Na blikseminslag 40 meter lange schuur in de as Advertentie-wervers Vriendelijke entree door reconstructie straten Anna Jacobapolder Veilingberichten DEZE WEEK Sint Phi/ipslandse brandweer redde woonhuis Ook voor deel Sint-Philipsland rehabilitatie-faciliteiten Donderdag 7 augustus 1975 31e jaargang no. 38 Elf jarige Cenny zag de brand Jacob IMeele alarmeerde Hulp uit Steenbergen Auto nog uit garage 400 bisamratten dood in juli Rijksbijdrage Voorbeeldwoning Bewoners Anna Jacobapolder willen wel verbetering Ik zag er eerst zwaar hoofd in Rijksinstemming vrijwel zeker Kleuterbadje Geen besluitenlijst Vervolg op pag. 7 Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Phlllpsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad Postbus 5 - Sint Annaland - Telefoon 01665 .375 Postgiro 12.44.07- Rabobank 30.30.05.556 Verschynt elke donderdag. Abonnementsprijs j(),25 per halQaar. Per post 12,00 Losse nummers 0,50. Sluitingsdatum advertenties dinsdagmiddag 16.00 uur Adver tentieprijs 023 par mm btw. Spierinkjes t/m 20 woorden 4,68 Incl. btw. contant, op rekening 5,20 Incl. btw Hoofdredacteur - uitgever G. Heiboer. Tijdens een vrij hevig warmteonweer ln de nacht van donderdag op vrijdag Is omstreeks 2 uur de bliksem ln de kapitale landbouwschuur geslagen van de heer M.C. van Dyke aan de Zulddyk 68 te Sint Phillpsland. De tussen schuur en woning staande garage Uep eveneens onherstelbare schade op, maar het huls van de familie van Dyke bleef bewaard, toen de snel ter plaatse zynde brandweer van Sint Phillpsland later ook medewerking kreeg van twee brandweerwagens uit Steenbergen. De materiele schade wordt volgens ruwe schatting op minstens 4 ton geraamd. De eigenaar was verzekerd, maar had wel het nadeel, dat de volledige graszaadoogst ln de schuur was opgeslagen en juist de andere dag zou worden opgehaald. De koper arri veerde ook inderdaad vrydagmorgen omstreeks half zeven, maar van het graszaad was toen nieis meer over dan een nog lang nasmeulende as hoop, ter- wyi ook heel wat dure landbouw machines verloren gingen. Ook heel wat mensen uit onze contreien waren die nacht al even het bed uit geweest, want de bliksemschiqten waren talrijk, de donder echter minder zwaar, waarom menigeen het warme bed weer opzocht. Dat was ook het geval bij de 33 jarige Frans Reijngoudt aan de Zuiddijk 74 te Sint Philipsland. Hij was een half uurtje opgebleven om te zien wat de bui deed en stond rond 2 uur in het slaapkamertje van de kinderen nog naar de bliksem te kijken om daarna te besluiten het bed toch maar op te zoeken. De heer Reijngoudt was het bed nog niet ingestapt, toen hij zijn elQarige zoon Cenny hoorde roepen dat er brand was. Althans een vuurgloed was te zien. Vader Reijngoudt was in een mum weer in de slaapkamer van de kinderen en er was geen twijfel aan of op de boerderij van de heer M.C van Dijke was de bliksem ingeslagen. De familie Reijn goudt woont op een 500 meter van boerderij van Dijke. In de haast de familie van Dijke te alarmeren, draaide de heer Reijgoudt het nummer van moeder van Dijke, die op een 100 meter van de boerderij woont. Die belde op haar beurt haar zoon, die nog te bed lag en terwijl een snel de kleren aange schoten Reijngoudt op de brandende boerderij arriveerde kwam de eigenaar even schielijk het bed uit. Verder waren er in het huis nog zijn vrouw en een zoon, terwijl twee andere kinderen met vakantie elders vertoefden. Inmiddels was de brand ook ontdekt door Jacob Neele in de Achterstraat te Sint Philipsland, die weliswaar de juiste plaats nog niet kon thuis brengen temidden van alle bliksemflitsen door, maar wel duidelijk zag dat er aan de Zuiddijkbuurt brand was uitgebroken. Hij stelde direct de sirene in werking en dat gebeurde om 2.25 uur. Aangezien toch duidelijk veel mensen of in lichte slaap waren of nog op, was de 16 koppen tellende brandweer vijf minuten later reeds bij de brand. Brandweer commandant M.A. van Duuren en zijn mannen troffen een al in lichtelaaie staande schuur aan, waren bovendien 500 meter van de dichtstbijzijnde brandkraan (waterleiding) verwijderd en moesten zich van uit een 100 meter van de brandhaard verwijderde sloot behelpen voor wat de watervoorziening betrof. Dat was niette best om het enige wat te redden viel, het woonhuis vrij te houden. Het was een zo spectaculaire brand, dat commandant van Duuren die sinds zijn toetreding tot de brand weer in 1957 niet eerder beleefde. De heer van Duuren besloot hulp te vragen in Steenbergen, maar ook dat zat allemaal niet zo mee, want de alarmering verloopt via de brandweer kazerne te Roosendaal en daar was door blikseminslag het alarmeringssysteem onklaar geraakt. In Roosendaal telde een KNMI-waarnemer maar liefst 60 bliksem-ontladingen per minuut. Sint Philipsland kon door het defect te Roosendaal de Steenbergse brandweer niet via stil alarm waarschuwen, zodat daar omstreeks half drie de sirene loeide voor de brand in Sint-Philipsland. Zo werd het omstreeks drie uur eer de Steenbergse brandweer met 2 wagens aan de Sint-Philipslandse Zuiddijk kwam assisteren. Toch nog wel van belang om het aangrenzens huis te behouden en van belang ook voor de nablussing, want nu werd wel met een aanjager gebruik gemaakt van de 500 meter verwijderde brandkraan. Met nog slechts de heer F. Reijngoudt en eigenaar van Dijke bij de brand, wierp de laatste de vraag op of hij zijn Mercedes nog uit de garage- tussen schuur en woning - zou kunnen halen. De heer Reijngoudt zag gevaar via een instortende topgevel, maar de gearri veerde brandweer deed nog met succes een wat riskante poging en haalde de wagen uit de garage. Wethouder Rijstenbil, de buurman van dhr. van Dijke was ook al vrij snel ter plaatse, evenals de burgemeester, die consta teerde dat er met name een uitstekende samenwerking was tussen de Sint Philipslandse en Steenbergse korpsen, terwijl ook leden van de plaatselijke jeugdbrandweer de nodige hulp ver leenden. Het kon allemaal niet voorkomen dat de ongeveer 40 meter lange en 14 1/2 meter brede schuur volledig in de as Van V.V.V. te Bergen op Zoom bericht men ons, dat bij herhaling acquisiteurs met valse voorspiegelingen trachten advertenties te werven bij het bedrijfsleven. Men maakt dan misbruik van het feit dat men een enkele informatie heeft ingewonnen bij het V.V.V. te Bergen op Zoom en daarna schermt men met medewerking van die V.V.V.. De V.V.V. directeur te Bergen op Zoom, de heer P. Sips wil er met nadruk op wijzen, dat de V.V.V. nimmer medewerking aan dit soort aktiviteiten verleent, zonder dat be trokkene dan een ondertekend schrijven krijgt, zodat hij die medewerking kan bewijzen. We willen dit Bergse euvel nog wel signaleren, maar zijn op Tholen daarvan al eerder op de hoogte en het bedrijfsleven hier is daarvoor ook al lang geleden gewaarschuwd. De methoden kunnen wat verschillen, zoals het aanprijzen van telefoonregisters, Veilig Verkeer of Groene Kruisfolders, maar de teleurstellende resultaten voor het bedrijfsleven zijn dezelfde. Vandaar dat men op Tholen en Sint-Philipsland in dat opzicht al ver is uitgekeken. Op Tholen en Sint-Philipsland zijn in de maand juli 400 bisamratten gevangen. Dat is toch weer minder dan vorig jaar juli, ondanks groter vangaktiviteiten. Overigens kwamen er uit Sint- Philipsland maar 2 van deze 400. Dit komt volgens de heer J. Meijl te Poortvliet, de Rijks bisamratfenvanger, omdat er in Sint-Philipsland nog een natuurlijke waterlozing op zee is. Dan zijn gewoonlijk de sloten minder met water gevuld en dat maakt de bestrijding gemakkelijker. Op Tholen blijkt het bisamrattenverblijf nog steeds aantrekkelijk te zijn, waar alles machinaal gemalen wordt. Woensdag 6 augustus int-Ann aland Doré 1 47,— tot 49,—. Doré 2 45.Bonken 39,Drielingen 30.Kriel 46,Lekkerlanders 41,Bintje 37,40, Bintje Bonken 4S,Gloria 37,tot 3S, Alcmaria 37,Eigenheimers 48,tot 49,Aanvoer 175 ton. Sint-Maartensdyk Bintje 1 34,tot 43,Bintje 2 31,90 35,—, Doré 1 45,— tot 49,40, Apart 39,20. Eigenheimers 45,10. Bintje Bonken 2 f 36.70 tot f 40,30, Doré Bonken 1 35,—, Doré bonken 2 30,Bintje Drielingen 20,70, Doré Drielingen 29,10, Eigenheimers Drielingen 32,10, Kriel 50,Aanvoer 53 ton. Op 31 juli werden te Sint-Annaland 10 ton uien geveild voor 59,07 de 100 kilo. werd gelegd en daarmee ook een paar landbouwtractoren, transporteur en verschillend ander landbouwmateriaal verloren ging. Bovendien de volledige graszaadoogst van de heer van Dijke. In het gedeelte tegen de garage aan waren lege kisten opgeslagen, die als fakkels brandden. Maar ook zonder dat was er voor wat de schuur betreft geen redden meer aan. Het woonhuis bleef echter gespaard. Omstreeks 6.00 uur in de morgen kon de Steenbergse brandweer inrukken, erkentelijk voor de verleende hulp. De nablussing voor de Sint Philipslandse brandweer duurde tot omstreeds elf uur, terwijl later nog een paar keer moest worden opgetreden om het smeulend graszaad volledig te doven. Tijdens de brand waren honderden inwoners van Sint Philipsland getuige van het gebeuren. Op de zeedijk stonden ondanks het noodweer vrijwel meteen een paar honderd mensen na de alarmering. Bij elkaar een in Sint Philipsland emotionele nacht met een tenslotte toch ook weer gedupeerde boer, want voor een verzekering geldt begrijpelijk niet anders dan nuchtere realiteit. Het enige, overigens wel grote pluspunt was ook de snelle paraatheid van brandweer en samenwerking met Steen bergen. Het is al weer wat jaren geleden, dat bloem bollentelers op Tholen enkele seizoenen achtereen een bloementen toonstelling organiseerden, die toen ook wel flinke belangstelling trok, maar de Thoolse Flora ging ter ziele vanwege een te geringe belangstelling van telerszyde. Bloembollentelers zyn er echter tot nu toe gebleven. Ook de gebroeders van Beveren, die destyds steeds van de party waren op de Thoolse Flora. Na het verdwynen van de Thoolse bloemen- show, bleef er wel een jaariykse „Delta Flora", een gladlolententoonstelllng ln Middelhamis. Daar werden ook de gebroeders van Beveren uit Stavenisse deelnemer. Op de „Delta Flora 75" zelfs met byzonder gunstig resultaat, want met de gladiolen soort Praha ln de groep Zalm werden ze ln Middelhamis vorige week Flora-kampioen. Ze haalde met het boeket Praha 245 punten en kwamen daardoor ln het bezit van de wisselbeker plus foto toestel, dat was aangeboden door de Rabobank Middel hamis. Via de door het Flakkeese Nieuwsblad „Ellan dennieuws" voor onze uitgave beschikbaar gestelde foto zien we behalve het winnende boeket ln de Zalmgroep ook de 8 jarige Janita van Beveren op de plaat met links voor haar de fraaie wisselbeker. De gladlolentelers uit Stavenisse gefeliciteerd met het te Middelhamis behaalde succes. Blikseminslag verwoestte land bouwschuur in Sint-Phillpsiand ehabilitatie-aanwijzlng ln Sint- Philips land en Anna Jacoba- polder biedt ontwikkelings mogelijkheden Nieuwe kleuterscholen in Sint- Maartensdyk bezichtigd Verdronken slachtoffer by Sint- Philips land gevonden Honden opnieuw ln de belang stelling by stemmen van lezers Een goede beurt van gladiolen telers uit Stavenisse op Delta Flora ln Middelarals Zwemmen ook voor ouderen.... wat Je noemt Over de warmte zullen we het maar niet hebben, want daar kryg je het zo warm van Wel te warm voor oefenvoetbal PRATEN LEERT MEN VEEL GEMAKKELIJKER DAN LUI- STEREN Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Wel nog een enkele Informatie over, maar merendeels toch een raadsenthousiasme voor het B. en W. voorstel tot aanwyzing rehabilitatiegebied gedeelte Sint Philipsland en Anna Jacobapolder kwam er vorige woensdag nlt de openbare vergadering van het gemeentebestuur. Het raadslid G. J. de Jager (P.C.P.) zag het voor de Polder dat het nu wel moet gebeuren of de kansen op een verdere ontwikkeling anders wel als verkeken beschouwd moeten worden. Maar het ene (aardgasaansluiting) zal by het andere (stratenvernieuwing en riolering) moeten worden aangepast. Als het kan de plannen maar met sneltreinvaart uitvoeren. Nadat al in de vergaderingen van 18 juni en 11 juli terloops was gesproken over een zogenaamde rehabilitatie mogelijkheid, hadden de raadsleden het boekje „Vernieuwde stad" toegezonden gekregen. Daarin wordt een uiteen zetting gegeven over rijksregelingen waarop een beroep kan worden gedaan bij het verbeteren van woningen, woon buurten en omgeving. Tevoren dient de raad dan te besluiten tot het aanwijzen van een zogenaamd rehabilitatiege- bied. B. en W. vonden dat hiervoor twee gebieden in de gemeente in aanmerking komen. Dat is in de eerste plaats de gehele stratenbebouwing Anna- Jacobapolder en het gedeelte Sint- Philipsland tussen de Rijksweg, Stationsstraat, Zuiddijk, Deldensestraat, Wilhelminastraat, Schoolstraat en Oostdijk. Voor Sint- Philipsland wordt daarbij ook gedacht aan speelvelden op de Tramput en het Karrevelt. Voor Anna-Jacobapolder is er met name de gedachte van reconstructie straten om het geheel een vriendelijker entree en bewoning te geven. Voor een rehabilitatiegebied is de rijksoverheid bereid bij te dragen in de kosten voor verbetering van de woonomgeving, dus aanleg speelvelden, verbetering straten, beplanting enz. Het rijk geeft een bijdrage ineens van 2250,voor iedere woning in dat gebied, maar met die restrictie dat niet meer wordt vergoed dan het bestede bedrag. Voor Anna-Jacobapolder zou het hierbij gaan om 71 woningen X 2250,— 159.750,— en voor Sint- Philipsland om 294 woningen X 2250,661.500,Verder mag een rijksbijdrage worden verwacht voor de voorlichting in zo'n gebied, gesteld op 250,per woning of voor Sint- Philipsland in totaal op 91.250,Uit dit bedrag dient dan ook de projectleider te worden betaald. Die projectleider is voor de begeleiding op juridisch en technisch gebied aan de particulieren en benoeming daarvan is een eis van rijkswege. De gemeente kan tenslotte ook een cf meer voorbeeld woningen laten inrichten waarop het rijk ook extra subsidie wil verlenen, een subsidie in de kosten voor huurverlies en stoffering. B. en W. hebben het voornemen als voorbeeldwoning het perceel Prins Hendrikstraat 15 te nemen. Particulieren zowel als gemeente kunnen voor verbetering van hun woning binnen het rehabilitatiegebied een rijkssubsidie krijgen van 35% in de. door de minister aanvaarde kosten. De eigenaar vart een huurwoning ontvangt de bijdrage als een jaarlijkse uitkering, indien althans de verbeteringskosten meer dan 5000,bedragen. Tijdens een gehouden hearing werd het gemeentebestuur duidelijk gemaakt dat de bewoners van Anna-Jacobapolder graag verbetering van hun woonklimaat en woonomgeving zouden zien. Het kan tegelijkertijd stimuleren tot vestiging van jongeren. De Langeweg en. Noordweg lijken meer op polderwegen waarlangs enkele woningen zijn gebouwd, dan op een kern met een eigen karakter. De wegen nodigen niet uit tot snelheidsvermindering en daarmee wat aandacht schenken aan de woonomgeving. Het lijkt niet anders dan een doortrek te zijn. Dit kan ver beterd worden, zo mogelijk tegelijk met reconstructie van de riolering. Ter raadsvergadering gaf de directeur van gemeentewerken Tholen, de heer P. A. Boot een toelichting op de mogelijkheden deze kern een vriendelijker entree te bezorgen. Om de huidige lange, smalle, wat dorre Langeweg meer naar het intieme van een Dorpstraat te brengen, om de snelheid van het verkeer bij het binnen komen wat in te tomen, zal zowel in Noord- als Langeweg niet alleen een andere bestrating worden aangebracht, maar ook van wat verspringing van de weg. Door kleur en soort bestrating kan men aangeven in de kern te komen, terwijl door wat boombeplanting het aanzien ook vriendelijker kan worden gemaakt. Gedacht wordt aan een rij breedte van 5 meter, te bestraten met betonklinkers te leggen in keper- verband met aan de kanten goten en een rabatje. De parkeerstroken op een breedte van 1.80 m. met grijze beton klinkers. Er komen geen trottoirs. In het gebied wel een paar pleintjes, zoals bij het dorpshuis en bij de kerk met beplanting, evenals bij de school. Het terrein voor Ons Dorpshuis moet zodanig worden veranderd, dat daaruit de sociale functie van het perceel duidelijk blijkt. Het centrum van de kern. De kosten van deze gehele ver betering, dus reconstructie riolering en straatverandering wordt op ongeveer 2 ton geraamd. De heer G. J. de Jager zei na de toelichting door de heer Boot, die dit aan de hand van een kaart had gedaan, in een ontwikkeling van Anna- Jacobapolder lange tijd een zwaar hoofd te hebben gehad. Dat was trouwens ook het geval bij B. en W. De voornaamste reden van dat aan vankelijk pessimisme is, dat je het een niet los kunt zien van het ander. Wanneer je er aardgas brengt, wat de gemeente toch ook een lieve cent kost, moet je ook andere mogelijkheden, zoals deze rehabilitatie aangrijpen. Met een zo goed als volledige „aankleding" is er een kans. Dan leggen we de basis voor een aantrekkelijker wonen, de basis ook om anderen aan te trekken naar dit nog zo rustig gebied. Bij elkaar zie ik daarom dit voorstel van B. en W., zo vervolgde Polderbewoner De Jager als een goede zaak. We hebben geen moeite om achter dit voorstel van B. en W. te staan. We zijn het daarbij tegelijk met B. en W. eens, dat het niet zo eenvoudig is ook met deze goede voor zieningen Anna-Jacobapolder een nieuwe impuls te geven. Maar we zijn wel van oordeel, dat er nieuwe mogelijk heden worden geboden. We zouden nog graag van B. en W. vernemen, hoe ze het zien voor oudere inwoners, die hun woning willen verkopen en een bejaardenwoning gaan betrekken. De bedoeling is immers - en ook dat is wel begrijpelijk van het college - om geen toestemming meer te gaan verlenen tot het ingebruiknemen van een zogenaamde tweede woning in Anna- Jacobapolder. Dit kan overigens wel bezwaren opleveren bij verkoop door oudere inwoners. In een directe beantwoording zei burgemeester Van den Berg dat er met rehabilitatie tegelijkertijd wel een rem op het zogenaamde tweede woningbezit noodzakelijk is. De rehabilitatie is een verantwoorde beslissing voor Anna- Jacobapolder, gezien ook de levendige belangstelling van de inwoners op de hearing. Een eenvoudige zaak is het echter niet. Wanneer wordt gevraagd of het zeker is dat die rijksbijdrage (voor het rehabilitatiegebied) er komt, moet ik op dit moment antwoorden, dat het nog niet helemaal zeker is, maar ik zie het toch wel als een grote mogelijkheid met medewerking van het provinciaal bestuur. De gemeente moet er dan zeker zelf ook wat aan doen en voor de particulieren zal een goede voorlichting (tot verbetering woningen) nodig zijn. Voor het dorp Sint-Philipsland ligt het allemaal wat gemakkelijker dan voor Anna-Jacobapolder. Als men daar woningen verbeteren wil, moet er nu reeds voorlichting gegeven kunnen worden. Willen we wat aan de leefbaar heid doen, dan zal dit geld kosten. Er zal als het ware een meerjarenplanning nodig zijn. Met de rehabilitatie zijn we in Zeeland de eerste kleine gemeente, die dit zo aanpakt. De fractievoorzitter, van de S.G.P., de heer L. den Engelsman wees er op, dat er voor Sint-Philipsland in het rehabili tatiegebied ook een speelterreintje is gepland aan het Karreveld. Hij meende dat het daar al vol was door woningbouw. De voorzitter antwoordde dat er toch nog een mogelijkheid voor een speelveldje aanweizg is Vragen van alle fracties waren er wel rond het tweede woningrpbleem. Heeft dat te maken met de reeds bestaande tweede woningen? Mogen bejaarden in Anna-Jacobapolder bij verhuizing hun huis nog als tweede woning verkopen? Burgemeester van de Berg zei et van, dat men ook een beetje hard moet kunnen zijn, als men dat ene doel voor ogen wil houden, die meerdere leefbaarheid te creeëren. Ook degenen, die thans een tweede woning hebben en daarmee iets willen doen, zullen zich beter eerst tot de gemeentesecretarie kunnen wenden. Om het eigenlijk voor iedere ingezetene zo tCr, -_"™en dat de minste brokken geiuaaia kunnen worden, mooet vanaf heden wel worden geadviseerd dat men zich voor iedere woningtransaktie tevoren tot de gemeentesecreatarie wendt. Voorkomen is beter dan genezen of met niet te herstellen brokken zitten. De burgemeester wees er voorts nog op, hoe in een gesprek met vertegen woordigers van rijk en provincie allerlei mogelijkheden en beperkingen in be spreking zijn geweest. Over speelruimte voor het onderwijs is ook nog gesproken en daaromtrent zal na de vakantie met de leerkrachten nader contact worden opgenomen. Begrijpelijk dat ook aandacht werd geschonken aan een kleuterbad, waartoe al wat aktiviteiten in de gemeente zijn geweest en zo'n bedragje van een 500,binnenkwam. Daarbij echter ook wel toezeggingen van vakbekwamen om hulp te bieden. Gezamenlijk zal er daaraan toch ook wel wat te doen zijn, waarmee ouders dan bijzonder ingenomen zouden zijn. Met betrekking tot de tweede woning waarschuwde de burgemeester nog dat iemand nooit een zogenaamde „tweede" woning kan verkopen, maar altijd een woning verkoopt. De heer De Jager wees er nog op, dat wanneer deze kans nu niet wordt benut de terugslag des te groter zou zijn en voor de Polder wellicht een zodanige klap en teleurstelling, dat men die niet meer te boven zou komen. De burgemeester verzekerde dat in sneltreinvaart gepoogd wordt deze plannen te realiseren en als je in een sneltrein zit, moet je wel in uiterste perikelen aan de noodrem trekken. Hij veronderstelde dat het ook een soort sneeuwbal zou kunnen zijn. Iemand die aan een nette straat woont, wil ook zijn huis er uitwendig redelijk laten uitzien. Gaat je buurman zijn huis behoorlijk opknappen, dan steekt het eigen huis weer des te meer af en is een prikkel daaraan ook wat te doen. Dit alles kan beetje voor beetje en stukje voor stukje de leefbaarheid verhogen. De raads voorzitter was verder van oordeel, dat het ook voor oudere mensen nog wel aantrekkelijk kan zijn met een dergelijke subsidie de woning te ver beteren, omdat ze dan toch ook belangrijk in waarde kan stijgen en later dus goed verkopen. Al met al was ook B. en W. van oordeel, dat aanwijzing rehabilitatiegebied een verantwoorde beslissing is en weten daarbij ook best dat het voor Anna- Jacobapolder niet zo'n eenvoudige zaak zal zijn, maar zien de mogelijkheden toch wel aanwezig. Zeker, nu op de hearing werd getoond, dat de bevolking zelf achter deze plannen staat. Voor Sint-Philipsland ligt het allemaal wel wat gemakkelijker dan voor de Polder, maar we moeten nu maar doorzetten. Wethouder A. A. Rijstenbil verklaarde het gehoorde ten aanzien van de tweede woning nog wel in B. en W. te zullen bespreken, maar we dienen toch wel duidelijk te stellen, dat een verkoop als zodanig niet meer mogelijk is. Wethouder Walpot informeerde nog of de verordening, c.q. de regeling hierin voorziet, wat de voorzitter bevestigend kon beantwoorden. S.G.P. raadslid Van der Reest hoopt dat wanneer de raad straks weloverwogen ja gaat zeggen tegen aanleg aardgas de rehabilitatiewerken gelijkertijd uitge voerd kunnen worden. De voorzitter verzekert dat zulks ook de bedoeling is, vandaar de haast die er nu bij is. Hierna wordt door de raad unaniem het B. en W. voorstel tot aanwijzing van rehabili tatiegebied Anna-Jacobapolder en een gedeelte Sint-Philipsland, aangenomen. Nogmaals komt dan aan de orde het verzoek van raadslid De Jager tot invoering van een B. en W. besluiten lijst. Dit betekent dat de raad bericht krijgt van de door B. en W. genomen beslissingen in haar 14 daagse ver gadering, zodat de raad meteen op de hoogte is van wat aan uitvoering te wachten staat. Voor een derde maal in successie blijken de wethouders echter onvermurwbaar te zijn. De heer De Jager vindt er maar niet te ver meer over te moeten uitweiden. Men kent zijn beweegreden. Zijn partij is niet in het dagelijks bestuur vertegenwoordigd en kan als zodanig wel eens informatie missen of daar pas later achterkomen. De heer De Jager hoopt dat ook in dit opzicht het verstand bij de twee wethouders nog eens zal doorbreken. S.G.P. woordvoerder Den Engelsman meent ook van zijn teleurstelling te moeten blijk geven, dat het college in dit opzicht vrij halstarrig is (de meerderheid), maar hij wil het toch niet op stemmen laten uitkomen. Wat hij nog wel kwijt wilis dat hij kortgeleden werd geconfronteerd met een tekort koming aan B. en W. informatie. Bij een zekere bijeenkomst werd hij plotseling voorgesteld aan de nieuwe ambtenaar De Boer, die reeds op de secretarie werkzaam was, maar waarvan de raad, althans officieel en hij helemaal niet, nog niks had gehoord. Komen dergelijke dingen vaker voor, dat is spreker geneigd de heer De Jager ook in deze te volgen. Wethouder Rijstenbil merkt ten aanzien van de besluitenlijst op al eerder te hebben gesteld, dat het meer een kat en muis spelletje is, omdat gewoonlijk op de besluitenlijst komt wat men kwijt wil. Dhr. De Jager: dan ligt dan aan B. en W. zelf. Weth. Rijstenbil: een besluitenlijst komt ook in de pers en dan kunnen er weer vragen in de raad volgen, wat vertraging kan opleveren. De heer De Jager: men kan ten aanzien i

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1975 | | pagina 1