m, BESTEMMINGSPLAN G0RIS HOEK WEER STAPJE VERDER Meester Boot benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau DIENSTBAAR Gemeentebestuur, onderwijs en dorpsgemeenschap Sint-Annaland maakte er grootse hulde van VRAAG NAAR MANNEN GERICHT DEZE WEEK Veilingberichten Thoolse telers brengen aardappelen in Sint Annaland Thoolse Commissie ruimtelijke ordening besprak resultaat vooroverleg Rondweg Poortvliet Uitvoering in fasen Bezwaarschrift Dekker Tijdelijke vergunning Uitbreidingsmogelijkheden Ruim 45 jaar bij onderwijs Benoeming Ridder In andere gedaante Zie vervolg pag. 5 Donderdag 10 juli 1975 31e jaargang no. 34 Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Slnt-Pliilipsiand, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad - Postbus 5 - Sint Annaland - Telefoon 01665 .375 Postgiro 12.44.07- Rabobank 30.30.05.556 Verschijnt elke donderdag. Abonnementsprijs 10.25 per halfjaar. Per post 12,00 Losse nummers 0,50. Sluitingsdatum advertenties dinsdagmiddag 16.00 uur Adver tentieprijs 023 par mm btw. Spierinkjes t/m 20 woorden 4,68 incl. btw. contant, op rekening 5,20 Incl. btw Hoofdredacteur - uitgever G. Heiboer. In het verleden een woord met een niet te beste klank. Het hield immers vaak verband met verdrukker en verdrukte. Nog eerder had het zelfs te maken met slavenwerk. De laatste jaren kreeg het woord een belangrijk mildere betekenis. Het dienstbaar zijn is vooral de laatste weken nogal in onze kolommen tot uitdrukking gekomen. Er waren ook zoveel afscheidsbijeenkomsten en daarmee veel woorden van erkentelijkheid voor bewezen diensten. Bewezen diensten aan bejaardentehuis of school. Ook aan de gemeenschap in haar geheel. Het werd zelfs gehonoreerd met een ridderorde. Iets waarmee gewoonlijk zuinig wordt omgesprongen en dat voor het lager onderwijs zelfs nauwelijks haalbaar is. Daar moet nog wat meer dienstbaarheid bijkomen. De jaren door heeft het onderwijs en dan vooral de mannelijke en vrouwelijke leerkrachten, op het platteland extra betekenis gehad. Niet alleen omdat het om de voorbereiding van onze jeugd ging op taken in de maatschappij, maar vooral omdat de aan het onderwijs leiding gevenden veelal betrokken waren of werden bij het gemeenschaps leven en daaraan ook de nodige impulsen gaven. Die hulde mag er zijn en men leest het nu toch niet, want men is met vakantie. Dat onderwijs had lang de naam dat er meer vakantietijd was dan dat er gewerkt werd, maar ook die tijd is voorbij. Ieder weet nu wel beter, al kan men in een bepaalde periode van het jaar nog wel eens jaloers zijn. De op het platteland werkende onderwijzers hadden vooral daarom extra betekenis omdat de intellectuele laag gewoonlijk gering was. Er groeiden uit onderwijzers en nog meer uit school hoofden dirigenten, voorzitters van ver enigingen, initiatiefnemers van nieuwe dingen en zelfs algemene gemeen schapsadviseurs. In dat opzicht daalde de functie enigermate in waarde, naarmate het intellect de laatste jaren een bredere en algemenere basis kreeg. Maar nog altijd blijft op het platteland een onderwijzer vaak niet alleen maar schoollesgever. Vandaar ook vaak extra waardering van een gemeenschap. Het werd dezer dagen nog eens geaccentueerd en het is geen overbodige zaak. Een waardering die zich uiteraard niet behoeft te beperken tot dat onderwijs, maar tot allen die zich buiten hun werkkring inzetten voor het geheel. Men kan er in rollen, men kan het zoeken of het met een eerlijke uitspraak dienaangaande eens te zijn: ik heb er ook m'n plezier aan beleefd. Vanzelfsprekend moet de liefde niet van een kant komen en zo kan het mes van twee kanten snijden. Maar belangrijk blijft het voor kleine kernen, dat er mensen zijn die zich daartoe extra willen inspannen. Als hobby, om het eigen plezier, mogelijk tegelijkertijd wat om de eer of het vergaderuitje. Maar dat zijn in wezen toch bijeenkomsten. Daarom is het goed dat op z'n tijd zo'n gemeenschap blijk van haar erkentelijkheid voor die inzet heeft. Er gebeuren wel minder oprechte dingen. De commissie ruimtelijke ordening van de Thoolse gemeenteraad heeft ben* dinsdagavond geadviseerd snel werk te maken van het bestemmingsplan Gorishoek te Scherpenlsse. Het ontwerp kan binnenkort een maand ter inzage worden gelegd nadat nog een paar punten ztyn bijgeschaafd. Daarna kan zo spoedig mogelijk een uitspraak van de gemeenteraad worden uitgelokt. De resultaten van het vooroverleg met diverse instanties leverden dinsdag avond op een aantal puntten nog wat discussie op. Zo had het landbouwschap aangegeven welke toegangswegen naar Gorishoek verbreed moeten worden tot vijf meter. Als dit niet zou gebeuren, gaf men geen goedkeuring aan het plan. Stedebouwkundige J. Kelderman noemde dat een beetje vergaand. „Met de waarschuwing voor de verkeers problematiek ga ik accoord, maar het landbouwschap redeneert verder uit een onbewezen stelling. Waar halen ze de wijsheid vandaan dat de wegen tenminste vijf meter breed moeten worden? Ze hebben geen gegevens van verkeerstellingen. Het aantal recreanten in Gorishoek neemt met dit plan ook niet of nauwelijks niet toe. Het gaat namelijk om een uitdunning van de bestaande bezetting." Raadslid J.Versluijs(CHU) voerde aan dat iedereen kan zien dat de toegangswegen naar Gorishoek onvoldoende zijn, zeker op vrijdag- en zondagavond is het druk. Dikwijls moet pien de berm in. Dhr. Kelderman zei dat men voor uitzonderingsgevallen als de spits van aankomst en vertrek geen investeringen kan doen. 's Zondagavonds staat er bij de uittocht van Schouwen ook een file van Zierikzee tot Rotterdam, maar niemand legt daarvoor zes baans wegen aan. Burgemeester J.E. van Boeijen wierp de vraag op wie de verbetering van de toegangswegen allemaal moet betalen. Subsidie uit de CRM pot zal onmisbaar zijn. B en w zeggen: De gebruiker betaalt. Net zoals bij de aanleg van wegen in de bebouwde kom zal hier wat op het zomerhuizenterrein e.d. moeten drukken. De recreatiebelasting biedt niet veel mogelijkheden daar de lasten nu al hoger zijn dan de inkomsten. Raadslid P.van Schetsen(PvdA) vond de wegenproblematiek nogal heel wat. Hij meende dat bijvoorbeeld een nieuwe rondweg bij Poortvliet nooit op dit bestemmingsplan zou kunnen drukken. Raadslid Versluijs had geruchten gehoord dat de rondweg versneld aangelegd zou worden. De burge meester zei dat die geruchten wat b en w betreft, niet gerechtvaardigd zijn. Hij dacht dat de nieuwe rondweg er pas ligt als plan Gorishoek gerealiseerd is. Raadslid Versluijs meende te weten dat een deel van de wegen die het land bouwschap verbreed wil zien, door het waterschap reeds aangemeld zijn voor DACWsubsidie. De rest zou de gemeente misschien kunnen doen uit de recreatiebelasting. Dhr. Versluijs stelde namelijk dat de verblijfsrecreanten (die recreatiebelasting betalen) meer gediend zijn met betere toegangswegen dan parkeerterreinen. Daar wordt de recreatiebelasting nu ingestoken, maar de dagrecreanten die er voornamelijk gebruik van maken, vallen niet onder de recreatiebelasting. De burgemeester stelde tenslotte dat de vraag wie de wegenverbetering betaalt, tijdig beantwooord moet worden. De commissie stemde in met opmerkin gen van de Provinciale planologische commissie dat het aan te leggen zomer huizenterrein in fasen uitgewerkt moet worden. Hierdoor houdt het gemeente bestuur een greep op de ontwikke- lingeft. Een deel van het terrein is nodig voor verplaatsing van de Zeester. Ook op het opnemen van de dienst woningen bij campings in de bestemming kampeerterrein (om verkoop aan derden te voorkomen) riep geen bezwaren op. De H.I.D. voor de landinrichting had bezwaren tegen het uitgroeien van camping de Pluimpot in verband met het vlakbij gelegen natuurgebied, dat nu zelfs al reservaat werd genoemd. Stedebouwkundige Kelderman tilde niet zwaar aan deze opmerkingen. Een brief van de kampeerraad over controle op de naleving van de plan voorschriften, begrippen als trekkers e.d. viel bij b en w niet in goede aarde. De burgemeester vond dat functionaris sen van de kampeerraad zich opstellen als wijze profeten met grijze baarden, terwijl men slechts adviezen geeft. Wij bepalen het beleid. Ik ben niet kapot van die opmerkingen van de kampeerraad, aldus de burgemeester. Stedebouwkundige Kelderman noemde het jammer dat de kampeerraad over overheidsbetutteling spreekt en zo'n toon in de brief gebruikt. Hij wees erop dat exploitanten de vrijheid hebben om te kiezen wat ze willen, maar daaraan moeten ze wel consequent vasthouden. Het zich houden aan de richtlijnen van het bestemmingsplan noemde dhr. Kelderman een zaak van vertrouwen. De commissie behandelde uitvoerig het bezwaarschrift van de fa. P.Dekker en zn. tegen het ontwerp-bestemmingsplan gedempte haven Sint-Annaland. Dhr. J.Dekker lichtte de bezwaren ter ver gadering nog mondeling toe. Ten eerste had hij bezwaar tegen de bestemming groenstrook Havenweg omdat anders de houten showroom zou moeten ver dwijnen. Ten tweede vreesde de fa. Dekker financiële gevolgen van afslui ting van de Spuistraat en het invoeren van tweerichtingsverkeer in de Tonhuis- straat. Aan de achterkant van het gebouw zouden door 80-100 cm brede muren (oude zeewering) deuren gemaakt moeten worden. Verder zou verplaat sing van de smeerbruggen nodig zijn. Achter zou men parkeerruimte ver liezen, terwijl door de moeilijkere lig ging van de benzinepompen de verkoop achteruit zou gaan. De andere inrich ting van de garage schatte dhr. Dekker wel op 40 tot 50.000 gulden. De burgemeester wees ten aanzien van de houten showroom, de voormalige watersportwinkel Tagrijn, op het aflopen van de tijdelijke vergunning. De voormalige eigenaar Benelux Yacht uit Bergen op Zoom had dhr. Dekker wel verteld dat het een tijdelijke vergunning was, maar dat het houten gebouw mocht blijven staan. Dhr. Dekker had dit nog aan wethouder A.J.Scherpenisse gevraagd en die had dit bevestigd. Raadslid van Schetsen betreurde het bijzonder dat Dekker met goede bedoelingen de showroom heeft gekocht en ingericht, terwijl het gebouw niet mag blijven staan. Hij noemde het sneu dat de burger bij informatie bij een wet houder verkeerde inlichtingen krijgt. De burgemeester betreurde dat ook, maar zei dat wethouder Scherpenisse dit niet met opzet gedaan heeft. Dhr. van Boeijen voegde er echter aan toe, dat het college van b en w zich niet gebonden acht aan mededelingen van een lid van het college of een ambtenaar. Toen bij geruchte bekend werd dat het houten gebouw verkocht zou zijn, is Dekker nog opgebeld, maar toen was het kwaad al geschied. De burgemeester noemde het allemaal erg vervelend, maar de tijdelijke vergunning was ver lopen en het gebouw moet volgens het bestemmingsplan weg. Aan G.S. van Zeeland is gevraagd de tijdelijke ver gunning alsnog te verlengen. Als dat doorgaat, kunt u het gebouw afschrijven zodat de pijn wat verzacht wordt, aldus de burgemeester. De andere bezwaren werden tijdens de discussie grotendeels opgelost. Dekker hoeft in elk geval geen nieuwe ingangen Sint Annalands meester Boot mad oud worden en dat zal ieder hem in en bulten die gemeenschap graag gunnen, de vierde juli 1975 zal hem en z(jn vrouw alttyd herinneren aan een bijzondere btyeenkomst in het dorpshuis. Bijzonder niet alleen, maar dat ook zeker, omdat hy op ztyn pensioengerechtigde leeftjjd de hoge konink lijke onderscheiding uit handen van; burgemeester Van Boeyen kreeg opgespeld: Ridder in de Orde van Oranje Nassau, maar byzonder eveneens omdat het streek- onderwijs en de gehele plaatseiyke gemeenschap hem een grote hulde bracht voor zijn op zo velerlei terrein persoonlijke inzet voor die streek en zyn dorp. De nieuwe Ridder erkende in zyn dankwoord eeriyk: ik heb het ook gewild en ik heb het ook graag gedaan. Dat betekende echter niet dat de waardering daar minder om was. Met een ontvangst van de genodigden door de ceremoniemeesters A.J.Soeters en Ph. van der Weele was het de voorzitter van de oudercommissie de heer J. Hommel die een welkomstwoord tot de volle dorpshuiszaal richtte. Hij deelde daarbij mee, hoe oud-burge meester en mevr. F.M.Boogaard wegens ziekte verhinderd waren en moest tot hun spijt wegens vakantie of om andere redenen ook de heer en mevrouw Kooijman (uit Bergen op Zoom), de inspectrice van het onderwijs mevr. Bouman en nog wat andere genodigden verontschuldigen. De heer Hommel was het Thools gemeentebestuur erkentelijk voor de bij het afscheid van de heer C.J.C.Boot als hoofd van de openbare lagere school te Sint Annaland aange boden receptie. Een bijzonder welkomstwoord was er voor burge meester en mevrouw Van Boeijen, oud burgemeester en mevrouw Baas, wet houder C.J. Moerland en wethouder A.J.Scherpenisse. Aanwezig waren verder van het gemeentebestuur de fractievoorzitter van de SGP Th. Aamoudse uit OudJ/ossemeer, van de VVD M. van Damme uit Sint Maartensdijk en van de PvdA de heer P. van Schetsen uit Sint Annaland, die ook lid is van de oudercommissie. Dat bijzonder welkomstwoord was er ook voor mevrouw de Casembroot baronesse van der Feltz, die als ambachtsvrouwe een uitnodiging had ontvangen en bovendien destijds het nieuwe gebouw opende als „De Casembrootschool" Aanwezig waren eveneens de hervormd predikant Ds. J. Code en de vroegere Sint Annalands predikant en mevr. van Griethuijsen uit Oud-Beijerland. Uiteraad ook de familie van de heer Boot ern afgevaardigden van het onderwijs in de streek en het plaatselijk verenigings leven. Eerste spreker was burgemeester J.E. van Boeijen, die volop reden voor het gemeentebestuur aanwezig achtte om deze receptie aan te bieden aan het scheidend schoolhoofd de heer Boot met een zo geweldig aantal dienstjaren. Vanaf 1929 bij dat onderwijs, werd het vanaf augustus 1936 Sint Annaland, dus ook 39 jaar. Een zo lange tijd op dezelfde plaats te zijn van iemand die daar niet geboren is getuigt niettemin van een verknochtheid aan de streek.. Sint Annaland zag door de heer Boot generaties opgeleid en geen wonder dat op deze avond zovelen van hun belangstelling blijk geven. De heer Boot heeft niet alleen de huidige inspectrice, maar ook haar vele voorgangers meegemaakt. We kunnen met recht en reden verklaren, dat hier CJ.C. Boot werd vrijdagavond by zyn afscheid als hoofd van de openbare de Casembrootschool in Sint-Annaland benoemd tot Ridder in de orde van Oranje Nassau. Deze bijzonder hoge onderscheiding kreeg meester Boot omdat hy naast zijn onderwijzerschap ook velerlei wijze het Sint-Annalandse verenigingsleven diende. Rechts zyn echtgenote en links zyn zoon Rien met echtgenote. te maken of smeerbruggen te ver plaatsen. Stedebouwkundige Kelderman vond zelfs dat de situatie voor Dekker iets gunstiger wordt omdat men directer in het gezicht komt en de Tonhuisstraat belangrijker wordt. Bovendien is er 700 m2 uitbreidings mogelijkheid aan de achterkant nu de Spuistraat afgesloten wordt. Vanuit de Tonhuisstraat kan naar de Spuistraat een niet-openbare verharding worden aangebracht voor de bereikbaarheid van de benzinepompen. De burgemeester wees er nog op, dat bij planschade de fa. Dekker volgens de wet schadevergoeding kan eisen. Dhr. van Schetsen zag toch nog wel bezwaren, want nu zijn er al problemen bij garage Dekker met twee rijen gepar keerde auto's. Dhr. Kelderman zei dat de huisjes aan de dijk bij het dominees hof gesloopt worden zodat de dijk wat kan opschuiven. Bij de garage komt dan een voorterrein van 5 tot 2 1/2 meter zodat de weg van 7 1/2 a 8 meter verder van de garage af komt. Auto's zullen blijvend aan de voorkant de garage kunnen binnenrijden, de smeerbruggen op. Dhr. Kelderman adviseerde wel in de Tonhuisstraat een parkeerverbod in te stellen. De burgemeester vroeg zich af of stilstaand verkeer voor de garage perse nodig is. Achter het gebouw komt straks meer ruimte voor te repareren auto's e.d. het ingaand verkeer stormt Sint- Annaland ook niet binnen. Het is geen Highway. Voorzichtigheid is geboden", aldus de burgemeester. Behandeling van bestemmingsplan Buitenzorg in Tholen werd uitgesteld J omdat de schetsplannen niet klaar bleken te zijn. Plan D'ee Poorvliet ging er zonder meer door, aangezien de j hoorzitting vorige week geen problemen i opleverde. De geregistreerde arbeidsreserve van mannen op het eiland Tholen daalde tijdens de maand juni 1975 van 108 tot 98 mannen. De vraag naar arbeidskrachten onderging weinig verandering en omvat een aantal van 37. In vergelijking met de overeenkomstige data van het vorige jaar ligt de geregistreerde arbeidsreserve nu iets hoger. De vraag naar mannen is echter aanzienlijk verminderd. Onderstaand overzicht geeft de juiste situatie weer. Beroepsgroepen mei '74 juni '74 mei '75 juni '75 Bouwnijverheid 12 8 9 6 Grondwerken etc. 22 12 14 13 Chem. nijverheid 4 4 5 5 Metaalnijverheid 6 15 9 13 Niet varend verkeerspersoneel 3 3 12 11 Kantoor-en onderwijzend pers. 5 7 9 14 Los arbeiders 8 6 13 10 Minder-geschikten 6 6 16 9 Overige beroepsgroepen 27 30 21 17 Geregistreerde arbeidsreserve 93 91 108 98 Vraag 59 57 36 37 Bouwny verheid: De werkgelegenheid in de bouwsector is voldoende te noemen. Hoewel verscheidene grote objekten gereed zijn gekomen, of in 'n vergevorderd stadium van uitvoering verkeren, heeft dit niet geleid tot een stijging van het aanbod. De vrijkomende werknemers konden in eigen rayon of elders werk vinden. De vraag naar bouwvakarbeiders is gering. Er is slechts behoefte aan vakbekwame timmerlieden. In vergelijking met vorig jaar ligt het aanbod nu iets lager. WATER - spoor - en wegenbouw: De werkgelegenheid in eigen rayon is van geringe omvang. Voor dit soort werkzaamheden blijft men in grote mate afhankelijk van de werkgelegenheid in andere gewesten. Een 4-tal ingeschrevenen is werkzaam op aanvullende werken. In vergelijking met juni 1974 ligt het aanbod op hetzelfde niveau. Metaalny verheid: Het aanbod van metaalbewerkers nam iets toe door inschrijvingen van schoolverlaters. De vraag bleef onveranderd. Bij een koeltechnische apparatenfabriek bleef een dringend tekort aan geschoolden bestaan. Bij enkele constructiebedrijven ondervindt men stagnaties in de werkzaamheden door het uitblijven van bouwvergunningen. Het huidige aanbod ligt nu iets hoger dan een jaar geleden. Voeding - en genotmiddelenindustrie: De vraag naar inpakkers voor de banketindustrie is thans nihil. Vorig jaar was er aanzienlijk meer vraag naar ongeschoolden. De bedrijvigheid in deze sector zal toenemen, zodra de zilveruiencampagne een aanvang zal nemen. Landbouw en vissery: Het aanbod tractorchauffeurs en visserij personeel is vrijwel nihil. Incidenteel is er wel vraag naar tractorchauffeurs. Niet varend verkeerspersoneel: Het aanbod van chauffeurs onderging vrijwel geen verandering. Het aanbod ligt nu aanzienlijk hoger in vergelijking met juni 1974. Het ligt echter in de verwachting dat het aanbod in de komende maand zal afnemen. Kantoor- en onderwyzend personeel: In verband met het inschrijven van afgestudeerden nam het aanbod van kantoorbedienden toe. De plaatsingsmogelijkheden zijn steeds zeer gering. In vergelijking met juni 1974 is het aanbod zelfs verdubbeld. Losse arbeiders: Het aanbod van losse arbeiders nam iets af. Toch ligt het aanbod nu iets hoger dan een jaar geleden. Vrouwen Het aanbod van geheel werkloze vrouwen steeg van 19 tot 29. Een en ander is een gevolg van het inschrijven van schoolverlaatsters. Tevens is de vraag naar vrouwen t.o.v. vorig jaar aanzienlijk verminderd, t.w. van 50 tot 7. Nu is er aanzienlijk minder vraag naar inpaksters en modinettes. Diensten aan gemeenschap Spoed gevraagd voor realisering plan Gorishoek Wie moet en kan wegenverbetering betalen? Poortvlietse Rondweg duurt nog wel even Scheidend schoolhoofd werd ridder Nog bezwaren tegen plan gedempte haven Sint-Annaland Sint-Phllipsland nam afscheid van gemeente ontvanger Beneder Streekvoetbal en Vosmeer huldigde scheidende secretaris Verhees Competitie-indeling K.N.V.B. elftallen Haestinge had laatste volle bak schoolzwemmers Thoolse zwembad haalde nieuw record P.T.T. wist niet expres maar ook niet tydig expres brief te bezorgen Zaterdag tiende Smerdiekse ronde Zaterdag ook braderie in Stavenisse Zaterdagavond concert Helnkenszand in Sint-Annaland HEB GEDULD: ALLE DINGEN ZIJN MOEILIJK VOORDAT ZE GEMAKKELIJK WORDEN Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. Woensdag 9 juli. De yroege aardappelen zijn ook deze weqk prijshoudend gebleven en dat heen menig teler een extraatje mogen I opleveren. De nvoer nam wel stug toe, met name op de Sint-Annalandse I veiling. i Daar gingen de doré's 1 gisteren voor 76,10 tot 82.70. doré 2 voor 77,90 tot 79,doré apart 38,80 tot 65,drielingen 35,10 tot 37,10. j Kriel 80,tot 84,10. De aanvoer bedroeg 200 ton. Sint-Maartensdijk. Doré 1 73,— tot 78.10. Doré 2 73,— tot ƒ64,10. Apart ƒ51,80. Bintje 1 64,20. Drielingen 36,70 tot 37.90. Kriel 80.—. Aanvoer 770 kisten. Niet uitgesloen dat met de toenemende aanvoer de hoogste prijzentop is bereikt, maar de vroege Thoolse zijn uitstekend en hebben daarom gretige afnemers, die weer bewuste en consumenten hebben voor de smakelijke aardappel. kent. Een de gemeenschap dienend streekbewoner op velerlei gebied. Zoals in functie van het Ned. Rode Kruis afd. Tholen, maar vooral ook in de talrijke functies in eigen dorpsgemeenschap. De streek kent de heer Boot daarom ook in zijn eigen streek- en plaatselijke dienst betoon. Die gemeenschap is daarom blij dat u temidden van haar blijft wonen. Gemeente bestuur en de streek, vooral ook het eigen dorp is u voor dit alles bij zonder erkentelijk. Een waardering niet alleen voor ons allen maar ook van Ko ninklijke zijde. nj/durig sch orf dat veelzijdig gemeen- uitstekend onderwijs werd gegeven en dat Sint Annaland daarvan goede vruchten mocht plukken. Daarbij leerde de streek en ook wij als gemeente bestuur de heer Boot kennen als een gedistingeerd, innemend en correct medeburger. Na de onderwijsverdiensten van de heer Boot te hebben gememoreerd wees de eerste Thoolse burger er op, dat de gemeenschap dit scheidend schoolhoofd ook nog in een geheel andere gedaante Bij het zo langdurig schoolhoofd zijn, is veelzijdig gemeen- schapswerk 'een Koninklijke onder scheiding en, alaus burgemeester Van Boeijen.. het doet me ook persoonlijk veel genoegen u thans te mogen mee delen, dat u door Hare Majesteit Koningin Juliana zijt benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Er volgde een voor de familie Boot, maar ook voor velen in de zaal een ontroerend moment. toen de burgemeester genoemde versierselen bij de heer Boot bevestigde. Die laatste viel Zonder dat daarorfltrent al een definitieve beslissing is genomen lijkt het ook voor de veilingvereniging van Tholen-stad in de richting te gaan van opheffing. Het gonst althans an geruchten, maar dat houdt dan wellicht verband met het feit dat de Thoolse telers van vroege aardappelen hun produkt thans ook naar de Sint- Annalandse veiling brengen. De veiling in Tholen heeft nooit een groot kwantum vroege aardappelen verhandeld en al enkele jaren werd daarom in Sint-Annaland bemonsterd en geveild, waarbij echter de teler zijn produkt in de Thoolse veiling gebouwen aanvoerde. Nu gaat men zelf met het produkt naar Sint-Annaland. Er is voor de Thoolse teler in elk geval thans de gelukkige omstandigheid dat een uitstekende prijs wordt gemaakt van de vroege, waardoor het meer tijdrovende- en daarmee de hogere kosten van het vervoer naar Sint-Annaland kunnen worden opgevangen. Telkens is er nog dat gelukje in de agrarische penible situatie dat een jaartje of bepaald seizoen, dus ook een bepaald produkt een opleving brengt die hetzij de teler er wat bovenop brengt, hetzij tot uitstel van executie leidt. Begrijpelijk is overigens dat een eventueel opheffen van de veiling in Tholen van ingewikkelder omvang is als destijds voor Stavenisse. hoe betreurenswaardig op zichzelf dat ook was. In Tholen zit men namelijk ook met de fruitsector, c.q. de koelhuizen. Logisch dat bestuur en directie in het belang van haar leden de gehele samengang daarbij ook betrekt en dan pas tot voorzichtige, weloverwogen voorstellen komt. Ondertussen zet de verarming in de agrarische sector voor wat de bedrijvigheid betreft door. want vele jaren was er zowel in Stavenisse als in Tholen, in de laatste kern mede ook door de fruitopslag. volop bedrijvigheid via de veilingen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1975 | | pagina 1