieve betrokkenheid op de samenleving en zich daarvoor onmisbaar te maken. Voor wat de welzijnsaspecten betreft, kan het Midden- en Kleinbedrijf hoog scoren, vindt prof. Goudzwaard. En die score kan nog hoger worden. Omdat er een roep is naar een zekere terugkeer van de kleine levens- en werkgemeen schappen, waarin persoonlijke verhoudingen meer kunnen heersen. Het zich een nummer weten in het werk of in een grootwinkelbedrijf zint de mens niet van nature. Veel consumenten die naar een nieuwe levensstijl gaan, trachten verantwoorder te consumeren, waarbij o.a. rekening wordt gehouden met bijvoorbeeld reparatiemogelijkheden. Van een moderne overheid wordt verwacht dan ze het Midden- en Kleinbedrijf de uitbouw van deze positieve welzijns kanten alle mogelijkheden biedt. Ook van een plaatselijke overheid. Dan is dat ondernemerschap dus nog niet uitgerangeeerd. Als het maar een zich vernieuwend ondernemerschap is. (boven de Bondsspaarbank) Spreekuren zijn hetzelfde gebleven. Tel. 01660-2699 Advertentie IM „De georganiseerde landbouw neemt geen genoegen met de dubbele aanslagen van het Waterschap voor de verontreiniging van het oppervlakte water. Dat is onredelijk, want het waterverbruik speelt geen enkele rol by de vervuiling. Dat moet gemeten worden. Daarom is de regeling nu willekeurig. We nemen er geen genoegen mee", aldus voorzitter M. C. I. Kosten van de Z.L.M.-kring Tholen en Sint-Philipsland dinsdagavond in Tolrust te Poortvliet. De zuiveringsheffing werd in het met 70 veehouders gevulde Tolrust bij de rondvraag in discussie gebracht door dhr. L. M. Niemantsverdriet uit Poortvliet. Hij wees erop dat je een dubbele aanslag van het Waterschap krijgt als je meer dan 155 m3 water verbruikt. Hij noemde dat een onrechtmatige daad. Dhr. Niemantsverdriet begreep niet waarom de veehouders, die door de melktank en elektriciteit al genoeg kosten hebben, dat weer moeten betalen. Hij drong er bij de veehouderijcommissie van de vereniging voor bedrijfsvoorlichting op aan, stappen te ondernemen bij het Waterschap. Meerderen vielen hem bij. Dhr. N. Knuist uit Stavenisse zei dat het water dat de veehouders gebruiken gedeeltelijk in de vorm van melk weggaat en gedeeltelijk in de vorm van qier, maar daar zijn voorzieningen voor getroffen. Bedrijfsvoorlichtter M. A. de Hond uit Tholen bracht naar voren dat er op Schouwen-Duiveland beslist geen dubbele aanslagen zijn verstuurd. Dat constateerde hij maandagavond nog op een vergadering met veehouders in 2erikzee. Dhr. de Hond wees er op dat het principe van de zuiveringsheffing is: de vervuiler betaalt. Dan gaat het niet om de hoeveelheid water die verbruikt wordt. Hij pleitte voor een uitvoerige discussie over deze zaak met het Waterschap Tholen. Voorzitter G. A. de Hond uit Tholen stelde dat het Waterschap zelf niet goed weet hoe het precies moet. Hij zegde toe er met de Z.L.M.-kring bij het Waterschap over te praten. Dhr. Niemantsverdriet: niet betalen. In zijn openingswoord wees voorzitter de Hond op de daling van de Nederlandse melkveestapel met 3 1/2 procent. Ook de Zeeuwse melkveestapel loopt terug en bedraagt nu minder dan 1% van het landelijk cijfer. „Hopelijk dalen we in Zeeland niet verder, want hoe dunner de melkveestapel wordt, hoe hoger de kosten worden voor het melkvervoer", zei de voorzitter. Hij was niet tevreden met de melkprijzen gezien de steeds stijgende kosten. „De investeringen lopen schrikbarend op door melkleidingen, tanks en voorzieningen voor vervuiling van het oppervlaktewater. Het is niet te verwonderen dat er in Zeeland een tendens ontstaat om melkvee af te stoten en de grond voor akkerbouw te gebruiken. De melkproduktie van 10 miljard kg. lijkt de top te zijn, want de groep vrouwelijk fokvee is met 5% verminderd. Als we daarbij de besluiten in Brussel ten aanzien van de melkprijs bezien, moeten we zeggen dat die voor onze bedrijven onaanvaardbaar is. Die prijs is wel zo bedroevend laag en daar komt nog bij, dat de tweede verhogingsfase in een periode valt dat er het minste melk is. Verder hangt er een melkpoederberg van 1 miljoen ton boven ons hoofd. Men wil de producenten laten meebetalen als die berg gedumpt moet worden, wat natuurlijk een zeer schandelijke daad zou zijn. De kaas prijs blijft ook aanzienlijk achter bij de richtprijs voor melk. Hoewel er een grote export is geweest, moest de produktie toch worden afgeremd. De boter en magere melkpoeder prijzen vertoonden wel wat opleving, dus we hopen maar dat het nog wat mee mag vallen voor 1976. Voor onze mestveebedrijven is het gelukkig heel wat gunstiger geweest. De prijzen zijn goed opgetrokken, mede door de premies voor slachtvaarzen, enz. Er was sprake van een goede export, waarvan deze sector gelukkig kon profiteren. Voor de melkveebedrijven was dit ook gunstig, daar de uitstoot en de goede nuchtere kalveren veel beter in de markt laqen dan verleden jaar. De mestveestapel is ongeveer met 10% teruggelopen, dus is er hoop dat dit de prijzen ten goede zal komen. De varkenssector heeft gunstige resultaten geboekt. Er is een formidabele uitvoer geweest van meer dan drie miljoen stuks, waarvan 1 miljoen levend werd uitgevoerd. De prijzen liggen hoog en de prijs van de biggen is zeer bevredigend. De pluimveesector ligt nog steeds in de hoek waar de klappen vallen. Hopelijk behalen deze bedrijven in 1976 betere prijzen. Als wij de veesector samenvatten, is er eensdeels wat verbetering te constateren, maar aan de andere zijde zijn er nog vele vraagtekens. Gezien het feit dat vooral de melkveebedrijven een zevendaagse werkweek hebben, zou het toch niet meer dan een rechtvaardige zaak zijn, dat wij hiervoor ook een redelijke beloning krijgen", aldus voorzitter de Hond dinsdagavond in Poortvliet. Na de uitreiking van de prijzen van de Thoolse dagen aan de heren A. J. de Hond, B. A. van den Hoek, Gebr. Noom, maatschap. Duijnhouwer, J. M. Klippel, J. M. v.d. Klooster, M. C. Wielaard, J. A. Dorst, J. P. v.d. Jagt en W. J. Hage hield ing. H. van Dijke van het proefstation rundvee te Lelystad een inleiding over beter graslandgebruik. Hij wees erop dat gras een hoogwaardig en naar verhouding goedkoop voer is. Door beter gebruik van het grasland kan men een hogere melkproduktie krijgen, wat gunstige financiële gevolgen heeft. Een verhoging per koe van 250 tot 300 gulden is mogelijk. Voldoende ontwatering, bemesting en herinzaai van slechte stukken zijn belangrijk voor goed graslanddat voor 60 70% voor beweiding wordt gebruiktende rest voor voederwinning. Smakelijk gras is ook van belang. Daarom vrij snel omweiden en in een vroeg stadium maaien. Op tijd beginnen, is ook goed voor de arbeidsverdeling: rond 1 juni moet de eerste snede weg zijn. Belangrijk is ook de veldperiode korter maken. Dit is o.a. mogelijk door een nieuwe cirkelmaaier die voorzien is van schudapparatuur. Ook zou men nog meer moeten overgaan van hooi op de kuil. Alles bij elkaar kan goede beweiding, goede voederwinning de melkproduktie nog belangrijk verhogen. De opbrengst per koe is erg belangrijk. Eigenlijk veel belangrijker dan men denkt", aldus ing. van Dijk. Daarna was er noq discussie. Daarbij kwam naar voren dat de gemiddelde melkopbrengst per koe in Nederland 4902 is en in Zeeland 4759 kg- sprak o.a. over uierontsteking en stof wisselingsziekten. Ook de I.B.R. of Amerikaanese griep passeerde de revue. Deze ontsteking van het slijmvlies heeft al grote economische schade veroorzaakt. De melkproduktie kan dalen van 30 naar 5 kg., terwijl uier- en hersenvliesontsteking een verder gevolg kan zijn. In Zeeland zijn nu acht gevallen geconstateerd. Bestrijding vindt plaats via enting door de neus. Grote waakzaamheid is geboden. Bij tentoonstellingen zoals de fokveedag van de Thoolse dagen dient de dierenarts tevoren de deelnemende bedrijven te bezoeken voor controle op I.B.R., aldus drs. Pekelder. Hij wees er ten aanzien van de uieront steking op dat er de laatste 20 jaar ondanks de anti biotica weinig vorderingen zijn gemaakt. Belangrijk is, in technisch en hygiënisch opzicht goed te melken en tepelbeschadiging voorkomen. Teveel krachtvoer kan ook ziekten veroorzaken. Het oppeppen van koeien in droogstand is een verwerpelijke zaak, aldus de dierenarts bij de Gezondheidsdient. Hij stond ook nog stil bij de kalfziekte en slepende melkziekte. Dhr. Niemantsverdriet constateerde: als je dat zo hoort, is er geen enkele koe meer gezond. Allemaal maar naar het abattoir". Aan het eid van de vee houderijavond deed voorzitter de Hond mededeling van het bedanken van secretaris L. Istha, die wegens andere werkzaamheden moet stoppen. De voorzitter vond dit persoonlijk zeer jammer daar hij altijd prettig had samengewerkt. De provinciale staten van Zeeland behandelen in hun vergadering van 20 februari verschillende voorstellen van G.S. voor subsidiëring van gerestaureerde of nog te restaureren Thoolse monumenten. Ten aanzien van de Gasthuiskapel in de Kerkstraat te Tholen wordt voorgesteld aan de gemeente Tholen een bijdrage te verlenen van ten hoogste 37.060,(10% van 30.000 en 5% van 681.200 gulden) in de op 711.200 gulden geraamde subsidiabele kosten van het pand Kerkstraat 9, de Gasthuiskapel. G.S. willen de kerkvoogdij van de Hervormde Gemeente Poortvliet een bijdrage van ten hoogste 27.164 gulden (10%) geven in de op 271.640,24 vast gestelde meerdere subsidiabele restau ratiekosten van de Hervormde Kerk in Poortvliet. In het voorstel schrijven G.S. dat de kerk van Poortvliet een ruim gebouw is. De toren is vrij zwaar en hoog, de onderste helft vierkant en het bovenste gedeelte achtkantig met een kort spits dak. In 1829 is deze kerk her steld, waartoe ook uit het fonds van noodlijdende kerken 300 gulden werd verstrekt. De nu uitgevoerde restau ratie heeft 1.636.053 gulden gekost. CRM heeft 720.820 gulden subsidie ge geven, de gemeente Tholen 432.492 gulden, de provincie 83.500 gulden. Van de gemeenteleden is 176.543 gulden binnengekomen, van de diaconie en het actiecomité 85.000 gulden; totaal 1.498.355 gulden waardoor er een tekort overblijft van 137.698 gulden. Doordat de gemeenteleden extra aan de kerkvoogdij bijdroegen, is er 29.140 gulden tekort op de gewone dienst, zodat de kerkvoogdij totaal 271.640 gulden moet bijspijkeren. De provincie wil daarin nu tegemoet komen. G.S. willen aan de gemeente Tholen een bijdrage verlenen van ten hoogste Drs. J. J. Pekelder van de Gezondheidsdienst voor dieren in Goes Maandagnacht is de 71-jarige juwelier C.M. Stouten uit de Voorstraat in Sint- Philipsland ernstig gedupeerd door de diefstal van gouden en zilveren deraden, horloges, ringen e.d. en geld. De waarde van de sieraden e.d. wordt geschat op 18 a 20.000 gulden. Aan geld wordt er zo*n 3000 gulden vermist. Van de dader(s) ontbreekt elk spoor. Dhr. Stouten was niet verzekerd. Dhr. Stouten, die sinds 1923 juwelier is in Sint-Philipsland, had maandagnacht een licht slaaptablet genomen en was om 1 uur naar bed gegaan. Om 5 uur was hij wakker en toen hij beneden kwam, ontdekte dhr. Stouten de diefstal. Hij en zijn echtgenote hadden er niets van gehoord. De dader(s) is (zijn) vanuit de achterstraat via een dubbelraam in de keuken binnengekomen. De woning werd helemaal doorzocht en uit de etalage en de kamer werden sieraden en geld meegenomen. De technische recherche van de rijkspolitie stelde een onderzoek in, terwijl de politie ook een buurtonderzoek hield. Eind november werden er bij zuivel handel Verwijs voor 3000 gulden voedingswaren gestolen, terwijl er daarnaast nog verschillende kleinere diefstallen in Sint-Philipsland geweest zijn in de afgelopen maanden. Dhr. Stouten, oud-brandweer commandant en oud-voorman bij gemeentewerken, is in 1954 ook al eens gedupeerd door een inbraak. Toen werd bij zijn filiaal in Nieuw-Vossemeer voor 3600 gulden aan sieraden gestolen. De dader is nooit gevonden. In Sint-Philipsland hoopt men dat de politie er in slaagt de diefstallen op te lossen, zodat er een eind komt aan de onrust die is ontstaan. Degenen die aanwijzingen kunnen geven3, worden verzocht zich in verbinding te stellen met de politie. 24.900 gulden (10% van 30.000 en 5% van 438.000) in de op 468.000 gulden geraamde subsidiabele restauratie kosten van de Poortvlietse toren. Voor restauratie van de toren in Scherpenisse wil het provinciaal bestuur de gemeente 3616 gulden (5%) in de op 72.310 gulden geraamde meerdere subsidiabele kosten geven. De kerkvoogdij van de Hervormde Gemeente Scherpenisse krijgt 4024 (10%) in de op 40.236 gulden geraamde meerdere subsidiabele restauratiekosten. De kerkvoogdij van de Hervormde Gemeente Sint-Maartensdijk krijgt van de provincie 11.441 (10% van 30.000 en 5%8. van 16810) in de op 198.810 geraamde subsidiabele kosten van herstel van het binnenpleisterwerk in de Maartenskerk. De provinciale staten behandelen op 23 januari een voorstel om 28.000 gulden te geven aan het provinciaal comité Zeeland Monumentenjaar 1975. Hiervan is tien mille bestemd als aan vullende bijdrage voor de tentoon stelling „Onder je voeten vandaan vlak voor je neus" en schoolproject. Even eens 10.000 gulden garantiesubsidie voor de Zeeuwse monumentenuitgave van de strip Suske en Wiske. Verder 3000 gulden voor inventarisatie van grafzerken van voor 1850. Op Tholen wordt dit gedaan door amateur fotograaf C. Poot uit Sint-Maartens dijk. Bedreigde ondernemers Veehouders maakten bezwaar tegen dubbele aanslag zuiveringslasten Inbraak bij Sint-Phllipslandse juwelier Ds. Haring nam afscheid van Hervormd Scherpenisse Nieuw-Vossemeer voor aanleg jachthaven hij Sint-Philipsland Uienprijs steeg tot drie kwartjes de Idlo Stavenisse was en komt vrijdag avond weer op de t.v. Minder werklozen dan vorig jaar december Belangstelling voor IJsclub te gering Stemmen van lezers Meer contact zoeken met Kamer van Koophandel Voor WHS wat minder zorg na volle bult bij NEO En dan opruimingsnieuws TREK U NIET AAN WAT IEDER ZEGT, MAAR DOE WAT BILLIJK IS EN RECHT Dit nummer bestaat uit 16 pagina's. „Ik vertrouw het niet", zei vader Bij de Vaate op die vroege zondagmorgen 1 februari 1953, „het water in de sloten blijft stijgen". Hij pakte zijn fiets en reed van zijn boerderij „het Spennekot" naar het dorp Kerkwerve om te vragen wat er precies aan de hand was. Veel wijzer werd hij niet. Geruchten genoeg: er zouden dijken zijn doorgebroken. Er zouden al mensen zijn verdronken. Bij de Vaate fietste terug naar zijn boerderij. De weg werd drassigen op het land stonden al plassen water. Daarna gaat alles heel snel. Het water loopt de boerderij binnen, stijgt en blijft stijgen. Vluchten kan niet meer. Op zolder zoekt de Voor het Oud-Vossemeerse bruidspaar Droogers-Vogel kwamen vrijdag middag en -avond verschillende vereni gingen op de been. Landbouwer Kees Droogers en ziekenhuislaborante Hannie Vogel zijn bijzonder actief in de plaatselijke gemeenschap. Hij is organist van de Gereformeerde Kerk, leider van het jeugdkooSr en een trouw id van de Thoolse damclub De Eendracht en de tafeltennisvereniging Velocitas. Zij is leidster van de Zondagsschool en dirigent van het jeugdkoor Polyhymnia. Kinderen van de Zondagsschool waren daarom vrijdagmiddag met bogen present bij de Gereformeerde Kerk, waar het eerste huwelijk in het nieuwe kerkgebouw werd ingezegend. De gemeentebesturen van Tliolen en Sint-Philipsland hebben van G.S. van Zeeland een nota „bewoningspatroon" gekregen, die is gemaakt door de Provinciale Planologische Dienst. Voor 1 maart kunnen de gemeentebesturen op- of aanmerkingen kenbaar maken met het oog op de behandeling van de nota in de Provinciale Staten. De nota bewoningspatroon beoogt een theoretisch kader te zijn waarin de mogelijkheden zijn omschreven om een meer gericht beleid te voeren met betrekking tot de kleine woonkernen in Zeeland. De nota onderscheidt de woonkernen in vijf groepen: regionale groeikernen, kernen met een aanvullende woonfunctie, opvanqkernen, plattelandskernen en consolidatiekernen. De nota stelt voor, mede op grond van de derde nota Ruimtelijke Ordening, nu het begrip „leefbaarheid" een meer centrale plaats binnen de beleidsvorming te laten innemen. Daarmee wordt getracht om enerzijds een ongewenst snelle groei van een woonkern te voorkomen en anderzijds stagneringen in de ontwikkelingen tegen te gaan. Indien Provinciale Staten met de nota accoord gaan, ligt het in de bedoeling van G.S. in streekplannen, dan wel in aparte daartoe strekkende voorstellen per regio alle woonkernen in de provincie in een van de vijf genoemde groepen in te delen. Deze uitwerking zal uiteraard in nauw overleg met de betrokken gemeente moeten plaatsvinden, aldus G.S. aan de gemeentebesturen Sint-Annaland, 13 januari 1976 - 100 ton 40 opw. 2 N.L. 7,50, 75,10 per 100 kg., 7 ton 40/60 2 N.L. 67,60, 5 ton drielingen 30/40 58,20. Sint- Maartensdijk, dinsdag - Uien 40 opw. 2 N.L. 73,70 - 74,84, drielingen 58,20, aanvoer 50 ton. familie, vader, moeder en drie kinderen, een goed heenkomen. Drijvend wrakhout bonkt tegen de muren. Uit een zolderraam klimmen ze op het dak. Ze zwaaien met een vlag en een ragebol, tot ze ontdekt worden door de piloot van een vliegtuig. Zo begint het verhaal van een familie uit Schouwen die de ramp overleefde. Hun belevenissen staan centraal in de achtste uitzending van „De tijd stond even stil", die de N.C.R.V.-T.V. maandagavond om kwart over acht uitzendt op Nederland I. Zij zijn - op de dochter na allemaal weer teruggekeerd naar hun eiland. Ze hebben veel zien veranderen. Wat bleef is de onzekerheid: kan dit weer gebeuren? Hun stem klinkt dan zeer nadrukkelijk in het koor van Nederlanders dat meepraat over de afsluiting van de Oosterschelde. In het programma van maandagavond zullen volgens onze informaties ook beelden van het eiland Tholen te zien zijn, met name van Stavenisse. Programmamaker Jan van Hillo spreektverder met burgemeester E. Baerends van Midden Schouwen en de voorzitter van het C.D.A. Zeeland, dhr. H. Eversdijk. In de week van 16 tot en met 20 februari, volgende maand dus, kunnen in alle Zeeuwse gemeenten restanten bestrijdingsmiddelen en medicijnen, die niet meer mogen of kunnen worden gebruikt, worden ingeleverd. Wie straks van zijn of haar oude medicijnen af wil, dient te letten op de advertentie met adressen en inleveringsuren die, kort voordat de actie start, in de E.B. zal worden geplaatst. Administratie- en Boekhoudkantoor Ook in 1976 kunnen wij weer Uw administratieve of boekhoud kundige problemen op de welbe kende en efficiënte wijze behan delen. Wenst U deskundig en betrouw baar advies, neem dan kontakt op met: M)M. en BOEKHOUDKANTOOR Tel. 01663-641 Tel. 01804-11425 Tel. 010-847800 Vestigingen in: Ridderkerk, Rot terdam en St.-Maartensdijk. Advertentie IM

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 1