OPRUIMING 20-25% Herkrs J Thoolse recreatieplannen nu onder 't mes in Middelburg 10/ 2/0 Het Spaarpapier aan toonder van de NMB. Aan u de keuze! Autobedrijf WEST BRABANT Verkeersroutes Veilingberichten Nieuwe rondweg Poortvliet Plan Gorishoek Buitenzorg II Tholen Benoemingen Brigadier Piet en de semi-profs Kom Poortvliet STUDIEDAG JONGE BOEREN Uitbreiding capaciteit telefooncentrales MARKIEZENHOF 10 beeldhouwers 50 beelden Spaarwinstbiljet met vaste looptijd. Rente tot Premie Spaar Biljet met variabele looptijd. Rente tot Geeft loon naar sparen. Donderdag 16 januari 1975 EENDRACHTBODE 5 Wangedrag Werkloosheid kan ernstige gevolgen hebben DAF-dealer voor Bergen op Zoom e.o. Rooseveltlaan 76 BERGEN OPZOOM Tel. 34646 Wie de schuld? IMa structuurplan recreatieve ontwikkeling plan Gorishoek aan bod ^modehuis Het Spaarwinstbiljet is een spaarvorm speciaal voor hen die van te voren weten hoe lang ze hun geld kunnen vastzetten. Dat kan kort zijn, dat kan lang zijn. Twee jaar vast met een rente van 7%, of zes jaar vast met een rente van 91/2%. Berekend op basis van rente op rente. Hoe gaat dat nu precies in z'n werk? Heel eenvoudig. Een voorbeeldje: u koopt een Spaarwinstbiljet voor f 873,44. Na twee jaar krijgt u f 1000,- uitbetaald. Ander voorbeeld: u koopt er één voor f 2.900,58. Zes jaar later betalen we f 5000,-. De flexibele tussenvorm. Vindt u twee jaar vast wat kort en 6 jaar vast te lang, dan is het Premie Spaar Biljet een winstgevend alternatief. Premie Spaar Biljetten zijn namelijk na twee jaar jaarlijks inwisselbaar. Afhankelijk van de gekozen spaartermijn (2,3,4 of 5 jaar) ontvangt u een rente van resp. 61/2,71/4, 8 of 9%. Berekend op basis van rente oprente.Voor uw gestorte f 1000,- bijvoorbeeld, betalen we na 5 jaar f 1.538,23. Het NMB Spaarpapier aan toonder is ook voor niet-kliënten onmiddellijk aan de balie verkrijgbaar. Vraag folder en inlichtingen. Spaar handen vol geld in onze traditionele seizoen- In speciale étalages hebben wij honderden artikelen uitgestald welke abnormaal laag zijn afgeprijsd. Moderne zilveren sieraden, horloges en andere juweliersartikelen worden verkocht met kortingen van Kom vlug kijken in onze étalages," dan is de keuze het grootst 1 EE EE EEEEi JUWELIERS I1 Mi DIAMANTAIRS GROTE MARKT 5 - TELEFOON 01640 - 35514 BERGEN OP ZOOM Wanneer men plotseling, in de nacht of de vroege morgen naar het ziekenhuis moet voor een spoedgeval, wordt op doktersadvies vanzelfsprekend de ambulance gewaarschuwd. Dat was bij ondergetekende nodig in de laatste maand van 1974. Toen de ambulance uit Sint Maar tensdijk arriveerde, bleek de bestuurder niet erg te spreken. Waarschijnlijk was hij (het was omstreeks 7 uur vm) te vroeg zijn bed uit en had zijn humeur daaronder danig geleden. Wat het ook geweest moge zijn, de heer Hage begon terwijl mijn vrouw er beroerd aan toe was, onder grove bewoordingen toebereidselen te maken. Toen de brancard gereed stond werd mijn vrouw door hem op de brancard geworpen (dit woord voor mijn rekening onderstreept) wat voor de patiënt nadelig was en vervolgens 'met ruw geweld in de auto geschoven. Protest hiertegen hielp niet, maar de situatie was hierdoor wel verergerd, zoals later door de doktoren in het ziekenhuis werd geconstateerd. Ik vraag me af of de chauffeur helemaal geen menselijk gevoel had of moeten de patiënten zich schikken naar zijn luimen, als hij te vroeg zijn bed uit moet. Een dokter moet voor zoiets of een andere oproep toch ook zijn bed uit en weet dat hij op elk uur van de dag of de nacht geroepen kan worden. Degene, die bestuurder is van een ambulance wagen weet dat toch ook. Het kan minder prettig zijn bij nacht en ontij te moeten klaarstaan, maar men aan vaardt die consequentie door die op zich gewaardeerde taak op zich te nemen. Moeten echter de patiënten lijden, omdat de chauffeur voortijdig het bed uitmoet? Ik hoop, dat het Rode Kruis- bestuur de bestuurder van de am bulance wagen daarop nog eens extra zal willen wijzen, opdat verder voorkomen wordt wat bij on dergetekende gebeurde. Met dank voor plaatsing C.L.Hage - Hogeweg 7 - Poortvliet. In deze open brief aan de gemeen teraden van Tholen en Sint Philipsland zou ondergetekende graag het volgende onder de aandacht brengen. Wij leven in een tijd van toenemende zorg en noodzakelijke inspanning. Als iemand zou pogen het leef- en denkpatroon voor komende jaren te voorspellen, zou hij ongetwijfeld falen. Wel is zeker, dat een mogelijk verdergaande en strukturele werkloosheid diep ingrijpende veranderingen zal meebrengen, naast datgene wat de industriële revolutie reeds heeft opgeroepen. Met name dan in de rol die de arbeid in het leven van de mens en zijn of haar streven betekent. Het kan zijn, dat de menselijke drang naar alle mogelijke luxe en welvaart sterk aan banden wordt gelegd. Voor de categorie, die niet eerder noodzakelijke offers moest brengen, zal dat misschien het minst gemakkelijk zijn. Ieder is tegenwoordig geneigd tot toenemende kritiek op de ander, een soort afreageren zowel op de buurman als op Advertentie IM de overheid. Ieder voor zich zal echter moeten weten, dat persoonlijk steeds meer beheersing gevraagd zal worden. Met name wens ik gemeentebestuurders van Tholen en Sint Philipsland sterkte toe. Begrip tonen en ook hebben voor elkanders standpunt, zonder af te doen aan een persoonlijke overtuiging, maar wel een gezamelijk inzetten voor die gemeenschappelijke taken, die zwaar zullen zijn. Dat vergt ook een meelevende burgerij. Rien Wesdorp - Langeweg 10 Anna Jacobapolder. Het jaar 1975 is weer op gang. De algemene verwachting is niet zo best op het economische vlak. Werkloosheid, prijsstijging, het einde is zoek. Ik las dat in een vergadering van het waterschap de heer M. Verduit tegen elke verhoging van lasten was, want het gaat de boer toch al niet te best. Inderdaad kan men langzamerhand beter een of andere ote- petoter bij het waterschap zijn met een extraatje van 6500,- dan boer. Gelukkig dat de gemalen goede diensten bewezen. Anders had men door de polders kunnen varen en de oogst kon nu nog grotendeels worden binnengehaald. Nu zullen de dijken worden opgehoogd, en een stormvloedkering gefabriceerd. Volgens de heer Verduit verdienen de arbeiders te veel en moeten de boeren het allemaal maar betalen. Ja, heer Verduit, we hebben de schaapjes zo op 't droge. Geen betere job dan arbeider, je hoeft niet eens meer asjeblief of dankje wel tegen je baas te spelen, althans niet als havenwerknemer. Maar heeft dhr. Verduit al eens een arbeider rijk zien worden? Zijn wij de schuld van de lage land bouwprijzen en die regen? De heer Verduit weet toch ook wel, wat er allemaal aan de strijkstok blijft hanen. Voor die goedkope aardappelen betalen ze in de stad nog mooi twee kwartjes de kilo. Dan maakt het niet uit of ze blommig of spekkig zijn. En 80 cent voor een kilo juun. Zo komen er steeds meer miljonairs in Nederland. Die doen zelf niet veel, maar laten het doen. Paarden die de haver verdienen, hebben ze nog nooit gekregen, want als je voor een dubbeltje geboren bent, krijg je toch geen kwartje. Al staat er dan veel geld op de bank in Scherpenisse, je kunt dat toch ook niet met zijn allen op gaan maken. Vooral als er niets van je bij is. Tcoh hoop ik dat het een goed jaar zal 'worden voor iedereen, want wie zou dat iniet willen. K. Suurland, Julian astraat 10, Scherpenisse. advertentie Goede belangstelling was er woensdag avond voor de openbare vergadering van de commissie ruimteiyke ordening in het gemeentehuis van Tholen. By de twintig aanwezigen waren vooral campinghouders en bewoners van de Ten Ankerweg in Tholen. Dit vanwege bestreking van het ontwerp- structuurplan voor de recreatieve ontwikkeling en de bestemming van de gronden achter de huizen aan de Ten Ankerweg. Van de commissie liet het SGP-raadslid M.P. van Dyke zich wegens ziekte vervangen door zyn fractiegenoot C.A. Rijnberg. Uitgangspunten van de nota recreatieve ontwikkeling eiland Tholen zijn 1. De recreatie dient te worden ont wikkeld langs de kustrand. Het mid dengebied dient als open agrarisch landschap gehandhaafd te blijven 2. Bij de recreatieve ontwikkeling dient het landschap zo min mogelijk te worden aangetast. 3. De ontwikkeling van de recreatie mag geen verstoring van de bewoonbaarheid in de kernen te weeg brengen. 4. Het accent ligt meer op de verblijfs- recreatie dan op de dagrecreatie 5. Alle kosten, voortvloeiend uit de recreatie en voorzover deze niet wordt gesubsidieerd komen voor rekening van de recreant c.q. exploitant. Raadslid P. van Schetsen (PvdA) at tendeerde erop de huidige open plaatsen langs de kustrand open te la ten en niet overal recreatieve ont wikkelingen toe te staan. Burgemeester J.E. van Boeijen zei dat men niet moet trachten detailleringen uit het struc tuurplan te halen. Dat komt bij de bestemmingsplannen aan de orde. In het ontwerp staat kustrand, maar dan wel in concentraties, zoals die ook in het structuurplan genoemd worden Strijenham bij Poortvliet, Gorishoek bij Scherpenisse, Stavenisse en Sint- Annaland. Raadslid J. Versluijs (CHU) vroeg aan dacht voor de keuze van verblijfsre- creatie buiten en/of binnen de bebouwde kom. Stedebouwkundige J.Kelderman zei dat een complex tweede woningen als in de Buurtweg in Stavenisse in directe omgeving van de bebouwde kom staan, terwijl Gorishoek een duidelijk voorbeeld is van verblijfs- recreatie buiten de bebouwde kom. De raad zal in dit opzicht ten aanzien van de recreatieve ontwikkeling van de Suzannapolder in Sint-Annaland een keuze moeten doen. De burgemeester verwachtte ten aanzien van de gehele recreatieve ontwikkeling van hogerhand belangrijke eisen ten aanzien van landschap, milieu en ontsluiting. Men dient volgens hem ook ernstig rekening te houden met de eis, dat de campings op de gemeentelijke rioolwater zuiveringsinstallaties moeten aan sluiten. De commissie discussieerde uitvoerig over de verkeersroutes naar de recreatiegebieden. De belangrijkste en meest intensief gebruikte route ligt aan de zuidkant van het eiland en raakt c.q. gaat door Poortvliet, Scherpenisse, Sint-Maartensdijk en Stavenisse. Voor verdere vervolmaking zijn twee mogelijkheden denkbaar: A. verbetering van de provinciale weg het verbeteren van de wegvakken die het doorgaande karakter storen en het verbeteren van de wegen naar en in de recratiegebieden B. de ontsluiting van de gebieden Gorishoek en Strijenham buiten de kernen om, d.w.z. via een te verbreden Sint-Annaland, 14 januari 1975 150 ton uien maat 40 opwaarts klasse 2 nl .26,34 per 100 kg Sint-Maartensdijk, 14 januari 69 ton uien maat 40 opw. klasse 2 nl ƒ.26,61 -ƒ.24,31. Aardappelen bintje ƒ.11,90 - 12,70 gesorteerd 35-60 13,60 Binje bonken 14,00 aanvoer 32 ton. route via Snabbeweg, Hokweg, Schoondorpseweg, Brijhoekseweg, Hartogsweg. De Platteweg en de Zandweg zijn reeds op een breedte van 4.70 m. gebracht. Bij mogelijkheid b moet 6.5 km weg verbreed worden. Raadslid W.C. v. Kempen (ARP) vroeg zich af, of het niet veel verstandiger is het recreatieverkeer over de provinciale weg te leiden. Hij zag bezwaren in de afleiding van de Postweg naar de Snabbeweg en de vier kruisingen die men op de 6'/j km landbouwweg tegen komt. Dhr. van Kempen vermoedde ook dat er op de landbouwwegen met hoge snelheden gereden zal worden. Gezien de verkeersveiligheid had hij moeite met oplossing b, maar het ARP-raadslid dacht dat men om financiële redenen wel genoegen zou moeten nemen met oplossing b Probleem bij mogelijkheid A is namelijk aanleg van een nieuwe rondweg bij Poortvliet. Raadslid Versluijs stelde die nieuwe rondweg als voorwaarde voor zijn keuze voor de provinciale weg. Dhr. J.L. van Gorsel (VVD) noemde de varianten van oplossing B hele rare kronkels. Hij meende dat het recreatie- verkeer de rechte, kortste, zo snel mogelijke verbinding zal kiezen over de provinciale weg. De burgemeester dacht dat grote delen van de bevolking het recreatieverkeer toch liever buiten de bebouwde kom wil hebben, met name op zondag. Dat geldt vooral voor de Stoofstraat in Poortvliet. Gezien de capaciteit en de frequentie in provinciaal verband, moet u niet gauw hopen op een nieuwe rondweg bij Poortvliet. Vergeleken bij de kuststrook hebben we nergens over te praten. Uit 't oogpunt van taktiek om de bevolking van Poortvliet te ontzien, moeten we variant B kiezen. We willen idealiter oplossing A, maar als dat niet kan, dan B. We werken nu eenmaal uit een niet iedeale situatie. De wegen lagen er al en toen kwam de recreatie, aldus de burgemeester. Directeur Gemeente werken P.A. Boot voegde er nog aan toe, dat verbreding van 6Vi km polderweg financieel ook het meest aantrekkelijke is. De betrokken wegen zijn al in het tertiair wegenplan van de provincie opgenomen. In het structuurplan wordt de wen selijkheid uitgesproken camping de Striene in Strijenham op de huidige plaats te laten verdwijnen en te ver plaatsen naar het gebied ten noorden van de bebouwing van Strijenham. Volgens een rapport van Staats bosbeheer is er op de Striene met heel veel moeite beplanting te realiseren. De grond, met een zoutgehalte van maar liefst 13 gram, is alleen geschikt voor weiland. De commissie concludeerde dat het hele ontwerp-structuurplan voor de recreatieve ontwikkeling van Tholen nu rijp was voor verdere behandeling en overleg met de provinciale diensten. Tegelijkertijd begon de commissie al met de nadere uitwerking: het bestemmingsplan Gorishoek. Dit onderdeel van het structuurplan krijgt voorrang vanwege de wensen van de betrokken exploitanten camping de Pluimpot, Gorishoek, de Zeester, de Oude Hoeve en de Muye. De burgemeester zei dat voor het maken van het bestemmingsplan met de betrokkenen overleg is gepleegd. In hoofdzaken is voldaan aan hun wensen en verlangens. Bij de begrenzing van het plan is er wel enige terughoudendheid in acht genomen in verband met eisen van de provincie en om vertraging of afkeuring te voorkomen. Camping de Pluimpot mag niet verder uitbreiden dan tot aan de boomgaard, waarvoor dan nog een groengordel aangelegd moet worden. Aan de Hartogsweg zijn nog wel belangrijke uitbreidings mogelijkheden. Ten aanzien van de dichtheid van caravans enz. en de verkeersvoorzieningen zijn minimale eisen gesteld. Stedebouwkundige Kelderman verwacht over de milieukant van het plan een stevige discussie met "Middelburg". Het overleg met de provinciale diensten over plan Gorishoek kan nu in elk geval geopend worden. De raadscommissie hield zich verder bezig met de uitgangspunten en doelstellingen voor het te ontwerpen bestemmingsplan Buitenzorg II, een nieuwbouwwijk aan de zuidkant van Tholen. Besloten werd dat de com missieleden een excursie zullen maken naar Middelburg om de nieuwbouw wijken Klaren beek en Dauwendaele te bekijken. Vooral ten aanzien van de ontsluiting verkeersvrij of verkeersarm gebied. De burgemeester zei dat b en w in principe gekozen hebben voor een opzet als in Klarenbeek: geen stoepen of trottoirs, maar beplanting, bomen en speelwerktuigen. Dhr. Kelderman achtte dat ook aanbevelenswaardig daar de bestrating een binding geeft naar de huizen toe. De burgemeester wilde niet de kant op van Dauwendaele omdat men daar gebrek aan comfort heeft en moet sjouwen. De raadscommissie sprak vervolgens over de bestemming van de grond achter de Ten Ankerweg in Tholen. Dit onderdeel is destijds uit het bestem mingsplan Zoekweg gelicht om ver traging bij de aanleg van het zwembad te voorkomen. Het is nu nog agrarisch gebied, maar er waren plannen voor woningbouw. De bewoners van de Ten Ankerweg hadden hier bezwaar tegen omdat ze dan in hun uitzicht zouden worden belemmerd. Raadslid van Schetsen herinnerde eraan hoe destijds de gehele commissie achter de woningbouwplannen stond. Het verdwijnen van uitzicht vond hij geen motief om dit plan tegen te houden. Dat gebeurt overal. De commissie was dat met dhr. Van Schetsen eens. Dhr. Boot merkte op dat het misschien beter is nog wat met de woningbouw plannen te wachten. Hij is bezig met de lange termijnplanning van de scholenbouw in het plan Zoekweg en het zou best eens kunnen zijn dat er nog grond achter de huizen aan de Ten Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben dhr. J.H.Muller uit Sint- Maartensdijk en mevr. H.Dijkslag- Jansen uit Tholen benoemd tot Hoofdingelande van het waterschap Tholen.De eerste vertegenwoordigt in de algemene vergadering van het waterschap de industriële vervuilers als opvolger van dhr. A.P.M.M. van Gurp, die gezworene (bestuurslid) van het waterschap geworden is. Mevr. Dijkslag komt als vertegenwoordigster van de huishoudelijke vervuilers in de plaats van mevr. S.Overink-Gillot die uit Tholen vertrokken is. Het hoofdbestuur van de ZLM heeft dhr. M.C.J. Kosten uit Tholen voorgedragen als bestuurslid in de sociale commissie voor de land- en tuinbouw van de gewestelijke raad voor Noord-Brabant van het landbouwschap. Voorgedragen als lid van de districts- ,raad van 't landbouwschap Tholen en Sint-Philipsland werd dhr. A.M. Gaakeer uit Sint-Annaland in de plaats van dhr. C. van Putte. Het hoofdbestuur bekrachtigde voorts de voordracht van de ZLM-kring Tholen en Sint-Philipsland om mevr. C.C. Stoutjesdijk-Engelvaart uit Stavenisse, mevr. P.C.Kloet-Gaakeer uit Sint-Maartensdijk en dhr. A.C. Breure uit Sint-Maartensdijk te benoemen in de beheerscommissie van de huishoud school de Oesterschelp in Tholen. In het provinciaal opbouworgaan Stichting Zeeland heeft uit onze streek in het algemeen bestuur zitting, tweede kamerlid P.A. Roels uit Sint Maartens dijk. Op het bureau van de Stichting werkt o.a. het voormalige Thoolse PvdA raadslid drs. E.W.H. Broekhuis als functionaris voor samenlevingsopbouw en sociale planning. In de Zeeuwse culturele raad zit uit onze streek statenlid H. Venekamp uit Tholen en in de sectie vorming en ont wikkeling mevr. G.A. van Elsacker - Brand uit Tholen. In de Zeeuwse raad voor maat schappelijke dienstverlening zit burge meester J.E. van Boeijen uit Tholen namens de vereniging van Nederlandse gemeenten. "Laat-ie noa maar rustig alarm slaan", voegde Piet nogmaals aan zijn rede van gisteren toe. "Wij staan hier nou op het dak en we staan zeifis temidden van zo'n geweldige zee van daken, dat het een klein kunstje moet wezen een flink eind uit de buurt te komen. Laten we dus maar op weg gaan, dan zien we vanzelf wel waar we uitkomen...." - "As we dan maar niet in de gaten lopen", vond Karei. - "Welnee, man. Hoe kom je daarbij", wuifde Piet Karel's bezwaren weg. "Voorlopig zien de mensen in ons alleen maar een paar keurig nette schoorsteenvegers, die ijverig bezig zijn met de uitoefening van hun mooie beroep". - "Nou, veuruut. Lopen dan maar", zuchtte Karei en hij begon de voetsporen van de brigges te drukken. Dat viel hem eerlijk gezegd nog niet eens mee en het gebeurde soms een enkele keer, dat-ie bijna helemaal zijn even wicht kwijt raakte. Toch kwamen ze tenslotte ongedeerd bij een hele massa op elkaar gepakte kleine en oude huisjes terecht. "Kijk. kijk", lachte Piet. "Hier kunnen we gemakkelijk via allerlei trappen en laddertjes naar beneden komen. Ik zal trouwens blij zijn als ik eindelijk weer eens vaste grond onder de voeten heb". - Karei zei maar niks en klauterde stoutmoedig achter de brigadier aan naar beneden, alhoewel de eerlijkheid gebiedt te zeggen, dat-ie eenmaal beneden een hele serie zuchten van verlichting slaakte.. Het bleek toen, dat ze in een smal steegje stonden, dat hoofdzakelijk uit oude pakhuizen bestond. "Ik laat die schoorsteenvergersattributen hier nou maar liggen", merkte Piet op. "Die hebben we niet meer nodig. Maargommenikkie, Karei 1 Zie je dat? Zie je die rood-witte slagboom, waarmee dit steegje is afgesloten? En zie je die rails daar? We zijn in de buurt van het emplacement terecht gekomen! Misschien kunnen we nu ongemerkt met een trein wegrijden". - "Jao, da's allemaal tot je dienst", zei Karei Kleuntjes. "Maor hoe wil je langs die portier komen? Hij heeft het pakkie van de spoorwegen an en ik denk, dat- ie daar op wacht zat!" Ankerweg voor dit doel nodig is. De commissie ging akkoord met uitstel van bouwplannen totdat de studie van dhr. Boot klaar is. Over het gewijzigd ontwerp bestem mingsplan kom Poortvliet komt er weer een hoorzitting. De burgemeester zegde dit de commissie R.O. toe in verband met de ingrijpende veranderingen die er ten opzichte van het vorige plan zijn gekomen. Op verzoek van de Provin ciale planologische commissie (PPC) is het gehele plan wat kleinschaliger geworden. Rond de kerk komt er meer woningbouw. Dit wordt allemaal wat knusser dan in het oorspronkelijke plan, waarin veel gesloopt werd en weinig teruggebouwd. De commissie vond de veranderingen een verbetering van het plan kom Poortvliet. Men ging ook akkoord met sloop van het voormalig bibliotheekgebouw aan de Markt/Langestraat in Poortvliet. De commissie adviseerde b en w echter de schuur die erachter staat (en die nog gebruikt wordt) voorlopig nog te laten staan. Bij de rondvraag wees dhr. van Kempen op overlast van ratten bij camping de Striene(Strijenham) wegens langdurige aanwezigheid van huisvuil. De burgemeester zei dat de betrokken campinghouder al aangeschreven was. Als het niet verwijderd wordt, doet de gemeente het. Raadslid van Kempen vroeg verder aandacht voor het bouw vallige voormalige Veerhuis op Strijenham. De burgemeester had vernomen dat dit pand onlangs in andere handen is gekomen. Dhr. Versluijs vond de uniforme berghokjes die op de campings mogen komen nogal hoog. De burgemeester gaf echter de voorkeur aan ferme hokken boven rommel bij de caravans. Hij zei ook dat de exploitanten vrij zijn in het toestaan of weigeren van berghokjes. Op een vraag van mevr. Deurloo zei de voorzitter van het plan Stadskern Oost Tholen hopelijk in het eerste kwartaal van 1975 voor de tweede keer aan bod komt. Raadslid van Schetsen had gehoord dat b en w van het plan Stoofweg in Sint-Annaland willen af stappen vanwege toekomstige ont eigening van een warenhuis (tuinbouw kas) en een landbouwbedrijf in het betrokken gebied. "Geen sprake van", zei de burgemeester. Er worden op het ogenblik al taxatierapporten gemaakt van de grond in plan Stoofweg. Dhr. van Gorsel vroeg tenslotte om een lijst met de lopende bestemmingsplannen. Vrijdag 17 januari wordt er in de Caisson bij Kapelle een studiedag voor Zeeuwse agrarische jongeren met echt genote of verloofde gehouden over het thema gezin(s)bedrijf. Er zijn inleidingen van de CBTB-voorlichter W. de Wolf en ZLM voorlichter J. Markusse, alsmede van de boerengroep Wageningen. Daarna is er discussie. De bijeenkomst begint om half drie en duurt tot ongeveer half tien 's avonds. De capaciteit van de telefooncentrales is uitgebreid met 100 1 nummers in Stavenisse, 200 in Tholen en 200 in Sint Maartensdijk en Scherpenisse. Gemeentemuseum Bergen op Zoom 11 januari t/m 2 februari 1975 dagelijks van 14.00-17.00 uur Op deze tentoonstelling van beeldhouwkunst zijn 50 beelden te zien van 10 beeldhouwers, met name van Fons Bemelmans, Jan Asjes van Dijk, Rien Goenée, Gooitzen de Jong, Wout Maters, Jan Spiering, Martin Stolk, Pieter Starreveld, Gabriël Sterk en Ek van Zanten. Op een enkel houten sculptuur na zijn alle beelden in brons. De rijkssubsidieregeling voor aankopen door partikulieren (20% per beeld beneden 3000,- met een maximum van 240,-) is in beperkte mate van toepassing. De organisatie van deze tentoonstelling berust bij Chris Verheugd, Organisatie bureau ter bevordering van kunst, cultuur en recreatie Huis Randenbroek Amersfoort. Tevens zij er op gewezen, dat onlangs weer twee nieuwe grote zalen van het Markiezenhof, de Glymeszaal en de Hofzaal, voor bezichtiging zijn opengesteld. nta bosstraat 27 bergen op zoom Advertentie IM OC 9 9% NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1975 | | pagina 5