Plaatselijk nieiiws lino fë/CHIESSER GELUK PREDIKBEURTEN THOLEN OUD- VOSSEMEER P0LLIE& ZOON SINT-ANNALAND STAVENISSE SINT- MAARTENSDIJK EENDRACHTBODE Donderdag 20 maart 1975 Uitwisselingsdienst afgelast Wereldgebedsdag 1975 Antwoorden hoorzitting Burgerlijke stand Geslaagd Jaarvergadering Onder de Molen' Oud papier Urgentieverklaring voor nieuwe R.K. school Laat POLLIE het doen!! Terrein voor speeltuin Anderhalve eeuw Burgelijke stand Brand in Veerstraat Bestemmingsplannen Vogelvrienden met dia' s Modeshow Bejaardenmiddag Nederlaag Velocitas i Schaken Biljarten Vollybal-tournooi Bouw gymnastieklokaal Scholenbouw Plan Stoofweg vergevorderd Accoustiek dorpshuis Geslaagd Aanrijdingen Dokter van Es, overleden Burgerlijke stand Bestemming gemeentehuis Burgerlijke stand Collecte Volleybal Oud papier Verkeersexamen Vervolg op pagina 11 \J*, _r-" SINT. üUD- VOSStMttR PQ0miET\ *m jacobm *hJK I SINT- MAARTENSDIJK [al De uitwisselingsdienst tussen de jonge renkoren van de Thoolse- en Oud- Vossemeerse en Rooms-Katholieke kerken kon in Tholen geen doorgang vinden door afwezigheid van de dirigent van het Vossemeerse jongerenkoor. Op 7 maart werd 's middags in de R.K. Kerk voor de jeugd en 's avonds in Ten Anker voor de volwassenen gebeds dienst gehouden. De jeugd was goed vertegenwoordigd wat voor de organisa toren een verblijdend teken was en stimulans daarmee door te gaan. De op komst van de volwassenen 's avonds was matig. Er was wel voortreffelijk piano spel van mej. Altena. De opbrengst van de colllecten voor missie- en zending bedroeg netto 114,75, waarvoor het comité dankbaar is. TRICOTAGE Markt 7 Tholen tel. 575 advertentie IN B. en w. hebben de antwoorden klaar op de verschillende vragen die vorig jaar tijdens de hoorzitting gesteld zijn. Daarin staat o.a. dat aanvankelijk bij b. en w. de gedachte leefde, dat een goede overdekte schietbaan wellicht zou kunnen behoren tot die voorzieningen, waarvan er binnen de gemeente een verwezenlijkt zou kunnen worden. Dit, mede gezien het aantal beoefenaren van deze sport en de kosten van een dergelijke voorziening. Het gesprek tussen de verenigingen duurt hierover nog voort. Stellig zal ook met ons college nader overleg plaatsvinden, menen b. en w. Besloten is, alleen bij de Minneputtestraat een verwijzingsbord naar een parkeerplaats te plaatsen. Verder, is, het parkeren van een auto op veilingkistén in de Hoogstraat onder aandacht van de politie gebracht. Het door de jeugd opgebroken deel van de Contre d'Escarpe is herstraat. Aan het wegzakken van de beschoeiing en het perron is paal en perk gesteld. Van een gevaarlijke situatie is geen sprake meer, aldus b. en w. Loop der bevolking over de maand februari 1975 Geboren: Corstiaan z.v. Cornelis Hameeteman en Maatje C. van der Sluijs, Jacoba Lena Elizabeth d.v. Mattheus Gladdinés en Cornelia J. Aarnoudse, Lucia Johanna Adriana d.v. Petrus M. Pais en Petro- nella P. Baartmans, Neeltje Johanna Anthonia d.v. Jan A. van 't Hof en Elisabeth A. Bijl, Jan Thomas Jacob z.v. Jacob C. Bolier en Johanna Kurvink, Adriaan Marinus z.v. Cornelis Everaers en Helen M. Wieske; Pieter Cornelis Willem z.v. Machiel A. J. van der Linde en Cornelia A. Mink, Trijntje Maria d.v. Nicolaas M. van Gerven en Wilhel- niina H. G. Stal, Lena Pieternella d.v. Leendert G. Coomans en Cornelia J. C. Kodde, Cora Cornelia d.v. Antonius H. Jochems en Christina van As, Menno Nieklaas z.v. Steven Hoven en Maria Cornelia Tange Overleden: Andreas Frederik Soomers geb. 19-1- 1886 geh. gew. met Catharina Steijns, Cornelis Russcher geb. 15-5-1899 geh.gew. met Adriana de Heer, Johanna van Vessem geb. 9-8-1902 geh. met Johannes L. Deurloo, Elisabeth C. de Bruijne geb. 24-7-1882 geh.gew. met Leendert J. Blom, Anthonie J. Moer land geb. 31-3-1887 geh.gew. met Adriana C. Dane, Johannis M. Schot geb. 18-5-1910 geh. met Jannetje J. Schot. Huwelijken: Cornelis Kaat geb. 9-12-1954 uit Poort vliet en Jacoba Overbeeke geb. 13-12 1955, Nehemia A. van der Reest geb. 19-5-1954 uit Steenbergen en Adriana Lindhout geb. 16-1-1953, Frans A. de Groen geb. 20-5-1950 uit Poortvliet en Marina B. Quist geb. 15-3-1953 Vestigingen: Pieter Smit (4 pers.) uit Brielle, Clasina Beets (2 pers.) uit Velsen, Leonardus P. J. Bergenhenegouwen (3 pers.) uit Bergen op Zoom, Adriana H, Praat uit ErmelQ, Simon C. Buseop (3 pers.) uit Uden, Johannes A. P. Konings uit Ossendrecht, Charles J. H. Burrows (2 pers.) uit Bergen op Zoom. Nehemia A. van der Reest uit Steenbergen, Johannes M. Vriens (2 pers.) uit Poortvliet, Cornelis Kaat uit Poortvliet, Fred Helbers (3 pers.) uit Poortvliet, Johannes P. Havermans (2 pers.) uit Oud-Vossemeer. Christiaan C. van Houdt uit Poortvliet, Johannis C Goedegebuure (2 pers.) uit Sint-Anna- land. Vertrokken: Wouter C. van der Stel (5 pers.) naar Middelburg, Simon W. Wessels (4 pers.) naar Gilze ca. Maatje de Heer naar Dordrecht, Cornelis Overbeeke naar Gilze ca, Marina B. Quist naar Bleiswij k, Cornelia van Lammeren n«?.r Breda, Simone van Egmond naar Breda. Helen von Burg-van Deelen naar Bergen op Zoom, Wilhelmina v.d. Bergen naar Bruinisse, Cornelis H. P. van der Valk naar Oosterhout, Nicolaas V. Eekman naar Hulst, Franciscus A. P. M. Bakx (4 pers.) naar St. Maartens dijk. Gerrit Vis is bij de dienst Opleiding jeugd accountant in Arnhem geslaagd voor belastingrecht. W. Boogaart Czn. is in Amsterdam geslaagd voor applicatie programmeur. De als enige overgebleven buurtver. Onder de Molen heeft in café De Hoop jaarvergadering gehouden. Voorzitter M. van Dienst trok zich na twintig jaar gezien zijn gevorderde leeftijd terug. Dhr. G. Uytdewilligen werd tot zijn opvolger gekozen, terwijl dhr. Van Dienst met applaus tot ere-voorzitter werd benoemd. Uit het jaarverslag van secretaris D. Istha bleek, dat het ledental gelijk gebleven was. Penningmeester A. Geuze meldde een batig saldo. Dhr. M Havermans Lzn. werd met algemene stemmen als nieuw bestuurslid gekozen. Besloten werd in december de jaarlijkse feestavond te houden. Met een gezellig samenzijn werd de jaarvergadering beëindigd. De Oud Vossemeerse muziekvereniging heeft zaterdag bijna vijf ton oud papier opgehaald voor het instrumentenfonds. De R.K. Sint Anthoniusschool heeft vrijdagmorgen de urgentieverklaring ontvangen voorde bouw van een nieuwe school aan de oostkant van het tweede sportveld. Voorzitter G. Uytdewilligen deed die verheugende mededeling 's avonds op de ouderavond in de gemeenschapsruimte van de lagere scholen. Hij had goede hoop, dat dit jaar nog met de bouw kan worden begonnen. De voorzitter was best tevreden over het verloop van het schooljaar. De terugloop van de aan meldingen door het lagere geboortecijfer - wat zich ook op de beide andere lagere scholen manifesteert - baarde hem zorgen. Achttien zesde klassers verlaten de school: 6 Havo, 3 Mavo, 5 Huishoud school en 4 LTS. Daarentegen komen er tien nieuwe leerlingen, allemaal jongens. Dat is nog nooit gebeurd en zeker in het jaar van de vrouw een bijzonderheid. De contributie voor het oudercomité werd verhoogd van 25 naar 50 cent om enigszins aan de behoeften te kunnen voldoen. De leerlingen zorgden o.l.v. waarnemend schoolhoofd Olsthoorn voor een aantal voord rachtjes, die bijzonder in de smaak vielen. Ook het optreden van enkele muzikantjes o.l.v. G. en A. van Driel kreeg dankbaar applaus. In de koffiepauze bekeken de ouders de schetsplannen voor de nieuwe school. Daarna leidde dhr. N. Imandt, die wegens ziekte als schoolhoofd buiten functie is, een quiz algemene ont wikkeling tussen vijf echtparen. De fam. Nijpels had de meeste van de 25 vragen gewonnen en won voor de fam. Smits. De voorzitter bood tenslotte de onderwijzeressen Kools en Piasmans een bloemetje aan, de onderwijzers Olthoorn en Imandt een rokertje en de muzikanten A. en G. van Driel een drankje in feestverpakking. OUD VOSSEMEER Tel. 01667 - 365 Laat uw woning vakkundig en betaalbaar inrichten. Keuze uit honderden soorten'en kleuren VLOERBEDEKKING GRATIS GELEGD!! advertentie IM In de tot nu toe vastgestelde bestemmingsplannen is niet voorzien in de aanleg van een speeltuin. Vandaar dat het de nodige tijd en moeite kost een geschikt terrein te vinden, dat vrij centraal ligt en geen hinder voor de omgeving oplevert. In overleg met de speeltuinvereniging hopen b. en w. op korte termijn een geschikte oplossing te vinden. Inmiddels heeft het college het initiatief genomen om in alle kernen meerdere kleine speelplaatsen aar. te leggen. Wellicht kan hier het bestuur van de speeltuinvereniging op inhaken, aldus b. en w. Het college antwoordt daarmee vragen die tijdens de hoorzitting vorig jaar in de gemeenschapsruimte door de bevolking gesteld zijn. Uit de antwoorden blijkt verder dat: de bomen in de Schoolstraat niet gerooid worden (spring zuinig om met het schaarse openbaar groen - overlast van rupsen kan voorkomen worden door tijdig te spuiten), op het kruispunt Molenstraat/ Corn. Frankenstraat Roosevelt/ Molenstraat een voetgangers-oversteek plaats wordt aangebracht, door de Provinciale waterstaat bekeken wordt of onder de molen een trottoir kan komen (onzeker i.v.m. hoogteligging aangrenzende erven), gemeentewerken het onderhoud van de gymzaal in de gaten houdt en een plan voorbereidt voor uitbreiding van de toestellen- berging. b. en w. spoedig beginnen met de aanvulling van gymmaterialen (advies onderwijsinspectrice kwam eind januari binnen), het college geen een richtingsverkeer instelt voor de School straat en de Bou Kooijmanstraat (er is voor 1 kant al een parkeerverbod), op het terrein van de gemeenteschuur na sloop bejaardenwoningen komen. Ten aanzien van bezwaren tegen zondagsport, verwijzen b. en w. naar de raadsbeslissing gemeentelijke sport accommodaties op zondag open te laten. Met een receptie op 20 maart (vandaag) viert het Oud- en Nieuw Vossemeerse aannemingsbedrijf B.V. Gebr. G. en P. Uitdewilligen het 150-jarig bestaan. Dat gebeurt in hotel Van Tilburg te Steen bergen. Na het diner is er een feest avond met het 90 man tellend personeel en de dames in het wagenhuis te Nieuw- Vossemeer. Het bedrijf werd 1825 gesticht door de heer A. Schijvenaars van de Pelsendijk te Notendaal met een wagenmakerij, men specialiseerde zich in boerderij- bouw. In 1860 kwam de naam Uitdewilligen voor het eerst in het bedrijf voor, toen de overgrootvader van de huidige firmant trouwde met een dochter van de heer Schijvenaars. In 1910 werd het definitief Uitdewilligen, eerst een G. tot 1933, daarna P. tot 1961, vervolgens de twee zoons Gerard en Peet. Die begonnen met 4 man per soneel, terwijl er vandaag 90 werk nemers hun boterham verdienen. Dertig hiervan zijn afkomstig van het eiland Tholen. Van de wagen- en boerderij- bouw werd overgeschakeld naar woningbouw. Sinds 1967 heeft deze B.V. er al 800 afgeleverd. Verder zwem baden te Oud-Gastel en Willemstad, de Beto in Tholen, de ambtswoning van burgemeester Van Boeijen, twee basis scholen te Oud-Vossemeer, een reis- en kwikzuiveringstation te Roosendaal, een experimentele woning te Oost- Voorne en het A.M. de Jong huis in Nieuw-Vossemeer dat rond Pasen wordt geopend. Thans zijn er 186 woningen in aanbouw voor een bedrag van 12 mil joen. Op gezonde economische basis wordt het derde gouden lustrum gevierd ondanks de huidige minder florissante situatie in de bouwwereld. Met ook van deze kant de beste wensen voor de toe komst. Loop der bevolking over de maand februari 1975 Overleden: Anthonius de Leeuw geb. 9-11-1899 geh. gew. met Geertruida Kooien; Dingenus M. Lindhout geb. 25-1-1895 geh. met Anna Meijll vestigingen: Petronella J.M.Havermans uit Bergen op Zoom; Catharina C. M. van derZande uit Bergen op Zoom. Vertrokken: Johannes P. Havermans (2 pers.) naar Tholen, Jan Vogelzang naar Sint-Maar. tensdijk. Dinsdagmorgen omstreeks kwart voor twaalf ontstond er brand in het schuurtje van de zeventigjarige v.d. Stel in de Veerstraat 39. Hij wilde met benzine wat rommel van een schrabber branden, waarbij de vloer in de fik raakte. Dhr. v.d. Stel gooide er water op, maar toen laaide het vuur nog meer op. Hij verbrandde z'n broek wat en raakte in paniek. Omwonenden konden met dekens het vuur doven. Inmiddels waren echter reeds de brandweer korpsen van Tholen en Sint-Annaland gealarmeerd. Bij de laatste vèrliep de alarmering vertraagd doordat de sirene niet radiografisch vanuit Bergen op Zoom bediend kon worden. De apparatuur werkte niet, zodat de Bergse brandweer telefonisch opdracht moest geven om de sirene met de hand in te drukken. Het korps van Tholen was inmiddels al uitgerukt, maar hoefde niet op te treden. Sint-Annaland kon op de Oude Zeedijk al terugkeren, zo kreeg men via de mobilofoon te horen. Gedeputeerde staten van Zeeland hebben het bestemmingsplan Oost goedgekeurd en de bezwaarschriften ongegrond verklaard. Over het plan Kerkring wordt binnen kort een hoorzitting gehouden. De Raadscommissie ruimtelijke ordening heeft dat dinsdag besloten. Belangrijkste wijziging is, dat zoveel mogelijk bebouwing gehandhaafd wordt. De bedoeling is minder te slopen dan in het eerste plan. Van de inwoners worden dan wel de nodige initiatieven verwacht voor verbetering van hun huis en bouw van een garage of in elk geval een eigen parkeerplaats om de openbare parkeerruimte te ontlasten. De bedoeling is ook, het eenrichtingsver keer in de F.D. Rooseveltstraat precies andersom te leiden. De Vogelvrienden organiseerden een dia-avond onder leiding van Karei Hommel. De heer A. Dommershold uit Den Haag toonde een pracht dia-serie met o.a. vogelkeuringen op tentoonstel lingen. De Oud-Vossemeerse afdeling van de NKV Vrouwenbond bracht een bezoek aan een modeshow in Bosbad Hoeven. 58 dames waren daar van de partij en duidelijk werd hoe de komende mode voor jong en oud is op het gebied van nacht- en badkleding om met het lichtere genre te beginnen, maar ook de complete confectie voor dames en heren. De dames zijn vast van plan ook de najaarsmodeshow te gaan bezoeken. Donderdag 27 maart wordt in de soos aan de Voorstraat een bejaardenmiddag gehouden. Wijkzuster Krijger zal een serie dia's vertonen over haar reis naar Rome. Men kan zoals bekend gehaald en thuisgebracht worden. Dan wel even opgeven bij de bekende adressen. Velocitas heeft de competitiewedstrijd tegen Top Spin uit Prinsenbeek met 7-3 verloren: J. Hermans - Ad Vis 21-19, 21- 23. 19-21. T. Jurriewiez- Gerrit Vis 21- 16, 21-19, R. Haagort - Piet Ridderhof 19-21, 21-19, 21-18, J. Hermans/R. Hagoort - Ad/ Gerrit Vis 21-16, 15-21, 19-21, T. Jurriewiez - Ad Vis 21-18, 16- 21, 21-19, J. Hermans - Piet Ridderhof 21-18, 21-14, R. Haagoort - Gerrit Vis 21-19, 21-17, T. Jurriewiez - Piet Ridderhof 14-21,13-21, R. Hagoort - Ad Vis 15-21, 21-17, 21-16, J. Hermans - Gerrit Vis 21-9, 18-21, 21-14. In de 5e klas gaan nu drie ploegen aan de leiding met 4 punten uit 3 wedstrijden Top Spin, Sios West en Velocitas. In het tweede deel van de competitie wordt beslist wie er in aanmerking komt voor een promotieplaats naar.de vierde klas. Laddercompetitie: M. Bril - S. de Looze 1-0. Competitie: M. Bril - A. Aarnoudse 1-0, M. de Looze - J.W. Slager 1-0, C. Geluk - S. v.d. Leur 1-0, S. de Looze - J. Vaders 1-0, M. Polderman - A. de Koning 0-1, W. Burgers - J. v.d. Zande 1-0, P. Bevelander - S. v.d. Leur 1-0. Senioren: N.J.G. Jansen - S. Heijboer 1- 0, J. Mosch - A. Vermeulen 1-0. Er zijn tien wedstrijden gespeeld om de zevende plaats in het jeugdteam en de eerste reserve. K. Heijboer, W. Douw en B.A. Vroege behaalden elk drie punten uit vier wedstrijden. Vanavond moeten deze drie nogmaals een beslissingswed strijd spelen. Stand junioren: M. de Looze 5-5, J.W. Slager 5-4, P. Bevelander 4-3, M. Bril 4- 3, J. Vaders 5-3, S. de Looze 5-3, A. de Koning 5-3, M. Polderman 4-2, W. Douw 4-2, Wj_ Burgers 3-1. Stand senioren: N.J.G. Jansen 3-3, T. van Maanen 2-2, J. Mosch 3-2, A.W.A. de Looze 3-'/j, A. Vermeulen 2-1, J. Smits 2-Vi, G.J. Voortman 1-0, R. v.d. Jagt 1-0, R. Ravestein 1-0, S. Heijboer 2- 0. De Poedelaars hielden in zaal 't Veer een feestavond. Voorzitter J. Heijboer was uiterst tevreden over het afgelopen jaar, waarin o.a. P. Timmermans de supercup won. Hij reikte A. Heijboer de clubbeker uit en naaste concurrent J. Kouwen een bokaal. De leden zorgden vervolgens zelf voor muziek, voor- drachtjes - waarbij het oudste lid J. Sterk zich bijzonder goed weerde - bingo en een koude schotel. Bovendien was er nog een geslaagde verloting. In de kleine uurtjes keerden De Poedelaars huiswaarts. Ze sjjeelden ook nog competitie: P. Timmermans - J. Kouwen 2-0, J. van Gorsel - P. Moerland 2-0, A. van Poortvliet - J. Heijboer 0-2, J. Plandsoen - A. Heijboer 0-2. De vier Vossemeerse biljartverenigingen hebben weer besloten om de plaatselijke club- en individuele titel te verspelen. Nooit Gedacht De Poedelaars en Krijt op Tijd De Treffers beginnen op 17 april met de clubwedstrijden. Vanaf 4 augustus biljarten de competitie- en bekerwinnaars elk in een poule om de individuele titel. De wedstrijden worden gespeeld in café De Hoop en café 't Veer. De finale is in café Saparow. K.O.T.-voorzitter Th. v.d. Logt sprak zijn tevredenheid uit over de goede samenwerking en vriendschap. Voor het B-team speelde Krijt op Tijd drie inhaalwedstrijden. Leo Havermans - Toon Brusselaars 02, Bram Douw - Jaap Rijstenbil 20, André Aarnoudse - Martin Vercammen 02. Woensdag organiseerde Amigos een minitournooi voor senioren. De eind stand was: 1 Saparov Boys, 2 Amigos 2, 3 Vrederust, 4 Amigos 4, 5 Amigos 3 en 6 Amigos 1. Eerder wonnen de dames met 21 van Diomedon 1. De eerste set leverde een 1315 verlies op, in de tweede set pakte Amigos 1513 en in de beslissende set werd het 1614 na een 147 achter stand. Het team bestond uit Thea Niemantsverdriet. Nellie Breker, Jetje Dorst, Marjan Klippel, Daniël Boon man, Jeanette Vos en Ankie Pipping. De heren speelden 21 tegen Sic Pugno 4, setstanden 1513, 715 en 1519. Meegedaan werd door Jaap Beneder, Henk Nieuwenhuis, Geeft Dijkman, André Pollie, Ger Keijzers, Gerrit Vis en Bram Keyzers. Het gemeentebestuur heeft het voornemen een nieuw gymnastieklokaal te bouwen. Dat zal echter nog wel ver scheidene jaren duren, want vanaf 1971 wordt er al geprobeerd in Tholen toe stemming te krijgen voor een gymzaal maar dat is nog steeds zonder resultaat gebleven. B. en w. antwoordden dat op vragen die vorig jaar tijdens de hoorzitting in het dorpshuis gesteld zijn. Daaruit blijkt verder dat er een onderzoek komt naar de urgentie van een nieuw sportveld in Sint Annaland en Poortvliet. De resultaten daarvan moeten aangeven wie het eerst aan de beurt komt. Aan de ijsclub is gevraagd de ijsbaan aan de gemeente te verhuren of te verpachten zodat deze tijdens de zomermaanden als speelweide kan fungeren. Dit terrein is te drassig voor de trimbaan. Overwogen wordt om bij aanleg van het tweede voetbalveld een strook te reserveren voor verplaatsing van de trimbaan uit de Langeweg. B. en w. zeggen verder, dat de aanleg van een kleuterbad nog in studie is. Het opsluiten van een strandje bij de pers leiding wijst het college af uit het oogpunt van milieu en gevaar voor oeverafscuivingen. Bij eb en vloed zal ook opgespoten zand verdwijnen. Uitbreiding van het aantal lokalen voor het lager onderwijs is bij de huidige ontwikkeling in de nabije toekomst niet waarschijnlijk. Dat zeggen b. en w. in antwoord op vragen tijdens de hoorzitting in het dorpshuis vorig jaar. De integratie van het kleuter- met het lager onderwijs is de eerstkomende jaren niet te verwachten. Er wordt wel studie verricht over de wenselijkheid van uitbreiding of splitsing bij eventuele integratie, doch maatregelen kunnen pas worden getroffen als wettelijke regelingen daarvoor van kracht zijn. B. en w. delen op vragen van inwoners verder mee dat: in de bussen bordjes zijn aangebracht met het verzoek voor bejaarden op te staan, zij in principe bereid zijn mee te werken aan initiatieven van de bond tegen het vloeken bij bushaltes affiches van die bond aan te brengen, met de rijks hoofdinspecteur van het verkeer een gesprek zal plaatsvinden om in de omgeving van het bejaardentehuis een bushalte in te stellen, de chauffeurs van vrachtwagens verzocht zijn hun auto's niet meer voor woningen te parkeren, het bord "centrum" verplaatst is naar de Javadijk en Spuistraat, vanwege de geringe verkeersdrukte geen parkeer- maatregelen getroffen worden in de Anna van Bourgondië- en Kerkeblok- straat. De voorbereiding van plan Stoofweg is in een vergevorderd stadium. Er worden voorbereidingen getroffen om de exploitatieopzet af te ronden. In plan Achter de Molen is na de bouw van 13 bejaardenwoningen door de Wezen Armen en 12 woningwetwoningen door Beter Wonen geen grond meer voor sociale woningbouw aanwezig. Er is nog wel ruimte voor de bouw van 14 bungalows en 16 huizen van 2 onder een kap. De slechte situatie in de Tonhuisstraat kan worden verbeterd bij de uitvoering van plan Gedempte Haven. Hiervoor zullen verschillende aankopen moeten worden gedaan. Leegstaande panden worden in de regel zo spoedig mogelijk afgebroken, maar als er aan naast liggende panden dure voorzieningen moeten worden getroffen of een open ruimte in een straatwand ontstaat, gebeurt dat niet. B. en w. antwoordden dat op vragen van inwoners tijdens de hoorzitting, vorig jaar in het dorpshuis. Bij wijze van proef zal door de muziekvereniging Accelerando tegen de lange wand van de zaal een podium gemaakt worden van beschikbare losse toneelvlonders. Indien blijkt dat op deze wijze de accoustiek in de zaal beter is, kan bij uitvoeringen e.d. steeds een dergelijk podium worden geplaatst. Verlichting van de molen De Vier Winden aan de Bierensstraat gaat ongeveer 2100 gulden kosten. Nagegaan wordt of een zodanige aansluiting mogelijk is op het elektriciteitsnet dat door plaatsing van een tussenmeter de voor gemeenterekening komende stroomkosten op eenvoudige wijze kunnen worden afgelezen. Van het aanbod van de middenstandsvereniging Activa, 1.000 gulden beschikbaar te stellen, zullen b. en w. dankbaar gebruik maken. Een plan voor reconstructie van de ingang van het dorp bij de ijsbaan is nog niet aanwezig. Na goedkeuring van plan Stoofweg komt verbetering van een deel van de Langeweg aan de orde. Hierbij wordt ook het verzoek van enkele bewoners om een trottoir betrokken. B. en w. antwoordden dat op vragen die vorig jaar gesteld zijn tijdens de hoorzitting in het dorpshuis. Gerard Goedegebuure Jzn. is aan de politieacademie in Apeldoorn geslaagd voor het politiediploma A. Hij is per 1 april als wachtmeester benoemd bij de groep Westenschouwen (Burgh, Haamstede, Renesse e.o.) van de Rijkspolitie. Bij twee aanrijdingen was er wel veel materiele schade, maar geen persoonlijke ongelukken. Donderdag avond rond kwart over zes gaf J.C.H. uit Stavenisse vanuit de Veilingweg geen voorrang aan mevr. A.M.D.-van B. die op de Langeweg richting Poortvliet reed. Ter plaatse is het een voorrangs kruising. De auto van H. werd naar links geslagen en kwam frontaal tegen een boom. De auto van mevr. D. maakte een slag van 180 graden en ging achteruit de sloot in. Beide auto's waren vernield. Mevr. D. liet zich nog door de dokter onderzoeken, maar had geen noemenswaardige verwondingen. Vrijdagmiddag tegen vier uur gaf W.H.N. vanaf de Dorpsweg geem voorrang aan de van rechts uit de Anna van Bourgondiestraat komende G.J.O. uit Terneuzen. De totale schade was nog geen 300 gulden. Nog slechts een paar maanden vertrokken uit de woonplaats, waar hij het grootste deel van zijn leven werkte en doorbracht, is donderdagavond te Middelburg op 70 jarige leeftijd overleden dokter H.R.M.J. van Es. Op 3 januari 1905 te Scherpenisse geboren, waar zijn vader burgemeester was, vertrok hij op latere leeftijd naar Pernis en kwam na als arts te zijn afgestudeerd, in het najaar van 1931 naar Sint Annaland. Daar volgde hij dokter D. Quakkelaar op. In het verloop van de bijna dertigjarige huisartsenpraktijk kende vrijwel niemand in deze gemeente de Sint Annalanders beter dan dokter Van Es. In het bijzonder heeft dokter Van Es zich ingespannen voor de bestrijding van de vooral in de dertiger jaren haast epidemische tuberculosegevallen. Ook ten aanzien van de inentingen, een in die tijd nogal moeilijk bij de mensen te brengen preventieve bestrijding, toonde dokter Van Es zich bijzonder aktief. Een verdere uitbouw van het Groene Kruiswerk behoorde daarbij mede tot zijn taak. In januari 1960 kreeg hij assistentie van de kort tevoren afgestudeerde Groningse arts, dokter A.C.J. Noteboom, die enige tijd later de Sint Annalandse praktijk volledig overnam en er dus nu ook al weer bijna 15 jaar heeft opzitten. Dokter Van Es vertrok toen naar een boerderij onder Sint Annaland, waar hij tot voor kort woonde, maar begin januari van dit jaar in een bejaarden woning te Middelburg trok, in welke omgeving ook een jongste dochter woont. De inwoners van Sint Annaland houden een herinnering over aan een hulpvaardig en bekwaam arts, die men graag een wat gezelliger pensioeneringsperiode had gegund, dan de voor hem vrij eenzame buitenbe- woning. De begrafenis heeft in alle stilte te Middelburg plaatsgevonden. Loop der bevolking over de maand februari 1975 Geboren: Jacobus Pieter z.v. Christiaan A. Jeroense en Catharina M. Verheesen; Izaak Mattheus z.v. Mattheus den Engelsman en Willemina M. v.d. Boogaart Overleden: Berbel M. den Haan geb. 12-12-1892 geh. gew. met Christiaan van 't Hof; Pieter Hage geb. 23-11-1885 geh. gew. met Geertruida Luijk; Johanna C. v. d. Velde geb. 23-1-1893 geh. gew. met Johannes P. van Tiggele; Tannetje Bruijnzeel geb. 1-2-1887 Huwelijk: Bertus Jeroense geb. 27-3-1947 en Margaretha C. Verheesen uit Bergen op Zoom geb. 24-5-1954. vestiging: Maria P. Zalm-Freeke (3 pers.) uit 's- Gravenhage Vertrokken: Jan L. Keur naar 's-Gravenhage; Pieternella Ridderhof-Wesselsnaar Bergen op Zoom; Wilhelmina Snoep- v.d. Schelde naar Bergen op Zoom; Willem A. Meeuwissen (2 pers.) naar Etten-Leur; Cornelis Verstraeten naar Etten-Leur; Johannis C. Goedegebuure (2 pers.) naar Tholen. Nu de raad beslist heeft waar de definitieve bestuurszetel moet komen, kómen b. en w. met een voorstel over de bestemming van de onbenut blijvende gebouwen, waaronder het voormalige gemeentehuis in de Voorstraat. B. en w. antwoordden dat op vragen die vorig jaar tijdens de hoorzitting in het dorpshuis gesteld zijn. Uit de antwoorden blijkt verder, dat de gedenkstenen op het massagraf slachtoffers watersnood 1953 zijn schoongemaakt en weer als nieuw zijn. De beplanting rondom de stenen is voor een deel gerooid, zodat de stenen minder snel groen zullen worden. De nieuwe bushalte is reeds enige tijd in bestelling en zal binnenkort aan het V.d. Lek de Clercqplein worden geplaatst omdat dit als meest geschikte plaats wordt aangemerkt. Het geplande parkeerterrein aan de Scheldseweg zal verkleind worden uitgevoerd. B. en w. staan positief tegenover de suggestie bij het strandje aan de Dijkweg een parkeerterrein aan te leggen. Een plan voor circa 80 auto's is gereed. Voor beide projecten is een bijdrage uit de rijksgelden voor de openluchtrecreatie gevraagd B. en w. wijzen het verzoek om een half verhard oefenveld bij het aan te leggen sportveld in de Pilootweg af omdat de aanlegkosten veel hoger zijn en het onderhoud duurder is. Verder wordt onderzocht of het mogelijk is de in het bos aanwezige speelwerktuigen t.z.t. over te brengen naar de speelplaats aan de Koning Haakonstraat. Bij de uitrit van de brandweergarage is een parkeerverbod getroffen, terwijl de politie is gevraagd toezicht uit te oefenen in de Schoolstraat om bij het gymnastiek lokaal het parkeren binnen de parkeervakken te bevorderen. Bij de gymzaal en de nieuwe school is inmiddels ook buitenverlichting aange bracht. Loop der bevolking over de maand februari 1975 Overleden: Marinus Eerland geb. 27-2-1901 geh. met Lena D. Eerland vestiging: Tamara Geuze uit België Vertrokken: Maria C. Boomsluiter naar Rotterdam, George F. J. Andriesse (3 pers.) naar Wolphaartsdijk. De collecte voor het Reumafondsheeft in Sint-Maartensdijk 935 gulden opgebracht. De organisatie was in handen van de plattelandsvrouwen. Het jongens a-team van Veronica blijft koploper in de jeugdcompetitie volleybal door een 3-1 overwinning op Olympia uit Halsteren. De meisjes wonnen in Oudenbosch met 3-1 van de zebra's. zondag 23 maart THOLEN NED. HERV. KERK 9.30 en 6.30 u. ds. J. Blom, Sint-Maar tensdijk GEREF. KERK 10 (H.A.) en 5 u. ds. G. Brinkman, 't Harde GEREF. GEMEENTE 10 en 6.30 u. ds. C. Hegeman 2.30 u. leesdienst CHR. GEREF. KERK 10 en 6.30 u. leesdienst 'N.H. B.W.I.W. IN VER. GEBOUW 10 u. dhr. De Jong, Hoogerheide R.K. KERK za 22 19 u. H. Mis, zo. 10 u. H. Mis OUD-VOSSEMEER NED. HERV. KERK 10 en 6.30 u. ds. G. J. Voortman GEREF. KERK 10 en 3 u. ds. A. K. Krabbe, 's-Graven hage CHR. GEREF. KERK 10, 2.30 en 6.30 u. leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 10, 2.30 en 6.30 u. leesdienst R.K. KERK za. 19 u. H. Mis zo. 8 en 10 u. H. Mis SINT-ANNALAND NED. HERV. KERK 10 en 6 u.' ds. D. J. van Dijk, Wouden berg GEREF. GEMEENTE do. 20 mrt. 7.30 u. ds. H. Hofman, Rotterdam zo. 9.30, 2 en 6 u. leesdienst. GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 2.15 en 6.15 u. leesdienst STAVENISSE NED. HERV. KERK 10 u. (bev. lidmaten) en 6 u. ds. H. A. Samsom OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 6 u. ds. J. van Prooijen 2 u. leesdienst SINT MAARTENSDIJK NED. HERV. KERK 9.30 u. dhr. De Groot, Nieuw Lekker- land 2.30 u. ds. H. A. Samsom (bev. lid maten) OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 u. leesdienst OUD GEREF. KERK 9.30 en 6 u. leesdienst N.H.B.W.I.W. REHOBOTHKERK 10 en 7 u. ds. K. M. Vogel R.K. KERK za. 22 mrt. 19 u. Avondmis in kantine Van Lammeren SCHERPENISSE NED. HERV. KERK 9.30 u. ds. A. G. Haring 2.30 u. dhr. Van Woerden GEREF. GEMEENTE 9.30 (H.A.) en 6.30 u. (H.D.) ds. C. Hegeman, Tholen, 2 u. leesdienst POORTVLIET NED. HERV. KERK 10 (H.A.) en 6 u. ds. G. H. Abma GEREF. KERK 10 (H.A.) en 3 u. ds. H. Brinkman, Rijssen GEREF. GEMEENTE 10, 2 en 6 u. leesdienst SINT-PHILIPSL AND NED. HERV. KERK 9.30 (H.A.) en 2.30 u. ds. H. Harkema GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 u. leesdienst do. 20 mrt. 7.30 u. ds.C. Molenaar, Kapelle-Biezelinge OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 u. ds. L. Gebraad ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10.45 en 5 u. ds. W. Haverkamp, Nijkerk WEEKENDDIENSTEN ARTSEN: Tholen, Oud-Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse (patiënten dr. Padt) Dr. R. Padt, Poortvliet, tel. 01662-400 Sint-Annaland, Sint-Maartensdijk, Stavenisse en Scherpenisse (patiënten dr. v. d. Bel) Dhr. Noteboom, St. Annaland, tel. 01665-400 Sint-Philipsland en Nieuw-Vossemeer Dr. Menger, Sint-Philipsland, tel. 01677-500 WEEKENDDIENSTEN WUKVER PLEEGSTERS Sint-Annaland, Sint-Maartensdijk en Stavenisse Zr. Kuzee, Sint-Annaland, tel. 01665- 756 Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en Sint Philipsland Zr. Uyl, Sint-Philipsland, tel. 01677- 597, b.g.g. 01662484. WELZUNSORGAAN THOLEN Hoogstraat 12, Tholen, tel. 01660-2350 ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666467 WEEKEND-AUTO-HULPDIENST 0164040888 STORING ENERGIEVOORZ. VER- BRUIKERS PZEM buiten kantooruren: 01184-9191 HOOGWATERSTANDEN: van 23 t/m 29 mrt. 1975 zondag 23 11.39—24.00 maandag 24 0.2913.07 dinsdag 25 1.4014.09 woensdag 26 2.3315.02 donderdag 27 3.2015.47 vrijdag 28 4.0416.31 donderdag 27 mrt. volle maan De muziekvereniging Euterpe heeft ten bate van het uniformen- en instrumentenfonds 3998 kg oud papier opgehaald. De rijkspolitie heeft op de basisscholen en op de BLO school de Toetssteen het verkeersexamen afgenomen. Dit is de laatste jaren alleen schriftelijk. Van de Toetssteen slaagden alle zeven deelnemers. Van de 29 deelnemers uit de vijfde klas van de Rieburch werden er drie afgewezen. Van de 19 zesde klassers van de Juliana van Stolberg- school slaagden er vier met lof.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1975 | | pagina 2