VOETBAL L WHS deed supporters in het Rotterdamse Usselmonde genieten Sportcursussen in Steenbergen Atletiek ri fm Donderdag 6 februari 1975 EENDRACHTBODE 9 Topniveau Eerste helft zonder doelpunten Voorsprong WHS Verdediging niet overtuigend T- BRILLEN BESLING - OPTIEK Vosmeer herstelde zich met royale zege In eigen doel 1 1 in l i uM Vosmeer reserves Ruime zege Stavenisse Thoolse reserves lieten steek vallen Smerdiek 3 won van 4 Tholense Boys en Smerdiek gelijk Autobedrijf WEST BRABANT DAF-dealer voor Bergen op Zoom e.o. Roosevelt laan 76 BERGEN OPZOOM Tel. 34646 Dag jongens en meisjes VOSMEER VOLOP IN DE TWEEDE KLAS RUNNING Met een voorsprong als Vosmeer zich in de derde klasse D van de KNVB wist op te bouwen volgen er normaliter altijd een paar tegenslagen, maar al is de voorsprong van enkele weken geleden dan wat verder geslonken, in wezen is er nog een vrijwel onbewolkte Vosmeerse hemel om naar de tweede klas door te stoten. Vanzelfspre kend hoorde daarbij winst op het laaggeklasseerde Vogelwaarde, maar dat kwam er na een wat zenuwachtige en spannende eerste helft volop uit. De Vosmeerdere moeten het verder nu ook waar (kunnen) maken. In het Rotterdamse Usselmonde zorgden Sint-Annalands gr oen-witten voor het nodige genoegen bfl de in grote ge tale steunverlenende WHS aanhang. Tegen de technisch hoogstbekwame topploeg in de tweede klasse (met ook Doto en RCL), het aan de rand van het Rotterdamse Fetyenoord stadion opererende „De Zwervers" uit Usselmonde zette de Sint-Annalandse formatie alle registers open en stond in een volopgelijkwaardige ontmoeting"acht minuten voor tyd met 2-1 voor. Weliswaar bleef de winst tenslotte tot dat ene punt beperkt (2-2), een in verhouding tot de eerste speelhelft ook wel billijke verdeling, maar het voetbalgezicht is door de Sint Annalanders zaterdag volop gered. Hoogstwaarschijnlijk ook de prolongatie van de tweede klas. Als de goed leidende arbiter van Dode- waard het in de ontmoeting tussen De Zwervers - WHS in cijfers had moeten uitdrukken, wenste hij de eerste helft een half doelpunt - als die er waren - meer toe te kennen aan de thuisclub en voor de tweede helft een hele aan WHS. Het publiek dat zich tot een honderd of drie beperkte, waarvan bijna een derde nog uit Sint-Annaland kwam (inclusief de oud-secretaris en nu Slikkerveerder Piet Goedegebuure) kon zich na het eindsignaal inderdaad wel met dat standpunt verenigen. De punten werden gedeeld en dat was nog de meest juiste benadering aan de hand van het spel- beeld. Immers, de 8 minuten voor het einde nog voor WHS bestaande voor sprong was mogelijk net wat veel van het goede, terwijl anderzijds een Sint- Annalandse nederlaag volledig buiten de spelverhouding had komen te liggen. Het meèst plezierige van 't topduel was, dat elke Zwervers aanval evengrote mogelijkheden inhield dan het beurte lings weer Sint-Annalandse oprukken. Trainer Nico de Frel zal als enige kritiek op zijn groen-witten kunnen hebben dat de defensieve linie eerder door een ge ringe voorsprong wat nerveuzer gaat opereren dan door een achterstand. Zonder dat in de slotfase toch nog een steekje was gevallen, had de WHS formatie de volle winst in bezit kunnen houden. Waarmee niet wordt beweerd, dat het Zwervers-puntje onverdiend is. Aan het van een niet te beste grasmat voorziene Zwerversterrein tussen de oude IJsselmonde-kern en het Feijenoord-stadion was de zonnige eerste februari zaterdagmorgen nog heel wat gedokterd met wat zand- strooiing op drassige gedeelten. Het februari-zonnetje deed voldoende om uiteindelijke afkeuring te voorkomen, maar met name het eerste kwartier hadden beide partijen en niet in het minst de doelverdedigers, nogal wat moeite zich op de nog wat zuigende grasmat staande te houden dan wel tot snelle reacties te komen. Beide partijen toonden in de beginfase duidelijk, dat ze wisten elkaar niet te moeten onderschatten, maar in die eerste tien minuten was er toch wel de grootste aandrang van de WHS-ers, die zich vanuit het middenveld enkele kansen schiepen. De aanvallers Jan Mosselman (eerste helft spits) noch Nico Hage (rechtervleugel) leken toen echter al voldoende warm gedraaid om alles te kunnen uitbuiten. Voor linkervleugel Han van Vossen was er al meteen een ruime voldoende. Hij leek alleen in de tweede helft veel van zijn krachten te hebben gevergd, maar hield onge twijfeld een goede plus aan deze wed strijd over.In de defensie had men,zoals trouwens ook bij „De Zwervers" vooral aanvankelijk wat terreinmoeilijkheden. Henk Dijkema, Kees van der Reest en het eerste half uur ook Theo Fase zagen een uiterst beweeglijke IJsselmonde- linie tegenover zich, die in sommige fasen nauwelijks viel te stuiten. Met name het laatste half uur van de tweede helft kwamen er uit hoge ballen meerdere Zwervers-mogelijkheden. Wim de Lit kwam na het eerste WHS overwicht na een goed kwartier vrij voor keeper Wim Fase, toen WHS laatste linie te laat was opgerukt voor een werkelijke buitenspelsituatie. Daarom werd door de WHS grensrechter Adri Keur ook niet gevlagd. Slechts de te ge haaste Zwerver-aanvalspits voorkwam toen een thuisclub voorsprong. In het WHS middenveld waren er voor aanvoerder Piet de Rijke, Rien Keur en een half teruggetrokken Theo Moerland al spoedig hoegenaamd geen technische problemen meer over. Ook Ewoud Fase trok zich op rechts uitstekend op aan zijn collega's, maar was in de aanvals opbouw nogal eens met het beslissende uitspelen wat laat. De eerste helft bleef boeiend, maar met een Zwerverskopbal op de lat en een schot van de WHS aanval net voorlangs als hoogtepunten, toch scoreloos. Duidelijk voor beide partijen was dat men het onderste uit de kan moest halen, om van enig krachts verschil te doen blijken. Het laatste half uur waren er niettemin wat meer moge lijkheden door de thuisclub geschapen. Jan Mosselman, blijvend nuttig door de goede kijk op elke situatie, was tegen een defensie, die de sterkste in deze afdeling wordt genoemd (nog maar 7 doelpunten toegestaan) toch conditio neel te weinig beweeglijk. Als hij de snelheid van weleer kan terugwinnen is er voor hem nog altijd geen vervangers mogelijkheid bij WHS. In de tweede helft kwam hij echter op de rechts buitenplaats en Nico Hage in de spits. Dat leverde de laatste linie van De Zwervers meer problemen op, temeer omdat Theo Moerland de rust in het midden verzekerde. Nauwelijks vijf minuten was de tweede helft oud, toen met fikse WHS druk Nico Hage op een aangever van Moerland in de diepte kon sprinten. De lage inzet was de op hoge ballen schier onpasseerbare Zwervers doelman te machtig: 01. De verdere uitloopkansen bleven er aan WHS zijde met een ook voor al weer sterk stuwende Theo Fase. Balbezit bleek hoogst be langrijk, want als de thuisclub het leer had veroverd, most onmiddellijk ook iedere Sint Annalander zich weer schrap zetten. Met die krappe voorsprong bleken de gasten defensief te gespannen te opereren. Menigmaal moesten zowel Piet de Rijke als Theo Moerland bij springen om door uiterst snelle vleugel manoeuvres bij De Zwervers het wat tragere defensieve WHS middengat te helpen. Vijftien minuten later kwam de gelijkmaker. Ewoud Fase had uit stekend ingegrepen op een Zwervers- vleugelaanval. Hij hield, zoals ook al eerder was voorgekomen, wat te weinig rekening met de snelle Zwervers-spelers reacties en raakte de bal toch kwijt. Op dat moment was er wat leegte bij WHS achterin, waar keeper Wim Fase al zwaaiend op het gevaar attendeerde. Er was bij de verovering van de bal door Ewoud Fase immers meer de gedachte aan een WHS aanval, dan een Zwervers tegenstoot. Die kwam er snel en goed. Spits Wim de Lit maakte uitstekend 1 1. De Zwervers aanhang was even ent housiast bij dit doelpunt als de WHS-ers een kwartier eerder bij de voorsprong. Daaruit bleek duidelijk, dat men zich aan elkaar gewaagd vond. De Zwervers hanteerde inmiddels meer het systeem van de snelle counter, terwijl bij de Sint- Annalanders een opbouw vanuit de achterste linie enz. werd bestendigd.De gelijkmaker had WHS niet erg aange. grepen, want de druk op het Zwerver» doel werd nog eerder groter dan minder. Met nog een kwartier voor tijd kreeg Jan Mosselman het grootste aandeel in de nieuwe voorsprong. Hij had na zijn solo zelf bovendien een goede scoringsmoge- lijkheid, maar passte op maat naar de naar links afgezwenkte Nico Hage. Die bleef weer uitstekend aan de bal en passeerde tenslotte de ook al uit zijn domein snellende lange Leen Slobbe: 1—2. Met in feite de beste mogelijkheden voor de Sint-Annalanders nog eerder wat verder uit te lopen dan terug te vallen, kwam er 7 minuten voor tijd toch de teleurstelling. Een teleurstelling die men toch wel opnieuw te danken had aan een te weinig van haar kunnen overtuigde defensie (25 doelpunten voor, 23 tegen). Een hoge inzet binnen het WHS zestien metergebied kon Kees van der Reest niet voldoende met het hoofd wegwerken, hoewel Henk Dijkema ter assistentie klaar stond. De bal ging eerst naar links, werd toen door de Zwerven' vleugel uitstekend gelinieerd naar de vrij staande Wim van Lit, die alles mee- had, toen zijn directe in de uiterste linkerhoek terecht kwam: 22. Een overigens schitterend doelpunt en de daardoor volop geredde Zuidhollandse eer. De laatste 5 minuten werden meer een nerveuze Sint Annalandse dan IJsselmonde-slotfase, al hadden beide partijen eikaars kunnen zo beproefd, dat niemand meer enig risico durfde nemen. De volle winst had WHS nog een laatste mogelijkheid geopend meer te bereiken dan het tweede klasser- schap, een nederlaag had „De Zwervers" wat in kopmoeilijkheden ge bracht. Niemand van de partijen kon MODERN, IN ALLERLEI UITVOERINGEN Fortuinstraat 12 BERGEN OP ZOOM advertentie IM. met de 22 ontevreden zijn, ook de supporters niet, die naar weerskanten genoten, juist omdat elk tegenover gesteld balbezit weer nieuwe mogelijkheden had geopend. Met nog 8 minuten in je vuist, zo vond uiteraard een toch wat teleurgestelde trainer De Fel, had het toch zo kunnen zijn: WHS winst op koploper. Nou ja, slecht was het helemaal niet. Daarvan getuigde een in de terugbus luidklinkend jeugdkoor, dat WHS toch niet verloren gaat tot zelfs een oud Sari Marijs toe. In dat opzicht heeft welk modern spelsysteem in 30 jaar ook niets kunnen veranderen. De Zwervers 14 8 3 3 19 21- 9 DOTO 14 6 7 1 19 21-15 RCL 15 6 5 4 17 23-12 WHS 15 .5 6 4 16 25-23 Meeuwen 13 5 3 5 13 23-20 SSS 13 4 5 4 13 17-20 SIZO 14 4 5 5 13 22-23 TerLeede 14 2 8 4 12 14-19 ASWH 14 3 6 5 12 16-22 Zuidland 14 2 7 5 11 15-27 PPSC 15 3 5 7 11 20-27 SC Voorne 11 4 2 5 10 13-13 Op initiatief van RCL uit Leiderdorp willen enkele clubs uit de tweede klasse A met de competitieleider gaan over leggen wat er te doen is aan de grote wedstrijdenachterstand van de SC Voorne. Deze Brielse vereniging, die onderaan staat, heeft pas 11 wedsrijden gespeeld. De andere clubs vrezen dat het verloop van de competitie door deze achterstand kan worden beïnvloed. Jan Hordijk, de 32-jarige Vlaardinger die voor het Pernisser DOTO nog een toonaangevende rol speelt in de 2e klas zaterdagvoetbal, was present als wissel speler bij Oud Feijenoord in Lissabon.. Hij was destijds reserve van Feijenoords sterrenelftal in 1963 dat in de Portugese hoofdstad voor de Europa Cup I werd uitgeschakeld. Zondag heeft de V.V. Vosmeer zich weer enigszins kunnen herstellen van de vijf punten verlies die men in de afge lopen drie wedstrijden te incasseren heeft gekregen. Het heeft er in de eerste helft niet naar uitgezien dat Vosmeer met zo'n grote overwinning van het veld zou kunnen stappen. De meeste spelers en supporters moet toch wel de schrik om het hart zijn geslagen toen reeds in de eerste minuut een fel gestart Vogelwaarde een hoekschop inkopte. Vosmeer had duidelijk moeite om zich van deze snelle achterstand te herstellen en moest dan ook dulden dat Vogel waarde een veldoverwicht opbouwde en herhaaldelijk op de Vosmeer helft te vinden was. Na 17 minuten leek het zelfs op 20 te komen toen een gevaarlijke schuiver in het Vosmeer doel leek te belanden maar een goede redding van Henk van Daalen voorkwam dat de achterstand nog groter werd. Na een half uur spelen leek Hans Vaders alleen door de Vogelwaarde verdediging te gaan maar hij werd in het strafschop gebied onderuit gehaald en de bal kwam op de stip. Vosmeers strafschop nemer Wim Heyboer ontbrak samen met André Aarnoudse wegens een blessure, maar Kees Timmermans schoot weliswaar niet hard maar wel zuiver in rechterbenedenhoek van doel man Willie Nieuweling. Deze had de ondankbare taak om de weggekochte klassedoelman de Schepper bij Vogel waarde te vervangen. Vosmeer kon wel geteld 43 seconden genieten van deze gelijke stand want uit de tegenaanval van Vogelwaarde liet Frans Piessens een geweldig mooi afstandsschot los dat via de kruising achter de verbouwereerde doelman Van Daalen in het net ver dween. Een nieuwe teleurstelling dus voor Vosmeer, dat echter niet bij de pakken neerzat en wat meer in de aan val kwam. De gelijkmaker kwam zeven minuten voor rust van het hoofd van Rien Vaders die een vrije trap van Sjaak Istha inkopte, maar zijn broer Hans had een overtreding gemaakt waardoor dit doelpunt werd afgekeurd. In de 38ste minuut schoot Bram van der Zande via een Vogelwaarde verdediger net naast en uit deze hoekschop was het opnieuw Kees Timmermans die voor 22 zorgde. Na rust had Vosmeer een gelukkige start want na vier minuten werd Vogel waarde verdediger Frans Piessens dusdanig in het nauw gebracht dat hij in eigen doel schoot. Deze opsteker gaf Vosmeer meer kracht en van die tijd af beheerste het de wedstrijd volkomen. Vogelwaarde stond constant onder grote druk zodat er doelpunten moesten vallen. Dit gebeurde in de 17e minuut toen Hans Vaders zich in het straf schopgebied goed vrij speelde en hard inschoot. Een mooie Vosmeer aanval werd niet met een doelpunt gehonoreerd toen Hans Vaders op rechts doorbrak en goed voorgaf aan Rien Vaders die van dichtbij hard inkopte. Doelman Nieuweling bracht de handen op elkaar door dit zeker schijnende doelpunt tot corner te verwerken. Het was echter uit stel van executie want in de 21e minuut was het opnieuw Hans Vaders die te vlug voor de Vogelwaarde ver dediging was en voor 52 zorgde. 13 minuten voor het einde zorgde Rien Vaders in een scrimmage voor 6-3 en dezelfde speler leek ook 7-2 te scoren maar dit doelpunt werd afgekeurd. Het spelpeil liep hierna sterk terug daar Vosmeer niet al te fel meer aandrong en Vogelwaarde niet de kracht bezat om tegen deze grote achterstand te strijden zodat de doelpuntrijke wedstrijd een wat saai slot kreeg. Doordat Goes zich verkeek op Jong Ambon en Breskens -van Dosko verloor zijn de Vosmeer papieren weer wat meer waard ge worden al lijkt Sprundel gezien hun uit stekende resultaten van de afgelopen weken zeker in staat om voor een spannend slot te zorgen. Daar deze ploeg nog te gast zal zijn in Oud-Vossemeer kan dit mogelijk het kasstuk van de competitie voor Vos meers penningmeester Adrie Heyboer worden. Vosmeer 15 9 3 3 21 36-19 Sprundel 14 8 1 5 17 22-17 HVV 14 7 2 5 16 16-13 Breskens 14 7 1 6 15 19-15 Jong Ambon 14 7 1 6 15 20-19 Goes 14 7 1 6 15 18-19 Steen 14 6 3 5 15 19-22 Dosko 15 5 4 6 14 20-26 Alliance 14 4 5 5 13 ?2-20 Axel 14 3 6 5 12 15-19 Meto 15 2 7 6 11 10-16 Vogelwaarde 15 2 4 9 8 13-25 Vosmeer 2 heeft in de uitwedstrijd tegen Grenswachters een 22 uitslag uit het vuur gesleept. Deze uitspraak kan letterlijk worden opgevat daar in deze wedstrijd veel gebeurde dat niets met voetballen te maken had. De scheids rechter, die als de grote boosdoener door de spporters werrd aangemerkt, moest onder politiebewaking het veld verlaten. Hoofdreden was een straf schop die Vosmeer tien minuten voor tijd kreeg toegewezen en in le instan tie door Jan Verreyen in de handen van de Grenswachters doelman werd gespeeld maar daar deze had bewogen, moest hij worden overgenomen. Karei Hommel schoot de bal koelbloedig in de uiterste hoek. Dit was voor vele supporters de druppel die de kelk deed overlopen met alle onvriendelijke gevolgen van dien. In de eerste helft had de thuisclub na vijf minuten de leiding genomen door een foutje van Vosmeer doelman Danny Polderman maar op slag van rust had Jan Verreyen voor de gelijkmaker gezorgd. Na rust had de thuisclub na vijf minuten opnieuw de leiding genomen maar zoals boven vermeld kwam Vosmeer door Karei Hommel gelijk waarna de wedstrijd op lijfsbehoud werd uitgespeeld en diverse Grenswachterspelers in het scheids rechter boekje verdwenen. Al met al weer een zaak voor de straf» commissie van de bond om de gevolgen van deze wedstrijd verder uit te werken. Het derde elftal van Vosmeer heeft de thuiswedstrijd tegen HSC 2 met 30 gewonnen. Het had gedurende de gehele wedstrijd een veldoverwicht en rondde dat in de eerste helft af met een doelpunt dat door Wim de:Leeuw werd gescoord in de tiende minuut met een kopbal op een voorzet van Dirk van Driel. Deze speler had pech toen vlak voor rust een hard schot door de paal werd gekeerd. Een kwartier in de tweede helft wist deze speler toch tot een doelpunt te komen waardoor Vosmeer een gewonnen wedstrijd speelde. Een half uur voor tijd was het Dick Vaders welke met een van zijn befaamde kop ballen de Vosmeer winst tot drie nul op voerde uit een hoekschop van Toni Lindhout. In de tweede klasse Standaard behaalde Stavenisse in Waalwijk een ruime 27 overwirining op WSC na een 1-3 rust stand. De bezoekers kregen te doen met oudere voetballers die op snelheid ver slagen werden. Toch had de thuisclub eerst een 10 voorsprong voordat Kees Smits kon gelijk maken en uitlopen tot 12. Dies Potappel bepaalde de rust stand 1-3. Met uitvallen vergrootte Kees Smits de voorsprong tot 15 voordat het thuis spelende elftal weer een doelpunt kon maken: 25 Daarna was het weer de beurt aan Kees Smits (26) waarna Peter v. d. Jagt de eindstand op 27 bepaalde. Stavenisse staat nu in de middenmoot met 11 punten uit 10 wedstrijden boven het Fliplandse Noad '67 (dat zijn wed strijd tegen Internos zag afgelast) met 9 punten uit 10 wedstrijden. Zaterdag middag ontmoetten beide ploegen elkaar in Stavenisse. In de eerste week van maart starten in Steenbergen weer een aantal opleidin gen voor kader van de wedstrijd- en recreatiesport, ook van Tholen en Sint- Philipsland. Er hebben zich al 70 kandidaten aangemeld. De theorie wordt gegeven in de zalen van 't Crom- wiel, de praktijk in de nieuwe sporthal en op het sportpark. De volgende cursussen worden gegeven: 1. algemene basis opleiding (alle sporten) een cursus op maandagavond vanaf 3 maart, de andere op vrijdag avond vanaf 7 maart 2. bestuurskader (alle sporten) eerste cursus maandag 3 maart 3. recreatiesportleider A (alle sporten) eerste cursus zaterdagmorgen 8 maart 4. jeugdvoetballeider of jeugdsport- leider, (ABO-diploma of basisdiploma KNVB verplicht) eerste cursus donder dagavond 6 maart Onderzocht wordt of ook de cursus jeugdatletiekleider in Steenbergen kan worden gegeven. Bij doorgang wordt deze cursus op zaterdagmorgen gegeven vanaf 8 maart. Nadere inlichtingen en uitvoerige brochures zijn te krijgen bij de ge meente Steenbergen, telefoon 01670- 3950 toestel 11 of na kantooruren 3303. Om gelijk te komen, moet Noad winnen. In de tweede klasse reserve b verspeelde Tholense Boys 2 de punten aan con current BWR 2, dat met twee punten voorsprong aan kop blijft, maar de Roosendalers hebben een wedstrijd meer gespeeld. De thuisclub behaalde ook maar een benauwde 21 zege, want de beste kansen waren voor Tholense Boys. De BWR keeper stak echter in goede vorm en wist zeker drie schijnbare doelpunten te voorkomen. Tot aan de rust was het nog 00. Na tien minuten in de tweede helft bleef de achterhoede van de Tholenaren staan voor buitenspel, maar de BWR-speler liep op zijn eigen pass. Hij schoot wel tegen de Thoolse doelman, maar hij had geluk dat de terugspringende bal weer voor z'n voeten kwam waardoor de Roosendaler in het verlaten doel kon schieten: 10. Het tweede doelpunt kwam na twintig minuten op het score bord. De rechtervleugel werd vrij ge laten en uit een voorzet van links kwamen de Thoolse reserves met 20 achter te staan. Twee minuten voor tijd wist Kousemaker de achterstand te verkleinen tot 12 en in de laatste minuut had het nog gelijk kunnen worden, maar Adrie Tichem wachtte net iets te lang. Het niet spelende WHS 2 liep zo wat op de Tholenaren in. Na een 00 ruststand heeft koploper Smerdiek 3 in de 4e klasse A met 30 van het vierde elftal gewonnen. Het was ;en lastige wedstrijd voor het derde, want Smerdiek 4 bood veel tegenstand. Bovendien lukte het niet best. In de eerste helft waren beide ploegen aan elkaar gewaagd, maar de kansen werden niet benut. Tien minuten na rust maakte de doelman van het vierde elftal een foutje, zodat de hoekschop van Rien Koopman Jzn. direct in een doelpunt werd omge zet 1-0. Uit een voorzet van Chris Koopman maakte Cor v. d. Hoek er 2 0 van en Adrie v.d. Rhee bepaalde de eindstand op 30. In de eerste helft had Wim Gravenstijn als derde elftal- speler paal en lat geraakt. M. den Engelsman fungeerde als scheids rechter, zodat het een complete Smerdiekse aangelegenheid was. 1 Tholense Boys 3 verdrong Smerdiek 4 nu van de derde plaats op de ranglijst door een grote 73 overwinning op Noad 3. De Fliplanders staan op de onderste plaats met nog geen enkele ge wonnen partij, zodat de stijgende Tholenaren zich ook niet konden ver oorloven te verliezen. Noad 2 verloor thuis een punt aan Chrislandia 4 door met 22 gelijk te spelen. Stavenisse had in Halsteren een te zware tegenstander aan WC 4: 51. De grote nederlaag werd overigens pas tien minuten voor het einde ingeluid door een strafscheop wegens aangeschoten hands van Kees van Haaften. Dat was wel zwaar gestraft van scheidsrechter Cornelis, maar feit was dat Stavenisse met 21 achter stond. Voor rust had Kees Zeeman een 10 achterstand nog goed weten te maken: 11. In de tweede helft ging het gelijk op met prachtige kansen over en weer. Lat en paal stonden doelpunten in de weg. De inzet van Stavenisse woog nog op tegen de techniek van WC, totdat het tien minuten voor tijd 21 werd. Door fouten van de verzwakte achterhoede vielen toen in korte tijd drie doelpunten: 51. In de verdediging had Jan Dorst ge» wisseld met Jo van Oeveren terwij, Adrie Neele met een gescheurde spier werd vervangen door Jaap Wesdorp. De kampioen van de 4e klasse A pro moveert naar de 3e klasse terwijl de nummers 2 van de 4e klasse a en b een beslissingswedstrijd op neutraal terrein spelen voor promotie naar de derde klasse. Smerdiek 3 en Tholsense Boys 3 krijgen daarbij concurrentie van Rozen- oord 2 en WC 4. In een vriendschappelijke wedstrijd hebben Tholense Boys en Smerdiek zaterdag de punten gedeeld: 11. De thuisclub was sterker, maar had geen afmakers: de Tholenaren misten zelfs twee strafschopen. Cor van Houdt en Keees v.d .Velde schoten op de paal en naast zodat het hands en onderuit halen van Smerdiek geen resultaat voor Tholense Boys opleverde. Men moest het zelf doen. Cor van Houdt zorgde met een kopbal voor 10, waarna Wim Vroegop gelijk maakte. Smerdiek raakte met een kopbal ook nog de lat, maar na de 11 ruststand had Tholense Boys toch meer kansen. Het was een rommelige, zij het niet onspor tieve wedstrijd. Henne Zwagemaker werd een kwartier na rust wegens ruw spel uit het veld gestuurd. Bij Smerdiek stond de eerste helft Piet Kauffman in het doel. na rust Jan Guiljam. donderdag 6 februari Cluzona Wouw - WHS1 zaterdag 8 februari Chrislandia - Thol. Boys Smerdiek 2 - Roda Boys 2 WHS dames - Vivoo Girls ONI-SPS (v.d. Steen) Stavenisse - NOAD (Herel) SPS 2 - Thol. Boys 2 (Rijsb.) Chrislandia 2-WHS 2 (Heil) Dinteloord 3 - WHS 3 Stavenisse 2 - Chrislandia 4 Smerdiek 4 - Thol. Boys 3 NOAD 3 - Dinteloord 4 Kogelvangers 3 - SPS 3 zondag 9 februari Vosmeer 2 - Nw. Borgvliet 2 Vosmeer 4 -Divo 3 uur 19.30 uur 15.45 15.30 12.00 15.45 15.45 15.45 15.45 13.45 12.30 15.45 13.45 uur 14.30 11.30 Breskens - Dosko 01 Reserve 3e klasse Zuid I SSC 2 - Nivo Sparta 2 40 Zwal. Boys 2 - Haaften 2 23 4e klasse B Zuid I Krabbendijke - Chrislandia 01 le klasse standaard afdeling VVC-HNC 2—2 2e klasse standaard afdeling WSC - SC Stavenisse 27 FSV - Madese Boys 130 2e klasse reserve A afdeling BWR 2 - Tholense Boys 2 21 3e klasse reserve A afdeling FSV 2 -DVO2 2—0 4e klasse A afdeling WC 4 - Stavenisse 2 51 Tholense Boys 3 - NOAD 3 73 Smerdiek 3 - Smerdiek 4 30 NOAD 2 - Chrislandia 4 22 SPS 3 - Dinteloord 4 2e klasse A landelijk De Zwervers - WHS SC Voorne - Sizo Ter Leede - De Meeuwen Zuidland - PPSC 3e klasse A Zuid I Good Luck - PTT Breda 3e klasse D Zuid I Vosmeer - Vogelwaarde HVV - Meto Goes - Jong Ambon Sprundel - Alliance Axel - Steen 2—2 4—0 0—0 5-0 1—2 6—2 2—0 0—1 4—2 1—1 advertentie IM j Marien van Prooijen uit Sint Maartensdijk is zaterdag elfde geworden in de internationale Molen cross in Alblasserdam. Over de 7'/j km. deed hij 26.42 min. Dat betekende op dit bijzonder zware parcours een achterstand van ongeveer een minuut op winnaar Desmet uit België, Vonck, Scharn en Wassenaar. Rien Hommel uit Tholen werd in Vlissingen 14e. Over de 9 km. deed hij 39.33 min., wat neerkwam op een achterstand van 3.3 min. op winnaar F. Kreijnse van AV '56 uit Goes. Bij de prestatielopers werden J. Hommel Azn. en C. de Leeuw uit Oud Vossemeer beslag op de 80e en 81e plaats in een tijd van 31 min. over 6 km. *4 - WM Dit is dan de eerste „Meekrabbels" in 1975. We hopen dat er nog maar veel zullen volgen dit nieuwe jaar! Hebben jullie veel goede voornemens gemaakt? Jan Krant wel. Jan hoopt trouwens dat er bij jullie goede voor nemens onder andere ook is: veel brieven sturen naar jullie eigen jeugdhoek. De laatste tijd heb ik zoveel post niet gekregen. Hoe zit het, hebben jullie geen fatsoenlijke duim om verhalen uit te zuigen? Ik heb tenminste te weinig verhalen gekregen om er een prijs voor de ladderpuzzel uit te halen. Voor we verder gaan, wil ik eerst eens wat vragen: vinden jullie dat er iets is in de plaats waar je woont waar je het niet mee eens bent? Mis schien is er wel erg weinig ruimte in je dorp of stad waar kinderen kunnen spelen, misschien zijn er ook wel andere dingen die je niet leuk vindt. Wil je dat eens schrijven naar mij? Misschien kan de gemeente raad er dan wat aan gaan doen... Weten jullie nog dat Christian Noor- Christian Noordyke, Nyhoffstraat 4, Zetten (Gld.). Foto gemaakt ter ge- egenheid van de opening van de nieuwe dr. Lammerts van Bueren- school te Zetten. Gemaakt in de oude schooi in ouderwetse kleding. dijke uit Zetten een tijdje geleden schreef, dat hij ging verhuizen met zijn klas naar een nieuwe school? Hij heeft me een schitterend verslag ge stuurd: Toen de school geopend werd, was er een spelletjesdag met onder andere: zaklopen, touwtrekken, steltlopen en nog veel meer. De burgemeeester van Zetten heeft de school geopend door met een bijltje een touw door te hakken, waarna er een potlood door een papieren deur ging. Volgens Jan Krant moet die burgemeester wel erg sterk zijn! Op de foto die Christian me ge stuurd heeft staat hij in zijn feest- kleren: zo gingen de kinderen vroeger naar school! Tot schrijfs, Christian. Vinden jullie het ook zo'n nare winter? De grote mensen vinden dat misschien nu wel lekker goedkoop: hoeven ze niet zoveel te betalen voor de verwarming, maar voor kinderen is het niet zo leuk. Je zou bijna ver geten dat er nog woorden bestaan als: sneeuw, glijbaan, schaatsen, vriezen enzovoort. Er komt nu een voorleesverhaal voor de kleintjes. Misschien willen jullie of je vader of moeder wel voorlezen aan je broertje of zusje dat nog niet goed kan lezen. Deze keer geen opgave voor de ladderpuzzel, die komt de volgende keer weer. Die volgende keer zal iets vlugger zijn dan nu. Tot schrijfs, Jan Krant, Postbus 5 Sint-Annaland.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1975 | | pagina 9