GELUK •FIT PREDIKBEURTEN fjtj tholen s/ö H1ESSER 0UD- V0SSEMEER P0LLIE& ZOON SINT-ANNALAND SINT- MAARTENSDfJK SCHERPENISSE POORTVLIET SINT-PHILIPSLAND NIEUW- VOSSEMEER EENDRACHTBODE Donderdag 3 april 1975 Diefstallen Winst damclub Biljartcompetitie Fruit voor bejaarden Schoolvoetbal Plan Buitenzorg Bestuur reed lek Timmermans biljartkampioen Paasactie voor zieken Fiets bij afscheid Rome voor de bejaarden 365 Laat POLLIE het doen!! Schaakcompetitie De Arabische vrouw Verkeersavond „De Rieburch" hield schooluitvoering Erfpachtsrechten Gevonden Beenbreuk bij aanrijding NCVB over Pasen Emergo korfbal Jaarvergadering Plattelandsvrouwen Koor in 't nieuw Viswedstrijd Voorjaarsvergadering Plattelandsvrouwen Rond de kerk Vergroten bushokje Speelterrein Maria van Nassaustraat Bestemmingsplan West Industrieterrein Speelterreintje Spelmiddag S.P.S. Optreden gymvereniging Auto tegen boom Reumacollecte Paasdijkstraat Intensieve snelheidscontrole Stoofstraat Splitsing Koningsweg Vuilnisophaaldienst Voorjaarsvergadering Plattelandsvrouwen Competitie D.S.V.F. 1 Burgerlijke stand Vervolg op pag. 5 Op tweede Paasdag is tussen half drie en zes uur in de Hoogstraat de bromfiets van Gerard Wielaard uit Sint Maartensdijk gestolen. Tussen 23 en 29 maart is er voor drieduizend gulden aan meubilair, een radio. e.d. meegenomen uit de tweede woning van J.M.B. uit Rotterdam aan de Gortzakweg. De daders waren binnengekomen door het forceren van de tuindeuren. Tussen 23 en 29 maart is er ingebroken in de tweede woning van A.M.G. uit Heerle aan de Gemaalweg. Er werden vier Delfts blauwe bordjes vermist. Door het vernielen van een ruit was men in het huis gekomen. De Eendracht heeft de laatste wedstrijd in de Zeeuwse competitie tegen Goes met 9-11 gewonnen. H.G. Muller - J.A. van Akkeren 1 -1, De Hertoch - P. v.d. Velde 1-1, Van Markt 1 Tholen Tel. 675 advertentie IM Daalen - P. Nieuwenhuizen 0 - 2, K. Kiekaard -C. Droogers 1-1, Sonnevijlle - W.A. Boogerd 1-1. Mijnsbergen - I. Lindhout 2 - 0, Van Riet - S.Schot 0 - 2, T. Croe - A. van Akkeren 1-1, N.O.G. 1 - 1, N.O.P. 1 -1. In de competitie eerste klasse spelen in beginsel twee ploegen van tien dammers. Na tijdige afspraak mag men dat aantal terugbrengen tot acht. Twee partijen worden dan remise. Komt men met minder dan acht man, dan worden dit verliespartijen. Eerst uit P. Nieuwenhuizen, laatst uit C. Droogers. Competitie biljartvereniging De Kroon: Th. Christiaens - H. Roukema 2 - 0, A. Geuze - C. Quist 0 - 2, H. Roukema - D. van Zanten 0 - 2, H.R.C. de Lange - S. de GraaffO - 2, C. Gebraad - A. Quist 2 - 0, Th. Christiaens - S. de Graaff 2 - 0, H. Roukema - J. Schot 2 - 0. Ter gelegenheid van het Paasfeest werd aan 84 leden van de bejaardensoos een zak fruit uitgereikt. Vijftig leden van de Soos hebben in Haestinge te Sint Maartensdijk de generale repetitie bijgewoond van de uitvoering van de openbare lagere school Ter Tolne. De onkosten werden betaald uit de opbrengst van de fancy fair. Het gebodene viel zeer in de smaak. Het schoolvoetbal is dinsdag afgelast vanwege de minder gunstige weers omstandigheden. Als het vandaag, donderdag, niet kan worden afgewerkt, zal het programma op de woensdag middagen worden gespeeld. Stedebouwkundige J. Kelderman kan beginnen aan het bestemmingsplan Buitenzorg II nu de raadscommissie ruimtelijke ordening de uitgangspunten heeft bepaald. Men heeft voor dit nieuwe uitbreidingsplan aan de zuidkant van Tholen, in de omgeving van het Hertenkamp, gekozen voor verkeersarme gebieden. De raadscommissie heeft dit model in de praktijk gezien op een excursie naar Middelburg (plan Clarenbeek) en Zoetermeer. Voorzitter W. Spikker en secretaris P. Roggeband hebben maandag tijdens de Paasrit van de Eendrachtrijders elk twee lekke banden gereden. De 75 km lange tocht voerde naar Tholen, Halsteren, Bergen op Zoom, Wouw, Huijbergen en via Nieuw-Vossemeer terug. C. Timmermans is na een nek-aan-nek race met J. van Daalen competitie winnaar geworden bij het A-team van Krijt op Tijd. Th. v.d. Logt scoorde de hoogste seri^ met 23 caramboles en de partij met het kleinste aantal beurten 11. J. van Daalen verbeterde zijn gemiddelde het meest met 10.7%. Het clubgemiddelde was 2.11, terwijl F. Hommel Abr.zn. het beste persoonlijke gemiddelde haalde met 3.04. De eindstand na achttien competitie wedstrijden: 1. C. Timmermans 26 punten met een gemiddelde van 1.79, 2. J. van Daalen 25-2.26, 3. D. Polderman 23-1.91,4. Th. v.d. Logt 22-2.49, 5. Ant. Verhees Czn. 21-1.91, 6. F. Hommel Abrzn. 18-3.04, 7. A. Hommel Fzn. 16- 2.60, 8. J. Schetters 14-2.23, 9. F. Hommel Jzn. 13-1.85, 10. H. Zeeman 2- 1.10. Bij het B-team van Krijt op Tijd beslissen W. de Leeuw en A. Douw maandagavond om kwart voor tien wie er competitiewinnaar wordt. Dhr. Douw verraste dit seizoen al eerder door de clubbeker te winnen. Nu is hij gelijk met W. de Leeuw geëindigd: 32 punten uit 22 wedstrijden. De laatste uitslagen: J.Kruf - A. van Daalen 02, A. Aarnoudse - M. Goudzwaard 20, W. de Leeuw - H. van Daalen 20, C. Wessels - M. Vercammen 20, A. Douw - L. Havermans 20, A. Douw - A. Aarnoudse 20, M. Vercammen - J. Rijstenbil 20. De vrouwenbond van het NKV heeft met Pasen 32 fruitschalen uitgedeeld aan zieken. De kosten van deze jaarlijkse actie zijn door de dames uit eigen middelen betaald. Dhr. I. van Daalen is op z'n 65ste verjaardag op bijzondere wijze verrast door zijn werkgever De Roteb, de gemeentewerken van Rotterdam, 's Middags werd hij met zijn echtgenote door collega's opgehaald voor een afscheidsbijeenkomst bij de Roteb. Dhr. Van Daalen kreeg veel lof voor de manier waarop hij zijn taak had uitgevoerd. Als blijk van waardering kreeg hij een nieuwe fiets, waarmee de trouwe voetbalsupporter zich in zijn AOW-tijd in conditie kan houden. Wijkzuster Krijger heeft op een bejaardenmiddag in de soos dia's vertoond over haar reis naar Rome. Ze had vooral het geloofsleven van vroeger en nu opgenomen, waarbij uitgebreid aandacht werd besteed aan de tijd dat de Christenen in de catacomben hun geloofsleven moesten uitdragen. Op de dia's waren ook schilderijen van Michel Angelo te zien over de schepping, zondvloed en opstanding. Verder waren de Sint Pieter te zien en de Byzantijnse kapel. Mede door de uitgebreide toelichting was het een interessant programma. Voordat de serie helemaal klaar was, was het reeds de hoogste tijd OUD VOSSEMEER Tel. 01667 - Laat uw woning vakkundig en betaalbaar inrichten. Keuze uit honderden soortenen kleuren VLOERBEDEKKING GRATIS GELEGD ft advertentie IM om naar huis te gaan. Bij de opening van deze bejaardenmiddag had mevr. M.J.T. Versluijs - Sybrandy de plotseling overleden mevr. M. de Wilde - v.d. Boogaard herdacht. Zij heeft vele jaren actief meegedaan aan het organiseren van bejaardenmiddagen, waarbij geen moeite haar teveel was om het de oudjes naar de zin te maken. Mevr. Vogel las het Zeeuws volksver haal "De.verkeerde sok", wat bijzonder in de smaak viel. Voor de koffiepauze met koek en verloting vertoonde zr. Krijger nog dia's van een bejaardenreis van enkele jaren geleden. Junioren: P. Bevelander - A. de Koning 0-1, B.A. Vroege - M. de Looze 0-1, M. Bril - K. Heijboer 0 - 1, A. de Koning - A. Aarnoudse 0 - 1, S. de Looze - W. Burgers 1 -0, J.W. Slager - W. Douw 1 - 0, J. Vaders - M. Polderman afgebr., R. Heijboer - B.A. Vroege 1 - 0, K. Heijboer - W. Burgers 1 - 0, R. Heijboer - C. Geluk 1 - 0. Stand 1. M. de Looze 8 - 8, 2. J.W. Slager 8 - 7, 3. S. de Looze 8 - 6,4. A. de Koning 9 - 6, 5. J. Vaders 7 - 5 afgebr., 6. P. Bevelander 7 - 5, 7. M. Bril 7 - 5, 8. R. Heijboer 7 - 5, 9. M. Polderman 6 - 4 afgebr. 10. K. Heijboer 6 - 4 11. W. Douw 7 - 4, 12. A. Aarnoudse 8 - 4, 13. W. Burgers 7 - 3, 14. C. Gelok 7 - 3,15. J. v.d. Zande 3 - 2, 16. B.A. Vroege 7 - 2. Senioren: J. Mosch - J. Smits 0-1, N.J.G. Jansen - T. van Maanen 1 - 0, stand: 1. N. J.G. Jansen 5 - 4, 2. J. Mosch 5 - 3, 3. T. van Maanen 4 - 2 afgebr., 4. A.W.A. de Looze 4 - 1 Vi afgebr., 5. J. Smits 3 - VA, 6. A. Vermeulen 2 - 1, 7. R. v.d. Jagt 2 - 1, 8. R. Ravestein 2-1,9. G.J. Voortman 2 - 9, 10 S. Heijboer 2 - 0. De plattelandsvrouwen hebben dit jaar weer al verschillende activiteiten gehad, maar de prachtige lezing van dhr. Van Capelle over het leven van de Arabische vrouw is wel het hoogtepunt. Hij lichtte een heel klein stukje van de sluier op. Dhr. Van Capelle vertelde ook over de man van de Arabische vrouw, de gast arbeider, die het dikwijls niet gemakke lijk heeft wanneer hij in zo'n heel andere wereld moet gaan werken. Veilig Verkeer Nederland organiseert vrijdagavond om half acht in het Dorps huis weer de jaarlijkse verkeersquiz tussen de Sint-Annalandse transport bedrijven. De beker wordt verdedigd door de fa. J. van 't Hof. Op deze avond zal verder het accent worden gelegd op de veiligheidsgordels. Vanaaf 1 juni is iedere automobilist verplicht die te dragen. Daarnaast wordt de nieuwste verkeersfilm vertoond alsmede een film over Thailand, 's Middags om drie uur worden de diploma's uitgereikt aan de geslaagden van het verkeersexamen op de lagere scholen. Hieraan wordt nog een verkeersles gekoppeld met dia's. De openbare lagere school "De Rieburch" hield donderdagavond 27 maart zijn jaarlijkse schooluitvoering in Haestinge. Het hoofd der school, dhr. W.J.J. Brevet, sprak in zijn openingswoord een speciaal woord van welkom tot de wet houder van onderwijs, dhr. A. J. Scher» penisse en tot de leiderss van de open bare kleuterschool. Voor een overvolle zaal, meer dan 600 mensen, kon het programma beginnen met het sprookje „Sneeuwwitje" door de leerlingen uit klas 1 en klas 1/2. Hierna werd de uitslag van de teken wedstrijd bekend gemaakt. Klas 1: 1. Diana Coremans, 2. Johnny Houweling, 3. Karin Bout Klas 1/2: 1. Marga Kloet, 2. Marianne Haandrikman, 3. Laura Peute Klas 2: 1. Anne Wesdorp, 2. Addy Stoutjesdijk, 3. Eric van Haaften Klas 3: 1. Maria Breure, 2. Theo Hengstmengel, 3. Elma Muller Klas 4: 1. Diana Kaashoek, 2. Kees Kloet, 3. Anja Stoutjesdijk. Klas 5: 1. Han Priem, 2. Anja Menheere, 3. Frenky Verwijmeren Klas 6: 1. Ellen op den Brouw, 2. Hans Lindhout, 3. Jacqueline op den Brouw Na de pauze begon de schoolrevue „Vroeger en Nu". Opa, Wim van der Weele en kleindochter, Jeanette de Viet leidden de verschillende onderdelen naar aanleiding van dia's in. Deze revue, die vlot op de planken gebracht werd, had als hoogtepunten, de oude klas, zangles, dansen, gymnastiek en veel muziek. Het slotlied, waarin het schoolleven voor het voetlicht werd ge bracht ,was van de tweede klassers. De voorzitter van de oudercommissie, dr. J. M. van der Bel, bedankte alle medewerkers aan deze avond. De al van juni vorig jaar slepende zaak over beëindiging van de erfpachts rechten voor woningen in de Bosstraat en Achter 't Bos zit nog steeds in de molen, zo blijkt uit het antwoord van b. en w. op vragen van CHU-raadslid J.D. de Korte. Op 18 februari heeft de raadscommissie onroerende zaken de bestuurlijke gevolgen van deze ingewikkelde materie besproken. Daarbij kwamen alle erfpachtsakten van de voormalige gemeenten op tafel. De commissieleden wilden eerst hun fractiegenoten raadplegen voordat men een definitief standpunt innam bij het uitbrengen van een advies aan b. en w. Sindst 18 februari is er inmiddels al VA maand verstreken, zodat het nu wachten is op een vergadering van de raadscommissie onroerende zaken. Daarna wordt de zaak in b. en w. behandeld en tenslotte in de gemeenteraad. Bij de Rijkspolitie, Parallelweg 15, telefoon 444, zijn inlichtingen te krijgen over een gevonden groen kinderwantje, een dames- en herenbril, bankbiljet 10 gulden, zilveren kettinkje, bruin kunst lederen etui met vier sleutels, Ford autosleutel, z.g.a.n. driewielig kinder fietsje. Verloren: dames polshorloge doublé met zwart bandje, donkerbruine portemonnee met ongeveer 100 gulden, bos sleutels met S.O.S. plaatje, een rood-wit kinderfietsje, rode dames portemonnee met ongeveer 10 gulden, doublé damespolshorloge Pontiac, bruine herenportemonnee met 5 sleutels en oranje lint en een gouden oorring. Het zoontje van de familie van P. is met een beenbreuk per ambulance naar het ziekenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom gebracht, nadat hij door een auto was aangereden. Het jongetje was met zijn zusje van school op weg naar huis toen hij door het buiige weer en een windstoot plotseling op de Provincialeweg kwam. Automobilist M. schepte daarbij het jongetje. Het zusje bleef ongedeerd. Zowel de fiets als de auto werden zwaar beschadigd. Dr. J.N. van der Bel verleende eerste hulp. Vrijdagmiddag ontstond er nogal wat materiële schade aan twee auto's in de Bloemenlaan. Dhr. N. reed achteruit tegen de geparkeerde auto van K.C.G. uit Rotterdam. De politie maakte proces verbaal op. De maandelijkse bijeenkomst van de NCVB stond donderdagavond in ge bouw Calvijn in het teken van Pasen. Mevr. A. Lindhout-v.d. Werf verzorgde de opening met samenzang van Ps. 22: 8 en Schriftlezing uit Mattheus 27. Hierna hield de vice-presidente een meditatie over "Mijn God, Mijn God, waarom hebt Gij mij verlaten". Daarna was er een verhaal „Goede Vrijdag" en gedichten en declamaties van de overige bestuursleden over het lijden en sterven van Christus. De slotzang was Ps. 118 12 waarna de vice-presidente met dank gebed eindigde. Voor het eerst hebben de adspiranten van Emergo zaterdag een veldcompe- titiewedstrijd gespeeld. Daar zij slechts n halve competitie meespelen, doen zij eigenlijk buiten mededinging mee. Tegen lijstaanvoerder Keep Fit was Emergo uiteraard ver in de minderheid. Men had nog nooit in drie vakken ge speeld en dan direct een geroutineerde tegenstander. Toch sloot verdedigend de zaak goed. waardoor de Smerdieke* naars tot aan de rust stand hielden. Pas in de tweede helft scoorden de Roosen dalers. Wilma van Haaften kreeg nog wel een strafworp mee, maar Peter Opree schoot over zodat Emergo ver loor. Zaterdag gaqn zowel de pupillen als de adspiranten op bezoek bij Breda- Noord. Op de jaarvergadering van de plattelandsvrouwen kon presidente mevr. Vogel enkele nieuwe leden begroeten. Bij de bestuursverkiezing werd mevr. Vermaas - Maris gekozen in de plaats van mevr. Groenewege. Na de pauze werden o.l.v. dhr. Bax verschillende gezelschapspelletjes gespeeld en besproken, zowel voor jong als voor oud. Als blijk van waardering kreeg dhr. Bax een geschenkenbon en het scheidende bestuurslid mevr. Groenewege een boek over de tuin. Eind april komt diêètiste mevr. Boiten uit Rotterdam voor de plattelandsvrouwen spreken. Het zangkoor van Scherpenisse heeft o.l.v. dirigent J. Wesdorp zoals gewoon lijk weer een Paaszangdienst gehouden in de Hervormde Kerk. Ook trad een kinderkoor op van 33 jongens en meisjes. Het koor verscheen voor het eerst in de nieuwe kleding: de dames in een lange, zwarte jurk, de heren in jacket. De op komst was goed zodat het een geslaagde zangdienst was. De Zeebaars heeft zijn tweede beker wedstrijd gehouden. Eerste werd Simon Schot met 3010 punten, 2. D. Tichem 2695 p. 3. K. J. de Graaf 2595 p. 4. M. L. Goedegebuure 2540 p. 5. A. v.d. Hoek 2360 p. 6. W. M. Geluk 2340 p. 7. L. Koppenhol 2255 p. 8. P. J. Hage 2230 p. 9. Laban van Vossen 2100 p. 10. A. Munter 2095 p. Dames 1. Mevr. J. K. de Graaf 1795 p. 2. Mevr. D. Tichem 1280 p. 3. Mevr. M. Bijl 1260 p. Junioren 1. Jan de Graaf 1085 p. 2. S. L. Schot 980 p. 3. Piet v.d. Werff 955 p. De plattelandsvrouwen hebben woens dagavond hun voorjaarsvergadering ge houden. Bij de bestuursverkiezingen werd mevr. Anemaet-Keur herkozen, terwijl mevr. B. Hagè-Minheere in de plaats kwam van mevr. Tichem-v.d. Werf. Als lid van de kascommissie werd mevr. v.d. Have-Groenewege benoemd. Na de pauze werden er collages ge maakt voorde voorjaarsvergadering van 24 april in Goes. Bij het parkeerterrein bij de Hervormde kerk is een bord geplaatst met het verzoek het terrein tijdens kerkdiensten vrij te laten voor kerkbezoekers. Van stankoverlast van de brandput bij de kerk is geen sprak, zo beantwoordden b. en w. een van de vragen die eind vorig jaar tijdens de hoorzitting in het Holland Huis gesteld zijn. Ook de direct omwonenden hebben geen klachten. Het zich in de put bevindende water is "gezond" wat o.a. te zien is aan het "kroos" dat op het water drijft. Wat drijvend vuil zoals flessen, plastic, flacons enz. is inmiddels verwijderd. Het niet ingezaaide deel van de oude begraafplaats zal dit voorjaar in banen worden ingezaaid en niet tussen de grafstenen omdat dit het onderhouds werk bemoeilijkt. Het tweedelige bushokje wordt uitgebreid met een derde deel. Gebleken is dat er vooral 's morgens zoveel passagiers zijn dat schuilgelegenheid te klein is. Vestiging van een tweede bushalte in het westelijk bouwplan zal worden besproken met de rijkshoofdinspecteur van verkeer. Het weren van het vrachtverkeer door de bebouwde kom is nog in studie. B. en w. hebben verder besloten geen hek te plaatsen rond de openbare lagere Oosterscheldeschool. Dit gelet op de kosten, terwijl eveneens de dringende noodzaak om een hek te plaatsen ontbreekt. Van reparatie van de klok aan de oude school - waarnaar op de hoorzitting is gevraagd - kan geen sprake meer zijn. Gebleken is dat deze klok reeds geruime tijd voor de hoorzitting vernietigd is omdat deze niet te herstellen was. Er is bij de gemeente een plan in voorbereiding om in alle kernen op meerdere plaatsen eenvoudige voor zieningen te treffen voor de jeugd. Daarbij is ook de Maria van Nassaustraat betrokken. Verruiming van de hoek Lenteplein - Maria van Nassaustraat is alleen mogelijk als een deel van de voortuin van Lenteplein 2 wordt aangekocht. Een directe noodzaak om hiertoe over te gaan is volgens b. en w. echter niet aanwezig. Zij vinden dat er vanaf het Lenteplein voldoende breedte is om zelfs met een vrachtwagen de Maria van Nassaustraat in te rijden. Voor het bouwterrein bij de molen in bestemmingsplan West is een wijziging in voorbereiding zodat er naast bungalowbouw ook rijenbouw mogelijk wordt. Na aanleg van de Beatrixlaan is de achtertuin van dhr. Van Dijke lager komen te liggen, waardoor water overlast ontstond. De gemeente heeft nu enkele vrachtwagens grond ter beschikking gesteld voor ophoging. De Weststraat en de Julianastraat wordt dit jaar herbestraat. Enkele hinderlijke verzakkingen zijn reeds hersteld. Op het terrein van de groenvoederdrogerij is geen winkelvestiging mogelijk, zo antwoordden b. en w. op een vraag die eind vorig jaar tijdens de hoorzitting gesteld is. De tot de groenvoederdrogerij behorende gronden zijn bestemd tot industrieterrein waarop uitsluitend bedrijfsgebouwen mogen worden gebouwd ten behoeve van de handel en nijverheid met bijbehorende bijgebou wen, dienstwoningen inbegrepen. De bij dit plan behorende toelichting geeft weer, dat deze industrievestiging betrekking heeft op een groenvoederdrogerij en aardappel koelhuis. In alle dorpskernen wordt nagegaan wat er gedaan moet worden aan de verbetering van de speelgelegenheden. Binnenkort hopen b. en w. de raad te kunnen voorstellen geld beschikbaar te stellen voor uitvoering van dit voornemen. Het college zegt dit op vragen die eind vorig jaar tijdens de hoorzitting in 't Ouwe Raed'uus gesteld zijn. Andere mededelingen van b. en w. zijn nog dat de Julianastraat dit jaar in het herbestratingsplan wordt opgenomen. Bij herbestratingen wordt ernaar gestreefd om overlast tot een minimum te beperken. Halve straatbreedten tegelijk bestraten geeft een minder goed eindresultaat. Het SPS bestuur heeft in samenwerking met de jeugdcommissie op Paaszaterdag een spelmiddag georganiseerd. Om twee uur werd gestart met een autobehendigheidsrace in de gymzaal. Een auto met afstandsbediening moest over een parcours met diverse obstakels worden geleid. De snelste tijd werd gemaakt door Henri Elenbaas met 2.19 min. Hans Elenbaas bleek de beste van allen bij het tafelvoetbal, terwijl Dave van Haaften de meeste punten scoorde bij het sjoelen. Daan Bolier gooide de meeste punten bij elkaar bij het dartspel. Algemeen kampioen werd Johan van Tiggele die met de vier spelen 23 punten haalde, tweede Jan Overbeeke met 25, derde Kees van Haaften met 26, vierde en vijfde Datm Bolier en Rien Voshol met 30 punten. Als alternatief voor het gebruikelijke voetballen was het een bijzonder goed geslaagde spelmiddag. Omstreeks vier uur ging de SPS jeugd voldaan en met een prijs naar huis. De gymnastiekvereniging Exelsior geeft vrijdagavond 11 april om half acht een openbare les in de sportzaal. De hele vereniging geeft acte de presence, waar bij beslist vele ouders aanwezig zullen zijn. Daarnaast zijn echter ook andere belangstellenden welkom. Behalve gymnastiek is er in de pauze nog een verloting. J. van Z. is Tweede Paasdag 's middags rond kwart voor drie van de weg geraakt en tegen twee bomen gebotst. Het ongeluk gebeurde op de Postweg, even voorbij de boerderij v. d. Slikke. De Smerdiekse automobilist, zijn vrouw en kind kwamen er goed af, maar de auto was zwaar beschadigd. Van Z. raakte van de weg af, doordat hij een ruk aan z'n stuur gaf toen hij teveel links zat. De reumacollecte in Poortvliet heeft 1062,30 opgebracht, waarvoor alle collectanten en gevers hartelijk bedankt worden. Naar aanleiding van vragen over een lichtpunt bij de woning van dhr. Quist in de Paasdijkstraat zeggen b. en w. het volgende: Het gaat hier om een doodlopend gedeelte van de Paasdijk straat (het bord "doodlopende weg" is reeds geplaatst). Op de aansluiting van de Paasdijkstraat en de Paasdijkweg staat een nachtbrander. De afstand van deze lichtmast tot de woning van dhr. Quist is ongeveer 40 meter. Een lichtpunt kost 1000 gulden. Volgens b. en w. is dit weggedeelte niet zodanig donker dat dit voor de twee terplaatse aanwezige huizen bezwaarlijk kan zijn. Bovendien bestaat het gevaar dat een dergelijk lichtpunt misleidend werkt voor het verkeer op de weg Poortvliet Sint Annaland. Een alternatief voor betrokkene is dat hij op eigen kosten een buitenverlichting aan de woning aanbrengt. B en W hebben naar aanleiding van vragen op de hoorzitting (eind vorig jaar in 't Ouwe Raed'uus) bij de rijkspolitie aangedrongen op een intensieve snelheidscontrole in de Stoofstraat Die vindt nu ook frequent plaats en blijkbaar is dat noodzakelijk gezien het aantal processen-verbaal. B en W nemen aan dat dit optreden op langer termijn wel effect zal sorteren en preventief zal werken op de wegge bruiker. Controle op het verkeer is een taak van de rijkspolitie. De verstrekking van technische apparatuur geschiedt door het ministerie van justitie. Daarom is het niet ter beoordeling van het ge meentebestuur welke apparatuur de politie bij de snelheidscontrole gebruikt. B en W verwachten geen groot effect van terugplaatsing van het 50 km bord aan de Lageweg. Het feitelijke snel heidsgedrag van de weggebruikers zou daardoor nauwelijks wijzigen. Wel zal de aanduiding "50" op het wegdek geschilderd worden, wat naar b en w hopen het verkeersgedrag gunstig zal beïnvloeden. Het op de hoorzitting, eind vorig jaar in 't Ouwe Raed'uus, naar voren gebrachte verzoek om verlichting en een ANWB bord op de hoek Provincialewee/- Koningsweg wordt niet positief beoordeeld. Dat blijkt uit het antwoord van b en w. Volgens het advies van de ANWB verlaat het verkeer, komende van de richting Poortvliet via een Koningsweg naar Gorishoek, de provincialeweg op een punt dat daarvoor eigenlijk geen behoorlijke accommodatie biedt. Daarenboven zijn zowel de Koningsweg als de daarop volgende landbouwwegen zowel door hun geringe rijbaanbreedte als door de daarin voorkomende ge vaarlijke kruispunten weinig aanbeve lenswaardige toegangswegen naar 't recreatiegebied Gorishoek. Daarom dienen maatregelen, die het links- afslaan naar de Koningsweg nog zouden bevorderen, bij voorkeur achterwege te blijven. Indien de agrarische belangen zich niet daartegen zouden verzetten, pleit men in het advies eerder voor het instellen van een linksafverbod. Het plaatsen van een bord wordt niet verantwoord geacht omdat het middel erger zou kunnen blijken dan de kwaal. Gedeputeerde Staten achten het aanbrengen van een verlichting in verhouding tot de vereiste investering, gelet op de geringe verkeersintensiteit alsmede op het ongevallenbeeld ter plaatse, niet verantwoord. Idealiter zou het recreatieverkeer reeds moeten afslaan bij de splitsing Postweg-Snabbeweg zodat dit verkeer dan niet door de kern Poortvliet behoeft.Deze gedachte is ook neergelegd in het structuurplan voor de recreatieve ontwikkeling. Het is bezwaarlijk de buitenroute van de vuilnisophaaldienst zodanig te wijzigen dat ook de Hogeweg (woning dhr. Quist) in deze route valt. Ook anderen kunnen dan met recht een beroep doen op deze service, wat niet nagekomen kan worden omdat de route al zodanig groot is dat men nauwelijks rond kan komen. B. en w. antwoordden dat naar aan leiding van vragen op de hoorzitting van eind vorig jaar. Toestaan van publiek op de stortplaats voor het weghalen van lompen en oude metalen heeft tot gevolg dat de stortplaats vaker in brand raakt. Dat brengt veel overlast teweeg, terwijl dit smeulend vuur moeilijk is te doven. De stortplaats is daarojm alleen toeganke lijk voor het storten van vuil. B. én w. zeggen verder, dat ze meer aandacht zullen besteden aan de distelbestrijding, met name langs de Bram Groenewegeweg. De Plattelandsvrouwen hebben woens dag 26 maart in het dorpshuis De Impel hun voorjaarsvergadering gehouden. Presidente mevr. Schenk-Mager kon 34 dames begroeten. Na het zingen van het bondslied, notulen, jaarverslagen penningmeesteresse en secretaresse volgden er nog mededelingen. Op 21 juni willen de plattelandsvrouwen medewerking verlenen aan de braderie. In oktober wordt een bezoek gebracht aan de Tweede Kamer en het gemeente museum van Den Haag. Donderdag 24 april is de voorjaarsvergadering in Goes, waarna 's avonds mevr. Janvier uit Bergen op Zoom komt vertellen over het klaarmaken van exotische groenten zoals aubergines, paprika, champignons e.d. Op 27 mei zal er een dagtrip worden gemaakt naar een edel steenslijperij in Soest, 's Middags wordt een bezoek gebracht aan de tentoonstel ling Emancipade in Utrecht, die in het teken staat van het jaar van de vrouw. Daarna is er gelegenheid tot winkelen in het nieuwe winkelcentrum Hoog Catharijne. Mevr. M. Maas-Wagemaker trad af als penningmeesteresse en werd als be stuurslid opgevolgd door mevr. W. Boudeling-de Visser. Na een discussie over wensen, vragen en ideeën voor het werk in de afdeling, werd het „winkeltje" gehouden. Dit bracht een flink bedrag op ten bate van de kas. Na de rondvraag sloot de presidente de voor jaarsvergadering met een wel thuis. D.S.V.F. neeft op 25 maart de dam- competitie voortgezet: A-senioren: M. v. d. Velde,J. den Braber 20, A. Verwijs - L. v.d. Velde 20, L. v. d. Velde - L. ten Hove afg. B-senioren: R. Tichem - P. v. d. Est 2 0, J. Noorthoek - A. van Westen 20. Junioren: R. de Jong - Jac. Felius 02, H. Wagemaker - Jac. Felius 02, A. Noorthoek - H. Quist 20, A. Verwijs - W. v. d. Ree 20, A. Verwijs - W. Kempeneers 20, W. Kempeneers - A. Kosten 11, J. van Oudenaarde - Joh. Breeman 20, Joh. Breeman - A. Noorthoek 02, P. Wagemaker - L. Suurland 20, A. Mol - M. den Braber 20. R. Neele - R. Noorthoek 02, M. Neele - R. de Jong 02, L. Suurland - M. Neele 2—0, H. Quist - M. den Braber 20. voor zondag 6 april 1975 THOLEN: NED. HERV. KERK 9.30 u. ds. C. Evers, Leerbroek. 6.30 u. ds. Van der Linden, Dirksland. do. 10 april 14.30 u. ds. A. de Reuver (huw.bev.). GEREF. KERK 10 u. ds. P. Rullman, 's Gravenhage. 5 u. ds. R.S. Elgersma, Noordwijk. GEREF. GEMEENTE 10 en 6.30 u. ds. C. Hegeman. 2.30 u. Ieesdienst. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. J. Westerink, Nunspeet (bev. ambtsdragers). 6.30 u. Ieesdienst. R.K. KERK za. 19 u. H. Mis. zo. 10 u. H. Mis. OUD VOSSEMEER NED. HERV. KERK 10 u. ds. J.J. Hoffman, Halsteren. 6.30 u. ds. G.J. Voortman. GEREF. KERK 10 en 3 u. ds. P.H. Potma, Ede. CHR. GEREF. KERK 10, 2.30 en 6.30 u. Ieesdienst. GEREF. GEMEENTEN IN NED. 10 u. Ieesdienst. 2.30 en 6.30 u. ds. J. Westerink, Nunspeet. R.K. KERK za. 19 u. H. Mis. zo. 8 en 10 u. H. Mis. SINT ANNALAND NED. HERV. KERK 10 en 6 u. ds. J. Codée. GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 u. Ieesdienst. GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 2.15 en 6.15 u. Ieesdienst. STAVENISSE NED. HERV. KERK 10 en 6 u. ds. J. Batelaan, Voorschoten. OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 6 u. ds. J. van Prooijen. 2 u. Ieesdienst. SINT MAARTENSDIJK NED. HERV. KERK 9.30 en 2.30 u. ds. Blom. OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 u. Ieesdienst. do 10 april 7 u. ds. J.W. Slager. OUD GEREF. KERK 9.30 en 6 u. Ieesdienst. N.H. B.W.I.W. REHOBOTHKERK 10 u. ds. J. de Bruyn. 7 u. ds. R. Naber. R.K. KERK za. 5 april 19 u. Avondmis in kantine Van Lammeren. SCHERPENISSE NED. HERV. KERK 9.30 u. ds. A.G. Haring. 2.30 u. dhr. Vroegindeweij. GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6.30 u. Ieesdienst. POORTVLIET: NED. HERV. KERK 10 en 2.30 u. ds. J. den Hoed, Sliedrecht. GEREF. KERK 10 u. ds. R.S. Ulgersma, Noordwijk. 3 ds. P. Rullman, 's Gravenhage. GEREF. GEMEENTE 10,2 en 6 u. Ieesdienst SINT PHILIPSLAND NED. HERV. KERK 9.30 en 2.30. ds. H. Harkema GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 u. Ieesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 u. ds. L. Gebraad WEEKENDDIENSTEN ARTSEN: Tholen, Poortvliet, Oud Vossemeer en Scherpenisse (patiënten dr. Padt): Dr. E.N. Mellema, Kon. Julianastraat 95, Tholen, tel. 01660-2377. Sint Annaland, Sint Maartensdijk, Stavenisse en Scherpenisse (pat. dr. v.d. Bel): Dr. Van der Eist, Stavenisse, tel. 01663-400. Sint Philipsland en Nieuw Vossemeer: Dr. van Herel, Nieuw Vossemeer, tel. 01676-545. WEEKENDDIENSTEN WUKVER- PLEEGSTERS: Tholen, Poortvliet, Oud Vossemeer en Sint Philipsland: Zr. Troost, Tholen, tel. 01660-2620. Sint Annaland, Sint Maartensdijk en Scherpenisse: Zr. Priem, Stavenisse, tel. 01663-549. WELZUNSORGAAN THOLEN: Hoogstraat 12, Tholen, tel. 01660-2350. ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS TEL. 01666-^*67 WEEKEND AUTO HULPDIENST 0164040888 STORING ENERGIEVOORZ. VER BRUIKERS PZEM: buiten kantooruren 01184-9191. HOOGWATERSTANDEN VAN 6 t/m. 12 april zondag 6 maandag 7 dinsdag 8 woensdag 9 donderdag 10 vrijdag 11 zaterdag 12 12.06— 0.00 044—13.17 1.42—14.11 2.31—14.54 3.08—15.30 3.40—16.02 4.11—16.32 vrijdag 11 april nieuwe maan. GEBOORTEN: Antonius C.H.M., zoon van A. de Wit - Vos; Johanna W.A.M., dochter van W. van Overveld - van Boven; Angelique C.J., dochter van J. Beens - van der Weegen; Martinus L.J., zoon van J. van Meer - van Meer; Adriana H., dochter van J. Zandee - van Dalen. OVERLIJDEN: J.M. van As, oud 74 jaar; N.J. Blaas, oud 90 jaar; J.H. van Reijen, oud 77

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1975 | | pagina 2