KAA BEE Vervolg plaatselijk nieuws VOSStWttR POORTVLIET MaaNTENSDIJK \^J ANNA JAC0BAP0LDER w S.ÏÏI «dtyatedty-fómudder' EENDRACHTBODE Schaken Biljarten De ruwe bolster STAVENISSE Nieuwe politieman Benoeming Vriendschappelijk SINT MAARTENSDIJK Dijkverhogingen De Oosterschelde-vissers Kerstviering Benjaminschool Voor de zending: Jeugd bezoekt Sint Maartenshof Ledenvergadering ZLM Politieman vertrekt Kerstboom-vuur Geslaagd SCHERPENISSE Ouderavond Chr. kleuterschool Nieuwe kerkvoogd Ruiten vernield Hoge pachtwaarde POORTVLIET In de sloot Geslaagd Nieuwe bezorger Bevestiging Kerstfeestvieringen SINT-PHILIPSLAND Geslaagd Benoemingen Plattelandsvrouwen Twintig maal Rode Kruis top Kerstavond NCVB Twee politiemannen Kerstfeest kleuterschool 185 bloeddonoren Spanning bij DSVF Subsidie Groene Kruis ^modehuis NIEUW- VOSSEMEER Nieuw gemeentehuis Nieuwe kleuterleidster Nieuwe uniformen Ziekensoos Burgerlijke stand Adhesie Thoolse motie Vrouw in gemeenteraad iMODEBmL^N Meubilair Thoolse raad 10.000 gulden goedkoper Nieuwjaarsreceptie VLOERBEDEKKING GRATIS GELEGD Dinsdag 30 december 1975 9 OUD- C~flT\ bttH Besters 95 punten. 8. M. van Poortvliet 87 punten. 9. Mevr. Tholenaar 85 pun ten. 10. W. Quaak en P. Verhees 81 punten. Tien junioren van de schaakvereniging hebben op 22 en 23 december een tweede plaats bereikt bij een toernooi in Roosendaal. Deze uitstekende prestatie werd behaald door Michiel de Looze met 3 1/2 p., Jack Smits 2 1/2, Kees Heijboer 4 1/2, Jan Willem Slager 6 p., Mar got Bril 6 p. Alle schakers moesten zeven partijen spelen. Voor individuele klassering haalde Betty Ann Vroege 3 1/2 p., Mirjam Polderman en Jacky Vaders 6, Wim Douw en Steven de Looze 5. Een extra prijs was er voor Jacky Vaders, Jan Willem Slager en Marqot Bril omdat zij de meeste punten haalden bij de 4e en 5e bord spelers. Leider T. van Maanen was tevreden met dit grote succes. De Óud Vossemeerse schaakvereniging heeft zaterdag met vijf leden deelgeno men aan een scholentournooi in Roosendaal. Men wist hierin een fraaie derde plaats te behalen. In totaal namen er 16 scholen aan het tournooi deel. Vorig jaar kwam men in hetzelfde tournooi tot een 8e plaats zodat er een duidelijke vooruitgang in de resultaten te zien is wat de begeleider van de Oud- Vossemeerse schakers de heer T. van Maanen duidelijk tot tevredenheid stemde. Nooit Gedacht A-team: W. Saparow - M. van Hees 0-2, M. van Daalen - J. Geuze 2-0, A. Goedegebuure - M. Goedegebuure 2-0, W. Heijboer - J. de Klerck 0-2, P. Steijns - C. Vroegop 0-2, A. v.d. Zande - C. Vroegop 2-0, J. de Klerck - J. A. v.d. Zande 1-1, P. Burgers -M. van Hees 0-2, stand J. Burgers 22 p. uit 15 wedstrijden, J. de Klerck 21-15, W. Heijboer 21-14, M. van Hees 20-15. B-team: J. de Klerck - J. van Driel 0-2, P. Havermans - D. Hendrikse 2-0, M. Hendrikse - J. van Meer 0-2, stand J. van Driel 18 uit 10. Krijt op Tijd: de koplopers verloren, zodat de achtervolgers wat dichterbij kwamen: A. Verhees 28 uit 16, J. Schetters 28 - 17, J. Vaders 24 - 17, J. Kruf 24-17, A. Hommel Fzn. 22 -16. J. Hommel maakte de recordserie van 24, maar met zijn gemiddelde van 3.75 zit hij nog ver onder het record van M. v.d. Logt (5.14). G. Minheere - F. Hommel Abrzn. 0-2, C. Wessels - A. Aarnoudse 0-2, W. de Leeuw - A. Brusselaars 2-0, A. Hommel J. Vaders 0-2, A. Goudzwaard - F. Hommel Jzn. 1-1, A. Douw - D. Polderman 0-2, J, Kruf - A. Verhees 2-0, A. van Daalen - M. Goudzwaard 0-2, H. van Daalen - M. Voormeulen 0-2, H. Zeeman - J. Schetters 2-0, I. Berkey - M. Vercammen 0-2, J. Hommel - J. Rijstenbil 2-0, M. v.d. Logt - J. van Daalen 0-2. Nooit Gedacht speelde met P. Steyns en Wim Saparow 2-0. J. Burgers - P. Steyns 2-0. In het B-team D. Hendrikse- J. van Driel 0-2. C. Potappel - P. Havermans 0-2. M. Hendrikse-J. de Klerck 0-2. De Poedelaars met P. van Gastel-J. Plandsoen 0-2. A. Heijboer-W. Bevelander 0-2. A. van Poortvliet-L. Klippel 0-2. P. Moerland-M. Pipping 2- 0. T. Schot-J. Heijboer 2-0. Krijt op Tijd met J. Hommel in de hoogste serie 14 caramboles en een 4.28 gemiddelde. G. Minheere K. Wessel 2- 0. J. Vaders-A. Goudswaard 2-0. F. Hommel Jzn.-A. Douw 0-2. M. Goudzwaard-H. Van Daalen 0-2. M. Voormeulen-H. Zeeman 0-2. M. Ver- cammen-J. Hommel 0-2. F. Hommel Abrzn.-J. van Daalen 2-0. De Toneelvereniging Rederijkerskamer „Eendracht" bracht vrijdagavond in zaal Saparow de première van het toneelspel „De Ruwe Bolster", geschreven door Barend van Veen. Er was een uitverkochte zaal, toen de voor, zitter A. M. van Engelen het welkomst woord sprak. Hij gaf toelichting op hetgeen de Rederijkers dit seizoen weer bieden. Het toneelstuk onder regie van Mevr. Geluk-Quist brengt lach en traan. Het gaat over een aan de ouder lijke macht onttrokken meisje (Wilna van Engelen), dat wordt opgenomen in het gezin van een fabrikant (Arie van der Stoel). Daarvoor zorgde de vrouw van de plaatselijke predikant (Marjan van Gorsel). Het uit de achterbuurten van Amsterdam afkomstige meisje levert in het geheel andere milieu van het fabrikanten gezin nogal wat pro blemen op. Haar uitdrukkingen en manieren veroorzaken communicatie storingen. De vrouw des huizes (Nel de Bruijn) kan wel goed met het meisje op» schieten, maar zoon (Jan Egberts) helemaal niet. Zijn verloofde (Adrie Burgers) neemt het wel op voor het meisje. In het gezin is ook nog een oude vader (Rien Geluk), die bijzonder op het meisje gesteld is. Het is voor de oude baas zelfs aanleiding de notaris (Peter Plompe) tot ontbieden om haar in zijn testament te bedenken. Het verhaal is dan nog lang niet uit, maar er moet ook nog wat spanning overblijven voor degenen die straks in Oud-Vossemeer nog eens de gelegenheid krijgen het stuk te zien, terwijl ook al uitvoeringen zijn gepland in Poortvliet op 30 januari, 6 februari in Sint Annaland en 13 februari in Tholen. Het geweldige applaus dat de vertolksters en vertolkers na het laatste doek werd gebracht, moet wel het bewijs zijn van een goede inhoud, goede rolverdeling en uitstekende vertolking. Souffleur is Anth. Geluk, Grimeuse Mevr. van Dijke. Van omstanders kon men horen dat het weer volop het aan kijken waard was en men zou niet zeggen dat het amateurs waren. Het leek wel beroepstoneel. Menigeen zal nog een avond vrij maken om dit stuk te gaan bekijken. Wachtmeeeter J. Burggraaf uit Hendrik Ido Ambacht is de nieuwe politieman van Stavenisse. Hij stond voorheen te Hellevoetsluis en vervult nu de vacature die was ontstaan sinds het vertrek van opperwachtmeester P. Verschoor naar Hoogerheide. Op oudejaarsdag wordt om 10 uur oud papier opgehaald voor de zending. Dhr. R. L. Dingemans uit Nijmegen is benoemd als beheerder van de Rabobank Stavenisse. Hij hoopt op 16 februari 1976 met zijn vrouw en twee kinderen de woning naast de bank te betrekken. De vriendschappelijke voetbalwedstrijd Stavenisse 1 - W.H.S. 2 eindigde zaterdagmiddag in een 2-2 gelijkspel. De ruststand was 0-1 door een doelpunt van Theo van Poortvliet. In de tweede helft kwam S.C.S. goed terug met een van richting veranderde vrije trap van Dies Potappel en een doelpunt van Ad Moerland: 2-1. Piet Fase zorgde tenslotte voor de verdiende gelijkmaker. Als directie van de dijkversterkingen in de Muye,Oudelande- en Noordpolder zijn aangewezen, de heren J. D. Jagt, Leenknegt en D. F. van ,t Westende. De leiding van het dagelijks toezicht is opgedragen aan technisch ambtenaar le klas J. Klap. Het werk is gegund aan van Oord Werkendam voor 10.280.000 gulden. De aannemer is begonnen om 20.000 ton goede klei te deponeren in het depot bij de zeedijk in de Noordpolder. Deze klei kon worden verkregen uit de vrijkomende grond, afkomstig van de werken bij de nieuwe weg Tholen/Halsteren aan de Brabantse kant van de brug over het Schelde-Rijnkanaal. In januari wordt begonnen met het spuiten van zand. Op de ledenvergadering van de Oosterscheldevissers in café Smerdiek kon voorzitter Ph. Bout 45 leden begroeten. Hij kon in zijn openingswoord van volop resultaten gewagen in het afgelopen ver enigings jaar. De Deltaklasserinq, het eerste Ned. kampioenschap kusthengelen, goede prestaties ook in clubverband. Veel hangt af van de jeugd, zo meende de heer Bout of deze tendens kan worden voortgezet. Daartoe vragen we ook van de jeugdleiding volle inzet en ter begeleidiné aller medewerking. Het zoeken naar een eigen clubgebouw, het alle mogelijkheden uitspitten om te komen tot aktiviteiten, ook voor de jeugd bleek de wens van het bestuur op deze jaarvergadering. Het zoeken naar een eigen clubgebouw betekent niet dat men graag weg wil bij Nel en Piet Knuist, waar men altijd reeds alle medewerking kreeg, maar het gaat vooral om een verdere ontpl&oiing van de aktiviteiten. Nu dat mogelijk is via gebruik van de voormalige kleuterschool aan de R'adda Barnenstraat, moet men daarop ook inhaken en het bestuur werd gemachtigd in te gaan op het schrijven van het gemeentebestuur inzake het gebruik van de oude kleuterschool. Ook uit het jaarverslag van secretaris M. Dijke bleek dat er afgelopen jaar nogal wat te doen was, o.m. fancy-fairs, oliebollenakties, enz. De uitgave van het clubblad „viscontact" was een schot in de roos of om in het vissersjargon te blijven, een flinke vis aan de haak. Het ledental groeide uit tot 371 betalenden. Penningmeester A. Hena.stmengel had na al die aktiviteiten en de vele beschikbaar gestelde prijzen toch nog een batiq saldo. Dit dank zij vooral de belangeloze inzet van de bestuurders en anderen. Het financieel verslag van het clubblad toonde wel een nadelig saldo als gevolg van aankoop schrijfmachine en de hoge porti. Meegedeeld werd dat geen vis meer mee naar huis mag worden genomen bij clubwedstrijden. Voorzover men kritiek heeft, klop bij het bestuur aan, want daarbuiten heeft het allemaal weinig zin. Door uitvoering van werken aan de zeedijk door het aannemingsbedrijf Van Oord kan tijdelijk niet aan de zeewering in de noordpolder worden gevist. Wel worden daaromtrent nog nadere besprekingen éevoerd. In het bestuur werden M. Dijke en R. Vermaas herkozen. In de vakature A. van Zetten werd C. Har tog genoemd. Het jeugdbestuur werd uitgebreid met de benoeming van mevr. F. Jansen- Moerland en de heer L Ponse. Het jeugdbestuur bestaat nu uit 5 leden, want behalve de twee aanvullingen ook uit mevr. Bogers, de heren F. Janse en contactman M. Dijke. In de redaktiecommissie werden benoemd J. Hartog, C. Smits en E Eringaard. In de kascommissie, W. Vermaas, G. Polderman en A. I. v.d. Ree als reserve. Voor de jeugdkascommissie C. van Gorsel en M. Smits met C. van IJseldijk als reserve. De contributie werd bepaald op 17,- per jaar voor senioren, terwijl 65 plussers, dames, studenten, junioren en invaliden een tientje betalen. Wat de clubwedstrijden betreft zullen volgend seizoen 7 wedstrijden worden gevist voor de clubkampioenschappen en bovendien een zomercompetitie worden ingesteld. Inzet is de door het gemeentebestuur beechikbaar gestelde beker en 3 herinneringsbekers. Vanwege de werken aan de Noord werd de voorkeur gegeven om aan de Scheldtsedijk bij Stavenisse te gaan vissen. Deelname aan Deltawedstrijden werd betwijfeld door het in gedrang komen van de clubwedstrijden in het voorseizoen. Aan de orde kwam voorts azing en prijsuitreiking, evenals uitbreiding van de jeugdkampioenschappen. Een wijziging in de puntentelling betekent dat de jeugd volledig in de puntenklassering kan worden opgenomen. Voortgezet worden de attrakties als bron van inkomsten voor de jeugd evenals de vriendenwedstrijd met de Zeester. Ook het „viscontact" clubblad blijft gehandhaafd. Door andere drukwijze en advertentieprijsverhoging kan het een abonnementskostendaling op leveren. De dames deden het voorstel voor de zomercompetitie hetzelfde inleggeld te betalen als de mannen-leden. Besloten werd het mes te zetten in de prijzen. Voortaaan wordt niet meer dan het inleggeld plus ongeveer 50,- uit de kas beschikbaar gesteld voor aankoop prijzen. Baten komen het eigen clublokaal ten goede. Gediscussieerd werd nog over het vervoer naar de Ned. Kampioenschappen, waarna voorzitter Bout de geanimeerde vergadering besloot. Het was een levendige discussie geweest. In de Chr. kleuterschool Benjamin werd door de kleuters met ouders en belangstellenden het Kerstfeest gevierd. Na het kort welkomstwoord door de hoofdleidster mw. J. Scherpenisse-Hage die haar blijdschap uitte voor de grote belangstelling van de ouders, begon de avond met samenzang van vs. 1 uit Psalm 105. Hierna volgde gebed, waarna de kleuters enkele Kerstliederen zongen. De Kerstvertelling was n.a.v. Lucas 2 vs. 1 t/m 20. Door de kleuters werd op voortreffelijke wijze de Kerstgeschiedenis gedeclameerd, afgewisseld met zang. In de pauze werden allen getracteerd op chocolademelk dat zich de jeugd goed liet smaken. Leidster L. Knekaard nam het vrije verhaal voor haar rekening „Hoe Basje Kerstfeest vierde en een hondje kreeg", een vertelling waar de kleuters stil van werden. Met het Ere zij God werd deze Kerstviering besloten nadat voorzitter L. J. Koopman met dankgebed was geëindigd. Voor alle kinderen was er een tract#ie. Door de leerlingen van de Juliana van Stolbergschool werd in de afgelopen schoolperiode het mooie bedrag van 620,87 bijeen gebracht voor de zending. Dit bedrag zal worden verdeeld over diverse genootschappen w.o. de Spaanse Evangelische zending voor het Chr. onderwijs in Spanje. De 45 leerlingen van de Benjaminschool brachten vrijdagmorgen een bezoek aan het bejaardencentrum Sint Maartenshof om met de bewoners het Kerstgebeuren te vieren. Door de kleuters werd aan de bewoners een kleine attentie aangeboden in de vorm van een boekenlegger. Op de Juliana v. Stolbergschool werd vrijdagmiddag per klastfiet Kerstfeest gevierd. Ook hier was voor iedereen een attentie ter herinnering aan dit Kerstfeest. Een volle zaal vrijdagavond bij P. J. van Houdt voor de algemene ledenvergadering van de Z.L.M. afdeling Sint-Maartensdijk. Voorzitter A. C. Breure richtte zich met een bijzonder welkomstwoord tot dijkgraaf H. van Gorsel en de heer C. P. van Iwaarden, directeur grond- en taxatiebureau van de Z.L.M. Bij een terugblik op het afgelopen seizoen stelde de heer Breure dat er ondanks slechte grondstructuur in het voorjaar en de late inzaai goede opbiengsten kwamen. Spreker gaf cijfers over 1973 en de ter beschikking zijnde gegevens 1975. De granen bleven wel onder de maat. Bij hakvruchten was er gering verschil. Mede door goede prijzen van aardappelen en uien werd de schaduw van vorig jaar wat overtrokken. Een werkelijke structuurwijziging voor het inkomen van de landbouw is nog steeds uitgebleven. Het kostenpakket nam dit jaar weer toe met vijf zeshonderd gulden per hectare. Voorzitter Breure zag de regeringsmaatregelen ten aanzien van de oude dagvoorzieningen en dergelijke meer als kruimelwerk, dat geen zode aan de dijk zet. Ook het politiek gescharrel met gegarandeerde produkten in Brussel leverde een prijsverlaging op. Zo zullen de problemen eerder toe-, dan afnemen concludeerde de voorzitter als slot van zijn openingswoord. De aankondiging van de regeringsmaatregel tot het minimum inkomen voor de zelfstandigen zal door een afdelingscommissie nader worden bestudeerd. Daarna werd de contributieverhoging van de afdeling toegelicht. De heer J. Knuist werd benoemd tot lid van verdienste wegens een 50 jarig lidmaatschap. De voorzitter wees er op, hoe de heer Knuist ook na afstotiné van zijn landbouwgronden de afdeling trouw bleef. Hij reikt de heer Knuist de oorkonde uit onder dank voor zijn Z.L.M. trouwheid. Hierna werd door dijkgraaf H. van Gorsel een toelichting gegeven op de voorgenomen dijkversterkingen op Tholen en Sint-Philipsland tussen 1976 en '79. Aanvoer van materialen kan wel een keer problemen geven voor de landbouwers, al wordt op de route nauwlettend gecontroleerd. Voorsts gaf de dijkgraaf nog een toelichting op de oeverval bij Scherpenisse en dook daartoe wat dieper in de geschiedenis van het waterschapsbestel. De heer C. P. van Iwaarden lichtte hierna de vergadering voor over grondpolitiek, ging wat dieper in op de taxatie van gronden met een niet- agrarische bestemming. Voorts werden besproken bestemmingsplannen en structuurplannen inclusief de zgn. voorkeursrechten. Daarna kwamen nogal wat vragen los, die door de heer Van Iwaarden werden beantwoord. Een zeer ingewikkelde zaak, die deskundigen nader bestuderen. Verder bleken de ontvangen aanslagen voor waterzuivering een fel discussiepunt te zijn. De landbouwers staken hun grieven niet onder stoelen of banken en dijkgraaf Van Gorsel had het niet gemakkelijk om een voor de aanwezigen bevredigend antwoord te geven. Overigens, was men er wel van overtuigd, dat ook het Thoolse waterschap daarin geen verandering kan brengen, maar de Z.L.M. kreeg opdracht alles te onderzoeken om verandering te krijgen in de onrechtvaardigheid, die men daarin zag. Tenslotte zorgde de heer Bras voor een vrolijke noot met het schertsende wijze toch enkele rake opmerkingen te lanceren. Hij vroeg zich af of men soms volgend jaar ook voor de uitwerpselen van een schaap moet gaan betalen. Men duwt het maar in onze brievenbus, want wij hebben toch niets meer te zeggen, meende de heer Bras. Zo was het dan weer genoeg en sloot de voorzitter met beste wensen voor 1976 de bijeenkomst. De politiesterkte in Sint-Maartensdijk is teruggebracht van vier naar drie man vanwege het vertrek van wachtmeester Dingemanse naar Heinenoord. De sportvereniging N.A.K.S. organiseert in de kern Sint Maartensdijk een Kerstboomver branding, waarvoor toestemming is verkregen van het gemeentebestuur. Dat zal maandag 5 januari gaan gebeuren. De jeugd kan de Kerstbomen van 4 tot half zes inleveren op een terreintje achter de Hogeweg en krijgt per ingeleverde Kerstboom een lotje. Om 7 uur zal met muzikale medewerking van Euterpe en met die van het brandweerkorps vanaf Haestinge een tocht naar het terrein worden gemaakt, waar dan om half acht het Kerstboom vuur door de brandweer wordt ontstoken. Om 8 uur vindt prijsuitreiking plaats aan de jeugdige eigenaren van winnende lotnummers. Kwart over acht is ongeveer het einde van het evenement. Aan de landbouwpraktijkschool Prins Willem te Schoondijke slaagde voor het diploma vakbekwaamheid landbouw mechanisatie Wim Oudesluijs. De Chr. kleuterschool heeft dinsdag ouderavond gehouden. Na het zingen van Ps. 17: 4 las de waarnemend voorzitter een bijbelgedeelte, waarna hij voorging in gebed. De hoofdleidster hield vervolgens een inleiding over „Waarom naar de kleuterschool?" Na de pauze werden de ouders verdeeld over de twee klassen, waarna ze onder leiding van de klasseleidster aar het werk gingen met het materiaal waar de kleuters dagelijks mee bezig zijn. Er werd met enthousiasme gewerkt, waarbij leuke dingen gemaakt werden. Aan het eind van deze gezellige ouderavond dankte de voorzitter voor de goede opkomst. De bijeenkomst werd besloten met het zingen van de Lofzang van Z ach arias en dankgebed. Dhr. J. Slager is benoemd tot kerkvoogd van de Hervormde Gemeente Scherpenisse. Bij de politie werd aangifte gedaan dat in de Westkerkseweg 29 (weekendwoning) twee ruiten waren vernield. Dit was ontdekt door de buren, die meenden dat er met zo'n vernieling ook wel inbraak mogelijk was. Ze brachten de eigenaar op de hoogte, die de politie waarschuwde. Meer dan deze vernieling werd echter niet ontdekt. Het Waterschap Tholen heeft bij G.S. Zeeland bezwaar ingediend tegen de hoge pachtwaarde van de calamiteuze polder Scherpenisse, die onlangs bij een nieuwe schatting werd vastgesteld. Schatting gronden le klasse 335 gulden per ha., 2e klas 280 gulden, 3e klas 170 gulden, 4e klas 50 gulden en 5e klas 15 gulden per ha. Totaal 862.84.60 ha. of totale pachtwaarde 228.711,51. Dit betekent dat het Waterschap 40.000 gulden meer moet afdragen aan de waterkering Scherpenisse. Indienen van bezwaar tegen het bedrag per ha. is volgens het Waterschapsbestuur uitgesloten te achten. Wel is een stijging van 57 1/23 ten opzichte van de pachtwaarde van de vorige schatting aan de zeer hoge kant. Tweede Kerstdag omstreeks acht uur kwam op de Postweg A.G. uit Dordrecht met zijn auto in de sloot terecht. Tegenover de politie verklaarde hij verblind te zijn door een achterop komende auto. In de berm gekomen, gooide G. zijn stuur om, waardoor een slip ontstond. Er was alleen materiële schade. Mej. A. C. Geuze is in het internaat "de Besselaarshof" te Bergen op Zoom met lof geslaagd voor het diploma kraamverzorgster. Zij is in dienst van de stichting centrum voor kraamzorg rondom de Oosterschelde te Goes S.P.S. haalt elke le dinsdag van de maand, dus nu 6 januari as. oud papier op I.M. Wie wil elke donderdagvoormiddag in Poortvliet de Eendrachtbode bezorgen? De kranten zijn er in de regel tegen tien uur. Als u belangstelling hebt, kunt u contact opnemen met de Eendrachtbode, Postbus 5, Sint- Annaland, telefoon 01665 - 375 of 752. De reden van deze oproep is, dat onze bezorgster Nellie Hoogerbrugge helaas moet stoppen vanwege andere werkzaamheden. Wij zeggen haar dank voor de trouwe bezorging van de Eendrachtbode gedurende een vijftal jaren. Ouderling M.C. van Oudenaarde en diaken J.A. Hage worden in de morgendienst van zondag 4 januari door Ds. G. H. Abma bevestigd als ambtsdragers in de Hervormde Gemeente. De NCVB heeft woensdag 17 december o.l.v. presidente mevr. Elenbaas- Tramper kerstfeest gevierd. Na samenzang uit ps. 98 2 en gebed werd het kerstevangelie uit Lucas 2 1-20 gelezen. De ook aanwezige zangvereniging zong verschillende kerstliederen. Na de pauze werd de kerstliturgie behandeld, onder grote belangstelling van het publiek. Deze avond werd zeer gewaardeerd, de NCVB spreekt op de eerste bijeenkomst in 1976 op 20 januari over het werk van het P. I. T.: Protestants Interkerkelijk thuisfront. In de Hervormde Kerk is zaterdagavond 20 december een kerstzangdienst gehouden o.l.v. dirigent A. C. Ridderhof uit Oud- Vossemeer Op 18 december is de heer K. M. Meulmeester aan de Rijksuniversiteit te Leiden afgestudeerd als criminoloog. In de Kerkeraad van de Hervormde Gemeente zijn de ambtsdragers Beurkens en Moerland herkozen. In de vacature van diaken Verkerke werd dhr. M. J. v. d. Velde benoemd De plattelandsvrouwen hebben woensdag 17 december 'Kerstfeest gevierd in het Dorpshuis De Wimpel. Nadat de presidente de avond had geopend werden na het samenzingen van "komt verwondert u hier mensen" door mevr. G. P. H. Keller- van Dijk uit Dordrecht het Kerstevangelie gelezen. Ze declameerde ook kerstgedichten. Daarna werd gezamenlijk "stille nacht" gezongen. Het kerstverhaal "het kleinkind van Hendrik Jan" geschreven door mevr. Siksma-Heemstra- Schimmelpenninck werd eveneens voorgedragen door mevr. Keiler, na de pauze met warme wijn, bowl en eigen gebak volgde de kerstcantate "de heilige nacht", wat werd gebracht door een koortje. Na declamatie en samenzang dankte de presidente allen die hun medewerking aan deze avond hadden verleend. Tot slot werd iedereen een goed uiteinde en een voorspoedig 1976 toegewenst. Met 6491 gulden tijdens de inzamelingscampagne van het Rode Kruis heeft Sint-Philipsland voor de twintigste keer de Zeeuwse top bereikt, want metn komt daarmee aan 1248.2 procent van het streelbedrag. Dat uitgangspunt is 1 gulden per gezin. Vorig jaar kwam Sint-Philipsland aan 5073 gulden. De opvolger van Sint- Philipsland is de door toeristen druk bezochte Schouwse Westhoek met een streefbedrag van 938.2 Het eiland Tholen kwam aan 13.318 gulden, wat toch 3000 gulden meer was dan vorig jaar en een streefbedrag betekende van 314.9. Het totaal van Zeeland bedroef 202.7% gulden en daarmee staat ook de provincie weer aan de top van de Landelijke inzamelingsactie. Dat is dan voor de 23ste keer in successie. Het definitief landelijk cijfer is nog niet bekend, maar men zit al wel tegen de zes miljoen gulden tegen vorig jaar bijna vijf miljoen. De NCVB heeft olv presidente mevr. van Strien kerstfeest gevierd. Gezongen werd gezang 97 2 en na het gebed lazen de dames Beghtel en van Herk de kerstliturgie. Daarvan werden samen de liederen gezongen. Ook een koortje zong enkele kerstliederen. Na de pauze las mevr. Wesdorp- Wagemaker een gedicht. Mej. Neele verzorgde het verhaal. Na het optreden van het koortje en samenzang van gez. 15 1 en 2 sloot mevr. Beghtel de kerstviering met dankgebed. De heren Jac. den Braber en J. Labruyère zijn na een opleiding van een jaar aan de rijkspolitieschool te Hoorn geslaagd. De eerste heeft reeds zes dienstjaren achter de rug bij de Kon. Marechaussee in Bergen op Zoom. Hij gaat nu per 5 januari dienst doen als wachtmeester bij de groep Fijnaart van de rijkspolitie. Daar het bij de politie wel verplicht is om zich in de gemeente waar men dienst doet, te vestigen, betekent deze benoeming voor dhr. Den Braber verhuizing. Dhr. Labruyère, die een Mavo-opleiding heeft genoten en een jaar LTS in Sint-Maartensdijk, is als wachtmeester ingedeeld bij de groep Zierikzee, post Bruinisse. Daar hij tot de jonge categorie behoort, is Labruyère in een kortere straal van zijn woonplaats benoemd. De kleuterschool Prinses Marijke heeft twee gezellige Kerstavonden gehouden. Dinsdag 16 december gebeurde dat voor de derde klas in Ons Dorpshuis te Anna Jacobapolder. Juffrouw Dekker vertelde het Kerstverhaal. Donderdag 18 december was de school in Sint- Philipsland aan de beurt. De bijeen komst stond onder leiding van juffrouw Van Sprang. Het Kerstverhaal werd verteld door juffrouw Maan. De kleuters, die om beurten in groepjes zongen of versjes opzegden, werden af gewisseld door samenzang van de ouders, die zoals gebruikelijk op beide avonden goed vertegenwoordigd waren. Na afloop kregen de kleuters nog een tractatie. Op de halfjaarlijkse bloedafnameavond van het Rode Kruis in de bovenzaal van hotel De Druiventros, meldden zich vrijdagavond 19 december 185 donoren. Hoewel dit aantal lager ligt dan in juni' is het bestuur alle geefsters en gevers van een halve liter bloed toch dankbaar. Dat het aantal donoren in de winter lager ligt dan in de zomer is de laatste jaren een gebruikelijk beeld geworden. De spanning in de damcompetitie van DSVF is zeer groot geworden. In de A- poule gaat de strijd om het kampioen schap tussen J. v.d. Velde (15 punten uit 10 partijen met nog 2 te spelen), A. Verwijs jr. (13 uit 8), en J. Joppe (13 uit 10). In de B-poule zal A. Verwijs sr. (12 uit 7) of M. Fonteijne (9 uit 5) wel kampioen worden, hoewel R. Tichem (11 uit 8) zeer zeker nog niet is uit geschakeld. Bij de junioren gaat de strijd tussen A. Noorthoek en R. Neele. A-senioren: A. Verwijs jr. - J. Joppe 2fi, J. v.d. Velde - J. Suurland 2-0. B- senioren: A. Verwijs sr. - P. Reijngoudt 2-0, P. v.d. Est - J. Noorthoek 0-2. Junioren: H. Quist - A. Noorthoek 0-2, J. Walpot - R. Neele 0-2. De begrotingscommissie heeft gevraagd, of op korte termijn een voorstel kan worden tegemoet gezien om op verzoek van het Groene Kruis 60% te subsidiëren. In de gemeente begroting 1976 is nu nog uitgegaan van 50%. B. en w. bevestigen de ontvangst van het verzoek om 60% subsidie van de geïnde contributie en 2000 gulden per gebouw. Het college heeft echter eerst een nadere toelichting te vragen op gemeend, het tweede gedeelte van het verzoek van het Groene Kruis. Zodra dat antwoord binnen is, komt er nta bosstraat 27 bergen op zoom Advertentie IM Tussen Kerst en Nieuwjaar is het gemeentelijk bestuursapparaat verhuisd naar het voormalige klooster Nazareth in de Schoolstraat. De officiële opening gebeurt vermoedelijk rond april door de commissaris der koningin J.D. van der Harten. De dagelijkse ingang voor het publiek naar de secretarie is in de zijgevel langs de Kloosterstraat. De secretarie is elke werkdag van negen uur tot half een geopend. Op donderdag zit Bouw- en Woningtoezicht van 10 tot 11 u. en de burgemeester heeft die dag spreekuur van vier tot vijf en van zeven tot acht uur. Mej. A. Houtepen (26) uit Dinteloord is door de stichting Katholiek Onderwijs Nieuw-Vossemeer benoemd tot hoofd leidster van de kleuterschool. Zij werkte eerder op een kleuterschool in Etten Leur. Alle klassen van de St. Reinoldus- kleuterschool zitten nu vol, zodat nieuwe leerlingen pas na de zomervakantie geplaatst kunnen worden. Precies rond is de fanfare Semper Crescendo nog niet, maar volgend jaar wil de muziekvereniging zich bij het 55- jarig bestaan toch in nieuwe uniformen aan de bevolking presenteren. Ook de majorettes en leden van de drumband verschijnen in ,t nieuw. Een inzameling onder de bevolking heeft 1500 gulden opgebracht. Het gemeentebestuur stelde een renteloze lening beschikbaar en een bijdrage fonds perdu. In Nieuw-Vossemeer start donderdag 8 januari in De Draaikolk van half twee tot half vier de ziekensoos. Deze wordt voortaan iedere eerste donderdag van de maand gehouden. Dinsdag 6 januari om half twee start in De Draaikolk de hobbyclub met een cursus touwknopen en haken. Mevr. Schoutens, Hogendijk 68, telefoon 564, is van beide activiteiten volledig op de hoogte. Geboorten: Petronella A.J. dv A.J.M. Ammerlaan-Brouwers, Johannes A.M. zv M.Fr. M. IJzermans-Brocatus, Jerry P.M.Chr. zv P.A. van Schilt— Luijsterburg, Ingrid A.E. dv Chr.A.M. Snepvangers-van Tilburg, Johanna A.P. dv K.L. Krijger-Geers, Richard zv M.J.A.C. van der Weegen-Kooien, Wilhelmus M.A. zv J. van den Berge- Hagens. Huwelijken: Wilhelmus A.M. Taks landbouwer te Roosendaal en Nispen en Christina C.C. de Ron strijkster te Nieuw-Vossemeer, Johannes Angel rijksambtenaar te Breda en Cornelia D.M. Verdonk leerling-verpleegster te Nieuw-Vossemeer, Petrus B. Poppelaars heftrSuckchauffeur te Etten Leur en Maria H. Matthijssen laborante te Nieuw-Vossemeer, Adrianus J.M.M. IJzermans bankwerker te Steenbergen en Elisabeth G. Elsevier serveerster te Nieuw-Vossemeer, Teunis L. Kantborg verkoper te Nieuw Vossemeer en Maria C.A.J. van Overveld verpleegkundige te Nieuw-Vossemeer, Adrianus A.H.P. van Tillo timmerman te Steenbergen en Maria E.W.C. Bosters modinette te Nieuw-Vossemeer, Johannes C. Meesters slager te Halsteren en Agatha I.M. van Loenhout verkoopster te Nieuw-Vossemeer, Jan J. van de Velde besteller der posterijen te Sint- Philipsland en Cornelia M.G. Piasmans modinette te Nieuw-Vossemeer. Huwelijksaangiften: Johannes Fr.W. van Steenpaal 21 j stratenmaker te Bergen op Zoom en Johanna C.M. Mathijssen 19 j bankbediende te Nieuw- Vossemeer. Overlijden: Adriane G. Slokkers 70 j ev K. Bosters, Jan Schilperoort 80 j ev C. Kramp, Maria E. Hussaarts 52 j ev J.A.A. Schoutens. De Nieuw-Vossemeerse gemeenteraad heeft adhesie betuigd aan de motie van de Thoolse gemeenteraad waarin aan gedrongen wordt op een rampenplan voor het Schelde-Rijnkanaal. Voor het eerst in het 166-jariq bestaan van de gemeente Nieuw-Vossemeer is een vrouwelijk raadslid toegelaten: mevr. G.J.M. ten Hove-Boxters. Zij volgde 8hr. A. van denB Hoogen op. urgemeester A.G.O.A. Remery gaf haar tien rozen: 6 namens de raadsleden, 1 van de loco-secretaris, voorzitter en notulist en 1 in de hoop op een waar dering met een tien op het einde van haar raadsloopbaan. De Thoolse en Fliplandse raadsleden zullen mevr. Ten Hove o.a. ontmoeten in het kanaalschap De Eendracht, waarin zij als lid van het TW- ma i advertentie IM De 10 armstoelen en 3 tafels voor de Thoolse gemeenteraad kunnen voor maar liefst 10.000 gulden minder geleverd worden dan B. en W. hadden voorgesteld. Woninginrichting fa. W. Pleune en Zn. uit Scherpenisse/Sint Annaland wil dit raadsmeubilair namelijk voor 14.795,- leveren, terwijl B. en W. deze leverantie in oktober voor 25.100 gulden hadden willen gunnen aan Goosen meubelen te Bergen op Zoom. De raad stelde in die oktobervergadering wel het gevraagde bedrag beschikbaar, maar op voorstel van de heren Dijke en van Schetsen gaf de raad opdracht aan B. en W. alsnog de Thoolse meubelhandel in te schakelen. Er was namelijk alleen naar de prijs gevraagd bij Goosen. Het gemeentebestuur van Sint-Philips land houdt donderdagavond om half acht nieuwjaarsreceptie in het gemeentehuis. Namens het provinciaal bestuur van Zeeland hopen de commis saris der koningin en mevr. Boertien- Velema de nieuwjaarsontvangst in de Middelburgse statenzaal te houden op zaterdag 3 januari van vier tot zes uur. ALLE SOORTEN Bosstraat 40 - Tel. 3 43 68 BERGEN OP'ZOOM

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1975 | | pagina 9