Vosmeer gaf na jaarwisselingen punten pnjs Z.P.C. De heeft nu Eendracht 80 leden Jan Overeenkam. ....zo maar een eerste weekje Naast Borssele geen andere locaties energiecentrales N.A.K.S. WIL SPORTHAL OP THOLEN VOOR DE RECHTBANK CDA motie vond bij Zeeuwse staten welwillend oor Amigos winst en verlies Ernstige tekortkoming bij bouw zuiveringsinstallatie Tholen? Donderdag 8 januari 1976 EENDRACHTBODE 9 Vosmeer 2 speelde met tien man gelijk Zwemlessen Vosmeer 3 staat goed Vosmeer 4 - Meto 3 1-1 Tholen een der beste locaties Uibreiding mogelijkheden Programma gemeentebestuur Koelwater Bureau milieuzaken Met afgelasting van het totale zaterdagvoetbal resteerden voor het afgelopen weekend alleen nog de Vosmeerse elftallen, die wel op de groene mat kwamen. Niet dat het voor Vosmeer 1 zo gunstig afliep, want in Etten Leur kwam R.K.V.V.U. juist tot een doelpunt meer dan de gasten: 2-1. De eerste 45 minuten had Vosmeer de beste kansen tijdens een leuke partij voetbal. Met een wisselend aanvalspel had Vosmeer na 25 minuten de score kunnen openen, als de arbiter de handsbal binnen het strafschopgebied had waargenomen. Vosmeer leek twee minuten later toch het verdiende loon te krijgen, toen Rien Vaders hard en gericht inschoot. De Etten Leurse doelman kon echter het leer nog juist over tikken. Drie minuten voor de thee faalde Hans Vaders, toen hij op een pass van broer Rien wel goed in de ruimte dook, zich van de R.K.V.V.U. defensie ontdeed, maar alleen voor de doelman te gehaast was en het leer van zijn voet zag springen, waardoor de bal naast de verkeerde kant van de paal rolde In de tweede helft nam de thuisclub, die zich op de ranglijst ongeveer op dezelfde hoogte bevindt als Vosmeer, het heft in handen. Al na twee minuten had De Graaf succes, toen de Vosmeerse defensie een moment niet voldoende attent was en alleen voor doelman Vaders maakte De Graaf geen fout 1-0. Vosmeer kwam onder verdere druk en toen ieder aan de lijn een verdere Vosmeerse achterstand in het hoofd had, kwamen de partijen op gelijke hoogte. Rien Vaders gaf afgemeten aan Leo Havermans Czn., die beheerst scoorde. Wel volgde er na de scheidsrechterlijke beslissing nog protest van de thuisclubgrensrechtór, maar de arbiter bleef naar het midden wijzen: 1-1. Het gevolg was weer enige Vosmeerse opleving, maar de beide verdedigingen domineerden duidelijk in deze partij. Tot vijf minuten voor het einde. Uit een vrije thuisclubtrap kwam de bal voor de voeten van E. van der Linden, die hard en hoog achter keeper Vaders schoot: 2-1. De thuisclub had tenslotte nog verder kunnen uitlopen, als de toegekende strafschop na een fout van doelman Vaders bij het uittrappen, door de thuisclub niet was gemist. De laatste minuten waren nog voor de gasten, maar dat bracht geen verandering in de stand. M.E.T.O. Axel Goes Jong Ambon H.V.V. R.K.V.V.U. Vosmeer Zierikzee D.O.S.K.O. O.D.l.O. Steen Breskens 13 13 13 13 13 13 13 13 13 13 13 12 1 8 17 23- 9 17 22-15 17 17-12 15 24-19 15 17-12 17-16 17-18 19-15 17-23 14-27 10-18 13-22 13 12 11 11 10 9 7 Zaterdag 10 januari 1975 uur N.E.O. - W.H.S. (Ouwersloot) 14.45 Smerdiek - Dinteloord (Leyenhorst) 14.45 'Good Luck 2 - Smerdiek 2 (Schouw) 14.45 Vrederust - S.P.S. (Van Meel) 14.45 RustRoet -Thol. Boys(Verberne) 14.45 Thol. Boys 2 - S.S.C. (Kools) 14.45 Rozenoord - N.O.A.D. (IJzermans) 14.45 Vestingboys - Stavenisse (Faro) 14.45 Chrislandia 2 - W.H.S. 3 (,ruf) 12.45 W.H.S. 2 - V.V.N. 3 (Tetteroo) 14.45 S.P.S. 2 - Rozenoord 2 (v. Overveld) 14.45 Smerdiek 3 - Vrederust 2 (Kloost) 13.30 Stavenisse 2 - Smerdiek 4 (Valkenb.) 14.45 Vrederust 3 - S.P.S. 3 (Kersten) 12.45 Thol. Boys 3 - V.V.C. 4 (Nuyten) 12.45 N.O.A.D. 2 - Dinteloord 4 (Groenendijk) 14.45 Zondag 11 januari 1976 uur Steen - Vosmeer (Bostelaar) 14.30 vosmeer 2 - M.E.T.O. 2 (IJzermans) 14.30 Vosmeer 3 - O.D.l.O. 3 (v.d. Boom) 11.30 H.S.C. 3 - Vosmeer 4 (Nieuwlaat) 12.00 Het was tien minuten na rust, dat Gabi Havermans een trappende beweging maakte naar een tegenstander, een voor de arbiter voldoende duidelijke overtreding om de Vosmeerder naar buiten de lijnen te verwijzen. Met nog 35 minuten te spelen bleven er nog slechts 10 Vosmeerders over, maar die toonden volop inzet om de lege plaats te vullen. Men slaagde er zelfr in een 2-1 achterstand in te lopen, toen met nog een kxartier voor tijd Jos de Klerck 2-2 afrondde. Men moest in dat laatste kwartier aan Vosmeerse zijde wel alles op haren en snaren zette, maar het lukte toch de punt vast te houden en daarmee de tweede plaats op de ranglijst. Dit alles gebeurde in Halsteren, tegen de tweede keuze van die club. De gasten hadden de eerste helft al pech, toen men sterker toch niet aan een voorsprong kwam, want zowel Rien Hommel Fzn., Gerrie Schot als Wim van Dijke knalden tegen paal of lat. Met een enkel Vosmeers defensiefoutje kwam Halsteren 2 aan de leiding en vijf minuten voor rust wist de thuisclub de voorsprong op te voeren: 2-0. Het zag er in de pauze dus al bedenkelijk uit voor Vosmeer en toen men het later nog met 10 man moest klaren, leek de nederlaag onafwendbaar. Dat was toch niet het Aanvankelijk begonnen met een leden tal van 30 en een tralnlngskader van 5 ls de zwem- en poloclub De Eendracht momenteel uitgegroeid tot 80 leden en 8 trainers. Ondanks deze grote toeloop zijn nieuwe leden nog steeds van harte welkom, zowel voor het onderdeel wedstrijdzwemmen als voor de water- polo-afdeling. Naast de destijds bestaande en nu opgeheven werkgroep zwemmen Tholen werd in augustus 1974 Z.P.C. De Eendracht opgericht. Zij stelt zich ten doel het beoefenen van de zwemsport, zowel in wedstrijd- als in recreatief verband, voor de inwoners van het gehele eiland Tholen. Per 1 april 1975 nam De Eendracht de zwemlessen over van de werkgroep. De vereniging maakt behalve van het openluchtzwembad De Spetter aan de Zoekweg in Tholen ook gebruik van het overdekte zwembad Gageldonk te Bergen op Zoom en het sportfondsen- bad in Breda. Het bestuur van Z.P.C. De Eendracht bestaat uit voorzitter F. Hommel uit Oud-Vossemeer, secretaris W.P. C.J. Timmermans, Pr. Mauritsstraat 8 Oud- Vossemeer, tel. 353, penningmeester G.C. Goedegebuure, Schoolstraat 53, Sint Annaland, tel. 766, leden C. de Weerd, Hoogaarsstraat 7, Tholen, tel. 837, J. Niemantsverdriet, Raadhuisstraat, Oud-Vossemeer, tel. 325, N. van Gerven, Machteld van Gelrestraat 18, Tholen, tel. 760, A. Blok, Tholen, J. Hommel, Raadhuisstraat, Oud-Vossemeer. Het vaste trainingsuur in Gageldonk te Bergen op Zoom is iedere zaterdag van 15.30 tot (6.30 u. Voor het vervoer is een busdienst ingelast. Wedstrijden worden eveneens in Bergen op Zoom gezwcmmen, terwijl in de zomer maanden ook het Thoolse bad benut wordt. De waterpolo-afdeling speelt competitie in Breda en vriendschappelijk in Tholen. Dankzij de medewerking van badmeester J. Jansen werd een buiten verlichting aangelegd. De reiskosten naar Breda zijn normaal enorm hoog, maar dankzij de welwillende mede werking van de Waal B.V. uit Tholen is dat geen enkele probleem. ZP.C. De Eendracht heeft inmiddels vriendschappelijke contacten gelegd met verenigingen te Deinze(Belgie) en Borculo(Achterhoek) zowel in de zomer als in de winter worden zwemlessen- gegeven, want de vereniging stelt zich ook ten doel, kinderen en volwassenen de zwemkunst meester te maken. Een tiental mannen en vrouwen geeft instructie onder deskundig toezicht van de chef badmeester te Bergen op Zoom. Een ieder verleent belangeloos zijn medewerking. Zodra men kan zwemmen, kan men worden opgeleid voor het A of B diploma geoefend zwemmen. Tevens bestaat dan nog voor een ieder de gelegenheid om elke woensdagavond te trimmen. De instructie van de jongeren geschiedt van 18.00 uur tot 19.00 uur, terwijl de volwassenen van 19.00 tot 20.00 uur op woensdagavond aan bod komen. De kosten bedragen inclusief vervoer naar Bergen op Zoom en de entree tot het bad 4.75 per uur. Men kan zich nog steeds opgeven voor zwemlessen bij een der bestuursleden. Voor de ouders bestaat ten allen tijde de mogelijkheid om de verrichtingen van de kinderen gade te slaan, hiervoor kan men gratis gebruik maken van de bus. Tevoren kan men dan contact opnemen met een der bestuursleden. 11 7 4 0 18 28-11 12 7 2 3 16 17-10 12 5 5 2 15 25-18 11 5 3 3 13 17-17 11 4 4 3 12 19-19 12 4 4 4 12 22-18 12 3 6 3 12 19-17 12 4 3 5 11 18-19 12 3 5 4 11 12-21 12 3 4 5 10 18-20 11 2 2 7 6 12-16 12 1 2 9 4 15-35 geval en die situatie een meevaller, maar ook een gevolg van grote inzet. Met uitzondering van deze uitslag ziet de volledig stand er als volgt uit: Klasse 208 Grenswachters 2 Vosmeer 2 Halsteren 3 Odio 2 F.C. Bergen 2 Roosendaal 3 Kaaise boys 2 Steenbergen 3 N.V.S.2 M.ET.O. 2 Borgvliet 2 N.S.V.2 Weliswaar heeft Vosmeer 3 in de uitwedstrijd tegen Halsteren 4 niet meer dan een gelijkspel veroverd, maar op de ranglijst staat men in goede positie. De gasten waren in Halsteren vooral de eerste 45 minuten de betere ploeg, maar verder dan een schot op de paal door Gerrit Bril kwam het niet. In de tweede helft was de thuisclub sterker, maar nu haalde Vosmeer de beloning van haar spel gedurende de eerste 45 minuten. Door een kopbal van Toni Lindhout was het na 10 minuten tweede helft 0-1. Toch bleef het overwicht van Halsteren aanwezig, maar de Vosmeerse defensie hield zich lang goed staande. De gelijkmaker moest zelfs met wat gelu komen, want toen na 20 minuten de thuisclub een aanval opzette, die zonder gevaar leek uit te monden, kwam de bal verkeerd op de voet van verdediger Rien Wessel waarna keeper Danny Polderman een geslagen man was: 1-1. Met een spannende slotfase kwam er toch geen verandering meer in het gelijke spel. Klasse 306 Guzona 3 118 12 Vosmeer 3 117 2 2 Welberg 2 11 7 1 3 F.C. Bergen 3 10 5 4 1 Halsteren 4 11 6 2 3 Divo 2 9 5 1 3 Moe 3 114 16 Dosko 3 10 2 2 6 Borgvliet 3 jl 1 4 6 H.S.C. 2 10 2 0 8 Odio 3 9 10 8 17 38-13 16 22-10 15 24-13 14 33-13 14 26-12 21-12 24-26 24-28 14-34 12-30 848 Het vierde elftal van Vosmeer had kennelijk zijn kruit reeds in de Nieuwjaarsnacht verschoten waüt in de thuiswedstrijd tegen Meto 3 wist het tot slechts een doelpunt te komen terwijl het zoveel kansen wist te scheppen dat een zege met dubbele cijfers tot de mogelijkheden heeft behoord. Meto had in de eerste speelhelft een 1-0 voorsprong genomen welke Vosmeer pas na rust door Han Geuze gelijk wist te trekken. In die speelhelft had de thuisclub de wedstrijd in haar voordeel moeten beslissen maar in de afwerking was Vosmeer onmachtig waarbij men niet minder dan zes maal alleen voor de keeper kwam maar niet tot het winnende doelpunt wist te komen. Klasse 307 Guzona 4 10 5 3 2 F.C. Bergen 4 10 4 5 1 Lepstr. Boys 2 10 5 2 3 Moe 4 10 5 2 3 F.C. Bergen 5 10 5 2 3 Odio 4 9 4 3 2 Vosmeer 4 10 5 1 4 Dosko 4 9 2 2 5 H.S.C. 3 8 13 4 Dosko 5 10 0 1 9 13 19-12 13 19-13 12 20- 9 12 18-11 12 15-15 11 21- 9 11-10 7-15 11-16 4-36 Stem men ran lezers AFSCHEID NEMEN Het laatste nummer van het jaar roept wat weemoedigs op. Temidden van goede wensen is het toch een oudejaars- nummer. Afscheid nemen is een beetje sterven, zegt een Frans spreekwoord. Wij nemen afscheid van een jaar met veel spanningen, internationaal, maar ook in eigen land. Denk aan de recente t.v. en radio-uitzendingen over de gijze lingen. Zonder in herhalingen te vallen moet dat wel tot nadenken stemmen. Straks staan we dan weer voor het jaar onzes Heren 1976, zoals het vroeger in de geschiedenis vermeld werd. De Eendrachtbode had wat ruimtenood is me gezegd, zodat ik een stukje plaatste over Mattheus 25: 14-30, de man met het ene talent. Talenten die te leen werden gegeven. De afrekening komt. Die over weinig getrouw was zal over veel worden gezet. Aan het eind van het jaar wordt de balans opgemaakt. Wat is de uitkomst? Verdriet of vreugde? Van beide kunnen nogal wat voorbeelden worden genoemd. En vraagtekens oproepen. Maar onze jeugd zingt het lied: wij moeten doorgaan! Jezus komt met een hard woord: waar het aas is, daar zullen de gieren zich KORFBALRESULTATEN KERSTTOERNOOI EMERGO Op Tweede Kerstdag hebben de senioren van Emergo Sint- Maartensdijk meegedaan aan een korfbal toernooi in Terneuzen. De eerste wedstrijd was al om 9.50 u. tegen Volharding. Emergo verloor met 3-1 en de tweede wedstrijd tegen Luctor II zelfs met 6-1. De Smerdiekenaars hadden niets meer te verliezen en daarom besloot men in de laatste wedstrijd tegen Zaamslag te laten zien dat Emergo toch wel kan korfballen. De prestatie volgde: een 34 overwinning tegen Zaamslag, dat kampioen van poule 3 had kunnen worden als men van Emergo had gewonnen. Ondanks het vroege opstaan was ,t een gezellige dag waarvan Emergo taktisch veel heeft kunnen opsteken. verzamelen. Ook dat hebben we kunnen zien. Vandaag is er het gevoel, dat we ondanks onze welvaart, ondanks de zogenaamde goede communicatie er êên ding gemist wordt. We zien niet meer dat we op weg zijn. Op weg naar ver volmaking. We zijn op weg. Dit oude jaar heeft haast zijn loop volbracht. Zo bidt zijn kind: Heer aan de avond van deze dag, voer mijne ziel, die uw bestaan toch weet, uit deze hete gloed, verreind ootmoediger, en nieuw geboren, uw vreugde tegemoet. Rien Wesdorp Langeweg 10 Anna Jacobapolder. Naschrift: door redactie bekort. De op het woonwagenkamp in Tholen verblijvende J. S. had een sta-caravan geruild, maar die bleek later eigendom te zijn van de sociale dienst in Gouda. Deze dienst had er althans 13.700 gulden voor op tafel moeten leggen, alvorens die caravan aan S. in gebruik werd gegeven. Bij het vervoer was de sta-caravan beschadigd en toen besloot S. om de caravan maar te ruilen. Vrijdag voor Kerst hoorde de woon wagenbewoner van de Middelburgse politierechter dat hij twee maanden gevangenisstraf kreeg. De officier van justitie had dat ook geëist. Mej. C.H. uit Tholen kreeg 200 gulden boete en een voorwaardelijke gevangenisstraf van drie weken met twee jaar proeftijd. Zij had drie cheques geïnd en daarvoor de handtekening van een familielid gebruikt. Het ging om een totaal bedrag van 1200 gulden. De raadsman van de verdachte zei dat met deze 1200 gulden schulden werden betaald van het betrokken familielid. Daardoor bleef de straf ook beperkt. De inspekteur van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren maakte proces-verbaal op tegen L. van B. in Sint-Maartensdijk. Bij hem werd een kettinghond aangetroffen aan een veel te korte ketting en ook het hok van de hond voldeed niet aan de eisen. „Stel je voor", zo opperde gisteren m'n goede vriendin en echtgenote van de even onmisbare vriend Kees - zij heet Kee (maar dat wist u al) - „dat het bedrag wat aan vuurwerk is verknald werd gebruikt voor gehandicapte vriendjes en vriendinnen?" Uit zo'n uitdrukking proef je onmiddellijk de moeder. Om met de echte warme bakkers te spreken, je proeft er de „echte moeder" in. Als je dat zoals zovele andere dingen van emoties gaat ontdoen, dan zeg je: nou ja, eens per jaar wat knalletjes is tenslotte een reactie van jongeren en wellicht ook nog wat middelbaren die het niet kwaad bedoelen. Integendeel, men wil dan wat lawaaierig tonen, dat men als mensheid nog bestaat. Onbewust of bewust. In feite niet zoveel op tegen, al brengt het vaak nogal wat kwalijke gevolgen mee in een tijd dat we alles wat te voorkomen is, ook beter kunnen ver mijden, omdat de moderne tijd toch al zoveel kwalijke gevolgen heeft Die knalletjes waren overigens niet het enige wat in een weekje passeerde. Dan zou het wellicht nog zijn meegevallen. Dan waren we om zo te zeggen met de schrik vrijgekomen. Dat zijn we dan toch ook nog wel in menig ander opzicht. Een storm en waterstand, die toch ook weer z'n schade en ongemakken mee bracht. Om dan nog maar te zwijgen over onze minister-president, die de lont ook zo dicht bij het kruitvat heeft gelegd dat meer dan een café-bar vlam heeft gevat. Daar snap je dan weer niet zoveel vanNou wil de geachte heer Den Uyl eens een keer goed beginnen in een nieuw jaar met bezuinigingen aan te kondigen, waarom door zovelen al zo lang is geschreeuwd en dan is het weer niet goed. Aangezien ik van huis uit ben voorgehouden op te komen voor de verdrukte, neem ik het deze bewogen week op voor de minister president. Die heeft dat steuntje van mij nu beslist wel nodig, want hij wordt door vriend en vijand vertrapt. Het is ook nooit goed ook. Terwijl Den Uyl niet eens heeft gerekend met de zoveel minder vrije dagen bij een komende kerst-jaarwisseling. Dat heb ik inmiddels voor hem en de waarde lezers uitgekiend. Het kan misschien zoveel voordeel opleveren, dat hij die kinderbijslag dan toch kan handhaven. Kinderen behoeven immers in de maat schappij lang niet alleen maar nadeel te be tekenen. Integendeel. Dat ziet er dit jaar inderdaad heel anders uit met Kerst- en Nieuwjaar. Goed dat ieder genoot van de afgelopen feestdagen (hopelijk genoot), want dit jaar is het huilen met de klep dicht. Dan vallen Eerste en Tweede Kerstdag op zaterdag en zondag. Dan is het vrijdagavond Oudejaar en dat is nog niet zo gek, maar zaterdag is het dan wel 1977. Een Nieuwjaarsdag dus, waarop men normaal ook al vrij was. Dat wordt dan geen vetpot met de vrije dagen, want een extra snipperdag heeft op een weekend nauwelijks zin. Zie je wel, dat Den Uijl dat eerder had moeten bekijken, dan zou vermindering van de kinderbijslag totaal overbodig zijn geweest. Nu ik toch bezig ben, kan ik je ook wel vast ver tellen, dat Pasen 1976 valt op 18 en 19 april, niet zo vroeg' ook niet zo laat en dat Pinksteren - 50 dagen later - gemakkelijk uitgerekend op 6 en 7 juni kan worden gevierd. Het is maar dat u het vast weet. Van nu tot Pasen wordt dus een hele ruk, voor de studerende jeugd het moeilijkste stuk van het jaar (sterkte), voor de landbouwers vooralsnog een (vergader)winterslaapje, voor het bedrijfsleven een weer al op volle toeren draaiende balansbecijfering en opruimings gejaagdheid. Je zou riiet zeggen dat het de louwmaand was, ook al schrijf je het niet met een A. Het wordt maart-april, eer het zomers op- kikkertje doorkomt. Met mooie luchten boven land en zee en speels zonlicht rond wolken. Met al wat groen, kortom hou maar moed jongeren en ouderen. Als de vogeltjes het ei leggen, zijn de examens zo goed als achter de rug. Stel je dat vast voor in deze eerste week van het nieuwe jaar, dat het weer zo'n mooie zomer wordt als in 1975. Proost. Nee' deze eerste week zag het er daar nog niet naar uit. Toch kon je in alle treurigheid lachen. Om die binnenlander, die zich verbaasde, dat het in 24 uur tweemaal eb en vloed kon zijn. Om die reporter, die met een windstille zondagmorgen toch alle Stavenissenaren op de zeedijk wilde hebben. Ja, zo kon er in een weekje heel wat gebeuren. Gelukkig dat er nog over te schrijven en te lezen valt. Het had anders kunnen zijn. In de statenzitting van vrjjdag 19 december kwam het structuurschema elektrici teitsvoorziening aan de orde. Woordvoerder namens de CDA was dhr. E.Ph. Nleuw- kerk uit Poortvliet, die na z{jn betoog een motie indiende namens de KVP, ARP en CHU. Daarin werd aangegeven dat de staten zich uitspreken dat naast de bestaande locatie Borssele op planologische gronden en uit het oogpunt van milieubeheer andere locaties voor elektriciteitscentrales In Zeeland ongewenst worden geacht en dienen te worden afgewezen. Het werd een unanieme beslissing en steun voor deze motie. In een uitvoerig betoog had dhr. Nieuw- kerk in een zestal hoofdzaken het struOtuur schema en mogelijke gevolgen belicht. Als eerste punt sprak hij over de betekenis van het structuur schema elektriciteitsvoorziening (SEV) voor Zuid-Nederland. Vervolgens werd door hem de procedure nader onder de loep genomen, in de derde plaats de prognoses' vervolgens de locaties, ten vijfde het hoofdspanningsnet en ten slotte de financieringsaspecten. Voor wat de locaties betreft, merkte de heer Nieuw kerk het volgende op: „De bezwaren tegen kerncentrales liggen voor- een belangrijk deel in het emotionele, gevoelsmatige vlak. Bij het bespreken van de Zeeuwse locaties zijn wij ons van dit belangrijke element bewust. Toch moeten wij ons houden aan de formules die in het SEV met betrekking tot het totaal oordeel worden toegepast. Alleen dan is een objectieve maat, die correspondeert met de criteria van anderen aan te geven. Voor wat de Zeeuwse locaties betreft, zo vervolgde statenlid Nieuwkerk, delen wij de opvattingen van G.S. met be- De sportvereniging N.A.K.S. uit Sint- Maartensdijk heeft de steun van alle Thoolse sportverenigingen gevraagd om bij het gemeentebestuur te pleiten voor de bouw van een sporthal op het eiland Tholen. N.A.K.S. noemt het een loffelijk streven dat het gemeentebestuur op korte termijn een aantal vergrote gymnastieklokalen wil bouwen. „Wij vrezen echter, dat met de bouw van die lokalen een naar onze mening onontbeerlijke sporthal, waar dan ook op het eiland, voorshands niet gerealiseerd wordt. Anno 1976 is een sporthal, met zijn optimale mogelijkheden voor sportbeoefening, geen luxe meer. Reeds vele gemeentebe sturen, waaronder pok van kleinere gemeenten dan Tholen, zijn eveneens deze mening toetoegedaan en zijn Tholen dan ook in de realisatie van een dergelijke hal voorgegaan.", aldus voorzitter F. A. P. M. Bakx en secretaresse H. C. van den Hoek- de Korte van N.A.K.S. Volgens N.A.K.S. kunnen voetbalverenigingen de sporthal gebruiken voor zaalvoetbal, terwijl gymnastiekverenigingen veel grotere mogelijkheden hebben bij hun jaarlijkse uitvoeringen. Vele andere verenigingen zullen in staat zijn hun competities te spelen en toernooien te organiseren, waarvoor zij nu gedwongen zijn naar buiten de gemeente uit te wijken, aldus N.A.K.S. Een belanqrijk aspect noemt het bestuur de uitbreiding van mogelijkheden voor sporten die nu nog niet op Tholen beoefend kunnen worden: zaalhandbal, indoor-tennis, badminton, micro-korfbal, e.d. Volgens N.A.K.S. brengen een aantal vergrote gymnastieklokalen geen verbetering in de situatie dat verenigingen buiten de gemeente competitie moeten spelen omdat de vergrote lokalen niet geschikt zijn voor wedstrijdsport. het N.A.K.S.-bestuur wil' het Thoolse gemeentebestuur met klem verzoeken de bouw van een sporthal, waar dan ook op het eiland, ernstig te overwegen. De sportverenigingen op Tholen wordt gevraagd voor 1 februari steun te betuigen aan deze brief. Onder het motto Eendracht Maakt Macht. Volgens de begroting 1976 is het Thoolse gemeentebestuur van plan in Sint-Annaland een vergroot gymnastieklokaal van 13 x 22 x 7 meter te bouwen voor 750.000 gulden en in Tholen een normaal lokaal van 11 x 21 5.50 meter voor 500.000 gulden. Voor wat langere termijn staat een gymzaal van vijf ton in Poortvliet op het programma en eenzelfde gymnastieklokaal in Sint-Maartensdijk. In Sint-Maartensdijk komt er echter dit jaar wel een nieuwe gymzaal bij de lagere technische school. Vandaar dat het „gemeentelijke" gymnastieklokaal waarschijnlijk pas na de bouw in Poortvliet aan de orde zal komen, hoewel de bouwgrond wel beschikbaar is. B. en W. menen dat in Tholen wellicht niet met een gymnastieklokaal kan worden volstaan. Daarom studeert het college op de mogelijkheid om een dubbel gymnastieklokaal te verwezenlijken. Door het verwijderen van een losse tussenwand kan dit gebouw dan als een zaal voor zaalsporten gebruikt worden. Ook in het vergrote gymnastieklokaal in Sint- Annaland kunnen -volgens B. en W. zaalsporten worden beoefend. Voor 1976 is het gemeentebeleid nog als eerste op de lichamelijke opvoeding van de jeugd gericht en vervolgens op de georganiseerde sportbeoefening. Tijdens de begrotingsbehandeling in de Thoolse gemeenteraad zei burgemeester J. E. van Boeijen dat veel duidelijker dan vroeger een gymzaal voor verenigingsgebruik nodig is. Het verenigingsleven geeft echter nog geen aanleiding voor het stichten van een sporthal, aldus de burgemeester eind november vorig jaar. Inmiddels heeft de dorpsgemeenschap Sint-Annaland bij B. en W. van Tholen de wens van de Thoolse turnfederatie ondersteund om het plan voor het vergrote gymnastieklokaal in Sint- Annaland zodanig te wijzigen dat de afmetingen minstens 16 x 28 x 7 meter worden. In zo'n sportzaal kunnen dan wedstrijden van de Zeeuws-Brabantse turnkring gehouden worden. trekking tot Bath/Hoedekenskerke en Ossenisse, die wij afwijzen en die van Borssele als de eerst beschikbare en de meest geschikte. Hoewel wij in grote lijnen onderschrijven wat het college over de locaties Tholen en Sint-Philips land opmerkt, vinden wij het nodig daar iets meer over te zeggen en met name over Tholen Zuid. Als wij de criteria die voor deze locaties worden gehanteerd op een rijtje zetten, en rekening houden met een afgesloten Oosterschelde, dan wordt de gemiddelde uitkomst voor Tholen minder dan 11 en daarmee een van de beste locaties in Zuid-Nederland. Daarbij in overweging genomen dat Zuid-Nederland wellicht 3000 MW of 3 centrales in 1990 zal moeten accepteren (of 6 tot 2000) en de weinige alter natieven in de rest van Zuid-Nederland, lijkt het zeer wel mogelijk dat Tholen toch de tweede Zeeuwse locatie gaat worden omdat er te veel voor of te weinig tegen pleit, ondanks de Zeeuwse voorkeur voor een andere oplossing. Vooral de korte dubbele 380 KV lijn Tholen-Roosendaal en de erg gunstige koelwater mogelijkheden, spelen daarbij een belangrijke rol hoewel wij weten dat na beoordeling van het structuurplan in het streekplan en de daarbij behorende insprakprocedure, provinciale staten het onaanvaardbaar kunnen uitspreken, blijft bestaan dat de minister van economische zaken kan menen dat het nationaal belang niet de juiste prioriteit heeft verkregen waardoor een aanwijzing kan worden gegeven. Op grond daarvan willen wij het Zeeuwse standpunt zo hard als maar mogelijk maken en zeer nadrukkelijk stellen dat wij voorlopig elke locatie in Zeeland, behalve Borssele onaanvaard baar vinden. Tholen als tweede locatie in Zeeland niet wensen te overwegen, als alternatief voor de Maas-Waal centrale, voordat de voor- en nadelen van koel torens beter zijn uitgewerkt", aldus dhr. Nieuwkerk. WD-statenlid L.A.M. Elenbaas uit Scherpenisse had voor een Thoolse locatie ook nogal wat landschappelijke bezwaren. Hij meende voorts dat de prognoses over het elektriciteitsgebruik in de toekomst nogal royaal waren uit gevallen. Ook g.s. noemde de land schappelijke bezwaren van een centrale ten zuiden van Tholen. Volgens het college zou een centrale daar een dominerende invloed hebben op de oostelijke kom van de Oosterschelde en het silhouet van het stadje Tholen. Nog een andere streekbewoner, ge deputeerde J. van den Bos, uit Tholen, had het vrijdag in de statenvergadering niet moeilijk. De provinciale staten stelden zich, behoudens enige be denkingen bij PvdA en PPR, achter de zienswijze van gedeputeerden ten aanzien van de organisatie provinciaal milieubeheer. Dat is dan een afdeling milieuzaken ondergebracht bij de provinciale waterstaat (er is 15 tot 20 man personeel nodig) en een bureau milieuzaken (3 man) op de provinciale griffie. De heren van Amigos Oud-Vossemeer hebben maandagavond in Bergen op Zoom twee wedstrijden gespeeld. Van het niet zo sterke Tobec II werd met 2-1 gewonnen. Setstanden 7-15, 15-13, 8-15. Om half tien was Tobec I aan de beurt. Daar Amigos niet bijster tevreden was over zijn verrichtingen in de eerste wed strijd en Tobec I in zijn eerste wedstrijd De Berk reeds met 2-1 had verslagen, ontbrak de moed wel een beetje bij de OudVossemeerse heren. Amigos begon toch zeer goed en won de eerste set met 15-10. In de tweede set kwam Tobec I tot beter sp>el zodat men Amigos met 15- 12'de setoverwinning ontnam. De derde set was beslissend en hoe....: de heren van Amigos verloren met 15-12. Tobec I won dus ook van Amigos met 2-1. De jeugdteams van Amigos hebben meegedaan aan een jeugdtoernooi in Steenbergen. Het meisjesteam bereikte na vier gelijke spelen een vijfde plaats, terwijl de jongens door een overwinning op Bermi/Vig zesde werden. Coach was Jan Loof. Het dagelijks bestuur van het Water- scahap Tholen meent dat een ernstige tekortkoming bij de bouw van de zuiveringsinstallatie in Tholen de oorzaak is van de onvoldoende ontwatering van het slib in de droog- bedden. Het meerwerk dat nodig is om dit euvel op .te lossen, zou 18.919,60 kosten inclusief B.T.W. B en w van Tholen hebben geprobeerd hiervoor D.A.C.W.- susbsidie te krijgen in het kader van de bestrijding van de werkeloosheid. De poging werd echter niet met succes bekroond Inmiddels is de zaak technisch opgelost door het aanbrengen van grind.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 9