G.S. wijzen met nadruk kern centrale bij Tholen of Sint- Philipsland af Burgemeester kreeg 952 handtekeningen voor eigen brandweer in Oud-Vossemeer Oosterscheldevissers nationaal kampioen Brandweer eist van confessionele vier zuivering van alle blaam Beter Wonen vraagt gemeente Tholen geld voor 109 woningwetwoningen DEZE WEEK TIT Bergen op Zoom Koelwater VEILINGBERICHTEN J.P. Verburgh winnaar foto/diawedstrijd M'75 Donderdag 13 november 1975 31e Jaargang no. 52 De Oosterscheldevissers hebben zaterdag aan de Afsluitdijk bij Hypolitushoef het Nederlands kampioenschap kusthengelen veroverd. Voor de jonge Smerdiekse hengelsportver eniging was dit een onvergetelijke dag. WEIGHT CONTROLLERS SAMEN SLANK CLUB NU OOK IN ST. MAARTENSDIJK Voor inlichtingen zie pag. 10 Brandweerlieden voelen zich overal te schande gezet Negatieve beoordeling Bang voor kritiek Animo eraf Gemiddelde maandhuur woningcontingent 1975 ongeveer 260 gulden Schildwoningen Leningen Brief brandweer 650 BIS AM RATTEN GEVANGEN enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Slnt-Phillpsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad - Postbus 5 - Sint Annaland - Telefoon 01665 - .375' Postgiro 12.44.07- Rabobank 30.30.05.556 Versch(jnt elke donderdag. Abonnementsprijs jö,25 per halQaar. Per post f 12,00. Losse nummers 0,50. Sluitingsdatum advertenties dinsdagmiddag 16.00 uur Adver tentieprijs 023 par mm 4- btw. Spierinkjes t/m 20 woorden 4,68 Incl. btw. contant, op rekening 5,20 incl. btw Hoofdredacteur - uitgever G. Heiboer. Gedeputeerde Staten van Zeeland wijzen vestiging van een elektricittets- centrale bij Tholen of Sint-Phlllpsland met nadruk af. Als de alternatieven (Maas-Waalcentrale, koeltorens) niet aanvaardbaar z^jn, geven zij aan een centrale langs de Westerschelde in het Oostelijk deel van de staart van Zuld- Beveland verre de voorkeur boven vestiging op Tholen of SintPhllipsland. G.S. geven de Provinciale Staten In overweging dit standpunt ter kennis te brengen van de ministers van Economische zaken en van Volkshuis- vestfctg en Ruimtelijke Ordening. De Zeeuwse Staten bespreken in hun vergadering van 19 december het ontwerp-structuurschema elektriciteits voorziening, waarin Tholen/Sint- Philipsland en Borssele als mogelijke vestigingsplaatsen voor conventionele of kerncentrales worden genoemd. Doelstelling van de openbare elektrici teitsvoorziening is volgens de twee ministers de ononderbroken levering van voldoende elektrische energie van goede kwaliteit ten einde te voorzien in de behüefte van bevolking en bedrijven. G.S. hebben ten aanzien van de locatie Tholen/Sint-Philipsland de volgende opmerkingen op het ontwerpstructuur- schema: De locatie die uit de hier aanwezige mogelijkheden kan worden gekozen, zal uitsluitend dienen voor de stroomvoor ziening van Noord-Brabant. De lokaties zijn sterk afhankelijk van de compartimenteringskeuze in de Oosterschelde. Verdubbeling van de 380 KV-lijn voor het gedeelte Tholen- Roosendaal zal bij deze vestiging nood zakelijk zijn. De landschappelijke en planologische bezwaren tegen een noordelijke situering (tussen Tholen en Sint- Philipsland) maken deze minder aan trekkelijk. Daarbij komen nog de - niet in het structuurschema genoemde - recreatieve bezwaren, door de mogelijkheden die voor de recreatie langs de Krabbenkreek aanwezig zijn. Een locatie ten Zuiden van Tholen heeft deze bezwaren weliswaar in enigszins mindere mate door een wat betere aan sluiting op een verstedelijkt gebied (Bergen op Zoom). Wij vrezen echter dat in verband met de compartimen tering van de Deltawateren een plaats zal moeten worden gezocht in de Oostelijke kom van de Oosterschelde, teneinde een koelcircuit te kunnen krijgen. Gezien de doelstellingen voor dit gebied, roept een dergelijke situering toch wel grote bezwaren op. Mogelijk valt te bezien in hoeverre een vestiging op het industriegebied van Bergen op Zoom, waar deze bezwaren niet gelden, te realiseren is. De te verwachten zoneringsnormen maken deze locatie echter waarschijlijk minder geschikt voor de toepassing van kernenergie. Van Zeeuwse zijde is in de commissie koelwater Deltagebied reeds eerder gewezen op een in planologisch oopzicht beter alternatief voor de locatie Tholen, te weten langs de Westerschelde tussen Kruiningen en Bath. Ondanks de grote problemen die deze plaats heeft met betrekking tot de afvoer van opgewekte elektriciteit, dient dit alternatief eerder te worden overwogen dan de locatie Tholen. Deze laatste plaats kan dan eventueel voor de jaren na 2Q00 aan de orde komen. Aan de bezwaren tegen de locatie Tholen/Sint-Philipsland moet een dermate groot gewicht worden toegekend, dat de aanwezigheid van koelwater voor deze centrale hieraan ondergeschikt moet worden geacht. Bovendien zal bij de door onze provincie voorgestane wijze van compartimenteren van de Ooster schelde slechts een koelcircuit van Het actiecomité brandweer Oud- Vossemeer heeft maandag 952 hand tekeningen aangeboden aan burgemeester J.E. van Boeijen. By overhandiging in het gemeentehuls te Sint-Maartensdijk waren de heren IJ. van Gorsel, Jac. Verhees en A.AJ. Hommel aanwezig. De comiteieden mevr. MJ.T. Versluys-Sybrandy(ziek) en dhr. L. de Wilde(werkzaamheden) ontbraken. Door de inzet van twintig vrijwilligers werden de handtekeningen in een week verzameld. In een begeleidende brief wordt gepleit voor een eigen brand weerauto in Oud-Vossemeer om de eerste klappen op te vangen. Burgemeester J.E. van Boeijen zegde het comité toe, dat deze zaak nog dit jaar in een van de raadsvergaderingen op de agenda geplaatst zal worden. In de begeleidende brief aan burge meester, wethouders en gemeenteraad stelt het actiecomité het volgende: „Naar aanleiding van de branden bij de heren van Dalen en A. van Westen zagen wij ons genoodzaakt namens de bevolking van Oud-Vossemeer u een lijst met handtekeningen te over handigen, met het doel de grote onrust onder de bevolking te benadrukken. Die onrust is. ontstaan door de lange wachttijd tussen melding van de brand en de aanvang van het blussen. Het laatste geval bij dhr. van Westen spreekt voor ons boekdelen. De telefonische melding was rond half twee. Om 22 minuten over twee was er pas water. Dit komt neer op 52 minuten, dus voor ons, hanvterende de naolksmond bij een uur. Waar de gegevens uit de Eendrachtbode van 6 november van het artikel „slagvaardig optreden brandweer te Oud-Vossemeer ten volle verzekerd" vandaan komen, is voor ons een raadsel. Wij als comité hebben niet de bedoeling de brandweren van Tholen en Sint- Annaland te blameren, maar de veilig heid van Oud-Vossemeer bij het uitbreken van een brand nogmaals onder uw ogen te brengen. Wij dragen dan ook als oplossing aan een eigen brandweerauto voor Oud-Vossemeer om de eerste klappen op te vangen. Graag zien wij deze brief in de eerst volgende gemeenteraad op de agenda geplaatst", Aldus het comité brandweer Oud-Vossemeer. voldoende afmetingen kunnen worden gerealiseerd in het Oostelijk gedeelte van het zoute Oosterschelde- compartiment (direct ten Westen van de Oesterdam) wat wij in strijd achten met de doelstellingen die worden gehanteerd bij de afsluitings- en inrichtingsproblematiek van de Oosterschelde. Het structuurschema gaat geheel uit van de beschikking van het koelwater, met als gevolg dat in de toekomst meer en meer een onevenredige verdeling van de centrales over het land zal ontstaan. Terecht worden de bezwaren genoemd tegen koeltorens, doch deze bezwaren zullen moeten worden afgewogen tegen over de bezwaren van uitgebreide transrtnetten en de bezwaren van het gebruik van het oppervlaktewater als koelmiddel. Tevens moet daarin worden betrokken, de conclusie in het structuurschema, dat verzwaring van bestaande voorzieningen de voorkeur verdient boven nieuwbouw. In het structuurschema is het probleem van de koeling te zeer toegeschreven naar de benutting van de in de grote oppervlaktewateren aanwezige koel- capaciteit. Aan de mogelijkheden van koeling door middel van koeltorens wordt te weinig aandacht geschonken, ondanks de nieuwe technieken die met name in Duitsland worden ontwikkeld waarbij mist vorming voor een belangrijke deel schijnt te kunnen worden voorkomen. De invloed van koeltorens op het milieu wordt daar door vervangen door een invloed op het milieu voor o.a. de Deltawateren waartegen wij ernstig bezwaar aan tekenen. Zo blijkt uit het schemea dat moeilijkheden met de MaasWaalcentrale op het gebied van landschap en milieu hebben geleid tot een hoge prioriteit van een locatie Tholen/Sint-Philipsland. In het struc tuurschema staat hiervoor „Ook aan een centrale bij Tholen/St.Philipsland is een minder gunstig oordeel toege kend met een zekere variatie ten aanzien van de uiteindelijke plaats keuze. De Oostelijke ligging van deze vestigingsplaats in het Deltagebied maakt, gezien vanuit een doelmatige elektriciteitsvoor zieningbezetting gewenst. Deze wenselijkheid krijgt een dwingend karakter bij verder uitstel van een vestiging bij de Maas/Waal" zo citeren G.S. Blz 101 van het structuur schema. G.S. voelen wel voor uitbreiding van het bestaande centralepark in Borssele tot 4000 mw(maximale raming voor 2000). De geschatte totale koelcapaciteit bedraagt circa 5000 mw. Bij een beslissing ten gunste van de kernenergie komt Borssele - mede gezien de reeds aanwezige kerncentrale - volgens G.S. hiervoor het eerst in aanmerking. Het was een prachtig moment toen M. Dijke. W. Smelt, W. van Dijke, Alb. van Beveren en C. IJsseldijk op het erepodium het Nederlands Volkslied aanhoorden. Daarna brak een grote ovatie los voor de kampioenen. De Oosterscheldevissers hadden een grote voorsprong op naaste concurrent: Geduld brengt vis uit Roosendaal: bijna 2 l/2.meter. In de eindronde van deze competitie behaalde de Smerdiekse hengelsportvereniging 1956 punten. Ook individueel kwam men goed voor de dag. W. Smelt werd tweede met Advertentie IM „Wij eiseü van de confessionele vier dat zij in het openbaar verklaren dat door hun weinig tactvolle vragenstellerij de brandweerkorpsen van Tholen en Sint-- Annaland zeer ten onrechte zijn be kritiseerd. Wij eisen van hen dat de brandweerlieden van alle blaam worden gezuiverd". De commandanten van de Thoolse en Sint-Annalandse brand weer, M.C. van Stee en WJ. van Popering, schrijven dat in een brief aan de gemeenteraad. Zij reageren daarmee op de vragen van de KVP-, ARP- en CHU-raadsleden over de brand in-de Gankelhoeve van dhr. Abr. van Westen te Oud- Vossemeer op zaterdag 25 oktober. De beide commandanten schrijven „grote behoefte" te hebben aan een reactie. „Ten eerste is het voor ons totaal on begrijpelijk dat de vier raadsleden tijden aanhalen zonder daartoe eerst bij de instanties (alarmcentrale of brand weercom mand anten) te informeren, wat onnodige misverstanden zou hebben voorkomen. Het zo& ons inziens een kleine moeite zijn geweest om de voor een ieder al twijfelachtige voorkomende tijden even te controleren bij de alarmcentrale. Dat men dit niet gedaan heeft, sterkt alleen maar ons vermoeden dat men deze zaak in een voor de brandweer kwaad daglicht wil plaatsen. De negatieve beoordeling blijkt verder uit de bewoordingen betreffende het eigenlijke blussingswerk, wat vrij ver taald erop neerkwam dat dit erg povertjes was. Dat de korpsen van Tholen en Sint-Annaland na de alar mering zeer snel uitgerukt waren, wil men nog wel erkennen. Dat het feitelijk blussingswerk echter pas 22 minuten na aankomst op gang kwam, is toch wel een enorme blamage werpen op de betrokken brandweerlieden. Meteen bij aankomst werd door het korps Tholen de hogedrukspuit ingezet om de aan wezige gasflessen e.d. af te koelen. Na ongeveer vijf minuten werd water ge geven via de lage druk. Ook voor het korps Sint-Annaland geldt dat men reeds enkele minuten na aankomst zich voor de brand kon inzetten. Gesproken wordt verder over het feit dat naar aanleiding van deze hulpver lening er grote onrust is ontstaan bij de bevolking van Oud-Vossemeer. De betreffende raadsleden zullen zich moeten realiseren dat zij door middel van deze kritiek onnodig de gemoederen met betrekking tot de re organisatie van de brandweer weer in beroering hebben gebracht. De onrust hebben deze raadsleden met een derge lijke onjuiste berichtgeving op hun geweten. Voorts hebben zij hiermee bewerk stelligd, dat de brandweerlieden momenteel bang zijn om vooreen brand elders uitte rukken. Niet voor de brand zelf. doch voor de kritiek die hen weer te wachten staat. Gebleken is intussen dat de tegen standers van de reorganisatie geen gelegenheid voorbij laten gaan om ongezouten hun kritiek te spuien over een brandbestrijding; desnoods over de hoofden van de brandweerlieden die toch part noch deel aan deze zaak hebben gehad. Staan de vier raadsleden er wel bij stil dat deze brandweerlieden vrijwilligers zijn die steeds trachten, waar dan ook, hun beste beentje voor te zetten. Bij het merendeel van de brandweerlieden is door de stellingname van deze raads leden de animo eraf. Voorts voelen de brandweerlieden zich, doordat de vragen uitgebreid aan de pers gezonden zijn, overal te schande gezet. Dit komt de goede naam van onze korpsen niet ten goede. Wij hopen dat in de toekomst door de vier raadsleden, alvorens men gegevens laat publiceren, eerst geïnformeerd wordt bij de juiste instanties, wat onnodige beschuldigingen voorkomt. Tot slot spreken wij de hoop uit dat met het afdoen van deze onverkwikkelijke zaak het wederzijds vertrouwen volledig hersteld zal worden"-. Aldus de twee commandanten aan de raad naar aanleiding van de vragen van mevr. J.M. Deurloo-van Broekhoven (KVP), W.C. van Kempen (ARP), J.D. de Korte en J. Versluijs (beiden CHU). De brief staat maandagavond op de agenda voor de Thoolse gemeenteraad. evenveel punten (661 cm.) als kampioen C. Luyks van de Glymesvissers uit Lepelstraat. De laatste ving echter twee vissen meer. W. van Dijke was achtste met 451 cm. Vermoedelijk wordt de kampieonsploeg vrijdag 21 november in Haestinge gehuldigd door gemeentebestuur en vereniging. De ploeg van de Oosterscheldevissers uit Sint-Maartensdijk die het Nederlands kampioenschap kust hengelen veroverde. Ook een aantal andere leden van de Oosterscheldevissers boekten een groot succes. Bij de wedstrijd zoutwatervissen van de Delta Federatie in ,s Heerenhoek werd A. Hengstmengel tweede en R. Vermaas derde. Mevr. Vermeulen eindigde als tweede bij de dames. Bij de korpsen bereikte de vereniging een tweede plaats. De prijzen worden zaterdag 22 november tijdens een feestavond in Kapelle uitgereikt. G.S, wijzen locatie Tholen/Sint- Philipsland af voor elektriciteits centrales. Vossemeerse handtekeningen voor eigen brandweer aan burge meester overhandigd. Honderd werklozen op Tholen. Ds. C. Hegeman nam afscheid. ZLM ruimde op na brand. Stemmen van lezers over recreatiekomsten en politoneel verzuim. Oosterscheldevissers Nederlands kampioen. Winkelacties in nabij verschiet. Beter Wonen start bouwstroom 109 huizen. Gemeentewerken Tholen wil nog meer vervoersmiddelen. Tholense Boys leiderspositie. kampt DANKDAG: GEEF, WAT GLJ GEVEN KUNT NIET NUTTELOOS IS UW LEVEN. ZO GU AL GEEN VRUCHT BOOM ZLJT TOCH KUNT GIJ SCHADUW GEVEN; (TEN KATE) Dit nummer bestaat uit 14 pagina's. De woningstichting Beter Wonen wil voor de bouw van 109 woningwet woningen uit het contingent 1975 geldelijke steun van de gemeente Tholen. De gemiddelde maandhuur, de risicoregeling voor stijgende lonen en prijzen buiten beschouwing gelaten, is ongeveer 260 gulden. Het voorstel tot het verlenen van geldelijke steun komt maandagavond om half acht aan de orde in de gemeenteraad van Tholen. Dan wordt nog niet de begroting behandeld, zoals wij vorige week per abuis meldden. Dat gebeurt een week later op maandag 24, dinsdag 25 en eventueel woensdag 26 november. Hoeveel 1975 al een eind is verstreken, moet de bouw van het contingent 1975 van Beter Wonen nog helemaal beginnen. De 109 woningwetwoningen komen in Tholen (38), Sint- Maartensdijk (20), Sint-Annaland (10), Oud-Vossemeer (10), Poortvliet (10), Stavenisse (8) en Scherpenisse (13). B. en W. nomen in hun voorstel aan de raad de gemiddelde maandhuur van ongeveer 260 gulden vrij fors. Elke duizend gulden extra investering per woning resulteert globaal nog in een meerdere huur van ruim een tientje per maand. De vrij forse huur vindt mede z'n oorzaak in de omstandigheid dat meer dan voorheen is gestreefd naar variatie in de bouw. Dit ook ter voldoening aan wensen van de raad. Uiterlijk gezien zullen de 109 huizen in een verscheidenheid van zes typen gebouwd worden, waaronder zogenaamde schildwoningen en typen met de topgevel naar de straatzijde. Van de 109 worden er 18 met 4 slaapkamers uitgerust, de overige met 3 slaapkamers. Alle huizen worden voorzien van centrale verwarming, spouwmuren, met isolatievoorzieningen en dubbele beglazing in de vaste ramen van de woonkamer. Het merendeel van de woningen zal beschikken over een bevloerde ruimte op de tweede verdieping (vliering), die voorzover technisch mogelijk, bereikbaar is via een vaste trap. Bij de 4- slaapkamerwoningen, die zijn uitgerust met een tweede toilet, is deze vlieringruimte voor een groot deel in beslag genomen door een der slaapver trekken. Elf van de 109 huizen dienen te worden gereserveerd voor rijksgenoten en rijksen spoorwegpersoneel. De totale jaarlijkse expoloitatiekosten Sint-Annaland 11 november: 60 ton uien maat 40 op kl. 2 nol. 45,90. 2,5 ton drielingen maat 30/40 33,90. Sint-Maartensdijk: 13 ton uien. maat 40. 00.2 NL 46.20. Drielingen 33.90. zijn 793.432,43, waarin een voorlopig bepaalde rijksbijdrage wordt genoten van 454.463,51, zodat een jaarhuur resteert van 338.968,92. Beter Wonen heeft de gemeente gevraagd om beschikbaarstelling van zo hoog mogelijke voorschotten voor de financiering van de stichtingskosten en een maximale bijdrage in de exploitatiekosten van deze woningen volgens de Beschikking Geldelijke Steun Toegelaten Instellingen 1968. Tevens wordt gevraagd om het scheppen van de mogelijkheid dat te zijner tijd door de woningstichting kan worden gekozen voor subsidiëring op grond van de nieuwe Beschikking Geldelijke Steun Huurwoningen 1975. Voor de bouwgrond is een lening nodig van 775.060 gulden, af te lossen bij wijze van annuïteit in 75 jaar, rente 9%. Voor de bouwkosten is een lening nodig van 6.660.749 gulden af te lossen bij wijze van annuïteit in 50 jaar, rente 9% (voor de c.v. 322.811 gulden voor maximaal 25 jaar). De raad wordt ook voorgesteld Beter Wonen gedurende vijftig jaar een jaarlijkse expoloitatiebijdrage van 454.463,51 te geven. De woningstichting moet dan wel jaarlijks 10% van de beginhuur in de reservepot storten. Bij de ingekomen stukken voor de raadsvergadering van maandagavond is o.a. een brief van de brandweer commandanten M. C. van Stee uit Tholen en W. J. van Popering uit Sint- Annaland. Zij reageren op de vragen van de confessionele vier over de hulpverlening bij de brand te Oud- Vossemeer op 25 oktober. B. en W, stellen voor, deze brief voor kennisgeving aan te nemen onder verwijzing naar het antwoord van het college op de vragen van de confessionele vier (gepubliceerd in de E.B. van 6 november). Verder is er een brief van de Stichting Centraal Artsen Laboratorium over periodiek- preventief geneeskundig onderzoek. B. en W. willen voor cervix cytologie het proefonderzoek van rijkswege afwachten. De Zeeuwse Vrouwenraad heeft een rapport gestuurd over de kankervoorlichting in het voorjaar, zoals dat gebeurde in Sint- Maartensdijk en Sint-Philipsland. Het Produktschap voor siergewassen heeft de gemeenteraad geschreven over het onbevoegd uitoefenen van het hoveniersbedrijf door ambtenaren in dienst bij gemeentelijke diensten. B. en W. willen de brief voor kennisgeving aannemen. Het college heeft geldleningen t.b.v. woningbouw gegarandeerd voor G.W. Kraaijpoel, C. Kouwenhoven, A. Mieloo. M. J. A. de Koek. M. J. Rijnberg. B. W. A. Vriens en T. van Toor. B. en W. doen tenslotte mededeling van het opnemen van twee kasgeldleningen: 1 miljoen gulden A 3 1/8% 3 maanden per 22 september en 1 miljoen 4 1/2% 3 maanden per 2 oktober. De overige raadsvoorstellen van deze kleine agenda kunt u vinden onder het plaatselijk nieuws. J. P. Verburgh uit Sint-Maartensdijk heeft met een dia met drie molens uit St. Maartensdijk en Scherpenisse de eerste prijs gewonnen in de foto- en diawedstrijd monumentenjaar 1975. De prijs van 150 gulden wordt zaterdagmorgen 13 december om half elf in het stadhuis te Tholen uitgereikt door burgemeester J. E. van Boeijen. Tevens start dan een tentoonstelling van het ingezonden fotomateriaal. In totaal hebben 27 inzenders 188 zwart/wit en kleurenfoto's en dia's ingezonden zodat er goede belangstelling was voor deze wedstrijd, die het Thoolse comité M'75 had georganiseerd in het kader van het Europese Monumentenjaar. De jury bestond uit tekenleraar P. Blom. fotograaf B. van Gils en gemeente archivaris J. P.B. Zuurdeeg, allen uit Tholen. De tweede prijs van 100 gulden ging naar W. Tomassen uit Roosendaal met een zwart-wit foto van hek en deur toren N.H. kerk Tholen. De derde prijs was voor M. A. J. v.d. Linde uit Tholen met een zwart-wit foto van een lantaarn bij de N.H. kerk Tholen. Hij kreeg 50 gulden. De winnaars van de 4e t/m 10e prijs ontvingen allemaal het boek prentenkabinet Tholen en Sint- Philipsland. 4. A. J. van Linden, Vlaardingen, dia N.H. kerk Tholen. 5. H. J. Ploegaert, Oost-Souburg, zw./w. foto Hofstede stadsgezicht Tholen. 6. A. van Vossen. Tholen. dia achterzijde de Twee Stoven Tholen. 7. C. Poot, Sint- Maartensdijk. zwart/wit foto kerkslop St. Maartensdijk. 8. J. P. Dorst, Sint- Maartensdijk. zw/w. foto hoefstal en pomp Markt, Tholen. 9. A. C. Cornelisse, Tholen. dia molen de Hoop bij avond. 10. G. Cleiren. Bergen op Zoom. zw./w. foto Gemeentehuis en pomp Markt Sint-Maartensdijk. Op Tholen en Sint-Philipsland zijn er in oktober 650 bisamratten gevangen. Dit fraaie resultaat kon o.a. worden bereikt door de droogte. In de sloten staat aanzienlijk minder water dan gebruikelijk is in deze tijd van het jaar. Men heeft klemmen kunnen uitzetten op plaatsen waar men anders niet kon komen. Aan de andere kant is het al vroeg donker, zodat de premievangers alleen op zaterdag gelegenheid hebben. Op Sint-Philipsland werden slechts 35 ratten gevangen, op Tholen 615. Rijksrattenvanger J. Meijll uit Poortvliet was tevreden.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1975 | | pagina 1