Over woonwagenbewoners, parkeren op de Kleine Kaai, een stinkende Veste, horecasluitingsuur, rampenplan, twee nieuwe groenverzorgers en sportveldenverlichting Het Spaarpapier aan toonder van de NMB. Aanude keuze! MODECENTRUM MANTELMODE (ook in grote maten) Geeft loon naar sparen v. d. RIJTSTRAAT 5-9 BERGEN OP ZOOM TEL. (01640) 3 43 47 Donderdag 20 maart 1975 EENDRACHTBODE 5 GTeêrT wifziging horecasluitingsuur Verfschade door Veste- verontreiniging Diefstal omgeving woonwagencentrum Spaarwinstbiljet Ci/ met vaste looptijd. MK* Rente tot I// JL/S3 Premie Spaar Biljet f\ met variabele looptijd. Rente tot Rampenplan MODEBRILLEN heeft de nieuwe Kremerstraat 11-13 Bergen op Zoom Verlichting sportterrein Parkeren op Kleine Kaai Begrotingsruimte delta reinigt goedkoop zie maar kostuum4,25 mantel4,25 pantalon2,10 rok 2,10 japon2,80 en nog goed ook probeer maar Tholen Stoofstraat 12 Exclusieve herenkleding - modes Verandering direkt en gratis Met een niet zo schokkende raadsagenda is er maandagavond in de Thoolse raadszaal toch nog een gevarieerde langspeelplaat van gemaakt met zowel pop- ah klassieke klanken. De noodzaak bijvoorbeeld van uitbreiding aantal groenonderhonders werd volop erkend, maar onmiddellijk daarop kwamen weer vraaggtekens op de notenbalk, omdat men ook een motormaaier aankocht, die In 4 dagen alles aankan wat aan groen los en vast zit. Een zware bas-toon ging in de richting van CRM-minister Van Doom, die wel lief mag zijn voor woonwagenbewoners, maar dan ook de schade zon moeten betalen, die de lieve jongens derden aandoen, maar waar zelfs na rechterlijke uitspraak niets te verhalen Is. Onmiddellijk daarop weer wat driftig tromgeroffel - het zal raadslid De Korte wel zijn geweest - die met zijn plaatsgenoot, de deze avond licht ge-en verstoorde Van Damme weinig gelukkig kon zijn, na b. en w. in de centrumgemeente de parkeerproblemen alleen maar van Bloemenlaan naar Kleine Kaal hebben verlegd, maar daarmee nog geen overlast hebben opgelost. Een Ingehouden trombonetoon van solist Van der linde, gepaard met de zilveren triangel van mevrouw Deurloo, dat bewoners rond de Thoolse Veste mogelijk al vele Jaren delen ln de welvaart, maar zeker niet in root geurig welzijn. Tenslotte een wat- swingende saxtoon van een SGP woordvoerder, die het spijtig vindt dat niet aDe brandweerkorpsen onder vrolijke tonen de afscheldttherry wensen te nuttigen. Inderdaad een gevarieerde langspeelplaat op deze maart-maandag. Eer men buiten weer met belde benen op de grond kwam te staan, bleek de kater ook weerkundig zijn staart geroerd te hebben. Om snel af te koelen. Korte niet bekoren. We moeten deze uitslag node aanvaarden, maar ons alsnog afvragen wat de oorzaak v^n de schade is. Het is in elk geval een grote rommel in De Veste. Je kunt er als omwonende met goed fatsoen geen adem halen. Het is voor mij onbegrijpelijk, dat b. en w. deze toestand zo lang heeft laten duren. De verzekering mag beweren dat de gemeente niet verantwoordelijk is, maar ondertussen zit de heer Deurloo er wel Aangezien nog altijd moet worden verwacht, dat het grootste deel van de lezers een serieus verslag verwacht en wenst, wordt de plaat hier onder in alle ernst afgedraaid. Er was een lege plaats, want wethouder L.J. Koopman moest vanwege ziekte verstek laten gaan. Spijtig, maar er waren wel goede wensen voor beterschap. De gemeenteraad van Gendt had aan Tholen verzocht adhesie te willen betuigen aan haar drang om de bekostiging van schoolbegeleidings diensten. Denk aan het regionaal pedagogisch centrum Zeeland. B. en w. menen dit verzoek voor kennisgeving te moeten aannemen. SGP-er M. Dijke zegt toch wel voor de motie te voelen. Burgemeester Van Boeijen verklaarde dat wordt geadviseerd slechts bij uitzondering aan dergelijke verzoeken te voldoen, omdat daarvan het eind zoek is. Voor kennisgeving wordt eveneens aangenomen het afschrift van het koninklijk besluit, waarbij door de heer J.J. Bosloper beroep werd ingesteld tegen het aan hem ongevraagd verleend eervol ontslag per 1 mei 1973 als onderwijzer aan de openbare lagere school te Stavenisse en welk beroep door de kroon ongegrond werd verklaard. CHU-raadslid J.D. de Korte toonde zich vervolgens wat bezorgd over de verhoging van de ziekerthuisbus- tarieven, gezien ook de maandelijkse overzichten passagiersbezetting. De voorzitter vermoedde ook wel dat het de gemeente dit jaar meer dan vorig jaar zal gaan kosten, maar adviseerde het geheel in september weer eens te bekijken. B. en w. berichtten de Bond van Horecabedrijven op Tholen dat geen voorstel aan de raad zal worden gedaan tot wijziging van het cafésluitingsuur, zoals die bond dat wel had gevraagd De heer M.A.J. van der Linde (PvdA) vindt dat de horeca er wat kaal afkomt met een vijfregelig briefje van het dagelijks bestuur der gemeente. Men had het toch wat nader kunnen motiveren. Is die afwijzing er op advies van de politie, waarvan ik hoor dat die wel geporteerd was voor een geleidelijk verloop van cafébezoekers. De raadsvoorzitter wees er op, hoe de partijen aan de tafel hebben gezeten en toen alles wel is uitgepraat. Inderdaad ziet de politie wel meer in een later sluitingsuur en een daardoor geleidelijker caféverloop, maar b. en w. hebben besloten na dat gesprek zoals het in het briefje aan de horeca is vervat. Aangezien die mensen er zelf bij waren, w^rd het overbodig dat nog eens uitvoerig op schrift te gaan vermelden. SGP-fractiewoordvoerder Th. Aamoudse haastte zich te zeggen dat zijn fractie volledig achter de b. en w. beslissing staat. Verlenging van het sluitingsuur zou niet alleen ont heiliging van Gods dag meebrengen, maar waarschijnlijk ook de klachten van de Thoolse Marktbewoners 'nog doen toenemen. De noodzaak van het sluitingsuur te verlengen zag hij in geen enkel opzicht zitten. De heer Van Damme (VVD) herinnerde er aan reeds vorig maal zijn standpunt over dit onderwerp uitvoerig kenbaar te hebben gemaakt. Hij zag echter in deze beslissing van b. en w. het teveel afgaan op hetgeen men in dat opzicht in Tholen beleefde en geen rekening hield met de horeca van het gehele eiland. De voorzitter merkte op, dat een verordening nu eenmaal voor alle betrokkenen geldt. De beslissing is door b. en w. genomen, gehoord ook de commissie bestuurlijke aangelegen heden. De heer P. van Schetsen (PvdA) constateert dat de ene keer b. en w. een meer- of minderheidsadvies van een commissie wel kenbaar maken, een andere maal weer niet. Hij zou in elk geval wel graag een lijn willen trekken. De voorzitter erkent dat zulks het beste is, maar bij niet openbare commissie vergaderingen is het weinig gebruikelijk over een meer- of minderheidsadvies te spreken. De bewoner van de Thoolse Veste had zich beklaagd over de schade aan zijn verf ontstaan door verontreiniging van De Veste en daarvoor het gemeente bestuur aansprakelijk gesteld. Besloten was Centraal Beheer Schadever zekering daarover te laten beslissen. Die had inmiddels de heer Deurloo bericht dat aansprakelijkheid van de gemeente voor schade aan verfwerk niet wordt erkend. B. en w. menen nu de zaak voor kennisgeving te kunnen aannemen. Dit laatste kon raadslid De mee. Ook voor de heer Aamoudse bleek de beslissing teleurstellend te zijn en hij kon het niet eens zijn met de motivering. Mevrouw Deurloo erkent dat de raad het oordeel van de verzekering als doorslaggevend bepaalde. We zullen ons daarbij moeten neerleggen, maar zij vindt toch ook het gemeentebestuur wel nalatig in deze. De heer Van der Linde is het met vorige sprekers eens. De schade is hier duidelijk ontstaan omdat het allemaal zo lang heeft geduurd eer De Veste kon worden gereinigd. Hij zou dan ook wel met een compromis kunnen instemmen. Zijn fractiegenoot Van Schetsen waarschuwt voor het scheppen van een precedent. Dan zal ook hier het einde zoek zijn, want er zijn er in het verleden heel wat meer die schade leden. De voorzitter is het daarmee eens. B. en w. hebben zich uitvoerig met dit schadegeval beziggehouden, maar er is een duidelijke afspraak gemaakt dat men zich aan de uitspraak van de verzekering zou houden. Nu vragen sommige raadsleden alsnog een schaderegeling te treffen en daarmee van de gemaakte afspraak af te wijken. Met alle begrip voor het probleem van de burger moet ik U namens het college wel zeggen dat we een rechte lijn moeten voeren. Voor dhr. Deurloo hebben zich nog talrijke andere schadegevallen gemeld, als gevolg van moeilijkheden met de verf. De gemeente is steeds op hetzelfde standpunt blijven staan. Onverplicht schade betalen is gevaarlijk. Degenen die het dan goed bekijken, gaan er altijd mee door. Zo ontstaat rechtsongelijkheid. Wanneer wordt gesteld dat wel eens gepubliceerd had mogen worden dat rond De Veste geen loodwithoudende verf kan worden gebruikt, kan ik antwoorden dat reeds in de raad van de nog zelfstandige, gemeente Tholen daarover herhaaldelijk in het openbaar is gesproken. Hadden de bewoners het advies niet opgevolgd, dan zouden er legio klachten zijn ontstaan. Het onverplicht schade vergoeden wil ik de raad ernstig ontraden. Dhr. De Korte: Niettemin had de gemeente de plicht De Veste goed te onderhouden. De kwestie brandt al jaren, al heb ik de indruk dat men de laatste tijd nog het meest gedupeerd is. Het gaat er om of de gemeente in deze de zorgvuldigheid heeft overschreden. Dat is niet het geval. Eerder overmacht, want er is al jaren geduwd voor een rioolzuivering. Dat de klachten toenamen kwam ook omdat het aantal rioolaansluitingen, die op De Veste uitmonden, belangrijk zijn gestegen. De raad blijkt zich hierna neer te leggen bij de verzekeringsuitspraak. De heren L. Geluk en J.A. v.d. Berge hebben de raad verzocht maatregelen te treffen, dat diefstal in de nabijheid van het woonwagencentrum wordt voorkomen. Verder ligt er ook het verzoek van de heer D.J. van Gorsel om herziening beslissing van b. en w. tot afwijzing schadeclaim als gevolg van overlast woonwagenbewoners. Deze herziening als gevolg van de rechterlijke uitspraak, waarbij een woonwagenbe woner schuldig werd bevonden. Beide verzoeken van Thoolse inwoners waren er oorzaak van, dat alle raadsfracties het geweer even aangespten. De heer De Korte is er in elk geval blij mee, dat b. en w. de minister van CRM van deze gevallen op de hoogte heeft gebracht. Hij is zeer benieuwd naar het antwoord van zijne excellentie Van Doorn. De heer M. Dijke vindt het verzoek van de heren Geluk en V.d. Berge alleszins redelijk. Of de gemeente echter in deze aansprakelijk kan worden gesteld, betwijfelt zijn fraktie toch wel. De gemeente was immers verplicht een woonwagenkamp'- te vestigen. Ondertussen zijn de schadelijdenden daarmee niet geholpen. Er ligt hier een rijkstaak om een bevredigende regeling te maken. De heer Van Gorsel is het daarmee eens. Hij vroeg b. en w. het aan CRM bekend te maken en dat is gebeurd, maar begrijpt dat er nog geen antwoord is. Inderdaad is dat niet het geval. Wethouder Moerland bracht het eveneens op tafel in de vergadering van de gemeenschappelijke regeling woonwagenkampen. Wat de heren Geluk en V.d. Berge betreft kon de Hu 9H Het Spaarwinstbiljet is een spaarvorm speciaal voor hen die van te voren weten hoe lang ze hun geld kunnen vastzetten. Dat kan kort zijn, dat kan lang zijn. Twee jaar vaèt met een rente van 61/2%of zes jaar vast met een rente van 81/2%Berekend op basis van rente op rente. De vier mogelijkheden in de tabel laten u precies zien wat u betaalt en hoeveel u straks ontvangt. U bepaalt uw eigen winst. 8% De flexibele tussenvorm. Vindt u twee jaar vast wat kort en 6 jaar vast te lang, dan is het Premie Spaar Biljet een winstgevend alternatief. Premie Spaar Biljetten kunnen namelijk na twee jaar jaarlijks worden uitbe- taald.Uontvangt dan bij uitbetaling boven de jaarlijkse basisrente van 6% rente op rente, een progressief oplopende premie. De tabel geeft de mogelijkheden op een rijtje. Ustort nuf 1.000.-enwij betalen u terug: u stort spaartermijn rente u ontvangt f 881,66 f 4.408,30 f 612,95 f 3.064,73 2 jaar 2 jaar 6 jaar 6 jaar 6'/2% 6V2% 872% 81/2% f I.OOO,- f 5.000,- f i.qqo,- f 5.000,- spaar- termijn hoofdsom 6% basisrente premie waardoor u ontvangt totaal* rente 2 jaar 3 jaar 4 jaar 5 jaar f 1.123,60 f 1.191,02 f 1.262,48 f 1.338.23 f 5.' f 15»- f 50,- f 130,- f 1.128,60 f 1.206,02 f 1.312,48 f 1.468,23 61/4% 61/2% 7 8 NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK "De percentages vermeld onder „totaal rente" zijn afgerond en berekend op basis van rente op rente. Er zijn ook Premie Spaar Biljetten van f 5.000,-.Met Premies van f 25,-na 2 jaar, tot f650,- na 5 jaar. Het NMB Spaarpapier aan toonder is ook voor niet-kliënten onmiddellijk aan de balie verkrijgbaar. Vraag folder en inlichtingen. politie niet het bewijs leveren. Er gebeurt daar ook wel eens wat waaraan de woonwagenbewoners geen schuld hebben. De heer Van Damme vindt het maar een rare toestand. De omwonenden houden hun hart vast wat er straks weer staat te gebeuren. Maar nu ligt er ook een rechterlijke uitspraak, een bewezen feit. Men kan nog zo solidair zijn met mensen die in moeilijkheden zitten, maar toch nie^ toelaten dat er schade aan derden wordt gedaan. Dhr. Van Damme zou deze zaak best op de spits willen drijven. Wanneer andere burgers niet betalen, worden ook andere maat regelen genomen. Dan dient het ook hier gelijke monnikken, gelijke kappen te zijn. De heer J. Versluijs zegt dat het bij de gewone burgers vaak om honden gaat, die verzekerd zijn. Maar hier is het een nutteloos in de lucht slaan. De heer M. Dijke wil het schade- taxatierapport indienen bij CRM. Als dit ministerie zoveel voor woonwagen bewoners wil doen, moet ze ook andere burgers maar eens helpen aangedane schade te vergoeden. De heer De Korte ziet in elk geval geen kans van een kale kip te plukken en de gemeente kan er toch ook niet voor opdraaien. De voorzitter erkent dat de lastige quintessens hier is dat de schade niet te verhalen is. CRM mag dan een sluitend verhaal ophangen, het kan de burger die schade leed zeker niet bevredigen. Men kan zich voor die mensen verant» woordelijk weten, maar ik wil me ook wel tot die verantwoordelijkheid beperken. Men zou een soort verzekering moeten hebben analoog het verkeersfonds, waartoe we dan ook de suggestie van dhr. Versluijs best kunnen overnemen. De heer Van Damme wijst er op, hoe er in het verleden voor 2 gevallen toch ook door de gemeente voor 50 procent in tegemoet is gekomen. De voorzitter: inderdaad, maar tegen de wens van b. en w. Dit is heus een rijkszaak, zo sluit de voorzitter dit onderwerp af. Tijdens de begrotingsbehandeling 1975 werd door enkele raadsleden gevraagd of de fabriek General Electric te Bergen •op Zoom, waar fosfeengas verwerkt wordt, schadelijke gevolgen kan opleveren voor Tholen. B. en w. nemen aan dat aan de vergunning zodanige voorwaarden zijn verbonden, dat de grootste waarborgen voor de veiligheid zijn geschapen. De heer Van der Linde vindt dat er niettemin altijd wat kan gebeuren en vindt dat een gemeente bestuur wel alle voorzorgen dient te nemen. Dat hoeft niet altijd dramatisch te gebeuren. De voorzitter wijst er op, dat men van mening was de BB daartoe wel te kunnen inschakelen, maar de minister heeft kortgeleden verklaard dat de BB alleen voor oorlogsgevolgen wordt ingeschakeld. Er is nu een werkgroep aan de gang om een hanteerbaar rampenplan voor te bereiden. De heer De Korte informeert wat Bergen op Zoom en Halsteren doen. De voorzitter: ook die hebben dat plan nog niet. De heer Van der Linde vindt het wel jammer min of meer overgeleverd te zijn tot er een rampenplan bestaat. De heer Van der Linde vraagt aandacht voor een goede afrastering als De Veste wordt uitgebaggerd. Mevrouw Deurloo hoorde dat er mankementen aan de rioolzuivering zijn en de heer De Korte wilde weten of de visfabriek al gestopt is. Wethouder Moerland zegt dat bij de zuivering door het natte weer de slib geen tijd kreeg op te stijven en voortijdig moest worden verwijderd. Bij de visfabriek is de aanvoer al gestopt en 31 maart wordt verhuisd. De heer Verluijs geeft voorkeur aan het uitbaggeren van De Veste via een kleine zuiger en niet door opstuwing. Het eerste gaat gebeuren. De heer Versluijs had ook wat moeite met aankoop motormaaier. Men kan die niet voor alle oppervlakten gebruiken. Is ze dan wel rendabel. Wethouder Moerland zegt dat technische mensen die machine adviseerden. j^pmulctër 147: Nauwelijks had het alarmerende ,,alle hens aan dek" geklonken of daar kwamen van alle kanten de matrozen en dekknechten reeds aanhollen. „Vluchten, Karei!" riep Piet. „We zijn erbij! Misschien kunnen we ons verstoppen!" - Maar daar zouden ze niet veel kans voor krijgen, want het kleine stuurmannetje, alias scheidsrechtertje, volgde hen op de voet, dreigend zwaaiend met een dik stuk manillahennep, waarmee hij blijkbaar enkele stevige pakken ransel wilde gaan toedie nen. Gelukkig waren zijn beentjes erg kort, zodat dat slaan voorlopig beperkt bleef tot een vrome gedachte. - Toch werd de toestand voor Karei en Piet al gauw véél minder rooskleurig, want daar dook in het gangboord 'n grove matroos op, die er beslist niet erg vriendelijk uit zag. „Nou zitten we tussen twee vuren en bennen we d'rbie!" riep Karei Kleuntjes uit. „Geen sprake van!" antwoordde Piet, en met 'n .forse greep tuide hij de niets kwaads vermoedende Karei omhoog om hem vervolgens achteloos in het koude water te werpen. Met een fraai uitgevoerde snoekduik sprong hij de arme Karei toen achterna. - „Ik heb nog zo gezegd, dat ik misschien wel een goeie voetballer was, maar zeker geen kanaalzwemmer....", klappertandde de arme Karei - „Zwam niet en zwem naar de kant!" brulde Piet in zijn oor. „Als je niet verder kunt, help ik je wel!" - Nu was er zeker wel enige haast bij deze zwempartij geboden, want het kleine stuurmanneke was boze dingen van plan. Met gezwinde spoed had hij 'n groot machine-pistool te voorschijn gehaald, waarmee hij in het wilde weg begon te paffen. lërhorst advertentie IM Gelukkig was het te donker voor hem om duidelijk te kunnen onder scheiden waarop hij nu eigenlijk mikken moest en daarom stellen we alleen maar de vraag: wat heeft een brave stuurman op en brave rivier boot nu eigenlijk met een mach ine-pistool te maken? De heer Aarnoudse wenst graag de zelfwerkzaamheid van buurten te stimuleren, zoals voor aanleg van speel» veldjes (bewoners Albert Schweitzer - straat). Op een informatie van de heer Van Damme verzekert wethouder Moerland dat b. en w. ook de boer al op geweest zijn voor meerdere speelveldjes. Bij de begrotingswijziging voor een kunstlichtinstallatie op het sportveld te St. Maartensdijk, zegt dé heer C.A. Rijnberg hoe de SGP-fractie al bij de begrotingsbehandeling opmerkte dat de sport nooit verzadigd lijkt te zijn. Zijn fractie wenste de uitgaven daarvoor te beperken daarom ook zal ze haar stem niet geven aan deze verlichtingsin stallatie. De heer Van Schetsen informeerde of zo'n prijsopgaaf ook wordt gecontroleerd door gemeente werken. Het lijkt hem voor een installatie een nogal stevige prijs. Wethouder Moerland antwoordt, dat de prijs door de voetbalvereniging is opgegeven en dat het verder niet is gecontroleerd. Het kan ook geen verenigingsbelang zijn meer te betalen dan strikt nodig is. Wethouder Moerland dacht trouwens dat het aardig bekeken was. De heer De Korte dacht dat deze vereniging wel eenzelfde bedrag kan worden toegekend dan de andere clubs kregen en wat dan niet voor verlichting nodig is maar eventueel voor andere doeleindeh reserveren. Aangetoond wordt dat in deze het principe is een kwart van de kosten tegemoet te komen. Met de aantekening dat de SGP fractie tegen is gaat de bijdrage voor de VV Smerdiek er door. De voorzitter zal ten behoeve van de informatie Van Schetsen de prijsopgaaf nog doen verifiëren. Bij een wijziging van het ambtenaren reglement met daarbij de vermelding dat per 1 april niet meer dan 40 uur per week wordt gewerkt, informeert dhr. Dijke of dat ook nog consequenties heeft voor het personeelsaantal. De voorzitter meent dat dit later bekeken moet worden, het gaat wel 40 kwartier werken kosten. De heer Van Damme hoopt dat het toch wel gerund kan worden. De heer De Korte blijkt er geen vrede mee te hebben dat b. en w. de vracht wagenchauffeurs van de Smerdiekse straten naar de Kleine Kaai heeft verwezen. Hij vindt dat b. en w. maar eens moeten gaan praten met de bedrijven en met de chauffeurs. Tegelijkertijd met de bewoners van de Kleine Kaai. Mogelijk is dan een oplossing te vinden. Zeker is dat die bewoners eerst overlast van suikerbieten hadden, wat zich overigens beperkte tot het daglicht, maar dat nu 's nachts door vrachtwagenlawaai die bewoners van de regen in de drup kwamen. Ervaring is de beste leermeester, zo wijsgeerde dhr. Dhr. De Korte, CHU-woordvoerder, waarom hij b. en w. adviseerde daar eens enkele nachten te vertoeven. Hij vindt in elk geval dat de overlast te ver gaat. Kan daarom ook volop begrip opbrengen voor de klachten van de inwoner. Ook de heer Van Damme vindt dat b. en w. de moeilijkheden slechts hebben verplaatst, niet opgelost. Ogenschijnlijk leek 't wel de oplossing, maar het is het niet als er te veel vracht wagens komen. Nu had hij wel hoop dat zodra de firma Bijl zijn parkeerterrein klaar heeft de overlast zal verminderen, tenzij er anderen voor in de plaats komen. De Kleine Kaai kan slechts beperkt worden bestemd voor vracht- wagenparkeergelegenheid, anders hebben ook omwonende winkels er schade van, omdat particuliere auto's dan geen plaats hebben. Voor sommige vrachtwagens zijn er toch wel mogelijkheden op eigen terrein. Het komt voor dat zelfs de weegbrug geblokkeerd is. Praat eens met de bedrijven, zo is hij het in deze met De Korte eens. Dat ziet ook dhr. Kloet wel als het voorlopig beste middel. De voorzitter wijst er op, dat het de raad is geweest, die aandacht voor deze problematiek heeft gevraagd. Men zag gevaar en overlast in te nauwe straten en toen hebben b. en w. de Kleine Kaai gekozen. Het is als het ware van twee kwaden het beste kiezen. B. en w. blijven van oordeel, dat bedrijven in feite voor eigen parkeervoorziening moeten zorgen. De heer W.C. van Kempen begrijpt dat het vooral om de aantallen gaat. De heer Versluijs wil vast een brief naar de bedrijven doen uitgaan en de toezegging komt dat in elk geval een beroep op bedrijven en chauffeurs zal worden gedaan overlast te voorkomen. Bij het punt uitbreiding personeel plantsoendienst zegt de heer Aarnoudse dat zijn fractie er om heeft gevraagd en het ook verantwoord acht. Hij zou het liefst sollicitanten uit de landbouw benoemd zien. Bij de heer Van Damme kwam deze personeelsuitbreiding wat overrompelend, nu ook een nieuwe motormaaier is gekocht. Overigens zegt hij niet te kunnen beoordelen of uit breiding al dan niet nodig is. Dat is ook het geval bij De Korte, die bovendien wel zou willen weten hoeveel arbeidsuren nodig zijn voor onderhoud van de voortuintjes gemeentewoningen. Wethouder Moerland verklaart dat men voor onderhoud voortuintjes 3,30 per maand beurt of 40,-- per jaar. Het gaat inclusief de bejaardenwoningen om 800 huizen. Gemeentewerken calculeerde het bedrag en de gemeente zal er niet aan tekort komen. Mevrouw Deurloo vond dat er in elk geval bij de raad wel behoefte is in deze goede informatie te krijgen. Bij het voorstel tot reconstructie Smids en Noordstraat te Poortvliet vraagt de heer Van Kempen of het bedrijf Dekker niet in de knel kan komen door verlegging van het straatprofiel. De heer Aamoudse hoopt dat het werk spoedig zal worden uitgevoerd. Wethouder Moerland antwoordt dat het hier om een vrij gevaarlijke bocht ging die meer gestroomlijnd wordt. Dat kan ten koste gaan van enige parkeerruimte voor dhr. Dekker, maar het is wel allemaal gemeentegrond. De heer Van Kempen wil toch niet graag een belemmering van bedrijfsuitoefening. Je kunt je afvragen wat er hier eerstiwas de kip of het ei. In elk geval komt er nogal wat groen aan de overkant, misschien kan dat nog wat beknopter. Ik signaleer slechts het probleem, vergoeilijkt het ARP raadslid ten overvloede. De voorzitter wil het nog wel eens laten bekijken. De heer J.C. Bevelander (SGP) vraagt bij het punt bungalowbouw door de heren J.K. Krijger en W. Deurloo of nog meer grond aangekocht moet worden om het plan uit te voeren. De voorzitter zegt dat dit wel het geval is, maar er kan in elk geval worden begonnen. De heer De Korte constateert dat er nogal wat begrotingsruimte is wanneer men, zoals wordt voorgesteld tussen Stavenisse en Sint Annaland inplaats van 750 nu 1250 meter gaat asfalteren. De heer M. Dijke vindt het plezierig dat de Withoekse Weg ook een beurt krijgt. Jammer alleen van de zwakke onder grond. De voorzitter zegt dat het meer asfalteren uit de post Onvoorzien zal moeten komen en die is nog toereikend. De heer Bevelander wil tenslotte bouw aanvragen zoveel mogelijk bespoedigen en dat wil de voorzitter uiteraard ook wel. dry - cleanmcj advertentie IM m GUS advertentie IM

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1975 | | pagina 5