Twee branden in Thoien Bevolkingspolitiek van gemeente Thoien is schadelijk Smerdiek definitieve bestuurszetel Thoien Gift uit Israel voor Streekmuseum Bel bij brand 0011 BB-onderscheidingen voor Fiiplandse brandweerlieden B0LBL0EMEN DUURDER Brandweer benoemingen DEZE WEEK Beproeving brandsirenes weer gewijzigd De goede buur Wraak Eilandelijke brandweer op eerste dag van reorganisatie ai aan het werk Op de eerste dag van de br andweer reorganisatie, zaterdag 1 februari, heeft de brandweer van het eiland Thoien al moeten optreden. Een dag later, zondag 2 februari, was er nogmaals werk aan de winkel. In beide gevallen ging het om brand in Thoien, waar een auto en een caravan verbrandden. Persoonlijke ongelukken waren er niet. Brand Hamel Thoien Brand woonwagenkamp Ds. G. H. Abma uit Poortvliet: Voorstel van b en w in februari-raads vergadering Naar wij vernemen hebben burgemeester en wethouders besloten Sint-Maartensdijk aan te wijzen als definitieve bestuurszetel van de gemeente Thoien. De gemeenteraad krijgt hierover in de vergadering van 17 februari a.s. een voor stel. Dit was vorig jaar ook door de raadsvoorzitter toegezegd. Sinds de herindeling was St.-Maartensdijk al voorlopige zetel van het administratieve apparaat. De trouwplechtigheden raadsvergaderingen en andere gemeentelijke bijeenkomsten werden in het stadhuis van Thoien gehouden. Ook de ge meentewerken zijn nog in houten gebouwen aan de Molen- vlietsedijk in Thoien gevestigd. Nu is het de bedoeling dat gemeentesecretarie, gemeentewer ken, trouwplechtigheden, raadsvergaderingen e.d. allemaal in Sint-Maartensdijk worden geconcentreerd. Men beschikt daarvoor al over het bestaande gemeentehuis en het voor malige hotel De Gouden Leeuw. Achter en naast het ge meentehuis is er nog ruimte voor nieuwbouw, dat nodig zal zijn om alle diensten te kunnen huisvesten. In de voormalige Smerdiekse raadszaal zal de nieuwe Thoolse gemeenteraad dan gaan vergaderen. Deze raad moet zich overigens eerst nog uitspreken over de voorstellen van b. en w., die u volgende week nader toegelicht in de Eendrachtbode kunt lezen. Veilingberichten Voor een goede alarmering moet U daarbij het volgende melden UW NAAM HET TELEFOONNUMMER VANWAAR U OPBELT WAT ER AAN DE HAND IS WAAR (HET JUISTE ADRES) DE HULP NOODZAKELIJK IS. Spreek duidelijk en niet te snel. BB-hoofd J. R. de Boer uitte twijfels over schaalvergroting Regionale brandweer Hel enige nieuwsblad voor de streek Thoien en Sint-Phlllpsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad - Postbus 5 - Sint Annaland - Telefoon 01665 - .375" Postgiro 12.44.07- Rabobank 30.30.05.556 Verschyntelke donderdag. Abonnementsprys 9,75 per haiflaar. Per post/ 11,50. Losse nummers 0,50. Sluitingsdatum advertenties dinsdagmiddag 16.00 uiir Adver tentieprijs 022 per mm btw. Spierinkjes t/m 20 woorden 4,68 Incl. btw. contant, op rekening 5,20 Incl. btw Hoofdredacteur - uitgever G. Heiboer. Het is niet uitgesloten, dat de inhoud van het raadsverslag Sint Philipsland in dit nummer bij de Thoolse lezer wat minder plezierig overkomt. Er valt een zekere afzetting tegen het Thoolse in waar te nemen en dat zit er ook in. Mogelijk dat die Thoolse buur zich afvraagt wat eigenlijk misdaan te hebben, nu niet in het minst een Sint Philipslandse eerste burger van enige afkeer laat blijken over een samen werking met Thoien. Dat geldt ditmaal voor het maken van een streekplan en bibliotheekvoorziening, dat werd al eerder duidelijk met betrekking tot een inmiddels afgebroken samenwerking met de reinigingsdienst, terwijl ook ten aanzien van gemeentewerken niet geringe bezwaren worden geopperd. Het wil niet zeggen, dat men van Thoolse kant niet zou erkennen, dat er aan welke samenwerkingsvorm ook geen bezwaren zouden kleven. Veelal wordt samenwerking uit nood geboren. Nood dan meestal in een wat milder betekenis dan het woord doet vermoeden. Gewoonlijk liggen aan die noodzaak economische oorzaken ten grondslag. Dat iedere medaille twee kanten heeft is zowel in het Sint Philipslandse als Thoolse bekend. Niettemin moet het vooral voor de burgers van beide ge bieden wat teleurstellend aandoen, dat er de laatste maanden eerder sprake lijkt van een verwijdering dan een met name door de betere verbindingen ver wachte en wellicht ook bij velen ge wenste toenadering. Voor de buitenwereld kwam Thoien en Sint Philipsland gewoonlijk over als een structureel vrij behoorlijke eenheid. Zonder dat we nadere informatie deden, want dat houden we als het in een persoonlijk vlak schijnt te liggen voor het laatst, lijkt het er vooral op dat de knelpunten veel meer gezocht moeten worden bij de raadsvoorzitters zelf dan bij de andere bestuurders, om van de burgers zelf maar helemaal niet te spreken. Is dat om politieke of andere reden? Zoveel doet er dat niet toe. We zijn als burgers in deze twee gebieden ook in 1974 nog wel zo opgevoed, dat van rede lijke fatsoensnormen gesproken mag worden. Mogelijk ook door de klein schaligheid neemt een burgemeester in elk van de twee gemeenten nog een bijzondere plaats in, al is het dan niet meer zo dan vroeger dat men al een kwartier tevoren met de pet in zijn hand loopt. De erkenning van de eerste burger is nog wel volop aanwezig en daar steekt ook niet het minste kwaad in. Integendeel. Echter gaat dat ook niet zo ver meer, dat burgers aan deze of tgene zijde van de Krabbenkreek zich voor een karretje laten spannen, omdat er op hoger niveau wat controverse zou kunnen zijn. We noemen het slechts als voorbeeld, want feiten kennen we niet, en zekerheden daaromtrent ontbreken dus evenzeer. Er mogen dan verschillen zijn en die bestaan er ook tussen de burgers onderling, men dient als buren eerder te zoeken wat bindt dan op te blazen, wat scheidt» Het kan best zijn, dat de twee eerste burgers bijvoorbeeld een totaal tegenge stelde opvatting hebben met betrekking tot een mogelijke gewestvoming, maar daarmee is er niet tegelijkertijd een verschillende opvatting aangegeven voor de onderdanen. Als zelfs dat laatste nog op een bepaald punt het geval zott zijn, houdt dat evenmin in dat op zo breed mogelijk terrein verwijdering moet ontstaan. Er zijn immers bindingen van heel wat eerder oorsprong dan de tijd dat de huidige eerste burgers de scepter voeren. Denk maar aan kerkelijke ver banden (Hervormde Ring), aan bejaar denstichting (De Schutse), aan nog veel oudere samenwerking, de ZLM kring, de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting, de Bedrijfsverzorgingsdienst, aan het Waterschap en zo zullen er nog wel enkele zijn te noemen. Thoien en Sint-Philipsland vormen ook een rechtsgebied, hebben dezelfde politie en vormen één kieskring. Het leek er op, dat door de verbindingen de weg tot een nog breder samengaan geëffend was. Zoals bij het (technisch, MAVO en B.L.O.) onderwijs bijvoor beeld. De beschuttende werkplaats de Betho. Mogelijk straks het open bejaardenwerk en dagverblijf gehandi capten. Beide gebieden zijn of dienen zich immers bewust te zijn van hun voor sommige voorzieningen belemmerende kleinschaligheid. Welnu, we kunnen ons nauwelijks voorstellen dat daartoe bij de burgers aan gene noch aan deze zijde over wegende bezwaren bestaan. Dan laten we ons ook geen bezwaren opdringen. Noch van deze noch van die kant. Dat mag dan toch wel voor gezegd zijn. De Sint Philipslandse-, zowel als de Thoolse burgers zijn te goed op de hoogte met de spreuk van een of andere wijze oud- vader dat een goede buur beter is dan een verre vriend. Buren hebben elkaar ook in 1975 nodig. Als een van de laatste - burgermeester v.d. Berg zei de laatste - gemeenten is ook Sint Philipsland toegetreden tot de gemeenschappelijke regeling meting luchtverontreiniging. Het werd voordien afgeketst, omdat men er een onredelijke kostenverdeling in zag, want bij deze De eerste brand werd zaterdagavond om 20.01 gemeld door de politie nadat bewoners hadden geattendeerd op het warm worden van de loods van de dek- kledenfabriek Hamel N.V. op de Kaai in Thoien. Commandant M.C. van Stee was tevoren al gewaarschuwd een kijkje te komen nemen en om 20.02 werd vanuit de brandweerkazerne in Bergen op Zoom de vrijdag pas gereed gekomen nieuwe sirene in de toren van de Hervormde kerk in Thoien in werking gesteld. De brandweerwagen kon om dezelfde tijd uitrukken en hoefde maar een paar honderd meter te rijden. De brandweer Sint Maartensdijk werd om 20.05 gewaarschuwd en rukte om 20.08 uur uit. Men arriveerde met twee wagens (ook de nevelspuit van Poortvliet is nu in Sint Maartensdijk gestationeerd) om 20.19 uur. De contacten werden via mobilofoon en portofoon onderhouden. Om 20.05 meldde de Thoolse brand weer een kleine binnenbrand in de half cirkelvormige golfplatenloods van Hamel. De trekker van een daarin gestalde oplegger was vermoedelijk door kortsluiting in brand geraakt. Na een felle brand in de cabine was het vuur echter door gebrek aan zuurstof in de afgesloten loods gedoofd. De brandweer wachtte met het openen van de deuren totdat men water had, waarna de trekker metopleggernaar buiten werden geduwd. Een in de loods gestalde personenauto liep geen schade op. De cabine van de trekker brandde uit. De Smerdiekse brandweer hoefde niet te helpen en rukte om 20.34 uur in. Om 20.59 uur was men in de kazerne. De Thoolse brandweer rukte 20.49 uur in en was 21.03 uur in de kazerne. Zondagavond om 22.27 uur werd er brandalarm gegeven voor een caravan op het woonwagenkamp aan de Oudelandsedijk in Thoien. Hierbij deed zich het euvel voor, dat de nieuwe sirene in de N.H. kerk weigerde. Het alarm was via 0011 gegeven, maar vanuit de Bergse brandweerkazerne kon de Thoolse sirene nu niet rechtstreeks bediend worden. Daarop werd commandant van Stee gebeld die de twee andere sirenes in Thoien in werking stelde. Het Thoolse korps rukte uit om 22.31 uur, 't Smerdiekse korps om 22.33 uur. Men arriveerde respectievelijk om 22.39 en 22.41 uur. Doordat Smerdiek de Poortvlietse nevelspuit heeft, kon men gelijk met Thoien water geven. De caravan van de 17-jarige M.J. van Mekeren ging overigens geheel verloren. Men was bij de buren toen men een ontploffing hoorde en de caravan in lichterlaaie zag staan. Stoelen, bedden, een tafel en een gasstel gingen met de caravan verloren. De eigenaar was niet verzekerd. Het ventiel sprong uit een gasfles, waarna deze leeg liep. Gevaar voor uitbreiding was er niet-, daar de caravan apart stond. De oorzaak is onbekend. Om 22.49 was men de brand meester. Sint Maartensdijk rukte in om 22.53 uur, Thoien om 22.58 uur. Beide korpsen waren om 23.09 uur in de kazerne. De twee bewoners van de caravan werden tijdelijk bij buren onderge- Het meest zorgelijke in het bevolktngs- beeld 1974 is het totaal van personen die Poortvliet vorig jaar hebben veriaten, namelijk 77.. De oorzaak zal voor een belangrijk deel gezocht moeten worden in de be volkingspolitiek van de gemeente Thoien, die niet alleen schadelik is in burgerlijk, maar ook in kerkelijk opzicht. Straks hebben we een prachtig gerestaureerde kerk met een zilveren dak in een bijna geheel vergrijsde gemeente". Dat schrijft de Poortvlietse hervormde predikant ds. G.H. Abma in de Kerkbode van 31 januari. "Misschien houdt u zich niet met politieke vragen bezig en zegt u dat er in de kerk niet over gesproken mag worden. Hoevelen huldigen niet de volstrekt on-gereformeerde, puur liberale gedachte, dat Kerk en Staat volkomen gescheiden moeten zijn. Graag wil ik in dit verband herinneren aan hetgeen ik tweede kerstdag gezegd heb in de toespraak tot de vertegen woordigers van de overheid: We staan op verschillend terrein voor dezelfde opdracht. Kerk en Staat zijn twee gestalten van een en hetzelfde rijk. We kunnen ons nooit ongestraft onttrekken regeling geldt niet dat de (meeste) ver- vuiler(ook het meeste) betaalt. Er was een opvallend warm pleidooi van de raadsvoorzitter om aan te sluiten. Er bleef niettemin een tegenstander over in de persoon van de SGP-fractie- voorzitter L.den Engelsman. Zijn moti vering scheen ergens wat van doen te hebben met wraakneming. Een zinloze wraak. Dat is best mogelijk, maar iets van zijn motivering zal men zich toch wel kunnen indenken, zo niet billijken. Als dan toch de kosten over iets ge zamenlijk omgeslagen moeten worden, waarom dan voor Sint Philipsland ook niet de aardgasaanlegkosten?, zo was zijn voor ons toch wel wat begrijpelijke reactie. Men kan volop tegenwerpen dat het een geheel andere zaak is met geheel andere belangen en ook geheel andere uitgangspunten. Maar toch. De ene tegenstem haalde niets uit. Een dus zin loze wraak. Maar als hij daarmee iets van het zoet der wraak geproefd heeft, gunnen we hem dat toch wel. Temeer omdat we toch wel wat van zijn uitgangspunt kunnen overnemen. aan onze persoonlijke en kerkelijke opdracht op staatkundig terrein. Iemand schreef eens: als wij ons niet met de politiek bemoeien, dan bemoeit de politiek zich swel met ons. Deze gedachte liet me niet los toen ik de beschouwingen over het bevolkingsbeeld 1974 gelezen heb in de Eendrachtbode, Poortvliet boekte in 1974 het grootste bevolkingsverlies, zo stond in de kop van dat verslag te lezen. In onze gemeente is bijna geen woningbouw, zodat veertien personen elders op het eiland Thoien zich metterwoon gevestigd hebben in het afgelopen jaar. Dit is een verloop dat al jaren lang te zien zal zijn geweest. Verschillende oudere mensen, die ik de afgelopen dagen heb bezocht, vertelden mij dat hun kinderen in de andere gemeenten op Thoien woonachtig zijn", aldus ds. Abma in de Hervormde Kerkbode van; de ring Thoien. bracht op het woonwagenkamp. Bij de brand was heel veel publiek, ook uit Sint Maartensdijk, die met auto's achter de brandweerwagen waren gegaan. Nu er na de reorganisatie maar vier korpsen meer over zijn op Thoien en er bij brand telkens twee gealarmeerd worden, is de kans dat de brand niet in eigen dorp is groter dan voorheen. Daarom is het van groot belang dat men de brandweerauto's vrij baan geeft door in de berm te gaan als men op de provinciale wegen een brandweerwagen ziet en/of hoort aan komen. Llsse - Op de Vrije Bloemenveiling H. B.G. liepen de prijzen zo van tulpen als narcissen weer wat op. De aanvoer van chrysanten is minder, de 'ate soorten raken zo langzamerhand op. Over het algemeen bleef de aanvoer stabiel en dat zal de komende week nog wel zo blijven. Hieronder enkele noteringen. Anjers 40-60, Trosanjers 275375, Troschrysanten 180 - 240, Freesia's 240 - 300, Narcissen: Carlton 100 - 120, Golden Harvest 120140, Dutch Master 125160, Hyacinten met bol 3555, Tulpen: Apeldoorn 180225, Lustige Witwe 15CF180, Prominence 135—170, Chr. Marvel 180—240, Diverse soorten 200—400, Import gladiolen 3555. De gladiolenveillngen van H.B.G. vertonen het beeld van een flinke aanvoer van goede kwaliteit, waarvoor veel vraag bestaat met als gevolg tot beste prijzen. Slechts zijn enkele laat gerooide partijen, die erg donker verkleurd waren, afgekeurd. Hieronder enkele noteringen. Aldebaran 9.108.15, Aristocrat 7.307.05, Artist 9.459.40 Ben Trovato 7.80—6.75, Carmen 6.95 6.85, Eurovision 8.657.85, Flowersong 9.40—9.50, Friendship 9.50—9.20, H. V.D. Mark 7.707.85, Memorial Day 9.558.35, Morning Kiss 8.607.25, Pactolus 9.308.45, Sans Souci 9.50 9.55, Sneeuwprinses 8.907.65, Spotlight 9.959.50, Sunny Boy 9.45 9.20, White Friendship 7.80—7.65 De ook al vanwege z(jn gele kleur op vallende brandweerauto van Thoien kwam direct na de reorganisatie van de eilandelijke brandweer twee keer in actie. Het is de modernste brandweer wagen (Mercedes) met losse pomp die er op Thoien rydt. De nieuwe brandweer auto's die de gemeente gaat aanschaffen zijn van hetzelfde merk en ongeveer de zelfde grootte. Het worden alleen gecombineerde hoge/lage druk wagens. De eerste komt in april in Thoien. De gele brandweerauto gaat dan naar Sint Annaland. Het streekmuseum voor Thoien en Sint Philipsland "De Meestoof' kreeg een belangrijke gift uit Israël, waarop wij later nog terugkomen. Inmiddels wordt aan de leden buiten de regio vriendelijk verzocht de contributie over 1975 if 10,- te willen overmaken bij de Rabobank te Poortvliet (nummer 38.55.62). Bij de leden in Thoien en Sint Philipsland zal de contributie volgende maand worden opgehaald. Binnenkort volgt ook een bekend making voor de algemene ledenver gadering. Wel is er al de toezegging, dat ir Geuze uit Poortvliet zal spreken over Thoolse Plattelandservaringen in de jaren 1864- 1866, wat aan de hand van een dagboek uit die tijd bijzondere- en daardoor ook attraktieve wetenswaardigheden zal opleveren. Met ingang van maandag 10 februari a.s. komt er weer een wijziging in het beproeven van de brandsirenes in Thoien, Sint Maartensdijk, Stavenisse en Sint Annaland. Voortaan vindt de beproeving plaats 's middags om 12.30 uur. Vanuit de bevolking waren er bezwaren gerezen tegen het loeien van de sirenes om zeven uur, elke maandagavond. Er kwamen klachten over het wakker worden van kleine kinderen. Beproeving van de brandsirenes in de vier kernen dus voortaan elke maandagmiddag om half een. Het loeien van de BB-sirenes 's middags om twaalf uur op de eerste maandag van de maand blijft onveranderd. In Poortvliet, Scherpenisse en Oud Vossemeer is er geen brandsirene meer sinds de reorganisatie van de eilandelijke brandweer op 1 februari. B. en w. van Nieuw-Vossemeer hebben dhr. P. J. A. Roovers benoemd tot com mandant van de vrijwillige brandweer. Hij is al sinds 1954 lid van het korps en was als hoofdbrandwacht eerste bevel voerder. Hij is nu bevorderd tot adjunct- hoofdbrandmeester. Dhr. Jac. P. M. Musters werd bevorderd tot hoofd brandwacht. Beide benoemingen zijn gebeurd in overleg met ing. H. Stammers, commandant van de regio nale brandweer in Roosendaal. Het Nieuw-Vossemeerse brandweerkorps telt 12 leden. Acht man doen in april mee aan een brandweerwedstrijd. Goede buren bltyven Het zoet der wraak. Branden by brandweer start reorganisatie Afscheid orgaan directeur Welzyns- Afscheid ook van Fiiplandse brandweerlieden Voor noodzakeiyke produktie- verhoging melkcontrole nodig Sint-Philipsland niet met Thoien ln streekplan en geen Diblio- t heeksa men werking Ons Dorpshuis in De Polder weer kleuterschool Euterpe in fleurig nieuw kostuum Afscheid van PTPer Van Houdt Sint-Annalandse velling breidt dienstverlenend pakket uit Vosmeers hoop gloorde en WHS bracht topvoetbal in Rotterdam HET IS GOED DAT WU ZO NU EN DAN TEGENSPRAAK ONTMOETEN (Thomas k Kempis) Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. Sint-Annaland, 4 februari. 40 ton uien naat 40 opwaarts klasse 2 NL 16,94 tot 16,60 per honderd kilo. Sint-Maartensdijk, 4 februari 60 ton uien maat 40 opw. kl. 2 NL 16,94-17.16. 450 kisten Bintje aard appelen 10,80-10.10. advertentie IM Het hoofd Bescherming Bevolking J.R. de Boer uit Goes beeft dinsdagavond in Sint Philipsland aan drie brandweer lieden BB-onderscheidingen uitgereikt. De gesp, die gedragen wordt op het lint van de vrij willigere medaille, voor 20 Jaar trouwe dienst was er voor A. v.d. Dussen en CJ. van Schelven. Dhr. J. van Moort ontving de gesp voor 15jarige BB- dienst. Tijdens deze byeenkomst in het gemeentehuis werd ook afscheid genomen van de brandweerlieden CJ. van Schelven (sinds 1 januari 1941 vrij williger), M.C. v.d. Est (16 september 1954) en Abr. Kosten (1 juli 1959). Burgemeester G. van den Berg zei dat men al eerder op waardige wijze af scheid van onzetrouwebrandweerlieden had willen nemen, maar door familie omstandigheden was het steeds uitge steld. Ook nu kon dhr. V.d. Est nog niet aanwezig zijn. De burgemeester stond stil bij de schaalvergroting die op alle niveaus aan de gang is. "Het is alleen waardevol als het beter gaat, maar het is nu veel theoretisch en perfectionistisch. Gewesten moeten overal uitkomst voor bieden. Het is een soort Haarlemmerolie, maar ik geloof er niet in. Ik ben bang dat er veel verloren gaat en veel particulier initiatief gedood wordt o.a. op bibliotheekgebied. Ik heb angst dat die schaalvergroting er ook komt voor de vrijwillige brandweer. Wij hebben echter niet stil gezeten. Het materiaal, de scholing, de paraatheid is beter. De instelling, de teamgeest, van de vrijwilligers is niet veranderd en dat is een compliment waard. De brandweer heeft een eigen mentaliteit, 't Gaat om het algemeen belang", aldus de burgemeester. Hierna overhandigde hij mevr. Van Schelven een ingelijste kleurenfoto van het gemeentehuis. De drie scheidende brandweerlieden kregen als blijk van waardering een bekertje met inscriptie. Brandweercommandant M.A. van Duuren overhandigde namens het korps een brandweerschild. De burgemeester zegde toe dat dit nog van een inscriptie voorzien zal worden. Hoofd BB dhr. J.R. de Boer was blij zijn kennismaking met Sint Philipsland te kunnen vernieuwen. Hij erkende met de burgemeester dat schaalvergroting wel eens wat afbruek doet aan contacten. Dhr. de Boer zei dat men in Den Haag bij de schaalvergrotings-gedachten vergeet dat Zeeland bestaat uit voormalige eilanden met verschillende bevolkingsgroepen. Sint Philipsland heeft ook een hele eigen mentaliteit, die vooral bij de Rode Kruis collecte naar voren komt. Dhr. de Boer wees erop dat de contacten niet veelvuldig zijn omdat de Fiiplandse brandweer meedoet aan brandweerwedstrijden in Brabant. Volgens het HBB is men op Thoien nooit zo brandweerachtig geweest, hoewel men de laatste jaren aan wed strijden op Schouwen meedoet. Het brandweerkorps Sint Philipsland heeft altijd tot de betere in de kring Midden- en Noord Zeeland behoort. Ook de relatie brandweer/BB is al oud, voor sommigen meer dan twintig jaar. Brandweerkorpsen zijn ook de instrumenten bij uitstek voor een gemeentebestuur om hulp te verlenen. Ik ben geen tegenstander van regionalisering van de brandweer, integendeel. Dat zal ook hier zijn beslag wel krijgen. Sint Philipsland kan wat dat betreft naar Thoien, Steenbergen en misschien na een aantal jaren naar Schouwen, maar dat is toekomst muziek, aldus dhr. de Boer. Hij stond ook nog even stil bij de nota over BB en brandweer die de minister onlangs gepubliceerd heeft. Het ging hem ter harte dat het mes in de BB wordt gezet, hoewel het HBB er vrede mee had dat de brandweer kern van de hulpverlening wordt. Dhr. de Boer was echter doodsbang dat zaken die nu door de BB zijn opgezet voor rampbe strijding in vredestijd, afgekapt zullen worden. Het brandweermechanisme is er niet op afgesteld. Het baarde dhr. de Boer ook zorgen dat alle reorganisaties ook opgehangen worden aan de gewest- vorming, waarvan nog lang geen sprake is. Het hoofd Bescherming Bevolking reikte vervolgens de gespen uit aan de heren van Moort. v.d. Dussen en van Schelven. De laatste sprak een dankwoord. Hij nam node afscheid van de brandweer na vele jaren van samen werking. Dhr. van Schelven zag met weemoed terug op de gezellige tijd. Hij was getroffen door de attenties, waarvoor hij zeer dankbaar was en wat hem deed concluderen dat de drie scheidende brandweerlieden blijkbaar geziene gasten waren bij het korps. Dhr. van Schelven hoopte dat de Fiiplandse brandweer het nog uitstekend mag doen. Het korps is inmiddels op volle sterkte gebracht, 14 man, en was ook in uitgaansuniform bij de afscheidsbijeen komst aanwezig. Negen brandweer lieden volgen momenteel een cursus.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1975 | | pagina 1