VOETBAL VOETBAL "5r UITSLAGEN Magere puntenoogst voor streekelftallen Gemeenteraad Tholen Vervolg van pag. 7 Donderdag 18 september 1975 EENDRACHTBODE Thoolse tafeltennistitels Drie uit drie Smerdiek stelde kijkers teleur Vosmeer kwam er goed onderuit Tholense Boys geen doelrijpe kansen in Den Bosch SPS verloor na rust Thoolse reserves op één winstpunt Stavenisse lekker gevoetbald NOAD weinig positiefs Echte derby met juiste uitslag Vosmeer 2 sterke verdediging SPS 2 ruime zege Smerdiek 3 had sterke tegenstand Stavenisse 2 gelijk Monsterzege: 13-0 Eerste winst Vosmeer 4 Moderne Brilmonturen BRUNING Alleen financiële zeggenschap Nog geen Reformatorisch Vormingsinstituut in Anna Jacobapo/der Zaterdag 20 september 1975 uur WHS-Arnemuiden (,t Hart) 15.00 Smerdiek 2-Dinteloord 2 15.00 SPS-Rust Roest (de Bruyn) 16.00 Thol. Boys-DVO(Brood) 16.00 JPS-Thol. Boys 2 (v.d.Hoven) 16.00 NOAD-Right Oh (Yzermans) 16.00 WSC-Stavenisse (Sevens) 16.00 WHS-Stavenisse 3-Seolto 3(v.d. Boom) 13.00 WC 2-WHS 2 (v.Ham) 15.00 Vesting Boys 3-SPS 2 (v.Boxtel) 13.00 Rozenoord 2-Smerdiek 3 (Gabriels) 14.30 Stavenisse 2-Rozenoord 3 (Nuyten) 16.00 Smerdiek 4-Vrederust 3 (Malipaard) 13.30 DVO 3-Thol. Boys 3 (Tetteroo) 13.00 SPS 3-NOAD 2 (Kools) 14.00 Thol. Boys 4-DinteIoorsd 4 (Overveld) 14.00 WHS dames- Rozenoord(v.d.Boom) 11.30 Thol. Girls-Chrislandia(Musters) 12.00 Zondag 21 september 1975 LWS uur Vosmeer-RKVU (Schaalje) 14.30 Vosmeer 2-Halsteren 3 (Landa) 14.30 Vosmeer 3-Halsteren 4(Nefs) 11.30 H A 2e klasse B landelijk. Zwaluwen VL - WHS 0-0 ASWH-De Meeuwen 1-1 Arnemuiden-NEO 2-1 Rijsoord-SSS 2-3 Barendrecht-DeZwerver 0-0 SSC-Doto 0-0 3e klasse A Zuid I Smerdiek-Zw.Boys 0-4 Hoek-Dinteloord 0-4. Zaamslag-PTT Breda 4-0 Krabbendijke-Rillandia 4-1 3e klasse D Zuid I Odio-Vosmeer 1-3 Axel-Dosko 3-2 Steen-Zierikzee 1-6 Jong Ambon-Breskens 6-1 RKVVU-HVV 1-1 Reserve 3e klasse Zuid I Zwal.Boys 2-Smerdiek 2 s.n.o. Dinteloord 2-Good Luck 2 3-1 Veen 2-Haaften 2 2-1 NEO 2-Roda Boys 2 3-1 le klasse standaard afdeling. HNC-SPS 2-0 Beatrix-Thol. Boys 2-0 Kogelvangers-B 2-2 Rust Roest-Vrederust 2-1 DVÖ-Seolto 0-3 FSV-Olympia 1-1 le klasse reserve afdeling. Thol.Boys 2-ONI 2 1-1 2e klasse standaard afdeling. Vesting Boys-NOAD'67 2-0 ,Stavenisse-Family Boys 1-1 Rozenoord-WSC 14-1 Veerse Boys-TSC 14-1 Right On-DSE 1-4 ONI-Internos 1-3 2e klasse reserve A afdeling WHS 2-WHS 3 1-1 Nw.Borgvliet-Vosmeer 2 3e klasse reserve A afdeling SPS 2-BWR 3 5-2 Smerdiek 3-Dinteloord 3 1-1 Nw.Borgvliet 3-Vosmeer 3 0-0 Vosmeer 4-Dosko 4 1-0 4e klasse A afdeling. Rozenoord 3-Thol. Boys 4 1-4 Vrederust 3-Stavenisse 2 2-2 Thol.Boys 3-Smerdiek4 13-0 NOAD 2-DVO 3 3-1 Dinteloord 4-VVC 4 1-4 Chrislandia-WHS Dames Junioren. Noad 3-Chrislandia 0-2 De gebroeders Gerrit en Ad Vis bij de senioren en Johan Ligtendag/Jan v.d. Graaf bij de junioren zijn de Thoolse kampioenen in het tafeltennis dubbel. De deelname aan de wedstrijden, zaterdagavond in de Oud-Vossemeerse gymzaal, viel wat tegen doordat niet zoals vorig jaar nogal wat individuele deelnemers van de partij waren. Bij de senioren waren drie dubbels: Gerrit en Ad Vis uit Oud-Vossemeer, Kees Droogers/Piet Ridderhof uit Oud- Vossemeer en Johan Snoep/Peter Robbe uit Sint-Annaland. Ondanks het kleine aantal deelnemers, bleek toch een beslissingswedstrijd noodzakelijk. Gerrit/Ad Vis wonnen in drie sets (21- 13, 18-21, 21-18) van Kees Droogers/Piet Ridderhof. Uitslagen: Droogers- gebr. Vis 11-21, 22-20, 21-17 gebr. Vis/ - Snoep/Robbe 21-10, 21-18 Snoep/Robbe - Droogers/Ridderhof 17- 21, 16-21 Droogers/Ridderhof - gebr. Vis 19-21, 17-21 Snoep/Robbe - gebr. Vis 14-21, 12-21. Wedstrijdleidster Lineke Vogel reikte de prijzen uit. Bij de junioren waren vier dubbels opgekomen die een dubbele competitie speelden. Johan Ligtendag en Jan v.d. Graaf van Veritas uit Poortvliet werden ongeslagen kampioen, met 6 punten. Tweede Piet Bevelander/Jan Willem Slager uit Oud-Vossemeer met 4 punten, derde Hans Polderman/Hans Vogel uit Oud-Vossemeer met 2 punten en vierde Adrie CapelleZPeter de Jager uit Oud-Vossemeer met 0 punten. Wedstrijd leider Ad Vis reikte de prijzen uit. Uitslagen: Capelle/de Jager Ligtendag/v.d. Graaf 4-21, 9-21 Ligtendag/v.d. Graaf - Bevelander/ Slager 21-13, 23-21 Bevelander/Slager - Polderman/Vogel 21-13, 2113 Capelle/de Jager - Bevelander/Slager 4- 21, 5-21 Ligtendag/v.d. Graaf Polderman/Vogel 21-10, 21-11 Capelle/de Jager - Polderman/Vogel 7- 21, 14-21 Ligtendag/v.d. Graaf - Capelle/de Jager 21-9, 21-4 Bevelander/Slager 15-21,21-17, 21-17 Bevelander/Slager - Capelle/de Jager 21-10 Polderman/Vogel - Ligtendag v.d. Graaf 10-21, 16-21 Polderman/Vogel - Capelle/de Jager 21-10, 21-16. Vosmeer gunstig resultaat Van hetgeen in ons gebied in K.N.V.B. verband speelt, kan er deze week alleen maar een pluim gaan in de richting van Vosmeer. De andere elftallen kwamen of tot een redelijke (W.HJS. in Vlaardlngen) of tot een deprimerende uitkomst (Smerdiek thuis). De 1-3 winst van Vosmeer in Ossendrecht tegen Odio is een prima resultaat, terwfyl ook tweede klasser W.H.S. tevreden ls, dat men in de uitwedstr^d tegen Vlaardingse Zwaluwen een punt overhield. Een verlies van Smerdiek op eigen veld tegen Zwaluwse Boys zou nog draagiyk zUn geweest, ook al had dit voor puntenwinst verder geen betekenis gehad, wanneer het om een doelpunt verschil was gegaan, maar de 04 komt hard aan. Dat overkwam ook Tholense Boys, dat het in Den Bosch moest opnemen tegen Beatrix (dat nog wel meer van zich zal laten horen) maar we hadden het Thoolse elftal In deze klasse nogal hoog opstaan, zodat een nederlaag na een tweede competitiewedstrijd een misrekening is. S.P.S. moest in Vrjjhoeve Capelle spelen en wist het moeiljjk te krijgen. Opnieuw zal H.N.C. in deze ronde hoge ogen gooien. S-P.S. verloor deze uitwedstrijd. De Thoolse reserves ervaren een trapje hoger te z(jn geklommen, want punten veroveren bl(Jkt heel wat moeilijker dan vorig seizoen, zelfs op eigen veld. Stavenisse liet ook nogal wat kansen tegen Family Boys liggen, maar hield er toch nog een punt aan over, wat van N.O.A.D. in de uitwedstrijd te Breda niet kan worden gezegd. De W.H.S. echte derby (W.H.S. 2 - W.H.S. 3) gaf met een punten verdeling een juiste uitslag, terwijl S.P.S. 2 het bereikte lagere treedje volop aankan en opnieuw produktief was. Voor Smerdiek 3 ook al een puntenverdeling, maar Vosmeer 2 haalde wel de volle bult In Nieuw Borgvliet. Vosmeer 3 kwam op een punt in 1 Brabantse Borgvliet, zonder dat beide partijen scoorden, terwijl Vosmeer 4 aan 1 doelpunt genoeg had om 2 punten op Dosko 4 te veroveren. Een vlotte zege van Tholense Boys 4 in de uitwedstrijd tegen FC Rozenoord en hoe het tussen Tholense Boys 3 en Smerdiek 4 ging toont een 13-0 Thoolse zege wel voldoende. N.OAJ). 2 gaf geen krimp en klopte D.V.O. met 3-1. Een totaal beeld, waarover niet bijzonder te roemen valt. Met 3 punten uit 3 wedstrijden heeft W.H.S. in de tweede klas van het zaterdagvoetbal nog 6 makkers op dezelfde hoogte. Uiteraard kan dat allemaal snel veranderen, maar in het huidige beeld is een gelijkspel bij een uitwedstrijd natuurlijk niet slecht. In Vlaardingen wist W.H.S. dat zaterdag te bereiken en meer was er ook beslist niet verdiend. Integendeel, zonder het knappe werk van doelman Wim Fase, vooral ook in de laatste wedstrijdfase, zou er geen winstpunt zijn uitgekomen. Als er immers maar weinig minuten meer resten, kan men ook weinig meer terugdoen en toen dan ook tegen het eindsignaal een Vlaardinger alleen voor Wim Fase kwam, leek het nog beroerd af te lopen, maar de Sint-Annalandse doelman redde W.H.S. Zit het aan de andere kant mee, dan brengt een spetter als die van Ko Stoutjesdijk, nu op de lat, wel de volledige buit. De thuisclub was echter in die 90 minuten meer aan de bal en ook belust op de volle winst. De sterkste linies waren het middenveld en de aanval. Achterin waren er voor de W.H.S.-ers wel mogelijkheden, maar Nico Hage kon maar op halve kracht draaien en dat betekende snelheidsvermindering. Aan beide kanten speelde het spel zich vooral op het middenveld af met een wel grotere Vlaardingse druk, maar een gevaarlijker Sint-Annalandse counter. De tweeling Fase weerden zich ook in deze derde competitiewedstrijd uitstekend, terwijl de Koster achterin weer koel kon dirigeren, al viel er voor de defensie nogal wat te verwerken. Met een snel offensief door de thuisclub, onmiddelijk na de aftrap, trachtte men ook in de slotfase toch nog aan het ene doelpunt te komen dat voldoende zou kunnen zijn voor beide punten. Zoals echter Ko Stoutjesdijk 5 minuten voor het einde zijn gericht schot op de lat zag terugkaatsen, zo zag de Vlaardingse spits zijn vrije kans uitstekend geweerd door Wim Fase. Scheidsrechter Osinga hield het alles goed in handen, al werd de thuisclub tenslotte wat geprikkeld, nu alle druk tevergeefs bleek te zijn, temeer omdat men al 13 competitiewedstrijden achter elkaar (vorige en deze rende) thuis de volle winst had bereikt. Zaterdag wordt W.H.S. mogelijk voor een nog heter vuur geplaatst, wanneer Arnemuiden op bezoek komt en zal pogen meer tekening in de ranglijst te forceren. s.s.s. 3 2 1 0 5 6-3 Zwaluwen VI. 2 1 1 0 3 5-1 D.O.T.O. 3 1 1 1 3 2-1 Arnemuiden 3 1 1 1 3 44 De Zwerver 3 1 1 1 3 1-1 Meeuwen 3 1 I 1 3 2-3 W.H.S. 3 1 1 1 3 3-5 S.S.C55 3 1 1 1 3 1-2 Rijsoord 3 1 0 2 2 7-6 Barendrecht 3 0 2 152 34 N.E.O.'25 3 1 0 2 2 5-9 Een 04 nederlaag op eigen veld is een nogal bittere pil, die met name de kijkers niet zo gemakkelijk verwerken. Samengevat kwam het er bij de ontmoeting Smerdiek Zwaluwse Boys op neer, dat de eerste niet en de tweede wel van de mogelijkheden profiteerde. Met name de eerste helft was Smerdiek niet de mindere. Al in de tweede minuut was er een goede kans voor Wim Vroegop de score te openen en dat herhaalde zich even later via dezelfde speler, maar de afronding kwam niet, mede door goed ingrijpen van de Zwaluwse doelman. Dat de gasten met hun aanval wat in de mars hadden bleek al in de 6e minuut via een prachtig doelpunt: 0-1. Smerdiek poogde terug te komen, maar dat lukte niet en toen in de 23ste minuut Zwaluwse Boys op 0-2 kwam (de defensie van de Blauwen bleef voor buitenspel staan) werd de situatie hachelijk en naar later bleek ook niet meer te redden. Wel kwam er die eerste helft nog een prachtig afstandsschot van Sjaak Moerland, dat een doelpunt waard geweest was, maar de bal haalde het net niet. Ook in de tweede helft een zelfde spelbeeld met een zelfs nog wat meer opdringend Smerdiek. Dat betekende een wat verwaarlozing achterin, maar 0-2 of 04 maakt ook niet zo veel verschil op de ranglijst. Het werd 04, want ook de na rust in de spits opererende Henne Zwagemaker kon niet tot scoren komen. In de 70ste minuut greep de toen laatste man spelende Wim Vroegop mis en opnieuw profiteerden de Boys spitsen uitstekend: 0-3. In de 80ste minuut maakte zelfs doelman Guiljam zich schuldig aan een nog groter debacle. Hij wilde naar een medespeler gooien, maar de bal kwam voor de voeten van 'n Zwaluwenspits, die keurig lobde: 04. Dinteloord Kloetinge Krabbendijke Zaamslag Zwaluwse Boys A.Z.V.V. Hoek Rillandia Smerdiek P.T.T.-Breda 0 0 0 0 0 0 2 2 2 2 2 2 3 3 3 3 0 0 3 0 3-9 5-0 4-1 7-3 4-1 5-2 3-2 2-7 3-7 3-7 Smerdiek 2 maakte een vergeefse reis naar Lage Zwaluwe, waar wel de reserves van de club, present waren, maar geen scheidsrechter verscheen. Zoveel zou Vosmeer niet voor het zegje gehad hebben, als Odio afgelopen zondag tijdens de eerste 45 minuten voetbal op een 3-0 voorsprong had gestaan. Keeper Danny Polderman heeft aan het voorkomen daarvan wel zijn best gedaan en de schade beperkte zich dan ook tot 1 doelpunt voor de rust. Die 1-0 achterstand was er al snel, want nog maar 5 minuten na het beginsignaal opende Odio de score, waarbij het beslissende schot van de voet van A. Jansens kwam. In die eerste fase waren er nogal verdedigingsfouten bij Vosmeer, die erger gevolg hadden kunnen hebben. Neem in de 13e minuut toen een vrije trap in de onderhoek leek te te draaien en alleen de prima safe van Danny Polderman een grotere achterstand belemmerde. Even daarna kreeg Vosmeer wel kans op de gelijkmaker, toen Rien Vaders, alleen voor het Odio doel onderuit werd gehaald, maar de arbiter wuifde Vosmeerse protesten weg: geen penalty. Halverwege die eerste speelhelft kreeg Odio achtereenvolgens twee fraaie kansen, maar eerst haalde Danny Polderman de kopbal nog juist uit de hoek en vervolgens belette hij een doorgebroken Odioër te scoren. Vosmeer kwam tenslotte deze hachelijke situatie te boven en ook nog voor rust aan de gelijkmaker. Vijf minuten voor rust werd een dieptepass van Rien Hommel opgepikt door Jos Guiljam en hard ingeschoten: 1-1. Na de thee kreeg Vosmeer meer vat op het spel. Binnen de 10 minuten was Rien Vaders de Odio defensie te vlug af, maar de doelman redde via uitgestoken been. Dat was maar uitstel van executie, want toen Jos Guiljam een goede voorzet los liet, kopte Hans Vaders hard in: 1-2. Odio was hierdoor aangeslagen en kreeg 5 minuten later de genadeklap, toen Rien Vaders een goede schietpositie bezorgde aan Wim Heijboer. Weliswaar sprong het leer onderkant lat nog terug, maar toen kon Hans Vaders attent reageren en de bal in het net koppen: 1-3. Het was een gewonnen wedstrijd en bijna werd het wat geflatteerd 14, toen 'n vrije trap van Hans Vaders op de lat kwam. Het eindresultaat was er niet minder om. Zat de lange reis wat in de benen? Feit was, dat de inzet van Tholense Boys in de stad van het zoete lieve Gerritje belangrijk lager lag dan vorige week. Een thuisclub die het qua voetbal beslist niet beter afging dan de Thoolse elf profiteerden wel van de counters. Te veel ging er aan beide kanten de lucht in en daarmee de mist in. Het kleine brokje beginoffensief van Tholense Boys was te snel geblust om enig gevaar in de Beatrix defensie te kunnen stichten en toen het meer op en neer ging, kwam na een goed half uur de thuisclub aan een voorsprong. De bal ^^modehuis nta bosstraat 27 bergen op zoom Advertentie IM werd op rechts aangespeeld en de vleugel gaf een strak schot in de linker bovenhoek, dat doelman Van As het nakijken bracht: 1-0. Eventjes kwamen de Thoolse elf nog terug maar doelrijpe kansen werden het toch niet. In de tweede helft zat er evenmin veel vaart in. Een enkel kansje voor beide doelmonden, maar zonder groot gevaar. Het was eigenlijk meer geluk dan wijsheid, dat Beatrix de voorsprong vergrootte. De Thoolse defensie bleef op zeker ogenblik voor buitenspel staan. Er kwam echter geen fluitsignaal, maar wel een doelpunt: 2-0. Een sportieve maar geen grootse wedstrijd, die Beatrix met wat meer inzet verdiend won. S.P.S. heeft na een leuke eerste helft toch de meerdere moeten erkennen in H.N.C.: 2-0. Voor rust speelden de gasten goed, zonder echter veel kansen te scheppen. Bovendien zat het niet mee. Hans van Dijke onderschepte een nonchalant afgespeelde H.N.C. bal, maar alleen voor de keeper gekomen, ging hij te ver door met passeren zodat hij bij de doellijn kwam in plaats van bij het doel. De thuisclub leek S.P.S. nog goedkoop aan een voorsprong te gaan helpen, maar die eigen inzet ging onderkant lat uit het doel. Dit H.N.C.- geluk werd even later gecompenseerd door pech toen men een penalty na hands van Jan van IJseldijk tegen de paal schoot. Zo bleef het tot aan de rust 0-0. Daarna liep het fout, want toen in de tiende minuut de achterhoede niet goed sloot en er slecht werd weggewerkt, kon H.N.C. voor 1-0 zorgen. S.P.S. werd zenuwachtig, plaatste slecht en kwam er mede door de regen niet meer bovenop. De thuisclub kreeg vleugels. Een hoge voorzet uit een vrije trap leek voor keeper Anemaet te zijn, maar hij werd zwaar aangevallen zodat zijn handen een paar cm. tekort schoten. De bal belandde bij een H.N.C.'er, die maar voor het intikken had: 2-0. In het laatste kwartier kwam S.P.S. niet meer terug. Voor het eerst in deze ronde thuisspelend, kwam Tholense Boys 2 toch ook niet tot de volle winst. Het ging ook niet zo vlot, vonden de supporters, die niet bepaald in grote getale waren opgekomen. Wel nam de thuisclub na een kwartiertje voetbal de leiding via Adri Tichem, maar dit ruggesteuntje werd snel ondermijnd, toen zich in de verdediging een paar minuten later zo'n misverstand ontstond, dat O.N.I. 2 daarvan wel moest profiteren: 1-1. Toen was de eindstand al bereikt en dat betekent dan een zich moeilijk warm draaien van de supporters. Nog een opvering na 30 minuten, toen een kopbal tegen het O.N.I. houtwerk ketste, maar daarmee was over die eerste 45 minuten vrijwel alles gezegd. De tweede helft werd nog gezapiger en eigenlijk onaantrekkelijk, met slechts even voor tijd nog een paar Thoolse kansjes, die bij een doorzetten tot een volle buit hadden kunnen leiden. Het was niet zo en het krachtsverschil was vrij conform aan de uitslag: 1-1. Stavenisse heeft zaterdagmiddag lekker gevoetbald en na 2 x 45 minuten de punten gedeeld met Family Boys. Men had wel kunnen winnen, maar daarvoor liet de thuisclub teveel kansen liggen. Zo leek in de tiende minuut Jan Hoek te gaan scoren uit een voorzet van Flip de Rijke, maar zijn voet ging onder de bal door. In de 20e minuut nam Stavenisse een voorsprong toen Dies Potappel een pas van Jan Hoek in een doelpunt omzette: 1-0. Tot aan de rust ging het gelijk op, met wel meer kansen vcor Stavenisse. In de tweede helft had Kees Smits geen succes met afstandsschoten en kreeg Flip de Rijke een voorzet van Ad Moerland verkeerd voor z'n voet. Jaap Wesdorp kwam in het veld voor de Rijke en twintig minuten voor het einde kwam Family Boys op gelijke voet, toen Bert v.d. Jagt (die te ver voor zijn doel stond) door een punter werd verrast: 1- I. De gasten waren sterk aan de bal en konden goed passeren, maar in de stand kwam geen verandering meer. Zolang de Sint-Philipslandse eerste elf blijven voetballen als in dit competitiebegin duidelijk wordt, zit er weinig perspectief in. Vooral de verdediging treedt nerveus en onsamenhangend op. In Breda was het tegen Vesting Boys niet anders. Wel een aardig begin, met ook wel kansen, maar de drang om eens te scoren was te groot en daardoor te gejaagd, zodat alles door het midden ging en de vleugels op hun beurt ook het midden bevolkten. Met zo'n opeenhoping van spelers is er dan geen doorkomen aan. De counter van de tegenpartij bleek gevaarlijk, zoals in de 40ste minuut ook in de score werd uitgedrukt: 1-0. Ook de ruststand. In de tweede helft zakte het spelpeil nog verder af en kwamen er bovendien voor N.O.A.D. twee waarschuwingen door een scheidsrechter, die in feite voor de pupillen was aangewezen. De Vesting Boys waren er ook niet gelukkig mee, maar voor Rien Quist en Jan Zuidweg van N.O.A.D. zal het wellicht en daarmee voor het geheel, ook nog een beroerd staartje hebben. In de 85ste minuut schoot de thuisclub 25 meter achter het doel, maar de scheidsrechter wees naar het midden, want die bal was volgens hem wel eerst door het net gegaan. Dit raadsel wenste Ko Stols op te lossen door zich wat schrap te zetten tegenover de arbiter, maar toen werd het voor hem kleedkamer. Op weg daarheen werd Stols op zijn beurt bedreifi door Vesting Boys heethoofden. N.O.A.D. wil alles bij elkaar dat bezoek aan Breda dus maar snel vergeten. Of het „kantoot" Breda daar ook zo over denkt is vers twee. Voor het „uit" spelende W.H.S.3 werd het tenslotte nog een teleurstelling, toen in blessure- of misschien beter uitgedrukt bosjesbaltijd, de in de tweede helft optredende Rien Keur vanaf rechts hard en hoog naar doel schoot en de deze middag sterk keepende Ko Geuze werd geslagen: 1-1. Een uitslag waaraan op zichzelf niet zoveel viel te tornen, maar in feite voor W.H.S. 2 toch het meest moet teleurstellen. Dat moet men dan maar aan zichzelf wijten, want het zowel in jaren als in kilo's nog al wat omvangrijker W.H.S. 3 bleek meer inzet en ook meer routine te presenteren, dan het veel jeugdiger Sint-Annalands reserve elftal. Een paar fikse werkers zoals Tinus Suurland en Jan den Engelsman blijken een veelal zwakke stootkracht van de rest niet volledig te kunnen compenseren. Al snel liet Han de Groen de gast-keeper Geuze in de safe gaan, maar verder kwam er niet zoveel gevaarlijks uit. Een Rien den Engelsman, extra vinnig nu het tegen de kwalitatief sterke broeder ging, klaarde het volop tegen spits Bram Rijnberg, die veel te weinig vleugelsteun kreeg. Aan de andere zijde konden ook Henk Walder en Adri de Witte in bedwang worden gehouden, al schiep de laatste zichzelf in die eerste helft nog een droomkans, die niet gemist had mogen worden. Het bleef rondom blank in die 45 minuten met een nog eerder gevaarlijk derde dan verontrustend tweede. De reserves kregen wat meer vuur toen na de thee Rien Keur aan bod kwam, maar het was na een half uur spelen toch de aanvankelijk nerveuze, maar meest beweeglijke W.H.S. aanvaller Joop Vroegop, die op een pass van Adri de Witte invaller doelman Dies den Engelsman het nakijken gaf en de gasten op een 0-1 voorsprong bracht. Zoals gezegd onverdiend was de gelijk maker niet, maar wel in een periode, toen ook Henk Guiljam voor W.H.S. 3 nog een beste kans kreeg en nadat de 90 minuten al waren gepasseerd. Ook de tweede competitiewedstrijd brachten de Vosmeerse reserves volle winst. Tegen Borgvliet 2 uit werd het een op en neergaande wedstrijd met wisselende kansen voor beide partijen, met twee sterke verdedigingen, waarin de keepers bovendien de goede plaats kozen. De eerste helft helemaal geen krachtsverschil, in de tweede helft een vrij constante Vosmeerse druk. Pas vijf minuten voor het einde resulteerde het in het enige doelpunt, goed voor de volle buit. Het kwam van Gabi Havermans. Daaraan was wel een Borgvlietse fout voorafgegaan. De laatste man kopte een schijnbaar ongevaarlijke voorzet terug naar zijn doelman, maar toen die de bal wilde grijpen, was Havermans er eerder met het hoofd bij en deponeerde het leer in de uiterste hoek: de volle buit was binnen met 0-1. Op Poortvliet werd het voor S.P.S. 2 tegen B.W.R. 3 een wat rommelige wedstrijd. Vanaf de eerste fluittoon was S.P.S. sterker maar door een uitval kwam de Roosendaalse formatie toch op 0-1. Bij S.P.S. druk bleek toch wel de B.W.R. onmacht, die de bal in eigen doel lepelde: 1-1. Johan Vriends maakte er 2-1 van om de verhouding beter uit te drukken, maar tegelijkertijd zakte S.P.S. af en kwam zelf nog in moeilijkheden, toen de defensie voor buitenspel bleef staan, maar B.W.R. 3 scoorde en het was weer gelijk: 2-2. Die fase kwam S.P.S. te boven en toen ging het ook soepeler. Piet van der Reest vond via een mooi schot opnieuw het Roosendaalse net en Johan Vriends maakte er 4-2 van. Een paar minuten voor tijd liep de thuisclub nog verder uit toen Jan van Dijke de eindstand op 5-2 bepaalde. Overbodig commentaar op de leiding bezorgden Marien Quist en Johan de Groen een berisping. In Dinteloord 3 trof Smerdiek 3 een sterke tegenstander, zodat men op eigen veld niet verder kwam dan een gelijkspel. Meteen na de aftrap ging Dinteloord in de aanval en de Smerdiek defensie moest alle zeilen hijsen om het offensief te stuiten. Na een tiental minuten kwam men wat uit die greep en kon men via het sterk middenveld, waar A. van Hemert domineerde, meer ten aanval. De Dinteloordse keeper stak in grote vorm en keerde menig hard schot, met name van Ad v.d. Rheen en P. Polderman. Even voor rust kwam Smerdiek toch aan de leiding toen na een snelle aanval de Dinteloordse defensie werd dol gedraaid en de lage voorzet zelf in de goal deponeerde, een meevallertje voor de thuisclub: 1-0. In de tweede helft werd het een conditieslag. Smerdiek bleef goed overeind, kreeg ook meer kansen, maar het doelpunt viel aan de andere zijde. Dat na een 20 minuten, toen er even een Smerdiekse aarzeling was achterin en daarmee: 1-1. Daarna deed de thuisclub nog alles om de winst te pakken, maar de grendel van Dinteloord zat er goed op. Prima inzet van beide kanten met een wat gevaarlijker thuisclub, die het in de nieuwe afdeling wel zal redden. Daar staan wat oudere routiniers aangevuld met de A-jeugd van vorig jaar, borg voor. Scheidsrechter P. Nuyten faalde evenmin. Kees van Oeveren had zaterdagmiddag op Vrederust de overwinning in zicht, maar vijf meter voor een leeg doel wilde hij zo hard uithalen, dat hij tegen de lat schoot. De keeper was al gepasseerd, maar toch mislukte het nog. Niettemin heerste er bij de reserves van Stavenisse tevredenheid over het gelijke spel (2-2) bij Vrederust 3. Men voetbalde goed en Jo van Oeveren en Arie Neele zorgden voor een 0-2 voorsprong. Nog voor de rust had Vrederust dat tot 1-2 terugge bracht en in de tweede helft kwam men zelfs gelijk: 2-2. Goed resultaat was er opnieuw voor Tholense Boys 4 dat in de uitwedstrijd tegen FC Rozenoord 3 een 14 zege boekte. Tholense Boys 3 had het thuis bijzonder gemakkelijk, want Smerdiek 4 moet het wel met de kneusjes doen, zoals dat heet, al kan dat evengoed plezierige ontspanning geven. De Tholenaars scoorden 13 maal en lieten nog evenzoveel kansen liggen. N.O.A.D. 2 speelde vooral de eerste helft een rustige partij tegen D.V.O. 3. Na 25 minuten maakte Wim Geuze er 1-0 van en 10 minuten later was het dezelfde speler die de voorsprong vergrootte: 2-0. In de tweede helft was er aan beide kanten beter voetbal te zien. Na 20 minuten kwam er een tegentreffer, maar via J. v.d. Velde bepaalde N.O.A.D. de eindstand op 3-1. In de derby Tholense Boys 3 Smerdiek 4 waren inzet en doelpunten de belangrijkste onderdelen voor een overwinning van de thuisclub. Al snel was het 10 dankzij J. Geluk. Men liep tot aan de rust uit tot 50 door doel punten van L. Ottevanger, A. Quist (2) en J. Geluk. Na de thee werden de Tholenaren wat geprikkeld omdat de Smerdiekenaars met opzet de bal in de bossen trapte. De gasten geloofden niet meer in succes, maar Tholense Boys wel. Dat leverde nog acht doel punten op: 4 van A. Quist, 3 van A. Potappel en 1 van L. Ottevanger. De wedstrijd Borgvliet 3 - Vosmeer 3 eindigde met de score waarmede ze ook was begonnen: 0-0. Aan beide kanten waren echter een dusdanig aantal scoringskansen dat een stand van 2-2 of 3-3 beslist tot de mogelijkheden had behoord. Reeds na vijf minuten had Vosmeer pech toen een mooi schot van Rien Wessels door de lat werd gekeerd. In die eerste speelhelft kreeg Vosmeer door Jan Geuze en Gerrit Bril nog enkele goede kansen maar deze werden niet benut. Ook de Borgvliet voorwaartsen hadden geen passende afwerking van hun aanvallen.Ze troffen de in uitstekende vorih verkerende Daan Vaders in het doel aan. Na de rust had Vosmeer in eerste instantie het initiatief. Bram Hommel kwam 2 keer achter elkaar dicht bij een doelpunt terwijl ook Jan Geuze nog enkele kansen liet liggen. Geleidelijk aan herstelde Borgvliet zich echter. Het was in het laatste gedeelte van de wedstrijd het meest in de aanval, maar ook nu wist Daan Vaders zijn doel met veel goede reddingen schoon te houden. Vosmeer 4 heeft in de thusiswedstrijd tegen Dosko zijn eerste winstpunten in de derde klas weten binnen te halen: 1- 0. Voor rust was het een leuke wedstrijd waarin Vosmeer aanvankelijk sterker en zijn overwicht halverwege die speelhelft gehonoreerd zag met een doelpunt van Johan Verbiest. Hij reageerde attent toen de Dosko doelman een bal liet glippen die hij als het ware met een sliding in het doel gleed. Aan de andere kant kreeg Dosko ook wel enkele goede kansen maar doelman Jos Hommel bleek evenals zijn collega's uit het eerste, tweede en derde elftal in uitstekende vorm te zijn. Hij wist met diverse goede reddingen zijn doel schoon te houden. Na rust bleef er van de sportieve eerste helft weinig over en werd er van beide kanten bepaald niet zachtzinnig gespeeld. Vosmeer had de pech dat een afstandsschot van veteraan Piet Etienne door de lat werd gekeerd terwijl Doko in de afwerking van zijn aanvallen dat kleine beetje geluk miste om alsnog tenminste een punt mee naar Bergen op Zoom te kunnen nemen. VOOR naar OPTIEK DROGISTERIJ v/h BESLING Fortuinstraat 12 BERGEN OPZOOM tel. 33467 advertentie IM. niet achter twee brieven van B. en W.. aan het R.P.C.Z. te kunnen staan. Hij begreep wel dat de gemeente meer zeggenschap wil nu men flink in de beurs moet tasten voor het R.P.C.Z., maar de manier waarop vond dhr. van Kempen discutabel. Hij had niet de minste moeite met pariataire vertegenwoordiging van het onderwijs- geledingen.' De verhoudingen worden echter scheef getrokken als er gemeentelijke vertegenwoordigers bijkomen, want zij vormen ook het bestuur van de openbare scholen. Er is 70 jaar geleden nogal gebokst voor de vrijheid van onderwijs en ik zou er heel veel moeite mee hebben als het R.K. en Prot. Chr. onderwijs niet meer op gelijke voet staan met het openbaar onderwijs. Ik heb geen bezwaar tegen financiële zeggenschap van de gemeenten, maar de gemeenten moeten zich niet sterk maken om invloed op het technisch onderwijsvlak uit te oefenen. Onderwijs is een zaak van de ouders. Inhoud en inrichting van de scholen behoort aan de ouders toe. Een gemeenschappelijke regeling ter financiëring van het R.P.C.Z. steunen we wel, aldus raadslid van Kempen. S.G.P.-raadslid M Dijke kon zich wel vinden in de woorden van dhr. van Kempen.' De verhouding kan worden scheef getrokken door gemeentelijke vertegenwoordigers. Er is wel een soort veiligheidsklep in artikel 12 van de R.P.C.Z. regeling, maar daar zijn we bepaald niet gerust op', aldus dhr. Dijke. De raadsleden van Damme (V.V.D.) en van Schetsen (P.v.d.A.) konden van Kempen wel een heel eind volgen, maar ze vonden niet dat er door de aanwezigheid van gemeentelijke vertegenwoordigers in het R.P.C.Z. tekortgedaan wordt aan de vrijheid van onderwijs. Wethouder van Financiën Moerland zei dat de gemeenten op de R.P.C.Z. vergaderingen niet de werkwijze hebben bestreden, maar het beheren van de financiën.' Anders zouden onderwijs mensen kunnen uitmaken hoeveel de gemeenten moeten investeren'. De burgemeester meende dat de gemeenten geen financiële consequenties voor -geschoteld krijgen zonwillen/ der zeggenschap te hebben.' We zijn overigens alleen maar uit op de financiële kant van de zaak, zodat er geen broodjes gebakken worden die de gemeente zwaar op de maag liggen. Inhoudelijk willen we geen zeggenschap. Dat is ook veilig gesteld in artikel 12. Er is geen vuiltje aan de lucht. Het standpunt van B. en W., zoals in twee brieven aan het R.P.C.Z. weergegeven, is niet in tegenstelling met dat van dhr. van Kempen', vond de raadsvoorzitter. Raadslid van Damme zei het met de brieven van B. en W. eens te zijn. Een toegevoegd agendapunt betrof de verkoop van 81.90 are pachtgrond aan dhr. D. Deurloo te Sint-Maartensdijk. Deze grond is altijd gepacht door dhr. J. Lindhout, maar deze heeft een vervangend stuk grond van de gemeente gekocht. Dhr. Deurloo kan zijn bedrijf nu doelmatiger uitoefenen aangezien hij al een stuk grond had naast het nieuwe perceel. De Thoolse gemeenteraad had dit keer slechts 1 1/2 uur nodig om de agenda af te werken, maar er waren dan ock weinig voorstellen te behandelen. Ook in het kcmende cursusjaar krijgt het reformatorisch vormingsinstituut te Goes nog geen dependance in ons dorpshuis te Anna Jacobapolder. Een verzoek hiervoor is in 1974 wel ingediend bij de minister, maar „Den Haag" gaf geen goedkeuring. Op het ogenblik gaan er totaal vier leerlingen uit Poortvliet en Sint- Maartensdijk naar het Reformatorisch Vormingsinstituut te Goes. Allen zijn partieel leerplichtigen die zijn aangewezen op het Vormingsinstituut te Stavenisse of de vorrn5ingscentra in Bergen op Zoom. Woensdag 24 september om half drie wordt het Reformatorisch Vormings cenrtrum te Goes officieel geopend. Men startte vorig jaar april in het gebouw van het Zeeuws Technisch Instituut aan de Lijnbaan, maar nu is de verbouwing gereed. Er is een donkere kamer, een keuken en twee vertrekken voor handvaardigheid. Nu dit cursusjaar alle 16-jarige deelnemers 2 dagen partieelleer plichtig zijn, is er gelegenheid deel te nemen aan keuzevakken zoals E.H.B.O., typen, steno, bromfietstechniek, fotografie, zelfstudie, bloemschikken, handvaardigheid, koken, naaldvakken en zingen. Momenteel zijn er ruim honderd deelnemers ingeschreven. Woensdag 24 september is er van 16.30- 18.00 en 19.00-21.30 open huis.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1975 | | pagina 9