Groei bij schietvereniging Prinses Juliana Scherpenisse KAA BEE VOETBAL UITSLAGEN v* ATLETIEK Autobedrijf MEUER B.V. Donderdag 27 februari 1975 Smerdiekse druk had na rust succes VLOERBEDEKKING GRATIS GELEGD Punt op nippertje voor Smerdiek 2 SPS-HNC aantrekkelijke partij Stavenisse scoorde vlot WHS 2 verdiende meer Tholense Boys 2 leidt reserve tweede klas WHS 3 met de hakken SPS 3 na rust van de kaart Smerdiek 3 geen overschot Matig tussen Smerdiek 4 en NOAD 3 SPS 2 degradeert Een doelpuntook verlies Vriendschappelijk Over doelpunten gesproken DAF-dealer voor Bergen op Zoom e.o. Rooseveltlaan 76 BERGEN OPZOOM Tel. 34646. Na 6 uur 35738 Smerdiek met winst toch dansend op een strakke degradatiedraad In de hoogste klassen was er slechts één wedstrijd voor onze streekelftallen, de ontmoeting Smerdiek-Rlllandia. De 1-0 zege was klein maar verdiend en ook zo belangrtyk dat men het bi het andere geval wel voor gezien had moeten beschouwen In de derde klasse. Immers, de mede degradatie-concurrenten hebben niet alleen een wedstr^den-ach ter stand, maar ztyn ook nog In staat een puntje te veroveren, zoals byvoorbeeld Dlnteloord. Daarom biyft Smerdiek spelen op het gespannen koord tussen handhaving en degradatie. Het elftal en allen die gebaat zjjn met bestendiging van het derde klasserschap - dat is de streek in haar geheel - mag overigens nog hoop koesteren. Dat is althans onze mening, want al kent het Smerdiekse elftal dan vrijwel geen uitblinkers, het geheel is toch in wezen voldoende technisch bekwaam om het in die derde klas te kunnen uitzingen. De slotfase zal beslissen. Er resteren nog slechts 4 wedstrijden. Dat ztyn er 2 thuis en 2 uit. Thuis kan het tegen Hoek, terwtyl KJoetinge ook een punt moet opleveren. Uit Ujkt een nederlaag tegen SSC voor de hand te liggen. Men is wel gelijkwaardig aan AZVV, maar dat is ook een uitwedstrijd. Hoek zal men kunnen kloppen op eigen veld, maar de vraag is of dat ook nog lukt met Kloetinge. Zorgen zijn er dus wel volop, maar mogelijkheden blijven nog over. By elkaar voor Smerdiek een grote derde-klasser-vraag In wat nog resteert aan seizoen 1974/75. WHS was vry, maar zag rivaal De Meeuwen winnen en zich boven het Slnt- Annalands elftal nestelen. De beslissing valt komende zaterdag met de uitwedstryd Meeuwen-WHS. De thuisdub lykt favoriet, maar de Sint Annalanders hebben wat goed te maken. Voor degradatie- dan wel kampioenschap lykt het nog nauweiyks eén rol te kunnen spelen. Vosmeer was ook vry, maar zag Sprundel tot op 1 punt naderen. Ook In deze afdeling is men, zoals by vele andere, gekomen aan het uur van de beslissing. Zondag speelt Vosmeer tegen Sprundel. Voor Tholoise Boys zyn zaterdag de papieren niet slechter geworden. De zaak is wat beter rechtgetrokken, maar daarmee de hacheiyke positie voor Tholense Boys ook duideiyker getekend. Met nog 6 resterende wedstryden is nog niet alles, wel al veel verloren. De Smerdiekse reserves oogstten in fdte de eerste teleurstelling, terwyi daarentegen SPS niet ontevreden kon zyn met de puntenverdeling tegen HNC. Stavenisse schoot uit de doelpuntenslof en Tholense Boys 2 heeft uitstekende titelpapieren In de reserve 2e klas. WHS 3 had opnieuw heel wat moeite, maar haaide in Fynaart toch punten, terwijl het ook leider Smerdiek 3 in de vierde klasse niet gemakkeiyk viel op het Thoolse veld te winnen. Het geheel brengt toch wel meer tekening order het voorjaarszonnetje. Het in fris rood-wit gestoken Smerdiekse eerste elftal heeft zaterdag een kostbare 1-0 overwinning op Rillandia behaald. De gasten hielden heel lang stand, maar in de 25ste minuut van de tweede helft verraste Wim Scherpenisse met een prachtig schot van zo'n twintig meter toch de uitstekende Rillandia-doelman: 1-0. Onhoudbaar in de uiterste hoek.In de eerste helft was er voor Smerdiek geen doorkomen aan. De Rillandiaaanvoer- der Piet de Koster speelde als laatste man een prima partij en dirigeerde de hele verdediging. Zelf kopte en schoot hij heel wat ballen weg, maar ook de rechtervleugelverdediger gaf Ko Stoutjesdijk weinig ruimte. Op rechts schiepen Wim Vroegop en Wim Scherpenisse wat meer mogelijkheden, maar hun voorzetten werden door de Zuid-Bevelanders tijdig onderschept. Het was een gedrang van jewelste in het strafschopgebied van Rillandia, maar de vele vrije trappen(soms gevaarlijk dicht bij het doel) en de hoekschoppen leverden wel kansen, maar geen doelpunten op. Zo schoot Wim Vroegop net naast en kopte Wim Scherpenisse reeds in de eerste minuut onder een voorzet door. In de kluwen van spelers werd er hevig om de bal gevochten, maar de uitstekend fluitende scheids rechter Versteeg hield de zaak goed kort. Zo noteerde hij de Smerdiekse spits Fred Snoep toen deze tegen de benen van Rillandia-aanvoerder de Koster schopte. Door de inzet van beide partijen was het een pittig duel, dat zich het eerste halfuur voornamelijk op de helft van de gasten afspeelde. Toen de druk van Smerdiek niets opleverde, ebde de overmacht wat weg en ging Rillandia wat meer in de aanval. Met uitvallen probeerde men het de thuisclub lastig te maken, maar er zat toch te weinig in de voorhoede van de Zuid-Bevelanders. Er viel wel een doelpunt, maar dat werd afgekeurd. Zo bleef het tot aan de rust 0-0. In de tweede helft werd Ad van den Hoek in de spits gezet voor Fred Snoep. Met goede kopballen en schoten in de hoek maakte Ad het de Rillandia-doelman heel moeilijk, maar de keeper was in uitstekende vorm. Aanvoerder de Koster was wel wat de kluts kwijt omdat hij de kwaliteiten van Ad v.d. Hoek maar al te goed kent. De Smerdiekse voorhoede kreeg inderdaad meer stoot kracht en het ging steeds beter draaien. Ook onder die druk bleef de Zuid- Bevelandse ploeg lang overeind, totdat in de 25ste minuut Wim Scherpenisse de gasten liet capituleren. Rillandia probeerde met uitvallen wat terug te doen en was ook een paar keer gevaar lijk, maar er waren geen doelrijpe kansen. Vlak voor het einde keerde Henk Stoutjesdijk nog een hard schot van Rillandia, maar tevoren had ook Wim Vroegop alleen voor de keeper verzuimd te scoren. Gezien het veldoverwicht echter toch een verdiende Smerdiekse overwinning, die perspec tieven opent voor de spannende competitie-finale in de 3e klasse A. SSC'55 14 11 3 0 25 37-11 Good Luck 13 6 4 3 16 24-14 PTT-Breda 14 6 4 4 16 23-20 AZVV 13 4 5 4 13 18-19 Kloetinge 13 4 4 5 12 20-18 Rillandia 13 4 3 6 11 11-22 Smerdiek 14 2 4 8 10 16-29 ALLE SOORTEN Bosstraat40-Tel.3 43 68 BERGEN OP ZOOM Advertentie IM Dinteloord 12 3 3 6 9 18-21 Hoek 12 3 3 6 9 10-15 Tern. Boys 12 4 1 7 9 14-22 Voor het eerst in de nu al lange competitie kwamen de Smerdiekse reserves tegen een technisch aardig, maar nog niet zoveel punten verzamelend Nivo Sparta 2 op achterstand. Was het 'n voor sommige spelers voorafgegaan vrijdag-feest- avondje, dat parten speelden, al kan men het daar niet altijd op steken, was het een wel flinke aderlating nu het eerste elftal blessures heeft (Ad v.d. Hoek en Henk Stoutjesdijk moesten voor het topteam opdraaien), in elk ge val liep het minder geolied in de ge lederen van de blauwen, dan men het bij dit reserve-elftal gewend is. Het werd zelfs een achterstand met in die periode 'een stevige druk van de gasten. In de tweede helft herstelde Smerdiek zich weliswaar, maar de doelpunten, en daarmee een voorsprong, bleven uit, zodat men tenslotte nog op het nippertje aan een nederlaag ontkwam. In de laatste minuut namelijk bleek keeper Kaufmann even wat te hardhandig en dat kostte een strafschop. De Nivo-spits profiteerde niet, want hij schoot hard tegen de paal. Zo bleef het 2-2 en al was er aanvankelijk een andere verwachting, tenslotte was de thuisclub hiermee toch wel content, zeker na hetgeen zich in de slotfase voordeed. Het liep toch wat minder dan ge woonlijk. Weliswaar opende de kampionsfavoriet de score, maar toen was men al een kwartier doende en dat ging allemaal wat rommelig. Een corner door Brinkman goed op hoogte voor, bood Bliek voldoende mogelijkheden en het was 1-0. Maar een paar minuten later kwam Nivo Sparta 2 weer op gelijke hoogte en nog even later was er zelfs de voor de Smalstadreserves ongekende competitie situatie dat men op achterstand stond. De Nivo aanval wandelde als het ware door de Smerdiekse achterhoede en tekende verdiend 1-2 aan. Dat was de ruststand en onder de thee werd duidelijk ge maakt, dat alle feestavondlauwheid nu maar voorbij moe moest zijn. Dat bleek ook na de tweede helft aftrap, toen de thuisclub heel wat sterker speelde.Via een goede uitval bracht Jacky Hoek de stand op 2-2. In die periode zat er meer in voor de thuisclub, zoals de eerste helft een Nivo voordeel opleverde, maar zelfs Kees van de Hoek zag zijn inzetten gestopt of mislukken. Kortom, al had het in de tweede helft nog gekund, de 2-2 uitslag geeft voldoeqde weer dat de Smerdiekse reserves deze middag nauwelijks meer verdienden. Het kan de koploper slechts inspireren om er bij het komende topduel tegen SSC 2, de grootste concurrent, flink tegenaan te gaan. Uiteraard heeft men nog 3 verliespunten minder dan SSC 2 en dat mag niet worden teruggebracht tot slechts 1 verliespunt minder omdat daarmee de kampioenssituatie in de slotfase hachelijk wordt. Zowel spelers als ditmaal talrijke supporters constateerden na het laatste fluitsignaal van een goed leidende arbiter Jaspers, dat het een fijne wedstrijd was geweest. Dat niet alleen de eigen honk, maar ook de talrijk uit Sprang Capelle meegekomen liefhebbers en zelfs het vrijwel complete WC elftal als belangstellend en belanghebbende toeschouwers. Van zelfsprekend had een doelpunt van thuisclubzijde het voor menig SPSer en ook voor de aanwezige Halsterse supporters nog aantrekkelijker gemaakt, maar de volle buit was veel geweest, al was er een gemiddeld toch wat groter druk van thuisclubzijde dan van de bezoekers. Anderhalf punt wordt op het voetbalveld niet gerekend, anders zou dat de juiste uitslag hebben kunnen zijn in het voordeel van SPS. Het werd een vooral sfeervolle partij met volop spanning binnen en buiten de lijnen, met telkens ook weer mogelijk heden, zodra de een of andere kant aan de bal was. In het algemeen een vrij gelijk opgaande strijd met zoals reeds gezegd, een klein accent in de SPS richting. Bijvoorbeeld toen uit een corner Dirk Uijl prima inkopte, al juichend de armen hief, maar de bal nog op de doellijn door een HNC voet zag weggewerkt. Even later opnieuw een goede knik van Uijl, maar nu was de keeper paraat, zoals aan de andere zijde ook Anemaet geen fout maakte. Immers, de gasten lieten zich evenmin onbetuigd. Weliswaar kreeg Anemaet minder arbeid te verrichten dan zijn collega aan de overkant, maar met name de HNC vleugels bleken gevaar brengende voetballers. Echter Leen Poot en Jaap Oudesluijs zorgden voor een goede vleugelbewaking en in het midden kon Serien Noorddijke het over het algemeen ook wel klaren. In de tweede helft bleek SPS bereid er nog een schepje op te gooien en hadden aan de lijn met name de VVCers uit Halsteren op hun hand, want verlies voor HNC vergroot de WC promotie kans. Dat kwam er echter niet uit. Het bleef 90 minuten sportief voetbal, al moest bij dit spannend duel dan de scheidsrechter nu en dan wel eens wat sussend optreden om het niet tot hard heid te laten komen. Op het slechte veld - want dat is dit SPS terrein bij uitstek in de huidige omstandigheden - bleef het tenslotte een onbesliste en doelpuntloze uitslag. Daarmee behoefde geen van de twee ontevreden te zijn, al had iets SPS geluk de volle buit kunnen opleveren. De 4-0 zege van sportclub Stavenisse op het Waalwijkse W.H.C. kan de gedachte opleveren, dat de gasten er niet zoveel aan hebben gedaan. Dat is dan niet juist, want men kan de eindstand zelfs wat geflatteerd noemen. De thuisclub verdiende overigens volledig de twee winstpunten, maar in het doelschoppen zat het wel wat mee. Het duurde 20 minuten, eer de Waalwijkse defensie voor de eerste maal capituleerde. Stavenisse kreeg een strafschop toegekend wegens hands en Kees Smits kon die toewijzing ver. zilveren. Daarmee was ook alles op in de eerste 45 minuten. Het tweede doelpunt kwam 10 minuten na de thee uit een corner van Kees Smits, die Peter van der Jagt afrondde. Zeven minuten later was het Waalwijkse pleit volledig beslecht, toen uit een fraaie combinatie Smits-v.d. Jagt-Pot- appel laatst genoemde scoorde: 3-0. De vierde treffer kwam weer op naam van Peter van der Jagt. Zo kreeg Stavenisse wat meer van het goede dan het spel vermocht aan te tonen. Ondertussen heeft de sportclub zich wel op de derde plaats van de ranglijst genesteld met 16 punten uit 13 wedstrijden. Koploper is F.S.V. met 23 uit 14, gevolgd door DVO 2 met 17 uit 12. NOAD uit Sint Philipsland heeft 12 punten uit 12 wedstrijden. Volkomen tegen de verhouding in hebben de WHS-reserves zaterdag de punten in Zevenbergen moeten laten. De belangrijke strijd tegen runner up Seolto 3 werd met 1-0 verloren. Vanaf het beginsignaal tot de laatste seconden toe hebben de Sint-Annalanders via constructief voetbal het initiatief naar zich toe getrokken. Het enige wat men verzuimde - niet de eerste maal - was te doelpunten. Kansen daartoe waren dan wel niet overvloedig aanwezig, maar een 0-2 voorsprong bij rust zou niet hebben misstaan De meest ideale kans was voor Tinus Suurland, die van dicht bij een voorzet van Joop Vroegop overknalde. Er waren meer, zij het niet zulke riante mogelijkheden, maar de WHS voorwaartsen, beslist niet zwak opererend, wisten er geen raad mee. Daaraan was de Seolto defensie niet vreemd, want de mannen van de suiker fabriek grepen kordaat en soms hard vochtig in. Daarmee komt men tegelijkertijd op het enige punt waarin de thuisclub sterker was, namelijk fysieke kracht. Vedergewichten als Bram Rijnberg en Theo van Poortvliet moesten het in de lijf aan lijf duels nogal eens laten af weten, terwijl bovendien arbiter Koevoets zich zeer lankmoedig toonde. Het WHS-gevaar moest vooral van de vleugels komen, waar op links balvaardige Han Vroegop zich bij herhaling vrij goochelde en op rechts "ome" Joop Vroegop zijn directe bewaker ook nogal eens liet staan. Het middenveld, door Seolto volledig overgeslagen, was 90, minuten in Sint- Annalandse voeten, terwijl de laatste vier zelden in moeilijkheden kwamen. Men kwam dat eigenlijk maar twee keer. Voor rust schoot de Zevenbergse spits juist naast en na de pauze was de schade voor de groenwitten groter. Bij 'n uitval van de thuisclub bleef grens rechter Rien Heijboer in de modder steken en verzuimde de vlag te hijsen. Toen 10 seconden daarna een andere Zevenbergenaar wederom in buiten spelpositie scoorde ging de vlag wel omhoog, maar scheidsrechter Koevoets had al naar de stip gewezen en bleek onvermurwbaar. Dat gebeurde allemaal tien minuten na rust, waarna de WHS- reserves, overigens geenszins aange slagen, met goed verzorgde combinaties doorgingen. Men had pech toen de uitgekookte lob van Bram Rijnberg van de doellijn werd gekopt en even later aarzelde Jan den Engelsman te lang op de splijtende pass van Wim Fase. Daardoor bleef de nul staan en Seolto 3 bleek daarmee zeer in de nopjes. De 4-1 zege van de Tholense Boys reserves op Chrislandia 2 onderstreept nog eens de goede positie van de Tholenaren in de reserve 2e klas. Men staat dan ook op kop, al zijn er nog wel enkele medegegadigden voor de titel. Zoals altijd weer verwacht kan worden bij een ontmoeting met de Heiningers was het ook nu een stevige partij voetbal. Vanuit dat oogpunt bekeken was de scheidsrechter eigenlijk wel de beste man van het veld. Iemand met begrip voor wat emotionele uitlatingen van elftallen die of aan de top staan of daar dicht tegenaan leunen. Tegelijker tijd echter ook een beslist en zonodig zelfs strak optredertT Mede daardoor kon het een sportieve ontmoeting blijven tegen een sterk verjongd Chrislandia reserve elftal. De thuisclub had het initiatief vrijwel geregeld in handen, maar het duurde wel even eer de score werd geopend- Jaap Schot schoof de bal van rechts naar Kousemaker, die ondanks du wende Heiningers de bal tussen de benen van de doelman schoof: 1-0. Tien minuten later kopte Kousemaker de bal door naar Jaap Schot, die opnieuw bewees te kunnen doorzetten en opnieuw lag de Heiningse doelman ge slagen: 2-0. Even voor rust was het een vanaf het middenveld opkomende S.Kruize die zijn doorzetten beloond zag, want met een strak schot was het 3- 0 en daarmee de Thoolse zege veilig. In de tweede helft een nog sterker dominerende thuisclub, die echter heel wat minder produktief bleek dan in de eerste 45 minuten. In die fase had met name Kousemaker de score kunnen opvoeren, maar zijn inzetten werden door de keeper gekeerd, een keer ook door paal en lat. Tien minuten voor tijd schoot hij echter wel raak, juist op een moment dat iedereen een voorzet ver wachtte. De bal ging evenwel effectvol in de bovenhoek tot grote verbazing van de keeper. Een fraai doelpunt en 4-0. In de 43ste minuut kon via een wat ongelukkige handsbal en daardoor een strafschop Chrislandia de eer redden. De stand in deze afdeling ziet er nu zo uit: Thol. Boys 12 8 2 2 18 37—13 BWR 2 12 7 3 2 17 26—12 Seolto 3 11 7 2 2 16 26—13 Seolto 2 12 6 2 4 14 24—17 WHS 2 10 5 3 2 13 23—14 PTT 4 12 6 1 5 13 28—28 WC 2 12 3 5 4 11 24—22 Chrislandia 2 12 3 4 5 10 20—23 Kogelvangers 2 12 3 3 7 9 17—25 WN 3 12 3 1 8 7 14—30 SPS 2 12 1 0 11 2 6—51 Zat de Vrederust-schrik nog in de WHS benen of waren het te vaak te harde FSV 3 benen, feit is dat het ook zaterdag nog niet liep als voor de Vrederust-zege bij de Sint Annalanders. Voor de tweede maal in successie was geen scheidsrechter opgekomen en de invaller had er al 2/x 90 minuten opzitten, eer hij zich liet overhalen ook nog eens FSV 3 - WHS 3 te blazen, nou, blazen deed hij niet zoveei meer in zijn derde en laatste wedstrijd van die middag. Dan kon er nogal wat gebeuren. Er gebeurde door de thuisclub in elk geval zoveel, dat WHS 3 niet in het gebruikelijk ritme kwam. In dat opzicht haalden slechts Leen Goedegebuure en Wim van Vossen, AZN ruim voldoende. Dat nam niet weg dat er toch zoveel kansen voor de bezoekers uitkwamen, dat niemand zich over een 0-3 uitkomst bij rust had verwonderd. Maar de Sint Annalandse aanval liet het zitten. Eerst een tijd na de thee kon uit een vrije trap Adri de Witte doorkoppen naar 'n vrijstaande Henk Walder, die het ene doelpunt van' de middag maakte, wel voldoende voor de volle WHS winst. Open kansen kwamen er ook daarna nog, maar het bleef bij de wat schamele zege uit een moeilijke partij. Een eigen doelpunt van Piet v.d. Male luidde tien minuten voor rust het debacle bij SPS 3 - WC 4 in. Hij kreeg een voorzet van rechts op z'n en ongelukkigerwijs ging de bal het doel in 0-1. SPS had toen wel een paar kansen gehad, maar de gasten waren toch sterker. In de tweede helft zakte de thuisclub ver af en liep de Halsterse voetballers uit tot 0-4. Tien minuten voor het einde deed Hans van Nieuwenhuijzen nog wat terug (1-4), maar WC bepaalde de eindstand alsnog'een punt hoger: 1-5. Teleurstellend was nog, dat in de laatste minuut Jaap Vroegop wegens natrappen uit 't veld werd gestuurd. Een hele wedstrijd had men lekker gevoet bald, maar dit vervelende incident deed na de grote nederlaag de deur nog dicht. En dan te bedenken dat de SPS-elftallen toch al een tekort aan spelers hebben. Het is Smerdiek 3 in voorgaande wedstrijden heel wat gemakkelijker afgegaan een overwinning te bevechten dan afgelopen zaterdag op Tholense Boys 3.Men kon al niet in zijn sterkste formatie naar Tholen reizen, omdat men o.a. een snelle Rien Koopman aan de grotere broer had moeten afstaan, Gravestein afwezig was en ook nog een derde man ontbrak. Het werd in het algemeen een stugge partij voetbal met in de eerste helft een Smerdieks doelpunt. Die kwam uit een pass van Huib Knuist en Piet Bazen stond gereed voor de afronding. In de tweede helft verhoogde Cor van de Hoek met een hard schot de voorsprong: 0-2. Dat bleek broodnodig, want eer Smerdiek 3 kans zag meer zekerheid aan de overwinning te geven, maakte Adri Quist er voor Tholense Boys 3 uit een vrije trap 1-2 van. De bal werd onderweg van richting veranderd door de Smerdiekse stopper en daarmee voor Kees Bijl onhoudbaar. In dat stadium drong Tholense Boys sterk aan en vermeerderde haar kansen op de gelijk maker, maar Kees Bijl redde enkele malen met succes. 2^o bleef de zege bij de koploper in deze 4e klasse. Beter is nog te spreken van een zeer matige wedstrijd, soms ook nog rommelig, zelden met goed voetbal. Er was al ruim een kwartier nietszeggend gespeeld, toen opkomend middenvelder Henk v.d. Bos 2 Fliplanders passeerde en ook de keeper het nakijken gaf: 1-0. Een half uur later stond NOAD 3 toch weer gelijk. In de tweede helft speelde de thuisclub beter en het was opnieuw van de Bos die de voorsprong vergrootte en 2-1 aantekende. Ook het derde doelpunt kwam grotendeels op naam van dezelfde, deze middag zeker een uitblinkende speler, al gaf van Ham op de doellijn nog het laatste zetje. :3-l. Dat Sint Philipsland nogmaals kon terugslaan tekende een ditmaal weinig vlottende Smerdiekse speltrant, maar Jan van de Ree bepaalde tenslotte toch de eindstand op 4-2. In de uitwedstrijd tegen Kogelvangers 3 verloor Stavenisse 2 met 2-1. De reserves van SPS krijgen steeds minder hoop dit seizoen in de 2e klasse A. te kunnen blijven. Voorlopig zal het de eerste en laatste keer wel zijn. Door vertrek en blessures zit men steeds met een tekort aan spelers. Nu moesten drie voetballers, die tevoren al een wedstrijd in het derde elftal hadden gespeeld, nog eens optreden. Tot aan de rust ging het nog redelijk, maar BWR slaagde er nog in met 0-2 thee te kunnen drinken. De thuisclub kreeg in de tweede helft een strafschop tegen wegens onderuit halen (0-3), waarna de eindstand werd be paald op 0-4. SPS kreeg nog een kansje, maar gescoord werd er riiet. Het derde Vosmeerse senioren elftal verloor de uitwedstrijd tegen Halsteren met 1-0. De gasten waren de gehele wedstrijd in het veld beter, maar slaagden er niet in te scoren, ondanks vooral mooie kansen daartoe voor Jan Geuze èn Drik van Driel. Het enige doelpunt viel in de tiende minuut, toen de Halsterse spits via een solo niet te stuiten bleek en daarmee twee winst punten binnenhaalde. Speelden twee Vosmeerse elftallen tegen hun twee Nieuw-Vosmeerse broeders. Dat via een snel in elkaar geflanst tournooitje omdat BWR uit Roosendaal door te veel griep gevallen vriend schappelijk afmeldde. Verrassend was dat Vosmeer2 winnaar van het tournooi werd. Het won van Vosmeer 1 met 2-1, De schietvereniging Prinses Juliana In Scherpenisse is met zijn 43 leden uitge groeid tot de grootste op het eiland Tholen. Dat bleek op de jaarver gadering in de Gouden Leeuw, waar voorzitter WJ. Potappel 28 leden kon begroeten. Zelf werd hy echter ook toegesproken, want dhr. Potappel was 25 jaar bestuurslid. Vice-voorzitter P. Poot feliciteerde hem met dit jubileum en bood namens alle leden een geschenk aan. Hij hoopte nog op een aantal jaren van prettige samen werking. Dhr. Potappel was verrast met dit geschenk en sprak een dankwoord. Hij hoopte nog op vele goede jaren in een eigen schietgelegenheid te Scherpenisse. Secretaris A. de Graaf las de notulen. Uit het jaarverslag van de penningmeester bleek dat er door deelname aan de braderie en het organiseren van wedstrijden een groot nadelig saldo was voorkomen. Er werden 28 oefeningen op de 12 meter baan gehouden en 17 op de 100 meter baan. Voorzitter Potappel reikte de wisselzuilen 1974 uit. Op de 12 m. was M. Bolier de gelukkige in de klasse B met een gemiddelde van 47.29 en C. Andriesse in klasse C met 45.92. Op de 100 m. werd opnieuw M. Bolier Azn. winnaar met 46.61 in klasse A, C. Andriesse met 45.79 in klasse B en N. Rijstenbil met 44.03 in klasse C. Voor het seizoen 1975 zijn de volgende klasse indelingen gemaakt: 100 m. klasse A 7, B 22 en C 14 schutters. 12 m. klasse A 12, B 14 en C 17 schutters. Tevens zal speelde 1-1 tegen NVS 1, terwijl de partij Vosmeer 1 -NVS 1 ook 1-1 eindigde en Vosmeer 2 er dus 3 punten uithaalde. Voor de jeugd volstaan we gewoonlijk met de uitslagen, voorzover ons die bereiken, want anders zou men te veel van het goede gaan krijgen. Toch mag eens niet onvermeld blijven, dat in de a pupillenserie NOADa met 22-0 won van Steenbergenb. Nog geen NOAD elftal heeft het zover kunnen schoppen in een competitiewedstrijd als deze aatjes. Jan Lindhout scoorde vijfmaal, Dim Verwijs ook vijf keer, Frans Stols duwde er 4 in. Ad Verhage, Joop Quist en Gijs Remmerswaal elk 2, Huib van Westen en Arno Dieleman ieder 1. Telt men dit op, dan zouden het er 22 moeten zijn. Vriendschappelijk speelde ook WHS 2 een uitwedstrijd tegen de vierde klasser Steenbergen en verloor met 3-2. Tholense Boys oefende tegen BVVB en won met 3-2 na een 1-1 ruststand. Doel punten van Jan der Vlies, Rinus Minheer en Cor van Houdt. ZATERDAG 1 maart uur De Meeuwen-WHS (v.Ginneke) 14.30 Smerdiek-Hoek )Craenenbr.) 15.30 SSC 2-Smerdiek 2 (v.d. Knaap) 14.30 Nieuwland-Thol.Boys (Lockefeer) SPS-ONI (v.Ham) 16.15 NOAD '67-Stavenisse (IJzerm.) 16.15 WHS 2-Thol.Boys2(Kools) 16.15 BWR 2-SPS 2 (Cornells) 16.15 BVVB 2 - WHS 3 (Cornelis) R 4.30 Smerdiek 3-VVC 4 (Nuijten) 13.30 Thol. Boys-SPS 3 14.15 Rozenoord 2-Stavenisse 2 (Peters) 14.00 Kogelvangers 3-NOAD 2 (v.Unen) 16.15 DIVO-WHS dames 10.30 NOAD 3-Smerdiek 4 (Vervaart) 14.15 zondag 2 maart Vosmeer-Sprundel (v. Vliet) 14.30 Nw.Borgvl. 2-Vosmeer 2(v.Os) 14.30 Vosm.3-Halsteren 3 (v.Gastel) 11.30 Divo 3-Vosmeer 4 (Kloosterm.) 12.00 geprobeerd worden een H klasse in te voeren voor de 12 M. baan. Besloten werd weer deel te nemen aan de winter- wedstrijd van de KNSA district 9. Prinses Juliana zal ook enkele wed strijden op eigen terrein houden. Geprobeerd wordt, of een trainer aangetrokken kan worden. De aftredende bestuursleden A. de Graaf en P. Poot werden herkozen. Verder De clubkampioenen 1974 van Prinses Juliana uit Scherpenisse, v.l.n.r. N. Rijstenbil, C. Andriesse en M. Bolier Azn. De laatste twee veroverden zelfs twee titels. Staande rechts voorzitter WJ. Potappel, die zijn 25-jarig bestuursjubileum vierde. Links de oudste schutter, dhr. M. Tichem. werden de problemen rond de 12 m. baan besproken. Men is nog steeds verstoken van de door de gemeente toegezegde behoorlijke verlichting en verwarming in de voormalige openbare school in Scherpenisse. Het bestuur sprak de hoop uit, dat daar snel iets aan wordt gedaan. Na een dankwoord voor de prettige vergadering. vertoonde voorzitter Potappel nog dia's van diverse wedstrijden in 1974 en een reis naar Oostenrijk. 2e klas A landelijk Zuidland - SC Voorne SSS - De Meeuwen Derde klasse A Zuid I Smerdiek - Rillandia Kloetinge - Dinteloord Hoek - Good Luck SSC - PTT Breda Derde klasse D Zuid I Steen - HVV Axel - Sprundel Jong Ambon - Breskens Alliance - Goes Vierde klasse B Zuid I VVN - Wolfaartsdijk Krabbendijke - Yerseke Zaamslag - Kapelle Reserve derde klas Zuid I Smerdiek 2 - Nivo Sparta 2 GJS 2 - Hardinxveld 2 Neo 2 - Zwal. Boys 2 1ste klasse standaard afd. SPS-HNC Beatrix - Seolto Olympia - Vrederust Rust Roest - Oni 2e klasse standaard afd. Stavenisse - WSC Family BoyS - Madese Boys Right Oh - FSV 2e klasse reserve B, afdeling. Thol. Boys 2 - Chrislandia 2 SPS 2-BWR 2 Seolto 3 - WHS 2 VVN 3 - Seolto 2 3e klasse reserve A, afdeling FSV 3 - WHS 3 BVVB 2 - Dinteloord 3 4e klas A, afdeling SPS 3-WC 4 Smerdiek 4 - Noad 3 Kogelvangers 3 - Stavenisse 2 Thol. Boys 3 - Smerdiek 3 Rozenoord 2 - Dinteloord 4 Dames WHS - Kruisland Junioren MOC- WHS 4 Cluzona - WHS 5 Cluzona - WHS 6 Pupillen Vosmeer A - WHS 7 WHS 8-Smerdiek WHS 9 - Dosko 1—2 0—1 1—0 1—1 0-3 2—0 0—1 1—1 3—2 3—1 3—1 4—1 5—2 2—2 0—0 1—1 3—1 7—0 4—0 2—1 0-0 4—1 0-^1 1-0 0—2 0—1 2-0 1—5 4—2 2—1 1—2 1—0 1—1 3—2 0—2 3—1 0—2 2—0 Marien van Prooijen uit Sint Maartensdijk is vierde geworden bij een districtscross in Dordrecht. Hij had een minuut achterstand op winnaar J. v.d. Wansum. In de laatste cross van de Zeeuwse competitie in Wilhelminadorp was Van Prooijen oppermachtig. Hij dubbelde op drie man na het gehele lopersveld van veertig atleten. Over de 10 km. deed hij 28.05 min. Rien Hommel uit Tholen werd 16e in 32.36 min. Marien van Prooijen werd zondag tweede in de DJA cross in Zundert. Met zijn 22.21.2 min over de 7'/j km had hij 9 sec achterstand op winnaar Ad Buys. Rien Hommel werd 22e in 26.43 min. v advertentie IM

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1975 | | pagina 9