Groene Kruis- artikelen PREDIKBEURTEN THOLEN OUD- VOSSEMEER P0LLIE EN ZOON Pollie ruimt op SINT-ANNALAND STAVENISSE SINT MAARTENSDIJK A. C. DE JONG SCHERPENISSE 2 EENDRACHTBODE Donderdag 8 januari 1976 Gevonden Dammers Feestavond Concordia Kerkelijke verkiezingen Dropping PJZ Bromfiets gestolen Inbraak jaarwisseling Thoolse damclub Wildrit MAC Tholen Verlichtingstest Kerst in Ten Anker Bejaardenmiddag Oud-Vossemeer DAT ZEGT ALLES!! Beheerscommissie dorpshuis Biljarten Bingo voor de jeugd Nieuwjaarsconcert Accelerando Gezellige middag Leidster Leuntje nam afscheid Groene Kruismagazijn Verbluffend resultaat orgelconcert Bevestiging ambtsdragers Oudejaarsbrand Kerstviering De Zaaier administratie- en boekhoudkantoor nu ook gevestigd te SINT— MAARTENSDIJK A. C. DE JONG Voor 12.000 gulden gestolen Kerkvoogd Koopman bedankt Parkeerterrein Noord Geslaagd Van Kerstmis tot Nieuwjaar Nieuwe verlichting schietvereniging Afscheid ds. Haring De groene kaart Kerstzangdienst Uitvoering SPS Auto in de sloot Verbreding Dijkweg Vervolg op pag. 7 Op het groepsbureau van de Rijks politie. Hofstraat 4, telefoon 2444, zijn inlichtingen te krijgen over een gevonden rechter blauwe want, kinder- want, biljet 10 gulden, klein sleuteltje, knipportemonnee met 45,85, groene knipportemonnee met 0,85, Olympia herenfiets, paar zwarte dameshand schoenen, kinder want, biljet 5 gulden, Daf autosleutel, achterklep aanhanger met drie haken, zonnebril, bromfiets- snelbinder, blauwe ceintuur, sleutel, rose geblokte sjaal, herenhorloge, bruine knipportemonnee met foto in rood mapje en 10 gulden, 2 sleutels en een veiligheidsspeld. Verloren: Is een ordDerboek met prijscouranten uivekots graanhandel, zwarte gymbroek, oorbel, portemonnee met 20 gulden, halsketting met 6 bedeltjes, kentekenplaat 40-75-HB, damesfiets met Sparta stickers en nieuwe snel binders, dameshorloge vierkant model, zilveren armband, schakel met roosjes, 20 viltstiften en vulpen, herenhorloge met zwarte band, paar kinderlaarzen maat 37, portefeuille met inhoud, gouden ketting, zwarte portemonnee met 110 gulden, kinderwagentje blauw wit, gouden horloge en een herenfiets met vierkant voorlicht. Tholen - Bergen op Zoom. l.P. Nieuwenhuizen - J. v. Zielst 2-0, 2. P. v.d. Velde - R. Dusebout 0-2, 3. J.A. v. Akkeren - P. Noordijk 2-0, 4. C. Droogers - Drs. Hoornweg 2-0, 5. J.A. Lindenberg - J. v. Tongeren 2-0, 6. I. Lindhout - J. de Jcngh 1-1, 7. S. Schot - C. roppe 2-0, 8. J. de Rijke - N. Musters 0-2, 9. A. v. Akkeren - C. Dijkwel 2-0, 10. regl. - regl. 1-1, Tholen gewonnen met 14-6. De Koninklijke muziekvereniging Concordia heeft vrijdagavond in Hof van Holland het jaarlijkse feestje gehouden. De leden vermaakten zich in aanwezigheid van hun wederhelften opperbest. Voorzitter H. Nelisse heette in ,t bijzonder erelid L. Goedegebuure welkom. Deze slaagde er later op de avond in de aanwezigen te vermaken meteen voordrachtje waarbij hij op een stoel ging staan. Een luid applaus viel dhr. Goedegebuure ten deel. Het gevarieerde programma, bestaande uit een dansje (musicus Leen Berrevoets), bingo en een drankje, stond voorts garant voor een geslaagd, ontspannen samenzijn dat uitliep tot in de kleine uurtjes. Voor de Hervormde gemeente, die in mevr. Hage-v.d. Velde een jubilerende organiste in dienst had (25 jaar), is het weer verkiezingstijd. De Kerkeraad heeft uit de door de lidmaten ingediende kandidaten dubbeltallen gesteld. In de .vacature ouderling van Driel: Math, van Dijke en P. Roggeband, vacature ouderling Cornelisse: D. C. van der Have en P. van Belzen, vacature ouderling J. Deur, loo: J. Deurloo en B. Baijense, vacature diaken van Dijke: Joh. Geuze en A. Agterbos. De stemming is zaterdag 17 januari. Op zaterdagavond 10 januari is er al een stemming voor de kerkvoogdij. Periodiek aftredend zijn kerkvoogd J. A. C. Gaakeer en de notabelen J. Overbeeke en J. M. Schot. De Plattelandsjongeren hielden in de bossen van Huijbergen een dropping in ,t duister. Er was een record deelname van 35 man. Bij de Belgische grens werden de jongelui losgelaten uit de veewagen van voorzitter Ant. Brooijmans. Na een trip van 8 km. kwamen Carlies Punt, Monique Verbeek, Tinus Suurland en Matthe van Tilbeurgh als eersten binnen. Hun tijd was 71 min, vier minuten voor de tweede equipe. De tijdsverschillen waren nogal groot, daar pas na 175 minuten de laatste ploeg arriveerde. Een gezellig samenzijn in caff Jagerslust in Ossendrecht besloot de tocht. Vrijdagavond buigt de P.J.Z. zich in Zevenbergen over het jaar 2000. Nieuwjaar begon voor W.C.P.B. uit Oud-Vossemeer minder prettig. Op die eerste januari had hij om vier uur zijn bromfiets op de Markt op stuurslot gezet, maar om elf uur bleek de Yamaha met z'n regenpak verdwenen. De politie kon de dader nog niet aanhouden. De familie J. van den H. ondervond direct in het nieuwe jaar al tegenslag. Tijdens de jaarwisseling werd er namelijk ingebroken in hun woning aan de Burg. van Berchemstraat waarbij gouden sieraden en ongeveer 450 gulden werden gestolen. Bovendien werd alles overhoop gehaald. De dief of dieven kwamten) via een klapraam van oud op nieuw binnen. De politie speurde nog tevergeefs naar de dac De Eendracht speelde 19 december een uitwedstrijd tegen ,s-Gravenpolder 2 en won met 164. R. Rovers - P. Nieuwenhuizen 0-2. J. de Wolf - C. Droogers 0-2. D. Huissoon - P. v.d. Velde 0-2. C. Korstanje - J.A. van Akkeren 0-2. P. Geelhoud -1. Lindhout 1-1. J. Zegers - F.S. Schot 0-2. J. Ridderhof -J. Lindhout 1-1. J. v.d. Does - A. van Akkeren 0-2. 9 en 10 waren niet opgekomen. De Thoolse damclub speelde nu zes wedstrijden, waarvan 5 gewonnen en 1 gelijk. Met 11 punten staat men aan de kop met Middelharnis. 1975, zo consta teerde het bestuur, was een goed jaar voor de Thoolse damclub. Er is volledig meegedaan in de Zeeuwse competitie. Evenals te Bergen op Zoom met de persoonlijke wedstrijden. In de persoonlijke wedstrijden van de Zeeuwse dam bond maakte de heer Nieuwenhuizen een beste beurt. Hij speelt nu mee in de hoofdklasse en slaat ook daar geen slecht figuur. Het snel dammen gebeurde ditmaal te Sint Philipsland met een uitstekende organisatie. Het ligt in de bedoeling de sneldamstrijd dit jaar in Tholen te organiseren. Dat wordt wellicht de tweede helft van maart. De jeugdaktivi- teiten zijn niet daverend te noemen. Dat kan beter. Er is een instruktiebord aan geschaft wat een nogal hoge uitgave was. Hopelijk werpt het zijn nut af. Vermeldenswaard is voorts dat de damclub naar de Gasthuiskapel ver huisde en het bevalt daar goed. Daar kunnen zowel de onderlinge wedstrijden worden gespeeld als die in Zeeuws verband. Een niet grote, maar wel gezellige ruimte. Alleen bij het ver zetten van stoelen is er nogal lawaai. 5 januari werd een thuiswedstrijd gespeeld tegen Bergen op Zoom. De M.A.C. Tholen heeft op zaterdag 20 december de wildrit verreden. Het eerste deel bestond uit een oriëntatierit door de polders, het tweede gedeelte was een hotsknots rit in Tholen. De 34 deelnemers brachten de rit allemaal tot een goed einde. In hotel Zeeland werden de prijzen, in de vorm van wild uitgereikt. Daarna was er nog een verloting waarbij de prijzen uiteenliepen van een zakje bloembollen tot een hometrainer. Bij een muziekje en een drankje werd nog wat nagepraat over het goede verloop. Winnaar was A. van Dijke uit Poortvliet met 190 strafpunten 2. P. J. v.d. Velde 250 p. 3. J. v. Weele 258 p. 4. L. Vroegop Sint- Philipsland 260 p. 5. Mevr. Jansen- Moeliker 262 p. 6. J. Goorden 269 p. 7. O. Huiskamp 309 p. 8. C. de Rijke, Poortvliet 366 p. 9. L. C. Koppenhol 387 p. 10. P. Polderman, Oud-Vossemeer, 437 p. Veilig Verkeer organiseert dinsdagavond vanaf half zeven in de veiling een gratis verlichtingstest voor auto's. Tevens is er een apparaat aanwezig voor een ogentest. Op Eerste Kerstdag hebben de bewoners van Ten Anker gezamenlijk Kerstfeest gevierd. Eerst werd geluisterd naar de Kerstboodschap van H.M. Koningin Juliana. Directrice mej. Engelvaart gaf daarna een jaaroverzicht en las alle namen voor van hen die in 1975 waren gestorven. Vervolgens las ze het Kerstevangelie. Daarna werd het Kerstdiner opgediend. ,t Was heerlijk. De menukaarten waren kunstwerken van het personeel en scholieren van de Oesterschelp. ,s Avonds kwamen de bejaarden nog enkele uurtjes bij elkaar. De directrice hield -een Kerstmeditatie, waarbij de verzen door de bewoners werden gezongen. Daarnaast werden er nog een paar Kerstverhalen gelezen. Iedereen was vol lof over deze dag. Woensdag 14 januari organiseren de dames van de vrijwillige vrouwelijke hulpverlening de eerste bejaarden bijeenkomst in 1976 in de soos aan de Voorstraat. De heer M. Geuze zal dia's vertonen over zijn reis naar Amerika. Er wordt half drie begonnen. Men kan zich voor het afhalen opgeven bij de bekende adressen. tel. 01667-365 van donderdag 15 januari tot donderdag 5 februari Advertentie IM Op maandagavond 29 december hebben 29 verenigingen in de gemeenschapsruimte van de lagere scholen kandidaten aangewezen voor de beheerscommissie van het dorpshuis: mevr. J. A. van Tilbeurgh-Rijk namens de vrouwenraad, A. H. Ridderhof namens de Chr. Gem. zangvereniging, A. Hommel namens de Muziekvereniging, A. W. A. de Looze namens de Schaakvereniging, A. de Rijke namens de rederijkerskamer Eendracht, en F. Hommel namens de toneelvereniging St. Joseph. Deze zes gaven na overleg te kennen graag raadslid J. L van Gorsel in de beheerscommissie te zien namens het gemeentebestuur. De bedoeling is dat de gemeenteraad in de januarivergadering de definitieve benoeming verricht. Nu de beheerscommissie wordt ingesteld, verdwijnt de stichting dorpshuis Oud-Vossemeer, zo deelde voorzitter C. W. de Leeuw mee. Wethouder A. J. Scherpenisse zette de werking van de beheerscommissie uiteen. Benadrukt werd dat de commissie zelf geen financiële zaken kan regelen. Naast het feitelijk beheer van het dorpshuis heeft de commissie een adviserende bevoegdheid aan B. en W. Voor de beheerscommissie werden 12 kandidaten voorgedragen, waarvan er bij de eerste stemming vier werden gekozen die de vereiste meerderheid hadden. Bij de derde stemming had de vijfde kandidaat de vereiste meerderheid en de zesde kandidaat het hoogsteaant al stemmen daaropvolgend De Treffers: veel spanning in de halve bekerfinale doordat B. den Hollander en P. de Leeuw gelijk speelden zodat ze opnieuw aan de beurt komen. P. Hommel Jzn. won van H. Hommel. Competitie M. Lindhout - F. Hommel Mzn. 0-2, P. de Leeuw - M. Lindhout 2- 0, G. Havermans - B. den Hollander 2- 0, L. van Wezel - F. Hommel Mzn. 0-2, H. Hommel - A. Goosen 0-2, J. de Reus - M. Lindhout 2-0, P. de Leeuw - P. Hommel Jzn. 0-2. Nooit Gedacht: halve bekerfinale W. Heijboer won van A. Goedegebuure, gemiddelde 5.17, hoogste serie 24. J. de Klerck won van A. v.d. Zande zodat de fmalepartij Heijboer - de Klerck is. Competitie A-team P. Steijns - A. Goedegebuure 0-2, A. v.d. Zande - J. Burgers 2-0, M. van Hees - J. Geuze 0-2, W. Heijboer - P. Steijns 0-2, B-team M. Hendrikse - P. van Treijen 2-0, D. Hendrikse - P. van Treijen 2-0. Krijt op Tijd: J. Hommel met 3.11, beste gemiddelde, F. Hommel Abrzn. hoogste serie 18, A. Verhees koploper met 32 uit 18 gevolgd door J. Schetters met 30 uit 18. M. Voormeulen - A. van Daalen 2-0, J. Schetters - H. van Daalen 2-0, M. Vercammen - L. Havermans Jzn. 0-2, J. Rijstenbil -1. Berkey 0-2, J. van Daalen - J. Hommel 0-2, F. Hommel Abrzn. - M. v.d. Logt 2-0, A. Aarnoudse - G. Minheere 2-0, A. Brusselaars - C. Wessels 2-0, J. Vaders - W. de Leeuw 2- 0, F. Hommel Jzn. - A. Hommel Fzn. 0- 2, D. Polderman - A. Goudzwaard 2-0, A. Verhees - A. Douw 2-0, M. Goudzwaard - J. Kruf 2-0. De activiteitencommissie van de voetbalvereniging Vosmeer (A. Brusselaars, L. Havermans, P. Timmermans) organiseerde in de kantine een bingomiddag voor de jeugd. De belangstelling was bevredigend. De heren J. D. Vroege, J. Heijboer en A. Brusselaars draaiden zeven rondes waarbij bijna iedereen met een prijsje naar huis ging. De koninklijke fanfare „Accelerando" is voornemer, zaterdagavond vanaf 7 uur in het dorpshuis een concert te geven voor de inwoners en liefhebbers uit de streek. Er zijn enkele nieuwe nummers ingestudeerd. Het klassieke zal met het populaire worden af gewisseld. Voor iedere liefhebber gratis toegang om dit wat we kunnen noemen Nieuwjaarsconcert te beluisteren. Van Groene Kruiszijde wordt meegedeeld, dat mevrouw Bruijnzeel per 1976 geen be heerster meer is van het Groene Kruismateriaal (met dank voor haar medewerking) en daarom vanaf heden zuster Kuzee tijdens werkdagen (behalve zaterdags) tussen 17.00 en 17.30 uur (vijf of half zes) aanwezig is in het Groene Kruisgebouw voor het af halen van materialen, enz. adv. IM. De knapenvereniging „Samuel" heeft het vrije weekend na de jaarwisseling benut om vrijdag nog een ont spanningsmiddag te organiseren. Dat ging de jeugd goed af, die zich behalve met een gezamenlijke broodmaaltijd ook bezig hield met speurtocht en andere spelletjes. Tijdens een bijeenkomst van de Hervormde zondagschool is op 4 januari afscheid genomen van leidster mej. L. van Winkelen. Ze gaat volgende week trouwen met de heer J. van Popering, theologisch student te Utrecht en daar ook wonen. Op de af scheidsbijeenkomst las mej. Van Winkelen het bijbelverhaal over de wijzen uit het oosten. Namens het bestuur werd de scheidende leidster dank gebracht voor vele jaren zondags schoolwerk en een envelop met inhoud overhandigd. Marjo van ,t Hof was de tolk van de kleine groep en bood haar een set l.p.'s aan. De scheidende leidster zei het werk steeds met genoegen te hebben gedaan t en straks de zondagschoolmiddag toch wel te zullen missen. De beheerster van het Groene Kruis magazijn mevrouw Bruijnzeel-den Engelsman, die de leden tegelijkertijd voorzag van nodige materialen is daarmee per 1 januari gestopt. Zuster Kuzee zal nu voortaan dagelijks een half uur aanwezig zijn voor uitreiking van materiaal of voor het verstrekken van andere informaties. Mevrouw Van Beveren-Elenbaas gaat het onderhoud van het gebouw verzorgen. Men kan er van zeggen wat men wil en inderdaad is de helft van wat nodig is nog niet binnen, maar als men in een goede week tijd 68.500 gulden kan passeren,dan is een actie voor een dorp van 2800 inwoners geslaagd. Zeker, wanneer men daarbij nog voor een groot deel moet gaan selecteren tot het Hervormd gedeelte. Het actiecomité voor een nieuw orgel in de Hervormde kerk zal willen beamen dat het alles meevalt, dat de Sint- Ananalanders en ieder die verder met het doel sympathiseerde deed wat aan de meest optimistische verwachting kon beantwoorden. Een prachtig uitgangs punt om door te gaan. De eerst klap was al volop een daalder waard, maar toen maandagavond 29 december in het Hervormd verenigingsgebouw ook nog wat bij een aantal inwoners levende vragen waren beantwoord, ging de stroom giften verder. Begin december waren enkelen, waaronder bestuursleden van de plaatselijke zangvereniging V.Z.O.S., tot de conclusie gekomen dat er toch maar iets moest gebeuren met het orgel in de kerk. Een orgel, dat bij deskundigen al schier vanaf het begin wat vraagtekens had opgeroepen. Men was er bovendien recent ook nog eens met de neus opgedrukt via een ingezonden stuk nadat een avond van de verenigde koren uit de streek was gehouden. Maar ook zonder dat bleek men gewoon toe te zijn aan vernieuwing van het kerkelijk instrument. De zaak werd van alle kanten bekeken, de initiatiefnemers schrokken uiteraard wel van het bedrag dat deskundigen voorhielden, maar toen eenmaal A was gezegd, volgde spoedig de B. Zo spoedig, dat het een wat dilettantistische actie leek die werd opgezet, maar wel boordevol enthousiasme bij die initiatiefnemers. Een verspreide circulaire in het dorp aan een aantal bedrijven en wat andere vooaanstaande personen elders, bracht het geheel van de grond. In de paar dagen na Kerst, met op de maandag avond een rondgang door comiteleden, gaf een resultaat dat volop basis bleek om door te gaan. van dat resultaat nog voor Oudejaar mededeling gedaan in het Hervormd verenigingsgebouw. Er was daar goede belangstelling van nieuwsgierigen naar de eerste uitslag. Ds. J. Codee verhaalde hoe het was begonnen. In het grote enthousiasme vergaloppeerde men zich soms ook wel eens, met name door de mededeling in de circulaire omtrent belastingaftrek, enz. De kerkvoogdij had het echter tot die tijd wel grif en graag allemaal aan het enthousiaste comité overgelaten. Ook de voorzitter daarvan, Koster J.W. van Popering, gaf een uiteenzetting wat er tevoren was gebeurd en hoe de actie was ontstaan. Hoe dan ook, het resultaat -van die eerste, ook wel genoemd bliksemactie, was een toezegging van ruim 61.000 gulden. Eergisteravond was men dan aan de 68.500 gulden. Het ziet er dus naar uit, zo verwacht ook het actiecomité, dat door deze eerste initiatieven de helft van de benodigde 150.000 gulden voor het nieuwe orgel binnenkomt. Men is zich daarbij bewust dat het ver velg wat langzamer zal gaan, maar de basis is wel volop gelegd om door te gaan. Het comité had voor zichzelf al bepaald, dat als het eerste resultaat niet hoger zou komen dan tien mille men een duidelijke aanwijzing had, dat het bij de bevolking niet leefde. Zou die eerste stunt een bedrag van 40 mille worden, dan was er al voldoende reden serieus te overwegen, welke mogelijk heden er verder overbleven om ooit die anderhalve ton te bereiken. Nu het ruim 60 mille was, bestond er geen twijfel. Duidelijk is dat tevoren in zo'n korte termijn nimmer een zo groot bedrag is ingezameld in Sint-Annaland. Zeker niet voor een onderdeel van het kerkinterieur: een orgel. Wel begrijpelijk, dat reeds op Oudejaarsavond de predikant melding maakte van dat eerste uitstekende resultaat,. Nu men zover is, kan men ook nauwelijks meer anders dan doorgaan. Morgenavond vergadert het actiecomité 'met Kerkvoogdij en Kerkeraad over de verdere stappen. Giften zijn alsnog welkom voor het orgelfonds bij de Rabobank. In de Hervormde gemeente zal Ds. H.A. Samsom zondagmorgen om tien uur de heren van Prooi jen, Gaakeer en Quist bevestigen in hun ambt van ouderling of diaken. Van oud op nieuw vond op de hoek Haven/Voorstraat zoals gebruikelijk de verbranding van autobanden plaats. In verband met de sterke wind greep de politie in door veertig in benzine of olie gedrenkte autobanden in beslag te nemen. Anders zou het vuur mogelijk uit de hand gelopen zijn. Overigens leverden de overgebleven banden nog voldoende vuur en rommel op, zodat omwonenden een extra schoonmaak beurt aan hun woning moesten geven. Tweede Kerstdag werd door de zondagschool de Zaaier met ouders en belangstellenden het Kerstfeest gevierd in de N.H. kerk. Na de samenzang van Ps. 105: 1 en 5 verzorgde ds. J. Blom de schriftlezing uit Jesaja 11: 1-10 en gebed. Hierna sprak de predikant een kort openingswoord. Afgewisseld met declamatie en zang werd het verdere programma verzorgd door de leerlingen van de zondagschool o.l.v. het personeel. De Kerstgeschiedenis werd verteld door dhr. A. C. Quist. Het vrij verhaal nam dhr. A. B. Goedhart voor zijn rekening. Vijftien kinderen die afscheid namen kregen een diploma en een zakbijbeltje. Nadat ds. Blom met een dankgebed had uitgesproken, werd de Kerstviering met het zingen van Ere zij God besloten. Alle leerlingen kregen een leesboekje en een zak fruit. Voor deze Kerstviering bestond grote belangstelling. Ook in 1976 kunnen wij weer uw administratieve of boekhoudkundige problemen op de welbekende en efficiente wijze behandelen. Wenst u deskundig en betrouwbaar advies, neem dan contact op met: ADM. EN BOEKHOUDKANTOOR tel. 01663 - 641 tel. 1804 - 11425 tel. 010 847800 vestigingen in: Ridderkerk Rotterdam en St. Maartensdijk Advertentie IM In de doe-het-zelf winkel van Muller- Franke B.V. aan de Nijverheidsweg is voor ongeveer 12.000 gulden aan gereedschappen gestolen. De dader(s) verschafte(n) zich toegang tot de winkel via de achterzijde van het gebouw. Van de inbreker(s) ontbreekt nog elk spoor. De heren Joh. Kauffmann en L.J. Koopman zijn herbenoemd als Kerkvoogd van de Hervormde gemeente, maar de laatste heeft deze functie niet meer aanvaard. Daardoor is er nu een vacature ontstaan. Ds. J. Blom heeft zondagmorgen de heren W.J. van Hemert en D. Mol bevestigd als ouderling en de heren A.C. Quist en L.B. Jansen als diaken. Het gemeentebestuur heeft bij de provinciale raad voor de recreatie in Zeeland een subsidieverzoek ingediend voor een parkeerterrein binnenzijde Zeedijk aan de Noord bij de Gemaalweg. Volgens de gemeente bestaat er grote behoefte aan parkeer accommodatie t.b.v. dagtoerisme en sportvisserij. Langs de Zeedijk ontstaan onhoudbare toestanden. Auto's worden gebrekkig geparkeerd met als gevolg verkeersopstoppingen. De gemeenteraad, het waterschap en de Rijkspolitie dringen op maatregelen aan. De prov. raad voor de recreatie heeft het gemeentebestuur overeen komstig het advies van de hoofd ingenieur-directeur van de provinciale Waterstaat meegedeeld dat het betrokken dijkvak niet is opengesteld voor recreatie. Dijkrecreatie is wel vanaf ongeveer 250 meter ten Westen van het gemaal in Westelijke richting toegestaan. Nu worden echter reeds in de afwateringsgeul van het gemaal sloepen van sportvissers gemeerd, wat soms voor het Waterschap bezwaarlijk is. Het in deze omgeving aantrekken van recreatie ware dan ook niet te bevorderen, aldus de provinciale raad voor de recreatie in Zeeland. Aan de Burgemeester Bouwenseschool voor lager technisch onderwijs slaagden voor het gronddiploma booglassen N.I.L. cursusjaar 74/75 C. de Vos en N. Smits uit Stavenisse en I.J. Nassy uit Sint-Maartensdijk. Een cursist werd af gewezen. ,s Avonds voor Kerstmis was het aardig druk in Haestinge. Om negen uur begon de nachtmis in de grote sport zaal, die door vier heel grote Kerst bomen in tweeën was gescheiden. De ene helft was kerk, heel stemmig versierd door mevr. Vollmuller. Ruim 150 gelovigen van verschillende kerken waren samengekomen voor deze nachtmis, die werd verzorgd door pater A.F. Even. De liturgie werd op geluisterd door het chr. gem. zangkoor uit Oud-Vossemeer o.l.v. A. Ridderhof. Ze brachten extra stemming mee door hun mooie, nieuwe kleding. ,t Was heel erg goed en mooi. Het hoofdthema van de preek was de eenheid rond de kribbe. In het andere deel van de zaal stond alles klaar voor de koffietafel. ,t Was gezellig met koffie en broodjes, zodat het een zeer geslaagde Kerst avond werd. Zaterdagavond 27 december werd in de eucharistieviering Kerstmis nog eens heel dichtbij gebracht door het jongerenkoor uit Tholen en een levende Kerstgroep van de Thoolse jeugd: Maria met Kind, Jozef, de engel en de herders. Het deed de aanwezigen goed. Op Oudejaarsavond werd de laatste eucharistieviering opgeluisterd door Smalstads Mannenkoor o.l.v. Iz. Riedijk. Vooral het laatste van de vier Kerstnummers „Cantique de Noël" was onvergetelijk. Al bij al waren de feest dagen geweldig door de saamhorigheid. De kleine R.K. gemeenschap vond het fijn dat men geholpen werd door twee koren en dat zovelen kwamen om Kerstmis te vieren. Men was dankbaar voor deze daad van oecumene. De schietvereniging Prinses Juliana heeft op 20 en 22 december een Kerstwedstrijd gehouden in het oude schoolgebouw, dat door de aanleg van nieuwe verlichting en verwarming door de gemeente, een goede accommodatie is geworden voor de schietvereniging. Ook was men toe aan een nieuwe verlichting voor de schutters. Dankzij enkele actieve leden die de verlichting zelf gemaakt hebben en de goede deelname van de Thoolse schietverenigingen kan Prinses Juliana terugzien op een zeer geslaagde jaarlijkse wedstrijd. De prijzen werden uitgereikt in de zaal van dhr. P. Bevelander. De prijzen bestonden uit hazen, konijnen, fazanten, enz. De prijswinnaars: Klasse A: 1. C. Andriesse Scherp. 50-50 p., 2. M. Goudzwaard Poort. 50-50 p., 3. J. Menheere Scherp. 50-49 p., 4. M. Bolier Azn. Scherp. 5047 p., 5. J. Luijk Poort. 5046 p., 6. C. Dekker Poort. 50- 44 p., 7. C. Overbeeke Thol. 49-45 p., 8. A. van ,t Westeinde Thl. 4847 p., A. de Graaf Scherp. 4845 p., 10. J. Praat Thol. 4845 p., 11. J. C. van Haaften Scherp. 4844 p., 12. M. J. de Groen Poort. 4747 p., 13. A. Polderman Scherp. 4746 p., 14. H. Poot Scherp. 4746. Klasse B: A. J. Vroegop Scherp. 5046 p., 2. P. van Dijke Scherp. 49-38 p., 3. Joh. Andriesse Scherp. 47-34 p., 4. A. Potappel Wjzn 4645 p., 5. H. Keur St. An. 4643 p. Klasse C: 1. R. van Oeveren Stav. 4847 p., 2. M. Uijl Scherp. 47-46 p., 3. M. Geuze Scherp. 4645 p., 4. J. v.d. Klooster St. An. 4541 p., 5. J. van Tiggele Poort. 45-36 p., 6. R. Priem Stav. 45-36 p., 7. V. Biest Thol. 44-44 p., 8. P. van Haaften Scherp. 44-39 p., 9. L. Hage Sta v. 44-39 p., 10. J. Uijtdewilligen Thol. 44-34. Ds. A. G. Haring neemt zondagmiddag half drie afscheid van de Hervormde Gemeente. Na ruim drie jaar Scherpenisse beëindigt hij daarmee de bijstand van pastoraat. Ds. Haring begon in 1940 als predikant en gaat nu in Veenendaal wonen. De abonnees die nog vergeten hebben hun groene kaart voor automatische betaling van het abonnementsgeld in te leveren, worden verzocht dit alsnog te doen. U doet er uzelf en onze bezorger een groot plezier mee. Heeft u geen bankrekeninq, haal dan een witte machtigingskaart bij het Postagentschap en lever deze in bij onze bezorger dhr. Jasperse. Bij voorbaat dank voor uw medewerking. Het kerkkoor en het kinderkoor o.l.v. dirigent J. Wesdorp hebben voor een prachtige Kerstzangdienst gezorgd. Er was goede belangstelling. Ds. J. Blom uit Sint-Maartensdijk had de leiding. De voetbalvereniging S.P.S. heeft in het Holland Huis de jaarlijkse uitvoering gehouden. De toneelvereniging ,t Centrum uit Poortvliet bracht het toneelstuk ,t Engeltje in drie bedrijven voor het voetlicht. ,t Was prachtig. De avond werd besloten met een gezellige bal met muziek van dhr. J. Jansen. De opkomst was goed. Op nieuwjaarsdag reed A. M. uit Breda ,s middags rond kwart over drie op de Provincialeweg ter hoogte van de grasdrogerij in de sloot. De auto raakte op z'n kop in de sloot waardoor de twee inzittenden aanvankelijk niet bevrijd konden worden. Daarom werd 0011 gealarmeerd waarop twee brandweerauto's uitrukten (uit Sint- Maartensdijk en Tholen) en twee ambulances (uit Sint-Maartensdijk en Bergen op Zoom). Het viel later allemaal mee, zodat de hulpverleners tevergeefs kwamen. M. en z'n vrouw kwamen uit de behoorlijk beschadigde auto en konden na doktersbehandeling naar huis terugkeren. Garage Struik uit Stavenisse zorgde met de takelwagen dat de auto weer op de weg kwam. Het ongeluk gebeurde doordat M. met z'n voet van het gaspedaal gleed (hij had pas nieuwe schoenen met gladde zolen) waardoor hij in paniek raakte en de auto niet meer kon houden. De gemeente heeft subsidie gevraagd voor verbreding van de weg onderlangs de Zeedijk tussen de Gorishoeksedijk en de Havenweg. In verband met plannen tot verzwaring van de zeedijk dient volgens de gemeente die weg te worden verlegd. Tevens zal deze verbreed moeten worden in verband met recreatieve ontwikkelingen in dit gebied. De Provinciale Raad voor de Recreatie in Zeeland stelt, dat er nog geen plan voor dijkverzwaring is. Te zijner tijd kan deze weg in het kader van de dijkverzwaring worden uitgevoerd. Bovendien toont de gemeente niet aan, dat eventueel buiten de dijkverzwaring vallende kosten voor Zondag 11 januari THOLEN NED. HERV. KERK 9.30 u. dhr. Veldhuizen, 6.30 u. dhr. Groen GEREF. KERK 10 (H.A.) en 5 u. ds. P. Hekstra, Nieuwdorp GEREF. GEMEENTE 10, 2.30 en 6.30 u. leesdienst CHR. CHR. GEREF. KERK 10 en 6.30 u ds. N. de Jong, Driebergen N.H.B.W.I.W. 10 u. kand. Visser, Halsteren NED. PROT. BOND 10.45 u ds. H. N. Bierman, Breda R.K. KERK za. 19 u. H. Mis zo. 10 u. H. Mis OUD VOSSEMEER NED. HERV. KERK 10 en 6.30 u. ds. G.J. Voortman GEREF. KERK 10 en 3 u. ds. J.J. van den Hoek, Zuilichem CHR. GEREF. KERK 10en 6.30 u. leesdienst; 2.30 u. ds. N. de Jong, Driebergen GEREF. GEMEENTEN IN NED. 10, 2.30 en 6.30 u. leesdienst R.K. KERK za. 10 jan. 19 u. H. Mis zo. 8 en 10 u. H. Mis SINT ANNALAND NED. HERV. KERK 10 u. (bev. ambtsdragers) en 6 u. ds. J. Codée wo. 14 jan. 2.30 u. ds. J. Codée (huwelijks bev.) GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 2.15 en 6.15 u. leesdienst STAVENISSE NED. HERV. KERK 10 u. (bev. ambtsdragers) en 6 u. ds H.A. Samsom OUD GEREF. GEMEENTE IN NED 9.30 en 6 u. ds. J. van Prooijen; 2 u leesdienst wo. 14 jan. 19.30 u. bijbellezing SINT MAARTENSDIJK NED. HERV. KERK 9.30 en 6.30 u. ds. J. Blom OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 2 en 6 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 2 en 6 u. leesdienst N.H.B.W.I.W. Rehobothkerk 10 u. ds. J. Post, 7 u. dhr. Kloos R.K. KERK za. 10 jan. 19 u. H. Mis in Haestinge SCHERPENISSE NED. HERV. KERK 9.30 u. dhr. Groen; 2.30 u. ds. A.G. Haring, afscheid GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6.30 u. leesdienst POORTVLIET NED. HERV. KERK 10 en 6 u. ds. G.H. Abma GEREF. KERK 10 u. leesdienst; 3 u. ds. P. Hekstra, Nieuwdorp GEREF. GEMEENTE 10, 2 en 6 u. leesdienst SINT PHILIPSLAND NED. HERV. KERK 9.30 ,en 2.30 u. ds. H. Harkema GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 u. leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 u. ds. L. Gebraad WEEKENDDIENSTEN Tholen, Oud Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse (pat. dr. Padt) Dr. A. de Looze, Oud Vossemeer, tel. 01667400 Sint Annaland, Sint Maartensdijk, Stavenisse en Scherpenisse (pat. dr. Van der Bel) Dr. Van der Eist, Stavenisse, tel. 01663- 400 Sint Philipsland en Nieuw Vossemeer Dr. Van Herel, Nieuw Vossemeer, tel. 01676-545 WEEKENDDIENSTEN WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, Poortvliet' Oud Vossemeer en Sint Philipsland Zr. Krijger, Oud Vossemeer, tel. 01667- 476 b.g.g. 01662-341 Sint Annaland, Sint Maartensdijk en Scherpenisse Zr. Kuzee' Sint Annaland, tel. 01665- 756 DIERENARTS Dr. A. Rinses, Provincialeweg 2, Scherpenisse, tel. 01666-2596. Spr.uur: vr. 18.30-19.00 uur zat. 8.30-9.30 uur. ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666- 2467 WEEKEND AUTO HULPDIENST 0164040888 STORING ENERGIEVOORZ. ver bruikers PZEM buiten kantooruren 01184-19191 KAMER VAN KOOPHANDEL v. midden en nrd. zeeland Zitdagen: elke 2e en 4e maandag van de maand 9.00-12.00 uur in gemeentehuis Sint Maartensdijk HOOGWATERSTANDEN van 11 t/m 17 jan. zondag 11 10.09-22.56 maandag 12 11.25-00.20 dinsdag 13 0.24-12.41 woensdag 14 1.20-13.43 donderdag 15 2.13-14.36 vrijdag 16 3.02-15.24 zaterdag 17 3.45-16.07 za. 17 jan. volle maan deze weg niet kunnen 1 worden doorberekend naar de aangrenzende (toekomstige) verblijfsaccommodatie. De Prov. Raad geeft de gemeente in overweging contact met het Waterschap op te nemen en te wijzen op doorberekening naar recreatieve verblijfsaccommodatie.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 2