Surinamers in bungalow park Stavenisse Raadscommissie B.A. achter beslissing B en W om visfabriek per 1 september te sluiten DEZE WEEK ~jj( Donderdag 4 september 1975 31e Jaargang no. 42 Medianota Sport Marktsituatie gewijzigd Het Centraal Bureau Uitvoering Vestigingsbeleid Rijksgenoten in Den Haag wil op zo kort mogelijke termijn Surinamers huis vesten inde 116 recreatiebungalows aan de Buurtweg in Stave- V- Directeur J. Breddels zei ons dat zaterdag, toen hij op z'n bureau aan de Jan van Nassaustraat in Den Haag nog druk bezig was met het zoeken naar accommodatie voor de bijna 5000 Surinamers die ons land per maand binnenkomen. Gisteravond, woensdag 3 september, vond op verzoek van het gemeentebestuur van Tholen een gesprek plaats met ambte naren van het Centraal Bureau om b. en w. in te lichten over de plannen. „Niemand weet het precies wat er gaat gebeuren en daarom willen we ons op de hoogte stellen", zei burgemeester J. E. van Boeijen. De onwetendheid gaf met name in Stavenisse aanlei ding tot een geruchtenstroom en speculaties waarbij zelfs 'n aantal van 700 Surinamers werd genoemd. Gezien het aantal inwoners van Stavenisse (omstreeks 1450) zou 't gemeente bestuur grote bezwaren hebben tegen huisvesting van zo'n groot aantal mensen. Het Centraal Bureau zit met een tekort aan accommodatie voor de rijksgenoten, die met het oog op de onafhankelijkheid van Suriname (25 november) in grote aantallen naar Nederland komen. Directeur Breddels zei ons dat de recreatiebungalows in Stave nisse aan het Centraal Bureau zijn aangeboden. Eigenaresse Blockinvest B.V. uit Rotterdam ontkende vorige week alles. Zo zou er ook geen gesprek hebben plaatsgevonden tussen ver tegenwoordigers van Blockinvest en het Thoolse gemeente bestuur. Volgens de burgemeester is dit echter wel degelijk het geval geweest. Directeur Breddels en adjunct-directeur Van Liende van het Centraal Bureau hebben in Stavenisse de situatie bekeken en op de gemeentesecretarie in Sint-Maar tensdijk secretaris T. C. Benou ingelicht. In Stavenisse staan 116 bungalows in 29 blokken van 4 woningen. In elke bungalow kunnen zo'n zes mensen wonen. Slechts enkele van de 116 bungalows waren bewoond. Direc teur Blokland van Blockinvest zei ons echter „dat de verkoop pas op gang gekomen was". In de raadsvergadering van 18 augustus informeerde raadslid M. Dijke reeds naar de plannen tot huisvesting van Surinamers in de recreatiebungalows te Stavenisse. Wethouder C. J. Moerland antwoordde toen dat dit wel een gerucht moest zijn. Handtekeningenaktie Buschauffeur Jan Moerland heeft inmiddels het initiatief genomen voor een handtekeningenactie onder de inwoners van Stavenisse. Dinsdagavond werd er gestart, waarbij 200 hand tekeningen binnen kwamen, volgens, dhr. Moerland tekenen de meesten graag. Hij schat het op 99%, enkele midden standers en oudere mensen uitgezonderd. Boven de lijst met handtekeningen staat: „Bij geruchte hebben wij vernomen dat het de bedoeling is 500 Surinamers onder te brengen in de recreatiebungalows bij Stavenisse. Ondergetekenden verklaren dat zij een dergelijk huisvestingsbeleid ten zeerste afwijzen omdat gevreesd wordt dat de gemeenschap in Stavenisse sterk ontwricht zal worden. Wij willen nadrukkelijk stellen dat wij niets tegen Surinamers hebben maar iedereen die de gemeenschap Stavenisse enigszins kent, zal moeten erkennen dat een dergelijk aantal alle proporties te boven gaat. Daar wij van oordeel zijn dat het voorkomen van moeilijkheden beter is dan genezen, doen ondergetekenden op alle verant woordelijke personen en instanties een dringend beroep om voorgenoemd huisvestingsbeleid te voorkomen". Grote afnemer in M.S. Tien jaar in rotzooi Gemeentebestuur slap Onvoorstelbaar Prijsslag weggejaagd Nieuwbouw hangt in de lucht Visfabriek moet weg Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Slnt-Phllipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad Postbus 5 - Sint Annaland - Telefoon 01665 - J75 Postgiro 12.44.07- Rabobank 30.30.05.556 Verschynt elke donderdag. Abonnementsprys ió,25 per halfjaar. Per post/ 12,00 Losse nummers 0,50. Sluitingsdatum advertenties dinsdagmiddag 16.00 uur Adver tentieprijs 023 par mm btw. Spievinkjes t/m 20 woorden 4,68 incl. btw. contant, op rekening 5,20 Incl. btw Hoofdredacteur - uitgever G. Heyboer. Van de krant zijnde en tot die krant behorend, maken we ons geen illusies dat meer dan vijf procent van onze lezers zich interesseren voor een ministeriële medianota. Een overigens de laatste dagen wel veel besproien onderwerp. Vooral en wellicht te meer omdat de pers er zelf in volle omvang ten nauwste bij betrokken is. Een in korte tijd al bekend C.R.M. minister van Doom bracht de alles omvattende publiciteit, t.w. pers, radio en t.v. onder in een struktuurnota. Hij benadrukte daarbij tevens de samengang van die wat we kunnen noemen grote publiciteits-drie. In dat bestek zijn nieuwsbladen, dat zijn de minder dan dagelijks ver schijnende kranten, een beperkt onderdeel. Meteen ter plaatse in vrijwel alle gevallen toch wel intensieve betekenis en belangrijkheid. Tot dusver zat er ook in de Rijksoverheidsregeling met betrekking tot de pers een lijn, die dag zowel als nieuwsbladen op dezelïde schreef plaatste. Dit kwam bijvoorbeeld tot uiting in de Ster-reclame compensatie, in B.T.W. faciliteiten, enz, Plotseling dan nu -en dat blijkt dan vooral uit deze medianota - heeft genoemde minister van die perseenheid afstand gedaan. Wel een dagbladsteun geven, maar een uitsluiting daarvan, althans geen gelijke niveau kwalificatie van nieuwsbladen. Zodra er verschillen worden gemaakt, worden weerstanden opgeroepen. Met de nieuwsbladen is dat niet anders.. Zonder dat een nieuwsblad de pretentie van een dagblad wil voeren, kan het voor een kleinere bevolkingsgroep een even belangrijk voorlichtingsmedium zijn als het dagblad voor de grotere groep is. Terzake mag dat nieuwsblad zelfs een aparte waarde worden toegekend. De nieuwsbladorganisatie onderstreepte daarom de noodzaak van een in principe gelijke behandeling. Of een ander of wij in ons gebied dit medium wekelijks bij de bevolking brengt, doet niet zoveel terzake, wel het feit dat het voor die bevolking een belangrijk medium is. Waarom dan ook dat medium en daarmee in feite die bevolking gediscrimineeod moet worden in vergelijking met mogelijke faciliteiten voor anderen, is ons niet duidelijk. Zeker niet in een tijd, waarin iedereen de mond vol heeft over de noodzakelijke diversiteit. Het lijkt ons dat vooral deze minister met deze achtergrond daarmee de plank lelijk missloeg. In hoeverre een tweede kamer die misslag nog tot een rake zet kan promoveren, is een voor nieuwsbladen s voorshands belangrijke vraag. Aan wat dan als geijkte uitdrukking de vooravond genoemd kan worden van een weer in volle omvang oprukkend voetbalseizoen, is het zelfs nuttig daaraan in deze kolom een enkel woord te wijden. Ons daarbij beperkend tot eigen streek zien we hoe injeen zevental woonkernen, wat ruw geschat, zo'n 70 elftallen wekelijks op de been worden gebracht. Dat wil zeggen voor een daadwerkelijke sportbeoefening zijn er alleen voor wat deze tak van sport betreft, wekelijks zo'n 800 jongeren en wat oudere jongeren of om in sporttermen te blijven, junioren en senioren, op de vrije zaterdagmiddag of in een enkel geval ook zondagmiddag, doende op plezierige wijze een behoorlijke dosis vrije tijdsenergie af te reageren. Je moet er niet aan denken, wat zo'n groep jeugd met de hedendaagse vrij moedigheid zou presteren, als hun dat afreageren zou ontbreken. Men is immers op een leeftijd waarbij er gelukkig nog surplus aan energie is. Bovendien zijn er nog enkele honderden bij organisatie, beleid, vervoer, leiding en wat daarnaar verder verbonden is, betrokken. Om van de kijkers, die in dit jargon supporters genoemd worden, nog maar niet te spreken. Bewezen is dat ontspanning ook vanuit de gezondheidssector bekeken, van groot belang is. Dat mag het rustig tuinieren zijn, het fietstochtje, het doe- het-zelf-verije of zoals hier is bedoeld, de voetbalsport zijn, het is in elk geval een anders doen dan in de dagelijkse, geöaaste levenssleur. Op etische gronden kunnen er dan gemakkelijk bezwaren worden aange voerd. Met name voor dat onderdeel, waarvoor een „te" geplaatst moet worden. Die „te" is trouwens evengoed boosdoener in het dagelijks leven, met uitzondering van de „te" voor tevreden zijn. Altijd blijven er twee medaille kanten. Een uur na afloop van een wedstrijd en vaak in minder dan die tijd, zal men zich een dwaas voelen bij de herinnering aan en te grote opwinding voor de favoriet. Als men voor ogen wil blijven houden, dat het bij elkaar een heel betrekkelijk zaak is, zowel sportbe oefening en nog meer sportroem, dan zal men er meer van kunnen genieten. Kan het ook zijn waarde hebben in het menselijk leven, vooral in het leven van jongeren. Die overtuiging van de betrekkelijkheid wensen we ieder toe bij de start van een nieuw voetbalseizoen. Daarmee kan dan ook het „te", kan ook het woord „verdwazing" achterwege blijven. Met des te meer ontspannend genoegen. Overlast visfabriek hangt heel Tholen de keel uit De commissie bestuurlijke aangelegenheden van de Thoolse gemeenteraad heeft vrydagavond na 'n roerige hoorzitting besloten het beroep van Bonda's lm- en export tegen het besluit van b en w de visfabriek in Tholen per 1 september te sluiten, af te wyzen. Hiermee sloot de raadscommissie zich dus aan by het standpunt van b en w dat de visfabriek na 1 september ook niet mag doorgaan met raffineren, waarbij geen vis meer verwerkt wordt. Bon da-directeur de Visser liet tydens de hoorzitting doorschemeren dat de vis fabriek wel eens naar de rechter kan stappen, waardoor de termyn van 1 september opgeschort wordt. Een woordvoerder van het Rotterdamse moederbedryf, dhr. Nieuwenhuis, verklaarde ons dinsdag dat men na de negatieve beslissing van de raadscommissie nog druk bezig is om de mogeiykheden voor de visfabriek te bekyken. Burgemeester J.E. van Boeijen legde vrijdagavond de situatie nog even uit: naar aanleiding van klachten van dhr. de Graaff e.a. besloot de raads commissie ruimtelijke ordening op 18 maart de visfabriek toe te staan tot uiterlijk 1 september 1975 het raffmageproces voort te zetten. Bonda diende in verband met lopende contracten een verzoek in tot verlenging, wat b en w publiceerden. Er kwamen negatieve reacties binnen, zodat b en w besloten de datum 1 september te handhaven. Tegen die beslissing van het college ging Bonda in beroep. Vrijdagavond was de behandeling, waarbij de commissie Bonda en de klagers liet spreken. De zitting verliep roerig. Directeur de Visser werd herhaaldelijk in de rede gevallen en uitgelachen. De ülagers reageerden emotioneel en fel. Dhr. de Visser bleef rustig evenals zijn commissionair-expediteur van Daalen uit Oud-Vossemeer, maar Visser Bout schoot ook uit z'n slof. Dhr. de Visser kreeg als eerste het woord en wees erop dat de verwerking van vis en de raffinage scherp gescheiden moeten worden. De ni machines zijn ontmanteld zodat er geen vis verwerkt meer kan worden. De stank van vis kan dan ook gevoegelijk ter zijde geschoven worden. De raffinage betreft een halfprodukt dat uit het buitenland komt. In goede harmonie met de gemeente hebben we de klachten in het verleden proberen op te lossen. Er is een afvoer van bijna i km naar de vest gemaakt wat wel eens een ontzettende stank veroorzaakte. We hebben uitgaven gedaan voor het neerslaan van de dampen. De drogers kostten 10.000 gulden meer dan normale. Wij hebben nu geinvesteerd voor onze nieuwe fabriek in de Slabbecoornpolder (bij de Nieuwe Thoolse burg). Tot nu toe zijn alleen de tegenstanders aan het woord geweest, de rest heeft gezwegen. Er zijn echter ook mensen die belang bij de visfabriek hebben: vissers, arbeiders, bouwers en ikzelf. Dit jaar hebben zich gewijzigde omstandigheden voor ons produkt op de wereldmarkt voorgedaan. Gezien de marktsituatie is de vraag of wij de nieuwe fabriek wel kunnen bouwen. Nu zou dat kapitaalsverspilling zijn. De verlenging van zes maanden waarom wij verzocht hebben geldt uitsluitend voor raffinage. In verband met contracten met buitenlandse leveranciers gaat het om raffinage tot 28 maart 1976. Ik zie geen belang in strijd en oppositie, maar als de termijn niet verlengd wordt en de zaak leggen we aan de rechter voor, wordt de zaak opgeschort en gaat het in wezen maar om een verlenging v-»r maanden. Is dat de moeite wel waard om kosten te maken en boze gezichten te krijgen. Dit is meer een emotionele of een prestige kwestie. De nieuwe bewoners van de Hoogstraat wisten dat de visfabriek er stond en wisten ook de consequenties, aldus dhr. dé Visser. Raadslid M. van Damme(VVD) concludeerde dat belangen van de vissers op het ogenblik geen rol meer spelen omdat er geraffineerd wordt. Dhr. de Visser zei dat hij in september/oktober weer orders hoopt te krijgen. Er is een grote afnemer in Amerika die al vanaf 1966 alle overschotten kocht. Ik ga daar binnenkort naar toe om te overleggen en de vraag is: Blijft hij ons produkt afnemen of schakelt hij over naar het synthetisch produkt. Tot 28 februari heb ik de tijd om de beslissing te nemen wel of niet de nieuwe fabriek te bouwen. Als dat doorgaat, kunnen er 15 vissers boten met totaal zo'n 40 man voor onze fabriek varen. Van 1000 Kg vis blijft maar 10 kg. over dat geraffineerd moet worden. Er is nu een vervangings produkt op de markt dat voor een deel in de behoefte voorziet. Wij blijven ons natuurlijk viszilver propageren, aldus directeur de Visser. Raadslid J.D. de Korte (CHU) wees erop dat de huurovereenkomst van de visfabriek per 1 april 1975 officieel beëindigd is. Bonda wist dus tijdig dat men moest verplaatsen, zodat men eerder de nieuwe fabriek had kunnen bouwen. Dhr. de Visser antwoordde dat in maart/april de marktsituatie wijzigde waardoor de beslissing om de nieuwe fabriek te bouwen, werd uitgesteld. Raadslid Th. Aarnoudse(SGP) vroeg hoeveel personeel Bonda in Tholen heeft. Dhr. de Visser: acht inclusief kantoor en 13 a 14 man in de nieuwe fabriek. Van de klagers kreeg als eerste dhr. S. de Graaff het woord. Hij wees .erop tien jaar geleden in de Hoogstraat te zijn gaan wonen en al die tijd in de rotzooi te hebben gezeten. ,._Als uw fabriek winst maakt, moet u bij machte zijn het bedrijf te verplaatsen. De aannemer heeft maar een half jaar nodig om te bouwen. Bij het bouwbureau Schelde- Rijnverbinding ligt al een brief voor lozing van afvalwater op het Schelde- Rijnkanaal. Door de visfabriek heeft het halve stadje Tholen een aceton- of nagellak - in elk geval een chemische lucht getolereerd.", aldus dhr. de Graaff. Hij merkte nog op dat Visser Bout niet alleen van de visfabriek hoeft te leven, waarop dhr. Bout verbolgen inhaakte dat hij voor een tor» aan Bonda had verkocht. Een half jaar levert hij aan de visfabriek en als die zou verdwijnen, zou hij die inkomsten missen. Dhr. de Graaff vulde nog aan dat de nadelen van de visfabriek voor de hele buurt gelden, maar die mensen hebben misschien belangen zoals midden standers die niet durven te komen. Dhr. Nelisse sr. zei nu geen midden stander meer te zijn en daarom wel te durven klagen. „Ik woon vanaf m'n geboorte in de Hoogstraat en de zaak is er steeds op achteruit gegaan. Er is beloofd dan en dan stopt de visfabriek op de Kaay, maar het gemeentebestuur geeft iedere keer toe. Ik heb er geen vertrouwen meer in. We worden 's nachts wakker van de visfabriek, het stinkt, enz. als de raffinage nu na 1 september verlengd wordt, vragen ze straks op 28 maart weer ontheffing. Dan zitten we weer in 't schip. Bonda had moeten zorgen dat die nieuwe fabriek er stond. Als de vergunning nu toch nog verlengd wordt, waarop moet ik dan stemmen? Voor de werkgelegenheid is de vis fabriek niet subliem", aldus dhr. Nelisse sr. Dhr. Deurloo vond dat het gemeente bestuur slap is opgetreden aangezien de omwonenden al zoveel last van de visfabriek hebben gehad. Dhr. K.M. Priem zei dat de visfabriek destijds met tegenzin naar Tholen is gekomen, maar het is er doorgedrukt. Altijd is het een heet hangijzer geweest. Nu nog is er overlast. We zijn de stank niet kwijt. Er ligt een vlies van de visfabriek in de Veste, zodat die weer uitgebaggerd moet worden. De overlast van de visfabriek hangt heel Tholen de keel uit. Als m'n familie Tholen nadert, zeggen ze: raampjes dicht.Niet 1% van Tholen heeft belang bij die visfabriek. Ten aanzien van het optreden van het gemeentebestuur kan ik niet van voortvarendheid spreken, aldus dhr. Priem. Dhr. v.d. Laan woont drie jaar in Tholen en zag het belang niet van 4 a 5 mensen tegenover honderden andere inwoners. ^De visschubben zijn er nog steedi Er wordt ook met een hoog explosieve stof gewerkt. Er is eens een drukketel uit elkaar gebarsten. Ik vind het vrij gevaarlijk midden in een woon kern", aldus dhr. v.d. Laan. Dhr. Holkeboer noemde het voor buitenstaanders onvoorstelbaar dat dit nog getolereerd wordt. Dhr. Ran bracht naar voren dat Bonda wist dat hij 1 september weg moest. Hij zei ook nog dat het buitenlandse halfprodukt dat geraffineerd wordt, Russisch viszilver is. Van uitstel komt afstel, aldus dhr. Ran. Ineke Beets en mevr. de Jong klaagden over hoesten en hoofdpijn. Zij vroegen zich af of de fabriek 's nachts wel mag werken. Dhr. Nelisse jr. zei al vele jaren belazerd te zijn. In de laatste publicatie van het gemeentebestuur stond dat er geen geluids- of stankoverlast bij de raffinage zou zijn. „M'n kind kan er in elk geval niet tegen". De ramen moeten we dicht doen. Was dat buiten hangt te drogen moet soms opnieuw gewassen worden.'s Nachts worden we wakker van de stank. Een half uur "h twee uur blijft het dan behoorlijk stinken", aldus dhr. Nelisse jr- Visser Bout zei dat er van de klagers maar zes Tholenaren waren. „De rest zijn auslanders. De fabriek staat er al 23 jaar. Het is belachelijk dat er nu voor die paar maanden niet geraffineerd kan worden". De burgemeester merkte op dat het gemeentebestuur geen onder scheid maakt tussen geboren en niet geboren Tholenaren. „Dat is op niets gebaseerd", aldus de voorzitter. Raadslid P. van Schetsen(PvdA) vond dat de klagers voor honderd procent en meer het gelijk aan hun zijde hadden gezien de overlast die zij zo lang hebben gehad. Hij vroeg zich echter toch af of de klagers gezien de belangen van de vijf man personeel in de visfabriek en de investeringen voor de nieuwe fabriek niet voor een paar maanden uitstel voelden. Dhr. Nelisse jr.: „Eerst een bedrijf van 40 50 man (Jac. Hermans Prijsslag) uit Tholen weggejaagd en dan nu voor 5 man opkomen". De burgemeester: „Dit is een ernstige klacht die ik tegenspreek". Dhr. Nelisse jr.: „Misschien zijn het praatjes, maar ik weet bijna zeker van niet. Als het gemeentebestuur de lijn een beetje had gevierd, dan was de Prijsslag in Tholen gebleven". De burgemeester: „Het gemeente bestuur had een bestemmingsplan gemaakt met uitbreidings mogelijkheden voor transportbedrijf Schot/De Prijsslag". Dhr. Nelisse jr.: „Het gaat er bij mij om, als dè commissie zo tilt aan de werkgelegenheid, waarom dan niet meer gedaan voor de Prijsslag en nu zo'n hoop drukte maken voor vijf man." De raadsleden van Damme en de Korte wilden van directeur de Visser weten of hij de zekerheid kon geven dat de nieuwbouw van de visfabriek doorgaat. Dan wilden zij eventueel nog wel 4 a 5 maanden verlenging geven gezien de 23 jaar dat de visfabriek er al staat. Dhr. de Visser zei nu geen beslissing te kunnen nemen. Als er geen markt meer is voor zijn produkt, doekt hij de fabriek op. Dhr. Holkeboer bracht naar voren dat Bonda de eerste drie jaar geen verbetering in de marktsituatie kan ver wachten. Raadslid de Korte concludeerde dat nieuwbouw in de lucht hangt. Dhr. Nelisse zei dat er in de putten bij de fabriek vier maanden rotte vis heeft gezeten. Visser Bout ontkende dat: de vis was goed, er zat zout op. Dhr. Visser ontkende dat er *s nachts gewerkt wordt. De werktijden zijn van 's morgens zes tot 's avonds elf uur. Dhr. Beets wees erop dat in de nieuwe fabriek niet veel personeel verwacht kan worden in verband met automatisering. Hij sprak ook van volksverlakkerij door de gemeente. De burgemeester vond dat de gemeentebesturen de laatste tien jaar verbetering in de situatie hebben gebracht. Want tien jaar geleden was het bar en boos. Er is nu o.a. een droog- vacuumsysteem, terwijl de gemeente de Gelijke monniken... ontbreekt in media-nota. (sport) Onder- en overschatting. Stavenisseen rijksgenoten. Gasthuiskapel: een monument juweeltje in M75. Een handvaardigöeldsexpositie (Cecile Dreesmann). Een bruidspaar van de week. Een woelige Thoolse hoorzitting. Visfabriekniet meer raffineren. Prima collecten voor Kankerbestryding. Thoolse ploegkampioenschappen Slechte competitiestart W.H.S. en Smerdlek. Afdelingsclubs trappen nu ook af. UIT EEN HELDER MEER VLOEIT GEEN TROEBEL WATER UIT EEN ZUIVERE ZIEL KOMT GEEN BOOSAARDIG WOORD. Dit nummer bestaat uit 10 pagina^. fabriek ook heeft aangekocht en op verplaatsing heeft aangedrongen. Directeur de Visser verklaarde zich vast te leggen op de datum van 28 maart 1976 en bekend te staan als iemand die zich aan z'n woord houdt. Hij wees erop dat de stank in de Veste oud zeer uit het verleden is. In de fabriek is er nog geen centje gevaar geweest, want de arbeids inspectie kijkt met argusogen. Volgens contracten die vorig jaar zijn afgesloten zit ik nu met 650.000 gulden aan voorraden die verwerkt moeten wórden. Als ik 28 februari zeg „bouwen" is de nieuwe fabriek begin september klaar. De visfabriek overplaatsen naar het moederbedrijf in Rotterdam is onmogelijk, aldus dhr. De Visser. Dhr. Priem: „De visfabriek moet weg, 20 jaar lang hebben we de stank in onze neus moeten verdragen". Dhr. Holkeboer: „Bij overmacht kun je van je verplichtingen ontslagen worden. Dat staat ook in de Russische contracten. Voor die zes maanden moet dan een regeling getroffen worden voor zes mensen". Mevr. Beets: „In Tholen krijgt Bonda alles gedaan, maar in Rotterdam niet. Tholen moet z'n ogen eens open doen wat het milieu betreft". De burgemeester stelde tenslotte dat Tholen lange jaren na de beslissing de visfabriek toe te laten, grote spijt van dit besluit heeft gehad. Tholen kreeg met de restauratie van de Gasthuiskapel in de Kerkstraat één van z'n oudste monumenten terug. Gedepu teerde A. J. Kaland verrichtte donder dagavond de officiële opening en zater dagmiddag verwelkomde burgemeees- ter J. E. van Boeyen mevrouw Cecile Dreesmann met haar tentoonstelling naaldscuipturen. Achter de Gasthuis kapel is een fraai blnnenplelntje en een hoQe dat naar het gemeentehuis in de Hoogstraat leidt. Dc foto geeft een beeld van deze monumentale omgeving. Vanuit de tuin van de Gasthuiskapel kykt men op het gemeentehuis. 1

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1975 | | pagina 1