,1^^ IMiet meer bouwen in kleine Thoolse kernen Een diamanten bruidspaar in Scherpenisse Wethouder Koopman: Opkikkertje geven mag niet Gebouwen verkocht aan zaaizaadbedrijf DEZE WEEK Veiling- berichten Donderdag 10 april 1075 3 le/ Jaargang no. 21 lAdviescommissie verdeling rijkssteun woningbouw in Zeeland: Woningbouw- i Veiling De adviescommissie verdeling rijkssteun woningbouw in Zeeland heeft het gemeentebestuur van Tholen laten weten, dat men dit jaar in een aantal kleinere kernen geen huizen mag bouwen. Degemeente legt zich daar niet bij neer", zei ons de Thoolse wethouder van volkshuisvesting L.J.Koopman. 't Zal een gevecht worden. De denkbeelden van de commissie zijn in strijd met het structuurplan, waarin staat dat de kleine kernen moeten uitgroeien tot 500 woningen. De gemeenteraad heeft zo beslist", aldus wethouder Koopman. Bevoegdheid minister Enkele kernen versterken Jaarcijfers wel eens minder Zaaizaadbedrijf Uitwijken Moerland gelooft in oplossing GESLAAGD Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Slnt-Phillpsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad - Postbus 5 - Sint Annaland - Telefoon 01665 - 375 Postgiro 12.44.07- Rabobank 30.30.05.556 Verschynt elke donderdag. Abonnementsprys 9,75 per halfjaar. Per post 11,50. Losse nummers 0,50. Sluitingsdatum advertenties dinsdagmiddag 16.00 uur Adver tentleprljs 023 per mm btw. Spierinkjes t/m 20 woorden 4,68 Incl. btw. contant, op rekening 5,20 Incl. btw Hoofdredacteur - uitgever G. Hefjboer. Het nieuws van deze week ten aanzien van de woningbouw is voor het merendeel van onze lezers weinig opwekkend. Niet omdat ieder daarbij zich direct betrokken weet. maar veel meer nog om het principe. Een Nederlander is nu eenmaal een vrijdenker en in elk geval graag een vrijdoener. Als juist in deze weken die vrijheid nog eens extra wordt geaccen tueerd omdat men dan toch ook nog eens dertig jaar terug wil denken, dan kunnen contrasten scherper worden getrokken. Die scherpe contrasten lijken er te bestaan ten aanzien van de verdeling van het woningcontingent 1975 over de Thoolse kernen. Verwijzend naar het artikel op de voor pagina zal de Thoolse lezer schrikken dat een nationale overheid poogt veel meer aan banden te leggen dan in zijn ogen op dit ogenblik nodig is. De rijksoverheid ziet namelijk de noodzaak in van het bevriezen van kleine kernen (gemeenten). Er zijn minder harde woorden voor gebezigd in een geschrift dat nog maar de titel draagt van „advies over de orièhteringsnota ruimtelijke ordening" maar aan de uitvoering daarvan is men al volop bezig. Kort en bondig gezegd: afgelopen met die kleine gemeenschappen. Alles dient in onze tijd groot van opzet te zijn en terwijl iedere burger(es) vlucht naar het kleine, het natuurlijke, stelt een keiharde economische wet van vraag en aanbod, dat alleen een reus overeind blijft en een David niet meer aan bod komt. Had iedereen enkele jaren geleden de mond vol over steenwoestijnen en smog- complexen, nu dient het stadscomplex zodanig te worden beschermd dat er zelfs een woningbouwdirecteur uit voortvloeit. Daarbij ziet men dan een soortement militaire hiërarchie, al zou men als laatste daarvan de huidige regering mogen verdenken. Een militaire hiërarchie, waarbij de generaal een order uitvaardigt, maar eer die de korporaal heeft bereikt, is het middel al veel erger geworden dan de kwaal. Deze oplegging van de woningverdeling extreem stellend, betekent het eigenlijk dat Rotterdam een bepaald aantal (premies) woningen krijgt toegewezen, maar dat de rijksoverheid het ge meentebestuur daar dwingt niet in IJsselmonde maar in Ommoord te bouwen. Overgezet op Tholen zegt de rijksoverheid, dat Stavenisse gerust mag verkommeren, maar dat Tholen-Stad het volle pond dient te krijgen. Tussen die generaal en korporaal liggen heel wat mogelijkheden tot verharden of verzachten. Hopelijk is men in ons gewest nog zoveel mans en ook zoveel mens, dat men poogt te verzachten in plaats van te verharden. De liquidatie van de veiling in Stavenisse moet iedere bewoner van het Thoolse land minstens tot nadenken stemmen. In een gemeenschap waar het steeds moeilijker wordt zich staande te houden, betekent elk verlies een gevoelige verarming. Of dat nu terugloop van de bevolking, een bank, postkantoor, veiling of haventje is dat verdwijnt, het blijft een afzakker. Een afzakker die 't aantal flegmatieken ver groot. Die de grens van het niet-meer- zijn dichterbij brengt. De vraag is of men moet doorgaan het hoofd in het blok te steken of toch eens de moed op brengen om die kop stuk te slaan. Een advies geven is heel moeilijk. Naar beide kanten moet het uit overtuiging gebeuren. Voor ons blijft het plezieriger een verslag te brengen als in juni 1966, toen Stavenisse een nieuw veilinggebouw opende, dan de lezers te moeten berichten dat die deuren dichtgaan. Een 83-jarige bruidegom, 60 jaar getrouwd, zei ons deze week in een armoedige tijd met zijn bruid toch gelukkig geleefd te hebben. Zijn we thans niet doende met angst voor de armoede het laatste geluk te verkopen? De adviescommissie verdeelt jaarlijks het woningcontingent over een aantal regio's in de provincie. Tholen, Sint- Philipsland en Reimerswaal vormen samen zo'n regio die het onderling over de verdeling moeten eens worden. Tholen kreeg 145 huizen (105 woningwet- en 40 premiewoningen) en Sint-Philipsland 10 woningwet- en 10 premiewoningen. De betrokken ge meentebesturen wijzen de huizen(in feite eigenlijk de premies) al naar gelang de aanvragen dan weer toe aan woning stichtingen, particulieren, aannemers of makelaars. Volgens drs. B. Vries uit Middelburg, ambtelijk medewerker van de advies commissie, moet de commissie weten waar er gebouwd en wanneer opdat de premies niet verlopen. Er is voortgangs controle. De Stichting Beter Wonen heeft naar aanleiding van die richtlijnen de geplande verdeling van de 105 woning wetwoningen uit het contingent 1975 naar de adviescommissie gestuurd. Hoe die verdeling is, wilde voorzitter C.J.Moerland nog niet zeggen, maar er zou in elke kern gebouwd worden. De adviescommissie is het met die ver deling niet eens, zo liet ons drs. Vries weten. Hij wilde echter niet zeggen wat de bezwaren zijn. Ook de voorzitter van Beter Wonen wenste geen namen te noemen om ongerustheid in de betrokken kernen te voorkomen, maar hij zei wel dat de adviescommissie concreet een aantal namen van Thoolse kernen noemt waar niet gebouwd mag worden. "Scherpenisse is daar niet bij", liet dhr. Moerland nog los. Drs. Vries liet ons weten dat de advies commissie met Sint-Philipsland geen enkele moeilijkheid heeft, terwijl men ook accoord is met de woningverdeling in Reimerswaal. Voorzitter van de commissie is gedeputeerde mr. Boersma, terwijl ook de hoofdingenieur-dLecteur van de volkshuisvesting in Zeeland(meestal aangeduid als "de hid") L.D.Huisman een belangrijke stem in deze commissie heeft. Drs. Vries wijst erop, dat men er verschillend over kan denken of de gemeenten autonoom zijn in de verdeling van de toegewezen huizen. "Tholen heeft recht op een aantal woningen, maar de minister kan subsidie weigeren. In het extreme gesteld kan men dus zeggen dat de gemeente niet autonoom is omdat de minister de premies verstrekt. Dan kunnen er wel vragen in de Kamer komen, maar het is de bevoegdheid van de minister. We wachten nu de reactie van het Thoolse gemeentebestuur af. Door overleg zijn we altijd nog tot een oplossing gekomen. We hebben het nog nooit gehad dat we het oneens zijn en blijven", aldus drs. Vries. De voorzitter van de adviescommissie, gedeputeerde Boersma, zei ons Veiling Stavenisse gaat liquideren Wel volkomen duidelijk, maar niet bijzonder gevoelvol opgemerkt: Bestuur en leden van de veilingvereniging Stavenisse zien het niet meer zitten. In 1968 nog een kilo omzet van 7 miljoen met een opbrengst van ruim een miljoen gulden, in 1974 nog 3 miljoen kg. produkten verwerkt voor 527.000 gulden. In die zes jaar zijn lonen en andere kosten dusdanig gestegen, dat de exploltatkrollen volkomen zQn omgekeerd. Zoals in zoveel particuliere bedryven en ook wel grote ondernemingen een te zware loontop tegenover een niet haalbare verhoging van de produktiviteit staat. Een keiharde economische conclusie: Stoppen. De reddingsboot ligt langszij en alle opvarenden kunnen worden gered. Maar het schip zinkt. Aan boord biyven betekent tenslotte mede-ondergaan. 46 leden kozen voor de reddingsboot, 4 leden bleken bereid te pompen of te verzuipen, 1 lid weifelde tussen die sprong. Doorslaggevend was dat men nu de gebouwen goed van de hand kon doen, dat de leden eerder nog wat smartegeld uitgekeerd zullen krygen dan van de in 1974 geringe landbouwuitkomst te moeten bijpassen. Als men van mening zou zijn, dat bestuurders er geen uur van wakker hebben gelegen, als men denkt dat leden onder het borreltje maar instemmend hebben geknikt, maakt men een schromelijke vergissing. Iets wat men zelf, wat men gezamenlijk opbouwde, laat men niet zo maar los. Daarom was de bijzondere ledenver- De op 15 juni 1916 opgerichte Stavenisse Veilingvereniging (toen kon het al met 10 leden} kreeg in juni 1966 bij de viering van het gouden jubileum een riant nieuw gebouw aan de Postweg, maar besloot vrijdag 4 april 1975 met overgrote meerderheid van stemmen tot verkoop van die gebouwen en liquidatie van de vereniging. Op de foto een nog rooskleurige veilingperiode, waarby de ook nu nog als voorzitter fungerende J.C. de Rooy een cadeau aanvaardt van het gemeentebestuur, hem by monde van de toenmalige burgemeester A.A. Sluijmers aangeboden. gadering van vrijdag 4 april 1975 een heel andere dan die van de officiële opening van het nieuwe veilinggebouw in juni 1966, toen men ook z'n gouden jubileum vierde. Wie van beide getuige was, kan het contrast tekenen. Moeilijk was het vrijdagavond voor veilingvoor zitter J.C. de Rooij en zijn medebe stuurders. Moeilijk was het in weinig mindere mate voor de leden zelf. Voor- of tegenstander van liquidatie. Waren de jaarcijfers in een landbouwjaar, waarover ieder persorgaan het zijne heeft gezegd, zoveel minder dan tevoren? De veiling Stavenisse heeft wel eens voor hetere vuren gestaan. Tot 31 maart van dit jaar stond men op een nadelig saldo van 1697,45. Het verlies was in verhouding tot de zo natte periode niet eens zo groot. Maar de omzetvergelijkings- cijfers van de laatste tien jaar spraken wel boekdelen. Met een huidige uienprijs van rond de 33 cent, met een nog behoorlijk kwantum in de bergplaatsen te Stavenisse was het zelfs de vraag of het boekjaar 74/75 inderdaad een rood cijfer had opgeleverd, maar die terugloop van de omzet in de zeventiger jaren, die onvergelijkbare kosten(loon) stijgingen, brachten een veel somberder beeld dan het saldo 74/75. Die omzetcijfers toonden glashard het pompen en misschien toch verzuipen. Dat laatste woord klinkt vooral voor Stavenisse verschrikkelijk hard. Is het zo verwonderlijk, dat men de reddingsboot koos? De veiling aan de Provincialeweg in Stavenisse zal dan ook met ingang van 30 april haar deuren sluiten, nadat ze in juni 1966 officieel openging! Op de bijzondere ledenvergadering waren er vrijdag van de 88 toch maar liefst 51 leden aanwezig. Zij vonden het met het bestuur niet langer verantwoord om door te gaan. Temeer niet nu Royal Sluis Koninklijke Zaaizaadbedrijven Gebroeders Sluis B.V. te Enkhuizen ruim twee ton (235.000 gulden) voor de gebouwen wilde betalen. Die onderneming kan de gebouwen in Stavenisse wel gebruiken voor een drogerij van zaadgewassen, die begin juli van start kan gaan. Geen arbeids intensief bedrijf, want alleen in de droogtijd (nazomer) kunnen er vier man werken. Overigens telde ook de veilingvereniging nog slechts twee vaste krachten, terwijl in het seizoen een achttal losse werknemers in dienst waren, voornamelijk zelfstandigen die naast het eigen bedrijfje nog wel wat tijd konden vrij maken. Voor de telers is het evenmin plezierig naar elders te moeten uitwijken, ook al werd nu reeds een kwantum uien in Zwijndrecht of Bergen op Zoom geveild. Ook daardoor zat er een verdere omzetdaling in. Levend op het randje moeten zeker alle leden bereid zijn al hun (veil) produkten onder de klok te brengen. Overige uitwijkmogelijkheden zijn de veilingen te Sint Maartensdijk en te Sint Annaland als zijnde het dichtst in de buurt. Er was bij het veilingbestuur Stavenisse geen verdere behoefte meer om eventuele eilandelijke fusiebesprekingen te hervatten, nadat deze een jaar of drie geleden afketsten en het proefballonnetje van vorig jaar ook geen resultaat opleverde. Een reële fusie zag men in Stavenisse evenmin zitten als een met deze dalende omzet en stijgende kosten bestendigen van de vereniging. De leden komen er nu in elk geval zonder kleerscheuren af. Na liquidatie zal nog wel een douceurtje uitgekeerd kunnen worden. In het najaar zal dan ook nog een ledenver gadering worden gehouden, maar dan hebben de telers al een eerste veiling seizoen elders te pakken. dinsdagavond "echt niet over Tholen te willen praten." "Het is geen brief die openbaar is. Het stuk is aan b en w gericht, niet aan de gemeenteraad. Ik voel er niets voor in details te treden en ga op dit moment die brief niet verdedigen. Het algemene beleid is, dat er enkele kernen versterkt moeten worden en dat men andere kernen hun. natuurlijke groei laat behouden om mogelijk te maken dat ze leefbaar blijven. Bij woningwetwoningen is het probleem dat je ze in een redelijk aantal moet bouwen vanwege de prijs, zodat je in de kleine kernen niet telkens kunt bouwen. In Geersdijk, een dorp op Noord-- Beveland van 300 huizen, zijn er pas tien huizen gebouwd maar in kleine kernen kan dat maar om de drie vier jaar. De moeilijkheden zijn er niet alleen op Tholen, maar door de hele provincie. Dit zijn echt de gewone, bekende problemen. U moet ook niet vergeten dat dit een stuk rijksbeleid is, waarbij de provincie wel medezeggenschap heeft. U moet heel goed weten dat er een grote hoop rijksgelden mee gemoeid zijn, geld van de belastingbetalers. Als er mensen privé een huis willen bouwen, mogen ze dat zonder premie in elke plaats waar het kan.", aldus mr. Boersma, Hij wees er verder nog op, dat er in de nieuwe huizen op Tholen de laatste jaren veel mensen van buiten het eiland zijn komen wonen. Als de adviescommissie en b en w van Tholen het in een gesprek niet eens worden over de verdeling, beslist volgens de gedeputeerde tenslotte minister van volkshuisvesting Sint Annaland, dinsdag 8 april 40 ton uien maat 40 opwaarts klasse 2 nl f 33,45 per 100 kg. Gruyters waar de huizen (waarvoor rijkspremie verleend wordt) op Tholen gebouwd zullen worden. De voorzitter van Beter Wonen, wethouder Moerland, zei te weten dat er bij de adviescommissie wat weerstand is tegen de voorgestelde woningverdeling. "Ik geloof echter dat er nog wel een oplossing is. We willen onze plannen voor 1975 iri elk geval veilig stellen, want we zijn nu al een eind op weg. We hopen dat de adviescommissie alsnog achter onze plannen gaat staan", liet dhr. Moerland weten. Ook wethouder van volkshuisvesting Koopman vermoedt dat de verdeling 1975 nog wel zo zal doorgaan. "Anders heeft het vergaande consequenties voor de gemeente. Ze kunnen je echter in een dwangpositie brengen. De advies commissie is tegen woningbouw voor de opvang van groei uit een vestigingsover schot. Dat is een gegeven waar we rekening mee moeten houden. Ze zeggen: Tholen loopt achter op het beleid van de lande lijke overheid. De kleine kernen mogen we maar net laten leven op het randje van doodgaan. Een opkikkertje geven mag niet", aldus dhr. Koopman. De Thoolse wethouder van volkshuis vesting zit ook moeilijk met het geringe aantal premiewoningen dat Tholen naast de 105 woningwetwoningen ge kregen heeft: 40 (vorig jaar62). "Die veertig zijn we nu al kwijt, op 1 na voor een urgent geval. Op het ogenblik hebben we er reeds tekort terwijl er weer zoveel aanvragen liggen te wachten. Op het eind van 't jaar kan er nog met Middelburg gepraat worden of er premies over zijn, maar of het zal lukken om een grotere toewijzing te krijgen, is de vraag", zei wethouder Koopman. W on ingbou w-dictatuur Wat betekent natuurlijke groei voor kleine kernen? Veiling Stavenisse liquideert. Sint Phiiipslandse middenstand trok top-belangsteliing op voor- jaarsbeurs. Een diamanten bruidspaar in Scherpenisse. Een moment(opname) voor een monument. Scheepsreparatie/sloopbedrijf in Anna Jacobapolder. Raad Sint Philipsland halveerde subsidieverzoek muziekkorps. In Haestinge nuttig sollstencon. Algemene hoorzitting over con clusies rapport Ten Berge. Van het voetbalwaterfront geen nieuws. BRRR...BRRR.... EEN ZWALUW MAAKT NOG GEEN ZOMER. Dit nummer bestaat uit 12 pagi na's. Op de te Breda gehouden examens Machineschrijven slaagden onder staande personen voor hun diploma Machineschrijven: uit Oud Vossemeer: mej. P.M. Hommel, uit Scherpenisse: mej. M.A. Bevelander, uit St. Annaland: de heren A.C. Geluk en C.G. Scheermeyer, uit St. Maartensdijk: de heer M.A.M.T. van Gurp, uit Stavenisse: mej. J.A. Moerland. Allen werden opgeleid door Typeschool Koetsdijk uit Oudenbosch. Zestig jaar getrouwd te zijn is niet niks. Dinsdag mocht 't echtpaar Izak Quaak en Cornelia Jacoba Beeke te Scherpe nisse dit feit herdenken. Het gebeurde in familie- en burenkring in de eigen woning aan de Platteweg 6, waar het echtpaar sinds 1958 woont. Met nog een vitale 83-jarige bruidegom, die zijn mannetje vooral op de plaatselijke sociëteit nog volop staat, maar sinds een jaar wat meer aan huis is gebonden, nu zijn 81-jarige echtgenote lichamelijke mankementen kreeg. Een ondanks leeftijd en gewenste verpleging voor de 81-jarige bruid, opgeruimd diamanten echtpaar. Beiden ij Scherpenise geboren, de bruidegom op 25 oktober 1891 aan de toen nog intact zijnde Pluimpothaven, de bruid op 18 oktober 1893. Op respectievelijk 23- en 21-jarige leeftijd stapte men 8 april 1915 in het huwelijksbootje. Burgemeester Dies Kleppe was de ambtenaar van de burgerlijke stand, die het huwelijk vol trok. Het jonge paar bewoonde tot 1918 een huisje aan de Achterweg. Het was hard werken geblazen, van de vroege morgen tot de late avond. Zou er in dat opzicht een koninklijke onderscheiding zijn weg te geven dan kwam mevrouw Quaak eigenlijk wel in aanmerking, want 50 jaar lang zat ze dagelijks onder de koeien voor het melken. Haar man begon als schaap herder, eerst eigenlijk als schaapherder loopjongen bij Guiljam, later op de boerderij van Chr. Hartog. Tegen een weekloon van 7,50. Geen vetpot zou men nu zeggen. Dat was het toen ook niet. temeer bij regenverlet. Dan ge beurde het dat er maar 3,in het loonzakje zat. Wel was er de extra cle mentie van vrije huishuur, maar alles bij elkaar was het tot aan de veertiger jaren toe, zoals Izak Quaak het uit drukt: veel tobben en nog meer wroeten om de kost op tafel te krijgen. De drang naar zelfstandigheid zat er echter al vroeg in en in 1918 vertrok men naar zoals dat heette „een spulletje" in de Schelphoek. Op het schoondorp. Een oud boerderijtje met slechts 4 gemeten land werd gepacht, maar men was toch zelfstandig en hard werken moest je overal. Ook in de Schelphoek was dat zo. Maar uit de tijd dat Quaak schaap herder was kan hij wat dat betreft ook veel verhalen. Toen hij voor 7,50 per week werkte, maar in de zomer extra kon verdienen voor het scheren van schapen. Hij zou er namelijk een dubbeltje per schaap voor krijgen. Izak Quaak deed zijn uiterste best en schoor die week 200 dieren de wol af. Handen, wrijvend verzekerde hij zijn vrouw, dat het nu wel een vetpot zou worden: f 7,50 weekloon en 20,voor het in de overuren verdiende schaapscheren. Mar dat viel bar tegen, want boer Hartog was gewend met gesloten hand het loon te overhandigen. Ditmaal deed hij het met 2 handen, in de ene de f 7,50 weekloon, in de andere 2,in- plaats van de verdiende 20,voor Izak Quaak. De boer had ook niet meer. Hij had een jaarling verkocht om zijn arbeiders te kunnen betalen, maar dat geld was nog niet binnen. Bij Izak Quaak stond toen hij thuis kwam het huilen nader dan het lachen, niet omdat •hij zich die week zo bijzonder had uitge sloofd, maar vooral omdat hij zijn vrouw eerst „wat lekker had gemaakt" door het extra loon in het vooruitzicht te stellen en nu toch maar twee gulden meer thuisbracht. Overigens heeft de boer het wel betaald, maar die zaterdag viel het toch wel bar tegen. Later heeft Quaak overigens best begrepen, dat het niet alleen voor de werknemer, maar ook voor de werkgever karig loon kan zijn in een situatie van recessie. Zelf verkocht hij immers ook in de dertiger jaren een koe voor 30 gulden omdat het geld hard nodig was, terwijl de koe hem toch per dag nog een emmer melk opleverde tegen vier cent de liter. Niettemin groeide het pachtbedrijlje uit tot een omvang van dertig gemeten. Er was dan ook een tijd dat een paard werd gekocht om als onmisbare landbouwhulp dienst te doen. Het in 1918 gepachte weiland (nu van het Waterschap) is nog altijd in pacht bij de familie Quaak (zoon en kleinzoon van de diamanten bruidegom). Het echtpaar werd een dochter en een zoon rijk, waarvan de eerste getrouwd is (met dhr. P. Jagt) en de 58-jarige zoon nog steeds inwoont bij vader en moeder. Lang is vader Quaak nog behulpzaam geweest bij het werk, maar als je aan de 83 zit, moet je er wel mee stoppen, wat ook gebeurde. Veel meer interesse is er nu voor de wekelijkse sociëteit of het bezoekje aan familie en kennissen in Sint Maartenshof De zoons slaat hij niet graag over. Het kan er nu allemaal ook wat beter op overschieten dan vroeger, want dhr. Quaak constateert nu per maand voor niks evenveel te krijgen als waarvoor hij vroeger een jaar hard moest werken. Daarom werd het ook voor hem tijd in ruste te gaan, met toch wel de goede herinnering aan de werkzame tijd op Schoondorp. Een tijd waar ze hem 's avonds laat nog uit de stal moesten roepen, anders zou hij bijna niet meer op bed komen terwijl het de volgende morgen om drie uur weer opnieuw werken geblazen was. Als er in de komende twintig jaar nog eens zoveel moet veranderen als de afgelopen twintig jaar gebeurde, weet ik ook niet waar het naar toe moet, meent de 83- jarige bruidegom. Maar dat hebben we twintig jaar geleden ook al eens gezegd. Het echtpaar wil het alles nog wel graag aanzien, want daarover is ook het diamanten bruidspaar het wel eens: als je gezond bent, kun je heel wat armoe en werk doorstaan en als dat er niet meer is, dan krijg je pas echt zorgen. Zo is het inderdaad. Namens de lezers ge- feliteerd met een toch wel bijzondere bruiloft. Zestig jaar is niet niks.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1975 | | pagina 1