Thoolse Dagen blijft jaarlijks streekcontact voor velen ZThomas SCHUTTE Uitslagen Thoolse Fokveedag Toch ruim 800 ruiterliefhebbers in de Pluimpot 10% KORTING bil: Boetiek „SNOOPY" Boetiek „SNOOPY" VAKANTIE AANBIEDING 00 BIKINI'S en BADPAKKEN M(C delta Donderdag 26 juni 1975 EENDRACHTBODE 7 Goed vee op Tholen Schapen Kampioenen yooR Moderne Brilmonturen BRUNING Boeiende ruitersport op zaterdag „Tweka" - „Young Shop" - „Linda-Lu" „Elle" - „Bllitys" Koop nu met kortingen voor uw vakantie ELEKTRONISCHE ORGELS! MUZIEKHANDE reinigt goedkoop zie maar kostuum4,75 mantel4,75 pantalon2,35 rok2,35 japon3,15 en nog goed ook probeer n^aar Tholen Stoofstraat 12 Na eerste aardappelveiling rooidatum verlengd „Het zou voor de veehouders In het bijzonder en voor de streek in het algemeen sptytlg zijn, dat de traditionele Thoolse Dagen, de ontmoetingsuren van de streek, tot het verleden zouden behoren." Dit commentaar in het streekblad werd zaterdagmiddag tijdens de officiële opening van de Thoolse Dagen door wethouder A. J. Scherpenisse nog eens onderstreept. Hty spoorde de commissie en de veehouders aan er alles aan te doen dit in ere te houden, want met nog talryke andere evenementen in de omgeving op dezelfde ttyd, bleken ook de negentiende Thoolse Dagen voldoende aantrek kingskracht uit te oefenen. Uiteraard was het niet zo druk als soms in vorige jaren het geval was, maar dat hangt ook wat af van het programma voor de zaterdag. Als zich dat voornamelijk tot de ruitersport beperkt, dan zijn het vooral de liefhebbers daarvan die present zijn. Zijn er andere spectaculaire evenementen, een parachutespringen, een rolschaatsenshow. een Swiebertje, dan wordt begrijpelijk een veel breder publiek getrokken. Zo leek het vrijdag voorde veekeuring ook niet bijster druk te zijn en toch was er een gering verschil met vorig jaar. Duidelijk is, dat er altijd een nog flinke categorie uit de streek voor de Thoolse Dagen zullen blijven komen, zelfs al is het een wat doorkruising van evenementen op Tholen. Een vaste vrijdag en zaterdag in het jaar, zonder afwijking, kan dat doorkruisen mogelijk voorkomen. Vorig jaar immers was het de eerste vrijdag en zaterdag in juli. nu de derde in juni en dat brengt ook andere organisatoren in twijfel. Een vaste prik en als het ware onherroepelijke datum zal voor de Thoolse Dagen nodig zijn. Zoals gebruikelijk was er die eerste dag veekeuring. Een wat mindere aanvoer en zelfs al enkele ingeschrevenen moesten verstek laten gaan vanwege de hooioogst. „Ik wil best, maar durf het met zulk goed weer niet te wagen vandaag het hooi te laten staan en morgen de kans te lopen dat er een regenperiode begint", zei een toch wel enthousiast Thoolse Dag-veehouder ons. Dat had met name wat invloed op de rundveekwantiteit. Wat de kwaliteit betreft viel het best mee, ook al waren er een paar beste stallen absent. De consulent voor de Akkerbouw en de Rundveehouderij in Zeeland en West- Brabant ir. J. A. Beukeboom concludeerde na de keuringen: goed vee op Tholen. De jury was het daarmee volledig eens. Ze vond de gehele inzending goed met daaronder enkele heel goeie koeien. Een kopnummer bijvoorbeeld was de koe met de beste uier. De kritiek daarop kon alleen zijn. dat het een 3e kalfskoe is, wat op zichzelf niet verkeerd behoefd te zijn. maar de jury ziet liever jongere koeien, wat immers tegelijkertijd meer perspectief betekent. Wat de stieren betreft was het aantal niet groot, maar de groepen koeien waren veelal uitstekend. „Daar kun je echt boer van blijven", vond de jury. Elders in dit nummer zijn de volledige uitslagen van de eerste prijzen opgenomen, zodat meer geinteresseer-i den daar een volledige indruk krijgen. Over de schapen oordeelde de jury, dat ze zowel kwalitatief als kwantitatief ruim voldoende kregen. Een aantal oudere rammen werd uitstekend genoemd. Bij dé jongere rammen was er wat meer afwisseling tussen goed en mindere koplopers. Geadviseerd werd vooral goed te letten op de jeugd bij de schapenfokkerij. De beoordeling van de kampioenen vond de jury zowel bij de schapen als bij het rundvee niet eenvoudig. De koplopers lagen zo dicht bij elkaar dat er lang gewikt en gewogen werd. De uitslag vindt men onder het totaal van de fokveekeuringen. Dezelfde middag was er ook de keuring van het Nederlandse Trekpaard en een beoordeling van het best aangespannen naar OPTIEK DROGISTERIJ v/h BESLING Fortuinstraat 12 BERGEN OP ZOOM tel. 33467 rijpaard. Tenslotte de immer boeiende show van Brooymans/Suurland vierspan koud bloed igen met een Yolanda van Meliskerke, Margriet van Malland, Sjonja van Bermeveld en Creole van Moerkapelle. Bravo, dat zo'n evenement telkens kan terugkeren. Al vanaf 9 uur was er de tweede Thoolse Dag paardendressuur op twee terreinen, dat van de Pluimpot en het nabijgelegen terrein Noom. Mens en dier probeerden alles om een zo goed mogelijk figuur te slaan en dat lukte bij velen wonderwel, zoals de hier volgende uitslagen bewijzen. Dressuur 8-tallen. 1. L.R. Zwinruiters, Nieuwvliet (M) 149 pnt., 2. L.R. Oranjeruiters, Axel (L), 131 pnt., 3. L.R. Oranjeruiters, Willemstad (L), 123 pnt., L.R. Reimerswaal, Kruiningen (L), 118,5 pnt., 5. L.R. Gouwe Reyers, Serooskerke (L), 110 pnt. Dressuur 4-tallen. 1. L.R. Schouwse ruiters, Dreischor, 131,5 pnt., 2. L.R. Strieneruiters, Steenbergen, 127 pnt., 3. L.R. Hulst, Hulst, 116,5 pnt., 4. L.R. Gouwe Reyers, Serooskerke, 112 pnC Individuele dressuur Klasse LI. 1. Ineke Bolleman, Mannix, Oranjeruiters Axel, 133 pnt., 2. Ben Badin, Comme il faut, Zwinruiters, 132,5 pnt., 3. Ada Nyman, Jessica, Weelruiters, 131 pnt., E. de Weert, Hazan, Stienruiters, 130,5 pnt., 5. Mej. R. Steendijk, Karin, Reimerswaal, 130 pnt. Individuele dressuur Klasse LI. 1. Christiaan Seydlitz, Efiopheye, Oranjeruiters Axel, 134,5 pnt., 2. D. Vermaas, Generaal, Eendrachtruiters, 132 pnt., 3. A. Sneep, Philip, Oranjeruiters Willemstad 130,5 pnt., 4. Annemarie v. Gelder, Marsja, Zwinruiters, 128,5 pnt., Mej. P. de Kok, Jonker, St. George, 126 pnt. Individuele Dressuur Klasse LI. J. de Wit, N.N., Strieneruiters, 140 pnt., 2. P. Breure, Komiek, Oranjeruiters Willemstad, 134 pnt., 3. Maatje Renierse, Lady Reveil, Goilwe Reyers, 128 pnt., 4. Carla Dieleman, Barbara, Oranjeruiters Axel, 123 pnt., 5. Mevr. Trotse veehouder Huib van der Jagt kam pioensstier Thoolse Dagen 1975. uit Poortvliet toont z|jn bezit als de BOSSTRAAT 23 - BERGEN OP ZOOM v Advertentie IM P. v.d. Vorm, Klaas Vaak, Oranjeruiters Willemstad 122 pnt. Individuele dressuur Klasse LI 1. J. Kouters, Lambiek, Strieneruiters, 148 pnt., 2. Andrea v. Kroonwijk, Floris, Hulst, 141 pnt., 3. Lue Missiaen, Suliëtte, Zwinruiters, 140 pnt., 4. Jenny Cambier, Maja, Zwinruiters, 137 pnt., 5. Mej. C. de Weert, Nico, Strieneruiters, 131 pnt. Individuele dressuur Klasse LI 1. G. Punt, Ivonne, Oranjeruiters Willemstad, 136 pnt., 2. Mia de Feyter, Leonard, Oranjeruiters, Axel, 132 pnt., ex eq J.P. Dalen, Rebel, Eendrachtruiters, 132 pnt., 4. P. de Kok, Jonker, St. George, 131,5 pnt., 5. Annemieke Verstraate Goldfox, Oranjeruiters Axel, 131 pnt. Individuele dressuur Klasse LI l.J. Stentel, Elza, Gouwe Reyers, 137 pnt., 2. Mevr. Blommerde, Maurits, Strieneruiters, 125 pnt., 3. J. P. v. Dalen, Mirabel, Eendrachtruiters, 124 pnt., 4. C. Steendijk jr., Kairouan, Reimerswaal (L2), 123,5 pnt., 5. Annelies de Feyter, Kassander, Oranjeruiters Axel, 123 pnt. Individuele Dressuur Klasse L2 1. Joy Booneschanser, Rodensky, Reimerswaal, 138,5 pnt., 2. Adri den Exter, Ravel, Oranjeruiters, Axel, 138 pnt., 3. Arnoud de Feyter, Tuncar, Oranjeruiters, Axel, 136 pnt., 4. Mej. L. Bom, Belinda, Oranjeruiters, Willemst. 135,5 pnt., 5. W. Reynierse, Killer, Walcheren, 133 pnt. Individuele dressuur Klasse M en Z (handicap) 1. Jac. de Wit, Hannabel, Strieneruiters (72), 139 pnt., 2. Suzan Malcorps, Coloriet, Zwinruiters, (Ml), 138 pnt., 3. J. Kouters, Koos, Strieneruiters, 126 pnt., A. Maljaars, Wervelwind, Oranjezon (M), 123,5 pnt., 5. R. v. Schilt, Siegfried, St. George, (Ml), 119 pnt. ZONNIG FESTIJN. De Thoolse Dagen hielden zich wat het weer betreft uitstekend, al waren de depressies wel dichtbij, zoals de volgende dag bleek. Maar deze zaterdagmiddag was het plezierig sporten en kijken. Er was om half twee een officiële opening voorafgegaan door wethouder A.J. Scherpenisse, die de plaats innam van een verhinderde burgemeester Van Boeijen. In een historische caleche werd het echtpaar Scherpenisse „de piste" binnengereden, waar de wethouder voor de microfoon de nog steeds komend toesprak. Het gemeentebestuur is de commissie erkentelijk, dat men jaarlijks een Pluimpot trekpleister organiseert, zo verzekerde de vertegenwoordiger van het gemeentebestuur. De landbouw en veeteelt staan de laatste jaren in een LIEVEVROUWESTRAAT 31 BERGEN OP ZOOM TEL. 01640 - 3 54 70 ongewild middelpunt en dat is niet zo plezierig, want aanleiding daartoe zijn de economisch negatieve uitkomsten. Daarom te meer hulde aan hen, die nog willen meewerken aan de Thoolse Dagen. Het grootste deel van onze bevolking steunt toch nog altijd op deze peiler en het zou een teleurstelling zijn, wanneer het onderdeel veeteelt niet meer voldoende belangstelling zou krijgen op de Thoolse Dagen. Naast het nuttige van de veekeuringen is er het aangename van de ontspanning via ruiterconcours, rally en een muzikale omlijsting. De belangstelling hiervoor strekt zich tot ver over de gemeentegrenzen uit. Met alle daaraan verbonden financiële risico's durft de commissie het toch elk jaar opnieuw weer aan de organisatie aan te pakken. Vaak speelde ook de weersgesteldheid een grote rol, maar daarover kan thans niemand klagen. De wethouder besloot met de wens dat ook na deze Thoolse Dagen lust en moed aanwezig blijven om er de komende jaren mee door te gaan. Een welkome variatie tussen het ruitergebeuren vormde het optreden van de Kon. muziekvereniging „Concordia" uit Tholen met majoretten en drumband die behalve wat concertnummers op het terrein zelf een kleurrijke show gaf. Plezierig was voor het korps dat hiertoe voldoende tijd in het programma was uitgetrokken, zodat men er niet als het vijfde wiel van een wagen bijhing. Dan was er het springconcours, de boeiende eenheidsdemonstratie van mens en dier. De uitslagen hiervan zijn: Uitslagen springen. Springen Klasse M/Z handicap. 1. Mej. A. Meulenbeld, Kasja, St. George, 2. Mej. B. de Vries, La Paloma, St. Martinus, 3. Mevr. Phernambeug, Romanus, Weelruiters, 4. J. Kouters, Koos, De Strieneruiters, 5. Ad Geluk, Atleta, Eendrachtruiters, 6. H. Comelisse, Soraja, Hulst. Springen Klasse L. 1. J. v.d. Kieboom, Romanov, St. George, 2. J. v.d. Kieboom, Laika, St. George, 3. Suzan Malcorps, Kalief, Zwinruiters, 4. M. v.d. Bijl, Solan, Schouwse ruiters, 5. Mevr. R. Pijnen, Quiny, St. George, 6. J. Kenjet, Kampioen koudbloeden. Een bundeling van kracht uit de stallen Brooymans. Ook deze foto's van C. Poot - Slnt-Maartensdljk. By de categorie schapen komen vaak dezelfde eigenaren opdraven als hoogste pryswinnaars. Tot die Thoolse top behoren dan de fokkers Van Hemert (rechts) en Geluk, beiden Sint-Maartensdyk. Brotton, Swinruiters, 7. P. Breure, Komeet, Oranjeruiters. Puissance. 1 ex eq: A. Mosselman Junosa, Reimerswaal, A. Hanse, Jordan, Schouwseruiters. 2 ex eq: Mej. A. Meulenbeld, Kasja, St. George, A. Kouwenberg, Jagor, St. George. Speciale attraktienummers waren driespan hackneys, een drietal historische aanspannen, vierspan koudbloedigen van de stallen Brooymans eri tenslotte de altijd weer indrukwekkende parade, waarbij Advertentie IM Een groep kwaliteitsvee, voorgeleid door Van' der Klooster uit Poortvliet en de zynen. «^vwwvwwvwwvwvv advertentie IM. Stieren. 1. Erik. geb. 18.12.1974. Fokk.-eig. Maatschap Duynhouwer, Scherpenisse. 1. Lieske's Pan. geb. 10.3.1973. Eig.: J.P. v.d. Jagt. Poortvliet. Vaarzen, geb. tussen 31.12.1974 en 1.3.1975. la. Betsie *18. Fokk.-eig.: J.J. v.d. Slikke. Poortvliet, lb. Emma, Fokk.- eig.: J.A. Dorst, Stavenisse, lc. Carolien, Fokk.-eig.: J.Hage, Tholen. Vaarzen, geb. tussen 30.6.1974 en 1.1.1975. la. Kaptein 29. Fokk.-eig.: A.C. de Hond. Oud Vossemeer, lb. Trijntje, Fokk.-eig.: J.F.G. van Oorschot, Poortvliet, lc. Dora, Fokk.-eig.: C.P. Lindhout, Poortvliet, ld. Corrie, Fokk.- eig.: J.A. Dorst. Stavenisse. Vaarzen en kalfvaarzen, geb. tussen 30.6.1973 en 1.7.1974. la. Witzijde 2, Fokk.-eig.: B.A. v.d. Hoek. St. Philipsland, lb. Trix, Fokk.- eig.: J.A. Dorst. Stavenisse. Kalfvaarzen, geb. voor 1.7.1973. la. Adriana 46. Fokk.-eig.: Maatschap Duynhouwer. Scherpenisse, lb. Jeltje 15. Fokk.-eig.: Gebr. J.C. en C.W. Noom. St. Maartensdijk, lc. Sjoukje 73, Fokk.-eig.: Gebr. Noom, St. Maartensdijk. Melkvaarzen, geb. na 31.3.1972. la. Veldman 87, Eig.: M.C. Wieland. Stavenisse. lb. Ada 45, Eig.: M.C. Wieland. Stavenisse, lc. Veldman 84. Eig.: M.C. Wieland Stavenisse, ld. Gerrie 41, Fokk. -eig.: J.M. Klippel, Stavenisse. Koeien, hoogstens 6 mnd. qekalfd, geb. in 1972. la. Marie 17. Fokk.-eig.: Gebr. Noom, St. Maartensdijk, lb. Geerie 35, Eig.: Maatschap Duynhouwer, Scherpenisse. Koeien langer dan 6 mnd. qekalfd, qeboren tussen 30.4.1972 en 31.12.1972. la. Adriana 43. Fokk.-eig.: Maatschap Duynhouwer. Scherpenisse, lb. Teuntje 3. Fokk.-eig.: B.A. v.d. Hoek, St. Philipsland. lc. Bontje 14, Fokk.-eig.: A. Duijzer. Poortvliet, ld. Eva 9, Fokk.- eig.: A. Duijzer. Poortvliet. Koeien langer dan 6 mnd. gekalfd, geb. tussen 1.1.1972 en 30.4.1972. la. Maartje 61, Fokk.-eig.: J.M. Klippel. Stavenisse. lb. Cor 16, Fokk.- eig.: G.A. de Hond. Tholen, lc. Corrie 72. Fokk.-eig.: Gebr. Noom, St. Maartensdijk, ld. Bontje 12, Fokk.-eig.: A. Duijzer. Poortvliet. Koeien, hoogstens 6 mnd. gekalfd, qeb. in 1971. la. Lucia 59, Fokk.-eig.: W.J. Haqe, Poortvliet, lb. Fransje 38, Fokk.- eig.: A. Duijzer. Poortvliet. Melkkoeien, langer dan 6 mnd. gekalfd, geb. in 1971. la. Rika 49, Fokk.-eig.: G.A. de Hond, Thclen. lb. Annie 81, Eig.: B.A. v.d. Hoek. St. Philipsland, lc. Wilma, Fokk.-eig.: J.M. v.d. Klooster, Poortvliet, ld. Hennie 56, Eig.: J.M. v.d. Klooster, Poortvliet, le. Witzijde 71, Eig.: B.A. v.d. Hoek, St. Philipsland. Koeien, hoogstens 6 mnd. gekalfd, geb. in 1970. la. Fransje 37, Fokk.-eig.: A. Duijzer, Poortvliet, lb. Anja, Eig.: J.M. v.d. Klooster. Poortvliet, lc. Maartje 57, Fokk.-eig.: J.M. Klippel, Stavenisse, ld. Clara 5. Fokk.-eig.: G.A. de Hond, Tholen, le. Maartje 56, Fokk.-eig.: J.M. Klippel, Stavenisse, lf. Bontje 11, Fokk.-eig.: A. Duijzer, Poortvliet. Koeien, langer dan 6 mnd. gekalfd, geb. in 1970. la. Afra 72. Eig.: B.A. v.d. Hoek, St. Philipsland. lb. Marja 2, Fokk.-eig.: G.A. de Hond. Tholen, lc. Anna 65, Eig.: B.A. v.d. Hoek, St. Philipsland. Koeien, hoogstens 6 mnd. gekalfd, geb. in 1969. la. Annie 12, Eig.: W.J. Hage, Poortvliet, lb. Betsie 4, Fokk.-eig.: J.M. Klippel, Stavenisse. Koeien, langer dan 6 mnd. gekalfd, geb. in 1969. la. Naartje 54, Fokk.-eig.: J.M. Klippel, Stavenisse. lb. Adriana 28, Fokk.-eig.: Maatschap. Duynhouwer, Scherpenisse. lc. Adriana 30, Fokk.- eig.: Maatschap Duynhouwer, Scherpenisse. ld. Ina 2, Fokk.-eig. W.J. Hage. Poortvliet. Koeien, hoogstens 6 mnd. gekalfd, geb. voor 1969. la. Tineke, Fokk.-eig.: J.P. v.d. Jagt, Poortvliet, lb. Sjoukje 68, Fokk.-eig.: Gebr. Noom, St. Maartensdijk, lc. Getie 3, Eig.: G.A. de Hond, Tholen, ld. Truida. Fokk.-eig.: J.P. v.d. Jagt. Koeien, langer dan 6 mnd. gekalfd, geb. voor 1969. Rika 48, v.d. Witte Hoeve, Eig.: G.A. de Hond. Levensproduktieklasse, 30.000 kg. melk. la. Corrie. Fokk.-eig.: Gebr. Noom. St. Maartensdijk, lb. Mina 2, Fokk.-eig.: Maatschap. Duijnhouwer, Scherpenisse. lc. Anna 3, Eig.: A. Duijzer. Poortvliet. Groepen van 5 st. melkvee van een eiqenaar. 1. B.A. v.d. Hoek. St. Philipsland. Groepen van minstens 3 stuks melkvee van één eigenaar. 1. J.M. v.d. Klooster. Poortvliet. Groepen van minstens 4 stuks melkvee van één eigenaar. M.C. Wielaard, Stavenisse. Groepen van minstens 3 stuks eiqengefokt melkvee. la. J.M. Klippel, Stavenisse, lb. G.A. de Hond, Tholen. Koeien met 2 direkte afstammelingen. la. Sjoukje 68, Eig.: Gebr. Noom, St. Maartensdijk. Koeien met meer dan 2 direkte afstammelingen. 2a. Mina 2. Eig.: Maatschap. Duijnhouwer. Scherpenisse. Uitslag kalveropfokwedstryd: 1. Petra v.d. Slikke 78 pnt. 2. Lizert van Voorschot 77 pnt. 3. Lianne Dorst 76 pnt. 4. Dick de Hond 76 pnt. 5. Michel van Oorschot 74 pnt. 6. Lenie Hage 7. Kees Dorst 8. Ab Hage 9. Rien Lindhout 10. Lianne Rijstenbil 11. Niek Rijstenbil 12. Wim Klippel 13. Kees Rijstenbil 73 pnt. 73 pnt. 70 pnt. 69 pnt. 61 pnt. 56 pnt. 55 pnt. 55 pnt. Kampioen en reserve kampioen stieren. Kampioen stier: Lieske's Pan. geb. 10.3.1973, Eig.: J.P. v.d. Jagt. Poortvliet. Reserve: Erik, geb. 18.12.1974. Fokk. -eig.: Maatschap Duijnhouwer. Scherpenisse. Kampioen stieren: Betsie 18. geb. 8.1.1975, Fokk.-eig.: J.J. v.d. Slikke. Poortvliet. Reserve etieren: Trijntje, geb. 17.11. 1974, Fokk.- eig.: J.F.G. van Oorschot. Poortvliet. Kampioen stieren: Tineke, geb. 1.3.1967, Fokk.-eig.: J.P. v.d. Jagt. Poortvliet. Reserve stieren: Maartje 54. geb. 24.10.1969. Fokk.-eig.: J.M. Klippel, Stavenisse. Kampioen stieren: Lucia 59. geb. 10.2.1971, Fokk.-eig.: W.J. Hage. Poortvliet. Reserve stieren: Marie 17, geb. 23.10.1972, Fokk.-eig.: Gebr. Noom, St. Maartensdijk. Kampioensgroep. 1. J.M. Klippel, Stavenisse. Reserve kampioensgroep: B. v.d. Hoek. St. Philipsland. Koe met de beste uier: Lucia 59, geb. 10.2.1971, Fokk.-eig.: W.J. Hage, Poortvliet. SCHAPEN. /- Tweejarige en oudere rammen. la. Eig.: G.M. Geluk en J.A. van Hemers. St. Maartensdijk, lb. Fokk.- eig.: L.A.M. Elenbaas en J. Poot, Scherpenisse. lc. Eig.: G.M. Geluk, St. Maartensdijk, ld. Eig.: Fa. C.L. Geluk, St. Maartensdijk. Rammen, geboren in 1974. la. Fokk.-eig.: L.A.M.'Elenbaas en J. Poot. Scherpenisse. lb. Fokk.-eig.: G.M. Geluk. St. Maartensdijk. Enkelingen ooien, geboren vóór 1974. la. Fokk.-eig.: J.A. van Hemert, St. Maartensdijk, lb. Eig.: A.M. Geluk, St. Maartensdijk, lc. Fokk. -eig.: Fa. C.L. Geluk, St. Maartensdijk. Enkelingen ooien, geboren in 1974. la. Fokk-eig.: G.M. Geluk, St. Maartensdijk, lb. Fokk-eig. M.A. Geuze. Oud Vossemeer, lc. Fokk-eig.: Mevr. A. Rinses, Scherpenisse, ld. Fokk.-eig.: G.M. Geluk, St. Maartensdijk, le. Fokk.-eig.: J.A. van Hemert. St. Maartensdijk, lf. Fokk.- eig.: L.A.M. Elenbaas en J. Poot, Scherpenisse. lg. Fokk.-eig.: J.A. van Hemert. .St. Maartensdijk, lh. Fokk.- eig.: J.A. van Hemert. St. Maartensdijk. Tweetallen ooien, geboren in 1974. la. Eig.: G.M. Geluk, St. Maartensdijk, lb. Eig.: J.A. van Hemert, St. Maartensdijk, lc. Eig.: J.A. van Hemert. St. Maartensdijk, ld. Eig.: G.M. Geluk. St. Maartensdijk. Oudere ooien met haar in 1975 geboren ooilammeren. la. Ooilamm: Eig. M.A. Geuze, Oud Vossemeer. lb. Ooilamm. Eig.: J.A. van Hemert. St. Maartensdijk. lc. Ooilamm. Eig.: Fa. C.L Geluk, St. Maartensdijk. Oudere ooien met haar in 1975 geboren ramlammeren. la. ramlamm. Eig.: M.A. Geuze, Oud Vossemeer. Oudere ooien met haar in 1975 geboren ooi- en rami am. la. Eig. M.A. Geuze, Oud Vossemeer, lb. Eig.: Mevr. A. Rinses. Scherpenisse. Oudere ooien met haar in 1975 geboren ooi- of rami am. a. met ooilam, la. Eig.: J.A. van Hemert, St. Maartensdijk, lb. Eig.: G.M. Geluk, St. Maartensdijk. Oudere ooien met haar in 1975 geboren ooi- of ramiam. b. met ram lam, la. Eig.: Mevr. A. Rinses. Scherpenisse, lb. Eig.: G.M. Geluk. St. Maartensdijk, lc. Eig.: M.A. Geuze. Oud Vossemeer, ld. Eig.: L.A.M. Elenbaas en J. Poot, Scherpenisse, le. Eig.: L.A.M. Elenbaas en J. Poot, Scherpenisse. lf. Eig. M.A. Geuze. Oud-Vossemeer. Jaarling ooien met haar in 1975 geboren ooi- of ramiam. la. Eig.: M.A. Geuze, Oud Vossemeer. Groepen afstammelingen van 1 vader a. 5 dieren van 1 jaar en ouder. la. Eig.: G.M. Geluk, St. Maartensdijk, 1 b. Eig.: J.A. van Hemert, St. Maartensdijk, lc. Eig. M.A. Geuze. Oud Vossemeer. B 5 lammeren. la. Eig. G.M. Geluk. St. Maartensdijk, lb. Eig.: M.A. Qeuze, Oud Vossemeer, lc. Eig.: J.A. van Hemert, St. Maartensdijk, ld. Eig. J.A. van Hemert, St. Maartensdijk, le. Eig.: Fa. C.L. Geluk. St. Maartensdijk, lf. Eig.: Fa. C.L Geluk, St. Maartensdijk. Bedrijfscollecties. 3 dieren van 1 jaar en ouder. la. G.M. Geluk. St. Maartensdijk, lb. Fa. C.L. Geluk. St. Maartensdijk, lc. J.A. van Hemert. St. Maartensdijk, ld. J.A. van Hemert. St. Maartensdijk, le. M.A. Geuze. Oud Vossemeer, lf. M.A. Geuze. Oud Vossemeer. Ooien met afstammelingen, minstens 3 stuks (lammeren inbegrepen). la. Eig.: M.A. Geuze. Oud Vossemeer, lb. Eig.: M.A. Geuze. Oud Vossemeer. Kampioensrammen. Eig.: G.M. Geluk en J.A. van Hemert, St. Maartensdijk. Reserve kampioen. Fokk.-eig.: L.A.M. Elenbaas en J. Poot, Scherpenisse. Kampioenschap ooien. Fokk.-eig.: J.A. van Hemert. St. Maartensdijk. Reserve kampioen. Fokk.-eig.: G.M. Geluk, St. Maartensdijk. wethouder Scherpenisse, de heren Priester en Kosten het geheel inspecteerden. Eerder waren de prijzen uitgereikt aan trotse ruiters. De amusementsavonden in de overigens veel betere outillage (hallen Schot) kreeg niet de belangstelling van vorige jaren. Avro's toppop vrijdagavond en John Woodhouse zaterdagavond met de Alpen echo's zullen financieel niet hebben bijgedragen de organisatie van deze Thoolse Dagen rond te maken. Daarvoor was er ook een te veel aan ander gebeuren voor en tijdens deze datum. Het zal goed zijn daarover in de toekomst als streek meer en beter overleg te hebben. ^modehuis nta bosstraat 27 bergen op zoom Advertentie IM dry c! eamruj advertentie IM Op precies dezelfde datum als vorig jaar - 19 juni - zijn op de Sint-Annalandse veiling de eerste Dore's over de klok gegaan. Drie telers hadden 12 ton aardappelen aangevoerd. Het waren de firma Goede- gebuure-Bruijnzeel, C. J. Uijl en J. B. Moerland. Het produkt behoorde tot de eerste uitpoot in februari, want dit jaar ligt er tussen het eerste en laatste aardappel- zetten wel een periode van een week of acht. Gelukkig dat de natuur wel kans ziet die brede kloof enigermate te over bruggen, want vooral na de regen van deze week loopt de groei als een trein. De prijs van die eerste veiling beliep van 85,50 tot 88,50 de honderd kilo. De volgende dag dag steeg het tot 91,70, vervolgens 94,80 en gisteren (woensdag 25 juni) varieërde de nu wel goede prijs van 87,- tot 88,-. Er was een aanvoer van 35 ton. Een vraag teken is nog wel of de aanvoer even snel zal stijgen als wanneer normaal en achter elkaar wordt gepoot. Ook dat hangt nog wel af van de verdere weers gesteldheid. Het produkt is overigens goed te noemen. Inmiddels verscheen er ook een bericht van de Gewestelijke Raad voor Zeeland van het Landbouwschap dat de rooidatum voor vroege aardappelen is gewijzigd van 28 juni in 7 juli. Een voor de telers belangrijke zaak deze week extra, want dit betekent een ontheffing van de bepalingen in de wet ter be strijding van de aardappelmoeheid. Uiteraard geldt de ontheffing alleen in 1975. In dit nummer wordt een en ander via een advertentie nog nader toegelicht.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1975 | | pagina 7