Vogelconcert kondigt zwoele dag aan f MODECENTRUM Contact van mens en dier op negentiende THOOLSE DAGEN Vervolg plaatselijk nieuws PAK EVEN UW ZAKBOEKJE Veel meer vogels en wild op het eiland Tholen del tei pc delta Wy/atorüy-fómuffler v. dr RtJTSTRAAT 5-9 BERGEN OP ZOOM TEL. (01640) 3 43 47 nonnm Exclusieve herenkleding - modes NIEUW- VOSSEMEER eendrachtbode Kalverenopfokwedstrijd De schapen Enthousiast aan veeverbetering doen Attraktief Uitsterven voorkomen Dressuur Bebossing krijgt stevige vat Tussen de 70-85 soorten Wphilipsuu¥0 Kadeverhoging zwembad Donderdag 12 juni 1975 Ruiters domineren op zaterdag 21 juni in de Pluimpot Achttien maal eerder was het al een evenement in onze streek. Ook voor de 19e maal zullen de Thoolse Dagen de jaarlijkse ontmoeting zijn van velen met velen Bijzondere interesse mag er zijn bij hen, die de ruiterrport beminnen of voor wie het een lust voor de ogen is te zien wat het rijpaard kan presteren. Om de twee jaar domineert dat ruiterfeest op de Thoolse dagen. Ook nu, op zaterdag 21 juni 1975. U bent welkom. Welkom op het Piuimpotterrein te Scherpenisse. Aan dat ruiterfeest gaat zoals gebruikelijk de fokveedag vooraf. Op de traditionele vrijdag. Weliswaar zijn er ditmaal bij het rundvee wat minder inschrijvingen dan vorig jaar. Maar het kan nog wel met de 107 die voor 20 juni zijn geboekt. Beneden dit aantal moet het echter niet meer komen, wil men al het voorbereidingswerk nog enigermate resultaatvol achten. Dit jaar viel er echter door omstandigheden een grote stal uit die volgende jaar weer wel van- partij zal kunnen zijn. Moed houden dus maar. Het vergt ook jaarlijks voor de deelnemers, die ook ondernemers zijn, meer inspanning om van de partij te kunnen zijn. Men beschikt immers niet meer over de personeelsruimte die er vroeger op de boerderij wel was. Kortom, degenen die wel akte de presence geven doen het omdat ze dit gebeuren in het algemeen waardevol achten voorde Thoolse veehouderij. Dat is het ook. Zolang er in dat opzicht een voldoende grote kern overblijft, kan ook de fokveedag jaarlijks vee-houderij- evenement blijven. Tenslotte heeft Tholen op dat gebied de Zeeuwse eer tot dusver hoog weten te houden. Menige andere gewestelijke regio keek wat met jaloerse blikken deze kant uit. Het bestaan van een goede controlevereniging op Tholen en Sint Philipsland is niet vreemd aan de tot dusver altijd geslaagde fokveedagen. Die vereniging heeft zo'n 1000 koeien in de controle. De produktiecijfers van het laatste half jaar konden nog niet worden verstrekt, want die komen pas per 1 juli uit de computer. Ook de rundveehouderij is in beweging. Zo worden besprekingen gevoerd tussen een vijftal controleverenigingen in West- Brabant inclusief Tholen om een verdere samenwerkingsvorm tot stand te brengen. Daarbij zijn dan zo'n 40.000 melkkoeien betrokken, die samenwerking kan een meer verantwoorde stierenkeuze betekenen vanwege materiaalgebruik uit het gehele Zuidwesten. Onze.zag het zelfs wel gaan in de richting van een overkoepeling van een viertal provincies met dan een K.I.vereniging. Minister van der Stee moge voor ogen staan, dat een agrarisch bedrijf en VOOR Moderne Brilmonturen naar OPTIEK DROGISTERIJ BRUNING v/h BESLING Fortuinstraat 12 BERGEN OP ZOOM tel. 33467 advertentie IM. daartoe behoort dan toch ook de veehouderij, minstens 25 hectare groot moet zijn. maar dat zou betekenen dat vrijwel alle Thoolse veehouderijbedrijven wel kunnen opdoeken. Gelukkig maar dat de pap niet zo warm wordt verorberd, als ze wordt opgediend. Vast staat dat vrijdag 20 juni weer een aantal Thoolse veehouders het beste koeien beentje naar voren zetten De jury kan dan uitmaken welke richting het uitgaat met het Thoolse vee. Met 13 deelnemers kan van een dit jaar goed resultaat worden gesproken. Jongeren die wat voor het veehouden over hebben. Wat ze er van gemaakt hebben, zal ook vrijdag 20 juni op het Piuimpotterrein te zien zijn. Reeds nu is er onder de jeugd de spanning, wie als winnaar uit deze nuttige kamp tevoorschijn zal komen. Evenals bij het rundvee wat minder inzendingen (een 20 tal), maar met de 150 geregistreerden toch nog altijd een groep die er zijn mag. Bovendien een nieuwe rubriek van tweetallen eenjarige ooien. De deelname bij de schapen bestaat uit een elftal twee jarige rammen, waaronder er zijn die op de nationale tentoonstellingen geen slecht figuur slaan. Er zijn 10 inzendingen van 1 jarige rammen, 5 van oudere ooien, 17 eenjarige ooien en 35 ooien met lammeren. Men noteerde bij de 8 fokkers, die deze 150 schapen laten keuren ook een debutante in de fokster mevrouw Rinses.. De verwachting is da{ de kwaliteit behoorlijk tot goed zal zijn. Voor wat 't vee betreft op die vrijdag 20 juni mag worden aangenomen wat door de consulent voor de akkerbouw en de rundveehouderij in Zeeland in het voorwoord van de catalogus voor de komende Thoolse dagen werd opgetekend: ,elke fokker streeft naar een steeds verdergaande verbetering van zijn veestapel. Daartoe zal hij steeds met veel zorg uitzoeken welke paringen hij tot stand zal brengen, opdat de nakomelingen weer wat dichter bij het Sint-Maartensdijk: za. 14 juni 19.30 u. oud Feijenoord, voetbalwedstrijd. di. 17 juni 20 u. alg. verg. Rabobank, P. J. van Houdt Scherpen isse: vr. 13 juni: 19.30 u. alg. verg. Rabobank, de Gouden leeuw. Stavenisse: di. 1 juli: 19.30 u. alg. verg. Rabobank, dorpshuis Sint-Annaland: 21 t/m 28 juni: herdenkingsweek 500 jaar Sint-Annaland Oud-Vossemeer: vr. 13 en za. 14 juni kermis Sint-Philipsland: vr. 13 juni: 20 u. jaarverg. NOAD, in de Druiventros wo. 18 juni: 19.30 u. gemeenteraad Anna-Jacobapolder: do. 19 juni: hoorzitting in Ons Dorpshuis Bergen op Zoom: zo. 15 juni: 20.15 u. avondmuziek „rfiotetkunst der romantiek", ker H. Maagd. za. 21 juni: 19.00 u. latijnse hoogmis, kerk H. Maagd t/m 27 juli: potjeslatijn, tentoonstelling in Markiezenhof en t/m 31 aug. bouwen in Bergen, tentoonstelling in Markiezenhof Tholen: za. 21 juni: Hof van Holland 14-17 u. judodemonstraties gestelde fokdoel komen. De basis hiervoor is de registratie van de ouders en de nakomelingen zoals die door de stamboeken en fokverenigingen worden gedaan. Die gegevens en die resultaten ook van deze fokveedag kunnen een stimulans zijn voor de fokkers en bezoekers om met nog meer enthousiasme aan de veeverbetering te werken." Een uitspraak die de Thoolse veehouderij wel moet onderschrijven, een uitspraak die in elk geval door de deelnemers aan deze fokdag wordt gedeeld. Behalve die veekeuringen in de morgenuren is er deze vrijdag, met name na de middag ook voor de niet direct belanghebbende veehouders wel wat te beleven. Het défilé bijvoorbeeld van de bekroonde dieren geeft zijn aparte bekoring, maar bovendien zullen dan ook de onvervalste koudbloedigen(paarden) binnen de ring verschijnen Na de kampioenskeuringen van rundvee en schapen kunnen de kijkers meeleven met de demonstratie van het bestgaande rijpaard. Uit de selectie van een tiental, waaronder ook deelname uit Brabant, zal men kunnen zien wat paard en ruiter op het zadel waard is,. In die combinaties zullen de dames in aantal wel de hoofdrol gaan vertolken. Bij deze demonstratie hangt het voor een belangrijk deel af van de ruiter, wat wordt gepresteerd. Een opluistering van deze vrijdagHeuringen. Die andere attraktie bij uitstek is dan de demonstratie koud bloed igen. De bond van paardenfokkers „eiland Tholen" garandeert een juiste beoordeling. Voor het voetlicht verschijnen de eigendommen van de stallen Brooijmans te Oud-Vossemeer en Suurland te Scherpenisse. Dat zijn dan Creole van Moerkapelle (Suurland Clara- Silvia, Yolanda van Meliskerke, Margriet van Malland. Carolien van Bleijendaal. Sonja van Barneveld, Duchesse van Moerkapelle,Gertrude van Bleijendaal, Gijs van Bleijendaal en Gustaaf van Bleijendaal om deze erelijst maar eens volledig te noemen. Het vierspan dat gaat demonstreren zal bestaan uit Margriet, Yolanda, Sonja en Creole. De aanwezigen op die vrijdagmiddag mogen er wel van overtuigd zijn, dat dit fokveedagonderdeel inderdaad iets bijzonders is. Niet zomaar zijn de Brooymannen de laatste jaren in toenemende mate op pad om gevolg te geven aan de uitnodigingen vanuit het gehele land om met hun fokmateriaal te komen demonstreren. Ook daar waar de vierspannen via de televisie in talloze huiskamers worden gebracht. Zo moet de stal Brooymans maandag na de Thoolse dagen alweer elders in den lande medewerking geven aan een 16 span koudbloedige dravers. Het kan zijn dat het ras langzamerhand wat aan kracht inboet, nu ze niet meer dagelijks voor ploeg of wagen staan, aan de fier- en schoonheid heeft dat zeker niet tekort gedaan. Daarom ook wel plezierig dat er een toenemende belangstelling bestaat voor de koudbloedpaarden. Dit ras mag immers niet uitsterven. Zoals dat destijds ook bijna het geval was met het Friese paard- Commercieel is het niet eenvoudig die koud bloed in stand te houden. Des te meer mag worden gewaardeerd, dat ook voor deze Thoolse dagen de stallen Brooijmans bereid bleken hun levend materiaal te tonen en daarmee te demonstreren, evenals fokker Suurland. De eerste Thoolse dag zal worden afgesloten in de amusementshal van de Firma D.C.Schot te Tholen, waar AVRO's toppop zeker een grote jeugdaantrekkingskracht zal uitoefenen, niet meer in de Thoolse veilinghallen zoals voorheen, maar nu in een niet minder imposante accom modatie. maar dan nu aan de Postweg. Met een deelname van een zestiental ruiterverenigingen is het op de tweede Thoolse dag al vroeg appél. Vanaf 9 uur zullen op twee terreinen zowel aan de Pluimpot als op een perceel van de heer Johan Noom dressuurproeven te zien zijn. Men 8 en 4 tallen en met individuele dressuur. Een 130 deelnemers zullen in de L klasse uitkomen en een 9 tal in de M en Z klasse. Geformeerd worden verder 5 viertallen en 5 achttallen. Omstreeks half twaalf is er het voorspringen van de L combinaties. Na die dressuur zal om half twee de officiële opening worden verrichtdoor wethouder A.J.Scherpenisse, want ditmaal is burgemeester van Boeijen verhinderd. Zelfs die opening zou nog wel eens een verrassing voor toeschouwers en toehoorders kunnen zijn. Dan zal ook de Koninklijke muziekvereniging „Concordia" van de partij zijn om aan het middagprogramma muzikale luister bij te zetten. Dan komt ook het ruiterfestijn pas goed op gang voor de kijkers. Een springconcours voor landelijke ruiters type Puissance. Daar komen dan zo'n 150 deelnemers aan te pas. Er volgen speciale attraktienummers-, zoals driespan Hackneys. Een drietal historische aanspannen zullen te zien zijn van en o.a. gereden door mevrouw van Beers uit Bergen op Zoom. Daar komen zo'n 200 jaar oude wagens aan te pas. Men zal zowel vierspan koud bloed igen als vierspan warmbloedpaarden kunnen bewonderen. Tenslotte een springconcours en de parade als machtig sluitstuk van het ruitergebeuren. Er gebeurt trouwens nog meer op deze zaterdagmiddag. Uitgaande van de. Camping familie Groffen zullen Thoolse ruiters de jeugd van Tholen een pony caroussel voorschotelen die er zijn mag. Traditioneel is ook de rally voor auto's en bromfietsen die half zes bij de veiling Scherpenisse en bij Schot te Tholen start gaat en tenslotte zal de amusementshal die avond opnieuw aantrekkingskracht uitoefenen nu vanwege het optreden van de wereldvermaarde accordeonist John Woodhouse, terwijl de „Alpen echo's ook wel zullen zorgen voor een vrolijk besluit. Uiteraard worden die avond ook de prijswinnaars bekend van de ralley. Met nog wat variatie door standh.ude.s Ruiter en paard in prachtige combinatie. Op de negentiende Thoolse dagen, op zaterdag 21 juni kan dit schouwepel weer te zien zijn op het Piuimpotterrein in Scherpenisse. f op het Piuimpotterrein, de gebruikelijke consumptietent en al 't andere wat de entourage van de Thoolse dagen meekrijgt, zullen velen met velen de contacten weer verstevigen. Zelfs al moet de jeugd het dan ditmaal doen zonder een uit den lande verhuisde Swiebertje of Pipo. „Er is een tijd geweest dat je in het voorjaar naar vogels moest zoeken, maar nu kun je 's ochtends om v(jf voor half vier een ontzettend vogelconcert horen als het een zwoele dag wordt". Natuurkenner P. Jasperse uit Sint- Maartensdijk is ervan overtuigd dat het vogelbestand op Tholen toeneemt. „Als het zo doorgaat, kragen we een kleine fazantenplaag".- Dijkgraaf H. van Gorsel wees er donderdagavond op de laatste voor lichtingsbijeenkomst over de water zuivering in het Dorpshuis van Sint- Annaland op. dat er" duidelijk meer wild is dan de laatste jaren het geval was. „Er zijn weer reigers en dat is een teken dat er weer kikkers in de sloten zitten. Je kunt ze ook horen. Ook zie je weer roofvogels, buizerds, valken,- kerkuilen, 't Is opvallend, ik zie er een langzaam herstel in na de buitengewoon strenge winter van 1963 en schoner water door de rioolbemalingen en - zuiveringen. Er wordt ook steeds minder zwaar gespoten. Men let er meer op. Overigens kan er nog veel verbeteren zoals het niet schoonmaken van sproeimachines in waterlopen, het niet lozen van afge werkte olie en het weren van allerlei plastic materialen", aldus de dijkgraaf. Dhr. Jasperse noemt de bebossing als belangrijkste oorzaak voor het toegenomen vogelbestand. „De bebossing 'krijgt stevige vat op ons eiland, waardoor de vogeld meer schuil- gelegenheid hebben, meer mogelijk heden om nesten te maken en meer kansen om insecten te vangen. Het natuurgebied de Pluimpot bij Sint- Maartensdijk moet je niet uitvlakken, evenmin als het stinkgat tussen Oud- Vossemeer en Sint-Annaland. Verder heeft het veelvuldig wijzen op de schoonheid van de natuur e.d. effect. De jeugd ontziet meer nesten. Ik heb kleine groepen zangvogeltjes gezien, putters, groenlingen. Vermoedelijk broedt er ook een bonte specht op het eiland. Je ziet ook veel meer sperwers, merels, lijsters en tuinfluiters. Ze worden ook tammer en lopen gemakkelijker in de tuintjes. Wilde konijnen zijn er ook veel meer. evenals fazanten. Over het hele eiland zie je de kleurrijke mannetjes fazanten die een bepaald gebied met vrouwtjes-fazanten verdedigen. Als ook het aantal patrijzen is veel groter", aldus dhr. Jasperse. Hij gelooft ook dat het minder afschieten van vogels in Italië een positieve invloed heeft op het vogelbestand in ons gebied. Jachtopziener W. A. Gaakeer uit Oud- Vossemeer, daarentegen heeft niet de indruk dat er meer wild en vogels zijn op Tholen. Hij is beheerder van het natuurgebied het Stinkgat aan de weg naar de Krabbenkreekdam richting Sint-Philipsland. „Er zijn al jaren tussen de 70 en 85 vogelsoorten, maar alleen de meeuwenkolonie is toegenomen door de rust. Overigens is er ontzettend veel verlies van de weg die door de van Haaftenpolder aangelegd is naar de Krabbenkreekdam. Er worden veel dieren dood gereden. Het maaien van de bermen en dijken is echter nog erger. Voor de bodembroeders is dat funest en in sommige jaren krijgt het vogelbestand daardoor buitengewone klappen. Op 25 juni zijn alle eieren van de bodembroeders uit, maar voor die tijd wordt er door de provinciale waterstaat en het waterschap al veel gemaaid.", aldus dhr. Gakeer. Voor de fazanten en patrijzen ziet hij dankzij de droge periode overigens goede kansen. Als er een zware donderbui komt, loopt dat heel anders. Alles is afhankelijk van de natuur, zegt dhr. Gaakeer. De Bond van Friese Vogelbe- schermingswachten te Grouw heeft een speciale brochure samengesteld in verband met de nieuwe maaimethode in de landbouw. Met hulpmiddelen zoals lange stokken en bepaalde manieren van maaien (o.a. voormaaien) kunnen veel eieren en jonge vogels gered worden volgens de vogelbeschermings- wachten. dry - cleaning reinigt goedkoop zie maar kostuum4,75 mantel4,75 pantalon2,35 rok2,35 japon3,15 en nog goed ook probeer maar Tholen Stoofstraat 12 dry-cleaning advertentie IM MODEBRILLEN A Trf. urn Znc», advertentie IM GUS moJP STAVE",SSE^ ^(SSf g 0UD- YOSSÜütf* Verandering direkt en gratis Advertentie IM Sinds de afsluiting van de Grevelingen zijn de waterstanden in de Eendracht dusdanig verhoogd, dat bij regelmaat de kade van het zwembad wordt overspoeld met alle gevolgen van dien. Een grote opknapbeurt kost jaarlijks 8 k 10.000 gulden. Het euvel is te voorkomen door de bestaande kade met ongeveer een meter te verhogen. De Grontmij. heeft voor het gemeentebestuur van Nieuw-Vossemeer een plan gemaakt en door middel van haringman-keermuurelementen komt het voor 113.400 gulden voor elkaar. De gemeente kan deze uitgaaf doen dankzij een extra subsidie in het kader van de werkeloosheidsbestrijding. Nieuw- Vossemeer kreeg eerder zo'n bijdrage voor de verbouw van het klooster tot gemeentehuis en de bouw van het kleedgebouw op sportpark de Danen. Dit werk is onlangs gegund aan bouwbedrijf Uytdewilligen B.V. Het gemeentebestuur wil verder 1440 gulden voor de restauratie van een 18e eeuws Mariabeeld in de parochie R.K. kerk van de H. Johannes de Doper. De .«UWA»*0, SW- S\*3- HMBTEHSDijk JACOB*POLDER kosten die restaurateur W. J. Mares uit Maastricht moet maken zijn totaal 6200 gulden, maar Rijk en provincie geven ook subsidie. De muziekvereniging Semper Crescendo wil nieuwe uniformen aanschaffen, waarvoor het gemeentebestuur 2500 gulden subsidie en een renteloze lening van 7500 gulden wil geven. Een fanfare is vooral voor een kleine gemeenschap een kostelijk en niet weg te denken bezigheid schrijven B. en W. aan de raad. De uniformen vergen een bedrag van 20.000 gulden, maar de helft daarvan kan Semper Crescendo door zelfwerk zaamheid opbrengen. De gemeente kan de 2500 gulden subsidie geven uit de huuropbrengst van de zogenaamde van Rossum woningen. Deze huizen zijn bij de watersnoodramp in 1953 aan de gemeente geschonken en de opbrengst is na aftrek van de kosten bestemd voor jeugdzorg en ontspanning. Voor uitbreiding van de parkeerruimte aan de Julianastraat wil het gemeente bestuur 400 m2 grond k f 0,80 van de ambachtsheerlijkheid Oud- en Nieuw- Vossemeer en Vrijberghe N.V. kopen aan de Nieuw-Vossemeersedijk vanaf de hoogte tot aan de Julianastraat. Het gemeentebestuur van Nieuw- Vossemeer wil tenslotte twee nieuwe ontwerp-bestemmingsplannen in procedure brengen: Rietkreek en Simon Luijmesstraat. GertTreep bestelde een kop koffie, waarna hij een krant pakte en begon door te nemen. Heel vluchtig liep hij langs het nieuws, want dat interesseerde hem momenteel minder. Eerst maar eens de advertentiekolommenen napluizen. De dienster bracht hem de koffie met een „alstublieft, meneer", waarbij ze haar liefste glimlach produceerde. De man aan de tafel knikte slechts even en mompelde zoiets als „dank U wel", zonder op te kijken van zijn krant. Het meisje liep terug naar het buffet en vandaar uit bleef ze naar de jongeman kijken. Met zo iemand zou ze nu wel eens een avondje uit willen. Dat was nog eens een knappe jongen, maar hij had niet eens oog voor haar. Hij zat enkel in die snertkrant te lezen. Waarom waren het altijd van die enge kerels, die haar complimentjes maakten en de enkele knappe jongen, die sporadisch hier binnen kwam. geen aandacht aan haar schonk? De jongeman in kwestie was het meisje al vergeten, zo hij haar nauwkeuriger had gezien. Hij had zijn bestelling opgegeven, maar was met zijn gedachten ergens anders. Maandag moest hij in Pieteradolfs- moer aan het werk. Nogal naast de deur. Onmogelijk om iedere dag heen en weer naar huis te rijden, want het was een dikke honderd kilometer. Nee, dat moest dus een kosthuis worden van maandag tot vrijdag. Nu ja, de baas betaalde het wel. De ouwe Kees was in dit opzicht nooit krenterig. Gisteren moest hij in het kantoor komen. Bij de „big boss himself'. Dat betekende doorgaans iets bijzonders. De ouwe was goed gehumeurd. Heel goed zelfs. Hij had zijn hoofdopzichter vriendelijk knikkend aangekeken en gezegd: „Ga er even bij zitten, Gert. want we moeten iets bepraten. Steek maar een sigaret op". En daar kwam de aap uit de mouw. „Ik ga een groot pakhuis neerzetten in Pieteradolfsmoer. Met een silo. En een direkteurswoning. Dat is een eind uit de buurt, hè? Ja jongen, zo gaat het, als je groter wordt. Dan moet je je vleugels wel uitslaan, of je wilt of niet. Eigenlijk heb ik meer voor de aardigheid ingeschreven. Geloof me. Gert. enkel voor de gein. Misschien ook om een achterdeurtje te hebben als we op het Elderveld en Immerlo klaar zijn. Want dat duurt geen half jaar meer en behalve dat blokje bejaardenwoningen in Zevenaar heb ik in de naaste toekomst nog geen objecten. Vooruit, om een lange inleiding maar kort te houden: ik heb nogal behoorlijk hoog ingeschreven". „En U was de laagste", begreep Gert Treep. De ouwe grinnikte. „Precies, Gert. Het scheelde maar enkele honderden guldens met een collega in Leiden: Diephout en Zoon. Ze zijn al bij me geweest of we niet tot een vergelijk konden komen. Ze willen het verschrikkelijk graag hebben. Ik heb gezegd: in orde, maar dan sam-sam. We bouwen het samen, hebben het risico verdeeld en gaan er beiden aan verdienen". De spreker nam een map papieren en legde die vóór de jongeman neer, die er in ging bladeren. De directeur vervolgde: „De tekeningen zijn alle klaar en goedgekeurd. In Leiden krijg je te maken met Piet Diephuis. dat is de oudste zoon. De jongste zit niet in het bedrijf. Die Piet is een jaar of dertig en weet zo het een en ander van de bouw. Ik heb gezegd, dat ik mijn hoofdopzichter naar Brasemsveld stuur, dus jij gaat met Piet samenwerken. Je krijgt van mij alle volmachten, want dat dorp is me te ver. Natuurlijk kom ik wel eens een keertje kijken, maar ik weet, dat ik me op jou geheel kan vertrouwen. Morgen ga je naar Leiden en neem' je kontakt op met Diephuis. Ik heb ze gebeld en je komst aangekondigd. Ze weten, dat je mijn vertrouwensman bent. Laat je van je prettigste kant zien en zorg ervoor, dat je goed met ze blijft. Maar denk om één ding, Gert: We bouwen daar, zoals we overal gebouwd hebben: dus alles moet voor honderd procent verantwoord zijn. Geen geknoei en geen oogjes dichtknijpen. Ontstaan er desondanks moeilijkheden - ik weet natuurlijk niet. hoe Diephuis werkt - dan bel je mij en ik kom persoonlijk. Maar probeer het eerst samen eens te worden. We hebben een ruime opleveringstijd. Diephuis zorgt voor de materialen; die keur jij volgens onze principes. Dat heb ik Diephuis gezegd en hij gaat ermee akkoord. Opdrachtgeefster is de Coöperatieve Landbouwersbank en Handelsvereniging in dat dorp. Je krijgt waarschijnlijk als architekt ingenieur Douwes uit Aerdenhout. Persoon lijk ken ik hem niet, maar Diephuis zegt, dat hij heel geschikt is. Zo, dat is het dus. Nog vragen?" Ja, Gert Treep had enkele vragen, die de oudste direkteur beantwoordde. Tenslotte namen de beide mannen met een stevige handdruk afscheid, terwijl Kees Matsers zijn ondergeschikte amicaal op de schouders klopte. Lachend zei hij nog: „Dat redt jij wel, ert. Ik ben blij, dat ik jou erheen kan sturen. Dat is voor mij weer een zorg minder". Vanmorgen was hij naar Leiden gereden. Daar was hij een enkele maal door gekomen, maar in zijn achtentwintigjarige leven feitelijk nooit de stad in geweest, dus was het even zoeken naar de Surinamestraat, want Leiden had verschillende nieuwe woonwijken. Zoek het maar uit. Doch. tenslotte had hij het moderne kantoorgebouw van Diephuis en Zoon gevonden. Het was goed meegevallen. Om nu te zeggen, dat men hem als een vorst had ontvangen, was overdreven. Maar de vertrouwensman van de oude Kees Matsers werd toch met de nodige égards begroet en behandeld. Hij had kennis gemaakt met de oudste zoon Piet. Een reus van een kerel. Maar uitermate hartelijk. „Zo, meneer Treep, het zal niet aan mij liggen, als we het samen niet goed kunnen rooien. Ik zou zeggen: noem me maar meteen Piet, want we zullen in de komende maanden veel met elkaar te maken hebben. En dat is wel zo gemakkelijk". Dus werd het „Piet" en ..Gert". Hoewel hij er met gemengde gevoelens heengereden was. stond het nu wel vast, dat hij met Piet Diephuis goed zou kunnen samenwerken. Al was hij pas acht en twintig, in de loop der jaren, die hij bij Matsers werkte, had hij al aardig wat mensenkennis opgedaan en vergiste hij zich niet gauw in de mannen, waarmee hij moest samenwerken.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1975 | | pagina 5