PREDIKBEURTEN THOLEN OUD- VOSSEMEER P0LLIE& ZOON SINT-ANNALAND £5 STAVEN ISSE SINT MAARTENSDIJK SCHERPENISSE 9 1 POORTVLIET SINT-PHILIPSLAND Examentijd C.D.A. Glastra van loon, Suriname EENDRACHTBODE Donderdag 5 juni 1975 Geslaagd Alleen boete Beheerscommissie Turnproeven Olympia Welkom van de Oester Jeugdcompetitie dammen Antiek en curiositeiten Collecte Brandje op Industrieterrein Muziek sloot feest af De Treffers biljartkampioen Laat POLLIE het doen!! Schaakcompetitie Brandweercommandant Rijden onder invloed Collecte Aanleg sportveld van Prooijen won Laatste wedstrijden Emergo Fotoclub opgericht Collecte Concert op de Markt Schoolreis Vertrek LT.S.-leraren Actie voor voetpad Begrafenis domineesvrouw Collecte Bejaardenreis Burgerlijke stand Finale D.S.V.F. Rebellie op Sint-Philipsland I Aan de vrije universiteit te Amsterdam :slaagde onze oud-stadgenoot J. A. Zachariasse czn., thans woonachtig in Duitsland, voor het doctoraal examen in ide sociaal-economische wetenschappen. De Middelburgse rechtbank heeft J.B. tot 1000 gulden boete veroordeeld wegens het vissen in de verboden oostelijke hoek van de Oosterschelde. Het kantongerecht had dat al eerder gedaan, maardaarbij tevens het net met een waarde van 2500 gulden verbeurd verklaard. J.B. ging daartegen in beroep en met succes, zodat hij het net mag houden. De gemeenteraad benoemde vorige week de leden van de beheerscommissie van de Gasthuiskapel. Mevr. S. de Graaff-de Korte uit de Hoogstraat, dhr. A. L. van Elzakker (elk 16 stemmen), dhr. W. K. Quist van de Ten Ankerweg en raadslid M. A. J. van der Linde uit de Kerkstraat (elk 15 stemmen) en dhr. J. van den Reydt uit de Hoogaarsstraat 14 stemmen. In het verslag was vorige week vergeten dhr. W. A. Boogerd uit de Machteld van Gelrestraat die namens de Thoolse damclub de Eendracht wel degelijk werd benoemd en alle 16 stemmen kreeg. Dhr. H. Venekamp viel af met 6 stemmen. De gymnastiekvereniging Olympia heeft in de gymzaal aan de Zoekweg turnproeven gehouden. Alle deelnemers zijn geslaagd. Klasse 3a: Plonie Schot, Anita Jansen, Arjan de Heer. Klasse 5b: Lineke Bos, Heidi Weda, Simone van Duivendijk. Jongens a: Wilco Groeneveld. Klasse c: Valentien Geluk, Jannie van Vossen, Anja Verkamman. Meisjes a: Annemarie van Duivendijk, Wilma Paans, Elly Schot. Dames 3e graad mevr. Tent, mevr. Bouw, mevr. Verbiest. Meisjes b: Marti Geluk. Dames 2e graad: Corrie Geluk. In het laatste nummer van de Oester van dit schoolseizoen, verwelkomt directrice mej. S. de Reus allereerst de nieuwe scholieren, nu nog leerlingen van de basisschool. Ze krijgen deze Oester ook thuis en kunnen dan lezen dat de huishoudschool eigenlijk school voor Lager Huishoud en Nijverheids onderwijs heet, afgekort L.H.N.O. De meesten bezochten de Open dag van de Oesterschelp, zodat ze al iets van hun nieuwe school weten. Mej. de Reus wenst allen een fijne vakantie tot maandag 18 augustus half twee. Dan moet iedereen met schrijfgerei, agenda en pasfoto present zijn. In de Oester tekenen Ineke Goedegebuure en Wilma Lobbezoo voor het verhaal „De drie kantige steek", terwijl Erna Gunst en Cobie van Driel verslag doen van de schoolreis naar Amsterdam (Wassen beelden museum, rondvaart, Anne Frankehuis). Helma Bout besluit Margriet's moeilijk heden. Dat heeft niets met de Prinses te maken maar alles met het vervolg verhaal. De directrice stipt vijf cursussen aan die in september starten zoals fijne keuken, bloemschikken, volksdansen en zelf kleding maken. Annelies van Dijke en Marianne van Dijk vinden honden heel aardige dieren en ook mej. v.d. Bijl houdt van dieren, al kunnen ze ook weieens lastig zijn. In de natuurrubriek verder verhalen over de bodem van de oceaan, bijen en de hamster. De leerlingen kunnen verder lezen wat ze voor het nieuwe schoolseizoen nodig hebben. Dat er vrijdag 6 juni school sportdag is, dat de schoolreis naar Antwerpen (de Zoo, Bobbejaanland en het veer Breskens-Vlissingen) een gezellige dag was, dat er een opperhuid •en een lederhuid is, dat het school- concert van de heren v.d. Boogaard en Patist goed in de smaak viel. De einduitslag van de jeugdcompetitie 1974-1975 van de Thoolse damclub de Eendracht is: 1. G. Quist 34 p. 2. J. Nagtegaal 31 p. 3. H. Geluk 28 p. 4. J. Quist 17 p. 5. J. W. Hage 5 p. 6. P. Hage 4 p. Het bestuur hoopt dat er bij het begin van de nieuwe competitie nog meer deelnemers zijn. Liefhebbers zijn altijd welkom en kunnen vrijdagavond acht uur in het verenigingsgebouw in de Brugstraat de jaarvergadering van de damclub reeds bijwonen. Op de maandelijkse bijeenkomst van de N.C.V.B. in de Wingerd stond dankzij de ideeënbus het onderwerp antiek en curiositeiten centraal. Mevr. A. Duijzer- Kwist verwelkomde daarvoor het echtpaar Steketee-Geel hoed. Zij oespraken de verschillende stijl perioden vanaf de middeleeuwen en toonden veel mooie dingen. Ook de leden hadden vele spulletjes meegebracht. Er kwamen boeiende achtergronden naar voren, zodat het j alles bij elkaar een geslaagde avond j was. Op 27 mei maakten velschiller. leden, deels per fiets en deels per auto, een tochtje naar het streekmuseum de Meestoof in Sint-Annaland. Het was de moeite waard. Op 11 juni spreekt ds. Rooze uit Dinteloord over christenen binnen de samenleving. Ook op deze slotavond is elke gast welkom. De gecombineerde collecte voor Sonnevanck en Zonnegloren heeft 873,19 opgebracht. Alle gevers en collectanten hartelijk dank. Dinsdagavond tegen half twaalf moest de brandweer nog uitrukken voor een brandje op het industrieterrein voor de werkplaats van aannemersbedrijf Schot. Regelmatig worden daar krullen en andere rommel verbrand, maar het vuur was nu niet gedoofd. Door de harde wind vlogen de vonken wel veertig meter ver, zodat er brandgevaar was voor de andere gebouwen op het industrie terrein. De politie zag dat en waa&» schuwde de brandweercommandant, waarna met stil alarm het korps uit rukte om het vuur te blussen. De Oud-Vossemeerse muziekvereniging heeft zaterdag in zaal 't Veer het gouden jubileum afgesloten met een feestavond voor de leden. Secretaris M. Quist moest tot zijn spijt voorzitter A. Geertse wegens ziekte verontschuldigen. Namens het bestuur bracht dhr. Quist zijn erkentelijkheid aan de leden over voor hun nimmer aflatende ijver bij de: jubileumviering. Alles werd in goede banen geleid en slaagde bijzonder goed. Ook financieel kwam men er uit. Na de koffiemaaltijd werd een film over Oud- Vossemeer vertoond die in 1963 in opdracht van de muziekvereniging werd gemaakt en waaraan men veel plezier beleefde. Tenslotte was er een bal od orgelmuziek van J.Laanen uit Bergen op Zoom. Schutte had het instrument voor dit doel beschikbaar gesteld. Door een 6-4 zege op de Poedelaars ziin De Treffers clubkampioen biljarten van Oud-Vossemeer geworden. De belang stelling voor deze beslissende partij was vrij groot. Dezelfde vrijdagavond speelden Krijt Op Tijd en Nooit Gedacht gelijk: 5-5. De eindstand is: 1. de Treffers 10 punten 2. de Poedelaars 8 p. 3. Krijt Op Tijd 4 p. 4. Nooit Gedacht 2 p. In de plaats van de zieke wedstrijd leider Theo v.d. Logt reikte Jan Heijboer de beker uit. Een gezellig samenzijn besloot dit toernooi, dat propaganda voor de biljartsport was. OUD VOSSEMEER Tel. 01667 - "r -■ - 365 Laat uw woning vakkundig en betaalbaar inrichten. Keuze uit honderden soorten en kleuren VLOERBEDEKKING GRATIS GELEGD!! Competitie schaakvereniging junioren: J. Vaders - M. Bril 0-1, A. de Koning - B. A. Vroege 0-1, R. Heijboer - S. de Looze 0-1, P. Bevelander - W. Douw Va - '/a, B. A. Vroege - A. Aarnoudse 1-0. Laddercompetitie: J. Vaders - K. Heijboer 1-0, P. Bevelander - W. Douw 0-1, M. Bril - J. W. Slager 0-1. Senioren J. Smits - G. Voortman afg A. W. A. de Looze - G. van Elsacker 1-0, R. v.d. Jagt - A. Vermeulen 1-0, S. Heijboer - R. Ravensteijn 0-1. Mixtoernooi 2e ronde: S. de Looze - J. Vaders 0-1, K. Heijboer - J. W. Slager 1-0, A. W. A. de Looze - N. J. G. Jansen 0-1, J. Smits - A. Aarnoudse 1-0. Loting 3e ronde mixtoernooi: J. Vaders - K. Heijboer, J. Smits - N. J. G. Jansen. Burgemeester en wethouders hebben hoofd brandwacht W.J. van Popering per 1 juni als commandant van de vrij willige brandweer benoemd als oovolger van dhr. A.Burgers die va zijn leeftijd afscheid moest nemen. Voor de benoeming heeft zich nog al het £en en ander afgespeeld, daar onder commandant J. van Poortvliet na een stemming over de nieuwe commandant in het eigen korps (6 voor van Popering, 5 voor van Poortvliet) zijn ontslag bij b en w aanbood. Op verzoek van het college werd deze beslissing wat uitgesteld voor nader overleg. Nadat alle adviezen binnen waren, hakten b en w de knoop door. Volgens burc-...tester J.E. van Boeijen speelt bij diving een heel voorname rol dat de commandant of de gewone brand- j weerman in de gemeente werkt. Bij dhr. van Poortvliet is dat niet het geval., Maar hij mag zijn functie van onder commandant behouden. Behalve dhr. Burgers heeft ook dhr. P. van 't Hof afscheid genomen als brandweerman, dit wegens drukke werkzaamheden. Het korps telt momenteel 12 leden tehvijl er 16 moeten zijn. De nieuwe commandant van Popering ziet dan ook als een eerste taak het aantrekken van vier nieuwe brandweerlieden. Verschillende leden van de vrijwillige brandweer zijn weer voor cursussen geslaagd. Hoofd brandwacht M. Hage en L. Overbeeke, brandwacht 2e klas J. Burgers Azn. en J. Bruynzeel Mzn., persluchtmaskerdrager A. van Iwaarden en A. van der Reest, pompbediener P. Burgers en A. van der Reest. In het nieuwe telefoonboek dat pas is uitgekomen staat er voor de commandant brandweer een verkeerd nummer. Dat moet 636 zijn in plaats van 639. Overigens dient men bij brand steeds 0011 te bellen. Wegens het rijden onder invloed heeft de Middelburgse politierechter H.M. veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie weken waarvan twee voor waardelijk en ontzegging van de rijbe voegdheid voor 12 maanden. De eis van de officier van justitie was drie weken onvoorwaardelijk ;i en 9 maanden ontzegging. Voor hetzelfde feit werd A. VAN V. tot twee weken onvoorwaardelijk en 9 maanden ontzegging veroordeeldd. De gecombineerde collecte voor Sonnevanck-Zonnegloren heeft in Stavenisse 128,38 opgebracht. Het gemeentebestuur verwacht dat begin juni begonnen kan worden met de aanleg van het sportveld aan de Piloot- weg. Dit is een zogenaamd regiewerk in D.A.C.W.-verband met een belangrijke» subsidie in het kader van de werkloos heidsbestrijding. Als er niet genoeg werklozen zijn, stelt de D.A.C.W. het werk niet open. De verwachting is, dat die er nu zijn zodat de Ned. Heide Mij. spoedig aan het werk kan. Marien van Prooijen heeft in Dordrecht een goede prestatie geleverd door de 5.000 m. te winnen in de uitstekende tijd van 15.01 min. Hij had 28 seconden voorsprong op J. v.d. Werf uit Amersfoort. Zaterdag probeert een groep Zeeuwse atleten in Goes aan de limiet te voldoen voor de Nederlandse kampioenschappen 10.000 m.: 31 min. Als Van Prooijen dat haalt, kan hij voor de eerste keer op de baan zijn kunnen meten met de Nederlandse top. Zaterdag sloot Emergo de korfbal- competitie af. De pupillen speelden vrijdagavond al tegen Breda-Noord. Het duurde tot de laatste minuut voordat de score geopend werd. Elsa van Haaften werd door een heer verdedigd en dit betekende een strafworp. Martin op den Brouw schoot koelbloedig raak: 1-0, tevens de eindstand. De adspiranten kwamen uit tegen Springfield. In de achtste minuut maakte Wilco Brevet 1-0, maar toen zakte Emergo terug en de Hoevenaren wonnen met 1-3. Dinsdagavond is er in de stadsherberg een fotoclub opgericht. Er waren zo'n dertig foto-amateurs aangeschreven en de reacties waren boven verwachting: men kon zestien leden noteren. Het voorlopig bestuur werd samengesteld uit voorzitter C. Poot, secretaris J. Dorst en penningmeester W. van Vossen. Nieuwe leden kunnen zich bij die bestuursleden opgeven. Doel van de fotoclub is: meer plezier aan de hobby beleven en jongeren voor fotografie interesseren. Men gaat dia avonden houden voor de eigen leden en voor de bejaarden en denkt ook aan het organiseren van een foto-tentoonstelling in de bibliotheek. Alle facetten van de fotografie, zowel zwart-wit werk, kleurenfoto's, dia's, enz., wil men behandelen. Besloten werd zich bij de Bond van Nederlandse Amateur Foto grafie (B.N.F.) aan te sluiten. De bondsconsul kan dan eventueel voor lichting komen geven. De bedoeling is elke eerste dinsdagavond van de maand om acht uur in de stadsherberg te vergaderen. Men ziet nog uit naar een lokaliteit waar de fotoclub een donkere kamer kan inrichten voor het ontwikkelen, afdrukken en vergroten van foto's. De fotoclub vindt de start een succes en hoopt tot een volwaardige vereniging te kunnen uitgroeien. In de Hervormde gemeente heeft de collecte voor deGereformeerdeZendings bond 2934 gulden opgebracht. De muziekvereniging Euterpe geeft zaterdagavond om half acht een concert op de Markt. Men hoopt op mooi weer en geode belangstelling. De klassen 1 en 2 van de Juliana van Stolbergschool hebben hun jaarlijks uitstapje gemaakt. Men vertrok 'smorgens om half negen met 38 kinderen onder leiding van het personeel en twee leden van de oudep- commissie richting Lage Zwaluwe. In de Biesbosch werd een rondvaart gemaakt.Daarna werd gegeten om zich in de Efteling in de sprookjestuin en speeltuin te kunnen uitleven. Via Breda ging het weer op huis aan, waar men om zeven uur moe en voldaan aankwam. Dhr. J.R. v.d. Berg is met ingang van 1 september benoemd aan de agrarische- technologische school te Eede. Hij was twee jaar leraar aan de LTS. Dhr. F.A. Dijkstra is met ingang van dezelfde datum en indien mogelijk 1 augustus benoemd als leraar AVO aan de grafische school te Arnhem. Hij is vier jaar aan de Burgemeester Bouwenseschool verbonden geweest. De bewoners van de Zonnebloemstraat en Viermeistraat hebben hand tekeningen ingezameld om bij b en w te pleiten voor een voetpad tussen de Zonnebloemstraat en Viermeistraat. Ze verzoeken beleefd doch dringend mede werking voor het totstandkomen van een voetpad van 1.50 tot 2.00 m breed oVer het terrein achter de Juliana van Stolbergschool. Wellicht kan hiervoor de strook grond worden gebruikt waarin sinds korte tijd van gemeente wege de nieuwe riolering is gelegd. Nu" de Pieter Werrecorenstraat is afgesloten en als zodanig geen functie meer heeft, is ons de rechtstreekse ver binding ontnomen tussen beide straten. Er moet nu een grote omweg worden gemaakt wat voor ons niet prettig is., aldus de bewoners. Ze hopen dat b en w aan hun gerechtvaardige wens zullen kunnen voldoen. Onder grote belangstelling is donderdagmorgen 29 mei in de Hervormde Kerk een rouwdienst gehouden voor het overlijden van mevr. Eelkje Haring - Van Galien, echtgenote van de plaatselijke predikant. Ds. J. Catsburg uit Katwijk aan Zee leidde de dienst. Onder zacht orgelspel van Ps. 103 reed de baar met het stoffelijk overschot langs de staande gemeenteleden en belangstellenden het kerkgebouw binnen, gevolgd door de naaste familie, kerkeraad, kerkvoogdij en koster. De kist werd voor de preekstoel geplaatst. Na samenzang uit Ps. 49: 4 en 6 werd Ps. 90 gelezen. Daarvan koos ds. Catsburg Vers i als tekst: Een gebed van Mózes, de man Gods. Hij wenste zijn ambtsbroeder en de familie Haring toe, dat zij hun toevlucht tot God mogen zoeken; die voor hen reeds geen vreemdeling meer is. De predikant schetste de overledene als een lieve, gastvrije vrouw, bemind om haar stilheid. Zij wenste te behoren tot het gekrookte rietje dat God niet zal verbreken en de rokende vlaswiek die Hij niet zal uitblussen. Na samenzang uit Ps. 103: 8 en 9 eindigde ds. Catsburg met dankgebed. Daarna sprak ds. G.J. Voortman uit Oud-Vossemeer enkele troostwoorden van Paulus tot ds. Haring en zijn familie. Ouderling L. Verkerke sprak vervolgens over Ps. 62. Tenslotte bracht ds. Haring onder grote ontroering allen dank voor het medeleven. Ook de aanwezige vrouwenvereniging waarvan zijn vrouw trouw lid was. De predikant haalde nog enkele woorden aan uit Ps. 121 en vertelde van het verlangen van zijn vrouw, wanneer het sterven werd, zij dit mocht doen als een Stefanus, wat zo wonderlijk aan haar vervuld werd. Daarna verzocht hij de gemeente haar lievelingsvers te zingen uit Ps. 17: 8. De belangstellenden kregen de gelegenheid de familie Haring te condoleren, waarna de plechtigheid ten einde was. De teraardebestelling volgde op de gemeentebegraafplaats Soestbergen te Utrecht. De collecte voor Sonnevanck/Zonnegloren heeft in Poortvliet 322,35 opgebracht, waarvoor allen hartelijk bedankt i worden. I De Plattelandsvrouwen organiseren woensdag 11 juni een bejaardenreis naar Apeldoorn. Op het programma staat een bustocht door het natuurreservaat, een wildtocht en een bezoek aan de koninklijke stallen van Het Loo. Opgave vrijdag 6 juni van 10.11 u. bij mevr. Wisse, Langeweg, van 4 - 5 u. in de Rozeboom. Vertrek uit Anna Jacobapolder, Langeweg, om kwart over zes en om half zeven bij de Rozeboom. Kosten 35 gulden per persoon. In mei waren er geen geboorten en huwelijken. Overlijden: L. Noorthoek wed. van P. Quist, 87 j. en H.W. van den Bos, wed. van W.J. Domenie, 77 j. Het seizoen 74-75 is voor de dam- en schaakvereniging Flipland afgelopen. Men heeft vakantie tot de algemene ledenvergadering van 26 augustus en de competitiestart op 2 en 5 september. Eindstand dammen A-poule senioren: 1. J. v.d. Velde 16 partijen 24 punten, kampioen. 2. J. Joppe 16-23, 3. L. v.d. Velde 16-20, 4. A. Verwijs 16-19, 5. L. ten Hove 15-15, 6. J. den Braber 15-12, 7. M. v.d. Velde 16-11, 8. P. Reijngoudt 15-9, 9. M. Fonteijne 13-5. De twee laatsten degraderen naar de B-poule Eindstand B-poule: 1. J. Suurland 13- 22, 2. B. v.d. Jagt 13-17, 3. R. Tichem 13-17, 4. J. Noorthoek 13-14, 5. A. van Westen 13-10, 6. P. v.d. Est 13-7, 7. P. Kreeft 6-6, 8. C. Mol 14-3. A-junioren: 1. A. Noorthoek 10-19 kampioen. 2. A. Verwijs 10-12, 3. H. Wagemaker 10-40, 4. P. Wagemaker 10-7, 5. W. Kempeneers 10-6, 6. Jac. Felius 106. B-junioren: 1. A. Mol 13-21, 2. A. Kosten 13-20, 3. J. Walpot 13-13, 4. R. Neele 9-11, 5. R. Noorthoek 8-8, 6. H. Quist 12-8, 7. W. v.d. Ree 12-7, 8. L. Suurland 5-5, 9. Joh. Breeman 13-S In nummer 2-1975 van het Zeeuws Tijdschrift schrijft de in Middelburg geboren Amsterdamse advocaat mr. A.C. van Empel over rebellie in Sint- Philipsland. Van 11 tot 19 maart 1875, honderd jaar geleden, stonden 33 inwoners terecht wegens rebellie. Burgemeester F.W.S. von Staedel werd zelfs medeplichtigheid ten laste gelegd. Aanleiding tot de rebellie was ontruiming van een huis van de familie Everaars. Deurwaarder van Elsacker uit Tholen riep assistentie in van de Rijksveldwacht, want gemeenteveldwachter Boogaard mocht niet helpen van de burgemeester. Deze lag ook voortdurend overhoop met de gemeenteraad omdat hij veelal de zijde van de straatarmen in plaats van de schatrijken koos. Intussen was de deurwaarder met de ontruiming begonnen, maar Geensen, Moeliker en Van Bloois maakten het hem lastig. Zij begonnen de meubels weer naar binnen te brengen. De stemming was opperbest, want herbergier Kosten had op kosten van een zwager van de meisjes Everaars zeven Hessen jenever uitgeschonken. De burgemeester liet het allemaal toe. Tussen de familie Everaars kwam een schikking tot stand, maar voor het Provinciaal Gerechtshof verschenen 34 verdachten, 10 getuigen charge en 5 decharge. Tegen zeven inwoners werd vrijspraak geëist, tegen de overigen tuchthuisstraffen van 5 tot 10 jaar en tegen de burgemeester van 5 tot 15 jaar. De verdediger mr. ze. fokker behaalde echter een enorm succes door voor 24 verdachten, onder wie de burgemeester, vrijspraak te krijgen. De overigen werden veroordeeld tot tuchthuisstraffen variërend van 3 tot 6 maanden. „Een paar dagen in de kast doet er zo veel niet toe", had Geensen de deurwaarder gezegd. Het mooi uitgevoerde Zeeuws Tijdschrift verschijnt twee-maandelijks. In vele gezinnen heerst momenteel een spanning. Een zoon of dochter, staat voor een belangrijke opgave. Examen! Er is lang naar toegeleefd, spanningen, en een grondige studie, vaak niet, vaak wel. Vragen worden nu als met een spervuur gericht op hun hoofden. Jer staat er voor! Vaak begrijpen wij Ouderen niet meer de moeilijke stof die er behandeld wordt. Wat ons nog is bijgebleven lijkt veranderd, of van minder waarde. Stellingen die wij vroeger op een dispuut, zo met liefde verdedigden blijken nu vanuit een geheel ander gezichtsveld te worden benaderd. Spanning was er ook bij ons in de examentijd, in niet mindere mate, als nu bij de jongeren vandaag. Examentijd eist een oefentijd, een voor afgaande grondige studie van alle vakken. Ons gehele leven is echter een examen tijd, telkens weer worden we geconfron teerd met moeilijke opgaven Er wordt van ieder van ons een intensieve inzet gevraagd, vaak moeten we antwoorden geven op moeilijke be slissingen, waar veel van afhangt. Wij bemerken dan ook, dat ons gezichtsveld vaak niet ver genoeg reikt, om dat alles te omvatten, en wij in vele problemen, geen afdoend antwoord kunnen geven. In de overvloed van wetenschappen die ons gehele menselijk denken overheerst, moeten we toch trachten raakpunten te doen vinden, van onze persoonlijke ontwikkeling, en geestelijke groei. Zo zullen wij ouderen, de komende geslachten, en onze jonge mensen, waar we dagelijks mee te maken hebben, beter leren begrijpen. Wij zullen vaak misschien als ouderen een teleurstelling moeten boeken, maar innerlijk geestelijk rijker worden. Wens alle jongeren een Goede examen tijd, de voorbereiding voor het volle leven, waarin we werken mogen aan een geheel nieuwe tijd. Rien Wesdorp Langeweg 10 Anna Jacoba polder. "Visie" omtrent de levensvatbaarheid van het onlangs te water gelaten en allang op politiek stapel staande 'luchtkasteel" C.B.A. Met aan de meest zekerheid grenzende waarschijnlijkheid, zal dit geen lang leven beschoren zijn, omdat het naar onze mening, zich weldra te pletter zal lopen op de "Rotsen" verankerd in het voor de drie partners zo dierbare "Evangelie". Het is nauwelijks aan twijfel onderhevig of men zal indeze een "status" gaan aannemen, gelijk de Broeders van Jozef toen zij bij hem eten gingen kopen"Vroom" maar met "Christelijk" omtrent de gevolgen van de door deze broeders aangenomen"status" laat de geschiedenis geen twijfel bestaan (In dezen komt het gezegde "Al is de leugen nog zo snel, de waarheid achterhaalt hem wel) goed tot uiting. Talloze geschiedenissen en hun geloof alsmede vele adviezen staan de drie partners ter beschikking, om de door hen aangelegde, maatstaf van het "Christen" zijn aan te kunnen toetsen. Ook voor de uiterlijke aanhangers, welke zich echter innerlijk meer gebonden voelen aan een partij waarvan zij menen dat die hun "stoffelijke belangen" meer behartigen, zijn er geschiedenissen en voorbeelden te over. Geen enkele mogelijkheid wordt onbenut gelaten om iedereen dre maar enigzins van hun Maatstaf' afwijkt te doen aanmerken als"socialist" en liever nog als "Communist" en over het algemeen worden deze opmerkingen met een daverend applaus beloond. Is dit nu wel de juiste manier vragen wij ons af, om anders denkenden aldus te betitelen? Is het niet eerder zo, dat men met oogkleppen voor zich hoopt te ontrekken aan de invloed van de nog steeds rondgaande"Geest" welke niet aan ziet wat voor ogen is maar die zelfs door zwarte jassen heen kijkt naar dt innerlijke beweegredenen van de mens. Met deze ons en ook de drie partners ten dienste staande gegevens menen wij terecht de "schipbreuk" in het vooruit zicht te mogen stellen. C. Kosten Voorstraat 34 St.-Philipsland Er schijnt wat deining te zijn ontstaan omtrent de onafhankelijkheid van Suriname, speciaal zijn er moeilijk heden omtrent de financiële begeleiding na de onafhankelijkheid, Nederland is bereid 3 miljard ter beschikking te stellen. Suriname vindt dit veel te weinig. Wij vragen ons af of het wel verant woord is om 3 miljard gemeenschaps gelden ter beschikking te stellen? Is het niet eerder verantwoord om de privé be zittingen van de uitbuiters gedurende het Koloniale tijdperk te nationaliseren en dit geld op verantwoorde wijze aan de Surinaamse bevolking ten goede te laten komen. C. Kosten Voorstraat 34 St.-Philipsland Het was reeds te voorzien dat bij het totstandkomen van het huidige kabinet, welke zeer hoog in hun banier hadden staan"structurele hervormingen in de machtsverhoudingen van onze samen leving te willen doorvoeren", men weldra in conflict zou komen met de "topambtenaren" vande departementen, welke bij de aflossing van de wacht zijn blijven zitten en hun historisch gegroeide en verweven in en met onze samenleving, beleidsaange- legendheden zouden trachten te doen voortzetten. Van de deiningen op de verschillende departementen hebben wij via de pers het laatste jaar kennis kunnen nemen. De laatste dagen is het departement van justitie het besprek van de dag. Het lijkt mij nuttig indeze te herinneren aan een persbericht uit de 'Telegraaf' van 14 Maart 1974 onder het hoofd "verkieselijkheden", van Agt "Bek-af' het volgende citaat komt in genoemd persbericht voor, "Het ambtenaren apparaat heeft het moeilijk met het toegeven van fouten. Het kost moeite om een erkenning van tekort» schieten er uit te krijgen. Dit behoeft verbetering?, einde citaat. Dit laatste menen wij volledig te kunnen en te moeten onderschrijven. Het zou echter naar onze mening diep te betreuren zijn en catastrofale gevolgen hebben voor onze samenleving, indien het huidige kabinet hun program zouden doen wijzigen tengevolge van de invloed van een aantal "topmensen" wier idealen niet de onze zijn en ook niet naar onze mening in het belang van onze samenleving als zodanig kunnen worden gekenschetst. C. Kosten Voorstraat 34 St.-Philipsland geen adver tentie advertenties plaatsen wij voor u op de daarvoor bestemde paginc>- telefoon 01665 375 voor 8 juni 1975 THOLEN: NED. HERV. KERK 9.30 en 6.30 u. ds. A. F. Troost, Asperen GEREF. KERK 10 en 5 u. ds. M. C. Kersten, Scheveningen GEREF. GEMEENTE 10 en 6.30 u. ds. C. Hegeman 2.30 leesdienst CHR. GEREF. KERK 10 (H.A.) en 6.30 u. ds. D. Slagboom, Barendrecht N.H.B.W.I.W. IN VER. GEBOUW 10 u. dhr. de Jong, Hoogerheide R.K. KERK za. 7 juni 19 u. H. Mis zo. 10 u. H. Mis OUD VOSSEMEER NED. HERV. KERK 10 en 6.30 u. ds. G. J. Voortman GEREF. KERK 10 en 3 u. ds. A. Caumau, Winterswijk CHR. GEREF. KERK 10 en 6.30 u. leesdienst •2.30 u. ds. D. Slagboom, Barendrecht GEREF. GEMEENTEN IN NED. 10, 2.30 en 6.30 u. leesdienst R.K. KERK za. 7 juni 19 u. H. Mis zo. 8 en 10 u. H. Mis SINT ANNALAND NED. HERV. KERK 10 en 6 u. dhr. B. van Gils, Waddinxveen GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 u. leesdienst do. 5 juni 7.30 u. ds. P. Blok, Dirksland GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 2.15 en 6.15 u. leesdienst STAVENISSE NED. HERV. KERK 10 en 6 u. ds. H. A. Samsom OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 6 u. ds. J. van Prooijen 2 u. leesdienst SINT MAARTENSDIJK NED. HERV. KERK 9.30 en 2.30 u. ds. J. Blom GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.30, 2 en 6 u. leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 u. leesdienst do. 12 juni 7 u. ds. C. Smits, Giesendam N.H.B.W.I.W. REHOBOTHKERK 10 u. ds. J. de Bruyn 7 u. ds. C. Amesz R.K. KERK za. 7 juni 19 u. H. Mis, in Haestinge SCHERPENISSE NED. HERV. KERK 9.30 u. dhr. T. van Dam, Kinderdijk 2.30 u. dhr. J. van Woerden GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6.30 u. leesdienst POORTVLIET NED. HERV. KERK 10 u kan. H. de Leede, Garderen 6 u ds. G. H. Abma GEREF. KERK 10 en 3 u. ds. W.C.P. den Boer, Harderwijk GEREF. GEMEENTE 10, 2 en 6 u. leesdienst SINT PHILIPSLAND NED. HERV. KERK 9.30 en 2.30 u ds. H. Harkema GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 u. leesdienst do. 12 juni 14 u. ds. Hakkenberg (huw. bevestiging) 19.30 u. ds. Hoogerland, Krabbendijke OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 u. ds. L. Gebraad ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10.45 en 5 u. ds. J. G. Adema, Renkum WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en Scherpenisse (pat. dokter. Padt) Dr. Th. A. Bos, Tholen, tel. 01660 - 2542. Sint Annaland, Sint Maartensdijk,' Stavenisse en Scherpenisse (pat. dr. v.d. Bel) Dr. J. M. van der Bel, Sint Maartensdijk, tel. 01666 - 2400. Sint Philipsland en Nieuw Vossemeer Dr. van Herel, Nieuw Vossemeer, tel. 01676 - 545 WEEKENDDIENSTEN WUKVER— VERPLEEGSTERS Tholen, Poortvliet. Oud-Vossemeer en Sint Philipsland Zr. Krijger, Oud-Vossemeer, tel. 01667 - 476 b.g.g. 01662 - 341 Sint Annaland, Sint Maartensdijk en Scherpenisse Zr. Priem, Stavenisse, tel. 01663 - 549 WELZIJNSORGAAN THOLEN Hoogstraat 12, Tholen, tel. 01660 - 2350 ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666 - 2467 WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640 - 40888 STORINGEN ENERGIEVOORZ. VERBRUIKERS PZEM Buiten kantooruren 01184 - 19191 HOOGWATERSTANDEN van 8 t/m 14 juni 1975 zondag 8 2.2714.54 maandag 9 3.0915.37 dinsdag 10 3.5416.21 woensdag 11 4.3817.04 donderdag 12 5.2017.43 vrijdag 13 6.04—18.22 i*rdag 14 6.4619.06 •Tirtundag 9 juni nieuwe maan.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1975 | | pagina 2