<yoc GEDEPUTEERDEN SPRAKEN MET GEMEENTEBESTUURDERS 0UD-FEYEN00RD SPEELT VOOR HET LIEFDADIG DOEL IN SINT-MAARTENSDIJK Waterschap Tholen breidt personeel uit PTT plaatst op Eiland Tholen tweelingbussen voorde post Lia Duine wint 3 Ned. zwemtitels L ZATERDAG OPENING ZWEMBAD THOLEN Beter wonen verdeelt huizen over Tholen Geslaagde lascursussen 600 dode bisamratten DEZE WEEK Streekgewest Westelijk N.B. elke week een beloning de Eendrachtbode Prettig, en open M0ULIJN HOOPT OP VEEL BELANGSTELLING Genoeglijke avond Ontzettend fijn Er want hrer een heel vrannd "per^oant-Te hij 0cbélót en Wykagt en hij hoont je. Geethem dm lerani en hij eet tril je hand. Laat hem lezen en echt; hij "beloont je! Donderdag 5 juni 1975 Op vrijdag 6 en zaterdag 7 juni zijn er zo'n 100 piekfijne occasions te zien en te koop in de Bergse evenementenzaal de Stoelemat. Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Phlllp.la„d, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad - Postbus 5 - Sint Annaland - TeleToon 01665 - J75 Postgiro 12.44.07- Rabobank 30.30.05.556 Vertchjjnt elke donderdag. Abonnementsprys 9,7$ per halQaar. Per post 11,56. Losse nummers 0,50. Sluitingsdatum advertenties dinsdagmiddag 16.00 uur Adver tentieprijs 023 p* mm btw. Spierinkjes t/m 20 woorden 4,68 Incl. btw. contant, op rekening $,20 Incl. btw Hoofdredacteur uitgever G. Hetyboer. Het voltallig college van gedeputeerde Staten van Zeeland en enkele hoofd ambtenaren hebben vrijdagmiddag een bespreking gehad met de gemeentebe sturen van Tholen en Sint-Philipsland. Aan de orde kwamen het streekplan, de compartimentering van de Ooster- schelde, de gewestvorming en speciaal voor Tholen nog de binnenge- meenteiyke decentralisatie en plan Noord in Sint-Maartensdyk. Na afloop van de twee besprekingen nam het hele gezelschap op uitnodiging van het Thoolse gemeentebestuur deel aan een gezameniyke maaltyd in Sint- Maartensdyk. Het gesprek op het Thoolse stadhuis duurde 1 Va uur. Behalve b en w (behalve wethouder A.J.Scherpenisse die op vakantie is) waren ook de zes fractie, voorzitters aanwezig. Aan de orde kwam o.a. het streekplan, waarbij een gedachtenwisseling was over de vraag of Tholen bij midden-Zeeland in een streekplan wil of bij Schouwen- Duiveland. G.S. lichtten hun stand punten toe en Tholen wees op de behoefte aan een wezenlijke verbinding met midden Zeeland. Daarbij werd ook compartimentering van de Ooster- schelde betrokken en de voorkeur van Tholen voor de Wemeldingedam. Het Thoolse gemeentebestuur liet weten geen haast met een streekplan te hebben. Ook heeft men geen duidelijke voorkeur voor midden-Zeeland of Schouwen-Duiveland. Gezien het pleidooi voor de Wemeldingedam en het feit dat Tholen en Midden-Zeeland aan hetzelfde water liggen, ligt een streekplan met midden - Zeeland wel meer voor de hand. B en w van Tholen deden G.S. daarna ook verslag van de vorderingen met betrekkin» tot de binnengemeentelijke decentralisatie. Daarbij kwamen de het de mei hoorzitting in Poortvliet over rapport ten Berge en standpuntbepalingen in de raadsvergadering aan de orde. Tenslotte kwam plan Noord in SintMaartensdijk aan bod, een nieuw uitbreidingsplan ten Noorden van de Provincialeweg. Gezien de kruising van deze doorgaande verbinding wordt deze zaak extra grondig bekeken. Besloten werd een technisch onderzoek ,in te stellen o.a. naar de verkeersveilig heid om daarna in een verder gesprek wederzijds op een lijn te geraken, aldus burgemeester J.E. van Boeijen. Het gemeentebestuur van Sint- Philipsland sprak om vijf uur in het dorpshuis de Wimpel ruim een uur met de zware delegatie uit Middelburg. Men zag dit als een voortzetting van het gesprek in januari met gedeputeerde Mr. J.P.Boersma en enkele hoofd ambtenaren. Ook nu kwam het streek plan, de ruimtelijke ordening, gewest vorming en compartimentering van de Oosterschelde aan de orde. Het Flip- landse gemeentebestuur onderstreepte de wensen voor een Philipsdam en drong bij G.S. vooral aan op tijdige inspraak bij de tracering van wegen naar de Philipsdam. Men maakte verder duidelijk bezwaar te hebben tegen het lange tijd witte vlek blijven ten aanzien van het streekplan - werk. Dit, gezien de gewestelijke ont wikkelingen. Burgemeester G. van den Berg noemde het onderhoud met G.S., waarbij ook de fractievoorzitters uit de Fliplandse raad aanwezig waren, een open en prettig gesprek. Hij zei blij te zijn dat het Provinciaal bestuur zoveel aandacht aan dit deel van Zeeland besteden. Voor de officiële ingebruikneming van het openluchtzwembad aan de Zoekweg in Tholen, zaterdagmiddag om twee uur door burgemeester J. E. van Boeijen, is een feestelijk programma uitgewerkt. Om kwart voor twee vertrekt vanaf de Markt de Koninklijke Muziek vereniging Concordia met de jeugleden van de zwemvereniging de Eendracht, voetbalvereniging Tholense Boys en de gymnastiekvereniging Olympia naar het zwembad aan de Zoekweg. Aan de openingsceremonie om twee uur komt Neptunus, een sleutel en de burgemeester te pas en elke inwoner is welkom om te zien hoe 't precies in 't vat zit. Om kwart over twee gaan de genodigden met de muziekvereniging en de jeugdleden het terrein op, gevolgd door belangstellenden, want iedereen mag dit feestelijk gebeuren meemaken. Na de toespraken en aanbieding van cadeaus zal om kwart voor drie een lid van de zwemvereniging de Eendracht onder de tonen van Concordia en een show van het majorettenpeleton de clubvlag hijsen. Daarna springen alle leden van de zwemvereniging in 't water. Om drie uur volgt er een optreden van de duik- en showgroep Icarus uit Rotterdam en om half vier kunt u een groep parachutisten zien. Het is de bedoeling dat een parachutist vanuit de lucht in het zwembad zal dalen. Tenslotte volgt er een tractatie van alle medewerkers. Het bestuur van de woningstichting Beter Wonen heeft besloten de woning wetwoningen uit het contingent '75 als volgt te verdelen: Tholen 38(38(, Poort vliet 10, Scherpenisse 13(was 17), Sint- Maartensdijk 20(was 14), Stavenisse 8, Sint-Annaland 10, en Oud-Vossemeer 10. Het oorspronkelijke plan werd zoals bekend in Middelburg afgewezen. De Provinciale commissie verdeling rijkssteun woningbouw deed aan vankelijk heel lelijk tegen de kleine kernen, zei burgemeester J.E. van - Boeijen onlangs op de hoorzitting over plan kom in Scherpenisse. Het gemeentebestuur is toen op oon» logspad geweest en de zaak is voor het overgrote deel teruggedraaid, aldus de burgemeester. De commissie is nu accoord gegaan met de nieuwe verdeling al vindt men de toewijzing voor Sint-Maartensdijk nog te gering en voor Scherpenisse nog te groot. Beter Wonen bracht dit van respectievelijk 14 naar 20 en 17 naar 13. Er moeten dus 2 premies voor woning wetwoningen meer komen. Voor de bouw is men namelijk dikwijls afhanke lijk van de beschikbare kavels, zodat men mede uit het oogpunt van doel matig niet zomaar ergens 2 huizen meer of minder kan bouwen. De commissie wijst er wel nadrukkelijk op, dat de visie van de commissie niet principieel gewijzigd is. De toegestane verdeling moet men als een tegemoet koming, een compromis beschouwen. Er is verder de voorwaarde aan ver bonden dat na de bouwvakantie met de bouw begonnen wordt. Architect is H.Weertman, terwijl de bouwbedrijven Uytdewilligen B.V. uit Oud- en Nieuw- Vossemeer en gebr.v.d.Bergh B.V. uit Bergen op Zoom de bouw vermoedelijk weer voor hun rekening zullen nemen. Aan de lagere technische burgemeester Bouwense school te Sint-Maartensdijk slaagden voor de lascursus 1974-1975 voor beginners: uit Tholen S.Comelisse en C.M. Moeliker, uit Poortvliet J.M. Boer en L. de Groen, uit Scherpenisse J.Hage, J.W. Oudesluijs, J.M.Poot en H.A.Slager, uit Sint-Maartensdijk W.I. van Dijke, J.v.d. Haven, G.A.Kaashoek, F.A.Klaasse, L.D.Kloet, C.J.A.Priem, D.Scherpenisse en J.Stoutjesdijk, uit Stavenisse T.W.H.Beeke, A. van Haaften, H.C.Mol P. de Vos en H.A.M. van Zetten, uit Sint-Annaland C.G.M. Goedegebuure en W.J.Snoep. Gevorderdencursus: Uit Tholen G.A. de Hond, uit Poortvliet J.N. de Groen en M.D.Uijl, uit Scherpenisse J.Bevelander, uit Sint-Maartensdijk A- H. de Graaf, M. op den Brouw en A.P. v.d. Ree, uit Stavenisse L.M. Hage, L. Smits en N.Smits, uit Oud-Vossemeer D.A.Aamoudse en C.A. van Poortvliet. In mei zijn er op het eiland Tholen 600 bisamratten gevangen. Ondanks dit hoge aantal heerst er bij rijksratten vanger J.Meijll uit Poortvliet wel enig optimisme. Het aantal is namelijk iets minder dan mei vorig jaar terwijl er nu veel intensiever gevangen is. De premie- vangers namen 222 dieren voor hun rekening en dhr. J. Burgers uit Tholen 22. Hij is in dienst getreden bij de unie van waterschappen in West-Brabant, maar door de hoge waterstanden in de Brabantse polders is dhr. Burgers tijdelijk op Tholen ingezet. Particulieren brachten een honderdtal ratten aan, terwijl dhr. Meijll zelf 78 keer beet had. Bij de vangsten waren verschillende jonge, dit voorjaar geboren ratten zodat Ook de kweek van 1975 reeds in een vroeg stadium bestreden wordt. Als de grote voetbalcompetitie ten einde is, begint voor Ond-Feyenoord het seizoen pas. In de zomermaanden spelen de Rotterdammers vaak twee keer per week. Meestal voor een Uefdadig doel, soms voor de inwyding van een lichtinstallatie en 14 juni in Sint-Maartensdyk voor de Thoolse gehandicapten tegen camping Irenehoeve. Dat vertelde ons afgelopen zaterdag Coen Moulijn in zijn kledingzaak aan de Langenhorst. „Het gaat voor ons natuurlijk niet meer om het geld, we spelen voor ons plezier. Trainen is er niet meer bij, ook al omdat sommigen een eigen zaak hebben", aldus de kleine linksbuiten. Dat de conditie van enkele „bejaarde" voetballers toch nog heel redelijk is, bewezen de wedstrijden van Rotterdam Ahoy voor de N.C.R.V. mini-voetbalshow en niet te vergeten de demonstratie van de Feyenoord- veteranen tegen Benfica. De foto toont de aangetreden Feyenoorders in het voetbalstadion van de Portugese hoofdstad Lissabon. De samenstelling van de oude elf wisselt nogal eens, maar er is toch wel een min of meer vaste kern die telkens binnen de lijnen komt. Enkele namen: Eddy Pieters Graafland, Guus Haak, Piet Romeyn, Cor Veldhoen, Gerard Kerkum, „Beer" Reinier Kreyermaat, Coen Moulijn, Frans Bouwmeester en Rinus Bennaars. Klinkende namen en voeg daarbij de komst van Sjaak Swart, Bennie Muller, Werner Schaaphok en Tonnie Pronk om het elftal van Camping Irenehoeve te versterken, dan moet dat toch goed zijn voor een ruime publieke belangstelling. De meerderheid van de oude profs voetbalt niet meer actief. Haak en Moulijn hebben na hun Feyenoord periode nog wel even bij amateurclubsi gevoetbald, maar zijn er al snel mee gestopt. Coen Moulijn, die nog een jaar bij Xerxes speelde: „Het gaat er bij de amateurs pittiger aan toe dan je zou verwachten en bovendien wordt er, vanwege je naam, fel op je gespeeld. En als je dan van plan was om het rustiger aan te gaan doen, is de lol er al snel af." Behalve een beroemde linksbuiten kan het eilandpubliek waarschijnlijk ook kennismaken met 'n beroemdheid op de andere vleugel. Sjaak Swart, die in de mini-voetbalwedstrijd van de Nederlandse sterren tegen de proftrainers onlangsap de N.C.R.V.-t.v., nog goed was voor enkele juwelen van doelpunten. Zijn tegenstander in St.- Maartensdijk zal waarschijnlijk Cor Veldhoen zijn, en die is dat al vaak geweest. Lokkertjes genoeg dus bij dit unieke eilandgebeuren, „en", hoopt Coen Moulijn, „als het weer meezit, reken ik op een genoegelijke u ;nd". Op onze vraag of hij nu de weg wist, verzekerde hij: „Daar hoef je nu niet bang voor te zijn, we komen met de bus". De baten van de wedstrijd Oud Feijenoord -camping Irenehoeve(de organisatoren schatten 10.000 gulden) gaan naar de afdeling Tholen en Sint- Philipsland van Philadelphia, de prot. Chr. oudervereniging van geestelijk ge- handicapte kinderen. Voorzitter ds.H.Harkema uit Sint- Philipsland noemt de activiteiten camping Irenehoeve op zich een mooi initiatief. Hij is er mee ingenomen en juicht het van harte toe. Als er meer financiële armslag komt, kan het werk van Philadelphia bred er opgezet worden. In het bestuur zijn daar al gedachten over, aldus ds. Harkema. Secretaris G. Quaak uit Scherpenisse, die de contacten met de organisatoren - onderhoudt, noemt het ontzettend fijn dat mensen hun vrije tijd aan de geestelijk gehandicapte kinderen willen besteden. We zullen de opbrengst in dank aanvaarden. Bij Philadelphia is het plan van Irene hoeve over 't algemeen bijzonder goed ontvangen. We hebben er wel bestemmingen voor. Zo gaan de gehandicapten wekelijks op zaterdag in het overdekte zwembad Gageldonk in Bergen op Zoom Zwemmen, wat huur kost. Verder is er elke maand in de Toetssteen te Sint- Maartensdijk een instuifavond voor oudere gehandicapten. Vrijdag 23 mei was de laatste bijeenkomst van dit seizoen. Er waren 12 pupillen die ver schillende spelletjes deden. We hebben materiaal nodig zoals een tafelbiljart, die we nu hebben kunnen lenen van de dorpsgemeenschap Scherpenisse. Mogelijk kunnen we van de wedstrijd- opbrengst een eigen biljart kopen, terwijl Philadelphia de activiteiten nog meer kan uitbreiden", aldus secretaris Quaak. Wie Philadelphia wil steunen, maar de voetbalwedstrijd niet kan of wil bijwonen, kan een of meer kaartjes kopen. In alle kernen op Tholen en Sint- Philipsland zijn er voorverkoopadres sen. Eventueel kunt u uw bijdrage ook overmaken op postgiro 17.26.374 van camping Irenehoeve Stavenisse met ver melding "bijdrage gehandicapten". Ten aanzien van de opstelling van het Irenehoeve - elftal is overeengekomen dat Smerdiek een speler mag leveren vooreen halve wedstrijd en na afloop de bal met handtekeningen krijgt, terwijl WHS een speler voor een hele wedstrijd mee mag laten doen. WHS-jeugdleider Wim van Vossen Azn.treedt als coach-verzorger van het lrenehoeve-elftal op. Hij zal de twee komende vrijdagavonden de spelers in Sint-AnnaKmtr nog trainen. Het Waterschap Tholen breidt het per soneelsbestand uit met drie man. Inmiddels zijn al bij de technische dienst benoemd C. van Dijke uit Sint- Annaland (thans werkzaam bij de Provinciale Waterstaat standplaats Tholen) en M. Klippel uit Stavenisse(studeert binnenkort af aan het Zeeuws technisch instituut). Bij het Waterschap nemen de werk zaamheden voor de technische dienst toe i.v.m. de voorgenomen dijkver zwaringen in het kader van de Ooster- schelde-oplossing en de waterzuivering. Verder werd na pensionering van dhr. J. van Dijke uit Scherpenisse nog geen nieuwe medewerker voor de technische dienst aangetrokken. Bovendien is technisch ambtenaar Moerland al lange tijd ziek. In verband met de invoering van de zuiveringslasten is ook nog een administratieve medewerker nodig, maar hiervoor heeft nog geen benoeming plaats gevonden. de Westbrabantse Occasiondagen: een initiatief van VW-AUDI/NSU, met als gastheren: Garage van Strien, Goes» Autobedrijf Govers, Bergen op Zoom Autokar, Steenbergen» Autobedrijf A. de Jong, Roosendaal Garage P. Dekker, St. Annaland» Garage van Zwol, Raamsdonksveer Alle auto's zijn ANWB en VVN gekeurd èn aantrekkelijk geprijsd. Kom maar eens kijken op vrijdag van 10.00-21.00 uur of zaterdag van 10.00-18.00 uurj PTT gaat voor de postverwerking op het eiland Tholen zogenaamde tweeling bussen plaatsen. De bedoeling is dat er een inwerpopening komt voor "streekpost" en een gleuf voor "overige bestemmingen". In de grote steden treft men die tweeling bussen nu al aan en de bedoeling van PTT is, op grote schaal deze manier van voorsortering in te voeren. Voor Tholen zal het nieuwe systeem inhouden, dat er tweelingbussen komen met een gleuf "Bergen op Zoom" en een inwerp opening "overige bestemmingen". Met ingang van 2 juni hebben de buslichtingstijden van de posterijen in Bergen op Zoom en omgeving enige wijziging ondergaan, maar voor het eiland Tholen betekende dat geen veranderingen. De buslichting die aansluit op het landelijk nachtnet is vervroegd tot ongeveer 18.00 uur, terwijl er van maandag tot en met vrijdag om 23.00 uur een speciale nachtbuslichting is, bedoeld voorde snelle overkomst van de post voor de regio. De buslichting aansluitend op het nachtnet is vervroegd i.v.m. de nieuwe dienstregeling van de Nederlandse Spoorwegen. De postverwerking in de treinen zal dan namelijk als gevolg van de snellere doorstroming om snelheid en de kortere stationnementen van de treinen niet meer mogelijk zijn. Deze buslichting zal voortaan in Bergen op Zoom en omgeving over het algemeen om 18.00 uur geschieden. Voor het eiland Tholen betekent dat handhaving van de huidige regeling waarbij de postauto om 17.15 u in Poortvliet is, 17.25 u in Scherpenisse, 1730 u in Sint-Maartensdijk, 17.45 in Stavenisse, 18.00 u in Sint-Annaland, 18.10 u in Oud-Vossemeer en 18.20 u in Tholen. Op het hoofdkantoor te Bergen op Zoom kan men tot 21.00 uur terecht. Alle post uit deze buslichting haalt de volgende dag in het gehele land nog de bestelling. De speciale centrale nachtbuslichting die bedoeld is om alle post voor de regio nog in de bestelling van de volgende dag te krijgen wordt vanaf 2 juni om 23.00 uur uitgevoerd. De inwerpopening in de brievenbus waarop vermeld staat "streekpost" is hiervoor speciaal bestemd. Deze tweelingbussen komen op Tholen binnen twee maanden. Daarnaast vindt op zondagnacht nog een buslichting om 23.00 uur plaats die aansluiting geeft op het zogenaamde weekendnet. De post uit deze lichting komt landelijk nog in de maandagbe stelling. Met deze aanpassingen van de bus lichtingstijden beoogt PTT haar landelijke dienstverlenine zo veel mogelijk uniform (buslichtingen rond 18.00 en 23.00 uur uur) en op elkaar afgestemd te organiseren. G.S. op Tholen en Sint- Philipsland Mouiyn hoopt op genoegeiyke avond Philadelphia vindt initiatief camping Irenehoeve ontzettend fyn P.T.T. plaatst tweelingbossen Beter Wonen verdeelt halzen Thoolse raad bewandelt voor» zlchtige weg binnen gemeente- ïyke decentralisatie DDAE KOMME DE TROUWERS Stemmen van lezers Nieuwe brandweercommandant in Sint-Annaland Fotoclub opgericht in Sint- Maartensdyk Schooldag lichameiyke opvoeding Kampioen Vosmeer 4 gepromoveerd Vier nieuwe W.H.S.'ers roepen spanningen op HET IS BETER ALLEEN TE ZUN DAN IN VERVELEND GEZELSCHAP Dit nummer bestaat uit 10 paginafc De colleges van burgemeester en wethouders van de gemeenten Tholen en Sint-Philipsland hebben het streel» gewest westelijk Noord-Brabant een brief gestuurd, waarin wordt medege deeld dat gevolg zal worden gegeven aan het verzoek van het college van advies en bijstand tot het als waarnemer doen bijwonen van de vergaderingen van dit college door de burgemeesters van Tholen en Sint-Philipsland. Lia Duine uit Oud-Vossemeer heeft bij de Nederlandse kampioenschappen zwemmen voor gehandicapten in Rotterdam drie titels voor zich opgeëist. Bovendien verbeterde ze een nationaal record. In de klasse twee won ze de 25 m. schoolslag in de nieuwe Nederlandse record tijd van 29.4 sec., wat een ver. betering van 0.6 sec. was van het vorige nationale record dat ook al op haar naam stond. De 25 m. rugslag won Lia Duine in 28.7 sec. en de 25 m. vrije slag in 24.9 op beide afstanden is ze zowel Nederlands als wereldrecordhoudster. De successen van de Oud-Vossemeerse zwemster, die lid is van de gehandicapten sportver eniging Blauw Wit uit Roosendaal, kregen een kleine domper op de wissel slag. Ze won die in de Nederlandse .recordtijd van 1.36.3 min., maar door een foutieve wissel werd ze gediskwalifi ceerd. Haar tijd was echter maar l'/j seconde boven het wereldrecord van de Zuid-Afrikaanse Sief die 1.34.8 heeft gezwommen. Blauw Wit in Roosendaal staat niet alleen open voor zwemmen, maar voor vele sporten. Gehandicapten van Tholen en Sint-Philipsland die bij Blauw Wit een sport willen beoefenen, kunnen inlichtingen krijgen bij dhr. Knappers, Lucas van Leidenstraat 45, Roosendaal. NNRÏ Bent u nog geen abonnee, geef u dan op bij onze plaatselijke bezorger of stuur de bon op aan Eendrachtbode, Postbus 5, Sint- Annaland of bel 01665375. Naam Adres - Woonplaats

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1975 | | pagina 1