Dorpshuis Oud-Vossemeer als aanvullende (bouw)werkgelegenheid i 2 nnnonnrn plattGgromd a KAA BEE Indeling van Tholen en Flipland bij Brabants gewest verwerpelijk q o co y a co co co a co a a co co Bouw van 5 bejaardenwoningen in Stavenisse en 10 te Sint-Maartensdijk Dutch Swing College Band voor Z.V.U. in Tholen G O ÜO CO Donderdag 16 januari 1975 EENDRACHTBODE Maandagavond rustige start 1975 van Thoolse raad Duivententoonstelling Bejaardenwoningen in Stavenisse VLOERBEDEKKING GRATIS GELEGD Volleybal-uitrusting Beplantingsplan Dalempolder II Bijenkorf-uitbreiding 4J Nieuwe straatnamen Voorbereidingsbesluit Voorzitter Kamer van Koophandel dr. H.A.A. Zijlmans: Waterschap O c h 1 O bi OOQOOQO rooööon OODÖQ GOGO c 7** ►Ui 16 G 3 il 7 Maandag 20 januari om half acht start het Thoolse gemeentebestuur met het werk 1975 in het openbaar. Het is met een zestien ponten tellende weinig schokkende agenda nog meer een "warm draalen" voor het werk dat dit jaar nog wacht. "Werk dat niet voor de poes zal zfln", zo voorspelde burgemeester J.E. van Boeyen in zijn afscheidstoespraak 1974.Met een ontrafeling van het rapport Ten Berge, met een zetdaanw^zing, met een poging tot meer woningbouw in kleine kernen, met bescherming of zo mogelijk uitbreiding van werkgelegenheid en met zovele andere bestuurlijke- en maatschappelijke problemen, die als vanzelf opdoemen naarmate het jaar weer verder draait. Voor maandagavond zjjn er nog niet zoveel uitspringers te melden of het moet het volgende stapje zijn naar dorps hu is realisering te Oud-Vossemeer, naar bejaarden woningen in Stavenisse en een derde kleuterschoollokaal voor de Bijenkorf in Tholen-stad. Reeds bij verschillende andere gelegenheden, zo schrijven b en w aan de raad, hebben wij u mededeling gedaan van onze plannen om het voormalig gemeentehuis in Oud- Vossemeer geschikt te maken als ac commodatie voor culturele doeleinden. Het definitieve verbouwingsplan stagneerde, omdat een nader overleg met de werkgroep te Oud-Vossemeer gewenst was. Men diende immers te weten, welke eisen er waren bij verenigingen, waarvan verwacht kan worden dat ze vaste gebruiker van het gemeenschapsgebouw zullen worden. Nu is er wel het definitief plan met kostenraming, opgemaakt door het architektenbureau Boelhouwers te Tholen. Het kreeg de volledige in stemming van de werkgroep. B en W kregen wel de opmerking, dat een nogal zwaar accent is gelegd op het toneelge- bruik. Het college wijst er op, dat in feite alleen te Oud-Vossemeer actief toneelverenigingswerk plaatsvindt, dat van meer dan alleen plaatselijke betekenis mag worden genoemd. "Daarom acht het college het ook aanvaardbaar, dat hier wat meer dan elders aandacht wordt geschonken aan de wensen van die kant. Uitgangspunt is gebleven, dat het voor iedere vereniging bruikbare ruimte is. De kosten zijn geraamd op het prijspeil augustus 1974. B en w zullen alles doen om met een zo groot mogelijke rijkssubsidie de ver bouw van de grond te krijgen. Dat betekent om het uit te voeren als aanvullende werkgelegenheid. Er is goede hoop dat het streven met succes wordt bekroond. Met het oog daarop wordt een begrotingswijziging voorgesteld voor het dienstjaar 1975. De stichting "Beter Wonen" wil in Stavenisse aan de Dr. Bemhardistraat 5 bejaardenwoningen gaan bouwen. Daarom verzoekt genoemde stichting aan de gemeente grond beschikbaar te stellen. De grondprijs bedraagt ƒ39,11 per m2, afgeleid van de grondprijs in het bestemmingsplan "Graaf van Loonstraat." Er staat nog een punt voor Stavenisse op de agenda, namelijk het opknappen van het voormalig oud gemeentehuis van de Stoofdijk voor inrichten van een bibliotheekuitleenpost. Die is daar nu ook al<_ maar in een wat verwaarloosde ruimte. Het metsel-, timmer- en schilderwerk zal door de gemeentevak» lieden uitgevoerd worden, schrijven b en w in hun pre-advies, niet zozeer om de plaatselijke ambachtslieden van Stavenisse niet blij te maken met een dood vogeltje, maar om aan te tonen, ALLE SOORTEN Bosstraat 40 - Tel. 3 43 68 BERGEN OP ZOOM Advertentie IM dat het zo voordelig mogelijk zal worden uitgevoerd. In het vertrek waar de bejaardenmiddagen gehouden worden is een nieuwe verwarming nodig. De laagste inschrijving bedroeg 3404,-. De totale kosten voor het opknappen van het gebouw inclusief de verwarming vergen dan een begrotingswijziging van acht mille. De Oud-Vossemeerse volleybal vereniging "Amigos" verzoekt om een bijdrage voor aankoop van een buiten uitrusting ten behoeve van de jaarlijkse volleybaltoernooien. Het materiaal kan dan ook gebruikt worden voor buiten trainingen. De vereniging is bereid de uitrusting door eigen leden te laten vervaardigen, maar vraagt aan de gemeente 1000,- voor de benodigde materiaalaankopen. De eigen kas is daartoe niet bij machte. B en w willen het verzoek inwilligen onder voor waarde, dat ook andere in de gemeente aanwezige of eventueel toekomstige volleybalclubs voor te houden toer nooien van deze uitrusting gebruik kunnen maken. Voor de 2e fase van het bestem mingsplan Dalempolder 2 en dat betreft de Kotter-Jolstraat en omgeving is een beplantingsplan gemaakt. Het gaat om een totale oppervlakte groen van 10.125 m.2, waarvan 9594 m.2 beplanting en 1531 m.2 gazon. Het plan zal worden voorgedragen als zogenaamd E-objekt (bestrijding werkloosheid) Voor dit werk moet dan ook een krediet op de begroting 1975 komen. Een andere begrotingswijziging betreft het krediet van ƒ:160.000,voor premies krotopruiming, doorstroming en woningverbetering. Het rijk zal hierop ƒ.128.000,- terugbetalen. Voor de gemeente blijft er 32.000,- over. Ook dat krediet zal beschikbaar gesteld moeten worden. De openbare kleuterschool "De Bijenkorf' aan de Burgemeester van Berchemstraat te Tholen-stad telt 2 lokalen. De toeloop van kleuters is zodanig, dat niet alleen een derde leidster, maar ook een derde lokaal nodig is. B en w is voornemens het handenarbeidlokaal van de openbare Oud-Vossemeer krijgt een magnifiek dorpshuis. Deze prima accommodatie is echter ook aan de prijzige kant, zodat rijkssubsidie onmisbaar is voor de gemeente Tholen, die het allemaal moet betalen. Juist deze sub sidie laat nog op zich wachten, hoewel men staat te trappelen van ongeduld om te beginnen. Alles is name lijk panklaar, waarvan ook deze tekening een bewijs is. De plattegrond geeft een beeld van het voormalige gemeentehuis dat verbouwd wordt en de nieuwe zaal die tussen het oude gemeentehuis en het Groene Kruis gebouw zal verrijzen. In de nieuwe zaal komen tribunes die in elkaar geschoven kunnen worden, al naar gelang de gebruiker win let dorpshuis wenst. Voornaamste reden om een nieuwigheid als tribunes inhet,dorpshuiste plaatsen is de aanwezigheid van twee toneelverenigingen in Oud- Vossemeer: Rederijkerskamer De Eendracht en Sint Joseph. Het ontwerp is van architectenbureau Boelhou wers uit Tholen. De cijfers in de verschillende ruimtes geven het volgende aan: 0 repetitielokaal muziek, 1, 2 en 3 vergaderzaal, 4 damestoilet, 4.1 herentoilet, 5 garde robe/overloop, 5.1 trappenhuis, 6 bibliotheek, 7 entree, 8 garderobe begane grond, 9 en 9.1 herentoilet begane grond, 10, 10.1 en 10.2 damestoilet begane grond, 11. foyer bestaand, 11.1 foyer nieuw, 11,2 foyer bar ruimte, 12. keuken, 13. fust, 14 grote zaal, 15 film cabine, 16 kleedkamer dames, 17 en 17.1 toilet dames, 17.2 en 17.3 toilet heren, 18 kleedkamer heren, 19 gang kleedkamer, 20 podium. 5-1 h-- iHiJl Mavoschool tijdelijk dienst te laten doen als 3e Bijenkorf lokaal. Getracht zal worden met ingang van het schooljaar 1975/1976 een semi permanent lokaal te realiseren. Voorlopig zou de raad moeten beslissen tot uitbreiding van genoemde kleuterschool met een 3e lokaal. Het gemeentebestuur staat maan dagavond ook voor het dopen van wat straatnamen. Vanwege de Schelde Rijnwerken kwamen er wat provinciale wegen bij, die toegang geven tot de brug en of de verbindingsdam naar Sint Philipsland.. De naamgeving behoort tot de bevoegdheid van de raad. De nieuwe rondweg rond Tholen vormt een ver vanging van de bestaande Postweg, zo schrijven b en w in hun straatnamen- advies. Het ligt voor de hand om de nieuwe verbinding de naam "Nieuwe Postweg" te geven. Te Oud-Vossemeer kozen burgemeester er wethouders de naam "Kreekweg" voor de nieuwe ver binding naar de Vossemeerse brug. Men baseert de naam op het feit, dat deze weg over de gehele lengte langs een watergang loopt, die plaatselijk bekend is als de Kreek. Dan is er ook 'n weg vanaf de Broekse- weg naar St. Philipsland gekomen welke voorbij de gemeentegrens aansluit op de nu doorgraven Slaakdam. De naam "Het Slaak" was vroeger verbonden aan het water tussen Sint Philipsland en de vaste wal.B en w van Tholen vinden daarom voor dit gedeelte provinciale weg de naam Slaakweg" op zijn plaats. Verder zijn er dan nog wat namen te vergeven in bestemmingsplannen, zoals het plan Oost te Oud-Vossemeer, welk bestemmingsplan in de Kerkepolder ligt. Daarom geven b en w voorkeur aan de oude namen van hoeken in die polder, zoals Marehoek, Welhoek en Creekhoek. In Sint Maartensdijk gaat het nog om een deel plan Zuidhoek. Een nieuwe straat die een verbinding vormt tussen Bloemenlaan vanaf de Hogeweg en de Groenedijk. Ten zuiden van de Hogeweg is een straat geprojecteerd die een afsluiting vormt van de noordelijk gelegen bloemenwijk. B en w willen dan ook het verlengde van de Bloemenlaan die naam geven en de andere verbinding Gladioolstraat. De bloemenbuurt in de Smalstad bestaat dan uit: Bloemenlaan, Anemoonstraat, Anjer-Roze-,Tulp- en Gladioolstraat. Beter Wonen wil op het braakliggend terrein hoek Westvest/Frank van Borselenstraat te Sint Maartensdijk 10 bejaardenwoningen bouwen. De stichting vraagt daartoe de benodigde grond. Het gaat om 925 m.2 voor f 46.250,- Op 22 januari 1974 werd een voor- bereidingsbesluit genomen voor het gebied, dat wordt begrensd door het ontwerp-bestemmingsplan "Stadskern- Oost" te Tholen. Het zal niet mogelijk zijn binnen de werkingsduur van het voorbereidings- besluit (1 jaar van kracht) het ontwerp- bestemmingsplan ter vaststelling aan te bieden. Er is nog een onderzoek gaande inzake renovatiemogelijkheden. Gewenst is dus opnieuw een voor- bereidingsbesluit vast te stellen. Daardoor blijft het mogelijk bouwaanvragen in strijd met de voorbereidingsplannen aan te houden of welke daarmee niet strijdig zijn in te willigen. Verder heeft de firma M.D.A.Geuze te Scherpenisse een bouwplan ingediend voor een woning bij zijn bedrijf aan de Langeweg te Sint Annaland. Dit wijkt af van het ter plaatse geldende bestem mingsplan, maar b en w zien geen bezwaar tot inwilliging, indien voor het betreffende gebied een herziening van het bestemmingsplan wordt voorbereid. Die beslissing zou de raad dan dienen te nemen. Tenslotte zal maandagavond waar schijnlijk ook een beslissing vallen via stemming over de subsidieverlening aan de Vereniging Milieuhygiëne Zeeland. Zoals bekend kan zijn, staakten vorig maal de stemmen (8 voor, 8 tegen), toen het SGP raadslid C.A.Rijnberg verhinderd was. Zijn fractiegenoten stemden tegen. De vereniging kwam enigermate in opspraak via publicaties in haar maandelijks orgaan, met name onder de wat satirische rubriek "Bestuurder van de maand." Uitslag Tentoonstelling van de Reisduif te Scherpenisse, gehouden op zaterdag 21 dec. 1974. Oude Doffers. 1. H. Smits mooiste, 2. A. v. Dalen, 3. G. M. Larooy, 4. A. v. Dalen, 5. P. v. Driel, 6. H. Smits, 7. A. Moerland, zev. H. Smits Jarige doffers: 1. K. Lisseveld, 2. P. Potappel, 3. C. v. Belle, 4. M. Goud zwaard, 5. C. v. Belle, z.e.v. A. v. Dalen. Jonge doffers. 1. M. Goudzwaard, 2. K. Lisseveld, 3. P. Potappel, 4. R. v. Bebber, 5. M. Deurloo, 6. C. v. Belle, 7. L. de Kwak-Koolaard, 8. A. Moerland, z.e.v. J. Praat. De bekende Dutch Swing College Band o.l.v. Peter Schilperoort komt op uit nodiging van de Z.V.U. vrijdagavond om acht uur in zaal De Kroon van dhr. D. van Zanten in de Visstraat in Tholen. Voor dit evenement wordt veel belangstelling verwacht. De voorverkoop loopt uitstekend. Dinsdag waren al een kleine honderd kaarten verkocht. Voorzitter dr. H.A.A. Zyimans van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- en Noord Zeeland huivert van de plannen van de minister van Binnenlandse Zaken met betrekking tot de gewestvorming. De opsplitsing van Nederland in 44 gewesten ltykt hem op zich al niet erg zinnig, maar de details noemt dr. Zijlmans nog onbe grijpelijker. Hij zei dat in zijn nieuw, jaarsrede. "Dat Zeeland twee gewesten zou vor men, is verdedigbaar, hoewel dit idee niet door alle Zeeuwen onderschreven wordt. Dat Tholen, Sint Philipsland en het oosten van Zuid Beveland bij West Brabant zouden moeten komen, is een miskenning van alle geestelijke, menselijke, maatschappelijke en zelfs economische aspecten die bij deze voor stellen in ogenschouw hadden moeten worden genomen. De verbondenheid van deze gebieden met de rest van Zeeland is veel groter dan met West Brabant. Zij zijn voor alles Zeeuws. Door traditie is Zeeland een eenheid geworden en door de toenemende ver beteringen in de verbindingen tussen de voormalige eilanden wordt deze eenheid gelukkig steeds hechter. Er bestaat een psychologische barrière tussen Zeeland en Brabant. De mentaliteit van de Zeeuw is nu eenmaal een andere dan die van de Brabander. Ik ben er zeker van dat als hier de inspraak van de bevolking van het betrokken gebied be slissend zou zijn, deze voorstellen zonder meer zouden worden afgewezen. Dat als argument hiervoor het over leefde Reimerswaalplan uit de ijskast werd gehaald, maakt deze voorstellen nog verwerpelijker", aldus dr. Zijlmans. Hij zei verder dat de Kamer van Koophandel in de toekomst meer aan dacht aan Tholen en Sint Philipsland moet besteden. Dat. Gedeputeerde Staten van Zeeland een afzonderlijk streekplan voor Tholen en Sint Philips land zullen maken, noemde dr. Zijlmans het voldoen aan een wens en een noodzakelijkheid die reeds lang bestaat. De voorzitter van de Kamer van Koophandel had verder bepaald niet de indruk dat alle Waterschappen zich bewust zijn wat de zuivering van het oppervlaktewater voor een taakver schuiving met zich mee zal brengen. Hij wees ten aanzien van de bestuurs samenstelling op het aanmerkelijke deel dat rijkssubsidies deel uit maken van de totaal ontvangsten van de Water schappen. "Ik neem aan dat bij een gewogen bestuursvertegenwoordiging in de Waterschappen de inspraak van het niet-agrarische leven op een meer juiste wijze tot gelding zal komen. De Water schappen zijn er niet meer om met prioriteit de belangen van de agrariërs (10% van de bevolking) te behartigen, doch zijn uitgegroeid tot instituten van algemeen belang en het is noodzakelijk dat de consequenties hiervan worden ingezien", aldus dr. Zijlmans in zijn nieuwjaarsrede voor de Kamer van Koophandel. -rür iDr A**°' 11 1 entree 7 foyer luniiiu-mj garderobe 8 K, bar 3 fust 13 keuken 12 Cv •^r tribui e - - - tr buni - max 231 pers IA podium 20 w.t'P.T Late doffers. 1. H. Smits, 2. A. Riedijk, z.e.v. J. Moerland Oude duivinnen: 1. A. v. Dalen mooiste, 2. A. v. Dalen, 3. M. Deurloo, 4. G. M. Larooy, 5. P. v. Driel, z.e.v. J. Moerland Jarige Duivinnen. 1. A. v. Dalen, 2. K. Lisseveld, 3. P. v. Driel, 4. H. Smits, 5. C. v. Belle, z.e.v. R. v. Bebber. Jonge duivinnen. 1. A. v. Dalen, 2. M. Deurloo, 3. J. Moerland, 4. P. v. Driel, 5. P. Potappel, 6. K. Lisseveld, 7. J. Moerlandt z.e.v. A. Riedijk. Late duivinnen. 1. A. Riedijk, 2. A. v. Dalen, 3. J. Moerland, z.e.v. P. Suur- land. Uitslag tentoonstelling postduivenver eniging De Zwaluw uit Sint Maartens dijk, klasse 1 oude doffers. P. van Driel 1-3; I. Kwaak 2-5, C. Andriesse 4-ZEV; J. Heijboer 6-9; A.J. Zwagemaker 7; J. Stoutjesdijk 8; C.D. Vermeulen E.V. klasse 4 oude duivinnen P. van Driel 1-2; C. van Gorsel 3-4; J. Stoutjesdijk 5; C. Andriesse 6; A. Zwagemaker ZEV; C.D. Vermeulen EV. klasse 2 jonge doffers C. Andriesse 136; L. Lindhout 2; P. Potappel 4-7; L.A. Riedijk 5; J. Stoutjesdijk 8; P. van Driel ZEV; A. Zwagemaker EV. klasse 5 Jonge duivinnen P. van Driel 1-5; L. Lindhout 2 EV; L.A. v.d. Berge 3; A.J. Zwagemaker 4; M. Vroegop 6; I. Kwaak ZEV. klasse 3 Jonge doffers R. Rebber 1; P. Potappel 2; F. van Beveren 3; P. van Driel 4-10; L. Lindhout 5-11; C. Andriesse 6-9; L.A. v.d. Berge 7; L.A. Riedijk 8 ZEV EV klasse 6 Jonge duivinnen L.A. Riedijk 1-4-6; L. Lindhout 2; A.J. Zwagemaker 3; P. van Driel 7; I. Kwaak 8; P. Potappel ZEVF. van Beveren EV. klasse 7 lste doffers C. van Gorsel 1; A. Bijl ZEV. klasse 8, lste duivinnen P. van Driel 1; A. Bijl ZEV. Beste doffer P. van Driel Kopini 27. Beste duivln Piet van Driel kooino. 123. Uitslag van de duivententoonstelling van de Reisduif te St. Philipsland van zaterdag 14 december 1974 Oude doffers. H. Kaashoek 1 en 4; A. van Dalen 2, 3 5 en 12; J. C. Verwijs 6; M. Geuze 7 en 8; C. van Bergen 9; D. Polderman 10; J. Vaders 11; H. Smits 13; Iz. Reijngoudt 14. Oude duivinnen. A. van Dalen 1 en 2; J. C. Verwijs 3 en 7; A. v.d. Est 4; J. Vaders 5; H. Kaashoek 6; L. v.d .Klein 8; A. Hooglander 9 en 10. Jarige doffers.^. Kaashoek 1, 4 en 6; A. van Dalen 2; D. Hage 3; J. Vaders 5; J. C. Verwijs 7; Jac. van Dommelen 8; D. Polderman 9. Jarige duivinnen. H. Kaashoek 1, 3, 4 en 6; A. van Dalen 2; C. van Bergen 3; Jac. v. Dommelen 7. Jonge Doffers. J. C. Verwijs 1; H. Kaashoek 2, 6, 12 en 14; L. v.d. Hoofd 3; C. Verwijs 4 en 13; J. Vaders 5 10 en 15; J. Quist 7; Jac. van Domme len 8; D. Polderman 9; A. van Dalen 11; A. v.d. Est 16; J. Potappel 17; H. Smits 18; G. Hoek 19; C. Uijl 20. Jonge duivinnen. A.van Dalen 1; H. Kaashoek 2, 3 en 7; P. de Wilde 4; J. Vaders 5; J. Quist 6; J. Zuidweg 8; J. Verwijs en Zn. 10, 13 en 18; D. Polder man 11; C. Verwijs 12; C. van Beegen 14; L. Reijngoudt 15; K. de Frel 16; D. Hage 17. Late doffers. Jac. van Dommelen 1; C. Verwijs 2; H. Smits 3; K. de Frel 4. Late duivinnen. J. Kruff 1; J. C. Verwijs 2; R. Mosch 3. Mooiste doffers: H. Kaashoek. Mooiste duivln: A. van Dalen. kleedkamer dames 1 .mi 19 ■i Kleedkamer heren '8

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1975 | | pagina 7