Plaatselijk nieuws Sa PREDIKBEURTEN THOLEN OUD- VOSSEMEER POLLIE ZOON SINT-ANNALAND STAVEN ISSE SINT- MAARTENSDIJK SCHERPENISSE POORTVLIET SINT-PHILIPSLAND OUD- VOSSEMEER Kampioenschappen 1975 2 EENDRACHTBODE Donderdag 9 oktober 1975 poortvliet] Auto snel geblust Haakcursus Lia Duine won drie keer Biljarten Gewond in ziekenhuis Collecten Biljarten Damclub De Eendracht O.LS. Ter Nolne Verkoping Laat POLLIE het doen!! Geslaagde verkoping Amigos won Gymnastiek Brandweer won Ouderen naar Oisterwijk Beroepen Brandje Reorganisatie bibliotheek De Kubus bezichtigd Heropening Cosy Corner Geslaagd Elementair en reddend I zwemmen Sportvereniging N.A.K.S. Twee maanden zonder rijbewijs Veertig jaar bij het onderwijs Beroepen Collecte Oprichting jeugdclub Heropening bar-dancing Bejaardenmiddag De Wigchelaar Burgerlijke stand Najaarsbeurs in winkelweek Zuster Uijl vertrekt Geslaagd en benoemd Spanning bij de dammers Schaken Bevestiging kerkeraadsleden Handenarbeid in „De Vossemeren" Blozekriekske houdt ouderavond Drumbandcursus Nieuw leesvoer De onroerend goed belasting E.H.B.0. cursus Diploma chiropodie J. Scherpenisse 73 893126 540 pnt 3 I E De Plattelandsvrouwen gaan dinsdag 14 oktober in de Bejaardensoos aan de Voorstraat beginnen met een haakcursus, die om acht uur begint. De haakcursus wordt gegeven door mevr. van Veenendaal uit Tholen. Lia Duine heeft bij de zwemwedstrijden voor gehandicapten in Didam zaterdag de 25 m. rugslag. schoolslag en vrije slag gewonnen. Alle leden van de Nederlandse selectieploeg waren echter toch teleurgesteld omdat ze na afloop kregen te horen dat er geen tijden en prijzen werden gegeven. Op 26 oktober zijn de clubkampioenschappen in Den Bosch waarbij Lia Duine uitkomt voor Blauw Wit Roosendaal. Nooit Gedacht A-team: Ko Geuze - M. van Daalen 2-0, M. van Hees - J. Burgers 0-2, W. Saparow - P. Steijns 0- 2, A. v.d. Zande - Ko Geuze 2-0, W. Heijboer - C. Vroegop 2-0. B-team: Ph. Havermans - J. van Driel 0-2, F. Zwagers D. Hendrikse 0-2, M. Hendrikse - C. Potappel 2-0, J. de Klerck - J. van Meer 2-0. De Treffers: B. den Hollander - P. Vis 0-2, F. Hommel Mzn. - A. Goosens 2-0, J. Etienne - J. de Reus 0-2, M. Lindhout - G. Havermans 0-2, P. Hommel Jzn. - H. Hommel 2-0, P. de Leeuw - L. van Wezel 2-9, stand volgens Belgische telling 1. F. Hommel 50 p., 2. J. de Reus 49.30 p., 3. J. Etienne 48.72 p. _i s j SINT- MAARTENSDIJK yk ANNA JACORiPfu nm Het zal niet zo vaak gebeuren wat dhr. R. Weggemans uit Sint-Maartensdijk overkwam, toen hij met de brandweer auto naar huis reed. De wagen was in Bergen op Zoom geweest voor controle van de mobilofoon. Bij de Thoolse brug ontdekte dhr. Weggemans een auto van een Poortvlietse bestuurder die in brand stond. Door snel optreden bluste hij met een straal uit de hoge druk spuit het brandende voertuig. De schade bleef daardoor beperkt. Bij een botsing van een bromfiets met een auto is R. van B. uit Bergen op Zoom zodanig aan het hoofd gewond geraakt.dat hij met de ambulance naar het ziekenhuis Lievensberg moest worden overgebracht. Hij reed met een duopassagier richting Tholen, evenals de Thoolse automobilist T. A. Ter hoogte van de Kettingdijk zwenkte Van B. plotseling van het fietspad de Provin- cialeweg op waardoor een botsing on vermijdelijk was. De duopassagier liep schaafwonden op en kon ter plaatse worden behandeld. Hij reed op de bromfiets weer naar huis, aangezien zowel de auto als de bromfiets bij dit ongeluk, dat maandagmiddag gebeurde, slechts licht beschadigd werden. In Tholen is er voor het Prinses Beatrixfonds 2316,69 ingezameld, terwijl er voor de Zeeuwse collecte f 2021,95 binnenkwam. Alle collec tanten en gevers hartelijk dank. Uitslagen biljartcompetitie de Kroon: R. Soomers - L. van As 2-0 40 brt., J. van Westen - J. Quaak 2-0 29 brt., Th. Christiaens - T. Hage 2-0 26 brt., W. Schot - L. van As 2-0 40 brt. In de A-groep van de Thoolse damclub de Eendracht deed zich een grote verrassing voor. Andries Lindenberg, die tot voor kort nog bij de jeugd behoorde, versloeg de kampioen van vorig jaar J. A. van Akkeren, die daarmee zijn tweede nederlaag incasseerde. P. C. van der Velde loopt op kop. Daar zal tegen gespeeld moeten worden. Uitslagen: J. A. van Akkeren - A. Lindenberg 0-2, I. Lindhout - J. de Rijke 2-0, A. van Akkeren - P. C. van der Velde 0-2. In de B-groep zijn C. van Dijke en J. Quaak nog ongeslagen.Uitslagen: T. Baay - B. Querido 1-1 J. de Koning van Splunter 2-0, J. Quaak - E. de Koning 2- 0, C. van Dijke A. Schot 2-0. De dames Ver bon en Zuidweg hebben woensdagavond op de O.L.S. ter Tolne voorlichting gegeven over de vernieuwingen in het onderwijs. Zij hadden hiervoor de ouders van de eerste klassertjes uitgenodigd. De veranderingen in het onderwijs zijn groot, de laatste decennia, zodat het niet verwonderlijk was dat de ouders aandachtig luisterden. De Vrouwenvereniging Bidt en Werk van de Gereformeerde gemeente houdt donderdag 16 oktober van half drie tot vijf uur en van zeven uur tot half negen de jaarlijkse verkoping in de Rehobothkerk. Iedereen is weer hartelijk welkom. OUD-VOSSEMEER Tel. 01667 -365 Laat uw woning vakkundig en betaalbaar inrichten. Keuze uit honderden soorten en kleuren VLOERBEDEKKING GRATIS GELEGD!! advertentie IM. De N.H. Vrouwenvereniging Liefde Vindt Werk heeft vrijdag en zaterdag tijdens een geslaagde verkoping 4168,30 opgehaald. De opbrengst van de grotendeels zelf vervaardigde artikelen, is bestemd voor de kerk. De dames en heren van Amigos hebben hun competitiewedstrijd gewonnen. De eerste tegen Zebra Roosendaal met 11- 15, 7-15 en 12-15. In het begin van de eerste set ging het zeer goed. wat later wat afzakte. In de tweede set was de opstelling niet goed, waardoor veel fouten gemaakt werden. In de derde set ging het weer veel beter. Maandagavond spelen de dames tegen Brevok 3 in Bergen op Zoom. De heren van Amigos wonnen van Diomedon 2 met 15-1 en 15-4. Deze setstanden geven al aan dat de wedstrijd zeer gemakkelijk was. Maandagavond Amigos - Olympus 2. In de gymzaal in de Bierensstraat worden zaterdag Thoolse turn- kampioenschappen georganiseerd. De aanvangstijden zijn tien uur en half twee. Zaterdagavond voor de duisternis inviel bracht het Smerdiekse brandweerkorps het returnbezoek om het met het bruine leer op te nemen tegen de Sint Anna- landse spuitgasten. Al vrij snel kwamen de de bezoekers via een feilloze straf schop een voorsprong, maar dat werd nog voor de rust teniet gedaan want de Sint Annalandse blussers scoorden tweemaal. In de tweede helft ging de strijd vrij gelijk op, maar de thuisclub kon het net juist een keer meer vinden dan de gasten. Zo werd de einduitslag 4- 3. De arbiter toonde op welke wijze goed voetbal kan worden gespeeld door de touwtjes strak in handen te houden en zelfs een nog maar voorgenomen overtreding al te bestraffen. Voor de up- to-date spuitgast Hans Burgers werd het zelfs een gele kaart, want de leiding was van oordeel dat het een echte na bootsing moest zijn van een eredivisie wedstrijd. Op maandag 20 oktober a.s. zal er door "Accelerando" weer oud papier worden opgehaald I.M. Het kan nog best mooi najaarsweer zijn, meent de bejaardensociëteit en daarom wordt er woensdag 15 oktober nog een middagreisje gemaakt naar het vogel park bij Oisterwijk in Brabant. Vertrek 1.00 uur. opgave uiterlijk maandag 13 oktober bij J. Moerland, Bierensstraat 13. tel. 420. De Hervormde predikant ds. H. A. Samsom was zaterdag nog maar net vier jaar aan Stavenisse verbonden ot hij kreeg al vier beroepen, de Hervormde gemeenten van Streefkerk, Wilnis en Westbroek willen hem graag hebben. Enkele leden van de vrijwillige brandweer hebben maandagavond om kwart voor elt een brandje geblust bij de veiling. Het vuur in een hoop brandende al val was opgelaaid tot vlammen van twee meter, zodat voor bi jganger s br an d weer com m and an t De Poedelaars: P. Moerland - J. Heijboer 0-2. J. Plandsoen - T. Schot 2- 0, A. Heijboer - P. van Gastel 2-0, M. Sterk - J. Kouwen 2-0, W. Bevelander - M. van Poortvliet 2-0, J. van Gorsel - L. Klippel 0-2. Krijt op Tijd: A. Verhees Czn. leed zijn eerste nederlaag tegen de.Samen met A. Hommel Fzn. nog ongeslagen J. j Schetters. Laatstgenoemde had het beste gemiddelde 3.47 3.47. J. Hommel de hoogste serie 17. J. Kruf - F. Hommel Abrzn.0-2, A. van Daalen - A. Douw 2-0, H. van Daalen - A Goudzwaard 2-0. H. Zeeman - A. Hommel Fzn. 0-2. L. Havermans Jzn. - W. de Leeuw 0-2,1. Berkey - C. Wessels 2-0, J. Hommel - G. Minheere 2-0, A. Brusselaars - J. Rijstenbil - J. Vaders 0- 2, M. Vercammen - F. Hommel Jzn. 2- 0, C. Timmermans - D. Polderman 2-0, M. Voormeulen - M. Goudzwaard 0-2, J. Schetters - A. Verhees 2-0. D. Letzer waarschuwden. Gezien de aard van de brand en het tijdstip werd de sirene niet in werking gesteld, maar trommelde commandant Letzer wat mannen bij elkaar om met de nevelspuit het vuur te doven. Zaterdag 11 oktober a.s. wordt In Stavenisse om 10 uur oud papier opgehaald voor de zending. Graag tijdig gebundeld klaar zetten. advertentie I.M. In verband met reorganisatie van de bibliotheek worden vrijdagavond van zeven tot acht uur een aantal oude boeken opgeruimd voor een kwartje. Voortaan mag de jeugd tot 18 jaar gratis lezen. Nieuwe leden zijn hartelijk welkom bij de bibliotheek in de Voorstraat. Goede belangstelling was er vorige week .woensdag voor de bezichtiging van de Openbare Kleuter school De Kubus. Ook wethouder van onderwijs A.J. Scherpenisse was aanwezig. Ouder commissie-voorzitter L. L. K. Breure meende dat ieder van de aanwezigen het er wel over eens zou zijn, dat de nieuwe school toch een enorme verbetering is, zowel voor de kleuters als leidsters. "We mogen hiervoor het gemeente bestuur erkentelijk zijn" vond dhr. Breure. Ook de gekozen plaats, zo dicht mogelijk bij de basisschool, betekent een grote vooruitgang, zeker met integratie in zicht. Voor de kinderen mogen we eigenlijk blij zijn dat we twee kleuterscholen hebben omdat ten eerste de klassenbezetting redelijk kan zijn en vervolgens ook omdat bij overgang naar de basisschool vrienden en vriendinnen bij elkaar blijven, wat bij een zo grote stap steun voor elkaar betekent. Het ligt in het voornemen om eind oktober, begin november weer een ouderavond te houden met bestuurs verkiezing en verloting. Het huidige bestuur bestaat uit een gekozen voorzitter en twee leden uit het oude bestuur van de oude school. Voor de oprichting van deze school is een werk- ccmmissie gevormd van drie leden: dhr. L. K. Breure, mevr. Poot en mevr. Lindhout uit het oude bestuur. Mevr. van Hemert en mevr. Gebraad zijn na het afscheid van juffrouw Jo afgetreden. Mevr. v.d. Weele-van Prooijen en van 't Slot zijn als tijdelijke leden aangewezen. Deze zijn op de komende ouderavond aftredend, terwijl mevr. Poot niet herkiesbaar is. Het is van belang dat er goede en geschikte kandidaten worden gevonden met zo mogelijk een redelijke verdeling van zetels door mannen en vrouwen. De voorzitter deed vervolgens een beroep op de aanwezigen iets voor de verloting beschikbaar te stellen om uit de opbrengst daarvan iets aparts voor de kinderen te kunnen doen. Van de gemeente komt er 1,50 per leerling waarvan nogal het een en ander moet worden bekostigd. Als er door zo'n verloting wat extra bijkomt, is het ook mogelijk wat te doen als leerlingen ziek zijn of voor andere doeleinden. Het gemeentebestuur van Tholen zal ook voor de Kubus een kunstvoorwerp beschikbaar stellen, zoals dit bij de Benjamin reeds is aangebracht. De gedachten gaan uit naar een afbeelding van een speelwerktuig. Na aanbieding van een consumptie werd de school bezichtigd. Terug in het speellokaal sprak hoofdleidster mevr. D. Hommen- van Driel haar voldoening uit over de goede opkomst van de ouders. Ze hoopte dat de mooie school er ook toe zou bijdragen dat verdere prettige contacten met de ouders blijven. Wethouder Scherpenisse herinnerde in het kort aan de voorge schiedenis van de bouw van de school. Van de zijde der ouders werd het voor stel gedaan om een gulden per maand bij te dragen zodat men iets voor de kinderen kan doen als er bijzondere gebeurtenissen zijn. Bar-snackbar Cosy Corner op de hoek Markt/Westvest opende vrijdag zijn deuren na wisseling van eigenaar. De heropening ging gepaard met bijzondere openingsreclames waarbij men voor vijftig cent een zakje patat of een glas bier kon krijgen, door de combinatie bar-scnackbar kan men het drankje met de hartige hap combineren, waarvoor Ferry en Nelly de gasten een grote variatie kunnen voorschotelen. Aantrekkelijk is ook dat men z'n tweede kopje koffie gratis krijgt, terwijl er 's avonds in de bar een gratis hartig hapje is bij uw drankje. Voor het Hoger Technisch diploma weg en waterbouwkunde Zeeland slaagde J. N. Vroegop uit Sint-Maartensdijk. Vanaf zaterdag 11 oktober gaan de i leden van de T.R.B.. aangevuld met i niet-leden weer zwemmen in Familyland te Hoogerheide. De heren H. Bocxe en T. Viergever geven daar les in i elementair en reddend zwemmen. Het overdekte zwembad daar staat tot half april, wanneer het zwembad Haestinge weer opengaat, gedurende twaalf keer, I zaterdags om de 14 dagen, een uur ter beschikking van de Thoolse zwemmers. De heer Bocxe kan trouwens nadere inlichtingen geven aan wie hierover meer wil weten. De sportvereniging N.A.K.S. heeft besloten vanwege het exploitatietekort van 3808 gulden op de begroting 75/76 de contributie te verhogen van vier naar vijf gulden per maand. Verder wordt er een donateursactie gehouden. De jaarlijkse donatie is tien gulden. Tevens wil N.A.K.S. nog acties houden zoals een fancy fair op 14 en 15 november in Haestinge, terwijl bij de gemeente nog om subsidie zal worden gevraagd. Dit deelde voorzitter F. A. P. M. Bakx mee op de algemene ledenvergadering waren niet minder dan 44 van de 100 seniorenleden aanwezig Daarnaast zijn er nog 35 jeugdigen. Meegedeeld werd, dat N.A.K.S. half november de collecte voor het Nationaal Jeugdfonds organiseert waarbij de helft van de opbrengst voor de eigen jeugd is. In samenwerking met de voetbal vereniging werd met het gemeentebestuur gesproken over uit breiding van de kleedaccommodatie. In het zwemseizoen heeft de korfbal vereniging Emergo namelijk geen kleedgelegenheid. De voetbalvereniging werd in over weging gegeven zelf voor een accommo datie te zorgen zoals dat ook in Tholen, Sint-Annaland en Oud-Vossemeer is gebeurd met subsidie van de gemeente. De voetbalvereniging zou dan zelf met een plan moeten komen, maar de zelf werkzaamheid die bij de bouw nodig is, zag het bestuur niet zo zitten. N.A.K.S. vindt dat de voetbalvereniging los moet staan van Haestinge. De voorzitter zei verder dat het gemeentebestuur toege zegd heeft op korte termijn een trim baan aan te leggen, links van Haestinge. De toestellen hiervoor zouden weggehaald worden uit Sint-Annaland. Secretaresse mevr. H. C. van den Hoek- de Korte liet de notulen horen, waarna ook de jaarverslagen volgden van Emergo, Veronica, Thovo en Trim afdeling. Alle activiteiten en kampioen schappen werden daarin gememoreerd. De heren Hans van Akkeren, Goos Roeland en Marcel Boxce werden in de kascommissie benoemd. De bestuursleden mej. J. C. Bazen uit Scherpenisse en dhr. Vroegop werden herkozen. Besloten werd voor integratie van de vier afdelingen van N.A.K.S. op Hemelvaartsdag een N.A.K.S.-dag te houden met een toernooi. Dhr. C. v.d. Werf uit Scherpenisse werd aangewezen als begeleider voor de dames volleyballers, meerdere bege leiders zijn echter bij N.A.K.S. nog van harte welkom. Voor de politierechter te Middelburg stond I.B. terecht nadat hij door de politie was verbaliseerd toen hij achter het stuur van zijn personenwagen in Tholen was aangehouden na een te veel aan alcoholgebruik. Hij was op weg van Antwerpen naar huis, maar had in Putte gestopt en daar bier en mixdrankjes genuttigd. In Tholen aangehouden J^leek het promillage alcohol 2.76 te zijn. De officier van Justitie mr. E. F. G. M. Gelderman noemde dit promillage ver bazingwekkend, maar voegde er aan toe, dat verdachte zich bij aanhouding voikpmen correct had gedragen. Ook op het verdere gedrag van B. viel niets aan te merken. Politierechter mr. P. van Empel legde een boete op van 2000,- waarvan de helft voorwaardelijk en verder zes maanden ontzegging van de rijbevoegd heid waarvan vier voorwaardelijk. Woensdag I oktober werd het voor de leerlingen van de Chr. school een feestelijke dag, want juffrouw Hendrikse was veertig jaar bij het onderwijs. De kinderen kwamen samen in een lokaal en het hoofd der school feliciteerde de jubilerende onderwijzeres namens alle kinderen. Er waren heel wat cadeautjes, maar ook een eiken tafel en vele bloemen. Juffrouw Hendrikse vond het allemaal reuze fijn en tracteerde de jeugd, die blij naar huis toog. Donderdagavond werd dit feit in besloten kring gevierd met schoolbestuur, personeel en kerkeraad, waarbij de voorzitter waarderende woorden had voor inzet en plichtsbetrachting van zij die nu al veertig jaar voor de klas staat. Hij bood een geschenkenbon aan, terwijl er bij de mondelinge felicitatie van de kerkraad een boekenbon en bloemen waren. Mej. J. Hendrikse gaf zelf samengevat weer wat er in 40 jaar voor de klas gebeurde. Het was lang niet alleen in Scherpenisse, al was het daar dan bij elkaar ook al acht jaar, maar eerder 22 jaar in Sint-Annaland, vervolgens ook een korter periode in Middelburg, Kruiningen en Sint-Philipsland. Het kan best zijn, dat nu het er nog meer weten dan in die besloten kring, ook nog meerdere schriftelijke felicitaties zullen volgen. In elk geval nog vanuit deze kolom gefeliciteerd en bedankt voor zo lang onderwijs aan zo veel kinderen. Overigens verklaarde de jubilerende juf nog altijd grote voldoening van het werk te hebben en heus nog niet naar het pensioen te verlangen. De Gereformeerde gemeente van Scherpenisse heeft een beroep uitge bracht op ds. A. Bregman uit Rijssen. De collecte voor het Prinses Beatrix fonds ten bate van poliopatienten heeft in Scherpenisse 352,23 opgebracht. Er is gecollecteerd door diverse meisjes van de gymnastiek. Enige jongelui hebben initiatieven ontwikkeld om een jeugdclub op te richten. De bedoeling is dat er wekelijks op woensdagavond een bijeenkomst in het Holland Huis wordt gehouden waar men gezelschapsspelen kan doen zoals biljarten, sjoelen, enz. Er zijn reeds 25 jongens en meisjes van 13 jaar en ouder als lid toegetreden. Er is een voorlopig bestuur gevormd bestaande uit voor zitter Laban Hage, secretaresse Lia Suurland, penningmeester Kees de Graaf Jzn, vice-voorzitter Johan Vroegop, leden Arie Duine, Jos van Splunter en Wirn de Graaf, het plan is per 1 november te starten. Er wordt naar gestreefd om minstens vier keer per jaar een open avond te organiseren met bijvoorbeeld Bingo, film of toneel. Al met al een lofwaardig streven \an de jeugd in Scherpenisse om zelf creatief te zijn. De jeugdclub hoopt nog een flink aantal aanmeldingen te krijgen. De kantine van camping de Pluimpot is vrijdagmiddag heropend als bar- dancing de Pluimpot. Hans en Nan de Bruin zijn er bijzonder trots op dat ze als enige op het eiland Tholen een vergunning hebben tot twee uur 's nachts. Verder beschikt de geheel nieuwe discotheek over een bijzondere geluidsinstallatie, met mengpanelen enz. Op zaterdagavond is er steeds een D.J. die de dansliefhebbers het volle pond geeft. Tijdens de openingsreceptie kwamen velen zich overtuigen van de veranderde opzet en het nieuwe interieur. Woensdag 15 oktober is er om half drie in 't Ouwe Raed'uus een bejaarden middag. Onder leiding van dhr. J. D. Vroege uit Oud-Vossemeer wordt het Bingospel gedaan. Wie vervoer nodig heeft, kan zich tot mevr. Murre-Mol in de Langestraat wenden. De Jeugdvereniging de Wigchelaar heeft een begeleidings- en advies commissie gekregen bestaande uit de dames L. Padt en E. Amesz (uit Scherpenisse) en de heren L. Paape en J. Elenbaas. Verder krijgt men mede werking van de CJV-jeugdleider E. Reijngoudt uit Wolphaartsdijk. Het bestuur van de Wigchelaar heeft de taken onlangs herverdeeld nadat Rien Moerland en Han van Tiggele de aftredende bestuursleden Hans Hoogerbrugge en Leen Bijl waren opgevolgd. Voorzitter is Adrie Goedegebuure, secretaris Jan van Tiggele, penningmeesteresse Ina Jansen, vice-voorzitter Han van Tiggele en leden Kees Boer, Rien Moerland en Addie van Tiggele. De Wigchelaar heeft deze maand drie activiteiten op het programma staan: vrijdag 10 oktober en 17 oktober vanaf half acht in 't Ouwe Raed'uus gezelschapsspelen en op vrijdag 24 oktober Bingo. Voor deze laatste avond ontvangt men gaarne prijzen. september 1975. Geboorten: Dirk Laurens Adriaan, zv D. Breeman en S. E. Kempeneers. Maria, dv A. M. Steijn en J. Quist. Dion, zn J. J. Kik en J. J. Krijger. Dingentje Maria, dv D. M. A. Verkerke en H. A. Moerland. Huwelijken: J. van Strien en N. W. Noorthoek. Overlijden: A. Mol, oud 88 jr. ev G. Zoeteman. J. A. van Moort, oud 87 jaar, wv M. J. Reinhout. In de bovenzaal van hotel "De Druiventros" kwamen de leden van de plaatselijke ondernemersvereniging in vergadering bijeen onder voorzitter schap van de heer H. J. Bosman. In zijn welkomstwoord herinnerde hij aan de komst van een nieuwe drogisterij waarin de heer H. Kramer de scepter voert. Ook wijdde hij enkele woorder. aan de lege plaats aan de bestuurstafel die van de oprichting af werd bezet door de heer P. de Kok. In vervolg op de notulen, die door sekretaris R. Kramer waren voorgelezen, gaf de heer W. van Dommelen een overzicht van de verdwenen ondernemers in onze vereniging vanaf de oprichting. Hij kwam op een totaal "an 35. Daarna kwam een discussie op gang over de verfraaïng van de Voorstraat. Daar dit voorlopig van de baan is omdat andere gemeenteprojecten voorrang moesten hebben, zal op een andere vergadering hierop nader worden ingegaan. Ook werd besloten aan NAJAARSbeurs te houden op 31 oktober en 1 november. De winkelweek zal gehouden worden van 28 november tot en met 5 december. Tijdens de rondvraag kwam een suggestie naar voren voor een vakantie verlenging, namelijk om deze van één op twee weken te brengen. Alle aanwezigen 'waren hiervoor... Zuster Uijl gaat Sint-Philipsland verlaten, waar ze vanaf 1 februari 1959 wijkverpleegster was. Ze aanvaardde per 1 oktober een benoeming in Tholen, waar zij zuster Troost gaat opvolgen. In de vakature kon mevrouw A. van Strien-van Leeuwen te Anna- Jacobapolder worden benoemd. Nadat Adri Mol dit jaar zijn opleiding als waterbouwkundige aan de school te Gdes voltooide en het diploma Z.T.I. met prachtige puntenlijst behaalde, volgde op een eerste sollicitatie zijn benoeming bij de Rijkswaterstaat per 1 september met als standplaats Dordrecht. Zaterdag kreeg hij bovendien bericht ook geslaagd te zijn voor het diploma Zeeland 1ste deel. Van de 42 kandidaten voor dit examen werden er na het schriftelijk gedeelte al 25 afgewezen. In de Wimpel valt de spanning soms te snijden als daar de competitie van de dammers wordt vervolgd. J. den Braber speelde zo sterk dat kampioen J. v.d. Velde blij was er een punt aan over te I houden. P. Reijngoudt stond twee j stenen achter tegen W. Ter hove, maar i door zijn grote routine werd het nog j remise. A-senioren: J. de Braber - J. v.d. Velde 1-1. L. ten Hove - J. Jonge 0-2. A. Verwijs Jr. - J. Suurland 2-0. B-senioren: W. ten Hove - P. Reijngoudt 1-1. P. v.d. Est - M. Fonteijne 0-2. J. Noorthoek - A. Verwijs Sr. afgebr. C. v.d. Berg - M. Fonteijne 0-2. Junioren: R. Neele - A. Kosten 1-1. J. Walpot A. Noorthoek 0-2. Adspiranten: W. Kempeneers - P. Wagemaker 2-0. H. Quist - R. Noorthoek afg. Henri Wagemaker - Jaap Verwijs 0-1. Gerard Noorthoek - Martin den Braber 1-0. Jaap van Oudenaarde - Jan v.d. Berg 1-0. Marjolein Reijngoudt - Jan Walpot 1-0. Gre Verwijs - Gijsbert Remmelzwaal 1-0. Peter Wagemaker - Jan Walpot 14). De afgebroken partij van 7 september tussen Bram Noorthoek en Jaap Verwijs 1/2 - 1/2. In de morgendienst van 5 oktober werd in de Gereformeerde kerk te Anna- Jacobapolder afscheid genomen van ouderling A, C. van Strien en diaken A. A. Verwijs. In hun plaats werden op dezelfde dag bevestigd de heren L. Begthel als ouderling en L. Abrahamse I als diaken. Ook de bewoners van "De Vossemeren" hebben evenals het personeel de vakanties achter de rug en daarom werd weer gestart met handenarbeid en handwerken voor bejaarden en zieken. Dat gebeurt dan maandag- en vrijdagmiddag onder leiding van Joke Aarden-de Wit. Wie graag knutselt, borduurt, liefhebberij heeft in figuurzagen, touwknopen enz. ds op die uren welkom in "De Vossemeren", ook al is u daarvan geen bewoner of bewoonster. Donderdag 23 oktober is er in de Draaikolk een ouderavond van de peuterspsefcmal. Er zijn dia's gemaakt van alle kinderen die thans de peuterspeelzaal bezoeken. Die zullen worden vertoond en ieder is welkom. Er moeten ook twee bestuursleden worden gekozen. Er startte een nieuwe cursus van de drumband waarvoor men, zowel jongens als meisjes, nog vanaf 10 jaar op kan geven. Cursusleider is de heer van Lint en het is elke woensdagavond in de zaal "De Eendracht". Met zeshonderd nieuwe boeken wachten er in totaal 1100 op lezers van de bibliotheek in het A. M. de Jonghuis. Men kan er elke woensdagmiddag terecht. Deze per 1 januari 1975 ingevoerde belasting gaat nu voor de inwoners voelbaar worden, want de eerste aanslagen zijn de deur uit. Uiteraard is het geen verzwaring van de totale last, maar een nieuwe heffingsvorm. Hiermee vervallen de straat-, de grond, de riool-, de baat- en personele belasting. Voor gebruikers van bedrijfspanden betekent de onroerend goed belasting veelal wel een verzwaring van het geheel, daar zij vrijgesteld waren van personele belasting. Overigens wordt geen onroerend goed belasting geheven van landbouw- j gronden. Om een aantal inwoners in de gelegenheid te stellen verantwoord "eerste hulp" te verlenen, is 1 oktober een E.H.B.O. cursus begonnen onder leiding van dokter van Herel en mevrouw Dartee uit Roosendaal, bekend van de Teleac cursus E.H.B.O. Mevrouw M. J. C. Koelman-van Dongen slaagde te Eindhoven voor het diploma chiropodie en begon in Nieuw- Vossemeer een praktijk. zondag 12okt. 1975 THOLEN NED. HERV. KERK 9.30 en 6.30 u. ds. A. de Reuver GER. KERK 10 (H.A.) en 5 u. ds. P. van Til, Middel burg GERF.F. GEMEENTE 10, 2.30 en 6.30 u. leesdienst .CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. N. de Jong, Driebergen NED. PROT. BOND 10.45 u. drs. H. v.d. Kloot Meyburg, Wassenaar N.H.B.W.I.W. 10 u. (H.A.) ds. Spruyt, Amsterdam R.K. KERK za. 11 okt. 19 u. H. Mis zo. 10 u. H. Mis OUD VOSSEMEER NED. HERV. KERK 10 en 18.30 u. kand. H.A. Abma, Zeist GEREF. KERK 10 en 3 u. ds. A. Kaumau, Winterswijk CHR. GEREF. KERK 10 en 6.30 u. leesdienst 2.30 u ds. N. de Jong, Driebergen GEREF. GEMEENTE IN NED. 10, 2.30 en 6.30 u. leesdienst R.K.KERK za. 11 okt. 19 u. H. Mis zo. 8 en 10 u. H. Mis SINT ANNALAND NED. HERV. KERK 10 en 6 u. ds. J. Codée GEREF. GEMEENTE do. 9 okt. 7:30 u. ds. G.A. Zijderveld, Middelburg zo. 9.30, 2 en 6 u. leesdienst di. 14 okt. 19.30 u. ds. C. Hegeman (afscheid) Tholen GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45 (6.30 u.(Oogstcollecte)H.A 2.30 en ds. A. v.d. Berg, Bruinisse STAVENISSE NED. HERV. KERK 10 en 6 u. ds. H.A. Samsom OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 6 u. ds. J. van Prooijen 2 u. leesdienst SINT MAARTENSDIJK NED. HERV. KERK 9.30 en 2.30 u. dhr. H. de Bode, Valburg OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 u. leesdienst do. 16 okt. 19 u. dhr. L. Moerkerken, Vlaardingen GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 2 en 6 u. leesdienst N.H.B.W.I.W. REHOBOTHKERK 10 u. ds. Schreuder 7 u. ds. Renting R.K. KERK za. 11 okt. 19 u. H. Mis in Haestinge SCHERPENISSE NED. HERV. KERK 9.30 u. ds. A.G. Haring 2.30 u. dhr. Vroegindewey GEREF.GEMEENTE 9.30, 2 en 6.30 u. leesdienst POORTVLIET NED. HERV. KERK 10 en 6.30 u. ds. Abma GEREF, KERK 10 en 3 u. ds. K. Meima, Kampen GEREF. GEMEENTE 10, 2 en 6 u. leesdienst SINT PHILIPSLAND NED. HERV. KERK 9.30 en 2.30 u. ds. H. Harkema GEREF. GEMEENTE 9.30. 2.30 en 6 u. leesdienst OUD. GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 u. ds. L. Gebraad ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10.45 en 5 u. ds. H. van Benthem, Middelburg WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Poortvliet, Oud Vossemeer en Scherpenisse (pat. dr. Padt): Dr. E.N. Mellema, Tholen. tel. 01660-2377. Sint Annaland, Sint Maar tensdijk, Stavenisse en Scherpenisse (pat. dr. V.d. Bel): Dr. J.M. van der Bel, Sint Maartensdijk. Sint Philipsland en Nieuw Vossemeer: Dr. van Herel, Nieuw Vossemeer, tel. 01676-545. WEEKENDDIENSTEN WIJK VERPLEEGSTERS Sint Annaland, Sint Maartensdijk en Scherpenisse: Zr. de Smit, Sint Maartensdijk, tel. 01666-2548. Tholen, Poortvliet, Oud Vossemeer en Sint Philipsland: Zr. Slager, Poortvliet, tel. 01662-404. ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666-2467 WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640-40888 STORING ENERGIEVOORZ. ver- bruikers PZEM buiten kantooruren 01184-19191. HOOGWATERSTANDEN: van 12 t/m. 18 oktober 1975 zondag 12 8.29-21.03 maandag 13 9.35-22.01 dinsdag 14 11.03-23.43 woensdag 15 12.23- 0.01 donderdag 16 0.59-13.25 vrijdag 17 1.52-14.11 zaterdag 18 2.31-14.46 zondag 12 okt. eerste kwartier De 7'valuw, St. Maartensdijk VITESSE Hok: 1. J. Scherpenisse 1416 pnt, 2. I Kwaak 1388 pnt. 3. J. v. d. Hoek 1114 pnt Duif: 1. I. Kwaak 72 244315 690 pnt, 2. Kwaak 73 893318 488 pnt. MIDFOND Hok: 1. J. Scherpenisse 504 pnt. 2. L. v. d. Berge 424 pnt. 3. J. v.d. Hoek 360 pnt. Duit: 1. J. Scherpenisse 73 893159 228 pnt. 2. L. v. d. Berge 72 244492 226 pnt. 3. J. Scherpenisse 73 893165 216 pnt. FOND Hok: 1. G. Lindhout 184 pnt. 2. L. v. d. Berge 152 pnt, 3. A. Zwagemaker 138 pnt Duif: 1. L. v. d. Berge 72 244493 142 pnt. 2. A. Zwagemaker 71 1044301138 pnt. 3. J. Scherpenisse 73 1186556110 pnt. JONGE DUIVEN Hok: 1. G. Lindhout 1419 pnt, 2. L. v. d. Berge 1406 pnt, 3. J. Scherpenisse 1308 pnt Duif: 1. I. Kwaak 75 1023641 542 pnt. 2. L. v. d. Berge 75 1023460 520 pnt. 3. L. Lindhout 75 1023623 488 pnt. NAVLUCHTEN Hok: 1. J. Stoutjesdijk 662 pnt, 2. G. Lindhout 516 pnt, 3. P. v. Driel 478 pnt Duif: 1. J. Stoutjesdijk 74 1792313 240 pnt. 2. P. v. Driel 73 893655 220 pnt, 3. Idem 74 1792234 194 pnt. GENERAAL 1. J. Scherpenisse 3348 pnt. 2. L. v. d. Berge 3014 pnt. 3. I. Kwaak 2998 pnt.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1975 | | pagina 2