Tholense Boys verloor de degradatiewedstrijd Smerdiek 2 miste kampioensboot KAA BEE VOETBAL UITSLAGEN VOETBAL u PROGRAMMA MODECENTRUM Vosmeerse dames volleybalkampioen Bijna driehonderd Thoolse bloedgevers Plan buitengebied Tholen Maatregelen tegen parkeren vrachtwagens Donderdag 29 mei 1975 EENDRACHTBODE Er was geen krachtsverschil VLOERBEDEKKING GRATIS GELEGD Smerdiek 2 scoorde niet MODEBRILLEN Smerdiek 3 ruikt er volop aan Promotiekansje WHS en SPS spelers in selecties v. dr RfJTSTRAAT 5-9 BERGEN OP ZOOM TEL. (01640) 3 43 47 Exclusieve herenkleding - modes Verandering direkt en gratis Ereprijs voor Sint Annalands wik bij zebrawedstrijden te Breda Judo in Parijs Concours in de Pluimpot Moderne Brilmonturen BRUNING Atletiek .modshuis Dienstwoning WEDVLUCHTEN Schaakkampioenschap In de beslissende duels voor enerzijds degradatie en anderzijds de kampioenstitel is het noch Tholense Boys, noch de Smerdiekse reserves gelukt winst te boeken. Het verschil was miniem, want Tholense Boys verloor in Rillandla van Wolfaartsdyk met 1-2 en Smerdiek 2 in Oosterhout van SSC 2 met 1-0. Maar inzonderheid voor Tholense Boys z(jn de gevolgen veel groter dan het ene doelpunt aantoont. Degradatie naar de afdeling is een voor de Thoolse vereniging wel sterke afgang ab men zich herinnert, hoe men 2 jaar geleden nog derde klas KNVB speelde, toen nog op gelijke hoogte en In dezelfde afdeling als Smerdiek en WHS. Spytlg dat de eilandeiyke verschillen zo groot zyn gewordeó. Spijtig ook dat het harde werken van het Thoolse elftal In de laatste weken niet bekroond werd met een KNVB blijvertje. Immers, nadat er halverwege de competitie maar weinig zicht meer was op mogelijkheden, leek in de slotfase het Thoolse elftal dusdanig op te veren, dat ze evenals de beide andere eilandpartners de klasse zouden kunnen prolongeren. Weliswaar een uiterst rbkante zaak dat in een beslissingswedstrijd te moeten waarmaken, maar we zagen die kans voor de Tholenaren, gezien ook hun jongBte resultaten, nog wel zitten. Het is toch niet gelukt. Jammer. Jammer, maar met toch minder gevolgen, was het ook voor Smerdiek 2, die vooral een sterke eerste helft speelde in Oosterhout, maar geen doelpunten maakte. Vla een strafschop werd in de tweede helft de titel gemist. Zoals gezegd was het zaterdag voor de blauwen nog wel een teleurstelling, maar die spyt hoeft niet zoveel langer dan die ene dag te duren. Men biyft goed voetbal brengen in dezelfde klas en in wezen b er niets verloren. Op het terrein van Rillandia werd zaterdag duidelijk, dat er zowel voor Tholense Boys als voor Wolfaartsdijk grote belangen op het spel stonden. Al snel na het beginsignaal van de Vlissingse arbiter Jan van de Velde, die door neutrale grensrechtsers werd geassisteerd kon het vrij talrijke publiek constateren, dat er meer spanning uit zou komen dan goed voetbal. Het zich wel of niet kunnen handhaven in de 4e klasse KNVB drukte op beide teams al te zwaar. Dat resulteerde in vaak te gehaaste en jlecht geplaatste ballen. Het algemeen beeld was een wat technisch sterker Wolfaartsdijk en een zich beter inzettend Tholense Boys. Daarom valt in feite ook de verliezer geen enkel verwijt te maken. Men deed wat mogelijk was in deze omstandigheden. Zoals gewoonlijk was er van Thoolse zijde een vlotte, ook een behoorlijke start, al ging dat aanvankelijk verkennender wijs. Er kwamen kansen, maar geen doelpunten. In de aanval de meerdere te zijn, maar het er produktief niet te kunnen uithalen deprimeert vaak wat na enige tijd en zo was het ook bij Tholense Boys, dat van lieverlede wat slordiger ging voetballen. Anderzijds had Wolfaartsdijk toch niet zoveel vat op de Thoolse aanvalsgolven in die eerste periode. De Wolfaartsdijkse aanval kwam nauwelijks aan bod. In de 20ste minuut schoot Cor van Houdt hard op doel, maar de doelman was er ook nog. Vijf minuten later nam ook Jan van de Vlies het leer prima op de slof uit een voorzet van Minheere, maar pech was dat de bal toch nog tegen een been van een Wolfaartsdijkse verdediger belandde. De eerste teleurstelling voor Tholense Boys kwam uit een vrije trap voor Wolfaartsdijk. Nog wel op ongevaarlijke afstand van het Thoolse doel, maar de bal kwam bij Van de Vreede, die doorgaf naar Kees van de Kreeke. De Thoolse defensie appelleerde voor hands en dat betekende ook een moment van aarzeling. Daarvan werd door Wolfaartsdijk geprofiteerd en het was 1-0. Niet zoveel later werd die voorsprong zelfs vergroot en daarmee in feite, wat men toen nog niet zeker wist, de Thoolse nederlaag bezegeld. Leo Geene lanceerde een dieptepass op het moment dat Tholense Boys doende was de buitenspelval te sluiten. De opkomende verdediger Kees Reijnhoudt profiteerde daarvan en al was het voor menig Thools supporter buitenspel, de scheidsrechter liet doorgaan en dat deed Reijnhoudt. Hij omspeelde de Thoolse doelman en het was 2-0. Voor Wolfaartsdijk wel geflatteerd, maar men kan het maar hebben. Bovendien was de Noord-Bevelandse doelman deze middag goud waard voor zijn ploeg. Goud dan voor behoud van het vierde klasserschap. Veel hoop hadden de met ALLE SOORTEN Bosstraat 40 - Tel. 3 43 68 BERGEN OP ZOOM Advertentie IM 2 bussen en nog menig particuliere auto aangevoerde Thoolse supporters bij de rust dan ook niet meer. Wegens een blessure was de eerste helft Geert van de Rijssen vervangen door Jack Cruise en in de tweede helft kwam Frank Kousemaker binnen de lijnen voor Rinus Potappel om te pogen de produktiviteit te verhogen. In die tweede periode heeft Wolfaartsdijk zijn goede uitgangspositie toch wel prima verdedigd. Niet geheel zonder geluk, maar wel met elan. Er was immers voldoende druk van Thoolse zijde, dat een Wolfaartsdijkse slipper niet lelijk had gestaan. Soms moest men redden ten koste van een weg-is-weg-systeem, soms ook was de prijs een vrije trap, want bij Jan van de Vlies werd het shirt door midden gerukt. Wolfaartsdijk hield stand. De spanning steeg wel, toen een inzet van Cor van Houdt door een Wolfaartsdijkse verdediger van richting werd veranderd en de doelman kansloos was, maar in de 2-1 stand kwam toch geen verandering meer. Het bleef een sportief duel waarom het wel jammer was dat de scheidsrechter in de laatste fase tot 3 maal toe voor buitenspel floot tegen een Thoolse spits, zonder dat de neutrale grensrechter daartoe (vlaggend) aanleiding gaf. Er kwam ook nog wel een ziedend schot van Jan van de Vlies, er waren nog enkele andere goedbedoelde pogingen, maar toen arbiter Van de Velde voor het laatst floot, wist Tholense Boys teruggekeerd te zijn tot het afdelingsvoetbal. Een hard gelag als men er 12 jaar over heeft moeten doen daaruit te komen en als men een paar jaar eerder nog in de derde klasse KNVB heeft gespeeld. Vooral in het laatste competitiegedeelte hebben de Tholenaars alles gedaan wat kon gebeuren om de eer te redden. Het enige dat er zaterdag bij Smerdiek 2 in Oosterhout aan mankeerde, was het maken van doelpunten. Voor wat al het overige betref had men zich best kampioen mogen noemen. Tegen SSC 2 werd door de blauwen een sterke eerste helft gespeeld met goed voetbal en een stevige druk op de SSC helft. Binnen de 16 meter kon men echter niet doeltreffend in de letterlijke betekenis van het woord optreden. Het zou na die abnormaal zijn geweest, wanneer Smerdiek 2 toen met twee of drie nul was uitgelopen op SSC 2, maar de stand was nog rondom blank. Nu die Smerdiekse doelpunten uitbleven kwamen er in de tweede helft toch wel meer SSC mogelijkheden, zonder dat er veel uitgesproken kansen bij waren.. Bij zo'n SSC aanval had Henk Stoutjesdijk het ongeluk binnen de lijnen als een reflex de bal met de hand te raken en die onbewuste reactie werd zwaar werd zwaar bestraft: 1-0. De teleurstelling betekende voor Smerdiek bestraft: 1-0. De teleurstelling betekende voor Smerdiek 2 toch geen inzinking en de slotfase was opnieuw voor Smerdiek 2. Het draait al weken goed, maar er is een te geringe of zoals op deze middag helemaal geen produktiviteit. Dan houdt wel alles op en daardoor ging in Oosterhout de titel verloren. Een verlies dat overigens niet zoveel zorgen baart. r -Xl«MAwew*w« TetM2»Bw^opZo advertentie. IM Met alle mogelijkheden dat Smerdiek 3 zaterdag gaat winnen van Rozenoord 2 is de kans groot dat het doek ook in de laagste klasse van het afdelingsvoetbal valt en Smerdiek 3 zich kampioen kan noemen. Wel moet dan uit een ander vaatje getapt worden als afgelopen zaterdag gebeurde tegen NOAD 2 uit Sint Philipsland. De kampioenskandidaten stelden zonder meer teleur en de lof van deze ontmoeting kan naar Sint Philipslandse zijde worden gewuifd. Een vooral slechte eerste helft van de thuisclub die door wat stunteligheid zelfs op een 1-0 achterstand kwam. Men kon nog niet eens zo gemakkelijk terugslaan ook, want NOAD vocht voor wat het waard was. Toch slaagde na 10 minuten Koos van de Hoek erin de gelijkmaker te noteren en weer 5 minuten later was het 2-1 door Piet Bazen. Even voor het rustsignaal werd de Smerdiekse zege dan toch veilig gesteld, toen opnieuw Koos van de Hoek raakschoot: 3-1. In de tweede helft werd het 4-1 door Cor van de Hoek, waarna de Smerdiekse koek op was. Even voor het einde slaagden de gasten er nog in de achterstand tot 4-2 terug te brengen en niemand vond dat onverdiend. Nu er in de afdeling 4e klasse nog een tweede gaat promoveren, is er dat kansje voor Tholense Boys 3 nog aanwezig. Men mag immers rekenen op verlies van Rozenoord tegen Smerdiek en bij verdere Thoolse winst blijft promotie bereikbaar. Het derde seniorenelftal van de Tholenaren is de laatste tijd behoorlijk produktief, mede ook door de aanwezigheid van de nog immer vaardige Abel Potappel. Zo werd Smerdiek 4 met 9-0 gekraakt en daaruit blijkt meer dan een overtuigende meerderheid.. In de 2e klasse reserve degradeerde SPS 2 en gaat Seolto 2 als tweede elftal uit deze klasse over naar de eerste klasse reserve. WHS 2 wachtte zaterdag voor de tweede keer tevergeefs op PTT 4 en dat is nooit leuk. In een later stadium zullen de standen nog eens op een rijtje worden gezet om nog wat na te filosoferen over de competitie 1974/75 die met uitzondering van de vierde klasse is afgelopen. ASWH - SC Voorne Thol. Bcys - Wolfaartsd. SSC 2 - Smerdiek 2 Seolto 2 - BWR 2 (na verl.) WHS 2-PTT 4 Chrisl. 2 - SPS 2 Smerdiek 4 - Smerdiek 3 Smerdiek 3 - NOAD 2 WC 4 - Dinteloord 4 Chrisl. 54 - Stavenisse 2 SPS 3 - Vrederust 3 VRIENDSCHAPPELIJK. WHS-Comb.camp.Irenehoeve 12-2 Yerseke - Smerdiek 1-2 WHS 3 - Halsteren comb. 4-2 Verdediger Theo Fase en doelman Wim Fase van W.H.S. zijn doorgedrongen tot de laatste groep van het vertegen woordigend afdelings-jeugdelftal van 19-23 jaar van de K.N.V.B. afdeling Noord-Brabant. Dit gebeurde na een selectiewedstrijd op donderdag 22 mei op het terrein van R.K.C. Waalwijk. Theo Fase speelde een uitstekende partij, terwijl Wim Fase als tweede keeper optreedt. De Sint-Annalanders spelen 4 juni in Den Bosch tegen het afdelings jeugdelftal van 16-19 jaar, od 18 juni tegen een eerste klasser en wie daarna nog over is voor de selectie, op 28 juni tegen de semi profs van baarland. In het vertegenwoordigend zaterdag- elftal van de afdeling Noord-Brabant traden zaterdag Serien Noordijke en Wim Oudesluijs van S.P.S. en Kees Vroegop en Rien Fase van W.H.S. op. Zij spelen 7 juni in Oosterhout tegen het zaterdagelftal van de afdeling Dordrecht. W.H.S. speelde zaterdagavond een selectie wedstrijd tegen voetballers van camping Irenehoeve Stavenisse om uit te maken welke zes spelers in het campingelftal mogen meedoen tegen Oud-Feijenoord, zaterdag 14 juni in Sint-Maartensdijk. W.H.S.-wedstrijdse cretaris A. C. Scherpenisse en de jeugd leiders W. van Vossen en W. Mosselman verzorgden de selectie. Die zal later nog bekend gemaakt worden De zes campinggasten krijgen ver sterking van o.a. Sjaak Swart, Bennie Muller, Haverkamp, Schaaphonk ennu ook nog Tonnie Pronk. Door deze aanvulling komt er vermoedelijk van het eiland Tholen maar 1 voetballer meer bij, een van W.H.S. Zaterdagavond viel het campingelftal met 12-2 door de mand bij W.H.S. 1, waar Nico Hage, Rien Keur, Han van Vossen, Henk Dijkema en Rien Fase vervangen werden door junioren. In het campingelftal stond Wim Fase onder de lat omdat de eigen doelman nog geblesseerd was. Rien Keur speelde niet mee, aangezien hij tevoren definitief had laten weten niet meer voor het eerste elftal in aan merking te willen komen. Hij gaat het wat rustiger aandoen bij de W.H.S.-- reserves, waardoor zijn regelmatige zaterdagarbeid in de Rotterdamse haven met extra verdiensten er niet meer bij in hoeft te schieten. Rien Keur maakte de opbloei mee van W.H.S. uit de afdeling naar de tweede klasse, zodat hij vele verdiensten voor de Sint- Annalandse voetbalvereniging heeft gehad. Zijn plaats op het middenveld zal in het eerste elftal opgevangen moeten worden, maar hiervoor schijnt voldoende animo te zijn. Er is namelijk sprake van de komst van drie voetballers van elders. Zaterdag 31 mei 1975 15.30 15.30 GUS De kringwedstrijden van de Zeeuws- Brabantse Turnkring afgelopen zaterdag in de prachtige sporthal te Breda bracht de WIK dames uit Sint Annaland een prima resultaat. Met een totale deelname van 34 verenigingen bestaande uit 174 wedstrijdgroepen kwam er voor de Sint-Annalandse turnsters zowel een ere-, als een eerste prijs uit. Daartoe moest dan de jurywaardering minstens 70 procent zijn van het maximum. Vanaf 80 procent en hoger werd het een ereprijs. Het resultaat werd door Sint-Annaland behaald in de wedstrijd voor dames met moeilijke oefenstof. Olympia uit Tholen veroverde een 2e prijs en voor Spido te Oud-Vossemeer was er bij de twee deelnemende groepen een 3e prijs. In de C klasse was er voor twee Spido teams uit Oud-Vossemeer opnieuw een 2e prijs en voor 2 groepen van Olympia te Tholen een derde prijs, evenals voor Excelsior uit Poortvliet. Kwiek uit Stavenisse kwam met tweemaal een derde prijs naar huis.In de klasse D een 3e prijs voor WIK SintAnnaland. Groep E meisjes 2e prijs voor WIK SintAnnaland, 3e prijs voor WWV te Sint Maartensdijk. Mannelijke deelname was er alleen van Kwiek uit Stavenisse in de groep H jongens, waarin een 3e prijs werd meegebracht. Zaterdag 31 mei organiseert Olympia te Tholen vaardigheidsproeven in de gymzaal aan de Zoekweg vanaf half tien. Vier judokas van de Eerste Judo Club Tholen gaan 30 en 31 mei in Frankrijk hun kunnen tonen. Een dertig kilometer achter Parijs zullen dan optreden Anita en Janet Schot en Ali en Said Tsouli. Zaterdag 31 mei wordt op het Pluimpotterrein te Scherpenisse een ruiter-streekconcours georganiseerd door de landelijke rijvereniging „De Eendrachtruiters" uit Oud-Vossemeer. Er wordt door vier landelijke rijverenigingen aan deelgenomen en dat. zijn behalve de Thcolse ruiters ook de landelijke rijvereniging en ponyclub Oranjeruiters te Willemstad, de ponyclub Niervaartuiters uit Klundert, rijvereniging en ponyclub Prinses Irene uit Zevenbergen, terwijl er individuële deelname is van de Flakkeese ruiters. Gehouden wordt o.a. ook de zogenaamde bevorderingswedstrijd voor de B klasse 1 en 2 Die zich waar kunnen maken via ook de caprilleproef kunnen gaan deelnemen aan de concoursen. De dressuur van paarden en pony's begint om 9 uur, om half tien de caprille proef, om half elf individuële dressuur paaren. Om half twee springen pony's, 2 uur springen paarden, half drie attraktienummer pony's en ongeveer half vier de parade en prijsuitreiking. Speaker is A. Rinses, parcoursbouwer F.P. de Munck, bondsvertegenwoordiger J. Munters, juryleden mevr. De Feyter, mevr. Van Maldegem en de heren Jac. de Feyter, J. Dekkers en A. Bastiaanse. Ruiterliefhebbers kunnen gratis op het Pluimpotterrein gaan kijken. De bloeddonoravond van het Rode Kruis heeft dinsdag in de voormalige technische school Sassegrave in Scherpenisse 295 deelnemers getrokken. De meeste bloedgevers kwamen weer uit Sint-Annaland, maar gezien het aantal inwoners maakte Poortvliet opnieuw de beste beurt. Vorig jaar waren er in Haestinge te Sint- Maartensdijk 327 donors, zodat het aantal met 32 is teruggelopen. Dhr. L. M. Niemantsverdriet uit Poortvliet van de Rode Kruis Colonne Tholen schreef enkele weken geleden in de E.B. dat 327 donoren voor het gehele eiland Tholen bitter weinig is gezien bijvoorbeeld de opkomst in Sint-Philipsland, waar twee' keer per jaar bloed wordt gegeven. Voor hét eerst werd de donoravond nu in Sassegrave in Scherpenisse ge houden, wat de organisatoren goed bevallen is. Dit jaar reden er ook geen bussen omdat de kosten in verhouding tot het gebruik te hoog waren. Velen gingen reeds, al dan niet gezamenlijk, met eigen vervoer. Dinsdagavond bleek ook weer dat er soms hele gezinnen een halve liter bloed kwamen geven. Van de 295 waren er 38 die voor de vijfde keer als donor optraden, zodat zij een Landsteiner penning krijgen. Op een nader te bepalen datum zullen die worden uitgereikt. De 295 bloedgevers (vorig jaar 327) kwamen uit de volgende plaatsen met tussen haakjes de aantallen van vorig jaar: Tholen 32 (35), Poortvliet 57 (57), Scherpenisse 36 (33), Sint-Maartensdijk 46 (59), Stavenisse 30 (38), Sint- i Annaland 67 (71), Oud-Vossemeer 24 (33). De Heen 1 (1). Hendrik Ido Ambacht 1, Dronten 1. naar OPTIEK DROGISTERIJ v/h BESLING Fortuinstraat 12 BERGEN OP ZOOM tel. 33467 advertentie IM. W.H.S. - Kloetinge 1 W.H.S. 2-Kloetinge 2 Vosmeer 3 tournooi Noad juniorentoernooi 10.00 Tholencup a-junioren terrein S.P.S. Poortvliet. S.P.S. heeft dit jaar de organisatie van de Tholencup voor junioren en pupillen die 31 mei, 7 en 14 juni in Poortvliet wordt gehouden. Zaterdag om negen uur wordt er gestart met de a-junioren. In poule 1 spelen Tholense Boys a 1, W.H.S. a 1, Smerdiek a en Vosmeer a. In poule 2 Tholense Boys a 2, W.H.S. a 2 en Stavenisse a. 's Middags om twee uur beginnen de finalewedstrijden. Marien van Prooijen uit Sint Maartensdijk is bij de Zeeuwse kampioenschappen in Terneuzen derde geworden op de 5000 m. met een tijd van 15.14 min. Winnaar Piet Vonck, die Van Prooijen tot half koers had gevolgd, had 47 seconden voorsprong terwijl Guus Bours op de tweede plaats 18 seconden voor Van Prooijen liep. Rien Hommel uit Tholen werd in de 20 km. stratenloop van Olympia Halsteren 18e in 1.18.40, wat bijna 7 min. sneller was dan zijn beste persoonlijke prestatie. Van de 50 deelnemers werd Johan Keijne van Metro Rotterdam eerste in 1.05.33 u. De dames van Amigos uit Oud- Vossemeer zijn maandagavond in Bergen op Zoom kampioen geworden in de volleybalcompetitie le klasse regio B.o.Z. Nadat men vrij vlot van Sic Pugno 3 had gewonnen (15-5 en 15-3) wachtte op dezelfde avond een beslissingswedstrijd tegen VC De Berk 1. Amigos nam in de eerste set vrij vlot een 7-3 voorsprong, maar De Berk kwam sterk terug tot 7-7. Amigos drukte echter door en wist via 13-8 met 15-9 te winnen. De dames startten in de tweede set erg goed en wisten snel een 4-0 voorsprong te nemen. Opnieuw kwam De Berk gelijk (6-6), maar via 10-6 wisten de Amigos dames met 15-7 ook de tweede set op hun naam te brengen. Een verdiende overwinning en een schitterende bekroning van een erg sterk gespeelde competitie. Het kampioensteam bestond uit Nellie Breker, Ankie Pipping, Anja de Wit, Thea Niemantsverdriet, Jeanette Vos, Jetje Dorst, Marriet Boonman, Marjan Klippel, Jetty Geluk en coach Ad Geluk. De dames van Amigos heüben een eerste plaats veroverd in het toernooi van Stampersgat. de heren brachten het niet verder dan de vierde plaats. Op het toernooi in Goes eindigde de heren als vijfde en de dames als zevende. Woensdagavond 21 mei is er in Oud- Vossemeer een seniorentoernooi gehouden. Het was de tweede ontmoeting tussen vier Amigos ploegen, Vrederust en Saparow Boys. De laatste ploeg had de eerste keer de wisselbeker gewonnen, maar nu moest Saparow die meegeven naar Vrederust. De uitslag: 1. Vrederust, 2. Saparow, 3. Amigos I, 4.Amigos IV, 5. Amigos III, 6. Amigos II. De heren van Amigos deden zondag 25 mei mee aan een toernooi van Diomedon te Steenbergen. Na twee nederlagen van 2-0 tegen VC De Berk uit Putte en Sic Pugno uit Bergen op Zoom werd de laatste wedstrijd tegen/ Amiata uit Amsterdam met 2-0 gewonnen. Dit was echter niet genoeg om in de prijzen te vallen. nta bosstraat 27 bergen op zoom De commissie Ruimtelijke Ordening van de Thoolse gemeenteraad heeft donderdag 22 mei ingestemd met het ontwerp-bestemmingsplan voor het buitengebied. Burgemeester J. E. van Boeijen wees erop dat het voor 99.9% vastleggen van de bestaande situatie is. Met de landbouworganisaties ls het ont werp reeds besproken. De Z.L.M. gaf B. en W. de voor inspraak en de positieve benadering een pluim op de hoed en sprak van een unicum in de provincie. Stedebouwkundige J. Kelderman stelde dat het gesprek met de landbouw organisaties ontzettend positief is overgekomen. De belangrijkste opmerking ging over de rol van de hoofdingenieur-directeur voor de land inrichting. Bij de advisering over bouw- aanvragen aan B. en W. de vrees dat de 'h.i.d. zich met zaken van landschap en milieu bemoeit, vond dhr. Kelderman gezien de goede praktijk elders, niet gerechtvaardigd. Als de landbouw de H.I.D. voor de bedrijfsontwikkeling er bij wil hebben, krijg je een langere procedure bij bouwaanvragen, aldus de stedebouwkundige. V.V.D.-raadslid J. L. van Gorsel: de H.I.D. landinrichting vergeet wel een wat nodig is voor een doelmatige bedrijfs uitoefening. Daar wringt de schoen. Van mooi kunnen we niet leven, zei dhr. van Gorsel. De burgemeester noemde dat een bedenkelijke visie. „Ik wil niet alles toelaten om bedrijfsontwikkeling mogelijk te maken. Wat je doet in open landschap is van vele kanten waar neembaar. Je tracht een compromis te vinden tussen economische bedrijfs voering en eisen van welstandstoezicht e.d.". Directeur gemeentewerken P. A. Boot: in de voorschriften staat dat de H.I.D. landrichting alleen adviseert of de aangevraagde bouwvergunning voor agrarische doeleinden is. Met mooi of lelijk heeft hij niets te maken. Dat is een kwestie van welstandstoezicht en uit eindelijk B. en W.". Dhr. Kelderman voegde er nog aan toe, dat Staatsbosbeheer de bouwaanvragen voor agrarische gebouwen niet onder ogen krijgt. A.R.P.-raadslid W. C. van Kempen vond het een goede zaak als de H.I.D. landinrichting bij bouwaanvragen adviseert. „Ik heb er geen moeite mee. Met goed samenspel kom je ver. Bovendien is er nog een consulent voor de boerderijenbouw uit Wageningen die kan adviseren. Dit wordt in de toekomst nog belangrijker", aldus dhr. van Kempen, die C.R.M. een grotere vent wond om tegen te boksen dan de H.I.D. De burgemeester zei dat de landbouw :zelf gediend is met voorschriften want het binnendringen van niet-agrarische Ibebouwing in het agrarisch gebied kan (de grootste moeilijkheden geven. Er zit een stuk bescherming in, meende dhr. van Boeijen. De commissie K.U. adviseerde voor zichtig te zijn met toelating van dienst woningen om tweede woningbezit te voorkomen. In principe heeft elk bedrijf recht op een dienstwoning. De buitendijkse gronden zijn met alle gerommel over compartimentering Oosterschelae, natuurgebieden en recreatieve voorzieningen voorlopig buiten het bestemmingsplan gehouden. Ten aanzien van eventuele problemen zei de burgemeester dat het Kanaal schap de Eendracht de gemeenten de plicht kan opleggen om bestemmings plannen te laten aanpassen. De kroon heeft dat goedgekeurd, al worden er wel vraagtekens bij dit novum gezet volgens de burgemeester. Stedebouwkundige Kelderman deelde nog mee, dat bestaande glasbedrijven in gebieden waar geen nieuwbouw is toegestaan, tot 2 ha. mogen uitbreiden. De burgemeester zei tenslotte dat het ontwerp bestemmingsplan buitengebied 1 2 maanden ter inzage zal wordeni gelegd waarbij de ambtenaren zo nodig een toelichting aan betrokkenen zullen geven. Van de belangstelling zal afhangen of er nog een hoorzitting komt. Advertentie IM B. en W. komen op grond van de algemene politieverordening met maat» regelen tegen het parkeren van vracht wagens in de bebouwde kom. Burgemeester J. E. van Boeijen zei dat donderdagmorgen in de commissie Ruimtelijke Ordening nadat de raads leden P. van Schetsen (P.v.d.A.) J. D. de Korte (C.H.U.) en W. C. van Kempen (A.R.P.) zich achter dit voornemen hadden geplaatst. De Korte bracht deze zaak ter sprake naar aanleiding van voorbeelden in Borssele. Daar worden parkeerexcessen van vrachtwagens tegengegaan door transportbedrijven aan te schrijven om zelf voor parkeergelegenheid te zorgen of anders buiten de bebouwde kom op speciale plaatsen te parkeren. De burgemeester zei dat B. en W. deze bevoegdheid al lang hebben volgens de A.P.V., maar de raad zei altijd: soepel toepassen. „Ik begrijp al jaren niet waarom we ons zo druk over dat uitstel maken. Transportbedrijven moeten zelf voor parkeergelegenheid zorgen. Er komen steeds klachten van de bevolking en dat is een meerderheidsbelang. Vrachtwagens van ondernemingen uit Bergen op Zoom en Roosendaal moeten daar maar parkeren. Er pendelen zoveel mensen. Het belang van de bewoners in de bebouwde kommen weegt zwaarder. Voor plaatselijke bedrijven komen we met overgangsbepalingen. Buiten de bebouwde kommen is er parkeerge legenheid zoals het industrieterrein in Tholen", aldus de burgemeester. Rayon concours Corbell 451 duiven 355 kilometer, gelost om 8 uur, eerste duif 11.57.06 u. met 1560 meter per minuut.. M. K. Speyer I 65 75 119 122 138 143 (jebr. Fonteijne 2 22 L.M. de Heer 3^20 A.Wagemaker 4 H 26 3Cp5 101 108 A. Moerland 5 43 53 58 95 P. de Wilde 6 31 54 55 61 104 111 146 Jac Vaders 7 8 117 126 141 142 144 I. Berkey 9 60 79(76 115 M. de Graaf 10 47 97 118 S. Schetters 12 89 130 A.Scherpenisse 13 73 J.C. Verwijs 14 Comb van Daalen 15 49 136 137 C. Laban 16 103 K. Lisseveld 17 39 41 44 81 A.Lindhout 18 131 A. Douw 19 51 70105 110 114 116 D.Polderman 20 25 27 63 77 99 106 112 123 127 D. Havermans 21 66 78 W.Burgers 23 87 121 140 P.Laban 24 29 91 98 J.Potappel 28 48 72 113 M. Moeliker 32 J. Moerland 33 40 J. Hol 34 82 C. Uijl 36 D.Uijl 37 67 D.Lindhout 38 50 52 100 132 L. van de Kleyn 42 L. van der Hooft 45 62 86 A.Hooglander 46 68 D. Vaders 56 J.Kegge 57 J.Kruf 59 60 84 109 139 145 B.Korstman 64 94 B.Quist 71124 P. van de Houten 74 133 G.Hoek 80 90 125 128 A.Voormeulen 83 107 135 P.Noordijke 85 J.Potappel 88 C.Hommel 93 116 Verwijs en zn. 102 J. Egberts 129 134 De Reisduif St. Philipsland vanuit Villiers op 24-5-*75, 182 duiven, Noordwestenwind gelost om 6.40 uur, 304 km, snelheid eerste duif 1066.25 m/m. aankomst 11.24.50, snelheid laatste duif 957.90 m/m. aankomst 11.57.51. A.S.Hooglander 1,30,36 en 39. Th. Bakker 2,41 en 45. K.A.Reijngoudt 3,11 en 26. K. Reijngoudt 4. W.Neele 5 en 12. A.v.d. Est 6,14,24,29, en 37. K. de Frel 7 en 18. Joh. Quist 8,9,10,16 en 46. A. Verwijs 13 en 44. J. van Oeveren 15. A.Faasse 17 en 22. Iz. Vermeij 19 en 42. Gebr. Fonteijne 20,21,32,33, en 35. J. Verwijs Zn 23,27,28,31 en 43. F. den Braber 25 en 34. M. Fonteijne 38 en 40. Wedvlucht P.V. "de Zwaluw", Sint Maartensdijk, vanuit Corbell, 25-5- 1975, in concours 117 duiven. J. Scherpenisse, 1.5.6.8.9.1112.14.19.35. I.Kwaak, 2.4.13.15.24.25. L. v.d. Berge, 3.21.23. J.Stoutjesdijk 7.26.29.31. C.Andriesse, 10.28.30.33. C. van Gorsel, 16. H. Zwagemaker, 17. 32.36. M.Bijl, 18. J. v.d. Hoek, 20.37.38. L.Riedijk, 22.40. o.v. G. Lindhout, 27. L.Lindhout 34.39. Oud-Vossemeer "de Zwaluw", 254 duiven, concours Survillers, 299 km, Noordwestenwind gelost om 6 uur40, eerste duif 11.21.02 u met 1067 per minuut D.Polderman 1.9.14.15.21.25.4043.49.55.77. D.Lindhout 2.32.37.42. J.Kruf 3.50.69.83. P. de Wilde 4.11.20.65. Jac Vaders 5.6.22.23.41.72.8084. M.K.Speyer 7.8.13.27.33. I.Berkey 10.28.61.66.70. G.Hoek 12.24.29.39. C.Hommel 16. D.Havermans 17.31.34.45.4874.&: A.Voormeulen 18.26.59.68.73.82. W.Burgers 19.67.76. B.Quist 30.38.52.63. L.Hoek 35.78. D.Vaders 36.46.71. Comb van Daalen 44.47. M. de Graaf 51.56. J.Egberts 53. P. van de Houten 54.64.79. S.Schetters 57.62. M.Moerland 58 A.Douw 60. J.Potappel 1.75. A.Lindhout 81. In de strijd om het open Bergse Jeugd- schaakkampioenschap gaat het uur der waarheid komen. Na de vijfde ronde staan M. de Looze, de belofte uit Oud- Vossemeer, en M. de Haan van B.S.V. Bergen op Zoom ongeslagen bovenaan. In de zesde ronde ontmoeten zij elkaar. De winnaar van dit duel zal bijna zeker de fel begeerde titel opeisen. Vijf spelers hebben vier punten: Jack Vaders, J. W. Hubert, M. den Braber, C. Heijboer en J. W. Slager gevolgd door H. Wagemakers met 31/2 Uitslagen 5e ronde: M. de Looze - M. den Braber 1-0, S. de Looze - M. de Haan 0-1, R. v.d. Jagt - Jack Vaders 0-1, J. Raats - J. W. Hubert 0-1, B. A. Vroege - C. Heijboer 0-1, J. NM. Mosch - J. W. Slager 0-1, S. Berghuis - H. Wagemakers 0-1, B. Baks - M. Suykerbuyk 0-1, J. Vaders - B. Noorthoek 0-1, M. Bril - J. Keurten 0-1, B. Onstenk - M. Schoonen 0-1, J. E. Wolf - R. Heijboer 0-1, B. Wagemakers - D. Velthoen 0-1, R. Visser - I. Verwijs 0-1, M. Reijngoudt - J. van Oudenaarde 1-0, A. de Koning - M. Velthoen 1-0, W. Burgers - A. van Oudenaarde 0-1. Programma 6e ronde: M. de Haan - M. de Looze, Jack Vaders - S. de Looze - M. den Braber - B. A. Vroege, J. W. Hubert - P. Raats, K. Heijboer - P. Wagemaker, J. Slager - S. Berghuis, H. Wagemaker - J. Mosch, R. v.d. Jagt - P. Baks, B. Noorthoek - J. Verwijs, M. Suykerbuyk - M. Bril, J. Keurten - B. Onstenk, M. Schoonen - Jos Vaders, R. Heijboer - N. M. Reijngoudt, D. Velthoen, A. de Koning, M. Polderman - R. Visser, J. E. Wolf - A. Aamoudse, A. van Oudenaarde - H. Kroos, J. van Oudenaarde - W Burgers, M. Velthoen - Vrij.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1975 | | pagina 11