Advocaat drogerij: Gemeente is werkelijke schuldige Eerste Thoolse dijkversterking buitengewoon kostbaar stuk Bewoners Ten Anker blij met gouden echtpaar DEZE WEEK Op 20 augustus wordt 5820 m dijk tussen Sint-Maartensdijk en Stavenisse aanbesteed Inwoners Scherpenisse spannen kort geding aan tegen grasdrogerij wegens waardevermindering huizen lb 7 O Dwangsom 10.000 gulden per dag Drogerij lapt voorwaarden aan z'n laars Gemeente gaf toch vergunning Beroepen bij Kroon Dreigen met sluiting Nietszeggend antwoord Niet spoedeisend Vervolg op pag. 5 Dam in haven Stavenisse? Verbreding 5235 m weg Nieuwe verdeelsleutel uitkering wegen Vervolg op pag. 5 r r Donderdag 17 juli 1975 31e Jaargang no. 35 Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Phillpsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad - Postbus 5 - Sint Annaland Telefoon 01665 - 375 Postgiro 12.44.07- Rabobank 30.30.05.556 Verschynt elke donderdag. Abonnementsprijs io,25 per hdflaar. Per post 12,00 Losse nummers 0,50. Sluitingsdatum advertenties dinsdagmiddag 16.00 uur Adver tentieprijs 023 per mm btw. Spierinkjes t/m 20 woorden 4,68 Incl. btw. contant, op rekening 5,20 incl. btw Hoofdredacteur - uitgever G. Heiboer. „We zitten hier in ,t huis van de werkelijke gedaagde en schuldige. Sluiting van de drogerij ligt op de weg van de gemeente. Het gemeentebestuur heeft een groot deel van de schuld waarvoor we hier zitten. Het slechte planologische inzicht van de gemeente kan de drogerij niet helpen. Eerst was er weiland, maar nu staan er huizen. Het is niet zo, dat inwoners van Scherpenisse wegens nalatigheid van de gemeente bij kort geding kunnen eisen wat de drogerij moet doen. Het gemeentebestuur kan voor een oplossing zorgen. Er zijn al diverse voorstellen naar de gemeente gegaan, want de drogerij zit daar ook niet prettig." Dat zei mr. F. van der Wind, advocaat van de B.V. drogerij Marknesse, donderdagmiddag in het gemeentehuis te Sint Maartensdijk tijdens het kort geding dat inwoners van Scherpenisse tegen de drogerij hadden aangespannen. Bij hoge uitzondering vond dit kort geding niet in de rechtbank te Middelburg plaats omdat president mr. P. van Empel zich ter plaatse op de hoogte wilde stellen. „Het Is van groot belang dat degene die een oordeel moet geven, tenminste weet waar die over spreekt", zei de rechtbankpresident. Overigens beperkte hjj zich grotendeels tot luisteren. Alleen maakte mr. Van Empel nog de opmerking: „Waarom ziet de drogerij er zo vreselijk slordig uit. Er zitten overal gaten ln." Vandaag, donderdag 17 juli, doet hij in Middelburg uitspraak. Het was de laatste tijd wat stil rond de drogerij, nadat vorig jaar was aangekondigd dat het bedrijf zou worden gesloten. Ook werd over verplaatsing naar Bergen op Zoom gesproken. Vorige maand kondigde de drogerij echter aan dat men doordraait, voorlopig te Scherpenisse en in de toekomst of te Scherpenisse of te Bergen op Zoom. Dit kwam voor velen als een verrassing, zoals donderdagmiddag ook het kort geding van enkele inwoners voor de meeste streek bewoners als een volslagen verrassing kwam. De bewoners waren blijkbaar ten einde raad maar naar de rechter gestapt om wat gedaan te krijgen. „Ze hebben altijd hun heil gezocht bij de overheid, maar alle stappen hebben gefaald. Een uitspraak van U, meneer de president, is dan ook de enige mogelijkheid om aan de hinder van de drogerij op korte termijn paal en perk te stellen", zei de advocaat van de bewoners, mr. Th. E. Bouma uit Bergen op Zoom. Officieel was bij dit kort geding het pas gepensioneerde hoofd van de openbare lagere school, mevr. M.E. van der Slikke-Minderhout uit de Langeweg eiseres en dhr. A. Bijnagte, keurmeester groenten en fruit en wonende aan de Langeweg, eiser. Hun advocaat was mr. Bouma. De gedaagde was B.V. drogerij Marknesse te Ouderkerk aan de IJssel, kantoorhoudende te Dronten, met als advocaat mr. F. van der Wind. In de dagvaarding werd gesteld, dat eisers door de exploitatie van de drogerij in het genot van de eigendom van hun huis dermate ernstige hinder ondervinden, dat zij daardoor op onredelijke wijze in het genot van hun eigendom worden beperkt. De drogerij maakt inbreuk op het eigendomsrecht van de bewoners, wat als onrechtmatige daad moet worden aangemerkt. Door exploitatie van de drogerij wordt dermate veel stank, lawaai, stof, roet en andere vieze en vettige substantie verspreid, dat eisers enerzijds dikwijls hun huizen niet uit kunnen en gedwcngen zijn ramen en deuren gesloten te houden, anderzijds worden de huizen, de erven en wat zich daarop bevindt met onder meer roef, stof en vettige substantie besmeurd. Tengevolge van dit alles verminderen de huizen ernstig in waarde. Alle stappen van eisers - en vele andere - bij de gemeente en andere overheids instanties om aan de hinder paal en perk te stellen, zijn tot op heden tevergeefs geweest. Eisers hebben, nu de waardevermindering van hun huizen dagelijks voortduurt en daarom dagelijks groter wordt, recht en belang dat op zo kort mogelijke termijn wordt ingegrepen, zodat een procedure in kort geding rechtvaardig is. De rechtbankpresident werd gevraagd de drogerij te veroordelen om binnen acht dagen na bete ening van het vonnis, na te laten f i 'ijven nalaten iedere handeling waardoor hinder aan eisers wordt toegebracht in het genot van hun eigendom of deze hinder binnen de hiervoor gestelde termijn met zodanige middelen te beperken als de president zal vermenen te behoren. Dit alles op verbeurte van een dwangsom ten behoeve van eisers van 10.000 gulden voor iedere dag of gedeelte van een dag dat de drogerij een of meer van de bij dit vonnis aan haar op te leggen verboden of geboden overtreedt en met veroorde ing van de drogerij in de kosten van deze procedure. Tot zover de dagvaarding bij dit kort geding. In zijn pleidooi schetste mr. Bouma de hele gang van zaken met de drogerij sinds de oprichting in 1946 voor namelijk de periode na 1965. In dat laatstgenoemde jaar gaf de voormalige gemeente Scherpenisse de drogerij een revisievergunning voor het drogen, malen en persen van groen- voedergewassen. (gras, klavers, lucerne). Vier inwoners tekenden beroep aan bij de Kroon en in 1968 verbond de Kroon een aantal voorwaarden aan de vergunning. Oktober 1968 vroeg de drogerij wegens wijzigingen in het bedrijf een nieuwe vergunning aan, waarvan belang hebbenden in maart 1970 mededeling werd gedaan door de gemeente. Dhr. J. Geuze uit de Laban Deurloostraat diende bezwaren in bij B. en W. vanwege overlast door verwerking van pulp en andere produkten (waarvoor nimmer vergunning is verleend) bijvoorbeeld kunstmest, ten gevolge waarvan o.a. een ontploffing plaatsvond. Dhr. Geuze voerde boven dien aan dat de drogerij een aantal door de Kroon opgelegde voorwaarden niet naleeft. Het is opmerkeleijk, zo stelde mr. Bouma, dat de bezwaren van meer dan vijf jaar geleden ook nu in hoge mate bijdragen aan de hinder. Men verwerkt stoffen waarvoor geen vergunning is verleend en lapt door de Kroon opgelegde voorwaarden aan de fcaars. Zou de drogerij zich eindelijk eens gaan beperken tot het verwerken van groen, voeders en zou zij eindelijk eens de opgelegde voorwaarden naleven, dan zou naar alle waarschijnlijkheid een aanzienlijk deel van de bezwaren van de inwoners van Scherpenisse worden weggenomen, aldus mr. Bouma. Ondanks het bezwaarschrift van dhr. Geuze gaven B. en W. van Scherpenisse op 13 april 1970 toch de verzochte vergunning waarmee de door de Kroon in 1968 opgelegde voorwaarden kwamen te vervallen. De drogerij kreeg nu een onvoorwaardelijke vergunning tot het verwerken van groenvoeders. In een begeleidende brief wezen B. en W. wel op klachten en overlast waarna zij erop aandrongen strikt volgens de ver gunning en met zorgvuldigheid te werk te gaan. De arbeidsinspectie in Breda ging tegen de door B. en W. verleende vergunning in beroep omdat er voor waarden gesteld hadden moeten worden. Intussen draaide de drogerij en Pinksteren 1970 moest in de Langeweg een bo^d met de veelzeggende tekst „braakgevaar" geplaatst worden. Op 20 oktober 1970 diende de drogerij een verzoek in tot het verwerken van land- bouwprodukten en veevoeders. Op 8 juli 1971 (net na de gemeentelijke herindeling) dienden 28 omwonenden een bezwaar klacht in bij B. en W. en nadat in september 1971 de gemeente kennis gaf van het verzoek van de drogerij tot het verwerken van land- bouwprodukten en veevoeders, brak een storm van protesten los. Op 8 oktober 1971 werd een hoorzitting gehouden in het Holland Huis, waarbij zo'n 90 mensen aanwezig waren. Er werden 70 bezwaren ingebracht tegen de verzochte aanvrage en de bestaande inrichting. 0.a. van dr. J. Helleman (huisarts), Watermaatschappij Zeeland, de beide lagere scholen en de kleuterscholen. Op 26 oktober 1971 trok de drogerij de vergunning tot nagenoeg onbeperkte uitbreiding in. Inmiddels was op 30 augustus 1971 wel een veel beperktere vergunning aangevraagd om groen- voeder en bietenpulp te drogen. Op 26 oktober werd hieraan nog bierbostel, granen en wortelen toegevoegd. Omwonenden dienden weer bezwaren in, zowel schriftelijk als tijdens een hoorzitting in december 1971. De drogerij kreeg de aangevraagde vergunning nimmer en heeft daarom nog steeds slechts vergunning tot het verwerken van groenvoeders. Op 12 oktober 1971 lieten B. en W. de drogerij weten, dat tot sluiting van het bedrijf zou worden overgegaan als men bietenpulp (waarvoor geen vergunning was verleend) zou gaan drogen. De drogerij ging hiertegen in beroep bij de Kroon. Op 18 juni 1973 deed de Kroon uit spraak waarbij het beroep van de drogerij zonder meer ongegrond werd verklaard. Nu de drogerij zich nog steeds niet aan de beperking groenvoeders houdt, zijn kennelijk effectievere sancties nodig dan louter administratieve, aldus mr. Bouma. Tegelijkertijd deed de Kroon uitspraak in het beroep van de arbeidsinspectie tegen verlening °n 'n onvoor waardelijke vergunning door B. en W. van Scherpenisse. De Kroon noemde een aantal voorwaarden om o.a. de ernstige stofhinder te voorkomen: 1. Aanbrengen van een wasinstallatie of doekfilterinstallatie en een schoorsteen van 30 m. 2. Regelmatig reinigen van het inwendige van de schoorsteen 3. Temperatuur afgewerkte drooglucht aan het einde van de droogtrommels mag niet hoger zijn dan 120 graden celcius. 4. Gedroogd poedervormig produkt mag in of buiten de gebouwen niet los worden gestort en opgeslagen, deze produkten moeten in een gesloten systeem worden verwerkt. 5. De gehele installatie moet voortdurend in een goede en zindelijke staat van onderhoud verkeren. Volgens mr. Bouma houdt de drogerij zich evenmin aan deze voorwaarden, althans aan een gedeelte daarvan. Tussendoor werd op 26 maart 1973 nog een verzoek ingediend tot uitbreiding van de drogerij met een opslagloods en drie elektromotoren. Dertien omwonenden dienden een bezwaar in en de drogerij kreeg geen vergunning, maar de loods is imiddels wel gebouwd. Het zoveelste bewijs dat de drogerij alles aan de laars lapt en met verontacht- zaming van belangen van anderen, vol strekt haar eigen gang gaat. Op 27 augustus 1973 lieten B. en W. de drogerij weten, dat wegens het niet nakomen van door de Kroon opgelegde voorwaarden, nog steeds ontoelaatbare hinder werd veroorzaakt. Met name de stofverspreiding gaf onduldbare hinder terwijl de voorwaarden 2, en 4 niet en 5 onvoldoende werden nageleefd. Op 6 oktober 1973 schreven omwonenden weer naar B. en W. Het college stuurt 1 november 1973 weer een brief naar de drogerij waarin het sluiting van het bedrijf aankondigt per 1 december 1973 als dan nog niet aan de voorwaarden is voldaan. Hoewel de drogerij de voorwaarden nog steeds niet naleeft en ook andere produkten verwerkt dan groenvoeder, hebben B. en W. kennelijk nog steeds niet gedurfd tot sluiting over te gaan. Vandaar dit kort jl geding, aldus mr. Bouma. Op 22 april 1974 dienden omwonenden nogmaals klachten in bij B. en W., maar alles heeft tot op heden niets uitgehaald. De drogerij gaat rustig haar gang. Op 12 maart 1975 richtte dhr. A. C. van Heusden zich met bezwaren tot B. en W., maar hij kreeg een niets zeggend antwoord: tijdelijk waren er verboden produkten verwerkt maar op 16 april 1975 was dat volgens het college niet meer het gev?l. Meneer de president, het is tekenend voor de houding van de drogerij dat ze ondanks herhaalde waarschuwingen rustig voortgaat met het verwerken van verboden produkten en het niet-- Inwoners van Scherpenisse spanden donderdag een kort geding aan tegen de groenvoederdrogery in de Langeweg om op korte termyn paal en perk te stellen aan de hinder. Rechtbankpresident mr. P. van Empel uit Middelburg kwam voor de zitting ln het gemeentehuis te Sint-Maartensdyk de situatie by de drogery bekijken. Hij loopt hier (met zonnebril) in de Langeweg met rechts naast hem de advocaat van de inwoners mr. Th. E. Bouma uit Bergen op Zoom. Links dhr. A. Bijnagte, s&men met mevr. M. E. v.d. SUkke-Mlnderhoud de formele eisers ln dit kort geding. Daarnaast een juridisch medewerker van mr. Bouma, dhr. E. Nypels. De man met de hoed is de griffier van de rechtbank. nakomen van voorwaarden. Dat moet de drogerij in ieder geval worden ver boden, maar in wezen gaat het erom, dat aan de drogerij iedere handeling wordt verboden waardoor aan de omwonenden hinder wordt toegebracht in het genot van hun in Scherpenisse gelegen onroerende goederen. Als bewijs dat nog steeds hinder wordt ondervonden, legde mr. Bouma ver volgens 'n zestal recente verklaringen over van de heren N.J.M. Vinje, L. van der Graaf, C. Pipping, J. Geuze, en A. C. van Heusden allen uit de Laban Deurloostraat en A. C. van der Werf uit de Langeweg. De advocaat stelde vervolgens verder dat eventuele argumenten van gedaagde verband houdende met de werkgelegen heid of met de waarschijnlijk hoge kosten van voorzieningen, geen steek houden. Er werken nu waarschijnlijk slechts vijf werknemers en de drogerij heeft reeds herhaaldelijk stappen ondernomen de inrichting naar elders te verplaatsen. Voorts wist B.V. Marknesse bij overname van het bedrijf van coöperatieve groenvoederdrogery in 1970 dat er een zeer beperkte ver gunning was en dat de gebouwen in slechte staat van onderhoud verkeerden. Mr. Bouma stelde tenslotte dat de sluiting van het bedrijf niet nodig is, als de drogerij zich maar aan de beperkte vergunning en opgelegde voorwaarden houdt. Mr. F. van der Wind, advocaat van de drogerij, stelde in zijn pleidooi dat het betoog van zijn geachte tegenpleiter veel weg had van het verhaal van de buurman die te hard rijdt en geen bon krijgt. Zo wil men ook hier dat de drogerij doet wat die moet doen, zonder dat men de ernst of het gevaar in ogen schouw neemt. Is het nu werkelijk zo Thoolse dijkversterking kostbaar stuk. Volgend jaar haven van Stave- nisse. Raadsman drogerij vindt ge meente hoofdschuldige. Fliplandse raad koos voor ver betering A J. Polder ln plaats van Voorstraat. Smerdiekse veiling toch nog batig saldo. Sint Annalandse Rabo Bank ge zond bedrijf. Koningschutter kleiduiven. Ten Anker had gouden bruids paar. Succesvolle braderie in Staven Is - se. e Elfde braderie in Bergen op Zoom. Jan Overeenkamln het jaar van de vrouw. Keetie en Thijs Fase brachten handen wielerfans op elkaar. Wedstrijdprogramma KNVB. En het b halfjaarlijkse opruiming. VAKANTIE: REIZEN IS EEN ANDER WORDEN DAN MEN GEWEND IS TE ZUN. Dit nummer bestaat uit 12 paginaV De eerste dijkversterking in het kader van de Oosterscheldewerken wordt een van de duurste werken in het Waterschap Tholen. De dijk ln de Muyepolder, Oudelandpolder en Noordpolder tussen Sint Maartensdijk en Stavenisse wordt ongeveer twee keer zo groot als de bestaande zeewering. De verzwaring over een afstand van 5820 meter gebeurt vrijwel helemaal buitendyks op een stul^e aan de Noordpolder na. Ongeveer twintig meter van de huidige teen wordt een nieuwe teen gelegd voor een dijk van 4.70 tot 5.20 m. boven N.A.P. Buitendyks werken is geweldig duur, maar er komt een geheel nieuwe glooUng, dat voordelig is voor het Waterschap. Ing. J.D. Jagt, hoofd van de Technische Dienst van het Waterschap Tholen, zei dat dinsdagavond op de algemene vergadering in het dorpshuis De Wimpel te Sint-Phillpsland. Dijkgraaf H. van Gorsel had in zijn openingsrede al aangekondigd dat op 20 augustus om elf uur een aanbesteding van de eerste dijkver sterking zal plaats vinden in Hof van Holland te Tholen. Het werk loopt vanaf het strandje bij de Pluimpot tot aan de polder Nieuw Annex bij Stavenisse. Voor het verhogen en verzwaren van de zeedijken met bijkomende werken is o.a. hodig 6Ö0.000 m3 zand, 130.000 ton mijnsteen, 58.000 m3 rivierklei, 67*000 m2 betonblokken voor glooiingen, 8000 m2 betonnen doorgroeisteen, 3000 ton asfaltbeton. Er moet 270.000 m3 grondwerk uitgevoerd worden en verder 35.000 m2 natuursteenglooiing. Dit werk moet uiterlijk 15 november 1976 worden afgeleverd. Het begin van de dijkversterking is er dan. Wij hopen dat alles volgens de planning verloopt zodat de laatste gedeelten van de totaal 50 km. te verbeteren dijken voor de herfst van 1979 opgeleverd kunnen worden, aldus de dijkgraaf. Het zand voor de dijkversterkingen wordt uit de Oosterschelde gehaald, maar de overige materialen moeten allemaal worden aangevoerd via de haven van Sint Annaland. De wegen van het Waterschap zullen hierdoor wel een paar vrachtauto's te verwerken krijgen met alle gevolgen vandien. Uitgangspunt is echter, dat de dijkver sterkingen in het kader van de Oosterscheldebeslissing, het Waterschap niets mogen kosten. De nieuwe dijk krijgt een kruinbreedte van 2,5 m. en behoorlijke toegangen. De berm komt op zo'n vijf meter NAP in plaats van 2,5 3 mter nu. Bij de Noordpolder komt de nieuwe dijk een eindje naar binnen, maar bij de Heideweg gaat die weer naar buiten. Voor dit eerste werk zijn duidelijk bijzondere omstandigheden aanwezig om het vrijwel helemaal buitendijks uit te voeren. Bij Schakerloo te Tholen en ,t Scheldt bij Stavenisse gebeuren de dijkversterkingen binnendijks vanwege de grotere glooiingen. Op enkele dijken tussen Oud-Vossemeer en Tholen en bij Anna Jacobapolder zijn kistdammen aangebracht in verband met de afsluiting van het Volkerak en de Schelde-Rijnwerken. Deze kistdammen tellen niet om de veiligheidsfactor 1: 500 te krijgen, wat het uitgangspunt is bij deze dijkversterkingen. Voor 1976 staan de stadwallen van Tholen en het zuiden van Sint Philipsland op het programma, evenals het aller urgentste volgens de dijkgraaf, de haven van Stavenisse. Hiervoor is een apart ingenieursbureau ingeschakeld. Het Waterschap wil niet dat de haven verdwijnt en mogelijk komen dan drie mogelijkheden in aanmerking: 1. een keersluis in de havenmonding, 2. een verkorte haven met net zoveel aanleg mogelijkheden door voor de bebouwing een dam in de haven te leggen en de overige dijken te verzwaren, 3. de hele haven open laten en alle dijken verzwaren. Hiervoor zouden huizen afgebroken moeten worden, zodat de dijkgraaf deze laatste mogelijkheid niet zo zag zitten. In 1977 staan Schakerloo, Deurloo, Razernij, de Scherpenisse- en Poortvlietse polder op het programma evenals de dijk bij de haven van Anna Jacobapolder. In 1978 de dijk tussen Stavenisse en Sint Annaland en in 1979 de Van Haatten en Hollairepolder. Het is onvoorstelbaar wat een reeks van problemen de beslissing om een stormstuwcaissondam in de Oosterschelde te bouwen, met zich meebrengt, zei dijkgraaf Van Gorsel. Dhr. Jagt deelde nog mee dat onder het programma ook valt. een duikeronderr zoek bij het vallengevoelig gebied rond Stavenisse. Op 14 augustus vindt de aanbesteding plaats van de verbreding en verbetering van gedeelten Vogelzangsedijk, Gankelweg, Ceresweg. Gortzakweg, Vermuydenweg en Van der Slikkeweg, totaal 5235 m. Dit is mogelijk nu het provinciaal bestuur wat meer armslag heeft gekregen in het kader van de wet uitkering wegen. Van rijkswege zijn ten behoeve van de werkverruiming meer bijdragen beschikbaar gesteld. Dit is voor het Waterschap een meevaller daar men toch wat sneller tot verbredjng en verbetering van het quartaire wegenstelsel kan komen. Dit is hard nodig daar de doorgaande wegen voor het steeds toenemende verkeer nu eenmaal te smal zijn met alle gevolgen van dien: stuk rijden van de zijkanten enz. Het Waterschap hoopt de mogelijkheid van verbreding steeds sneller door te kunnen laten gaan om de onderhoudstoestand van de wegen bij te kunnen houden. Er is ook nog 42 km. aangemeld en ook reeds genoteerd om met DACW-subsidie uitgevoerd te worden. Dat zou het Waterschap Tholen op langere termijn behoorlijk ontlasten, meende de dijkgraaf. Tn aanzien van de wet uitkering wegen sprak dhr. van Gorsel de hoop uit dat de nieuwe verdeelsleutel ook voor het Waterscahp Tholen io de onderhouds- en verbeteringskosten wat meer soulaas zal geven. Een ruime verdubbeling, vooral van de onderhoudsbijdrage, zou naar onze mening billijk en recht vaardig zijn. Bovendien zou deze bijdrage zoals die van de Waterkeringen waardevast dienen te worden. Om onze wegen in een redelijk goede onder houdstoestand te houden, is elk jaar meer geld nodig. Niet alleen door de kostenstijgingen, maar ook door het steeds maar toenemende recreatief en overig plaatselijk verkeer. Het wordt dan ook niet rechtvaardig geacht de al maar zwaarder wordende onderhouds- lasten door de ingelanden te laten dragen. Het Waterschap zou het zeer reëel vinden als het onderhoud van onze wegen bijna geheel uit het wegenfonds en/of de algemene middelen gefinancierd zou worden, uitgezonderd enkele specifieke ontsluitingen en niet- doorgaande doodlopende wegen, onderbanen zeeweringen, opritten, percelen, enz.", zei de dijkgraaf. Hoofdingelande A. C. Breure haakte daar later nog op in en vroeg zich af, of er geen druk uitgeoefend zou moeten worden op de bevoegde instanties om Dhr. J. Neele en mevr. A. W. Neele- Slager, afkomstig uit Stavenisse maar nu al negen jaar bewoner van Ten Anker in Tholen, vierden 9 juli temidden van medebewoners en familie hun gouden huweiyksfeest. Aan geschenken en felicitaties ontbrak het niet. Verslag zie pag. 9

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1975 | | pagina 1