Regering verzocht Oosterschelde af te sluiten Kanaalschap gevraagd geen jachthaven aan te leggen Cafe in Tholen uitgebrand Samenvoeging gemeenten op eiland Tholen een mislukking ATLETIEK -.sat- I STAVEN,SSEC* sch^eh,sse Vervolg plaatselijk riieuws NIEUWJAARS-RECEPTIES Er zijn veel manieren om af te slanken. Als u ze allemaal al hebt geprobeerd, wordt't hoog tijd voorde Samen Slank Club. WÊÊBEMM& Schuttevaer Sint-Phi/ips/and met 2 moties: Twee bewoners redden zich via plat dak Gemeenteraad Nieuw-Vossemeer: Donderdag 8 januari 1976 EENDRACHTBODE 7 Onzekerheid OUD" tfT"\ I 7 SIHT- POORTVLIET Gevallen Kerkelijke vacatures Nieuwe bezorgster Rode Kruis Beroepen Druk bij de Wigchelaar SINT-PHILIPSLAND Peuterbadje Karreveld D.S.V.F. verliest Geslaagde bazar Voorstellen Oosterschelde-motie Naast bier ook Oosterschelde stromen Tweede motie Vervolg van pag. 1 U> an telle" dieet Weight Controllers De nog In 1975 afgewerkte 64ste jaarvergadering van de Koninklijke Schippersvereniging „Schuttevaer" afdeling Sint Philipsland resulteerde in het aanvaarden van twee moties. De eerste, met overigens twee stemmen tegen, betrof een eerste schippers reactie op de Oosterscheldekwestie. Deze Schuttevaer afdeling was van oordeel dat het voor de binnenscheep vaart gewenst is de Oosterschelde af te sluiten. Een tweede motie was een meer plaatselijke aangelegenheid en betekende een ruggesteuntje voor het genomen raadsbesluit om de werkhaven van rijkswaterstraat niet te gaan bestemmen als jachthaven. Op 29 december vond deze afdelings vergadering plaats in dorpshuis „De Wimpel" met daarbij ook het voltallig college van b en w van de partij. Van de 41 leden, 3 junioren en 9 donateurs waren er een 24 thuisvarend en daarom van de partij. Voorzitter G. Meyer, een vooral op Frankrijk varend binnen schipper releveerde in zijn openings woord het wat moeilijk, maar nu bijna afgewerkt 1975. Moeilijk door de tarieven concurrentie strijd, door blokkade, enz. Wat de blokkade betreft is dat voor de schippers in Nederland nog een beperkte schade gebleven, maar de Belgische collega's hebben zo'n 9 weken voor anker gelegen en als men dan op het bereikte resultaat afgaat, moet men concluderen, dat het lang niet opweegt tegen de geleden schade. De heer Meyer deelde voorts mee, dat de bestaande schippersorganisaties tot een overkoepelende federatie zijn gekomen, wat een gunstig resultaat kan afwerpen. Naast b en w was ook havenmeester M.A. van Duuren op deze vergadering. Secretaris C. den Braber gaf èen resumé van de jaarvergadering in Zwolle, het ledental met weer 2 nieuwe advertentie IM leden en de via de Sint Philipslandse ledenvergadering behandelde wensen op de nationale bijeenkomst. Onder meer was er het verzoek om te komen tot een betere afbakening van de Witte Tonnen Vlijen bij Stavenisse en het meer naar het noorden verplaatsen van de sectorlichten bij het Tholense Gat. Dit laatste zou echter te hoge kosten meebrengen. Aan het gemeentebestuur van Sint Philipsland was gevraagd de meer- gelegenheid in de haven te verbeteren, maar dat was na een gesprek ook wat op de lange baan geschoven vanwege de Oosterschelde-onzekerheid. Een soortgelijke conclusie was er voor wat het havenonderhoud betreft. Uit het jaarverslag van penningmeester J. Reijngoudt bleek, dat er 1101,88 was ontvangen en 1120,03 uitgegeven. Dat betekende een nadelig saldo van 18,15. Als ieder op tijd zou hebben betaald, zo constateerde de penningmeester, dan zou er een batig saldo zijn geweest. De financiële positie van de afdeling beperkt zich thans tot 378,15. Herkozen werden de bestuursleden D. Lindhout en C. den Braber. Het praatje van burgemeester G. van den Berg concentreerde zich rond de onzekerheidsfactor Oosterschelde. De heer Van den Berg vond het plezierig, dat eenmaal per jaar de Sint Philipslandse binnenschippers en het gemeentebestuur contacten hebben via de jaarvergadering. De thuisvarende schippers zijn altijd, maar zeker rond de jaarwisseling welkom. De eerste Sint Philiplandse burger wees op de grote investering, die door deze categorie van het bedrijfsleven moet worden gemaakt om de boterham te kunnen verdienen. Wil men tijdig kunnen reserveren, dan moet er een behoorlijke prijs voor de vracht gemaakt worden en dat zat er in 1975 niet altijd in. Hopelijk lukt dat in 1976 beter, al zijn er rond het bedrijfs leven wel allerhande zorgen. De burgemeester had met enige bevreemding geconstateerd dat er bij zijn komst naar deze gemeente, geen schadeclaim van bestuurszijde was gedaan op de Deltawet, indien door VOSSEMtfR Hg HMnfUElVW W*1m*MTENSDIIK \5b\ ANNA JACOBAPOLDEft De echtgenote van dhr. A. van Tiggele viel dinsdag van de trap waardoor ze een diepe snee in haar achterhoofd opliep en enige schrammen in ,t gezicht. Gelukkig had ze geen arm- of been breuken. Dokter Padt zag zich genood zaakt de wonde toe te naaien. In het college van notabelen van de Hervormde Gemeente zijn enkele vacatures ontstaan. Vrijdag 16 januari zal een verkiezing worden gehouden wegens het aftreden van M. de Groen en C.K. Goudzwaard, die beiden niet herkiesbaar zijn wegens hun leeftijd. W.M. van Tiggele is niet herkiesbaar wegens zijn benoeming tot kerkvoogd. R. Weijler is wel herkiesbaar. Mevr. Hoogerbrugge-van Ast, uit de Langestraat 4 is de nieuwe bezorgster van de Eendracht bode. Zij hoopt het abonneebestand spoedig door en door te kennen, zodat u elke donderdag verzekerd bent van uw nieuwsblad. Ook de nieuwe abonnees zal mevr. Hoogerbrugge graag noteren. Advertenties kunt u schriftelijk en telefonisch opgeven aan Eendracht bode, Postbus 5,'v Sint- Annaland, telefoon 01665 - 375 en 752 of eventueel schriftelijk aan onze bezorgster. Let op de sluitingstijd dinsdag 16.00 uur. Het Thoolse Rode Kruis start vanavond, donderdag 8 januari, om acht uur weer met de lessen in ,t Ouwe Raed'uus. ,De Gereformeerde Gemeente Poortvliet heeft een beroep uitgebracht op ds. J. Koster uit Barneveld. Tachtig jongeren en enkele ouderen waren er Tweede Kerstdag in ,t Ouwe Raed'uus voor een Kerstmiddag van de jeugdvereniging de Wigchelaar. In de bovenzaal werd de film de Tien Geboden vertoond, waarna er in de benedenzaal een koffiemaaltijd was. ,t Was zeer geslaagd. Het gemeentebestuur heeft subsidie gevraagd voor de aanleg van een péuterbadje op het Karreveld, wat 15.000 gulden zou moeten kosten. De Provinciale Raad voor de Recreatie in Zeeland wijst eMop, dat het ministerie van C.R.M. in het beleid een belangrijke plaats gaat toekennen aan de openluchtrecreatie in het woongebied. Voorshands wordt een experimenteel beleid gevoerd. Naar de mening van de recreatieconsulent heeft het peuterbadje landelijk een te lage prioriteit om in het experimenteel beleid te worden betrokken. Wanneer te zijner tijd een definitief beleid zal worden gevoerd, zal dit project alsdan kunnen worden getoetst aan de te hanteren normen. Voor de Zeeuwse damcompetitie heeft D.S.F. vrijdagavond met 13-7 verloren van ,s Gravenpolder II. Voor de huis houdelijke competitie werden dinsdag 30 december de laatste partijen van 1975 gespeeld. Bij de A-senioren is de spanning ten top gestegen door de winst van J. v.d. Velde op A. Verwijs Jr. over enkele weken is waarschijnlijk de kampioen bekend. A-senioren: L. v.d. Velde - L. ten Hove 0-2, A. Verwijs Jr. - J. v.d. Velde 0-2, J. den Braber - J. Joppe 2-0. B-senioren: M. Fonteijne - A. Verwijs Sr. 1-1, J. Noorthoek - P. Reijngoudt 0- 2. De voetbalvereniging N.O.A.D. hield op 27 december een geslaagde bazar in het dorpshuis de Wimpel. ,t Was doorlopend zeer druk en het netto resultaat was 2900 gulden. De naam van de pop (Wilhelmina) werd niet geraden. Het gewicht van het eerste elftal was 991 kg. Na loting ging de hoofdprijs naar mevr. Geense-v.d. Have. De prijs voor het doelschieten was na loting voor Jos Huysmans met twee treffers. afsluiting Oosterschelde de haven een andere bestemming krijgt. Er was met het bestuur van de Schuttevaer afdeling een gesprek over uitbreiding meer palen, maar dat blijkt technisch nogal wat voeten in de aarde te hebben. De onzekerheid rond de Oosterschelde- beslissing zet mogelijkheden toch al op een laag pitje. Weliswaar staat in de gemeentelijke begrotingsbrief 1976 verbetering van de haven op het programma, maar of dat wordt gerealiseerd blijft nog wel een vraag teken. Er kan een mogelijkheid inzitten om iets te bereiken in het kader van de werkgelegenheid. Men mag veronder stellen dat het er steeds meer op lijkt dat de Oosterschelde zal worden afgesloten volgens het oorspronkelijk plan, op dit moment duurt de onzekerheid nog altijd voort. Sint Philipsland als toch ook een schippersgemeente heeft daarbij ook als zodanig belang en wil ook graag schippersgemeente blijven. Dan moeten daartoe ook mogelijkheden aanwezig zijn. Vandaar dat tijdens een werkbezoek van de Commissaris der Koningin in Zeeland onder meer werd gesproken over streekplannen. Tijdens dat gesprek is gepleit voor aanleg van een haven accommodatie als er een Philips- dam zal worden aangelegd. Bij realisering daarvan zouden Sint Philipslandse schippers ook over een havenaccommodatie kunnen beschikken aan diep vaarwater. Door al die onzekerheiden is de huidige binnen haven evenwel een discutabele aangelegenheid. Niettemin werden de Sint Philipslandse wensen door het provinciaal bestuur en met name door gedeputeerde Kaland, waartoe de havenportefeuille behoort, positief ontvangen. Er zijn overleg-mogelijk- heden overgebleven. Als de Philipsdam er komt voor het zich concentreren op nieuwe havenaccommodatie. Als de Oosterschelde zou worden afgesloten, dan de bestaande binnenhaven verbeteren, zou besloot burgemeester G. van den Berg zijn Schuttevaer- pr aatje. Als afgevaardigden naar de congres vergadering (waarschijnlijk in Alkmaar) werden benoemd de heren C. Meyer (voorzitter) en C. den Braber (secretaris). Plaatsvervangers de bestuurders Lindhout en Kosten. Als voorstellen om aanhangig te maken op het Schuttevaer-congres te Alkmaar werden opgetekend om ter zijner tijd bij de vluchthaven te Tholen een telefoon cel ter beschikking te krijgen en een golfbreker aan te leggen aan de zuidzijde van de vluchthaven. Bij zuiderstorm loopt het hoog water sterk door tot aan de vluchthaven, die dan geen veilige ligplaats biedt. Voorts achtte de vergadering het gewenst dat de gasboei op het eind van het Schelde Rijnkanaal (Volkerak) een licht- frequentie-verandering krijgt van 4 tot 8 seconden en dat de kop van de begeleidingsdam wordt verlicht met een rondschijnend rood licht. In discussie kwam ook de zondagsrust en het. ,s nachts varen. Op 1 januari 1977 zal er namelijk een nieuwe schepenwet van kracht worden, waarin onder meer wordt opgenomen, dat een binnenscheepvaartdiploma vereiste wordt, dat de schepen aan keuring onderhevig zijn en nog wat andere eisen. De vergadering meende, dat er dan zeker ook wel een werkuren- bepaling in moet worden opgenomen, want als men toch zo'n 40 uren achtereen aan het roer moet en mag staan, heefteen diploma weinig zin. Het probleem is echter van de werkuren- beperking een internationale over eenkomst te maken. Sommige provincies hebben al een zondag- bi nnenvaar tver bod Voorzitter G. Meyer wees er vervolgens op, dat het eigenlijk een merkwaardige zaak is, dat bij alles wat zich al rond de Oosterschelde heeft afgespeeld, nog nimmer een officiële binnenvaart schippersreactie is vernomen. Van die zijde heeft men zich nimmer uitge sproken of men deze zeearm open dan wel dicht wil hebben, terwijl men er toch wel zeer nauw bij is betrokken. Nu er toch weer onzekerheid is over gebleven acht hij het innemen van een standpunt door de schippers een gewenste zaak. Wat zijn er naast volledige afsluiting voor mogelijk heden? Van schipperszijde bezien alleen maar een groter sluizenprobleem en daardoor langere wachttijd. De beroepsvaart kan daarom mijn inziens nauwelijks gebaat zijn bij een van de alternatieven, vond de heer Meyer. Hij achtte het in dit stadium gewenst de mening van de schippers, althans die ^modehuis nta bosstraat 27 bergen op zoom van Schuttevaer Sint Philipsland, aan de regering kenbaar te maken. Daarom stelde hij namens het bestuur voor om een motie aan de regering te zenden, waarin deze afdeling van binnenschippers pleit voor een zo spoedig mogelijk volledige Ooster- schelde-afsluiting. Het bestuursvoorstel bracht heel wat tongen in beweging. De oppositie tegen het bestuursvoorstel wqs niet groot, maar met wel sprekende argumentatie. „Ik ben voor stromend bier en ook voor stromend water", verklaarde een van de tegenstanders van Oosterschelde afsluiting. Hij zette later op zijn stembriefje: „Dicht is mijn brood, maar open is leven." Daarmee wenste hij aan te tonen, dat het mogelijk voor zijn beroep als binnenschipper aantrekkelijker was de Oosterschelde afgesloten te zien, maar dat zijn milieu bewustzijn voorkeur gaf aan de eb en vloed, met alles wat daaraan als levende natuur is verbonden. Later bleek, dat over dit onderwerp toch niet schriftelijk gestemd moest worden, zodat een mondelinge beslissing over het aanvaarden van een motie uitwees, dat er 2 voor openhouden van de Oosterschelde waren en 22 tegen. De tekst van de aan de regering gezonden motie luidde: „De afdeling Sint Philipsland van de Koninklijke Vereniging Schuttevaer op 29 december in vergadering bijeen, gehoord de plannen om voor 1 mei 1976 een beslissing te nemen omtrent het al of niet afsluiten van de Oosterschelde, gezien de problematiek die openhouden in deze zeearm met zich meebrengt voor de binnenscheepvaart, o.a. weer sluizen en daardoor langere wacht tijden; gezien verder de gevarenfactor voor het varen op deze zeearm, die eveneens wachttijden met zich meebrengt, spreekt zich uit voor een zo spoedig mogelijke afsluiting van de Oosterschelde overeenkomstig de Deltawet en gaat over tot de orde van de dag." Door een der bestuursleden werd nog een tweede motie ter tafel gebracht. Dat betrof een meer plaatselijke aangelegenheid. Betrokkene had kennis genomen van de verwikkelingen tussen het gemeentebestuur van Sint Philipsland en het kanaalschap De Eendracht met als strijdpunt de aanlhaeg van een jachtven. De vergadering constateerde, dat men als binnenschippers geen enkel belang heeft bij aanleg van een jachthaven en daarom wilde men graag de oppositie van het gemeentebestuur terzake steunen. Meerderen waren van oordeel, dat men door speedboten meer na- dan voordeel kan hebben bij het thuisvaren in de Sint Philipslandse haven. Daarom ging er een adres naar het Kanaalschap De Eendracht en naar andere bevoegde instanties (de provinciale besturen van Brabant en Zeeland waarin de Sint Philipslandse afdeling van Schuttevaer verzocht van de werkhaven van rijkswaterstaat nabij Sint Philipsland geen jachthaven te maken. Na deze moties kwam nog ter sprake de leerplicht voor het 5 jarig schippers kind, het contact met het plaatselijk gemeentebestuur en het feit dat zich 2 nieuwe leden aanmeldden. Advertentie IM Cafe-bar De Fuik in de Hoogstraat te Tholen is zondagochtend om vier uur door een fd uitslaande brand verwoest. Beheerder P. de Bruin en z(jn vrouw konden zich via een plat dak aan de achterkant van de woning redden Het naastgelegen kantoor van notaris mr. W. Loof en tandarts E. van Tuyn liepen grote schade op. Ook het postkantoor kreeg veel waterschade. Over de oorzaak van de brand tast men nog ln het duister. De schade bedraagt ongeveer een half müjoen gulden. Men is verzekerd. Cafe-bar De Fuik is eigendom van drankenhandel W. Rijnberg uit Sint- Annaland. De brand werd rond vier uur ontdekt door de echtgenote van de caféhouder. Ze was wakker geworden door luide knallen. Op dat moment waren de vlammen al in de slaapkamer bij het ledikant, mevr. de Bruin alarmeerde haar man en samen vluchtten ze via een plat dak. Inmiddels was ook mevr. Luisterburg in de aan de overkant gelegen Winnetoubar wakker geworden door het lawaai. Haar man sloeg alarm via 0011 waarop de brandweersirenes in Tholen en Sint-Maartensdijk in werking werden gesteld. Vanwege het tijdstip dachten verschillende inwoners in beide kernen dat het om hoog water ging. Rond vier uur was er die zondag ochtend echter praktisch geen wind meer, wat een gunstige factor was bij deze brand. Nu was het voor de Thoolse brandweercommandant D. van Duivendijk al een angstwekkend gezicht in de smalle Hoogstraat. Bij storm waren de gevolgen niet te overzien geweest. Ladderwagen De vrijwillige brandweer uit Tholen rukte met een compleet korps via de Stoofstraat op en bestreed de brand aan de voorkant met zes stralen. Men kreeg later uitstekende assistentie van het korps uit Sint-Maartensdijk dat met een hoge en een lage drukspuit aan de achterkant de brand bluste via de Vis straat. De hitte bij de brand was zo groot, dat het direct aangrenzende kantoor van notaris Loof en tandarts van Tuyn werd aangetast De balken van het plafond liepen door van het cafe naar het notariskantoor, zodat deze dwars door de muur brandden. Daarom was de brandweer genoodzaakt binnen te. blussen waardoor grote schade ontstond. Vanwege de hoogte van het notariskantoor had commandant van Duivendijk assistentie gevraagd van een ladderwagen uit Bergen op Zoom, de Thoolse politie loosde de ladderwagen via de langzaamverkeersweg vanaf de brug binnen. In diverse woningen in de Hoogstraat sprongen de ruiten door de grote hitte, om zes uur was men de brand meester en om tien uur rukte de brandweer in. De brandweer lieden werden in de Winnetoubar van brood en koffie voorzien. Ook dhr. en mevr. de Bruin kregen daar een tijdelijk onderkomen. Bij de blussing had de brandweer veel plezier van de ladderwagen van de Bergse brandweer. Hoewel ook een onderzoek van de technische recherche ♦Bij de brand in café-bar de Fuik in de Hoogstraat te Hiolen hielp zondag ochtend ook de ladderwagen van de Bergse brandweer. Naast het uitgebrande café het kantoor van notaris Loof en Tandarts van Tuyn. van de Rijkspolitie nog geen aan wijzingen gaf voor de oorzaak van de brand, is het vuur beneden in het cafe begonnen. Vanwege de brandschade moest notaris Loof uitwijken naar het voormalige huis van dokter Duinker in de Hoogstraat, terwijl tandarts van Tuyn spreekuur houdt in het Groene kruisgebouw te Sint-Maartensdijk. Volgende week betrekt hij een ruimte boven de Bonds spaarbank in de Hoogstraat te Tholen. „Er zijn voorbeelden te over van samenvoegingen van gemeenten die toch eigeniyk, vooral in bestuurlijk opzicht, op een mislukking zijn uitgelopen. Het eiland Tholen, Zeeuws- Vlaanderen, Woudrichem en omgeving." Dat is de mening van de gemeenteraad van NieuwVossemeer naar aanleiding van de behandeling van het concept ontwerp van wet reorganisatie binnenlands bestuur ln de gewestraad van het Streekgewest Westelijk Noord- Brabant. „Het is maar al te veel voorgekomen, dat kernen (gemeenten), die bij een andere gemeente gevoegd werden, tot achtergebleven gebieden vervielen. Kernen (gemeenten) die voorheen bruisten van activiteit en die bezig waren voor hun inwoners voorzieningen te treffen, die minstens gelijkwaardig zijn aan die van menige grote(re) gemeente. De gemeenteraad van Nieuw Vossemeer wenst met name dat de gewestraad zich in krachtige Scherpenisse namens de gemeente Tholen en de plaatselijke persvertegen woordiger, maar daarmee hield het op. Toch nog zo'n 250 wensen-aanbieders in totaal, met het plezierige ook van een na langere of kortere tijd elkaar weer eens zien. Voor de eerste maal schaarde zich in de Zeeuwse rij van nieuwjaarsrecepties ook het Overleg Orgaan Industrie (0.0.1) te Sint Maartensdijk. Dat vond maandag middag 5 januari plaats in de Stadsherberg te Sint Maartensdijk. Een wat kleiner kring, maar in de wel aantrekkelijke sfeer van het Stads herberginterieur. Behalve een behoorlijk aantal leden van het Industrie Orgaan zelf waren ook burgemeester en wethouders inclusief secretaris van de partij. De adjunct, secretaris van de Kamer van Koophandel, mr de Bleij, die in de streek ingeburgerd raakt, de directeur van het bijkantooor Tholen van het Gewestelijk Arbeidsbureau Zierikzee, de heer J. van der Male, Z.L.M. kring voorzitter M.C.J. Kosten, midden- standsfederatievoorzitter G. Heijboer, De heer C. G. Meyer, directeur L.T.S. terwijl ook dokter J.M. van der Bel gelegenheid had even binnen te wippen. Een uurtje gezelligheid, gedachten- wisseling en de conclusie dat 1976 ook voor het bedrijfsleven een jaar wordt niet stil te kunnen zitten. In Tholen was er ,s morgens in de werkplatats De Betho een nieuw jaarsbijeenkomst van bestuur, staf en personeel met ook gemeentelijk vertegenwoordiger wethouder C.J. Moerland. Een niet direct openbare bijeenkomst, waarbij echter de voorzitter van „De Bevelanden", het oud-tweede kamer en statenlid de heer J.M.C. van der Peijl interessante mede delingen moet hebben gedaan. Tenslotte rec4pieerde het Thoolse gemeentebestuur maandag na werktijd in het stadhuis van Tholen. Ditmaal dan per abuis zonder algemene bekendmakening, maar met vanweg de per kaart genodigden toch weer volle trouwzaal of hal. Een compleet gemeentebestuur met damee met slechts raadslid P. van Schetsen verhinderd. Voorts velen van het gemeente- personeeel en nog meer anderen, die hetzij via onderwijs, gezondh idszorg, kerk no Far iaat of maattschappelijke organisaties contacten of banden met gemeentebestuurders hebben. Dus ook politie en zelfs twee architecten voor het nieuwe ge.entehuis. Daarnaast ook Tweede Kamer- en Statenlid P.A. Roels met echtgenote, de oudgemeente secretarissen V. Laban uit Tholen A.L.G. van Doorn uit Scherpenisse. Oud-Burgemeester Baas uit Sint Annaland was op het laatste moment verhinderd. Voor sommigen bleek de receptie termijn zelfs nog wat kort om iedereen die men voor zijn vertrek wilde „aanschieten" te spreken te krijgen. Het schijnt als een jaars-start-contact daarom nog steeds in een behoefte te voorzien. Dan na het woord nu maar weer de daad. bewoordingen afzet tegen het voornemen van de centrale overheid om tal van gemeenten op een hoop bijeen te vegen. De herindelingsplannen van de regering zijn beslist ongenuanceerd en niet gemotivegeerd. Het doordrukken van de samenvoingsplannen zal het eigen karakter van (West) Brabant in hoge mate aantasten. De democratie, de leefbaarheid, de betrokkenheid van de buréer bij het bestuur wordt daarmee allerminst gediend. De praktijk heeft in voldoende mate uitgewezen dat kleine gemeenten die hun taak reëel aankunnen en waarin de burger zich „thuis" voelt en zich gelukkig weet, niet behoeven en niet ,,zb maar" dienen te worden opgeheven. Neen, ze moeten in tact gelaten worden als fundament van de gedecentraliseerde eenheidsstaat die Nederland heet. Bijna alle politieke partijen, waaronder de grootste, hebben vooral de laatste jaren de mond vol gehad over „het laten c.q. brengen van het bestuur bij de burger". Geen bestuur- op-afstand derhalve, maar bestuur bij de burger. Niet in de laatste plaats ook de burger zoals deze leeft in de kleinste en de kleinere gemeenten. Nochtans heeft de centrale overheid tot voor enkele jaren nogal wat kleine gemeenten opgeheven en gevoegd bij grotere kernen. „Schaalvergroting" heette dat. Allerwege moesten immers de „schalen" vergroot worden. Nauwelijks werd stil gestaan bij de vraag, of de (voorheen) zelfstandige dorpen niet zouden verkommeren. De tijd heeft het antwoord op deze vraag gegeven", aldus de gemeenteraad van Nieuw Vossemeer. Vier Thoolse atleten hebben zondag meegedaan aan een prestatieloop over 21 km in Zegge. Er waren voor deze halve marathon 70 deelnemers waarvan Ron Jansen uit Roosendaal de snelste was in 1.11.22 u. voor K. Zuidervelt uit Hoogerheide in 1.14.34 u. en Jan de Leeuw uit Oud-Vossemeer in 1.17.32 u. Rien Hommel uit Tholen werd elfde in 1.23.02 u. en N. van Vliet uit Tholen 44e in 1.44.05 u. zijn echtgenote werd 69e in 2.03.11 u. De naam zest het al: bij de Weight Controllers Samen Slank Club wordt u samen slank. Sa men met andere te dikke men sen, die wekelijks bij elkaar komen. Onder leiding van een gastvrouw die uit eigen ervaring weet wat het betekent om te dik te zijn. Nooit honger Op de Samen Slank Club leert u een uniek Menuplan, dat is samengesteld uit tientallen ge rechten die niet dik maken, inte gendeel u krijgt steeds genoeg te eten, zodat u afvalt zonder hongergevoel en zonder schadelijke gevolgen voor de ge zondheid. Singel 275 Dordrecht 078-32022 Wat kost het? Inschrijfgeld 25.-, incl. eerste clubavond. Elke volgende club avond die u bijwoont, betaalt u 10.-. Er is geen enkele verplich ting. u tekent géén kontrakt. Eén gratis kennismaking kan uw hele leven veranderen Iedereen die wil afvallen, man nen. vrouwen, kinderen, biedt de Samen Slank Club graag een eerste kennismaking. Gratis! U gaat veel horen, zien en praten met andere nieuws gierigen. Er is geen enkele ver plichting om lid te worden. Maar kom in ieder geval. Gratis kennismakingsavond. Aanvang 8 uur. Iedere donderdagavond ST. MAARTENSDIJK Je Stadsherberg, Markt 39 ■o

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 7