Plaatse li ik n ie uws PREDIKBEURTEN 7 EENDRACHTBODE Donderdag 27 februari 1975 ouo- THOLEN Geslaagd Uitvoering Concordia Door ziekte vertraagd Biljarten Burgerlijke stand OUD- VOSSEMEER Biljarten Bingo Vosmeer Burgerlijke stand Ledenvergadering 'Schaakclub P0LLIE& ZOON Laat POLLIE het doen!! Eendrachtrijders van start Lamsoren vroeg Dames Amigo sterk Gezinsavond Z.LM. SINT-ANNALAND Ingebruikname ver. gebouw Jaarvergadering Accelerando Turnkampioenschappen Burgerlijke stand STAVENISSE Burgerlijke stand V SINT- MAARTENSDIJK Jaarvergadering mannen- en vrouwenvereniging Burgerlijke stand Volley- en korfbal Jaarvergadering Chr. school SCHERPENISSE Ouderavond 0.LS. Uitvoering Euterpe P.J.Z. en waterschap Burgerlijke stand POORTVLIET Ledenvergadering Chr. school Jaarvergadering N.C.V.B. Toneelavond de wichelaar Jaarvergadering V.V.N. Bejaardenmiddag De voltreffer De Wigchelaar Burgerlijke stand Vervolg op pag. 7 *4S. j _r' SINT- yOSSE^R Uj POORTVLIET \^*y i ANNA JACOBAPOLDtf SINT- MAARTENSDIJK Dhr. B. Heuseveldt is geslaagd voor 't diploma paardensportinstructeur. Hij kreeg zijn opleiding aan het N.H.C. Nederlands Hippisch Centrum te Deurne(NB). De Kon. Muziekvereniging Concordia heeft vrijdagavond in Hof van Holland zijn uitvoering gehouden. Onder leiding van directeur C.W. Delhez zorgde de harmonie eerst voor het muzikale ge deelte. Gespeeld werden: Intreure fest, Le trouvere potpourri sur L'opera de Verdi, Walzerklange, Baby face, Jesu joy of man's desiring, dancing party, A swinging safari, Le soleil brille. Na de pauze werd de sketch de stomme muzikant opgevoerd. Ook de blaaskapel de Klienkers o.l.v. P. Steijns liet van zich horen. Tenslotte zorgden de electronica's voor een bal. Concordia houdt 7 maart een toneelavond. In de grieptijd worden ook krantenbe zorgers niet overgeslagen. De abonnees rekenen daar wel niet op, maar vorige week hebben de bewoners van Dalem polder dat toch ervaren. De telefoon stond niet stil bij de familie Lindenberg (Maria van Vlaanderenstraat 5, telefoon 2654), terwijl ook verschillende abonnees aan huis kwamen. Oorzaak was dat de hulpbezorgster voor Dalem- polder, Jeanet Schot uit de Kon. Julianastraat 67, ziek uit school was ge komen. Haar moeder viel toen in, wat begrijpelijk voor de eerste keer wat moeilijk was. Eerder werd ook mevr. Lindenberg al door de griep getroffen, zodat toen de abonnees in de oude stadskern hun krant wat later kregen. Hopelijk breekt zowel voor de abonnees als voor de bezorgers een gezond voor jaar aan. Uitslagen competitie biljartvereniging De Kroon: D. van Zanten - S. de Graaff 2-0, J. Schot - C. Gebraad 0-2, C. Quist - A. Hage 2-0, Th. Christiaens - C. de Lange 2-0, J. Schot - A. Quist 1-1, A. Geuze - C. de Lange 2 -0. Loop der bevolking over de maand januari 1975. GEBOREN: Jan Josias z.v. Walrave A. Blaas en Demme R. Ridderhof; Barthel Jan z.v. Adri Moelijker en Jannetje C. van Zuidland; Josina Adriana Janna d.v. A. Agterdenbos en Jannetje J.L. van der Slikke; Cornelia Wilhelmina d.v. Cornelis L. Laban en Catharina D. Jasperse; Maatje Elizabeth d.v. Joh. van Weele en Tannetje C. Westerweele; Jolien Mabelle d.v. Rudolf A. Krispijn en Christine H.J. Koopman; Dennis Alphonsus E.C. z.v. Wilhelmus A.T. Eggermont; Christiaan J.M. z.v. Marinus P. van Haatten en Wilhelmina E. Deurloo; Rosemarijn A.l. d.v. Johannes de Korver en Marrion N.G. v.d. Ruit; Bastiana P.M. d.v. Jacob van Luijk en Anthonetta Nieuwenhuijzen; Christian z.v. Cornelis Moeliker en Cornelia J. Laane; Arjan z.vJan Poelman en Annechien W. Pot. OVERLEDEN: Maria Soeters geb. 28.6.1888 geh. gew. met Nicolaas van Gerven; Jacobus Jansen geb. 15.2.1908 geh. met Kriena Blom; Abraham W. Wesdorp geb. 9.7.1896 geh. gew. met Pieternella M. Nelisse; Job Bout geb. 20.5.1889 geh. met Johanna C. Schot. HUWELUK: Marinus A. Bijl geb. 7.5.1949 en Johanna A. de Korte geb. 25.6.1952 uit Sint Maartensdijk. VESTIGINGEN: Petrus A.M. Snijders (2 pers.) uit Zoetermeer; Johanna J. Perestam - Scholten uit 's Gravenhage; Gerrit J. Meewis (2 pers.) uit Bergen op Zoom; Maarten Baan uit Haarlem; Cornelis Maurits uit Puttershoek; Gerrit de Haan (3 pers.) uit Rotterdam; Pim Dijkstra uit Bergen op Zoom; Rudy A.J. d;Hooge uit Horn; Johan G.P. Jansen uit Rotterdam; Friedrich J.N. Remmerswaal (5 pers.) uit Vlaardingen; Johannis Geuze uit Valkenisse; Rokus Baan (5 pers.) uit Oudekerk a/d. IJssei; Antonius J. Bevers (3 pers.) uit Rotterdam; Egbert N. Mellema (2 pers.) uit Groningen; Martin M.A. Looten (2 pers.) uit Middelburg/Vlissingen; Jacobus J. Suijkerbuijk (4 pers.) uit Nieuw Vossemeer;Adriaan P. van der Stel (3 pers.) uit Poortvliet; Marinus A. Bolier uit Scherpenisse. VERTROKKEN: Pieter J. Bakx naar Bergen op Zoom; Louisa C. v.d. Ree - Vlamings naar Putte; Jannetje M. de Kok naar Vlissingen; Johannis Schot naar Portugaal; Johannis N. Hage naar Apeldoorn; Paulus A Hopmans (4 pers.) naar Bergen op Zoom; Hendrik M. Koevoet (4 pers.) naar Oss; Gerard L. v.d. Kleijn <4 pers.) naar Strijen (Z.H.); Willem Lagendijk naar Rotterdam; Jozina P. de Groen naar Vlaardingen; Maria E.C.A. Plouvier naar Bergen op Zoom; Anna C. v.d. Kaaij - Maus naar Oud Vossemeer; Adriaan J.P. Roest (3 pers.) naar Stavenisse; Marinus A. Bijl naar Sint Maartensdijk. Het slot van de competitie verloopt bij K.O.T. niet meer zo vlot. A. Aarnoudse heeft een gebroken pink en J. Rijstenbil verblijft in het ziekenhuis. We hopen ze weer spoedig in ons midden te hebben. Ondanks deze strubbelingen is er toch weer gebiljart. Koploper W. de Leeuw liet zich niet verrassen door J. Kruf. Verder bleek C. Wessels de nederlaag tegen W. de Leeuw goed opgevangen te hebben, want hij won nu van H. van Daalen met een mooi gemiddelde van 2.05, zodat hij op de vierde plaats bleef staan. A. Brusselaars maakte geen fout tegen M. Goudzwaard, zodat deze op de tweede plaats staat samen met A. Douw, die niet kon spelen. Onderaan won Ant. van Daalen op royale wijze van L. Havermans zodat de laatste nu alleen onderaan staat. De ontspanningscommissie van de voetbalvereniging Vosmeer heeft vrijdagavond in de kantine een bingospel georganiseerd. De twintig deelnemers speelden zeven ronden. Mevr. B. Haverans - Oerlemans, W. de Leeuw en P. v.d. Velde uit Tholen wonnen elk twee keer en J. Vaders één keer. Loop der bevolking over de maand januari 1975. GEBOREN: Johannes C. z.v. Leendert J. Hoek en Margaretha P. Kaashoek. OVERLEDEN: Jacoba Lindhout geb. 23.10.1891 geh. met Cornelis Nelisse; Leonardus Havermans geb. 6.10.1904 geh. met Adriana C. van Loenhout. VESTIGINGEN: Cornelis van Kempen (2 pers.) uit Vlaardingen; Anna C. v.d. Kaaij - Maus uit Tholen. VERTROKKEN: Cornelis H. van Poortvliet naar Nieuw Vossemeer. De schaakvereniging heeft donderdag avond in zaal Saparow ledenverga dering gehouden. Vice-voorzitter Jansen werd tot voorzitter benoemd. Besloten werd dat Jacky Mosch de seniorencompetitie organiseert. Elke donderdagavond. Vanavond zal het demonstratiebord in gebruik genomen worden voor o.a. het naschaken van partijen. Uitslagen junioren laddercompetitie A. de Koning- B.A. Vroege 0-1, S. de Looze - M. de Looze 0-1. Gewone OUD VOSSEMEER Tel. 01667 - 365 Laat uw woning vakkundig en betaalbaar inrichten. Keuze uit honderden soorten'en kleuren VLOERBEDEKKING GRATIS GELEGD!! advertentie IM competitie M. Bril - B.A. Vroege 1-0, A. de Koning - M. de Looze 0-1, S. de Looze - A. Aarnoudse 1-0, M. Polderman - J.W. Slager 0-1, J. Vaders - C. Geluk 1-0, W. Douw - K. Heijboer 1- 0, W. Burgers - R. Heijboer 0-1, P. Bevelander - S. v.d. Leur afgebroken. De oud-Vossemeerse schaakvereniging nam met 2 senioren, 2 junioren en 15 adspiranten deel aan het simultaan- toernooi in Halsteren. Er waren ongeveer 50 deelnemers die in vier groepen speelden. Oud Vossemeer boekte twee overwinningen bij de adspiranten. Een junior en een senior speelden remise. De rijwiel- en tourclub de eendracht gaat aan een nieuw seizoen beginnen. Mede door de komst van enkele Halsterse fietsers zijn er nu vijftig leden. De contributie kon men daardoor handhaven op 12,50 per kwartaal. Uit veiligheidsoverwegingen moeten wel twee groepen gevormd worden. Een renner die in de b-klasse twee wedstrijden heeft gewonnen, kan over gaan naar de a-klasse. Bij de trainingsritten, die zondag be ginnen, rijdt men niet harder dan 25 km per uur. Twee man op kop geven instructies. Er staan maar liefst zeven wedstrijden op het programma: Oud-Vossemeer 5 en 24 mei en 6 september, Bergen op Zoom 22 juni, Sint-Annaland 26 juni. Halsteren 13 juli en Tholen 9 augustus.. Inschrijfgeld 1,50, niet-leden 4,-. Bij toerbeurt voeren alle leden voorkomende werkzaamheden uit zodat niet alles op een paar man terecht komt. Verder is er 'n reglement van veertien punten. Bij overtreding krijgt men een boete van vijf gulden en bij een tweede keer een westrijdschorsing. Opgave nieuwe leden en wedstrijddeelname bij secretaris P. Roggerband, Corn. Franckenstraat 19, telefoon 364. Door het zachte winterweer kan men op de schorren in de Hollaerepolder bij dhr. A.M. van Engelen nu reeds lamsoren snijden. Dat is uitzonderlijk vroeg, want meestal is het zeebanket er pas in de tweede helft van maart. De damesploeg van Amigos is in de volleybalcompetitie nu tot drie punten uitgelopen door een overwinning op naaste concurrent de Berk 16-14 en 15- 9. Vooral de eerste set was spannend, zoals de uitslag duidelijk aangeeft. Na lang ziek te zijn geweest was Thea Niemantsverdriet weer van de partij met Jettie Geluk, Ankie Pipping, Marriet Boonman, Ietje Dorst en Jeanette Vos. Het herenteam, bestaande uit Henk Nieuwenhuis, Ton, Bram en Ger Keyzers, Gerrit Vis, Geert Dijkman en André Pollie werd in twee sets verslagen door de Verk 15-5 en 15-9. De gezinsavond van de ZLM en de plattelandsvrouwen is dinsdagavond in hof van Holland druk bezocht. Voorzitter M. Punt belichtte het veel besproken jaar 1974 en meende dat er ook dit jaar strijd geleverd zal moeten worden gezien de nieuwe EEG-land- bouwprijzen. Dhr. C. Paauwe uit Goes draaide het ZLM journaal waarin de inzaai en de groei van de produkten te zien was, excursies naar Denemarken en Mallorca en een kijkje in het tuin bouwwarenhuis van B.V. Hommel in de Leguitpolder. Ook de protestacties, stormschade en wateroverlast waren te zien. Na de koffiepauze met verloting voerde de zeventien dames tellende cabaretgroep Capritholen een mooi programma op. Naast veel applaus kregen ze voor hun geslaagde optreden ook een voorjaarsboket van mevr. Punt- Hanse, presidente van de plattelands vrouwen. De vrouwenvereniging Draagt Elkanders Lasten heeft het nieuwe ver enigingsgebouw van de Gereformeerde Gemeente aan de Weststraat in gebruik genomen met een huishoudelijke ver koopmiddag en -avond. De netto op brengst was 2750 gulden. De nieuwe ruimte die plaats biedt aan zo'n honderd mensen, wordt behalve door verenigingen ook gebruikt vor huwe lijksjubilea en begrafenissen. Bij het gebouw is ook een parkeerterrein aan gelegd, dat ook benut kan worden bij kerkdiensten. De bouw werd verricht door de fa. J. den Engelsman en Zn., terwij] M. J. Giljam uit Scherpenisse als architect optrad. De muziekvereniging Accelerando heeft maandagavond in zaal Van Dijke jaar vergadering gehouden. In zijn ope ningswoord memoreerde voorzitter A. J. Boogaard de concourssuccessen, wat bijdroeg tot een goed verenigingsjaaar. Hij verwelkomde in het bijzonder de ere-leden I. Overbeeke en A. den Haan en maakte melding van de ziekte van ere-dirigent M. P. Lanooij, secretaris A. J. Scherpenisse verzorgde de notulen en het jaarverslag. Financieel was '74 een slecht jaar, zo bleek uit de aan de leden toegezonden rekening. Er was - maar liefst een verlies van 5536,42. Daarom werd ook de contributie verhoogd tot 36 gulden per jaar. Leerlingen blijven f 24,00 betalen. In de financiële com missie werd W. I. Wielaard opgevolgd door B Heijboer. De bestuursleden A. J. Boogaard en A. J. scherpenisse werden herkozen, maar de laatste legde wel het secretariaat neer. Secretaris werd Jac. Slager. Dhr. Scherpenisse werd nu vice- voorzitter. Bij de rondvraag kwam naar voren dat meer naar buiten opgetreden dient te worden. Hiervoor werd een schema op gesteld waarbij in april gestart wordt met een rondgang door het dorp. Bij de veiling wordt het marcheren beoefend. Eind juni hoopt Accelerando in nieuwe uniformen de viering van het 500-jarig bestaan van Sint-Annaland te kunnen opluisteren. De muzikante nkrijgen een zwarte broek, rode jas en een concert- vest. Dit kan men in de zomer ook bij een rondgang aandoen. Een pet is er niet meer bij. De gymnastiekvereniging Wik organiseert zaterdagmiddag 1 maart vanaf half twee clubkampioenschappen in de gymzaal aan de Bierensstraat. De trainingsklassen van 8-9 en 10-11 jaar komen aan bod alsmede de groep van 12 jaar en ouder. Het programma is opgezet om wat ervaring op te doen voor de deelname aan kringwedstrijden. Loop der bevolking over de maand januari 1975. GEBOREN: Adriaan Pieter z.v. Jan M. Guiljam en Arendje Dijke; Arie z.v. Cornelis A. Rijnberg en Elizabeth Jansen. OVERLEDEN: Adriana Slager geb. 4.4.1892 geh. gew. met Bartel A. Moerland. HUWELIJKEN: Arij Gunter geb. 16.4.1917 en Anna Elenbaas geb. 2.9.1928; Abraham van Iwaarden geb. 7.7.1951 en Cornelia Overbeeke geb. 23.8.1951; Pieter J. van Dijke geb. 29.4.1953 en Willemijntje Methorst geb. 22.9.1955. VESTIGINGEN: Franz H. Nehse (2 pers.) uit Duitsland. VERTROKKEN: Johanna C. Vlekke - Potappel naar Bergen op Zoom; Huibert R.M.J. van Es, naar Middelburg; Cornelis van Vossen naar Roosendaal; Christine J. Pel naar Vlissingen. Loop der bevolking over de maand januari 1975 Geboren: Jacob z.v. Jacob M. de Rijke en Eliza beth C. de Vos; Kristian Dingenus z.v. Dingenus den Braber en Neeltje P. Dorst Overleden: Marinus Moerland geb. 25- 8-1893 geh. met Adriana van Haaften Vestiging: Adriaan J. P. Roest (3 pers.) uit Tholen. De mannenvereniging Guido de Bres en de Hervormde Zendingskrans hebben woensdagavond in gebouw Calvijn gezamelijk hun jaarvergadering gehouden. Na samenzang uit ps. 35 1, las voorzitter W. van Hemert uit Efeze 6 waarna hij voorging in gebed. Onder de 80 aanwezigen waren ook enkele leden van de zusterverenigingen uit Scherpenisse, Sint Annaland en Oud Vossemeer. Mevr. A. Jasperse - de Bres hield een bijbelinleiding naar aanleiding van Jona 1, waarna samenzang volgde uit ps. 32 4 en 5. Mej. J. Lindhout droeg daarna "Zijn eerste preek" voor. Secretaresse E. Kauffman - van Splunter en penning- meesteresse J. van As zorgden voor de verslagen, waaruit bleek dat 1974 weer een goed jaar was voor de zendingskrans. Presidente mevr. Knook - Oudesluijs werd opgevolgd door mevr. E. Kauffman - van Splunter. Secretaresse werd nu mevr. A.Jasperse- de Bres. Financieel had men weer een goed jaar dankzij het vervaardigen van goederen voor de twee verkopingen. De opbrengst werd verdeeld onder de zendingsgenootschappen, kerk en chr. school. Na samenzang uit ps. 68 5 en 16 en de pauze droeg mevr. E. Knuist - Cornelisse het gedicht "De duivel op weg naar de kerk" voor. Secretaris C. Hartog en penningmeester C. Oudesluijs brachten de jaarverslagen van de mannenvereniging. Daarna sprak ds. J. Blom over "De reformatie en de goede werken". Hoging vooral in op het leven van hervormer Maarten Luther. Na samenzang uit ps. 32 1 werd deze goed bezochte vergadering met dankgebed van ds. Blom besloten. Loop der bevolking over de maand januari 1975 Geboren: Hendrika Pieternella d.v. Hendrik J. Anthonisse en Cornelia E. Poot, Pieter Cornelis z.v. Thomas C. Benou en Josina P. Wisse, Dingenus J., z.v. Adriaan Vermeulen en Magdalena P. Ocké. Overleden: Cornelis J. Knuist geb. 28- 11-1891 geh. met Janna van Schetsen, Martina J. Hage geb. 13-3-1885. Adriaan van Nieuwenhuijzen geb. 2-10- 1893, Anna M. Bentschap Knook geb. 31-9-1913 geh. gew. met Marinus Janse, Johannes A. Oudesluijs geb. 24-5-1920 geh. met Johanna B. van Houdt, Willem M. Langejan geb. 15-7-1893, geh. gew. met Anna J. M. v. d. Hoek. Huwelijken: Jan Verwijs geb. 2-7-1953 uit Steenbergen en Bartholina W. Anthonisse geb. 3-6-1955, Marinus A. Bijl, geb. 7-5-1949 uit Tholen en Johanna A. de Korte geb. 25-6-1952, Jozua van As geb. 24-12-1950 uit Poort vliet en Aberdina P. Polderman geb. 15- 2-1953 Vestigingen: Marina H. Priem uit Bergen op Zoom, Marianne Knuist uit Bergen op Zoom, Jan L. Dane (2 pers.) uit Bergen op Zoom/Loenen, Aletta C. Huismans uit Utrecht, Jan Verwijs uit Steenbergen, Ilse S. Bohr (2 pers.) uit Poortvliet, Marinus A. Bijl uit Tholen. Vertrokken: Pieter E. W. Kraak naar Terneuzen, Johannes A. C. Bakkers naar Bergen op Zoom, Gerda W. Veen- man-Boudewijn naar Rotterdam, Leendert Hage naar Terheijden, Pieter nella L. Kampman naar Rotterdam, Maruschka J. Baltus (3 pers.) naar Krommenie, Adriaan E. Oostdijk (4 pers.) naar Scherpenisse, Aberdina P. van As-Polderman naar Poortvliet, Pieternella C. Doeleman-v.d. Hoek naar Goes. De meisjes A van Veronica hebben zaterdag de volleybalwedstrijden tegen Steenbergen gewonnen met 15-1, 15-2, 15-5 en 15-1. Wilna v.d. Werf, Diana Poot, Anja Meijer, Miriam Leemreijze, Jacqueline Roos, Rita Radstaat, Anja Hendrikse en Anjo Leemreijze demonstreerden daarmee een grote overmacht. Scheidsrechter was dhr. Inks, begeleiders de dames Viergever en Meijer. Het B-team won in Kruisland van Krego met 15-2, 15-2, 15-1 en 15-0. Gerard Westerweel, Timo Bocxe, Peter v.d. Ree, Wim Poot, Anthon v.d. Heiligerberg, Henk van Houte en Marcel v.d. Putten bleken daarmee zeer sterk. Mevr. Van Damme had de leiding. Emergo speelde zaterdag de voorlaatste wedstrijd in de korfbalcompetitie. Terheyden kwam er niet aan te pas tegen de kampioenen. Peter Franke scoorde al in de tweede minuut, gevolgd door Petra Priem en Peter Opree (3 x). Wilna van Haaften maakte 0-6 uit een leuke combinatie. Emergo speelt zaterdag de laatste micro-korfbal competitiewedstrijd in Haestinge tegen Springfield. Over twee weken begint de veldcompetitie voor het adspiranten en pupillenteam. De Juliana van Stolbergschool heeft dinsdagavond in gebouw Calvijn jaar vergadering gehouden. Voorzitter L.J. Koopman liet ps. 139 1 zingen, las Mattheus 26 en ging voor in gebed. Uit het jaarverslag van secretaris H. Duine bleken de personeelsmutaties en het leerlingenaantal van 128. De oud papieractie, geïntroduceerd door het nieuwe schoolhoofd A. Goedhart, loopt goed. Dhr. Duine deelde mee dat spoedig begonnen wordt met de bouw van de nieuwe kleuterschool, waarvoor nu ruim 40 leerlingen staan inge- schreven. In de woning van het hoofd werd c.v. aangelegd. De leden en donateurs hebben in 1974 weer flink bijgedragen, zo liet penningmeester J. Kauffman weten. De bestuursleden Duine, Kauffmann en J. Schot werden herkozen. In de oudercommissie volgde A.M. Wielaard de aftredende C. Hartog op. Namens de kascommissie gaf dhr. S. de Bruin een positief advies tot goedkeuring van de rekening. Dhr. Hartog blikte namens de ouder commissie terug op de schoolreizen en het afscheid van meester Post. Bij de rondvraag kwam de bouw van de nieuwe kleuterschool aan de orde met het oog op combinatie van verwarming, riolering e.d. met de lagere school. Ook werd gesproken over de omschakeling van de c.v. op aardags. Het schoolhoofd deelde mee bij de gemeente voor twee klassen 60 leerlingensets aangevraagd worden. De schoolreizen worden op 30 mei en 13 juni gehouden. Voor het nieuwe schoolseizoen zijn nu 15 leerlingen ingeschreven. De contactavond is 18 maart. De voorzitter sloot de ledenvergadering af met een dankwoord. Na het zingen van ps. 140 13 eindigde schoolhoofd Goedhart met gebed. De Oosterscheldeschool heeft maandag ouderavond gehouden, waarbij tot vreugde van de oudercommissie ook burgemeester J.E. van Boeijen aanwezig was. Daarvan werd gebruik gemaakt voor het stellen van vragen over ver duistering van de lokalen i.v.m. T.V. uitzendingen, de aanschaf van een verrijdbare T.V. tafel, e.d. ook de problemen rond de bijzondere kleuter school Marijke met de mogelijke omzetting in 'n openbare kleuterschool kwam ter sprake. Oudercommissielid Noom werd herkozen, terwijl voor mevr. v.d. Werf-Gunter na drie stemmingen dhr. W. van Haaften werd gekozen. Dhr. Bos besloot de ouderavond met het vertonen van dia's over de schoolreisjes. De muziekvereniging Euterpe heeft vrijdagavond in het Holland huis zijn uitvoering gehouden. Voorzitter M. van Damme betreurde het dat zo weinig belangstellenden aanwezig waren Enkele muzikanten en het gehele korps brachten enkele mooie nummers ten gehore, wat bij de aanwezigen in de smaak viel. Daarna was er bingo en dansmuziek, waardoor het zeer gezellig was. Dhr. van Damme sprak nog een bijzonder dankwoord tot mevr. Lindhout-Vermeulen, die twintig jaar de drurriband diende als tamboermaitre en tamboer. Zij kreeg een prachtige mascotte met het uniform van de drumband en een bloemetje. De afdeling Tholen van de Plattelands Jongeren Zuid hebben vrijdag in de Gouden Leeuw een discussieavond gehouden over het Waterschap. Voorzitter Toon Brooijmans was teleurgesteld over de opkomst, maar er waren toch ruim voldoende leden om te discussieren. Dijkgraaf H. van Gorsel vertelde op eenvoudige en goed te begrijpen wijze over de grondgedachte en de taken van het Waterschap. Vooral de nieuwe taak, de waterzuivering, staat nu in de belangstelling. Ook de financiële problematiek, het ontstaan van de verschillende polders en de sterkte van de dijken werd met aan dacht beluisterd. Tijdens de discussie kwam de dijkrecreatie en de dijkver zwaring in verband met de stormstuw caissondam in de Oosterschelde aan de orde. Voor de ingrijpende verbeteringen worden momenteel onderhandelingen over de grondaankopen gevoerd. Als dank voor zijn leerzame uiteenzetting en soepele beantwoording kreeg de dijkgraaf van de PJZ-voorzitter een drankje in feestverpakking. Loop der bevolking over de maand januari 1975 Geboren: Maria Diana d.v. Gillis M. Dijke en Pieternella J. van Dieren Overleden: Jozia G. Quaak geb. 21-6- 1891 geh. met Machelina M. Paulusse Vestigingen: Arie de Jongh (3 pers.) uit Roosendaal, Adriaan E. Oostdijk (4 pers.) uit Sint-Maartensdijk Vertrokken: Majo Jasperse (5 pers.) naar Veldhoven, Teunis Hop, naar Utrecht, Marinis A. Bolier naar Tholen. De School met de Bijbel heeft ledenver gadering gehouden. Voorzitter Joh. Krijger leidde de bijeenkomst, waar secretaris W.C. van Kempen de jaarstukken verzorgde. Bestuurslid D. Mullie werd herkozen, maar voor dhr. W.P. van der Male moest wegens verhuizing een ander komen. Dat werd dhr. K.H. Elenbaas. Meegedeeld werd dat op 27 maart de ouderavond gehouden wordt. De NCVB heeft dinsdag in 't Ouwe Raed'uus jaarvergadering gehouden. O.l.v. presidente mevr. Elenbaas - Tramper. Secretaresse en penning- meesteresse verzorgden de jaarver slagen. De presidente werd als bestuurslid herkozen. Ter versteviging van de kas werd een verloting gehouden. De avond werd verder gevuld met enkele toneelstukjes, een potpouri van versjes en bijbelse vragen. Het was een mooie jaarvergadering waarbij veel leden aanwezig waren. De jeugdvereniging De Wigchelaar heeft vrijdagavond m.m.v. 't Centrum een toneelavond georganiseerd. Na opening door voorzitter Kees Boer en een toelichting van dhr. G. Heijboer werd het toneelstuk "Late liefde" De voetbalvereniging SJP.S. haalt elke le dinsdag van de maand, dus nu 4 maart aj., oud papier op. advertentie IM opgevoerd. De pauzes werden gevuld met verlotingen. Aan het slot dankten beide voorzitters voor de grote belang stelling en de prettige samenwerking die het publiek gaf om een succesvolle avond te verzekeren. De Wigchelaar houdt 7 maart om acht uur in 't Ouwe Raed'uus de algemene ledenver gadering. De Poortvlietse afdeling van Veilig Verkeer Nederland heeft donderdag avond in Tolrust de ledenvergadering gehouden, waarbij achttien aanwezigen waren. De voorzitter sprak een woord van welkom, terwijl de secretaris zijn jaarverslag liet horen. De penning meester meldde een batig saldo van 653,76. Besloten werd op 12 maart de examens van de verkeerscursus te houden gelijk met de verkeersproef op de openbare lagere school. Op 30 mei is er een oriëntatierit en op 26 november een puzzelrit voorde jeugd. Het ledental daalde van 147 naar 140. Woensdag 19 februari is'er in 't Ouwe Raed'uus een bejaardenmiddag gehouden die werd verzorgd door de NCVB. Dit viel bij de aanwezigen goed in de smaak. Zaterdagmiddag om half drie is er in 't Ouwe Raed'uus een bijeenkomst voor de bejaarden met de zanggroep Nova. Melodia uit Kapelle - Biezelinge. Dit is een eilandelijke bijeenkomst, waar alle Thoolse bejaarden hartelijk welkom zijn. In nummer drie van de eerste jaargang van De Voltreffer, clubblad van de voetbalvereniging SPS, wordt verslag gedaan van de bazar en het opdrachten- spel. De eerste activiteit leverde een mooie start op voor het bouwfonds t.b.v. een nieuwe kleedaccommodatie met kantine op het sportveld 2900 gulden. SPS wil a.s. zomer voor de derde keer meedoen aan het KNVB jeugdsportkamp in Hoek van Holland. De spelers van SPS 4 worden vermanend toegesproken omdat in het begin van de competitie uit de kunst werd gevoetbald, terwijl er nu wordt geklungeld. En dan te bedenken dat SPS 4 tweede staat in de competitie. In de stand voetballer van het jaar voert C.M. Dekker met 116 pnt. de lijst aan met M.J.IJzerman op de tweede plaats met 104 punten. Bij de pupillen is het veel meer dringen geblazen: D.C. van Haaften, B. Hage en P. van Tiggele hebben elk 98 punten. Jan Oudesluijs lucht zijn hart over de mentaliteit van de spelers van het eerste elftal en het trainingsbezoek. Hij vindt ze te zelfver zekerd van hun plaats en wil dat er een paar uitgehaald worden opdat ze dan in een lager elftal kunnen bewijzen dat ze eerste elftal speler zijn. Jeugdvereniging De Wigchelaar heeft woensdag 12 februari een speuractie voor kinderen van de basisscholen ge organiseerd. Ongeveer honderd kinderen zochten in de etalages van ver scheidene winkels letters om daarmee de gevraagde zin te vormen. Nadien werden in 't Ouwe Raed'uus enkele kinderfilms gedraaid. Tussendoor zong de hele groep kinderen uit volle borst enkele liedjes. Het werd een onvergetelijke middag. De Wigchelaar zet z'n activiteiten' morgenavond om acht uur voort in 't Ouwe Raed'uus met medewerking van de toneelvereniging 't Centrum. Tijdens deze toneelavond is er ook een verloting met vele mooie prijzen. Bejaarden kunnen, indien zij dat wensen, worden opgehaald en thuisgebracht. Zij moeten dit zo snel mogelijk laten weten aan Kees Boer in de Hogedorpstraat of Hans Hoogerbrugge, Hogeweg 4, telefoon 338. Loop der bevolking over de maand januari 1975 Geboren: Jannetje Pieternella d.v. Mattheus den Engelsman en Pieternella E. Snoep, Jan, z.v. Marinus C. van Oudenaarde en Anna K. van Nieuw- kerk Overleden: Pieter J. van der Male geb. 18-11-1892, geh. gew. met Lena J. Monteau H&wrfyk: Jozua van As geb. 24-12»!950 voor zondag 2 maart. THOLEN NED. HERV. KERK 9.30 en 6.30 u. ds. A. de Reuver GEREF. KERK 10 u. ds. H.J. Spier, Rijswijk. 5 u. kand. H. Wielenga, Haarlem. GEREF. GEMEENTE 10 en 6.30 u. ds. C. Hegeman. 2.30 u. leesdienst. CHR. GEREF. KERK 10 en 6.30 u. leesdienst. NED. PROT. BOND 10.45 u. mej. C. E. Jolles, Soest. N.H. B.W.I.W. IN VER. GEBOUW. 10 u. ds. Karreman, Dordrecht. R.K. KERK za. 1 mrt. 19 u. H. Mis. zo. 10 u. H. Mis. OUD VOSSEMEER. NED. HERV. KERK 10 u. (H.D.) ds. G.J. Voortman. 6.30 u. ds. H. Harkema, Sint Philips- land. GEREF. KERK 10 en 3 u. ds. A. Streefkerk, Middelburg. CHR. GEREF. KERK 10, 2.30 en 6.30 u. leesdienst. GEREF. GEMEENTE IN NED. 10, 2.30 en 6.30 u. leesdienst. R.K. KERK ZA. 1 mrt. 7 u. jongerenmis m.m.v. Con Amore. zo. 8 en 10 u. H. Mis. SINT ANNALAND. NED. HERV. KERK 10 en 6 u. ds. J. Codée. GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 u. leesdienst. GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 2.15 en 6.15 u. leesdienst. STAVENISSE NED. HERV. KERK 10 en 6 u. ds. L. Quist, Molenaarsgraaf. OUD GEREF. GEMEENTE. 9.30 en 6 u. ds. J. van Prooijen. 2 u. leesdienst. wo. 5 mrt., 7.30 u. Bijbellezing ds. J. van Prooijen. SINT MAARTENSDIJK NED. HERV. KERK 9.30 en 2.30 u. ds. J. Blom. OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 u. leesdienst. OUD GEREF. KERK 9.30 en 6 u. leesdienst. di. 4 mrt. 19.30 u. ds. F. Mallan, Vlaardingen. N.H. B.W.I.W. REHOBOTHKERK 10 u. dhr. de Jong, Hoogerheide. 7 u. ds. G.J. Voortman, Oud Vossemeer. R.K. KERK za. 1 mrt. 19 u. Avondmis in kantine gebr. Van Lammeren. SCHERPENISSE. NED. HERV. KERK 9.30 en 2.30 u. dhr. Groen. GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6.30 u. leesdienst. POORTVLIET NED. HERV. KERK 10 en 16 u. ds. W. van Hennekeler, Loon op Zand. GEREF. KERK 10 u. kand. H. Wielenga, Haarlem. 3 u ds. H. Spier, Rijswijk. GEREF. GEMEENTE. 10, 2 en 6 u. leesdienst. SINT PHILIPSLAND. NED. HERV. KERK 9.30 en 2.30 u. ds. H. Harkema. GEREF. GEMEENTE 9.30 (H.A.) en 6 u. ds. C. Hegeman, Tholen. 2.30 u. leesdienst. vr. 28 feb. 2.30 u. ds. A. Hogerland, Krabbendijke (huw. bev.). OUD GEREF. GEMEENTE. 9.30, 2.30 en 6 u. ds. L. Gebraad. ANNA JACOBAPOLDER 10.45 u. ds. J. v.d. Meulen. 5 u. ds. R.J. Blauw, Krabbendijke. WEEKENDDIENSTEN ARTSEN. Tholen, Oud Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse (patiënten dr. Padt): Dr. E.N. Mellema, Kon. Julianastr. 95, Tholen, tel. 01660-2377. Sint Annaland, Sint Maartensdtyk, Stavenisse en Scherpenisse (patiënten dr. v.d. Bel): Dr. Noteboom, Sint Annaland. tel. 01665-400. Sint Philipsland en Nieuw Vossemeer: Dr. van Herel, Nieuw Vossemeer, tel. 01676-545. WEEKENDDIENSTEN WIJKVERPLEEGSTERS. Tholen, Poortvliet, Oud Vossemeer en Sint Philipsland: Zr. Slager, Poortvliet, tel. 01662-404. Sint Annaland, Sint Maartensdijk en Scherpenisse: zr. Priem, Stavenisse, tel. 01663-549. WELZUNSORGAAN THOLEN: Hoogstraat 12, Tholen, tel. 01660-2350. ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666—467 WEEKEND—AUTO—HULPDIENST 0164040888 STORING ENERGIEVOORZ. VER BRUIKERS PZEM BUITEN KANTOORUREN 01184- 9191. HOOGWATERSTANDEN: van 2 t/m. 8 mrt. zondag 2 6.3719.02 maandag 3 7.1819.45 dinsdag 4 8.0120.29 woensdag 5 8.5021.26 donderdag 6 9.5822.43 vrijdag 7 11.27 zaterdagS 0.1612.51 dinsdag 4 mrt. laatste kwartier. en Aberdina P. Polderman geb. 15-2- 1953 uit Sint-Maartensdijk Vestiging: Aberdina P. van As-Polder man uit Sint-Maartensdijk. Vertrokken: Hendrikus A. M. Jansen naar Horn, Linda Meijers naar Frank rijk, Jannigje M. van Dieren naar Zierikzee, Adriaan P. van der Stel (3 pers.) naar Tholen, Ilse S. Bohr (2 pers.) naar Sint-Maartensdijk.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1975 | | pagina 2