Streekelftallen trappen af De eerste klappen voor WHS en Smerdiek VOETBAL UITSLAGEN v Thoolse Boys reserves werden kampioen Alleen Smerdiekse reserves halen punt bij competietiestart Donderdag 4 september 1975 EENDRACHTBODE Hoewel WHS 1 en Smerdiek 1 en 2 zaterdag reeds een begin hebben gemaakt, begint zaterdag de competitie eigen lijk pas goed voor onze streek elftallen. De hele afdeling komt nu namelijk op de been, terwijl ook derde klasser Vosmeer 1 gaat aftrappen. Prima accommodatie Vosmeer Nederlaag kunnen verdragen Tholense Boys ziet toekomst hoopvol in Thoolse reserves vlakbij Derby voor SPS Nieuwe trainer van Nassau Weinig verandering bij Stavenisse NOAD's verwachtingen hoog MODEBRILLEN ^pmüHer Smerdiek - Rillandia Smerdiek 2 penalty tegen Stavenisse bekert verder Nederlaag toernooi Vosmeer Oefenwedstrijden Vosmeer 1 heeft vorig seizoen geweldig meegedaan aan de kop van de 3e klasse D en start misschien bij de tegen standers als favoriet. Het bestuur is te vreden als men dit jaar in de bovenste helft van de ranglijst eindigt. Met het beschikbare spelersmateriaal moet dat mogelijk zijn. Concurrenten zijn Bres- kens, HVV en Jong Ambon. Van de nieuwelingen Odio, RKVVU en Zierik- zee kan laatstgenoemde een rol mee spelen. Zierikzee is voor Vosmeer altijd een lastige tegenstander geweest. De opstelling voor het eerste elftal wordt vanavond bekend gemaakt door trainer Mackenbach uit Roosendaal. Het elftal wordt gekozen uit de volgende spelers: doelverdedigers D. Vaders of D. Polder man, verdedigers A. Hommel, W. Heij- boer, C. Timmermans, Sj. Istha, A. Aarnoudse, middenvelders M. Hommel, L. Havermans, A. v.d. Zande, W. van Dijke en de voorhoedespelers M. Vaders, H. Vaders, Jos Guiljam en Jos de Klerck. Het eerstfe elftal gaat met 12 spelers de competitie in en krijgt weke lijks een reserve van het tweede elftal, die bij toerbeurt een man levert. Vanavond wordt ook de aanvoerder ge kozen. Leider van het eerste elftal is J. Heijboer, grensrechter M. van Daalen. Vosmeer heeft een prima accommo datie: twee goed onderhouden speel velden en een trainingsveld. Gemeente werken, waarmee het bestuur goede contacten onderhoudt, besteedt veel aandacht aan de velden e.d. Er zijn twee eigen kleedkamers, terwijl Vosmeer zo nodig twee kleedlamers in de turnzaal kan gebruiken. Er is ook een goed lopende kantine met prima bediening. Het le en 2e elftal spelen thuis om 14.30 uur, het 3e en 4e elftal om 11.30 uur. Doordat de senioren op zondag voetballen en de jeugd en pupillen op zaterdag heeft Vosmeer weinig of geen moeilijkheden bij het afwerken van de competitie. Het 2e elftal, dat met leider D. Polder man uitkomt in de reserve 2e klasse 208, is sterk verjongd. Als de spelers zich snel kunnen aanpassen aan 't senioren voetbal, is er een redelijke kans voor; het kampioenschap. Het bestuur vindt dat zeer belangrijk voor de vereniging omdat dan het verschil tussen het le en 2e elftal wat minder wordt. Het 3e elftal (res. 3e klasse 306, leider P. Hommel) heeft vorig seizoen goed meegedraaid aan de kop. Daarvoor zijn ook nu weer goede kansen aanwezig, al Zaterdag 6 september 1975 uur WHS - Barendrecht (v. Dam) 15.00 PTT Breda - Smerdiek (Kraak) 16.15 Smerdiek 2 - Neo 2 (De Groote) 15.00 Thol. Boys - Olvmpia (Maas) 16.15 SPS - BEATRIX )VAN Herel) 16.15 Wit Zwart 2-Thol. Boys 2 (Rooy) 14.15 NO AD - Stavenisse (van Ham) 16.15 WHS 3 - VVN 3 (Comelis) 13.00 FSV 2 WHS 2(Gabriiëls 14.30 BWR 3 Smerdiek 3 (Kloosterm) 13.00 WC 3 - SPS 2 (Kersten) 14.15 SPS 3 WC 4 (Nuijten) 14.15 Stavenisse 2 NOAD 2 (Tettero) 16.15 Thol. Boys 4 Vrederust 3 (Yzerm) 14.15 WHS dames - Thol. Girls (Comelis) 11.00 zondag 7 september 1975 uur Dosko - Vosmeer (Hemelsoet) 14.30 Vosmeer 2 - NSV 2 /Postma) 14.30 Vosmeer 3 MOC3(DeKok) 11.30 Bergen 5 Vosmeer 4 (v. Kinder) 10.00 2e klasse B landelijk Rijsoord - WHS Doto - De Meeuwen SSC - De Zwerver Barendrecht - SSS Zwaluwen VI - Neo Amemuiden - ASWH 3e klasse A Zuid I Smerdiek - Rillandia AZVV - Hoek Krabbendijke - PTT Kloetinge - Zwal. Boys Junioren Stavenisse 3 - SPS Stavenisse 4- Smerdiek Thol. Boys A - WHS A 3—0 2—0 1—0 1—1 5—1 2—2 1—2 3—1 32 2—1 5-0 3—1 0—1 is het een zware afdeling. Het 4e elftal (res. 3e klasse 307, leider D. van Driel) moet zich na het kam pioenschap en de promotie waarmaken in de hogere afdeling. De verwachting is, dat ze zich wel zullen handhaven. Van de voetbalvereniging Vosmeer komen totaal 60 senioren, 60 junioren en 45 pupillen in de competitie uit. De A.junioren o.l.v. Jac. Heijboer, B.- junioren o.l.v. Jac. Verhees, C-junioren (2 X) o.l.v. A. Brusselaars en Sj. Istha. Het secretariaat Jeugd en Pupillen wordt geleid door dhr. J. D. Vroege. Van andere verenigingen kreeg Vosmeer geen nieuwe spelers. Na volledig overleg en met toestemming van beide verenigingen vertrok T. Schoep naar Tholense Boys. Het bestuur van Vosmeer hoopt op een goed en sportief seizoen waaraan pers, scheidsrechters, trainers, besturen, publiek en spelers meewerken. „Geef bij nederlagen niet altijd de schuld aan de scheidsrechter. Ook zij doen hun besten stellen hun vrije tijd beschikbaar waardoor het mogelijk wordt dat spelers kunnen voeetballen. Laten de spelers zich daarom b eheersen en de scheids rechters waarderen. Trainers, besturen en niet te vergeten het publiek moeten een nederlaag van hun hun favorieten kunnen verdragen. Een nederlaag komt niet alleen door een foutje van de scheidsrechter. Ook voetballers missen kansen en maken fouten in de verdedi ging. Laten wij als amateurs zien hoe 't wel moet op het voetbalveld, en niet de profs imiteren. Dan is 75/76 een sei zoen waar men met plezier op terug kan kijken. Aldus Vosmeer-bestuurslid J. M. Heijboer, die alle zusterverenigingen op ons eiland een goed voetbaljaar wenst en met plezier z'n gelukwensen zal aanbieden bij een kampioenschap. Om met je le elftal van de 3e klasse KNVB in één keer naar de le klas onderafdeling te duikelen is niet bevor derlijk voor de sfeer in de vereniging, vindt voorzitter J. Kuipers van Tholense Boys. „Zoiets slaat terug op de lagere elftallen, vooral de jeugd. Het publiek loopt terug en ik vind dat je wel degelijk rekening te houden hebt met je achter ban. Vorig seizoen zijn we gedegra deerd, hoewel er in de tweede helft van de competitie alles aangedaan is om dit te voorkomen. Er werden in die periode 12 punten gehaald. Een beslissingswed strijd was nodig, maar we hadden net niet dat geluk dat verschillende andere verenigingen wel hadden. De teruggang was er in ieder geval. Ik geloof dat we hieruit onze les hebben geleerd. Een andere aanpak zal dan ook beslist noodzakelijk zijn. Iedere spelere moet de noodzaak ervan inzien dat hij zich voor honderd procent zal moeten geven. Hij moet er voor knokken om zich in het eerste elftal te kunnen handhaven. Eén van de belangrijkste punten is, dat er nu wel degelijk concurrentie gekomen is om in het le elftal te spelen. De selectie is wat veranderd en groter gemaakt door aanvulling met jeugdspelers die over voldoende kwaliteiten beschikken: Jaap Schot, H. Boxhoorn, H. Tsouli. Daarnaast J. Jansen die overgekomen is van Tedero, een speler waar degelijk rekening mee moet worden gehouden. In een goed oefenprogramma o.l.v. onze nieuwe trainer C. Bruijs (het bestuur heeft z'n volle vertrouwen aan hem gegeven) heeft Tholense Boys al duidelijk bewezen dat het de goede kant opgaat. Het zal niet gemakkelijk zijn om uit de afdeling te geraken, maar ik zie de toekomst hoopvol in. Met deze spelers moet het lukken en zaterdag in de eerste competitiewedstrijd tegen Olympia zal duidelijk moeten blijken waartoe Tholense Boys in staat is", aldus voorzitter Kuipers. De selectiegroep bestaat uit: L. van As, J. Schot, H. Boxhoorn, N. van Houdt, C. van Houdt, M. van Houdt, G. v. d. Rijssen, J. Kruize, J. Jansen, B. van Olffen, C. Quist, J. v. d. Vlies, P. v.d. Vlies, H. Tsouli en T. Baay. Door het kampioenschap van de reserve 2e klasse is de kloof tussen het eerste en tweedeelftal verdwenen, mede door degradatie van het le elftal. Van krachtsverschil tussen het eerste en tweede elftal is nagenoeg geen sprake meer, zodat uitwisselen geen problemen moet opleveren. Volgens aanvoerder F. Kousemaker hebben er vorig seizoen 32 wisselingen plaats gevonden. Hiervoor hoopt hij nu toch wat meer gespaard te mogen blijven. Het tweede elftal beschikt over 16 spelers: keeper B. van Aarssen en de achterhoedespelers L. Verkerke, G. Nieuwkoop, T. van Hulle, K. v.d. Velde en R. Potappel, middenvelders R. v. d. Berge, R. Soomers, W. Houmes, J. Vos, K. de Lange en A. Tichem en de voor hoedespelers L. Ottevanger, R. Min- heere, F. Kousemaker en F. Schoep. R. Minheere en R. Potappel zijn definitief naar het tweede elftal verhuisd. Daar voor in de plaats zijn H. Tsouli, J. Schot, S. Kruize en J. Jansen aan de selectie voor het eerste elftal toegevoegd. T. van Hulle uit Nieuw-Borgvliet en F. Schoep uit Oud-Vossemeer komen het tweede elftal versterken. Met deze 16 man hopen de Thoolse reserves zich te handhaven in de res. le klasse van de afdeling Noord-Brabant. Door de degradatie van Tholense Boys krijgt de andere afdelings-eerste klasser in onze streek, SPS uit Poortvliet/- Scherpenisse, een derby in de nieuwe competitie. Het duurt overigens nog tot 1 november voordat het treffen SPS- Tholense Boys plaatsvindt. SPS zit in een groeiperiode. Men wacht op het 100ste lid (nu 97), terwijl men 130 donateurs heeft. SPS kreeg in het afge lopen jaar een eigen clubblad „De VoU treffer", organiseerde bingo, bazar en een spelmiddag en heeft nu de voorbe reidingen getroffen voor de bouw van een kantine met kleedaccommodatie. De SPS'-ers liepen het afgelopen seizoen tegen een fiks aantal straffen op: 25 senioren kregen straf omdat ze zich bij verhindering niet afgemeld hadden voor een wedstrijd, 13 leden kregen straf van de KNVB wegens overtreding van de spelregels. Op de algemene ledenvergadering op 6 augustus is besloten dat bij niet tijdig afmelden voor de eerste keer een boete van 2,50 wordt opgelegd. Bij een tweede keer krijgt men er een onvoor waardelijke schorsing van f wedstrijd bij, bij een derde keer 2 wedstrijden. Bij een KNVB-straf betaalt het betrokken lid 2,50 aan SPS wegens extra kosten. Dan maar liever oud papier ophalen, elke eerste dinsdag van de maand. Ieder lid krijgt een beurt per seizoen en kan er nog punten mee verdienen voor de ver kiezing voetballer van het jaar. SPS kreeg in de persoon van G. H. van Nassau uit Roosendaal en nieuwe trainer. Begeleider van het eerste elftal is L. C. Overbeeke, grensrechter Addy van IJsseldijk. De selectie voor het le elftal ziet er als volgt uit: doel: Rinie Anemaet (22), Peter Schikendantz (29); achter: Sarien Noordijke (29), Jaap Oudesluijs (20), Adrie Overbeeke (20), Leen Poot (24); midden: Kees de Graaf (18), Wim Oudesluijs (27), Jan van IJsseldijk (21) en Kees IJzerman (20): VOOR: Hans van Dijke (30), Piet Overbeeke (20), Rien van Tiggele (22), Dirk Uijl (22). Reserves: Johan Vriens (25), Wim de Viet (16), Jan van Dijke (17). F. Helbers van het 2e elftal ging naar Tholense Boys, H. Tramper naar Krabbendijke. In de 2e klasse standaard is het zaterdag al direct prijs: Noad Stavenisse. Bij de laatste club zijn er weinig veranderingen. De opstelling van het le elftal ziet er als volgt uit: H. v.d.Jagt, W.A.Steendijk, M.P. v. Bloppoel, M. A. Moerland, J. Hoek, middenveld D. Potappel, C. Smits, P. v.d. Jagt, voorhoede J. C. Hoek.M. J. Smits en Ph. J. de Rijke. Reserve is A. Moerland. Men kan evenals vorig seizoen in de kopgroep eindigen, 3e of 4e. Veel hangt af van de inzet en het bezoek aan de trainingen. Het trainingsbezoek is nu goed. Nieuwe oefenmeester is J. Verreijen uit Oud-Vossemeer. Hij traint op dinsdag- en donderdagavond de twee seniorenelftallen en de A-junioren. Daarnaast heeft Stavenisse nog een pupillenelftal. De accommodatie is nog steeds aan de Oudelandsedijk, maar Stavenisse hoopt in het seizoen 1976-1977 op het nieuwe sportveld aan de Pilootwegte spelen. De Heide Mij. is volop met de aanleg bezig. Het werk is al in een ver gevorderd stadium. Zoals ieder jaar zijn bij Noad'67 de ver wachtingen voor de nieuwe competitie hoog. Men wil bij de eerste drie ein digen, maar op het eind van de compe titie zal dat pas uitkomen. Als het eerste elftal een teamgeest kan opbouwen en de onderlinge verstandhouding is goed, dan is er volgens voorzitter L. C. Vroegop zeker een kans om zeer hoog te eindigen. De Sint-Philipslandse voetbalvereniging heeft twee senioren, drie junioren en twee pupillenelftallen. Trainer is D. Vaders uit Oud-Vossemeer. De ver moedelijke opstelling van het le elftal: Doel Rien Quist, achter J. Huismans, Jan Verwijs, M. Mol en aanvoerder K. de Frel, midden Wim Geense, Ko Stols en N. v. d. Reest, voor Jan Zuidweg, C. Reijngoudt en Leo Quist. Reserves bij toerbeurt. Het elftal van WHS 3 uit Sint Annaland dat vorig seizoen kampioen werd in de reserve derde klasse. Staande van links naar rechts Henk Walder, Wim Bazen' Rien den Engelsman, Leen Goede gebuure, trainer Wim van Vossen Azn, Jan van Beek, Adri de Witte, Briël Heijboer. Knielend trakier N. de Frel van het 1ste elftal, aanvoerder Wim van Vossen Mzn, Wim Stoutjesdijk, keeper Ko Geuze, Ad Lindhout en Jaap Kodde. Het Sint Annalands derde senioren elftal speelt nu in dezelfde afdeling als WHS 2 met voor beiden een te grote afstand tot het eerste elftal. In dat opzicHt is met name WHS 2 het zorgenkind. Het derde WHS elftal begon een paar jaar geleden in competitieverband met als een gezellig heidsteam, maar bleek met enkele oude ratten en jongere energieke spelers vol doende technischen tactische bekwaamheid te kunnen demonstreren om wat meer serieuze aandacht te schenken' dan men aanvankelijk van plan was. Onder trainer Wim van Vossen werd een goede geest gekweekt en een straffe hand van aanvoerder Wim van Vossen Mzn leidde mede tot goede resultaten. Men zal in de nieuwe afdeling niet minder ernst met de zaak mceten maken, maar dan is er ook gerede kans, vooral door de routine om zich behoorlijk te kunnen handhaven, waarbij men zich uiteraard toespitst op de ontmoeting met Broeder WHS2. HM advertepti^IM De eerste competitiezaterdag is voor WHS en Smerdiek teleurstellend verlopen. De St.-Annalanders kregen bij Rijsoord met 3-0 op hun kop, Smerdiek verloor op eigen veld met 1-2 van Rillandia. Alleen de Smerdiekse reserves zorgden voor een lichtpunt door met 1-1 geUjk te spelen by Veen 2. Met deze uitslag was de thuisclub overigens het meest gelukkig, want Smerdiek was de sterkste. WHS toog zaterdag met Henk Brinkman als enige reserve naar Rijsoord, aangezien de ook op de spelerslijst voorkomende Henk Dijkema verstek liet gaan. Hij was door enkele vrienden wat opgejut nadat men donderdag in de E.B. had gelezen dat hij er in de waarschijnlijke basisop stelling naast stond. Vrijdagavond had hij aanvoerder Theo Moerland nog ver zekerd present te zullen zijn, maar bij het vertrek ontbrak Dijkema op het appel. Overigens had dit voorspel geen nadelige invloed op het westrijdverloop, zo vond aanvoerder Theo Moerland. WHS speelde een goede eerste helft, waarin het spel snel op en neer ging. Men had ook meer kansen dan de thuisclub, maar in de afwerking waren de Sint-Annalanders weinig gelukkig. WHS had na een geweldig sterk begin van Rijsoord moed geput uit een mislukte strafschop van de Zuid- Hollanders. Overigens werd sterk getwijfeld aan deze penalty, want Han van Vossen en een Rijsoord-speler liepen gelijk op en struikelden over de bal, maar volgens scheidsrechter J. Hartman had de WHS'er geduwd. De strafschop werd tegen de paal geschoten. De Sint-Annalanders werden hierdoor zo geinspireerd dat ze sterk in Met de titel voor Tholense Boys 2 gaat dit elftal dit seizoen op gelijke hoogte spelen als het eerste elftal, zij het dan met het verschil tussen standaard- en reserve afdeling' waarby ook nog wel enige werkelijk krachtsverschil aan wezig is. Een vlotte competitie ligt achter de Thoolse reserves onder aanvoering van Frank Kousemaker en men zal nu wat extra zeil moeten hysen, maar men is ook het nieuwe seizoen niet kansloos om zich in de hogere klasse te handhaven. Op de foto van links naar rechts staande: Kees Hoek van Dljke(ieider 2e elftal), Plet Quist, jaak Kruize, Ben v.d. Aarssen, Kees de Lange, Jan Jansen' Frank Kousemaker, Leen van As, Leen Verkerke en Johan Vis. Zittend van 1. naar r. Jaap Schot, Habib Tsouli, Rinus Potappel, Gillis Nieuwkoop, Kees van de Velde en Adrie Tichem. de aanval gingen. Nico Hage en Ko Stoutjesdijk kregen kansen, maar ze schoten net naast of over. De meest uitgelezen mogelijkheid was voor Theo Moerland, maar hij schoot voor een leeg doel over. Aan de andere kant kopte Rijsoord op de lat en keerde doelman Wim Fase een paar goede schoten. Zo bleef het 0-0 bij de rust, wat een meevaller was voor WHS, maar gezien de kansen had men zonder meer op voorsprong moeten staan. In de tweede helft gingen de Sint-Anna landers in een paar minuten de boot in, alle keren door voorzetten uit vrije trappen. In de vijfde minuut kopte Piet de Koster onder een voorzet door en Rijsoord scoorde met een kopbal: 1-0. Twee minuten later voerde de thuisclub de voorsprong op tot 2-0 uit een verwarde situatie. Een door de WHS- doelman gekeerde bal kwam tegen Rien Fase op en vervolgens bij een Rijsoord- speler die met een sliding scoorde: 2-0. De Sint-Annalanders waren aangeslagen en het spelpeil zakte flink. Er kwamen weinig kansen meer, want de strijd was gestreden. Ko Stoutjesdijk schoot nog een keer net naast. Twee minuten voor het einde werd het nog geflatteerd 3-0 na een handsbal van Theo Moerland. De vrije trap van Rijsoord mislukte eigenlijk, maar doordat WHS sliep kwam het voor de Zuid-Hollanders toch nog goed: 30. Een kwartier voor tijd had een vermoeide Han van Vossen zich nog laten vervangen door Henk Brinkman. De nieuwe middenvelders sjouwden heel wat af, terwijl ook de twee spitsen energie tekort kwamen doordat ze telkens de bal moesten ophalen. Gebleken is dat het 4-4-2 systeem nog geen eenvoudige opgave is. Overigens was WHS in de eerste helft met counters levensgevaarlijk, maar na de snelle 2-0 achterstand was men uitgeblust. Gezien de verrichtingen in de eerste helft wordt zaterdag de eerste thuiswedstrijd tegen Barendrecht niet al te somber ingezien. De Sint-Annalanders namen er goede nota van dat geen enkele uit-spelende club zaterdag wist te winnen, terwijl ploegen als Arnemuiden en de Meeuwen ook flink teleurstelden. Smerdiek begon zaterdag de competitie met een nerveuze thuiswedstijd tegen Rillandia, die in een 1-2 nederlaag eindigde. Trainer Swaanen bracht de volgende elf man in het veld: doelman J. Guiljam, H. Zwagemaker, H. Stoutjesdijk, M. Vroegop, W. Vroegop, Sj. Moerland, W. Scherpenisse, D. Soomers, F. Snoep en Cor van den Hoek. De laatste werd na rust vervangen door A. Weggemans. Van de selectie was Jaap Kloet geblesseerd. Ad v.d. Hoek te laat en speelde Mart Koopman Lzn bij de reserves. De thuisclub kreeg via Wim Vroegop de eerste kans, maar de uitstekende Rillandia-doelman verwerkte het schot tot hoekschop. Uit deze corner kopte Wim Scherpenisse in, maar de bal werd van de doellijn weggehaald. In de tiende minuut viel door een Zuid-Bevelandse counter juist een doelpunt aan de andere kant: 0-1. Dit herhaalde zich in de 18e minuut: 0-2. Smerdiek kwam in de eerste helft niet verder dan een schot op de lat. Na rust dicteerde de thuisclub de wedstrijd: al na enkele minuten werd de Rillandia- keeper verslagen, maar de achterhoede haalde volgens scheidsrechter L. de Groote de bal nog net voor de lijn weg. Smerdiek bleef aandringen en in de 81e minuut had de meegekomen Henne Zwagenmaker eindelijk succes: 1-2. Na dit doelpunt werden de aanvallen nou heviger, maar met name Rien Vroegop had tot twee keer toe bepaald geen geluk. Zo lukte het Smerdiek niet de achterstand weg te werken. Rillandia won: 1-2. In de wedstrijd Veen 2-Smerdiek 2 schoot Mart Koopman reeds na vijf minuten uit een omhaal tegen de lat. De eerste twintig minuten zag men een sterk aanvallend Smerdiek, wat rond de 20ste minuut resulteerde in een hoekschop. Chris Koopman sprong met de keeper naar de bal en kon de op de grond stuitende bal dankzij het mistasten van de doelman inschieten: 0- 1. Veen kwam na het Smerkdiekse offensief qoed terug en zette de gasten de laatste 10 minuten voor rust onder druk. Men hield echter stand, dankzij attent keeperswerk van Kauffmann' goed verdedigen van Andre Soomers en de werklust van aanvoerder Piet van Daalen, die deze middag ondanks de warmt toch zijn bekende inzet ten toon spreidde. In de tweede helft werd Chris Koopman, die pas veertien dagen geblesseerd is geweest, gewisseld met Adri van Hemert. Het spel golfde wat op en neer zonder dat er veel kansen kwamen. De onlangs geblesseerd. F Leysner werd vervangen door Addy Boogaart. Een kwartier voor tijd werd het 1-1. De Veen-spits brak door en Adrie Soomers kwam sprintsnelheid tekort, blokkeerde de speler 3 4 meter buiten het strafschopgebied met zijn lichaam en kreeg een strafschop tegen omdat de spits doorliep en binnen het strafschopgebied viel. De penalty werd benut: 1-1. Smerdiek drong nog sterk aan, maar doelpunten bleven uit. Het was zoals enkele Veen-supporters na afloop zeiden, Veen was de gelukkigste met deze puntenverdeling. De in de afdeling vastgestelde competitiewedstrijd Rozenoord 2- Tholense Boys 3 werd afgelast omdat de Bergenaren nog geen veld ter beschikking hadden. Dankzij een 0-1 overwinning op WC 2 bekert Stavenisse verder. De eerste helft ging het goed. Na een kwartier stuurde Ad Moerland met een vrije trap Peter v.d. Jagt de diepte in en het was 0-1. Later schoot Peter v.d. Jagt tegen de paal en naast, terwijl Wim Steendijk 'n kans de mist in zag gaan door tegen een VVC'er te schieten. De eerste twintig minuten na rust viel Stavenisse terug. In het middenveld ontstonden er gevaarlijke gaten, maar de mid voor van WC kon het niet uitbuiten. Stavenisse kreeg daarna nog wel reëele kansen, o.a. Jan Hoek, maar de krappe voorsprong bleef gehandhaafd. Voor Stavenisse was het genoeg voor de volgende bekerronde. Voor SPS kwam er bij FSV een einde aan het bekeravontuur door een 4-3 nederlaag. Het Fliplandse NOAD kwam in de bekerwedstrijd tegen Dinteloord 3 tot een 4-2 nederlaag. Het was een bar slechte'wedstrijd waarin de Fliplanders met de rust al met 4-1 achterstonden. De doelpunten waren van Leo Quist en Ko Stols (2 min. voor het einde). Vosmeer speelde zijn laatste wedstrijd voor het nederlaagtoernooi tegen de nieuwe tweede klasser Sprundel. Na een op en neergaande strijd namen de Brabanders na 35 min de leiding. Direct na rust maakte H. Vaders gelijk: 1-1, tevens de eindstand. Bij de straf schoppen won Sprundel met 2-5. Het nederlaagtoernooi werd gewonnen door Sprundel, 2e Krabbendijke, 3e Roosendaal en de 4e Halsteren. Vosmeer 2 speelde tegen Sprundel 3 aangezien de Brabantse reserves moesten bekeren. Op slag van rust scoorden de gasten 0-1. Een kwartier in de tweede helft werd het 0-2. G. Havermans zorgde voor 1-2, maar vlak voor het einde besliste Sprundel de wedstrijd: 1-3. In het nemen van straf schoppen was Vosmeer de sterkste: 3-2. Het nederlaagtoernooi bij de reserves werd gewonnen door Krabbendijke 2 2e Sprundel 3, 3e Halsteren 2, 4e Roosendaal 2. Vosmeer 3 won met 4-2 van Devo 2. W. de Leeuw zorgde in de 25e minuut voor een voorsprong, maar in de 44e minuut kwamen de gasten via een strafschop na hands van M. Goedegebuure gelijk. Na rust maakte W. de Leeuw er in de 15e minuut 2-1 van, J. Geuze in de 22e minuut 3-1, waarna opnieuw via een strafschop de stand tot 3-2 teruggebracht werd. Tien minuten voor tijd zorgde G. Bril voor 4- 2. Bevo 3 had niet voldoende spelers, zodat Vosmeer 4 niet kon voetballen. Tholense Boys speelde in de laatste oefenpartij een knappe wedstrijd tegen Alliance: 3-3. Met de nieuwe speler J. Jansen en de junioren H.Boxhoorn en J. Schot raakt de ploeg al goed op elkaar ingespeeld. In de le minuut was het al 1-0 na een knappe combinatie tussen J.v.d. Vlies en B. van Olffen. Alliance liet het er niet bij zitten en zette de Tholenaren onder druk. In de 5e minuut maakten de gasten gelijk door een foutje van de overigens uitstekende keeper L. van As: 1-1. Aan beide kanten werd goed gecom bineerd en in de 35e minuut namen de Roosendalers een 1-2 voorsprong. De thuisclub ging wat feller in de aanval en in de 43e minuut zorgde H. Tsouli na een prachtige voorzet van N. van Houdt meteen boogbal voor de gelijkmaker: 2- 2. Na rust speelden de Boys nog beter: Alliance kwam met de rug tegen de muur te staan, maar de prachtige kansen werden niet benut. In de 75e minuut werd J. Schot na een goede aanval onderuit gehaald en de straf schop van J. Jansen in de rechter bovenhoek betekende 3-2. In de laatste minuut maakte Alliance nog gelijk: 3-3. Een leuke partij voetbal waarin de verandering qua spel en inzet bij de Tholenaren echt te merken was. Tholense Boys 2 kwam zonder Kousemaker tegen de reserves van WHS niet verder dan een 0-0 gelijkspel. De Sint-Annalanders konden nauwelijks aan elf man komen en hadden geen reserves, maar ze speelden vrij goed. Er viel ook een doelpunt, maar de Thoolse grensrechter gaf buitenspel aan, waarvan volgens WHS in het geheel geen sprake was. WHS 3 bleef met 3-0 de baas over Tholense Boys 4 na een 1-0 ruststand. Doelpunten van Jan Akkermans (2x) en Jaap Kodde. In de tweede helft speelde WHS met negen man, daar er twee spelers wegens blessures waren uitge vallen terwijl er geen vervangers waren. SPS 2 speelde 2-2 tegen Stavenisse 2. Henk van Zetten zorgde voor 0-1, maar toen Wim Wielaard een schot losliet was het gelijk: 1-1. Toen Arie Neele werd gevloerd mocht Kees van Haaften met een strafschop 1-2 maken. Een tweede b lunder van de Stavenisse- keeper bezorgde SPS echter toch nog een gelijkspel:2-2

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1975 | | pagina 7