Uitbreiding van PZEM kantoor Tholen gerealiseerd A. A. Rijstenbil 12(4 j raadslid Ot Inpassing van jeugdige werklozen Vestigingen te Poortvliet en Stavenisse opgeheven 4 m DEZE WEEK Alleen brandweer van Scherpenisse wil passend alscheid Zuiveringslasten 26 gulden per i. woning met mogelijk verlaging voor alleenstaanden Algemene vergadering halveerde uitkering aan twee gewezen gezworenen Onderwijs mmm* Donderdag 13 maart 1975 31e Jaargang no. 17 Tholen glad verlopen Sint Philipsland eerste Gas Daar praten we mét te lang over Woning bijgetrokken Lagere zuiveringslasten voor alleenstaanden Werkgroep maakt billijkere regeling Technologische dienst Vervólg op pag. 7 Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad - Postbus 5 - Sint Annaland - Telefoon 01665 - 37«T Postgiro 12.44.07- Rabobank 30.30.05.556 Verschijnt elke donderdag. Abonnementsprijs 9,75 per halflaar. Per post 11,50. Losse nummers/ 0,50. Sluitingsdatum advertenties dinsdagmiddag 16.00 uur Adver tentieprijs 023 per mm btw. Spierinkjes t/m 20 woorden 4,68 inci. btw. contant, op rekening 5,20 inci. btw Hoofdredacteur - uitgever G. Heijboer. Het is weer de tijd - of ze was er al - dat voor vele jongeren een keuze gemaakt moet worden welk vervolgonderwijs of beroep, welke richting gekozen zal worden. Dan kan nogal wat hoofd brekens kosten. Voor de jongeren zelf omdat ze zich (gelukkig) nog in een periode bevinden, dat het wel erg moeilijk is al zekerheid te hebben wat men wil (worden). Voor ouderen een vaak groter probleem, omdat ze vaak datgene willen laten doen, waarin ze de meeste toekomst voor hun kinderen zien. Een groot deel van onze jeugd echter stapt van het basisonderwijs over naar vervolgonderwijs. Dat zit er voor vrijwel iedereen in, nu de leerplichtwet verder gaat dan normale basisschool jaren. Het lijkt ons vooral voor die categorie en met name voor de ouders daarvan nog wel eens nuttig te wijzen op de mogelijkheden die eigen streek biedt. Men is uit overlevering te gauw geneigd te menen, dat het maar direct een grote school moet zijn met daarin alle vormen van middelbaar of hoger onderwijs. Grijpt men dan niet vaak te hoog of liever grijpt men er niet dikwijls naast. Zeker, het advies van het schoolhoofd zal een belangrijke rol spelen. Maar wordt toch voldoende beseft, dat de eigen streek die eerste stap van dat vervolgonderwijs volop mogelijk maakt. Zowel bij wat dan meer theoretisch vervolgonderwijs wordt genoemd als bij het beroepsonderwijs. Concreter gesteld, zowel bij onze Mavo's, als bij de huishoud- -of technische school. Overal is er immers een brugklasperiode, een nadere oriëntering wat wel of niet (mogelijk) geschikt is voor betrokkene. Waarom dan een 12-jarige meteen maar over de brug sturen? Is het niet verstandiger de overgang van de eigenlijk nog prille jeugd naar de prille volwassenheid voor zichtig te doen verlopen. Dan hoeft men niet in de eerste plaats de leefbaarheid van onze eigen vervolg- onderwijsinstituten - op zichzelf voor een gebied als het onze ook niet onbe langrijk - op de voorgrond te stellen. Dan mag gerust dat belang van het kind prioriteit hebben. Maar ook dan de moeite van het overwegen waard. Aan de goede naam van onze vervolgop leidingen ontbreekt het niet, noch voor wat de specifieke meisjes - noch voor wat de specifieke jongensrichting betreft, evenmin ten aanzien van de meer gemengde Mavo's. Het moest ons even van het hart, nu menig jongere en menig oudere voor de moeilijke beslissing staat, waarbij iedereen sterkte en wijsheid wordt gewenst. Ten behoeve van de (weder)inpassing van jeugdige werklozen in het arbeids proces is een nieuwe mogelijkheid geopend om voor dit doel projecten te doen uitvoeren met financiële steun van het rijk. Voor projecten in Zeeland is in dit kader 450.000,- beschikbaar gesteld. Overheidsorganen en instellingen die niet tot doel hebben het maken van winst komen in aanmerking voor subsidie. Op de projecten mogen uitsluitend werklozen worden geplaatst die jonger zijn dan 23 en die al minstens twee maanden als zodanig bij een gewestelijk arbeidsbureau staan ingeschreven. De bij de uitvoering van het project te betrekken werklozen dienen te worden bemiddeld door 'n gewestelijk arbeids bureau. Het Regionaal coördinatie college voor openbare werken (Provinciehuis, Sint Pieterstraat 42 te Middelburg) verstrekt desgevraagd formulieren voor aanmelding van projecten. In het kader van een interne PZEM reorganisatie als nog een uitvloeisel van het samengaan tussen de voormalige Zeeuwse elektriciteit»- en Zeeuwse gasmaat schappij, is het rayon Tholen/Sint Phi lips land als eerste uit en van de grond gekomen. Dat zei maandagmiddag 10 maart Ir. M.D. Dalebout, de technisch directeur van ons grote Zeeuwse Nutsbedrijf t|jdens de officiële, zty bet ln een toch meer intieme bijeenkomst, opening van het verbouwde en uitgebreide PZEM kantoor aan de Ten Anker weg in Tholen. Tegelijkertijd z|jn de voormalige meer plaatselijke posten te 'Poortvliet en Stavenisse (toen bezet door de heren A. van der Stel en M. van Gorsel) opgeheven. De PZEM is er voor de gebruikers, voor de afnemers in onze Zeeuwse gemeenschap. Daarom is er ook het streven een voor die gebruikers gladde organisatie te krjjgen, zo verzekerde ir. Dalebout. In de nu ook ruime magazijnruimte was maandagmiddag het voltallig personeel van het rayon Tholen en Sint Philipsland bijeen, waarvan de heer A. Geertse rayonhoofd is. Verder ook burgemeester J.E. van Boeijen namens het gemeentebestuur, ir. L.G. Sisouw de Zilwa, adjunct directeur transport en distributie, de districtsingenieur elektriciteit W.J.C. Eikendal, waaronder ressorteert Schouwen/- Duiveland en Tholen en Sint Philipsland, ook, wel genoemd de groep Noord. Verder de districtsingenieur gas G. Polderman uit Goes, terwijl ook de voor ons rayon bekende, al enige tijd gepensioneerde PZEM functionaris P. Leenhouts met zijn vrouw aanwezig was. De voorlichtingsambtenaar van de PZEM en vroegere rayonredacteur van het dagblad "De Stem", de heer A. Koopman sprak een welkomstwoord. Ir. Dalebout wees er verder nog op, hoe de interne reorganisatie in het gewest niet overal in dankbaarheid wordt aanvaard. Hier en daar zijn er nog wel eens probleempjes, al zijn ze dan wel oplosbaar. Tholen en Sint Philipsland heeft de primeur van deze reorganisatie. Voor deze reorganisatie moeten wat kleinere posten wijken. Het verheugt ons dat het allemaal in dit rayon vrijwel geruisloos is verlopen en dat er begrip was bij hen, die hierdoor toch weer wat moesten veranderen. De heer Dalebout hoopte tenslotte dat het alles de burgerij ten goede zou komen. Ir. Sisouw de Zilwa gaf bij zijn toe spraakje wat cijfermateriaal om de ont wikkeling van de energievoorziening aan te tonen. Hij wees er eerst op, hoe de reden van de interne reorganisatie volledig gevolg is van de integratie van het gas en de elektriciteitsvoorziening. Die elektriciteitsvoorziening is het platteland al vroeg opgegaan. Het doel was de apparatuur zo dicht mogelijk bij de verbruiker te brengen evenals de servicediensten. Daardoor ontstonden in Zeeland 24 rayons, terwijl het thans de bedoeling is een zo klein mogelijk aantal over te houden en dan ook in overleg met de chefs naar een her indeling is gewerkt. De bedoeling is het tot 7 Zeeuwse PZEM gebieden terug te brengen, waarvan Tholen en Sint Philipsland dan ook een rayon is. In het nieuwe kantoor aan de Ten Ankerweg zijn nu alle aktiviteiten gebundeld. Er rest de PZEM nog een stevig bouw programma voor komende jaren op het gebied van de rayonkantoren. De eerste hiervan was Tholen. Een wat klein gebied, wat aansluiting betreft door het ook niet zo grote aantal industriële bedrijven. Het rayon omvat 6% van de totale PZEM aansluitingen. De verhouding van het aantal mensen tot de rest van Zeeland is zelfs nog wat 'X. A.A. Rijstenbil De heer A.A. Rijstenbil is woensdag avond gehuldigd omdat hij 12V4 jaar raadslid in Sint Philipsland was. Burgemeester G. van den Berg schetste in het kort een profiel van deze politicus, die tot ergernis van de voor zitter in de eerste de beste raadsver gadering al aan 't woord kwam. Hij haalde twee verkiezingen op en kwam de volgende keer met schriftelijke vragen. Een andere keer stelde dhr. Rijstenbil voor, met behulp van carbon elk raadslid van notulen te voorzien. Het heeft hem geen windeieren gelegd. Zijn fractie is versterkt eh hij kwam aan de andere kant van de tafel te zitten. Als wethouder heeft hij 2ich op voor- treflfelijke wijze door het burgemeester- loze tijdperk geslagen. Als blijk van waardering hierbij een boekenbon om een boek van Thorbecke, Oud of Den Uyl te kopen, aldus de burgemeester. Dhr. Rijstenbil noemde dit jubileum een volkomen verrassing - zelf had hij er niet aan gedacht - maar heel plezierig. Hij wees erop dat hij in het verleden wel eens verkeerd begrepen is. Het ging hem zeer beslist niet om aanvallen op de voorzitter, maar hij wilde alleen orde op zaken stellen. Dhr. Rijstenbil bracht de burgemeester hartelijk dank voor zijn toespraak en het cadeau. Mevr. Rijstenbil, die toevallig met de platte landsvrouwen de raadsvergadering bij woonde, kreeg bloemen. minder dan die 6%, zodat we hier wel een goede klantenbinding hebben. De PZEM historie leert, hoe er in januari 1918 een eerste coöperatieve elektriciteits maatschappij werd gesticht te Sint Philipsland, een jaar later gevolgd door een centrale te Sint Maartensdijk en Scherpenisse. Begin 1928 verleende provincie de nodige kredieten voor eerste aanleg van de netten buiten de bebouwde kommen van Tholen en Sint Philipsland. Verschillende gemeentebesturen verzochten direct ook die netten in de dorpskommen aan te leggen, waartoe dan ook een aanvullend krediet werd verstrekt. Er werd toen een contract met de Prov. Noord Brabantse Elektriciteits Maatschappij (PNEM) afgesloten voor stroomlevering. 19 november 1928 werd via het inkoop, station te Nieuw Vossemeer met de stroomlevering begonnen. Eerste transformatorstations kwamen er bij Bruintjeskreek en Anna Jacobapolder (63 aansluitingen). In december van dat jaar volgden Oud Vossemeer, Stavenisse en Sint Annaland. In 1930 werd het elektriciteitsbedrijf Sint Philipsland door de PZEM overgenomen en ook Poortvliet op het net aangesloten. In 1931 ging de centrale Scherpenisse over naar de PZEM en kreeg Tholen-stad een PZEM net. Sint Maartensdijk kocht van de PZEM stroom, maar leverde die via eigen centrale aan de afnemers. Daar kwam in 1941 een hoogspanning^ net en in 1954 een definitieve PZEM aansluiting. Tholen en Sint Philipsland waren toen volledig PZEM gebruiker. Er waren in 1930 in totaal op Tholen en Sint Philipsland 860 aansluitingen terwijl er eind 1974 al 7321 stonden geboekt. De totale netlengten zijn 163 km. met een 10 kV kabel, 127 km. 3 KV kabel en 178 km. met een laag- spanningskabel. Het aardgas is van meer recente datum. Maar Tholen-stad had jaren tevoren al een eigen gasvoorziening. Op 1 januari 1966 kwam de kern van Tholen met 920 huisaansluitingen als eerste op het aardgasnet in dit gebied. Nu zijn er 1378 aansluitingen. Tot 1967 werd er mijngas geleverd. In Sint Maartensdijk zijn 850 aansluitingen, in Scherpenisse 352, in Poortvliet 359, in Oud Vossemeer 566, in Sint Annaland 857, in Stavenisse 418 en in Sint Philipsland 412 aansluitingen op het aardgasnet. Tholen heeft 4 grootverbruikers. Het totale distributienet is 64,9 km. lang en het transportleidingnet 42,5 km. Er zijn 8 distriktregelstations en 2 ontvang stations. Thans is het totaal aantal aan sluitingen op het aardgasnet in Tholen en Sint Philipsland 5192 en ook dat maakt 6% van het totale PZEM gasaan- sluitingen uit. Een slotopmerking van ir. Sisouw de Zilwa was, dat men niet moet denken, dat het tot dusver niet goed ging met zowel technische- als service-voor zieningen op Tholen, maar het werd een kwestie van noodzakelijke reorganisatie en dat is in dit gebied met gering gedruis verlopen. Uiteraard is het voor een aantal mensen niet zo vanzelf sprekend als het lijkt, nu ook hier Stavenisse en Poortvliet werden opgeheven. Het is evenwel ook door de betrokken functionarissen sportief opgevat en dat heeft de directie zeer gewaardeerd, zo verzekerde de adjunct directeur voor transport en distributie van de PZEM. Burgemeester J.E. van Boeijen verklaarde wel voorspeld te kunnen hebben, dat de grootste moeilijkheden bij reorganisatie niet op Tholen zouden liggen. Dat het gladjes zou verlopen was voor hem geen vraagpunt. Als het om zaken gaat die redelijk zijn, voelen we er niet voor ons sterk te verzetten, al gaat de realisering daarvan niet altijd zonder pijn, toch praten we daar niet te lang over. Met aandacht heeft het gemeentebestuur de verbouwing gevolgd. Het is vlot gegaan en we zijn blij dat U hier deze voorziening kon treffen. Het ziet er voorts alles keurig verzorgd uit. We hopen eens wat terug te kunnen doen voor wat betreft de Ten Ankerweg, nog altijd een provinciaal bezit, maar de onderhandelingen tot overname zijn al gaande. De PZEM heeft bij deze uitbreiding bovendien een keurig voorbeeld voor bedrijven gesteld, door op eigen terrein te zorgen voor parkeerruimte ten behoeve van de bedrijfswagens. We hopen dat de PZEM hier verankerd blijft en de mede werkers er een plezierige behuizing en werkkring vinden. Tenslotte werd nog het woord gevoerd door de districtsingenieur Eikendal, die vond dat de uitbreiding en nieuwbouw van het kantoor op zichzelf toch wel een plezierige gebeurtenis is. Doel is een goede distributie van het gas en de elektriciteit. Hij vond dat de nieuwe organisatie al enkele maanden goed loopt en wenste de medewerkers op Tholen en Sint Philipsland onder leiding van de heer Geertse veel geluk toe. De uitbreiding van het kantoor bestond in het daarbij geheel betrekken van de. voormalige woning van de heer en mevr. Leenhouts. Door een plezierige aanpassing kon een aardig geheel worden bereikt. Met nogal wat ruimte, meer dan je op het eerste gezicht zou vermoeden. Met een zogenaamde klanten- en een zogenaamde netten- afdeling, met een zitje en een directie kamer, met praktische kantoren, een presentatie niet om mee te showen, al ontbreekt niets aan de netheid, maar om het geheel wel praktisch goed bruikbaar te weten. Dat is dan ook ruim voldoende voor een PZEM kantoor, zelfs voor een rayonkantoor, zoals de Ten Ankerweg in Tholen sinds maandag nu ook officieel rijk is. Onderwijs in ons gebied. Waterschap en zuiveringslasten. Wat wil bevolking Anna Jacoba polder. PZEM startte interne re organisatie op Tholen. Verkeershinder in de Poortvlietse Stoofstraat. Vrijdag wappert de Rode Kruls- vlag weer in de Fliplandse top. Zaterdag optreden streekkoren in Haestinge. Hervormde jongeren over wel vaart-welzijn. Thoolse vissers constateerden grote zeevisser|jproblemen. Bouwwereld vertoont wat meer activiteiten. EHBO team Stavenisse kring kampioen. Zaterdag open dag LTS. Streekelftallen door het oog van de naald. EEN SPREEKWOORD IS EEN KORT ZINNETJE DAT EEN LANGE ERVARING SAMEN VAT. Dit nummer bestaat uit 12 pagi na's. Van dë drie opgeheven brandweer korpsen stelt alleen het korps van Scherpenisse een officiële afscheids bijeenkomst op prijs. Na ruggespraak met de korpsleden hebben de comman danten van Oud-Vossemeer en Poort vliet b. en w. laten weten dat hun korpsen in eigen kring nog bijeen zullen komen. Een officieel „passend afscheid" stellen zij niet op prijs. B. en w. menen de geuite wensen te moeten respecteren. Ze hebben aan elk korps 250 gulden toegezegd voor de afscheids bijeenkomst. Op 9 januari heeft de burgemeester met wethouder Moerland over deze zaak gesproken met de drie betrokken commandanten, zo deelt het college mee op een schriftelijke vraag van SGP-raadslid Th. Aarnoudse. Waterschap Tholen wil brood op de plank "We moeten starten met de gemeenschappelijke regeling technologische dienst en met de hefflngsverordening zuiveringslasten. We moeten Inkomsten hebben". Dat zei dijkgraaf H. van Gorsel maandagavond ln het Holland Huis te Scherpenisse tijdens de vier uur durende vergadering van het Waterschap Tholen. In verband met de waterzuivering moesten de hoofdingelanden een pak met papier doorworstelen over een verordening en een gemeenschappelijke regeling. Er kwamen nogal wat vragen en opmerkingen over, maar het bestuur hield voet b|j stuk dat de 'voorstellen onveranderd goedgekeurd moesten worden. Dit om de goedkeuring van deze voor heel Zeeland geldende regelingen niet te vertragen en de kans niet te scheppen dat de waterschappen voor 1975 geen zuiveringslasten kunnen innen. De vergadering zwichtte daarvoor. Bestuurslid voor de vervuilers A.P.M.M. van Gurp zei het zo: "Om praktische redenen zeggen we nu ja, maar om onze onvrede met de regelingen te demonstreren, formeren we een werkgroep die een aantal punten gaat verbeteren". Dat gebeurde. Het heffingsbedrag per inwoner equivalent (i.e.) werd voor 1975 voor de tweede keer voorlopig bepaald op 26 gulden, zoals ook al bij de begrotings behandeling was gesteld. Aangezien een woning voor 3 1/2 i.e. telt, komt dat neer op gemiddeld 91 gulden per huis. De dijkgraaf vond dat voor de start echt niet zo weinig, maar hij wees erop dat er zoveel rioolwaterzuiveringsinstallaties op Tholen zijn. Bovendien meende hij, dat je realist moet zijn. Als er nog ergens voordeeltjes inzitten, kun je altijd nog lager, maar je mag nooit meer zuiveringslasten vragen dan het voorlopig vastgestelde bedrag. Burgemeester J.E. van Boeijen noemde het teleurstellend dat bij dit agendapunt geen enkel stuk was met cijfers om te kunnen beoordelen of die 26 gulden per i.e. wel goed is. "Het is geen kleintje om daarmee bij de bevolking aan te komen. Ik voel me niet verantwoord zonder enig voorzichtig bekijken een bedrag vast te stellen. De zorgvuldigheid vereist dat we heel goed bekijken hoe hoog de zuiveringslasten moeten zijn. Tot mijn' spijt kan ik daarom niet met dit voorstel akkoord gaan", aldus hoofdingelande Van Boeijen. De dijkgraaf antwoordde dat de cijfers in de goedgekeurde begroting staan. "De 26 gulden zijn een waarborg dat je de mensen niet te zwaar gaat belasten. We hebben gemikt op totaal 25.000 i.e.'s maar bij de inning in het tweedehalfjaar 1975 kan dat pas precies bekeken worden. Wat schiet je er mee op, dat we het bedrag nu lager stellen en straks tekort komen. We houden het zo laag mogelijk, maar we weten er nu nog te weinig van. De algemene vergadering van het Waterschap bepaalt nog wat het heffingsbedrag straks definitief wordt. Kan het minder dan doen we het, maar ih elk geval niet meer dan 26 gulden per i.e.", aldus de dijkgraaf. Dhr. Van Boeijen legde zich daarbij neer. De heffingsverordening zuiveringslasten werd ook niet zonder slag of stoot aangenomen. Hoofdingelande ir. M.A. Geuze wees erop dat in heel Nederland veel kritiek is op de aanslag voor alleen staanden, die evenals elk gezin voor 3 1/2 i.e. worden aangezien. "Om veel actie te voorkomen, kunnen we dat nu beter gelijk aanpassen. In Noord Holland is voor alleenstaanden 1 i.e. genomen, maar 1.75 i.e. vind ik billijker en dichter bij de waarheid", aldus ir. Geuze (bij een heffingsbedrag van 26 gulden per i.e. zou een gezin 91 gulden betalen (3 1/2 i.e.) en een alleenstaande 45,50 - 1.75 i.e.). "Die verlaging voor alleenstaanden spreekt iedereen aan, maar dat is toch iets om bij de gemeenschappelijke regeling naar voren te brengen. Er zal nog wel meer aangepast moeten worden. Ik wil ervoor waarschuwen om nu al wijzigingen aan te brengen, want dan maakt U het ons wel uitermate moeilijk", zei de dijkgraaf. Hoofdingelande gebouwd mr. W. Loof: "Het is toch mogelijk dat het bestuur voor de alleenstaanden van de mogelijkheid gebruik maakt een deel van de aanslag kwijt te schelden". De dijkgraaf: "Daarvoor wil ik geen toezegging doen. We zitten met een ge meenschappelijke regeling van de negen Zeeuwse waterschappen en daarom moeten we zoveel mogelijk een eenheid vormen. Je kunt niet allerlei ver schillende opvattingen in de heffings verordening neerleggen, want anders gaan we de mist in". Bestuurslid Van Gurp: "Er zijn meer punten die niet deugen in de heffings verordening. Om dit jaar echter zuiveringslasten te kunnen innen, moet de verordening zo gauw mogelijk goedgekeurd worden". Griffier A.K. Kievit: "De bedoeling is dat de negen waterschappen in Zeeland op gelijke wijze de verordening goedkeuren. Als er afwijkingen komen, dan kunnen we dit jaar niet heffen omdat goedkeuring van de verordening een jaar duurt. Normaal is het al een half jaat. Dus zitten we voor een voldongen feit, start met desfe regeling en maak niet al te veel bezwaren. Een werkgroep kan dan punten bekijken die eventueel gewijzigd moeten worden". Ir. Geuze: "Laat het bestuur de toezegging doen dat zij ernaar streeft per 1 januari 1976 met een billijkere regeling te komen, met name voor alleenstaanden". De dijkgraaf: "Accoord, maar we moeten nu starten. Het zou een kwalijke zaak zijn als de heffing voor 1975 niet doorging en we de bevolking volgend jaar dubbel moeten belasten. Als de heffingsverordening goedgekeurd is, kan de algemene vergadering altijd nog zeggen, dit moet gewijzigd worden. We zijn ook nog niet aan 't heffen". Hoofdingelande Van Boeijen: "Er is inderdaad snel goedkeuring nodig om dit jaar niet in moeilijkheden te komen, maar een werkgroepje kan alvast verbeteringen bestuderen". Hoofdingelande J.J. van der Slikke liet weten dat ook voor de veehouders een billijkere regeling ontworpen moet worden. De beesten staan maar 180 dagen per jaar op stal, zodat hij een vermindering wilde van de jaarlijkse aanslag, evenals voor alleenstaanden. De dijkgraaf antwoordde dat daar al aan gewerkt wordt. Tenslotte werd de werkgroep gevormd o.l.v. bestuurslid Van Gurp met als leden: M.PH. v.d. Weele uit Sint Annaland, J.E. van Boeijen uit Tholen, mevr. A.P. Nieuwenhuijzen - Nelemans uit Poortvliet, mevr. M. Dijkslag - Jansen uit Tholen, J.J. van den Hoek uit Sint Philipsland. Met het oog op de waterzuivering besloot het Waterschap Tholen een gemeenschappelijke regeling aan te gaan van de negen Zeeuwse waterschappen voor de oprichting van een gemeenschappelijke technologische dienst. Evenals de heffingsverordening, was dit een uniform stuk voor heel Zeeland. Taak, doelstelling, bestuurs samenstelling, bevoegdheden, enz. werden hierbij geregeld. De dijkgraaf deelde mee, dat de gemeenschappelijke technologische dienst in samenwerking met de watermaatschappij op het WMZ laboratorium het onderzoek naar de vervuiling van het water gaat verrichten. Ook de inning van de zuiveringslasten zal in samenwerking met de WMZ gebeuren omdat dit het voordeligst is. De besprekingen hierover zitten al een eind rond. Ir. Geuze stelde dat de hoofdingelanden niet veel keus hadden, want als de negen waterschappen niet hetzelfde standpunt innemen over de gemeenschappelijke technologische dienst, treedt er vertraging op.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1975 | | pagina 1