Postkantoor Poortvliet wordt maandag agentschap Sjaak Swart speelt voor van Hanegem Toch winkelproject in Dalempolder Tholen BERNARD 16 VOORTREFFELIJK VOERTUIG Op Tholen nog 157 werklozen DEZE WEEK Kantoorhouder M. K. Speijer gaat naar Oud-Vossemeer Benefietwedstrijd voor Thoolse gehandicapten Maandagavond half acht Gemeenteraad Tholen Rapport ten Berge Speelterreintjes Nieuwe vuilnisauto en vrachtwagen/ kraan Burgemeester droeg nieuwe brandweerauto over aan korps Tholen Wijzigingen in Oud- Vossemeer Lever uw bijdrage Commissie Openbare Werken adviseert Uienvei/ing PAK EVEN UW ZAKBOEKJE Donderdag22. mei 1975 31e Jaargang no. *2^ Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Slnt-Phillpsland. waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad - Postbus 5 - ^Sint Annaland - Telefoon 01665 - .375 Postgiro 12.44.07. Rabobank 30.30.05.556 Verschijnt elke donderdag. Abonnementsprijs 9,75 per halfjaar. Per postjf 11,50. Losse nummers 0,50. Sluitingsdatum advertenties dinsdagmiddag 16.00 uur Adver tentleprijs 023 pw mm btw. Spierinkjes t/m 20 woorden 4,68'ind. btw. contant, op rekening 5,20 lncl. btw Hoofdredacteur - uitgever G. Heijboer. Het hulppostkantoor aan de Stoofstraat te Poortvliet wordt maandag 26 mei omgezet in een postagentschap ln de supermarkt van de firma Bonman- Potter in de Molenstraat. Kostenbe sparing is de aanleiding tot deze stap, die eerder al in Scherpenisse werd gezet. Postagent in Poortvliet wordt dhr. H. Bouman, terwijl mej. E. Bouman als helpster optreedt voor bediening van het loket. De openstelling is op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 9.30 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 18.00 uur. Vanwege de woensdagmiddagsluiting van alle winkels op Tholen is het post agentschap woensdag alleen 's morgens open van 9.30 tot 13.00 uur. Het publiek kan dus nu veel uren voor P.T.T.-zaken terecht dan nu het geval was in het hulppostkantoor. De postagent en zijn helpster zijn beëdigd, zodat zij bij post zaken geheimhouding in acht dienen te dienen. Het P.T.T.-kantoortje is achte- aan in de winkel van Bouman-Potter ondergebracht. De bestelling van de post (ook expresse stukken en telegrammen) 'gebeurt met ingang van maandag 26 mei vanuit Tholen. Dit zal hoegenaamd geen ver andering brengen in het tijdstip van bezorging. Besteller C. Niemantsverdriet blijft met de be stelling in de kom van Poortvliet belast. Indien men tijdens de bestelling niet thuis is, ontvangt men voor grote stukken als een briefpakje, aangetekend stuk, postpakket, e.d. een kennisgeving om het af te halen op het post agentschap. De brievenbus blijft voor lopig, maar zodra er een nieuwe tweelingbus komt, wordt deze dichtbij het postagentschap aan het begin van de Molenstraat geplaatst. Kantoorhouder M. K. Speijer, die de inwoners zoveel jaren trouw en goed heeft gediend, wordt in dezelfde functie benoemd op het hulppostkantoor te Oud-Vossemeer. Hij blijft in Poortvliet woonachtig. P.T.T. huurde het post kantoor van dhr. Speijer, zodat dit zijn eigendom blijft. In Oud-Vossemeer heeft P.T.T. ook enkele wijzigingen. Ten eerste wordt met ingang van maandag dhr. M. K. Speijer uit Poortvliet vaste kantoor houder. Na pensionering van de Vossemeerse kantoorhouder van der Zande waren er steeds vervangers. Maandag wordt ook de middagopen- Tijdens de maand april 1975 steeg de geregistreeerde arbeidsreserve op het eiland Tholen van 138 tot 157. Als oorzaken van deze toename kunnen worden genoemd: -..O a. ontslagen van grondwerkers, die voorheen werkzaam waren te Rotterdam; b. einde seizoen bij een visverwerkende industrie; c. ontslagen bij een groenvoederdrogerij. Bij het afsluiten van dit rapport had het seizoen in de landbouw en visserij nog geen aanvang genomen. De vraag naar arbeidskrachten steeg van 16 tot 37. Onderstaand overzicht geeft de juiste situatie weer t.o.v. de overeenkomstige data van het vorige jaar. mrt.74 apr.74 mrt.75 apr.75 20 10 19 13 36 8 12 21 2 5 3 6 6 5 9 6 16 6 11 3 15 15 5 3 9 8 7 2 14 14 1 1 6 7 28 21 14 17 6 8 14 14 9 8 14 15 134 76 138 157 47 47 16 37 Beroepsgroepen (Bouwnijverheid Grondwerken Chemische Nijverheid Kleding Metaal Voeding en Genotmidd. Landbouw Visserij Niet varend verkeerspersoneel Kantoorpersoneel Losse arbeiders Minder Geschikten Overige beroepsgroepen Geregistreerde Arbeidsreserve Vraag Bouwnijverheid: De arbeidsmarktsituatie op ue bouwmarict is gunstig te noemen. Het aanbod nam verder af. Er bleef nog vraag naar vakbekwame timmerlieden bestaan. Het ligt in de verwachting, dat het aanbod in de komende maand niet zal stijgen. Grondwerken: De vraag naar grondwerkers nam tegen het eind van de maand april weer toe. Het aanbod steeg, doordat een ploegje grondwerkers, dat werkzaam was te Rotterdam, werd ontslagen. De vooruitzichten zijn echter gunstig te noemen. Van de geregis treerde arbeidsreserve is een aantal van 4 mannen werkzaam in A.W.-verband. Chemlscne nijverheid: In verband met einde seizoen bij een visverwerkende industrie nam het aanbod iets toe. Houtverwerkende industrie: Bij een timmerfabriek nam de vraag naar montage-arbeiders en machinale houtbe werkers toe. Aan de vraag kan gedeeltelijk worden voldaan. Kledingindustrie: Een foundations-industrie was genoodzaakt haar personeelsbezetting verder in te krimpen. Voor een IT-fal personen (hoofdzakelijk vrouwen) werd inmiddels ee«* ontslagvergunning aangevraagd. Metaalnijverheid: Door inschrijving van schoolverlaters en andere incidentele factoren nam het aan bod van metaalbewerkers iets toe. Voeding- en Genotmiddelenindustrie: Het aanbod vertoonde een stijging doordat een groenvoederdrogerij genoodzaakt was haar onlangs in dienst genomen personeel weer te ontslaan. Landbou w-Visser y Door de ongunstige weersomstandigheden kwam het seizoen in deze sectoren iets later op gang. Een en ander houdt in, dat het aanbod in deze beroepsgroepen tijdens de maand mei nagenoeg zal verdwijnen. Niet varend verkeerspersoneel: Het aanbod betreft voornamelijk chauffeurs. De werkgelegenheid bij verscheidene autotransportbedrijven is t.o.v. vorig jaar verminderd. Kantoorpersoneel: De bemiddeling van mannelijke kantoorbedienden bleef stroef verlopen, zo meldt de directeur van het arbeidsbureau Tholen. stelling gewijzigd. In plaats van twee tot drie uur wordt het drie tot vier uur. Voordat men tot deze wijziging besloot, is navraag gedaan onder de bezoekers van het hulppostkantoor. Hieruit bleek dat er geen bezwaren bestonden, terwijl in een aantal gevallen de voorgestelde nieuwe middagopenstelling gunstiger werd gevonden. De bedoeling is dat P.T.T. in Oud- Vossemeer te zijner tijd een nieuwe kantoor opent in de bejaardensoos in de Voorstraat, maar dan moet eerst het Dorpshuis klaar zijn. Zowel voor Oud-Vossemeer als voor Poortvliet vindt postbestelling nu vanuit Tholen plaats. Sjaak Swart en Bennie Muller van Ajax en Haverkamp en Schaaphonk van F.C. Amsterdam spelen mee in de Benefiet wedstrijd voor Thoolse gehandicapten tegen Oud Feijenoord. De organisatoren van camping Irenehoeve te Staven isse hebben een beroep op de Amsterdammers gedaan omdat manager Guus Brox van Feijenoord niet klein te krijgen Is. Hij weigert Willem van Hanegem, Wlm Jansen, Dick Schneider en Theo de Jong toestemming te geven op zaterdagavond 14 juni in Sint-Maartensdijk te voetballen. HIJ ziet tegen rivalen als Oud Feijenoord te grote risico's opdoemen voor zijn spelers én vreest blessures. Naast de vier Amsterdammers spelen in het elftal van camping Irenehoeve vijf campinggasten en twee goede voetballers van het eiland Tholen, vermoedelijk 1 van WHS en 1 van Smerdiek. Welke spelers men nodig heeft (aanvaller, middenvelder of verdediger) wordt volgende week pas bekend, aangezien eerst de vijf spelers van de camping geselecteerd moeten zijn. Hiervoor speelt een elftal van de Irenehoeve zaterdagavond om zeven uur in Sint-Annaland een selectiewedstrijd tegen WHS. Scheidsrechter in de Benefietwedstrijd is de bekende eredivisie fluittist Frans Derks. Hij wordt geassisteerd door de grensrechters Kees Heijboer uit Sint- Annaland en Toon Gaakeer uit Stavenisse. Camping Irenehoeve speelt in oranje-witte shirts en met een oranje- witte bal. Deze wordt na afloop van de wedstrijd met de handtekeningen van de spelers en de speciale gasten als de Commissaris der Koningin Dr. C. BoertieA en burgemeester A. v.d. Louw uit Rotterdam, geschonken aan de voet balvereniging Smerdiek. Inmiddels is de kaartverkoop voor de Benefietwedstrijd ook op gang gekomen. De adressen zijn herkenbaar aan de aanplakbiljetten. In elke kern op Tholen en Sint-Philipsland is er minstens 1 verkooppunt voor de toegangskaarten Wie de voetbalwedstrijd eventueel niet kan of wil bijwoncr., maar toch een bijdrage wil leveren voor de Thoolse ge handicapten, kan een of meer kaartjes kopen of een bedrag storten op postgiro 17.26.374 van camping Irenehoeve Stavenisse met vermelding van „bijdrage gehandicapten". INZAMELINGSCAMPAGNE eind mei - begin juni B. en W. van Tholen willen alsnog over gaan tot de verkoop van grond ln de nieuwbouwwijk Dalempolder te Tholen aan Bemar Nederland B.V. voor de bouw van een winkelproject. De raad drong in oktober vorig Jaar op uitstel aan om eerst adviezen in te winnen over het marktonderzoek. Overeenkomstig het advies van de raadscommissie bestuurlijke aange legenheden en op aandringen van de federatie Middenstandsverenigingen eiland Tholen hebben B. en W. het Centraal Instituut voor het midden- en kleinbedrijf te Amsterdam verzocht te adviseren omtrent het ingestelde markt onderzoek van Bemar. Volgens B. en W. blijkt uit het rapport dat het oprichten van een winkelcentrum als het geplande alleszins wenselijk en gezien de omvang van het verzorgings gebied noodzakelijk wordt geacht. Op grond hiervan hebben B. en W. het voornemen de benodigde percelen gornd aan Bemar te verkopen. Nader vernemen wij dat bij de Thoolse middenstand ook animo bestaat om van die ruimte -gebruik te maken voor winkelvestiging. B. en ,W. willen gezien de resultaten van de hoorzitting op 13 mei in 't ouwe raed'uus in Poortvliet de raad horen over de door burgemeester en secretaris opgestelde discussienota over het rapport ten Berge „het platteland: proeftuin voor gedecentraliseerd bestuur?" „Deze nota stellen wij thans voor u ter discussie", schrijven B. en W. in hun voorstel. De raad beslist verder over voorbe- reidingsbesluiten voor de provinciale- weg Sint-Maartensdijk, Mosselhoekse- weg Tholen en Gorishoeksedijk Scherpenisse in verband met het respectievelijk het verbouwen van een woning door L. J. van Doorn, het bouwen van een pluimveehouderij door D. Nagtegaal en het bouwen van een dienstwoning door H. Zwikker. De ingediende plannen zijn in strijd met de nu geldende bestemmingsplannen. De gemeente heeft twee kasgeldlenin gen opgenomen: per 16 april 1 miljoen gulden tegen een rente van 5 3/8% loop tijd 2 maanden en per 28 april 1 miljoen gulden met een rente van 5% looptijd 3 maanden. De raadsvergadering in juni is ver plaatst van 23 naar 30 juni in verband met het 500-jarig bestaan van Sint- Annaland. B. en W. zijn van plan in alle kernen kleine speelterreintjes voor de jeugd aan te leggen zoals eerder al gebeurde bij de Groenedijk en aan de Rozestraat in Sint-Maartensdijk. De bedoeling is speeiwerktuigen te plaatsen die in hoofdzaak zijn opgebouwd uit rond houten palen. De werkzaamheden worden in het kader van de aanvullende werkgelegenheid als e-object aange meld. De stichting Welzijnsorgaan Tholen heeft de gemeente een extra subsidie van 9000 gulden gevraagd nu dhr. Stoutjesdijk van de Prot. stichting voor Maatschappelijk Werk een en ge zinsverzorging Zierikzee tijdelijk met de leiding van het Welzijnsorgaan Tholen is belast. Hij wordt volledig gesalarieerd door zijn eigen instelling zodat de Thoolse stichting besloot aan Zierikzee 50% van de niet gesubsidieerde loon kosten te betalen: op jaarbasis 4500 gulden. Daarnaast zijn er nog 4500 gulden reis- en verblijfkosten. De Thoolse gemeenteraad heeft maandagavond totaal 26 agenda punten. De commissie Openbare Werken van de Thoolse gemeenteraad vergadert vanavond om zeven uur in het gemeentehuis, Hoogstraat, Tholen waarbij elke belangstellende welkom is. Op de agenda staat de aankoop van een vrachtwagen met kraan en de aankoop van een vuilniswagen. Verder wordt ge sproken over het onderhoud van de gemeentegebouwen en wat eventueel nog ter tafel komt. Vanmorgen (donderdag 22 mei) om half tien vergaderde de raadscommissie Ruimtelijke Ordening reeds. Besproken werd de herziening van het be stemmingsplan Noord Tholen, het ontwerp-bestemmingsplan Poortvliet, ontwerp-bestemmingsplan kom Scherpenisse, ontwerp-bestemmings plan voor het buitengebied, het resultaat van de hoorzitting over plan kerkring Oud-Vossemeer en wat verder aan bod komt. Nieuwe brandweerauto ln Tholen Vossemeers muzlekkorp. met greep op de Jeugd Zonnige school- en bejaarden- trips Wlnkelprojekt in Thoolse Dalempolder Haakmutsen ln Sint Annaland Voetbalkaartjes t.b.v. gehandicapten Kampioenen en Thoolse Eendrachtcup Zaterdag beslissend voor Thoolse Boys en Smerdiek 2 m ALS ER IN DE LIEFDE WORDT GEREKEND IS DE UITKOMST BUNA ALTIJD EEN BREUK. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's ,Sint-Annaland, 20 mei, 90 ton uien 40 opw. kl. 2 nl 30,14 - 28,15 per 100 kg. Sint-Maartensdijk 17 ton 26,49 - 26.00. THOLEN: 22 mei 9.30 u. raadscommissie r.o. stadhuis do. 22 mei 19.00 u. Raadscommissie Openbare Werken SCHERPENISSE di. 27 mei 19.00-21.30 u. Bloedafname Rode Kruis, Sassegrave. SINT-MAARTENSDUK: vr. 23 mei 19.30 u. Zeeuws Jeugdorkest, Haestinge za. 14 juni 19.30 u. Oud Feyenoord, voetbalwedstrijd BERGEN OP ZOOM: di. 3 juni 20 u. St. Gamma, Beethoven- avond, Stoelemat OUD-VOSSEMEER do. 22 mei 20.30 u. Avro's Toppop vr. 23 mei 20.30 u. Vijfsterrenshow za. 24 mei 14 u. Braderie en muziek festival za. 24 mei 20 u. Erica kapel Burgemeester JJ2. van Boeljen heeft vrijdagavond een nieuwe rood-witte brandweerauto overgedragen Han de vrijwillige brandweer ln Tholen. Hjj riep daarvoor vla de portofoon eerst de wagen Bernard 16 op van de Molenvlietsestraat naar de Kaay en gaf vervolgens de sleutels aan commandant M.C. van Stee. De nieuwe aanwinst werd daarna nat gemaakt met spuitwerk uit de hoge druk pistolen. De burgemeester wees erop dat de komst van een nieuwe brandweerauto altijd een heel gebeuren is, aangezien het normaal eens in de vijftien jaar voorkomt. Het deed hem erg veel genoegen dit voortreffelijk voertuig te kunnen overdragen. "Dit is het begin van de vernieuwing van het rollend materieel van de Thoolse brandweer. Het geld is nu weer op, we gaan eerst sparen om het programma in een beetje vlot tempo af te werken, zodat we wat materieel betreft, op onze taak berekend zijn. We zijn tevreden met dit produkt en of in de toekomst onze relatie met de Boer's brandweer- materialen verstevigd wordt, zal blijken", aldus de burgemeester. Bij de overdracht waren verschillende raadsleden aanwezig, regionaal commandant ing. M.M. Belonje uit Bergen op Zoom en de commandant van de brandweerkorpsen Sint Maartensdijk, Stavenisse en Sint Annaland. Zij maakten in twee groepen een rit met de nieuwe brandweerauto, waarbij de sirenes loeiden en alarmlichten flikkerden, zodat deze gebeurtenis ook de inwoners niet ongemerkt voorbij ging. De auto. waarbij ook nog een nieuwe pomp komt, is een gecombineerde hoge/lage druk spuit waarvan de kosten inclusief b.t.w. totaal op 100.000 gulden, komen. Leverancier is de Boer's brand weermaterialen Amsterdam met als regionaal kantoor Eindhoven. De carrosserie rond de Mercedes Benz motor is gebouwd bij Den Hertog in Beesd. De Thoolse aanwinst heeft ook staan pronken op de brandweer tentoonstelling in Amsterdam. De nadruk ligt op de hoge druk, de nevelspuit met 800 liter water, waardoor men bij brand direct kan blussen. Er is een grote manschappenruimte voor de 16 man die de vrijwillige brandweer in Tholen telt. De lage druk komt in de vorm van een losse pomp achter de wagen te hangen. Tholen had reeds de modernste brandweerwagen van het eiland, want de opvallende, gele auto was nog maar zes jaar oud. Na de reorganisatie is men echter het eerst voor vervanging in aanmerking gekomen omdat men van de vier Thoolse korpsen het grootste gebied moet bestrijken. De gele wagen is nu in gebruik bij de Sint Annalandse brandweer, die sinds februari de voormalige brandweerauto van Scherpenisse had. Deze wagen van Scherpenisse gaat nu naar Sint Maartensdijk,die de eigen brandweerauto kan afdanken, maar daarnaast nog de nevelspuit van Poortvliet als tweede wagen in gebruik heeft. De oude Sint Annalandse brandweerauto is te koop en de nu afgedankte Smerdiekse wagen wordt bestemd voor de jeugdbrandweer. De Thoolse com mand antvan Stee heeft namelijk plannen om een jeugdbrand weer op te richten met jongens van 12 tot 14 jaar. Als het allemaal doorgaat, gaat de jeugdbrandweer in Tholen over een maand draaien, zodat ze volgend voorjaar aan wedstrijden kunnen meedoen. De gemeenteraad beslist in de maandelijkse vergadering van 26 mei over het aanschaffen van acht persluchtmaskers voor de brandweerkorpsen van Tholen, Sint Maartensdijk en Sint Annaland. De kosten zijn 14.048 gulden. De gemeenteraad moet ook nog een beslissing nemen over een nieuwe brandweerkazerne in Tholen, nadat de Minneputtestraat Molenvlietsestraat als bouwplaats werd verworpen. Aangezien de nieuwe brandweerwagen te groot is voor de oude kazerne op de Kaay, wordt de spuit nu tijdelijk gestald in de garage van Contant aan de MolpnvlipKpctraa»

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1975 | | pagina 1