Fliplandse jachthaven wordt geen bonte kermis Commissaris Boertien bracht 100-jarige L Theunisse boek van Zeeuwse schrijver „DE MEESTOOF" SCHOOT VOLOP WORTEL Hoorzitting in A.J.P. over aanleg aardgas Geschenk uit Israël WEIGHT CONTROLLERS DEZE WEEK Kanaalschap De Eendracht besloot tot aanleg met twee SGP-stemmen tegen ZIEKENFONDS M.Z.B. VERWACHT 100.000e VERZEKERDE Veilingberichten Gemeente moet bij aanleg 100.000 gulden betalen Donderdag 27 februari 1975 31e Jaargang no. 15 Sportvissers 256 zeil- en motorboten Rustige jachthaven E.VANTUYN is afwezig op maandag 10 maart en dinsdag 11 maart. Zondag ontheiliging Kostendekkend Vervolg op pag. 5 Vermageren met donderdag 27 februari 8 uur Hotel „Zeeland", Kaay 6, Tholen Hel enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Slnt-Phlllpsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad - Postbus 5 - Sint Annaland Telefoon 01665 - 37^ Postgiro 12.44.07- Rabobank 30.30.05.556 Verschynt elke donderdag. Abonnementsprys 9,75 per halflaar. Per post 11,50. Losse nummers 0,50. Sluitingsdatum advertenties dinsdagmiddag 16.00 uur Adver tentleprijs 023 per mm btw. Spierinkjes t/m 20 woorden 4,68 Ind. btw. contant, op rekening 5,20 incl. btw Hoofdredacteur - uitgever G. Heyboer. Met de stemmen van de SGP-vertegenwoordlgers L. den Engelsman uit Sint Philipsland en Th. Aarnoudse uit Oud Vassem eer tegen heeft het kanaalschap De Eendracht in principe besloten in de voormalige werkhaven by Sint Philipsland de jachthaven Krabbenkreek aan te leggen. Dat gebeurde dinsdagavond op een vergadering van het algemeen bestuur In het stadhuis van Steenbergen. Voorzitter A.GjO A. Remery burgemeester van Nieuw Vossemeer) was byzonder biy met deze uitspraak. HQ liet weten dat het dageiyks bestuur met enthousiasme verder gaat om straks voorstellen op tafel te kunnnen leggen voor het beschikbaar stellen van kredieten ten behoeve van de uitvoering van het jachthavenplan, dat 1.046300 gulden gaat kosten. wordt gerekend. Dat wordt nader bekeken. Het kanaalschap nam dinsdagavond nog de volgende besluiten: 1. Het aangaan van een pachtcontract met de staat der Nederlanden voor de voormalige werkhaven tegen een erfpachtscanon van 12 cent per m2 voor de eerste vijf jaar, 16 cent voor de vol gende vijf jaar en 20 cent voor de daarop volgende vijf jaar. 2. Het aangaan van een huurcontract met de jachtclub De Eendracht te Tholen voor 21,50 per m2 of23,-- als de '300.000 gulden rijkssubsidie voor aanvullende werkgelegenheid niet betaald wordt. 3. Het richten van een verzoek aan het gemeentebestuur van Sint Philipsland om de nodige planologische maat regelen te treffen. 4. Het verlenen van een opdracht aan de N.V. Grontmij. tot het aanbestedings gereed maken van het voorliggende jachthavenplan. Het plan voorziet in de aanleg van drijvende steigers voor 256 zeil- en motorboten, een parkeerterrein voor auto's, een toiletruimte en havenmeester-kantoortje, wegen en voetpaden, groenstroken, kabels en leidingen, terreinafrastering en enig terrein meubilair. Op de wal is plaats voor 50 jollen. Er zijn acht japxmaten, variërend van 6 x 2.50 m. tot 13 x 5.00 m. Het grootste percentage (23%) is voor 60 boten van 7 x 2.75 m. Het totaal box oppervlak is 7.690 m2. Er is verder een botenhelling voor schepen tot ongeveer 10 ton, terwijl de loskade wordt gebruikt voor het te water laten en het verwijderen van boten door middel van een verrijdbare kraan. De verpachting aan de Thoolse jacht club De Eendracht is aan 13 voor waarden gebonden. Zo moet een aan zienlijk deel van het ledenbestand uit de regio komen. De pleziervaarders die gebruik maken van de haventjes van Oud- en Nieuw Vossemeer (die opgeheven zijn of worden) moeten bij voorrang in de gelegenheid gesteld worden om het lidmaatschap van de watersportvereniging te krijgen. "Het is niet de bedoeling dat de jachtclub met dit plan de boer opgaat in Duitsland of België. Eigen mensen gaan voor", verduidelijkte voorzitter Remery. Van 1 november tot 1 april moeten alle boten uit de haven. Winterberging is mogelijk op de parkeerplaatsen, die omringd zijn door een dijkje van een meter en afgesloten kunnen worden. Het kanaal schap houdt toezicht op de tarieven van de jachtclub, begroting en rekening en is gerechtigd de vergaderingen van het algemeen bestuur van de jachtclub bij te wonen. Ten behoeve van de middenstand van Sint Philipsland wordt als voorwaarde gesteld dat de jachtclub gedoogt dat de georganiseerde middenstand van Sint Philipsland de jachthaven periodiek bezoekt, bijvoorbeeld met een rijdende winkel. Contractueel zal worden benadrukt dat voor elke andere werkzaamheid of activiteit toestemming dient te worden verleend door het dagelijks bestuur van het kanaalschap. Voorkomen dient te worden dat de jachthaven zich ontwikkelt tot een "bonte kermis". Voorzitter Remery en secretaris J.E. van Boeijen (burgemeester van Tholen) onderstreepte dat laatste met nadruk. Penningmeester G. van den Berg (burgemeester van Sint Philipsland) liet dat ook duidelijk weten toen hij zijn stem voor het jachthavenplan uitbracht: "Voor, mits de voorwaarden hard gemaakt worden". De voorzitter zei dat het kanaalschap een rustige jachthaven TANDARTS Pijnklachten op de spreekuren te Tholen en Sint Maartensdijk melden, of: 01645-388. M.i.v. woensdag 19 maart is er in THOLEN. Hoogstr. 15, elke woensdag spreekuur van 13.30 - 15.30 uur. advertentie IM wil voor actieve en passieve recreatie. Ten behoeve van mensen uit eigen regio. We blijven een grote stem in het kapittel houden. Er mag ook geen eigen winkel, café of kantine komen, alleen een clubhuis voor de leden, maar dat is de jachtclub voorlopig nog niet van plan. Secretaris Van Boeijen was om twee redenen blij met een pachter als de Thoolse jachtclub. Ten eerste komen de inspanningen van het kanaalschap dan ten goede aan mensen uit de eigen regio. Ten tweede weet de vereniging heel goed in welke sfeer men zich voegt in deze contreien. "Het zijn mensen die heel gewoon genieten van hun watersport op een wijze dat dit anderen zo min mogelijk stoort", aldus burgemeester van Boeijen. De voorwaarden en de toelichting van het dagelijks bestuur konden toch de bezwaren niet wegnemen bij de SGP- vertegenwoordigers L. den Engelsman en Th. Aarnoudse. De eerste zei onmogelijk zijn stem aan dit jachthavenplan te kunnen geven omdat de zondag ontheiligd wordt. "Ik stel het op prijs dat U er geen bonte kermis van wil maken, maar als men zoveel als maar mogelijk is naar Gods Woord wil leven, dan dient men rekeninng te houden met het gebod: Gedenkt de sabbatdag dat gij die heiligt". Ten tweede durf ik mijn stem niet aan het voorstel geven omdat dit plan een te zware last is voor mijn gemeente Sint Philipsland. Ten eerste het tekort van 288.000 gulden dat voor de deelnemende gemeenten Sint Philipsland, Tholen, Steenbergen en Nieuw Vossemeer moet worden gedragen, wat neerkomt op 8,50 per inwoner. Voor Flipland is dat een een malige subsidie van 17.000 gulden. Verder moet Sint Philipsland planologische maatregelen nemen om de jachthaven mogelijk te maken, wat nog eens 12.000 gulden voor ons kost, aldus dhr. Den Engelsman. Voorzitter Remery zei het volle respect te hebben voor de principiële overtuiging van de SGP-ver- tegenwoordiger. "Er zijn duidelijke voorwaarden gesteld en Sint Philipsland heeft ook een vertegenwoordiger in het dagelijks bestuur van het kanaalschap, bovendien heeft Uw gemeente mogelijkheden om maatregelen te treffen om een bonte kermis te voorkomen. De jachthaven ligt op Fliplands grondgebied", zei de voorzitter. Vanwege de zondagopenstelling van de jachthaven zei dhr. Aarnoudse zich aan te sluiten bij de principiële bezwaren van partijgenoot Den Engelsman. De Steenbergse KVP wethouder M.C. Herbers (burgemeester Mr. J.M. van der Meer was wegens vakantie afwezig) herinnerde naar aanleiding van dit principieel betoog aan de eerste zend briefvan Paulus aan de inwoners van de stad Corinthe: Al ware het, dat gij een geloof had om bergen te verzetten, doch de ware liefde niet had (de mogelijkheid voor het recreëren van de medemens - zo vertaalde dhr. Herbers) gij zoude het niet zijn. De financiële bezwaren van dhr. Den Engelsman werden ontzenuwd door secretaris Van Boeijen. Hij wees erop dat het tekort van 288.000 gulden genoemd is bij een pachtprijs van 21,50 per m2 Daarvoor hoopt men drie ton werkloosheidssubsidie te krijgen, Komt die rijksbijdrage niet vlug af, dan wordt toch doorgegaan omdat het plan dan toch alsmaar duurder wordt. De jachtclub gaat daar ook mee akkoord. Als de subsidie niet verleend wordt, betaalt de pachter/ 23,- per m2. Eis is, dat de jachthaven kostendekkend moet zijn met een sluitende exploitatie. De 12.000 gulden die Sint Philipsland zou moeten betalen voor planologische maatregelen kwamen de secretaris erg hoog voor. Hij zei dat Sint Philipsland reeds een bestemmingsplan voor het buitengebied heeft, zodat er alleen een wijziging nodig is voor het jachthaven terrein van 2 ha. Een bedrag van 3.000 gulden is daarvoor voldoende, meende dhr. Van Boeijen. De voorzitter vulde aan, dat het dan nog een principiële vraag is of Sint Philipsland die kosten moet dragen of dat het bedrag ten laste van de deelnemende gemeenten komt of tot de stichtingskosten van de jachthaven Het Nieuw Vossemeerse raadslid A.F. Hommel was blij met het voorstel voor de aanleg van de Fliplandse jachthaven. Hij noemde dit een goed plan en vond dat er na jaren van praten nu gewerkt moet worden. Dhr. Hommel wilde nog wel de voorrang die aan Oud- en Nieuw Vossemeerse pleziervaarders gegeven wordt, breder omschrijven door o.a. ook degenen die nu in het Heense Sas een ligplaats hebben, erbij te betrekken. Het Steenbergse raadslid Hoender vangers pleitte voor de mogelijkheid dat sportvissers en dagrecreanten van de botenhelling in de jachthaven gebruik kunnen maken. Tegen betaling. Hij wilde verder dat het kanaalschap ook met voortvarendheid gaat werken aan een terrein voor dagrecreatie. Penningmeester V.d. Berg reageerde daar direct op met te zeggen dat Sint Philipsland niet zit te popelen om dagrecreatie.Secretaris Van Boeijen zei dat de jachtclub mogelijk kritisch zal staan tegenover verhuur van de boten helling aan derden. De wens kan echter naar voren gebracht worden. PvdA-vertegenwoordiger P. van Schetsen uit Sint Annaland wierp de vraag op of niet teveel de nadruk is gelegd op de regio bij de ledenwerving van de jachtclub. Hij vond het in tegen stelling tot de voorzitter (die van een pachtprijs met een bescheiden hoogte had gesproken) ook een vrij dure jachthaven. Dhr. Van Schetsen vroeg tenslotte of er overleg is geweest met watersporters en gekeken is naar jachthavens in de regio ten aanzien van diepgang. De voorzitter antwoordde dat -de jachtclub niet toi iedere prijs leden uit de regio aantrekt. Als blijkt dat er in de regio geen liefhebbers meer zijn, gaat men erbuiten want de exploitatie moet sluitend zijn. De secretaris zei dat de bestuursleden van de jachtclub De Eendracht nu hun boten in ver schillende jachthavens hebben. Zij hebben hun ervaringen bij de besprekingen ingebracht. Een mede werker van de Grontmij., dhr. B.W. Vriezen, gaf nog een toelichting bij het jachthavenplan, waarna de beslissing genomen kon worden. Op voorstel van dhr. Den Engelsman werd hoofdelijk gestemd. Maandagavond rond negen uur had de honderdjarige Leendert Theunisse te Sint-Annaland er twee recepties op zitten in het aantrekkelijke nieuwe ver enigingsgebouw van de gereformeerde gemeente. Een receptie die hem 's middags twee uur vele handen had doen schudden en een receptie, voornamelijk van de familieleden en kennissen in de avonduren, die opnieuw tot een paar uur uitliep. Dochters en zoons ver wachten dan ook dat vader Theunisse bij terugkomst in zijn huisje aan de Bierensstraat spoedig het bed zou op zoeken. Niks d. rvan. Het deftige jasje uit, de paniofteL'«ü.i en nog gezellig tot bijna elf uur wat nakeuvelen over veel wat die dag tot dankbaarheid had mogen stemmen. Een bezoek van de commissaris der koningin in Zeeland, dr. C. Boertien, in hoogsteigen persoon. Een bezoek ook van burgemeester J.E. van Boeijen met zijn echtgenote, een mondelinge felicitatie eveneens van oud burgemeester en mevrouw Baas en wethouder AJ. Scherpenisse. Dan de vele familieleden van heinde en verre en de kennissen. De enige nauwelijks voel en merkbare afwijking na zo'n drukke dag waren 's avonds wat dikkere voeten van het nu en dan lange staan om de vele handen te drukken. „Je kunt," zo vond de honderdjarige, „toch niet op je stoel blijven zitten als de commissaris en de burgemeester komt feliciteren." Vanzelfsprekend was dat een van de hoogtepunten, 's middags omstreeks half vier, toen dr. Boertien voor het eerst na zijn installatie als gouverneur van ons gewest (maar ook al snel na die dag) op Tholen kwam om de oudste Sint- Annalander te feliciteren. Wellicht ook de eerste in die kern ge boren inwoner die deze leeftijd bereikte. Wel heeft men er nog een nu ruim honderdjarige in de persoon van tante Neeltje (mevr. Hartog-Keur) in het be jaardencentrum De Schutse, maar de eer daarvan komt Scherpenisse toe. Een vrij vlot gesprek tussen de com- misaris en Leendert Theunisse bleek niet zo moeilijk, toen duidelijk werd dat de vader van dr. Boertien eveneens uit de schipperswereld afkomstig was. Trouwens die naam was voor dhr. Theunisse in dat opzicht een bekende klank. Met toch wel enige trots toont oud-schipper Theunisse nu de bij hem "1974 is het eerste jaar dat het streekmuseum volledig in bedryf is geweest," zo wordt de leden van "de Meestoof*' In het jaarverslag voorgehouden. Dat overzicht en ook de tweede jaarvergadering van de museumstichting maakte duideiyk, dat de een eeuw geleden uitstervende teelt in deze streek opnieuw goed wordtel schoot, zy het dan nu in de vorm van een door de leden op de handen gedragen streekmuseum van de naam die met de teelt van weleer temaken heeft Met nu 270 leden - wie doet er mee de 300 vol te maken - met zelfs een byzonder ge schenk uit Israel als jongste aanwinst, met telkens weer verrassende giften uit eigen boezem af daarbuiten, met telkens weer verrassende giften uit eigen boezem of daarbuiten, met tenslotte een enthousiast bestuur, kwam er op Tholen en Sint Philipsland iets van de grond, dat waard is door meer dan de huidige 270 te worden gesteund. Zonder dat een aktief bestuur verdes wil springen dan de polsstok lang ls. Met belde benen op de grond, maar daaruit dan wel halen wat mogeiyk ls, andenzyds ook be- sefffénd dat Tholen noch Sint Philipsland met Amsterdam kan worden vergeleken. Ook niet in museumstreven. De zorg echter waarmee eertyds de teler uit ons gebied zyn meekrapprodukt omringde, biykt een eeuw later voor de huidige generatie voldoende vrucht te hebben afgeworpen, om nu met zorg het bestaansrecht van "De MeestooP' aan te tanen. Dat lykt ons na een paar jaar pionleren volop gelukt. "De MeestooP' schoot voldoende wortel om vrucht te dragen. Om die wortel voldoende vocht te be zorgen, heeft een niet zo grote groep afgelopen verenigingsjaar alles gedaan wat mogelijk was. "veel meer werk dan thans per jaar wordt verzet kan de beperkte vrijwilligersclub die ons be stuur is, niet aan," zo wordt ook waar schuwend in het jaarverslag vastgesteld. Het werd in de Thoolse trouwzaal dinsdagavond een goede ledenverga dering, ook al moest voorzitter ir. M.A. Geuze melding maken van absentie van de twee burgemeesters van Boeijen en van de Berg, die zich dezelfde avond over kanaalschapsproblemen moesten buigen. Mevrouw van Boeijen was wel van de partij en daarnaast een goede belang stelling uit de ledenkring, want welke vereniging mag zich op een jaarver gadering nog verheugen in dik veertig aanwezigen? Belangstelling tot uit Halsteren en zelfs uit Kloetinge toe, want we zagen ook mevrouw van Westen (voorheen) van de Gankelhoeve te OudVossemeer om met slechts een enkel voorbeeld aan te tonen hoever De Meestoof belangstelling zich uitstrekt. De vergadering begon met een herdenkings- en warm herinnerings woord door de voorzitter aan de in het afgelopen jaar overleden presidente, mevrouw Renes- van Geer. Het jaarver slag vermeldde eveneens hoezeer zij tot haar levenseinde met haar geesteskind meeleefde. Enige ogenblikken stilte werden in acht genomen ter herinnering aan haar die zich niet alleen een be minnelijk museumpresidente had be toond, maar ook een daar voor harde werkster. Het jaarverslag vermeldde voorts, hoe de 270 leden zijn verdeeld. Uit Tholen 62, Poortvliet 39, Scherpenisse 18, Sint Maartensdijk 33, Stavenisse 11, Sint Annaland 37 Oud-Vossemeer 24, Sint Philipsland 13, Annajacobapolder 4 en aan buitenleden 36. 'Een herinnering via dat jaarverslag ook aan de eerste tentoonstelling "honderd jaar briefkaart", aan de latere expositie "Reimerswaal"., Aan de ontvangen giften in geld of natura van velen, aan 2000 bezoekers in 1974, aan financiële steun van de gemeenten Tholen en Sint- Philipsland, aan vele kleine, maar even goed waardevolle bijdragen, die de pioniers gelukkig maakten en de bezoekers pen attraktief geheel boden. Inmiddels is dan de eerste afsluitbare vitrine gekocht. Het bestuur zal op die weg moeten doorgaan, naarmate de middelen dat toelaten. De maquette van de Meestoof, vanuit Arnhem in gebruik, kon worden ver vangen door een definitieve, via archivaris Zuurdeeg nagemaakte ge trouwe copie. Er waren toezicht houdende bestuurders, maar ook ge waardeerde inzet van de heer D.Hendrikse te Sint Annaland, mevr. Verhale en Adrie Overbeeke uit Poort vliet. Meer vrijwillige hulp is nog gewenst (wie?). Bestuurders zijn voorts doende alles te registreren en via de gemeentelijke subsidies kon het voormalige bakkers- Voor meer inlichtingen pag. 4. komende bezoekers uit zijn woonplaats van elders het boek dat hij van de com missaris kreeg: een bekende uitgave van Wever uit Franeker en geschreven door de in Zeeland geboren Lambertse: In Zijn arm de lammeren. De commissaris zei het zelf ook gelezen te hebben en zette zijn handtekening in het boek. Het werd een gezellig onderhoud, ook met de burgemeester en een wat later gearri veerde mevr. Van Boeijen, die de visite wat langer maakten dan de commissaris kon doen. Dr. Boertien informeerde naar de kinderen en kleinkinderen en kreeg dankbaar te horen dat deze alle rfraai nog in leven zijn, wat ook een bijzonderheid is bij een honderdjarige. De.vorige dag, zondagmorgen, was er in de gereformeerde gemeente in aan wezigheid ook van de honderdjarige na de leesdienst een herdenkingswoord van ouderling Joh. Elenbaas. de gemeente zong de jarige een psalm toe. Dhr. Theunisse betuigde de gemeenteleden en ouderling Elenbaas daarvoor per soonlijk dank. Maandag waren tenslotte de cadeaus niet te tellen. De grote fruitmanden, boeken, zakdoeken en talrijke andere verrassingen voor een blijvend opge werkte en vitale honderdjarige. „Voor mij mag het er wel opzitten", had hij ons enkele dagen tevoren verzekerd. Wel, het zit er op en Theunissse doet weer zijn dagelijkse boodschappen, haalt zijn kolen achter het huisje en is toch weer blij in het gewone doen te zijn. Hopelijk mag het nog even duren, is zijn wens met toch wel grote erkentelijkheid voorde belangstelling in deze dagen, in zonderheid dan ook vereerd^ met het bezoek van commissaris en burge meester. Op de foto Leendert Theunisse die het geschenk van commissaris Boertien be kijkt met links nog een dochter, zoons en schoondochters. Commissaris feliciteerde honderdjarige. Kanaalschap De Eendracht legt jachthaven by Sint Philipsland Jaarvergadering Streekmuseum. AVB Sint Maartensdyk vierde 55-jarig bestaan. Open dag De Oesterschelp. Groei schietvereniging Scherpe nisse. Fliplands gemeentebestuur be- kykt aardgas-aanleg in Anna Jacobapolder. Vakmanschap is meesterschap ook In de landbouw. NFO Tholen over zomersnoei. Jaarvergadering SGP eiland Tholen. Tweede veehoudery-avond. Eerste byeenkomst Thoolse com missie openbare werken. Smerdiek won belangryke wed strijd. Thoolse tumkampioenschappen. STEL NIET UIT TOT MOR GEN WAT GU HEDEN DOEN KUNT. Dit nummer bestaat uit 12 pagi na's. Het Algemeen Ziekenfonds Bergen op Zoom, Roosendaal en Omstreken (MZB) verwacht binnen zeer afzienbare tijd de 100.000e verzekerde in te schrijven. Het ziekenfonds zal het bereiken van deze mijlpaal niet ongemerkt laten passeren en zeker niet voor de verzekerde in kwestie. De verzekerden van het MZB wordt daarom aangeraden vooral de komende- dagen, nog sneller dan gewoonlijk, gezinsuitbreiding en andere mutaties door te geven aan het kantoor te Bergen op Zoom of het bijkantoor te Roosendaal dan wel aan de ziekenfondsbode. Sint-Annaland, 25 februari 68 ton uien maat 40 opw. kl. 2nl 15,14 Sint-Maartensdijk, dinsdag 45 ton uien maat 40 opw kl 2 nl 15.03 - 15.50 B en W van Slnt-Phlllpsland willen via een hoorzitting in Ons Dorpshuis te weten komen of er In Annajacobapolder voldoende belangstelling is voor de aanleg van aardgas. Men wil de behoefte eerst peilen voordat er verdere stappen gedaan worden, want als de aanleg doorgaat, moet de gemeente maar liefst 100.000 gulden aan de PZEM betalen. Bovendien moet men garanderen dat er tenminste 110 aansluitingen komen. Voor elke aansluiting minder dient de gemeente jaariyks 75 gulden aan de PZEM over te maken. Deze problematiek komt woensdag avond om half acht ter sprake in de Fliplandse raadsvergadering. Het voorstel van B en W houdt alleen in, het organiseren van een hoorzitting, zonder dat het college al een uitspraak doet of men de ton er wel of niet voor over heeft. De agenda omvat verder een voorstel tot aansluiting bij de gemeenschappelijke regeling woonwagencentrum Midden- en Noord-Zeeland in Goes. Alle aange sloten gemeenten moeten in 1976 totaal 113.000 gulden bijeen brengen. Als de raad het goed vindt, krijgt de school met de-bijbel een voorschot op de exploitatievergoeding 1975 dat 50 gulden hoger ligt dan het bedrag per leerling dat de raad heeft vastgesteld. Dit omdat men, zoals elk jaar, weer een verzoek aan de minister richt voor een advertentie IM uitzonderingspositie. Aangezien de goedkeuring daarop meestal laat komt, zou men betalingsmoeilijkheden krijgen als het voorschot niet verhoogd werd. Dhr. J.J. Verwijs Jzn. wil aan de Deensestraat tussen de Pr. Hendrik straat en de Oostdijk grond kopen voor de bouw van negen garages. B en W willen dat toestaan voor een prijs van 800 gulden per kavel exclusief btw. Voor het opknappen van de speelplaats, zandbak en speelmaterialen bij de kleuterschool in Anna Jacobaplder is 1300 gulden nodig. De vloer in de "Bejaardensoos" opde haven moet van tegels worden voorzien, wat 350 gulden kost. Het pad aan de Gladiolenstraat bij de Zijpestraat moet met tegels verhard worden, wat een bedrag van 2500 gulden vergt. Tenslotte stellen B en W de raad voor, steun te betuigen aan een motie van 14.000 inwoners tellende Groningse gemeente Leek omtrent discriminatie in de rijksbijdragen voor onderwijs. Grote gemeenten krijgen veel meer voor stichting, en onderhoud van scholen en gymzalen dan kleinere. De verschillen lopen uiteen van 25 tot zelfs 51%. De gemeente Leek en B en W van Sint- Philipsland vinden dat niet juist omdat bouwkosten, stookkosten, prijzen van leermiddelen, enz. in kleine gemeenten niet goedkoper zijn dan in grote gemeenten.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1975 | | pagina 1