lino w fö/CH IE SS ER GELUK PREDIKBEURTEN VOSSEMEER P0LLIE ZOON SINT-ANNALAND STAVENISSF SINT- MAARTENSDIJK FANCY FAIR HOBBY TOPPERS Muller-Franke b.v. 2 EENDRACHTBODE Donderdag 13 november 1975 *j|j THOLEN Bouwen in Dalempolder Bejaarden genoten Capritholen Grondverkoop winkelprojekt Beplanting Mossellaan De Spetter Sinterklaasfeest bejaarden Bouw paardenstal Onder invloed Verantwoordelijkheid Biljarten Damcompetitie Verdovende middelen Winkelweek OUD- Beste doffer Laat POLLIE het doen!! Biljarten Vogeltentoonstelling Gewond na autobotsing Winkeliers tevreden Collecte Velocitas kampioen Aankoop grond Trottoir Molenstraat Diefstal aardappelen Vogeltentoonstelling Het spreekuur van de burge meester van 17 november zal plaatsvinden van 9.30 - 10.30 uur. Verkoop bouwgrond Winkelweek nieuwe stijl Uitbreiding winkel Potter-Koopman Maranatha Grondprijzen Poststraat Weigering lichtreklame Collecten Personeelsmutaties Volop oud papier Twee horloges Jubileumviering plattelandsvrouwen Gevonden Materiele schade Beplanting bij school Bungalowbouw Vervolg op pag. 9 In het bestemmingsplan Dalempolder beperken de bouw mogelijkheid op dit moment zich slechts tot rijenbouw of twee-onder-een-kapwoningen. Als zich een kandidaat-bouwer meldt, wordt hen meegedeeld dat zijn plannen in het plan Dalempolder pas zijn te realiseren als er meerdere adspirant-bouwers zijn. In de praktijk blijkt dat moeilijk uitvoerbaar. Als alternatief wordt daarom gewezen op de in uitvoering of in voorbereiding zijnde woningbouw projecten: Zonder onderscheid wordt men door de gemeente dan in kennis gesteld van de verschillende aannemers en makelaardijen die de projecten uitvoeren of begeleiden. B. en W. delen dat mee op vragen van dhr. J. D. de Korte in de vorige raadsvergadering. Markt 7 Tholen tel. 2575 TRICOTAGE advertentie W De bewoners van het bejaardencentrum Ten Anker hebben maandagmiddag 3 november op uitnodiging van de directrice van de Oesterschelp een bezoek gebracht aan de Huishoud school. In het gymnastieklokaal volgde een keurige ontvangst. De leerlingen voerden daarna enkele toneelstukjes op over vakantiereisjes. De instudering en opvoering was af. Aan de gezichten te zien, genoten de bejaarden. In de pauze werden ze verrast op koffie of thee met eigen gebak. Tot slot sprak een van de bejaarden een dankwoord' wat de directrice mej. S. de Reus beantwoordde. Daarna keerde ie&er voldaan naar Huize Ten Anker terug. Capritholen heeft woensdag met zeer veel succes haar lustrumprogramma in voorpremière laten gaan. Naast enkele succesnummers uit vorige programma's en zeer veel nieuwe sketches is de cabaretgroep van de bond van plattelandsvrouwen er weer in geslaagd een avondvullend programma te brengen. De eigenlijke premiere is morgenavond om acht uur in Hof van Holland. Om aan de lustrumviering een feestelijk tintje te geven is er na afloop van de voorstelling nog een e jk e Frale's. B. en W. hebben op 21 oktober grond verkocht in het bestemmingsplan Dalempolder aan de Bouw- en Exploitatiemaatschappij Benar Nederland B.V. De grond is bestemd voor het realiseren van een winkelproject aan de Kotterstraat. Gemeentewerken heeft een plan gemaakt tot aanleg van beplanting bij de onlangs gebouwde huizen op de hoek Koningin JulianastraatrMossellaan alsmede op het talud van de bij de hoek Mossellaan :Molenvlietsedijk gelegen vijver. De kosten worden geraamd op 6600 gulden. Verder is er een plan gemaakt voor het aanleggen van tegelpaden en parkeer vakken, her bestratingen en het verlengen van een wandelpad in de groenstrook bij de Jolstraat. Dit werk wordt onderhands aanbesteed tussen de daarvoor in aanmerking komende aannemers in de gemeente. Om aan een passende naam voor het zwembad aan de Zoekweg te komen, is aan de leerlingen van de scholen die zich het nauwste met dit bad verbonden voelen, om suggesties gevraagd. Uit de zeer vele inzendingen geven B. en W. de voorkeur aan de naam de Spetter. De commissie bestuurlijke aangelegen heden (waarin alle fractievoorzitters zitten) heeft geen bezwaren, zodat de raad maandagavond het voorstel wel zal overnemen.. .Leden van de bejaardensoos die willen meedoen aan het Sinterklaasfeest op vrijdag 3 december, kunnen dat maandagmiddag 17 november van 2 tot 5 uur opgeven in de soos. De kosten zijn twee gulden per persoon. Dhr. C. L. Meijers wil aan de Postweg een paardenstal bouwen. Dit is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan, maar B. en W. willen aan de wens van dhr. Meijers tegemoet komen door het plan te wijzigen. De raad wordt daarom voorgesteld een zogenaamd voorbereidingsbesluit te nemen voor herziening van het bestemmingsplan. Het college wil ook gaarne voldoen aan het verzoek van aannemersbedrijf S. M. W. de Korte aan de Prins Bernhardstraat grond te kopen voor de bouw van vijf garages. Verder is in Dalem polder grond verkocht aan Beter Wonen voor de bouw van 38 woningwetwoningen en aan dhr. F. Goedegebuure voor een bungalow. Aan de Ten Ankerweg. is bouwgrond verkocht aan dhr. A. de Lange. I. D. is door de Bergse politie aan gehouden wegens het rijden onder invloed. Hij weigerde de bloedproef. D. reed in de nacht van zaterdag op zondag slingerend' door de Burge meester Stulemeijerlaan in Bergen op Zoom. waarbij hij maar net een ver- keerszuil miste. De gespreksavond van de R.K. parochie, vrijdag in de Gasthuiskapel, is door de aanwezigen als zeer positief ervaren. Drs. Janssens, stafmedewerker van het bisdom Breda, hield een in leiding over het thema „Samengedragen verantwoordelijk heid". De vragen boden zoveel gespreksstof dat het veel te vlug tien uur was. Gespreksleider was dhr. W. Ver schuren. De bijeenkomst werd ook bij gewoond door de Hervormde ouder lingen H. Cornelisse en J. Duijzer. De feestelijkheden ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van het R.K. kerk gebouw op de Markt worden zaterdag middag van 2-6 uur voortgezet met een kinderfeest in Hof van Holland. Zondag om half elf draagt bisschop Ernst van Breda een Pontificale mis uit dank baarheid op. Na de dienst is er een bijeenkomst in de Gasthuiskapel. In de biljartcompetitie van De Kroon verbeterde A. Gunst zijn eigen record caramboles met 7, zodat het nu op 54 staat. Th. Christiaens - A. Gunst 0-2 22 brt, L. van As - D. van Zanten 0-2 28 brt, J. Quaak - J. Schot 0-2 29 brt. W. Schot - A. Geuze 0-2 30 brt, C. Gebraad - P. Hage 2-0 26 brt. De Thoolse damclub De Eendracht bleef B.D.V. in Bergen op Zoom met 9- 11 de baas. Dusebout - P. v.d. Velde 2-0, P. Noordijk - P. Nieuwenhuijzen 2-0, drs. Hoornweg - C. Droogers 1-1, J. de Jongh - J.A. van Akkeren 0-2, J. van Zielst -1. Lindhout 1-1, J. van Tongeren - W.A. Boogerd 1-1, G Foppe S. Schot 0-2, C. van Tongeren - A. van Akkeren 0-2, 1-1, 1-1, totaal 9-11. De politierechter in Middelburg heeft W.G. van S. en J.M. van L. beiden tot twee weken voorwaardelijke gevange nisstraf veroordeeld wegens het bezit van verdovende middelen. Ze hadden respectievelijk 31 en 40 gram drugs. De officier van justitie had twee weken on voorwaardelijke gevangenisstraf geëist. Hij noemde Van S. een distributie-adres van verdovende middelen. De winkeliersvereniging houdt van 20 november t/m 4 december de jaarlijkse Sinterklaasactie. Bij aankoop van vijf gulden bij de 28 deelnemers krijgt men een lot dat kans biedt op een vaatwas- machine, draagbare T.V.-, pannenset, enz. Totaal zijn er twintig prijzen die men in de Kerkstraat kan bewonderen. De winkels zijn vanaf maandag 24 november tot ,s avonds 9 uur geopend behalve op zaterdag. Vrijdag 5 december 6 uur gesloten. De trekking is zaterdag 6 december om vijf uur in het stadhuis. Zaterdag 29 november arriveert Sinter klaas ,s middags om half drie in de haven. Hij wordt om drie uur door burgemeester J.E. van Boeijen ont vangen op de kiosk, waarna met mede werking van Concordia een rondgang volgt. Om half vier is er in de veiling een gratis filmvoorstelling voor de jeugd tot 12 jaar „Torro en de stropers". A van Daalen heeft op een duiventen- toonstelling in Krabbendijke met een jonge doffer de eerste prijs gewonnen. Daarmee lijkt de eerste stap gezet naar een volledig herstel.Nadat dhr. van Daalen twee jaar geleden bij een brand al zijn tentoonstellingsduiven verloor. OUD-VOSSEMEER Tel. 01667 - 365 Laat uw woning vakkundig en betaalbaar inrichten. Keuze uit honderden soorten en kleuren VLOERBEDEKKING GRATIS GELEGD!! advertentie IM. Krijt op Tijd: J. van Daalen verdween uit de kopgroep na zijn derde achter eenvolgende nederlaag, koplopers J. Schetters en A. Verhees Czn. lieten geen steek vallen en hebben 18 pnt. uit 10 wedstrijden, gevolgd door A. Hommel Fzn. met 16 uit 10 en de verrassend sterk spelende J. Vaders met 14 uit T0r~Jr Schetters maakte de hoogste serie in de 10e competitieronde met 19, F. Hommel Abrzn. het beste gemiddelde met 3.41. A. Hommel Fzn. - A. Goudzwaard 2-0, W. de Leeuw - A. Douw 0-2, C. Wessels - J. Kruf 0-2, G. Minheere - A. van Daalen 0-2, A. Aarnoudse - H. van Daalen 2-0, A. Brusselaars - H. Zeeman 0-2, J. Vaders L. Havermans Jzn. 2-0, F. Hommel Jzn. - I. Berkey 2-0, D. Polderman - J. Hommel 2-0. A. Verhees - M. v.d. Logt 2-0. M. Goudzwaard - J. van Daalen 2-0, J. Schetters M. Vercammen 2-0, F. Hommel Abrzn. - C. Timmermans 0-2. Nooit Gedacht: A-team M. van Mees - W. keijboer 0-2, J. Geuze - C. Vroegop 0-2, M. Goedegebuure - J. de Klerck 0- 2' A. v.d. Zande - M. van Daa-len 0-2, W. Saparow - M. van Daalen 0-2. De Treffers: F. Hommel Mzn - J. Etienne 0-2, M. Lindhout - H. Hommel 0-2, P. Vis - G. Havermans 2-0, J. de Reus - A. Goosen 2-0 B. den Hollander - P. de Leeuw 0-2. De Vogelvrienden houden morgen avond vanaf acht uur en zaterdag middag vanaf twee uur in clublokaal Saparow een tentoonstelling. De vogels worden vanavond gekeurd door dhr. P. van Nunen uit Bavel (tropen, wilde bastaarden, grote en kleine parkieten) en de heren C. Mol uit Sint Willibrord en R. Bouman uit Halsteren voor de kleurkanaries. Er is ook een loterij (trekking zaterdagmiddag drie uur) en een rad van avontuur. Vrijdagmiddag om half drie zijn de bejaarden reeds present op de vogelten- toonz-stelling. Ze worden op koffie getracteerd, terwijl ook het rad van avontuur zal draaien. Bij een botsing tussen twee personen auto's. zaterdagmiddag half twee bij de molen, is B.L.M. uit Em meioord zodanig gewond geraakt dat hij in het ziekenhuis Lievensberg te Bergen op Zoom moest worden opgenomen. Hij had een beenbreuk, een gat in z'n hoofd en een shock. Het ongeluk gebeurde op de kruising HikseHikseweg/oprit Vossemeerbrug. M. was op weg naar Sint-Annaland om zijn vrouw en kinderen op te halen. Hij kreeg geen voorrang van de uit de Hikseweg komende A.M. van E. Beide auto's gingen enkele keren over de kop en kwamen in de sloot terecht. Een dochter van molenaar Vogel zag het ongeluk gebeuren en waarschuwde dr. A.W.A. de Looze. Van E., die zei de auto van M. niet te hebben zien aan komen, klaagde over een pijnlijk sleutelbeen. De twee auto's waren zwaar beschadigd. M. reed frontaal tegen de linker zijflank van Van E. De winkeliers zijn uiterst tevreden over het resultaat van de eerste winkelactie 1975, die zaterdagavond in de bejaardensoos werd afgesloten. Er werden ruim 12.000 loten uitgegeven die de klanten bij besteding van vijf gulden kregen. De voorzitter van het Oranjecomite, pastoor A. Vermeulen, trok de prijzen: een wereldradio, dekbed, klok, enz. Het tweede deel van de actie wordt van 24 t/m 29 november gehouden. De collecte voor de Nierstichting heeft in Oud-Vossemeer het mooie bedrag van 1157,70opgebracht, waarvoor de collecteanten en gulle gevers hartelijk worden bedankt. Velocitas heeft zaterdag door een 2-8 overwinning bij Jeveo 4 het kampioenschap veroverde in de 5e klas afd. Noord-Brabant van de tafeltennis competitie. Men promoveert nu automatisch naar de 4e klas. Het drietal Ad en Gerrit Vis en Piet Ridder hof bleef ook in deze zevende wedstrijd ongeslagen. Met nog twee wedstrijden te spelen, is Velocitas onbereikbaar voor de concurrentie. W. Jacobs - A. Vis 22-20, 12-21 C. van Meel - O. Vis 18-21, 8-21 B. Somers - P. Ridderhof 21-14, 21-10 W. Jacobs/Somers - Gebr. Vis 18-21, 19-21 van Meel - A. Vis 21-13, 17-21, 21-23 Jacobs - Ridderhof 9-21, 17-21 Somers - G. Vis 21-19, 21-19 van Meel - Ridderhof 17-21, 10-21 Somers - A. Vis 21-18, 19-21, 20-22 Jacobs - G. Vis 25- 27. 21-16, 15-21. De erven van mevr. Vriesendorp zijn bereid in het bestemmingsplan Oost 22.834 m2 grond aan de gemeente te verkopen. Het terrein is nodig voor de bouw van rijen- en vrijstaande woningen met de daarbij behorende wegen, pleinen en openbaar groen. Er is een taxatierapport gemaakt, waarna de raadscommissie onroerende zaken de aankoop besprak. De eigenaren stemmen in met de door de gemeente geboden prijs. De ambachtsheerlijkheid van Oud- en Nieuw-Vossemeer en Vrijberghe N.V. wil in de Molenstraat grond aan de gemeente verkopen, zodat 17 m. trottoir kan worden aangelegd. Dit is al een lang slepende zaak. B. en W. kwalificeren de bestaande situatie uit verkeersoogpunt onaanvaardbaar. De raadscommissie onroerende zaken ondersteunt het voorstel van B. en W. nu deze hindernis in de Molenstraat eindelijk opgeruimd kan worden. Daarmee is echter de kous niet af, want de raadsleden krijgen ook nog ,,een resumé van de juridische casus van deze aangelegenheid" op hun bord. In goed Thools komt er dat op neer, 1 moet dat er geld op tafe komen voor bewoner T. van Maanen. Hij moet een nieuwe erfafscheiding maken terwijl zijn pand in waarde vermindert. B. en W. vinden het billijk dat de gemeente die kosten betaalt. De commissie onroerende zaken onderschrijft dat. De nu gekozen oplossing is volgens het college de meest praktische, ook in financieel opzicht. In overleg met de commissie is het werk al begonnen. De gemeente heeft aan mevr. Remijn- Vermue en dhr. H. Moeliker grond verkocht voor het bouwen van een garage. Voor de schoolgaande kinderen is het een hele verbetering. Het trottoir in de Molenstraat is voor de herindeling al aangelegd maar met eigenaar kon nooit overeenstemming worden bereikt omdat hij de grond niet voor de symbolische prijs van 1 gulden aan de gemeente wilde overdragen zoals de anderen hadden gedaan. Dhr. A. Gunter dacht goed voorzien te zijn voor voor de winter bij het rooien van elf mud eigenheimers. De aard appelen stonden in elf zakken op het land en werden door onbekenden mee genomen voordat dhr. Gunter ze in de schuur had. Een directe schade van zo'n tweehonderd gulden, maar dat wordt verdubbeld omdat dhr. Gunter toch weer ergens een nieuwe wintervoorraad aardappelen op de kop zal moeten tikken. Accelerando haalt maandagavond 17 november oud papier op. Advertentie lm Voorzitter Den Engelsman kon woensdagavond in hotel Burggraaf een groot aantal vogelliefhebbers begroeten op de vergadering van Vogelvreugd. Doel was het inleveren van de inzendingsformulieren voor de tentoon stelling die op 22 november in Hof van Holland te Tholen gehouden wordt. Het aantal vogels dat werd opgegeven (240) was ver beneden het aantal van vorig jaar. Misschien komen er nog enkele bij. Verder werden de takeq verdeeld bij de loterij, kassa, enz. De materiaal beheerders deden een vriendelijk verzoek om de gehuurde kooien na gebruik vooral schoon in te leveren. Door enkelen werd dit vergeten, wat onnodig werk opleverde. Ten aanzien van de prijzen bleek, dat bij veel oudere leden de medailles en bekers in laden en kasten verdwijnen. Zij gaven de voorkeur aan getuigschriften die men aanbrengt in een plakboek, wat een goed overzicht geeft. Het vergt ook minder ruimte. De rondvraag leverde enkele vragen op die bevredigend werden beantwoord,.. Advertentie IM De qemeente heeft aan de Wezen Armen grond verkocht voor het bouwen van twee aangepaste woningen aan de Burgemeester Baasstraat. Overigens wacht het bestuur van de Wezen Armen - en nog meer de toekomstige bewoners - al vele maanden op de premie van het ministerie van volkshuisvesting uit Middelburg/Den Haag. Aangezien alle premies voor de gemeente Tholen op waren, dienen er twee extra premies te worden gegeven, wil men kunnen bouwen. B. en w. willen aan dhr. A. Burgers 560 m2 grond verkopen in de Anna van Bourgondiëstraat (bij de Hoenderweg) voor de bouw van een woning. Het college noemt de grondprijs niet hoog, maar het is een perceel in het nagenoeg gerealiseerde bestemmingsplan, zodat b. en w. een wijziging voorbereiden. De zendingskrans der Ger. Gemeente te Sint Annaland, hoopt op dinsdagavond 18 november om half 7 weer oud papier op te halen. Zet U het weer gereed? Maar wilt U dan piastic en ander vuil niet mee geven. By voorbaat onze dank. Het Bestuur. Advertentie IM De midde.standsvereniging Activa organiseert naar gewoonte in de laatste novemberweek (vrijdag 21 t/m zaterdag 29 november) een winkelactie. De opzet is wat anders dan voorgaande jaren, nu ook in dat opzicht een wetswijziging tot tand kwam. Eerder was aan zo'n actie de voorwaarde verbonden dat ze voor een of ander liefdadig do 1 moest worden gehouden, maar die eis kwam bij de nieuwe wetgeving te vervallen. Daarom zijn er dit keer de zogenaaode kwartjesenveloppen niet meer bij. Men krijgt bij aankoop vanaf 2,50 een wisselbon, tien van die bonn n geven recht op een kaart die voorzien van naam en adres kan worden gedeponeerd in de bus die nu bij de fa. W. Pleune in de Voorstraat is geplaatst. Er is ook maar qen trekkingsavond, zaterdag 29 november in het dorpshuis, maar dan staat ook het gehele prijzenpakket op het spel. Onder de dan te trekken 100 prijzen zijn bijzonder waardevolle artikelen, xadrondër een afwasmachine, een jongensracefiets en meisjesfiets, draag bare T.V., twee persoonsdeken, enz. Door middel van een huis-aan-huis te verspreiden consumentencontact worden de inwoners volledig op de hoogte gesteld van de actie die volgende week vrijdag van start gaat. Voor de jeugd is er 29 november een speciale attractie: Sinterklaas met zijn gevolg arriveert in de haven en zal, naar verluidt, met muzikale medewerking van Accelerando worden ingehaald. Na een snelle verbouw en uitbreiding van het winkelpand Ring 70 was er vorige week de heropening van het bedrijf Potter-Koopman uit Sint Maartensdijk. De laatste jaren is dit pand vrij snel in handen van derden gekomen, nadat eerst vele jaren de bakkerij SJ. Everaers daar gevestigd was. Bij beëindiging van het bakkers bedrijf werd het pand later gekocht door de firma Verwer-van der Male, die uit Poortvliet naar Sint Annaland over kwam. De verkoop bestond uit huis houdelijke en luxe artikelen, speel goederen en gereedschappen. Dit jaar verkocht de firma Verwer het pand aan Potter-Koopman uit Sint-Maartensdijk, die een ingrijpende verbouw pleegde, waarbij veel ambachtelijk werk door eigen mensen kon worden uitgevoerd. De winkelruimte werd niet alleen gemoderniseerd, maar praktisch verdubbeld, wat een belangrijk beter overzichtelijk geheel meebracht. Woensdagmiddag werd de officiële opening verricht door de wethouder van middenstandszaken de heer A.J. Scherpenisse, die het een verheugend teken vond dat een bestaande vestiging uitbreidingsmogelijkheden aangreep om een winkel naar de eisen des tijds in te richten. Een goede middenstand betekent voor een woonkern een leefbare gemeenschap en al liggen er nog wat meer behoeften op een ander vlak dan in deze branche, met de verbouwing heeft de eigenaar getoond de leefbaarheid te willen bevorderen. Sint Annaland heeft een goede midden stand zo meende de wethouder en het gemeentebestuur hoopt dat u met deze prachtige ruimte de consument datgene kunt bieden, waaraan behoefte is. Mogelijk niet alleen voor Sint Annalanders maar ver buiten deze grenzen kan de zaak aantrekkings kracht uitcefenen, wat dan hopelijk een goed bestaan voor u oplevert, aldus wethouder Scherpenisse. Daarna was er vanaf half vijf receptie, waarbij ook een vertegenwoordiging van de plaatselijke middenstands- vereniging aanwezig was, ook de wethouders Moerland en Koopman, de laatste uit familiebetrekking en talrijke leveranciers en kennissen. Vele bloem stukken verhoogden de openingsfeest vreugde en met wat attrakties vooral ook voor de jeugd werd het afgelopen weekend een drukke verkoop. De kervormde jeugdvereniging Maranatha kaalt zaterdag 15 november goederen op voor de verkoping die op zaterdag 29 november wordt gekouden. Alles is xelkom, dus kijkt u in alle hoeken en zet het zaterdag gereed. Nu het bestemmingsplan omgeving Poststraat is vastgesteld, willen b. en w. ook de grondprijzen bepalen. Voor een eenvoudige eengezinswoning met normale ligging dient 8581 gulden betaald te worden, voor halfvrijstaande eengezinswoningen 16.218 gulden, voor bungalows 32.608 gulden, voor garages 1545 gulden, voor 505 m2 tuingrond achter de woningen aan ,t bos 20 gulden per m2, voor overige te verkopen gronden 51,95 per m2. Dit alles exclusief btw. B. en w. hebbengrond verkocht aan P. Potappel en F. Keur, wat inmiddels is goedgekeurd door ge deputeerde staten van Zeeland. Dhr. C. J. Priem is in beroep gegaan bij de gemeenteraad tegen de weigering van B. en W. hem ontheffing te verlenen voor het aanbrengen van een lichtreclame. Dit blijkt uit de ingekomen stukken voor de raadsvergadering van maandagavond. B. en W. stellen de raad voor, de brief om advies in handen te stellen van het college. De collecte voor het geestelijk gehandi capte kind heeft in Sint-Maartensdijk 719,42 opgebracht, voor de Nierstich ting kwam 684,50 binnen. Sportvereniging NA.K.S. Haestinge St. Maartensdijk vr^dag 15 november vanaf 19.00 u. en zaterdag 16 november Diverse attracties, prachtige pryzen. U bent van harte welkom Advertentie IM Het aantal personeelsmutaties bij de gemeente Tholen is groter geweest dan vorig jaar, maar dit leidde niet tot grote moeilijkheden. Het administratief apparaat functioneert goed, zeker wanneer de gebrekkige huisvesting in ogenschouw wordt genomen. B en w schrijven dat in de begrotingsbrief 1976. Wegens sterk gestegen werkzaamheden is dhr. J.A. van Bevelen toegevoegd aan de afdeling Sociale zaken. In de vacature F. Snoep op de afdeling ruimtelijke ordening is G.D. Roeland benoemd, die momenteel ambtenaar onderwijszaken is. voor zondag 16 november en dankdag: woensdag 19 nov. THOLEN NED. HERV. KERK .9.30 en 6.30 u. ds. A. de Reuver Dankdag: 9.30 en 7 u. ds. A. de Reuver (oogstkollekte) GEREF. KERK 10 u. ds. W.P. Kramer, Oosterbeek; 5 u. kand. H. Westeneng, Aalsmeer Dankdag: 10 en 5 u. ds. J.G. Meynen, Culemborg Rolband maat van 7,—voor4.75 Handzaag van 8.30 voor6, Transbox van 14.50 voor11, Nestzaag van 5.50 voor3.95 Blindklinktang van 17.70 voor10.75 Zaklantaarn van 4.55 voor3.50 Doe Het Zelfmarkt Sint Maartensdijk Telefoon 01666 - 2472 Nu voor de zwembaden personeel is benoemd hebben b en w besloten ook dhr. H. Boxce in gemeentedienst aan te stellen teneinde zijn rechtspositie gelijk te doen zijn aan die van de badmeester in Tholen. Dat heeft ve igens weinig financi41e consequenties omdat een deel van de wedde kan wórden doorberekend aan de exploitatie van het gemeenschaps centrum Haestinge. Tot nu toe berekent daartegenover Haestinge, in wiens dienst dhr. Boxce is, een deel van zijn salaris door aan de gemeente. De plantsoenendienst is uitgebreid met de heren J.P. Geluk en S. Hoven. De muziekvereniging Euterpe heeft voor het instrumenten- en uniformen fonds maar liefst ruim 5600 kg oud papier opgeha Van de grote antiekdiefstal bij dhr. Sturris aan de Molendijk is tot nu toe nog niet veel teruggekomen. Bij het onderzoek dat de politie door aan houding van J. van O. uit Stavenisse heeft ingesteld, zijn slechts twee horloges boven water gekomen. De overige gestolen materialen zouden o.a. in Antwerpen zijn verkocht. De Plattelandsvrouwen hebben het 15- jarig bestaan gevierd met een etentje in Halsteren. De voorzitster speldde bij alle leden die vanaf de oprichting in 1960 lid waren, een corsage op. Een bijzonder welkom was er voor mevr. Vogel. Men vond het jammer dat mevr. Blindenbach wegens de mist verstek moest laten gaan. Het bestuur droeg een ABC voor en mevr. Groenewege vertelde het lief en leed van de bond vanaf 1935. Eerst vanaf de oprichting tot de oorlog, daarna van 1945 tot 1960 als eilandvereniging en daarna als aparte afdeling Sint-Maartensdijk. Het eten smaakte heerlijk en de stemming was opperbest. Met een wel thuis en goede reis van mevr. Moormans werd de gezellige jubileumviering besloten. Bij de Rijkspolitie zijn inlichtingen te krijgen over een gevonden bankbiljet van tien gulden, twee platenbonnen van vijftien gulden, een ring met sleutels en een Burio herenfiets. Verloren is een bankbiljet van 25 gulden, een huissleutel nr. 31, damespolshorloge, houten kinderstep, blokfluit, skelter, sigarettenaansteker, zwarte pantalon en een zwarte trui. Zaterdagmiddag ontstond nogal wat materiële schade aan de personenauto van J.C.S. en die van J.M.L. uit Oud- Vossemeer. S. kwam vanaf de Zuidsingel richting Molenstraat en gaf op de oprit geen voorrang aan L. die uit de Molenstraat kwam. Beide voertuigen werden zwaar beschadigd. Bij de Juliana van Stolbergschool gaan gemeentewerken voor 3000 gulden be planting aanleggen. De gemeente heeft hier pas riolering aangelegd, waarvoor men het recht van opstal heeft. Het terrein moet nu weer in de oorspronke lijke staat teruggebracht worden. Dhr. en mevr. Weggemans willen aan de Gladiolen straat een bungalow bouwen. Volgens het bestemmingsplan Achter ,t Bos mag dat niet, terwijl er ook elders in het dorp geen mogelijk heden aanwezig zijn. Aangezien er nog meer gegadigden zijn voor bungalowbouw willen b. en w. proberen medewerking aan dit particulier initia tief te geven door het bestemmingsplan Zuidhoek te wijzigen. De bestemming 12 rijenwoningen moet dan worden omgezet in 5 bungalows. Volgens de huidige berekening zou de grond 97.272 gulden (12 x 8106) moeten opbrengen. Om de sluitende exploitatie te ver zekeren dient de 2503 m2 bungalow grond te worden verkocht voor 39 gulden per m2 (excl. btw). B. en w. vinden dat niet hoog, maar door de omzetting van rijen- in bungalowbouw GEREF. GEMEENTE 10. 2.30 en 7.00 u. leesdienst Dankdag: 10 en 6.30 u. ds. C. Hegeman. Veenendaal; 2.30 u. leesdienst CHR. GEREF. KERK 10 en 6.30 u. ds. H.C. van der Ent, Katwijk aan Zee Dankdag: 10 en 6.30 u. ds. M. Pronk, Dordrecht N.H.B.W.I.W. 10 u. ds. Hoffmann, Bergen op Zoom R.K. KERK za. 15 nov. 19 u. H. Mis zo. 10 u. H. Mis OUD VOSSEMEER NED. HERV. KERK 10 (H.D.) en 6.30 u. ds. G.J. Voortman Dankdag: lOu.ds. G.J. Voortman; 7.30 u. ds. L. Eringa, Rotterdam (samen met Geref. Kerk) GEREF. KERK 10 en 3.30 u. ds. J. Firet, Dordrecht Dankdag: 10 u. ds. L. Eringa, Rotterdam; (7.30 u. in N.H. kerk) ds. L. Eringa CHR. GEREF. KERK 10en 6.30 u. leesdienst; 2.30 u. ds. H.C. v.d. Ent, Katwijk aan Zee Dankdag: 10, 2.30 en 6.30 u. ds. M.C. Tanis, Sliedrecht GEREF. GEMEENTE IN NED. 10, 2.30 en 6.30 u. leesdienst Dankdag: 2.30 u. ds. M. van Beek, Opheusden SINT ANNALAND NED. HERV. KERK 10 en 6 u. ds. J. Codée Dankdag: 10 en 2.30 u. ds. J. Codée GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 u. leesdienst Dankdag: 9.30, 2 en 6 u. ds. W. Hage, Oosterland GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 2.15 en 6.15 u. leesdienst Dankdag: 9.45, 2.15 en 6.15 u. lees dienst STAVENISSE NED. HERV. KERK 10 en 6 u. ds. H.A. Samsom Dankdag: 10 en 6.30 u. ds. H.A. Samsom OUD GEREF. GEMEENTE: 9.30 en 6 u. ds. J. van Prooijen; 2 u. leesdienst Dankdag: 9.30, 2.30 en 7 u. ds. J. van Prooijen SINT MAARTENSDIJK NED. HERV. KERK 9.30 u. ds. H. Harkema, Sint Philips- land; 2.30 u. ds. J. Codée, Sint Annaland Dankdag: 9.30 en 2.30 u. ds. J. Blom OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 u. ds. J. Schinkelshoek, Kampen GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 2 en 6.30 ds. A. v.d. Berg, Bruinisse Dankdag: 9.30, 2 en 6 u. leesdienst N.H.B.W.I.W. Rehobothkerk 10 u. ds. A. de Bruin; 7 u. ds. Saraber R.K. KERK zo. 10 u. H. Mis in Haestinge SCHERPENISSE NED. HERV. KERK 9.30 u. ds. A.G. Haring; 2.30 u. ds. P. Kolijn Dankdag: 9.30 u. ds. A.G. Haring; 2.30 u. ds. P. Kolijn GEREF. GEMEENTE do. 13 nov. 19.30 u. dhr. Van der Net, Moerkapelle zo. 9.30, 2 en 6.30 u. ds. A.F. Honkoop, Rotterdam (oogstkollekte) POORTVLIET NED. HERV. KERK 10 en 6 u. ds. G.H. Abma Dankdag: 10 en 7.30 u. ds. H.G. Abma GEREF. KERK 10 u. kand. H. Westeneng, Aalsmeer; 3 u. ds. W.P. Kramer, Oost er beek Dankdag: 10 u. ds. R.J. Blauw, Krabbendijke; 3 u. ds. J.G. Meynen, Culemborg GEREF. GEMEENTE 10, 2 en 6 u. leesdienst Dankdag: 10, 2.30 en 6.30 u. ds. H. Hofman, Rotterdam SINT PHILIPSLAND NED. HERV. KERK 9.30 en 2.30 u. kand. I. Hoornaar, Utrecht Dankdag: 9.30 en 7.30 u. ds. H. Har kema GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 u. leesdienst Dankdag: 9.30, 2.30 en 6 u. ds. J. Karens, Opheusden OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 u. ds. L. Gebraad Dankdag: 9.30, 2.30 en 6 u. ds. L. Gebraad ANNA JACOBAPOLDER NED. HERV. KERK 10.45 en 4 uds. J. van der Meulen Dankdag: 7.30 u. ds. M. Berg, Zwijndrecht WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Poortvliet, Scherpenisse (pat. dr. Padt) en Oud Vossemeer Dr. Th. A. Bos, Tholen, tel. 01660-2542 Sint Annaland, Sint Maartensdijk, Stavenisse en Scherpenisse (pat. dr. v.d. Bel) Dr. J.M. van der Bel, Sint Maartens dijk. tel. 01666-2400 Sint Philipsland en Nieuw Vossemeer Dr. Menger, Sint Philipsland, tel. 01677-500 WEEKENDDIENSTEN WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, Poortvliet, Oud Vossemeer en Sint Philipsland Zr. Uijl, Tholen. tel. 01660-2620 Sint Annaland, Sint Maartensdijk en Scherpenisse Zr. Priem, Stavenisse= tel. 01663-549 ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666-2467 WEEKEND AUTO HULPDIENST Tel. 0164040888 STORING ENERGIEVOORZ. VERBRUIKERS PZEM Buiten kantooruren 01184-19191 HOOGWATERSTANDEN van 16 t/m 22 november zondag 16 1.48-14.07 maandag 17 2.30-14.45 .dinsdag 18 3.07-15.21 woensdag 19 3.45-15.58 donderdag 20 4.20-16.32 vrijdag 21 4.57-17.06 zaterdag 22 5.29-17.41 dinsdag 18 november volle maan

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1975 | | pagina 2