W mUlP STMEN'SSE® s^JSff^w,W[(PSUw Plaatselijk nieuws GELUK ^sstMttRsi poortvliet Nederlandsche Middenstands Spaarbank SINT-ANNALAND RENTEBIJSCHRIJVING PREDIKBEURTEN THOLEN HIESSER FIT SINT-ANNALAND OUD- VOSSEMEER EENDRACHTBODE Dinsdag 30 december 1975 t' ANNA JAC0BAP0LDER Nieuwe politieman Aanrijding PJZ zeskamp NCVB kerst Vechtpartijtje Tankers aan de grond Kerstbijeenkomst bejaarden Arts-examen Bijna halve eeuw IJsclub Bejaarden kerstmiddag Orgelfonds maandag 5 t/m donderdag 8 januari van 2 - 5 uur en verder iedere dinsdagmiddag en vrijdagavond. A.u.b. in januari GEEN spaarbusjes laten ledigen. Kerstviering in De Schutse Kerstfeest Chr. School Niet alleen feesten Benoemingen Kerstfeestvieringen Fam.PLEUNE EEN VOORSPOEDIG NIEUWJAAR Na dertig jaar wisseling koster WHS gelijk tegen BRU Vriendschappelijk voetbal Voor 1976 alle mensen onze beste wensen POLUE EN ZOON Oud-Vossemeer tel. 01667 -365 Benoeming Duivensucces Tafeltennis Installatie pastoor van Osta Koor in uniform Kerstfeestvieringen Even proefdraaien op de ijsbaan Kerst-vieringen Successen Vogelvrienden Benen verwond Rik en wip concours Vervolg op pag. 9 Het zuigelingenbureau te Stavenisse wordt in januari NIET op de le en 3e donderdag gehouden, maar op de 2e en 4e. SIMT. OUD rrt] SINT- MAARTENSDIJK Met ingang van 5 januari is wachtmeester E.C.M. Waasdorp uit Oosterland benoemd bij de groep Thoien van de rijkspolitie. Hij komt van de politie opleidingsschool in het Limburgse Horn. Markt 7 Thoien tel. 2575 advertentie IM Zaterdag vond op de Markt bij de RK kerk een aanrijding plaats tussen P. A. B. en L. de J. Er was alleen materiele schade aan beide auto's, waarvoor alle twee overigens all risk verzekerd waren. B. kwam uit de Venkelstraat en reed teveel links. De P.J.Z. Tholen/Sint-Philipsland is zaterdag zevende geworden bij de PJZ zeskamp in de veilinghallen te Bergen op Zoom. Winnaar werd het team van Sprang- Capelle voor Zevenbergen. In de Wingerd hield de NCVB atdeling Thoien haar Kerstbijeenkomst. De bijbelgedeelten werden door enkele dames gelezen. Het koor zong onder leiding van mevrouw Hameeteman, die ook de samenzang begeleidde. Door mevrouw Duijzer werden gedichten ge declameerd en zij verzorgde ook de meditatie. Het was een sfeervolle bijeenkomst. De volgende vergadering is op 14 januari. Zaterdagavond kwam het in de Minneputtestraat tot een vechtpartijtje tussen een drietal jongens uit Sint- Philipsland en Sint-Maartensdijk. De gewaarschuwde politie haalde ze uit elkaar. Later werd door twee van hen aangifte gedaan wegens mishandeling door R.G. uit Sint-Maartensdijk. Een duwschip van 3070 ton en een duwbak van 1507 ton, geladen met 45.000 ton gasolie, zijn woensdagavond voor Kerst bij hoog water aan de grond gelopenin het Schelde-Rijnkanaal. Een deel van de gasolie werd in andere tankers overgepompt, waarna sleepboten er donderdagmorgen in slaagden de tankers los te krijgen. In de vluchthaven werd de olie weer teruggepompt, waarna de schepen hun reis van Antwerpen naar Bazel konden voortzetten. De Kerstbijeenkomst voor de bejaarden op 20 december werd een gezellige en bijzonder sfeervolle avond. Tijdens het welkomstwoord van mej. L Deurloo, presidente van de plaatselijke vrouwenraad, werd het heengaan van 2 trouwe leden van de bejaardensocilëteit herdacht. Daarna werd het Kerstevangelie gelezen en declameerde mevr. Duijzer-Quist enkele gedichten. Ook het dameskoor van de N.C.V.B.- verleende haar medewerking en zong voor en na de maaltijd gewijde liederen, waaronder enkele soli. Aan het slot brachten de heer Meerman en mevr. Verkerke dank namens de meer dan 70 aanwezige bejaarden aan de organiserende dames en lieten de erkentelijkheid vergezeld gaan van een aardige attentie. Aan de Erasmus Universiteit te Rotterdam slaagde Rien Heijboer voor het arts-examen. Hij kreeg een benoeming als arts-assistent inwendige ziekten in het ziekenhuis te Oosterhout. In februari van het jaar 1926 werd te Sint Annaland de ijsclub opgericht. Het gouden jubileum is er nu nog niet, want vrijdag 19 december werd de 49ste jaarvergadering gehouden in hotel Burggraaf. Zoals de laatste jaren gebruikelijk was de opkomst minimaal. Men telde inclusief het bestuur 11 van de ongeveer 800 leden. Voorzitter Adr. Burgers Fzn meende dat de IJsclub het ook op 49-jarige leeftijd nog best maakt. Dat bewijst het ledental. Zo tegen de jaarvergadering als de contributie is op gehaald zit het net even tegen de 800, daarna stijgt het er weer boven. De bode, eveneens Adr. Burgers, maar dan Johzn., moet dan ook weinig huizen overslaan bij het ophalen van de contri butie.. en Een contributie die ook maar 2,- per jaar is daarom de vereniging mag worden genoemd met de minste contributieverhoging in een halve eeuw. Bij al dit goede kan de laatste jaren in veel mindere mate de doelstelling van de vereniging worden bereikt, nl. het ijs vermaak zelf. Het ontbreekt nu eenmaal aan zodanige vorstperioden dat er een paar weken geschaatst kan worden. De voorzitter hoopte dat het voor de lief hebbers eens anders zou zijn in dit seizoen. Tenslotte herdacht hij in zijn openingswoord het overlijden van een zestal leden. Secretaris W. Mosselman had geen lang jaarverslag behoeven te maken. De aktiviteit moest zich beperken tot in elk geval toch weer een excursie naar de kunstijsbaan in Den Haag, wat voor menig jeugdig lid een gezellig middagje schaatsen werd. In het slootje is een duikertje aangelegd in overleg met het waterschap om ook op die wijze te pogen de afwatering van het terrein wat tegen te gaan. Eenvoudig blijkt dat niet te zijn. Het gemeente bestuur was men erkentelijk voor de goede aflevering van het terrein, dat in de zomermaanden door de gemeente wordt gehuurd als speelweitje. Bij de contributie waren er 35 bedankjes door vertrek of overlijden en werden 12 nieuwe leden ingeschreven. Het totaal staat op 790, maar de nieuwe lichting zal nog even wachten of er wel ijs komt. Dat wordt dan wel schadelijk, want dan kost het dubbele contributie. De Usclub is immers zo goedkoop, dat men het van een groot ledental moet hebben. Zij die niet bereid zijn tot een regelmatige steun, zoals zovelen in deze kern, moeten dat ook via een dubbele contributie bezuren. Penningmeester J.Th. Kurvink had ondanks het feit dat er geen ijsvermaak was geweest wat minder goed geboerd en moest melding maken van 120,59 nadelig saldo op dit boekjaar. De oorzaak was de aanleg van een nieuwe afsluiter en damwand. Overigens staat de kaspositie nog altijd op 4181,52, zodat men tegen een stootje Jcan. Als bestuursleden werden J. Boon en W. Mosselman herkozen. Als commis sarissen de heren J. Vroegop, J. Moerland Czn. en J. Dake. Besloten werd om bij een ijs loze winter weer een excursie te maken naar de kunstijsbaan in Den Haag. Op 17 december waren een 70 personen in het dorpshuis om de kerstbijeen komst van de bejaarden te vieren, die traditie getrouw door de Plattelands vrouwen wordt georganiseerd. De presidente mevrouw Boogaard-Bolier vond de goede opkomst plezierig en achtte het een voorrecht dat in een wereld van rumoer dit vredig samenzijn mogelijk was. Dat ook oud- burgemeester en mevr. Baas weer tot de aanwezigen hoorde deed haar goed. Ds. Codêe zou iets later komen, waarom het programma in zoverre werd gewijzigd, dat eerst de liturgie werd afgewerkt. Dat gebeurde met declamatie door enkele leden en samenzang van de aanwezigen. Na de kerstoverdenking door ds. Codée was er de gezamenlijke maaltijd, een altijd ook weer sfeervol en gezellig gebeuren. Mevrouw Boogaard-Bolier had een mooi kerstverhaal uitgekozen en toen was daar ook weer het gewaar deerd optreden van het kinderkoor onder leiding van onderwijzer Kasse. Mevrouw Goedegebuure-Lanooy sprak als een van de commissieleden voor het organiseren van de bejaardenmiddagen het slotwoord. Zij bracht iedereen die meegewerkt had dank, inzonderheid ook het kinderkoor en hoopte dat velen ook in 1976 aanwezig zouden kunnen en willen zijn op de soos- en bejaarden mid dagen. Tot slot zong men na een fijne kerstbijeenkomst het Ere zij God. De leden van de Hervormde gemeente kregen deze week een circulaire, waarin aandacht wordt gevraagd voor ver nieuwing van het kerkorgel. „Toen in 1929 dit orgel werd gebouwd was niemand op de hoogte van het slechte systeem wat is toegepast' van de ondeugdelijke orgelpijpen die werden gebruikt. Zink inplaats van goed orgel- metaal waardoor het nooit een mooie klank had", zo staat er in het Hervormd schrijven. Een onderzoek door een orgeltechnicus leerde dat nog slechts 4 van de 8 registers redelijk zijn te noemen, terwijl de houten onderdelen op springen staan. Een op het advertentie I.M. kerkgebouw afgestemd orgel zou minstens 20 registers moeten bezitten. Dat kost dan anderhalve ton en dat acht de kerkvoogdij met nog een ton schuld door kerkuitbreiding een onover komelijke zaak. Tenzij de leden bereid zijn de gewenste steun te geven aan een gevormde orgelcom,missie. Onder het motto: koop een orgelpijp start een aktie' waarbij men kan bijdragen vanaf 100.-. Dat laatste kan overigens ook in tien termijnen. De bijdragen kunnen worden overgemaakt op het rekening nummer 30.30.50.780 bij de Rabobank t.n.v. het orgelfonds. Bewoners, personeel en bestuur van De Schutse hebben 22 december in een fijne samenkomst kerstfeest gevierd. Men was van half vier tot ruim 9 uur samen, maar niemand had zich een mo- ent verveeld of te veel gevoeld. Het geheel stond onder leiding van voor zitter P.J. Drooger uit Thoien, die overigens heel wat kon overlaten aan tal van medewerksters. Na de opening, waarbij de heer Drooger het kerst gebeuren aanhaalde en ook het voor recht nog zo samen te mogen komen, werd de lofzang van Zacharias gezongen, na gebed de schriftlezing uit Lukas 1Ds. Codde verzorgde de Kerst meditatie en na een gedicht over het kerstfeest zong het personeel Hoe zal ik U ontvangen, De herdertjes lagen bij nachte en Komt allen te samen. Na de pauze was er eveneens in de recreatie zaal een gezamenlijke broodmaaltijd en vrijwel ieder bewoonster en bewoner van het Tehuis was met het personeel en bestuursleden aanwezig. Omstreeks 7 uur was er het optreden van VZOS, nadat vorig jaar de schooljeugd mede werking had verleend. Directrice Bom hoopte in haar welkomstwoord dat de zang van het koor tot in de harten van de aanwezigen door mocht klinken. Met tussendoor samenzang werd geboeid naar de koor-uitvoering geluisterd, uiteraard eveneens aangepast bij het Kerstgebeuren. Tenslotte zong men gezamenlijk het Ere zij God. In zijn dankwoord constateerde de heer Drooger dat het voor iedereen' luisteraar en zanger of spreker wel een sfeervolle samenkomst zal zijn geweest, waarvoor dan inzonderheid directrice en personeel na zoveel voorbereiding lof mag worden toegezwaaid. Het was ook alles uitstekend verzorgd. In een vol dorpshuis heeft de school met de bijbel donderdag 18 december Kerstfeest gevierd. Schoolhoofd J.E. Koppejan ging na zijn welkomstwoord voor in gebed. De kinderen zorgden daarna voor een declamatorium, dat af gewisseld werd met samenzang. Verder was er een koortje van klas 1, 2 en 3 en een koortje van de drie hoogste klassen. Ook een blokfluitgroepje en een blazersensemble met orgelsolo van Johan Moerland deed z'n best. Juffrouw De Rooij vertelde een verhaal over Hans uit Zwitserland. Dhr. Koppejan dankte tenslotte allen voor hun aanwezigheid en mevr. J. Fase-Goedegebuure voor de begeleiding. Ds. J. Codée eindigde met gebed. Aan de uitgang was er een collecte. Het museumbezoek voor de expositie „500 jaar Sint-Annaland" bleef in de eerste week ver beneden de verwachtingen. Maar het was ook de tijd van drukke Kerstvoorbereidingen met velerlei Kerstfeestvieringen en huishoudelijke beslommering. Niettemin verwacht het museum bestuur vooral van dc Sint-Annalanders dat men niet alleen op de been komt voor een 500 jarig dorpsvieren, zoals men zich eind juni van dit jaar van de beste zijde liet zien. Maar ook om de een kijkje te nemen in de Meestoof met de historische- en recente expositie over een vijf eeuws Sint-Annalands gebeuren. Tot 10 januari dagelijks geopend tussen 3-5 uur, behalve Nieuwjaarsdag en zondagen. Neem er een uurtje voor af in de periode met toch veel vrije dagen. De voormalig diaken Adr. Vroegop is door de kerkeraad gekozen als ouderling. Kerkvoogd M. Lindhout werd benoemd tot diaken, de laatste deed het, dhr. Vroegop bedankte voor zijn benoeming. In de Hervormde Kerk is woensdag avond 24 december een Kerstzang- dienst gehouden m.m.v. het chr. gem. zangkoor VZOS o.l.v. J. Wesdorp, het kinderkoor o.l.v. A. Kasse, de blokfluit- groep o.l.v. mej. J. Hendrikse, organiste mevr. J. Fase-Goedegebuure en ds. J. Codêe. Naast een overdenking van de predikant en het optreden van de koren en de blokfluitgroep, was er samenzang van psalmen en gezangen. In het nummer Bethlehem van E. Ruh door VZOS was er een verrassende solo van dirigent J. Wesdorp. De belangstelling was redelijk, al waren er in de grote kerk nog al wat open plaatsen. De Kerstzangdienst werd staande besloten met „Ere zij God". De zondagschool vierde op Tweede Kerstdag ,s middags het Kerstfeest in de N.H. Kerk. Mevr. J. Fase- Goedegebuure zorgde op het „oude" orgel nog voor de begeleiding, maar zij werd bemoedigd door een collecte voor het pas gevormde orgelfonds. Er kwam ruim 179 gulden binnen. Ds. J. Codée verzorgde de opening. Kaken M.J. Ampt vertelde in twee gedeelten de Kerstgeschiedenis. Naast de samenzang lieten de grote kinderen enkele liederen horen o.l.v. C. van Winkelen. De kleine kinderen zongen o.l.v. Nellie Ampt en Leuntje van Winkelen en mej. J. Hendrikse. Ook trad er een blokfluit- g?oep op o.l.v. Nellie Ampt. Dhr. Van Winkelen verzorgde de vrije vertelling. De kinderen die afscheid namen van de zondagschool kregen een bijbel van dhr. J. Scherpenisse en zongen Ps. 119: 53. Verschillende ouders toonden Textiel, konfektie en Komplete Woninginrichting wenst allen Voorstraat 5 Scherpenisse Markt 16 - 18 advertentie IM. belangstelling voor deze Kerstfeest viering. Met ingang van 1976 is bij de Gerefor meerde Gemeente benoemd als koster dhr. C. Uijl Johzn. Zo eenvoudig was het niet de vacature vervuld te krijgen, maar dhr. Uijl Heek toch bereid dit werk in samenrking met zijn vrouw te doen, nadat de kerkeraad daarover dertig jaar lang geen zorgen had. Immers, zo lang heeft de scheidende koster en thans bijna 70-jarige D. den Haan deze kerkelijke functie trouw vervuld. Hij volgde destijds dhr. Adr. Kaashoek op, die dat werk maar kort heeft kunnen doen. Tijdens de lange kostersperiode van het echtpaar Den Haan - want ook zijn vrouw heeft met name veel onderhoudswerk gedaan - deden zich heel wat veranderingen voor in het kerkgebouw, wat vanzelf sprekend extra werk meebracht. Aanleg van een centrale verwarming via een buizennet, wat later werd ver vangen door vloerverwarming. Het aanbrengen van nieuwe ramen en nog weer later een volledige interieurver- nieuwing, ook in de consistorie. Tenslotte ook de bouw van een ver enigingsgebouw. Het echtpaar Den Haan heeftin die 30 jaar behoudens een enkele maal ziekteverzuim, de functie trouw vervuld, want het betekende al die tijd wel iedere zondag de verzorging van drie kerkdiensten en het wekelijks onderhoudswerk dat daarvan het gevolg is. Met de nu bijna 70 jaar wordt het voor beiden een toch wat zware belasting, temeer daar dit echtpaar geen half werk doet en het op die leeftijd gaat voorkomen, dat men iets zou vergeten. Nu ook in de vacature voorzien kon worden, kan het kosters echtpaar Den Haan zeker met vol doening op die periode terugzien, want het werk is al die jaren met liefde gedaan. Daarvan zal ongetwijfeld ook van kerkeraadszijde getuigenis worden afgelegd bij het afscheid. Een met spelerswisselingen, maar toch compleet optredend WHS 1 heeft het tegen afdelings eersteklasser Bruse Boys niet verder gebracht dan een 2-2 gelijkspel. De thuisclub kwam via Piet de Koster met 1-0 voor te staan, maar Bru stond bij de rust met 1-2 voor o.a. dankzij een strafschop. In de tweede helft kreeg Theo Moerland ook een penalty en toen wa$ het 2-2. Vosmeer 1 won in Rijs bergen een vriendschappelijke voetbalwedstrijd met 0-4 door doelpunten van Hans Vaders. Het tweede elftal won met 24 van de Brabantse reserves door goals van Daan Vaders (2), Wim v.d. Zande en G. Schot. Na 75 minuten was het nog 2-0 voor Rijsbergen, zodat Vosmeer 2 een goede eindsprint had. Dhr. J. M. van der Jagt is gekozen tot ouderling-kerkvoogd van de Hervormde Gemeente Oud-Vossemeer. A. van Daalen van de Zwaluw heeft op de duivententoonstelling in Bruinisse zowel in de klasse oude doffers als bij de oude duivinnen een eerste prijs behaald. Op de tentoonstelling in Scherpenisse had hij de mooiste doffer en de mooiste duivin. Piet Ridderhof van Velocitas is zesde geworden bij de individuele achtkamp van Smash in Noordhoek. Winnaar werd van der Horst van VISA VERSA. Pastoor P. van Osta uit Thoien wordt zaterdagavond 3 januari om zeven uur geinstalleerd als pastoor van de Sint Willibrordusparochie. Deken Bakker uit Bergen op Zoom zal in de Eucharistieviering voorgaan. Pastoor van Osta, die nu twee parochies onder zijn hoede krijgt, volgt in Oud- Vossemeer pastoor Vermeulen op die met emeritaat gaat per 1 januari. Deze blijft echter assisteren bij de wekelijkse vijf H. Missen (3 in Oud-Vossemeer en 2 in Thoien) samen met de voormalige Thoolse pastoor J. Rijsloo. Pastoor van Osta zal de ene week zaterdags in Oud- Vossemeer dienst doen en ,s zondags in Thoien, en de andere week omgekeerd. De bedoeling is dat hij in Oud- Vossemeer een bejaardenwoning krijgt, zodat hij daar ook enkele dagen per week bereikbaar is. Na de installatie kunnen de kerkgangers de nieuwe paetoor de hand drukken, waarna er in de pastorie een receptie is voor genodigden. Het Chr. Gem. Zangkoor heeft zich vlak voor de Kerst in uniform gepresenteerd. De dames dragen een lange, zwarte jurk met paarse corsage en de heren hebben een zwarte jas met grijze broek, wit overhemd en een paarse stropdas. De jurken zijn door de dames zelf gemaakt, de costuums zijn door de heren gekocht. Het koor o.l.v. dirigent A. Ridderhof ziet er stemmig uit. Voor de interkerkelijke Kerstdienst in de Sint Willibrorduskerk was er dinsdagavond een vrij grote belangstelling. De Kerstliederen werden begeleid door de muziek vereniging. De schriftlezingen en de predikatie was van ds. G. J. Voortman, de declamaties van mevr. Vroege. De collecte voor Solidaridad had een bevredigende opbrengst. De zondagschool vierde tweede Kerstdag in de N.H. kerk. Dhr. P. B. Vogel opende met gebed, waarna leider M. Droogers het Kerstevangelie uit Lukas 2 las. Verschillende kinderen droegen gedichten en versjes voor. Mevr. N. Slager-den Engelsman las een Kerstverhaal. Daarnaast was er samenzang. Ds. Voortman reikte aan de vertrekkende zondagschoolkinderen een Psalmen- en gezangen boekje uit: Marja VoortmanAnita Goedegebuure, Wim Douw, Martin Plandsoen, Piet en Bram Bevelander, Hans Vogel en Peter de Jager. De predikant sprak de hoop uit dat zij het geleerde in hun leven zullen toepassen, waarna hij voorging in dankgebed. Weliswaar nog niet van geweldige kwa liteit en ook van korte duur, maar de leden van de Oud-Vossemeerse ijs- vereniging hebben zaterdag toch even mogen proefdraaien op de ijsbaan aan Veerstraat. Men heeft daar de be schikking over een eigen bron, die enkele jaren geleden daar is geslagen, zodat men vrij goedkoop over water kan beschikken. De lichtmasten waren ook al geplaatst. De jeugd heeft er een paar uur van kunnen profiteren en dat is met de nog betrekkelijk geringe vorst toch al een pluspunt. Het begin van de schaatspret was er. De Geref. Vrouwenvereniging Rondom het Woord hield haar jaarlijkse kerst bijeenkomst voor het eerst in de consistorie van de nieuwe kerk. In een declamatorium was ook het openings woord van de presidente mevrouw M. J. T. Versluys-Sybrandy verwerkt. Die nam, na de eerste koffie-traktatie het gehele kerstgebeuren onder de loep met zijn vooral voor de huisvrouw vele voor« bereidingen, maar waarbij toch de geboorte van Jezus centraal moet staan. Mevr. D. van Dijke-de Wilde las een kerstverhaal onder de titel „Er was geen plaats". Na de tweede pauze gin gen de dames op pad om alle zieke en bejaarde kerkeieden een traktatie te bezorgen. Ditmaal afwegend van de traditionele ffuidmand waren het sur prises naar eigen inzicht. Weer terug in de consistorie besloot men de bij eenkomst met het Ere zij God en andere kerstliederen en dankgebed door de presidente. In de bejaardensoos was het vrijdag middag een goede kerstsamenkomst georganiseerd door de dames van de V.V.H. Ook daar opende mevr. Versluijs de bijeenkomst met,een ge dicht van Jacqueline van der Waals. Er waren een zeventig bejaarden aanwezig. Verder als genodigden ds. Voortman, ouderling P. van Driel en pastoor Ver meulen. De heer Van Driel las uit het kerstevangelie, ds. Voortman begeleidde op het orgel en pastoor Vermeulen verzorgde de kerst meditatie. Onder leiding van ïmster Krijger zong een groepje schoolkinderen en ds. Voortman belichtte de verschillen bij de omschrijving van het Kerstgebeuren die er bij protestanten en katholieken. Een mooi verhaal was er van mevrouw den Hollander onder de titel „De zwarte Madonna". De gezamenlijke maaltijd werd geleid door ouderling van Driel en ds. Voortman. Tenslotte zong men het Ere zij God na een sfeervolle samenkomst. Donderdagavond was er in de gemeenschapsruimte kerstviering door de openbare school. De 2e klas zong het openingslied en de heer Vroege kon ook vele ouders welkom toeroepen. Leerlin» gen van 5e en 6e klas verzorgen een kerstmusical onder de titel ,,Geen tijd voor kerstfeest". Een dankbaar applaus was het loon voor de inspanning van de jeugd om dit goed in te studeren. In de pauze was er chocolademelk en kerst krans. Klas 3 en 4 droegen voor „De dieren van Bethlehem" en klas 1 en 2 zongen „De herdertjes lagen bij nachte." Aan het orgel mej. Erica Quist. Na de pauze was er weer zang van klas 1 en 2 en vertolkte de derde klas het kerstspel ,,De kerstboom". Klas vier bracht „De wijzen uit het Oosten" naar voren en daartussen was er samenzang. De heer Vroegop dankte tenslotte voor alle medewerking en wenste ieder goede kerstdagen en nieuwjaar toe. De slotzang was „Ere zij aan God de Vader." In de school met de Bijbel was er vrijdagmiddag de viering in dezelfde ruimte. De heer Biesheuvel las uit Jesaja, sprak een welkomstwoord, even eens tot vele ouders, waarna aan het uitgebreid programma alle klassen, hetzij collectief, hetzij om beurten deel namen. Er was declamatie, een muziek* groepje, een kerstverhaal gelezen door onderwijzer Van der Ka en achter het orgel oud-leerlinge Hannie Voortman. Onderwijzer Giljam richtte zich met goede wensen voor de feestdagen tot de aanwezigen en eindigde met dankzeg ging. Daarna nog het Ere zij God en voor oud- en nieuw en zondag 4 januari THOLEN NED. HERV. KERK 31 dec. 19 u. ds. A. de Reuver 1 jan. 9.30 u. ds. A. de Reuver zo. 4:9.30 en 6.30 u ds. A. de Reuver GEREF. KERK 31 dec. 7 u. kand. A.J. Fraanje, Goes 1 jan. 10 u. ds. F.W. Dilling, Bergen op Zoom zo. 4: 10 en 5 u. ds. L. Weerman, Harderwijk GEREF. GEMEENTE di. 30 dec. 7.30 u. ds. J. van Vliet, Aagtekerke 1 jan. 10 u. leesdienst zo. 4: 10, 2.30 en 6.30 u. leesdienst CHR. GEREF. KERK di. 30 dec. 19 u. ds. M. Pronk, Dordrecht 1 jan. 10 u. leesdienst zo. 4: 10 en 6.30 u. leesdienst NED. PROT. BOND 31 dec. 19.30 u. ds. H.N. Bierman, Breda N.H.B.W.I.W. in Gasthuiskapel 31 dec. 19 u. ds. Naber, Bergen op Zoom 4 jan. 10 u ds. Kar reman, Den Haag R.K. KERK za. 3 jan. 19 u. H. Mis zo. 10 u. H. Mis OUD VOSSEMEER NED. HERV. KERK 31 dec. 19.30 u. ds. G.J. Voortman 1 jan. 10 u. ds. G.J. Voortman 4 jan. 10 u dhr. A. de Jong, Hooger heide 18.30 u ds. G. J. Voortman GEREF. KERK 31 dec. 18 u ds J. v. d. Meulen, AJP 4 jan. 10 en 15 u ds. C. Vreugdenhil, Den Haag CHR. GEREF. KERK 31 dec. 19 u ds. M. C. Tanis, Sliedrecht 1 jan. 10 u leesdienst 4 jan. 10, 14.30 en 18.30 u leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 31 dec. 7 u. leesdienst 1 jan. 10 u. leesdienst zo. 4: 10, 2.30 en 6.30 u. leesdienst R.K. KERK 31 dec. 19 u H. mis 1 jan. 8 en 10 u E Mis SINT ANNALAND NED. HERV. KERK 31 dec. 7 u. ds. J. Codée 1 ian.: 10 u. ds. J. Codée 4 jan. 10 en 6 u dhr. van Veldhuizen GEREF. GEMEENTE 31 dec.: 7 u. leesdienst 1 jan.: 9.30 u. leesdienst zo. 4 jan.9.30, 2 en 6 u. leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 31 dec. 7 u. leesdienst 1 jan. 9.45 u. leesdienst zo. 4: 9.45, 2.15 en 6.15 u. leesdienst voor de kinderen fruit en een kerst* boek. De Oud-Vossemeerse afdeling van de vrouwenbond van het N.K.V. hield in café Saparow een kerstavond onder leiding van (j& presidenten Mevr. G. Boogaart-Veldman. Er was een goede opkomst. Er was een gezamenlijk etentje en daarbij klonken kerstplaten. Er was ook een verloting, waardoor Mevr. M. Havermans-Veraart een koffiezetapparaat rijker is, terwijl voor bestrijding van de onkosten het rad van avontuur draaide. De gezellige avond werd eerst tegen twaalven besloten. De Ned. Hervormde Vrouwen vereniging hield in het verenigingsge bouw de kerstavond onder leiding van mevrouw Niemantsverdriet-Vos. Alle leden waren present. Bij de kerstoverdenking werden alle dames voor een onderdeel betrokken. Mevrouw van Dijke-van Daalen las een kerstverhaal en mevr. Droogers-van Poortvliet declameerde gedichten en bespeelde het orgel bij de gezongen kerstliederen. De sluiting werd ver zorgd door Mevr. Voortman-van Gurp. De vogelvrienden hebben in Rilland met succes deelgenomen aan de Zeeuwse kampioenschappen. L. Vroegop kwam met een gfdgroen kanarie aan een eerste prijs. J. Nele een 2e prijs met een vetstof kanarie en I. Potappel aan een derde prijs met een goudagaat. Er waren in totaal 750 inzendingen uit de gehele provincie. RUIM 5000 KILO De laatste papieraktie 1975 leverde ruim 5000 kilo papier op en de baten zijn voor het instrumentenfonds. Zaterdagavond was er rond 9 uur op de viersprong Molenstr.-Corn. Franken-, F. D. Roosevelt* en Raadhuisstr. een ongeval toen een bromfietser geen voor rang gaf aan een personenwagen. Naast materiele schade liepen bromfietsberijder en duo-passagier wat beenontvellingen op. De VV Vosmeer organiseerde zaterdagavond in de kantine de derde rik en wip avond van dit winterseizoen. Met name bij de wippers was er een record aantal deelnemers van 16 terwijl er 36 rikkers de strijd tegen elkaar aanbonden om de vele prijzen, in hoofdzaak Kerstbout. Tussen de bedrijven door draaide ook het rad van avontuur zodat de meeste aanwezigen niet met lege handen naar huis hoefden te gaan. Rikkers: I. W. Timmermans 190 punten. 2. W. Heijboer 184 punten 3. F. Hommel 182 punten. 4. M. Ever se 169 punten. 5. Mevr. S. Hommel 158 punten. 6. A. Lindhout 156 punten. 7. J. Mosch 151 punten. 8 en 9 en 10. Fl. Haver mans A. Hommel en L. Haver mans 147 punten. Wippers:I. A. Verhees 107 punten 2. A. Douw 107 punten. 3. J. Postma, Bergen op Zoom 106 punten. 4. M. Tholenaar 100 punten. 5. L. Moerland 98 punten. 6. Mevr. Zeeman 97 punten. 7. R. j STAVENISSE NED. HERV. KERK 31 dec. 19.30 u. ds. H.A. Samsom 1 jan. 10 u. ds. H.A. Samsom 4 jan. 10 en 6 u ds. M. A. Janssens, Mastenbroek OUD GEREF. GEMEENTE IN NED. 31 dec. 7 u. ds. J. van Prooijen 1 jan. 9.30 u. ds. J. van Prooijen zo. 4: 9.30 en 6 u. ds. J. van Prooijen; 2 u. leesdienst wo. 7 jan. Bijbellezing 19.30 u.. SINT MAARTENSDIJK NED. HERV. KERK 31 dec. 7.30 u. ds. J. Blom 1 jan. 9.30 u. ds. J. Blom 4 jan. 9.30 en 2.30 u ds. J. Blom OUD GEREF. GEMEENTE 31 dec. 7 u. leesdienst 1 jan. 9.30 u. leesdienst zo. 4: 9.30, 2 en 6 u. leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 31 dec. 7 u. leesdienst 1 jan.: 9.30 u. leesdienst zo. 4 jan.: 9.30, 2 en 6 u. leesdienst N.H.B.W.I.W. Rehobothkerk 31 dec. 7 u. dhr. De Jong 4 jan. 10 u. ds. G.J. Voortman 7 u. ds. Y. v.d. Schoot R.K. KERK za. 3 jan. 19 u. H. Mis in Haestinge wo 31 dec. 7 u Haestinge ouderjaars- avonddienst m.m.v. Smalstads Mannenkoor za. 3 jan. 7 u H. Mis SCHERPENISSE NED. HERV. KERK 31 dec. 7 u. ds. A.G. Haring 1 jan. 9.30 u. dhr. Van Woerden 4 jan. 9.30 en 2.30 u dhr. Matze, Hazerswoude GEREF. GEMEENTE 31 dec. 7 u. leesdienst 1 jan. 9 u. dhr. Kattenberg, Krimpen a/d IJssel 4: 9.30, 2 en 6.30 u. leesdienst zo. POORTVLIET GEREF. GEMEENTE 31 dec. 7 u. leesdienst 1 jan. 11 u. dhr. Kattenberg, Krimpen a/d IJssel zo. 4: 9.30, 2 en 6.30 u. leesdienst POR NED. HERV. KERK 31 dec. 7 u. ds. G.H. Abma 1 jan. 10 u. ds. G.H. Abma 4 jan. 10 en 6 u ds. G. H. Abma GEREF. KERK 31 dec. 7 u. ds. A.G. v.d. Stoel, Bergen op Zoom 1 jan. 10 u. leesdienst zo. 4: IQ en 3 u. ds. Th. P. Potma, Ede GEREF. GEMEENTE 31 dec. 7 u. leesdienst 1 jan. 10 u. leesdienst zo. 4: 10, 2 en 6 u. leesdienst SINT PHIUPSLAND NED. HERV. KERK 31 dec. 7 u. ds. H. Harkema 1 jan. 9.30 u. ds. H. Harkema 4 jan. 9.30 u ds. H. Harkema 2.30 u ds. de Jonge, Bruinisse GEREF. GEMEENTE 31 dec. 7.30 u. leesdienst 1 jan. 9.30 u. leesdienst zo. 4: 9.30, 2.30 en 6 u. leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 31 dec. 7 u. ds. L. Gebraad 1 jan. 9.30 u. ds. L Gebraad zo. 4: 9.30, 2.30 en 6 u. ds. L. Gebraad ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 31 dec. 7.30 u. ds. J. v.d. Meulen zo. 4: 10.45 en 4 u. ds. J. v.d. Meulen WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Thoien, Poortvliet, Oud-Vossemeer en SOherpenlsse (pat. dr. Padt) -1 jan.: dr. A. de Looze, Oud-Vossemeer, tel. 01667 - 400, 3-4 jan. dr. E. Mellema, Thoien, tel. 01660 - 2377. Sint-Maar tens dijk, Sint-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (pat. dr. v.d. Bel), 31 dec./l jan. dr. v.d. Bel, Sint- Maartensdijk, tel. 01666 - 400, 3-4 jan.: dr. A. Noteboom, Sint-Annaland, tel. 01665 - 400. Sint-Philipsland en Nieuw-Vossemeer: 1-2 jan. dr. Menger, Sint-Philipsland, tel. 01677 - 500, 3-4 jan. dr. Menger. WEEKENDDIENSTEN WIJKVERPLEEGSTERS Thoien, Poortvliet, Oud-Vossemeer en Sint-Philipsland: 3-4 jan. zr. Uyl, Thoien, tel. 01660 - 2620. Sint-Annaland, Sint-Maartensdijk, en Scherpenisse: 1 jan. zr. Kuzee, Sint- Annaland, tel. 01665 - 756, 3-4 jan. zr. de Smit, Sint-Maartensdijk, tel. 01666 2548. 10/11 jan. zr. Priem, Stavenisse, tel. 01663 - 549. DIERENARTS Dr. A. Rinses, Provincialeweg 2, Scherpenisse, tel. 01666 - 2596, spreekuur: vr. 18.30-19.00 uur zat. 8.30-9.30 u. ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666 - 2467 WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640 - 40888 KAMER VAN KOOPHANDEL MIDDEN EN NRD. ZLD. Zitdagen: elke 2e en 4e maandag v.d. maand van 9-12 u. in gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. STORING ENERGIEVOORZ; verbruikers P.ZJE.M. Buiten kantooruren 01181 - 19191 HOOGWATERSTANDEN van 1 t/m 10 jan. 1976 donderdag 1 3.23-15.46 vrijdag 2 4.11-16.32 zaterdag 3 4.53-17.11 zondag 4 5.31-17.49 maandag 5 6.06-18.27 dinsdag 6 6.41-19.02 woensdag 7 7.16-19.35 donderdag 8 7.50-20.12 vrijdag 9 8.28-20.55 zaterdag 10 9.13-21.47 Donderdag 1 jan. nieuwe maan. vrijdag 9 jan. eerste kwartier. adv. IM.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1975 | | pagina 2