Meer dan 200 mensen op Tholen zonder werk Tel- en rekenwonder Thoolse aktiviteiten in M75 Fietser (82) uit Poortvliet overleden na autobotsing Morgen installatie van nieuwe Zeeuwse Commissaris der Koningin DEZE WEEK Landbouwer mist oor na tractor ongeval Zes procent van de Thoolse beroepsbevolking werkloos Onderhoud 1975 provinciale wegen Werkgroep Gladiolenprijzen met uitschieters Donderdag 16 januari 1975 31e Jaargang no. 9 Jafri tricotage industrie in Sint-Annaiand is gesloten. Het al maanden in moeilijkheden verkerende bedrijf is failliet verklaard. De nog overgebleven negen werkneemsters zijn vrijdag ontslagen. Het eveneens in Sint-Annaiand gevestigde bedrijf van Sanbella Foundations (50 personeelsleden) heeft voor de tweede keer zes weken werktijdverkorting gekregen. Jonkers Contant's groothandel uit Tholen vertrok naar Halsteren, terwijl een deel van de activiteiten van Jac. Hermans Prijsslag opslag en distributie van Tholen verplaatst werden naar Gilze-Rijen. Verder werd de grasdrogerij in Scherpenisse geliquideerd. De 205 werklozen die in december 1974 werden geregistreerd, zijn op het arbeidsbureau in Tholen inmiddels met een aantal van 35 gestegen. Daardoor is nu zes procent van de Thoolse beroepsbevolking werkloos. Jafri tricotage in Sint-Annaland begon kostwinners 20% bij, voor de anderen Werktijdverkorting Sanbella Vertrek Jonkers Contant Prijsslag splitst distributie IBC/Nieuwkerk Poortvliet Gehuwde werkende vrouw De 82-jarige P.J. van der Male uit de Molenstraat in Poortvliet is dinsdagmiddag half vijf in het ziekenhuis Lievensberg te Bergen op Zoom overleden na een botsing met een auto bij zijn woonplaats. Het ongeluk gebeurde rond twee uur op de voorrangskruising Schapenweg/Paasdijkweg, even buiten de bebouwde kom van Poortvliet. De van Sint Annaiand komende automobilist A.C. Heijboer uit Amsterdam zag dhr. v.d. Male aankomen, maar in plaats van te stoppen om de auto op deze voorrangskruising vrij baan te geven, reed hij door. Vermoedelijk heeft de overigens nog bijzonder vitale Poortvlietenaar de auto niet gezien. Ondanks remmen van dhr. Heijboer werd de fiets van achteren door de auto gepakt. Dhr. v.d. Male kwam op de motorkap terecht, ging met zijn hoofd door de voorruit en viel daarna op het wegdek. Hij had een dubbele beenbreuk en hoofdwonden. Hoewel de toestand van dhr. Male in het ziekenhuis minder ernstig leek, overleed hij later aan inwendige bloedingen. Dr. Padt uit Poortvliet verleende eerste hulp. Dhr. Heijboer en een vrouwelijke mede-inzittende kwamen met de schrik vrij. Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Phillpsiand, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad Postbus 5 - Sint Annaiand - Telefoon 01665 - .375 Postgiro 12.44.07- Rabobank 30.30.05.556 Verschijnt elke donderdag. Abonnementsprijs 9,75 per halfjaar. Per post 11,50. Losse nummers 0,50. Sluitingsdatum advertenties dinsdagmiddag 16.00 uur Adver tentieprijs 022 per mm btw. Spierinkjes t/m 20 woorden 4,68 incl. btw. contant, op rekening 5,20 Incl. btw Hoofdredacteur - uitgever G. Heiboer. Sint-Annalandse breierij gesloten destijds in de Ooststraat, waar dhr. F. Bruintjes de breierij van dhr. Iz. Vroegop overnam. Wegens ruimtegebrek betrok Jafri enkele jaren geleden het mooie pand van Arie Rijnberg aan de Spuistraat op de gedempte oude haven. In 1972 en 1973 werd via intensieve per- soneelswerving het bedrijf verder uitgebouwd. Jafri had 24 per soneelsleden, nogal wat part-time krachten en thuiswerksters. De automatische breimachines draaiden dikwijls dag en nacht, zelfs het gehele weekend door. Van Wehkamp en C&A had Jafri nog wel zo'n drie a vier jaar orders in 't vooruizicht, maar het liep fout. Door de zachte winters liep de vraag naar truien e.d. terug terwijl de grote afnemers bovendien nog een order terugtrokken. In het buitenland konden de produkten goedkoper worden gekocht. Jafri probeerde andere afnemers te vinden en de moeilijke periode wat door te komen met rechtstreekse verkoop op zaterdag aan de consument. In 1974 werden er steeds personeelsleden ontslagen omdat er geen werk meer was en begin 1975 zag eigenaar F.Bruintjes er na hard werken en vruchteloze pogingen om er weer bovenop te komen, geen gat meer. Op eigen verzoek vroeg hij bij de rechtbank het faillissement aan, dat op vrijdag 10 januari werd verleend. Voor de vrouwelijke beroepsbevolking van Sint-Annaland is de sluiting van Jafri een verlies. Nu het buurvrouw Sanbella foundations ook niét voor de wind gaat, zijn er ter plaatse weinig mogelijkheden om aan de slag tekomen. In samenwerking met het arbeids bureau wordt maandagavond in dc Gouden Leeuw bekeken of er werkneemsters van Jafri bij confectie- industrie Elvina in Sint-Maartensdijk geplaatst kunnen worden. Sanbella foundations aan de Spuistraat in Sint-Annaland heeft voor de tweede periode van zes weken werktijdvet korting gekregen van de ar beidsinspectie in Breda. Tot eind januari worden maar twee dagen per week gewerkt. Voor de overige drie dagen betaalt de bedrijfsvereniging aan de vijftig personeelsleden 80% van hun loon uit. Sanbella voegt er voor de (het övergrote deel) 10%. Behalve voor Sint-Annaland geldt de werktijdverkorting ook voor de San- bella-vestigingen in Goes en Vlissingen. Bedrijfsleider W.Pleune ziet direct nog geen veranderingen in de huidige moeilijke periode. Hij heeft echter moed dat het weer goed komt. In april/mei verwacht Sanbella weer wat opleving van de activiteiten. Er zijn nu grote voorraden. De terugslag wordt volgens dhr. Pleune veroorzaakt door de angst bij de mensen om te kopen. De handel is enorm voorzichtig geweest met het opgeven van orders. Bovendien heeft men concurrentie van de goedkope landen, o.a. van het Oostblok. Tot aan de vakantie van 1974 heeft Sanbella het veel druk gehad. Jonkers Contant's groothandel B.V. uit Tholen is met twaalf personeelsleden vertokken naar Halsteren. Redenen hiervoor waren de fikse huurverhoging van de bestaande panden aan de Kerkstraat en Molenvlietsestraat in Tholen en het ontbreken van uit breidingsmogelijkheden. Men was er uit. gegroeid. De geografische ligging van het bedrijf bleek ook moeilijk. De groothandel in huishoudelijke artikelen, haarden, kachels, land- en tuinbouwartikelen had er bewijsbare hinder van. Directeur A. Overink, die als enige mee. verhuisde, zegt dat hij in zijn nieuwe vestiging al honderd procent meer bezoek van klanten heeft gehad dan in Tholen. Men vindt Halsteren blijkbaar beter bereikbaar jonkers Contant kocht daar aan de Jankenberg, achter de molen in de Halsterseweg, het voor malige pand van de failliete suiker werkenindustrie CodaDe groothandel is van plan het pakket ijzerwaren en gereedschappen uit te breiden. De twaalf personeelsleden, afkomstig van Tholen, Scherpenisse en Sint- Maartensdijk, zijn het bedrijf trouw gebleven. Jac. Hermans Prijsslag B.V. heeft naast de magazijnen aan de Postweg in Tholen een nieuw distributie- en opslag- bedrijf geopend in Gilze Rijen. Daar- De tweede helft van deze week zal wat de provincie Zeeland betreft sterk in het teken staan van de komst en de officiële installatie van, alsmede de ken nismaking met de nieuwe Commissaris der Koningin, dr. C.Boertien. Een daarvoor opgesteld programma zal zich over drie dagen uitstrekken. Het begint vanmorgen om 10 uur met een oriënterend gesprek van de heer Boertien en mevr. J.B.Boertien-Velema met het college van gedeputeerde staten in de vergaderzaal van gs ten provinci- huize. Vanaf omstreeks half 12 zullen de medewerkers en medewerksters van de provinciale griffie aan de nieuwe Commissaris en zijn vrouw worden voorgesteld. Des middags is er een kennismakings bijeenkomst met de hoofden van de provinciale diensten en de afdelings chefs van de provinciale griffie, waarna om half 5 de fractievoorzitters uit provinciale staten komen kennismaken. De officiële installatie van de heer Boertien in de vergadering van de Zeeuwse staten is vastgesteld op vrijdag 17 januari des middags half 3 in de Statenzaal. Sprekers zullen zijn de waarnemend Commissaris, de heer A.J.Kaland, het statenlid de heer C. Verdonk en dr. Boertien zelf. Na afloop is er voor statenleden en genodigden gelegenheid tot ken nismaking en aanbieding van geluk wensen in de ontvangstruimten van het Statencomplex. De aandacht wordt erop gevestigd, dat de bezoekers van statenvergadering en ontvangst vanaf 2 uur hun auto's op het Abdijplein kunnen parkeren. Op zaterdag 18 januari des middags van 4 tot 6 uur zal, tijdens een door het provinciaal bestuur te organiseren receptie in de Statenzaal, de Zeeuwse bevoking in de gelegenheid worden gesteld kennis te maken met de nieuwe Commissaris en zijn vrouw. Deze ont vangst geldt tevens als Nieuwjaars- ■receptie. Op deze middag zal, vanaf half 4, ^>p het Abdijplein kunnen worden geparkeerd. door zijn de activiteiten in de Thoolse vestiging verminderd. Tien per soneelsleden zijn overgeplaatst. Deze hebben hun positie kunnen verbeteren en zullen langzamerhand vermoedelijk allemaal in Gilze Rijen gaan wonen. Vanuit Tholen worden er nu nog 15 filialen van de Prijsslag bevoorrad' en vanuit Gilze Rijen 16. Heel even zijn er pogingen geweest om de magazijnen in Tholen uit te breiden, maar geografisch gezien lag dat toch wat moeilijk voor de Limburgse filialen van de Prijsslag. De aanvoerlijnen naar Roermond, Venlo e.d. waren vanuit Tholen te ver. Qua samenwerking met transportbedrijf D.C. Schot en zn. B.V. in Tholen - die alle artikelen van de Prijsslag vervoert, ook vanuit het nieuwe bedrijf in Gilze- Rijen - en het gemeentebestuur had het bedrijf in Tholen nog wel drie keer zo groot kunnen worden. Er waren goede relaties. Bij de Prijsslag Tholen werken nu nog 47 mensen, grotendeels hoofdzakelijk van het eiland Tholen en nog enkelen van Steenbergen, Nieuw-Vossemeer en Bergen op Zoom. Werknemers van het nieuwe bedrijf in Gilze-Rijen hebben eerst stage gelopen in de Thoolse magazijnen voordat ze hun splin ternieuw gebouw betrokken. Vanuit Tholen worden nu nog heel Zeeland en een stukje West-Brabant van de Prijsslag-filialen bevoorraad. De verwachtingen die de internationale banket combinatie/Nieuwkerk's "baftketfabriek/IBC Budelpack aan de Paasd ijk straat in Poortvliet voor 1974 had, konden niet worden gerealiseerd. De belangrijkste oorzaak daarvan is de zeer belangrijke prijsverhoging voor met name verpakkingsmateriaal en suiker. Dit heeft een ongunstige invloed gehad op vooral de export, waardoor de omzetten zijn achtergebleven. Door de verminderde produktie was het noodzakelijk het personeelsbestand in te krimpen en het twee ploegen systeem aan te passen. Het is erg moeilijk voor 1975 een prognose te geven. Tal van onzekere factoren die voornamelijk op het kostenpatroon betrekking hebben, verhinderen dit. Omdat de afzet van de onderneming voor een belangrijk deel voor export is bestemd, is het van het grootste belang dat de internationle concurrentiepositie van Nederland niet verder terugloopt. Een noodzakelijke voorwaarde daartoe is een verlichting van de bedrijfslasten en een beheersing van de loonfactor, aldus de verwachting van IBC/Nieuwkerk in Poortvliet. Behalve Sanbella foundations in Sint- Annaland hebben de timmerfabriek de Pluumpot uit Sint-Maartensdijk, in stallatiebedrijf J. van Dijk in Tholen en het aardappelkoelhuis in Sint-Annaland ook werktijdverkorting gekregen. Timmerfabriek De Pluumpot maakte hier geen gebruik meer van omdat tussen de tijd dat het verzoek was inge diend en de vergunning kwam, het aantal opdrachten weer toegenomen was. Volgens gegevens van de stichting Zeeland werkt vijftien procent van de vrouwelijke bevolking in onze provincie in een beroep (buiten de eigen huishouding)-. In heel Nederland was dat achttien procent. Dit verschil wordt veroorzaakt door o.a. het hogere percentage bejaarden in Zeeland.. Vrouwen werkzaam in een beroep komen in Zeeland in procenten van het totaal aantal vrouwen het meest voor in o.a. de regio Tholen en relatief het minst in o.a. de regio Sint-Philipsland. Het onderhoud van de provinciale wegen op Tholen en Sint-Philipsland is voor dit jaar gegund aan aannemings bedrijf De Vries B.V. uit Werkendam. Hij was de laagste inschrijver met 139.000 gulden exclusief BTW. Vorig jaar had hij dit werk ook al, hoewel straatmakersbedrijf Adr. Goedege- buure uit Sint-Annaland en Maaibedrijf Gebr. Schelten uit Steenbergen in de praktijk de meeste werkzaanheden uit voerden. Tweede inschrijver was Aug. van Dijck- Petit B.V. uit Bergen op Zoom voor 142.000 gulden, derde Joh. van Vossen en Zonen uit Sint-Annaland voor 143.600 gulden, vierde aannemings maatschappij P. Vermeer B.V. uit Hoofddorp voor 145.000 gulden, vijfde Adr. Goedegebuure uit Sint-Annaland voor 146.450 gulden, zesde aan nemingsbedrijf v/h G. Roest uit Fijnaart voor 147,500 gulden, zevende aannemingsbedrijf Quist B.V. te Schiedam voor 154.000 gulden. Overigens wordt 't onderhoud elk jaar minder omdat steeds meer kilometers provinciale weg op Tholen geasfalteerd worden. Dit jaar staat weer een stuk Javadijk Sint-Annaland op het asfalt programma. Het onderhoud dat aan besteed werd, omvat 2000 m2 straat werk in de Stoofstraat te Poortvliet, de Vierde Dijk in Sint-Maartensdijk en nog enkele verbeteringen van stukken Klinkerweg. De geregistreerde arbeidsreserve van mannen op het eiland Tholen steeg tijdens de maand december 1974 van 119 tot 205 mannen. Als oorzaken van deze toename kunnen worden vermeld: a. voortgaande vermindering van de werkgelegenheid in de bouwnijverheid en grondwerken; b. aflopend seizoen in de landbouw en aanverwante bedrijven; c. einde seizoen in de palingvisserij; d. door de verminderde vraag naar arbeidskrachten. In vergelijking met de overeenkomstige data van het vorig jaar is het aantal werk zoekenden aanzienlijk gestegen, terwijl de vraag naaar arbeidskrachten is gedaald. Onderstaand overzicht geeft de juiste situatie weer: Beroepsgroepen nov. 73 dec.73 nov.74 dec.74 Bouwnijverheid 6 7 18 37 Grondwerken 26 33 26 58 Kleding 8 7 Metaalnijverheid 4 7 10 14 Voeding en genotmiddelen 1 5 4 Landbouw 2 6 4 10 Handel 5 5 1 4 Niet varend verk.personeel 2 9 5 9 Kantoor-en onderwijzend pers. 2 3 9 10 Los arbeider 14 17 5 8 Minder-geschikten 10 13 10 16 Overige beroepsgroepen 10 15 18 28 Geregistreerde arbeidsreserve 82 115 119 205 Vraag 40 34 27 24 Bouwnijverheid en Grondwerken: Dor de voortgaande vermindering van de werkgelegenheid in deze sectoren nam het aanbod verder toe. De werkgelegenheid werd voorts nadelig beïnvloed door het uit blijven van gunningen en door de weersomstandigheden. Verscheidene werkzoe kenden waren vóór hun werkloosheid elders werkzaam. Door de verminderde activiteiten in de bouwnijverheid werd de werkgelegenheid in de boutverwerkende- en in de metaalindustrie eveneens nadelig beïnvloed. Het seizoen in de landbouw loopt ten einde. Door de grote regenval konden ver scheidene werkzaamheden nog niet worden verricht. Door de verminderde aanvoer van aardappelen en slapte in de handel waren ver scheidene handelaren genoodzaakt hun personeelsbezetting verder in te krimpen. De bemiddeling van kantoorpersoneel bleef stroef verlopen. De vraag is steeds zeer gering. VROUWEN Het aanbod van vrouwen steeg tijdens de verslagmaand van 37 tot 42. Het aanbod bevindt zich hoofdzakelijk in de sectoren: handel, kantoor, sociale- en geneeskun dige zorg en losse arbeidsters. De vraag naar vrouwen daalde van 16 tot 14 en richt zich o.a. op modinettes en in- paksters. In vergelijking met december 1973 daalde de vraag van 40 tot 16, terwijl het aanbod van vrouwen steeg van 22 tot 42. Al een paar jaar hebben we er bij het bevolkingsoverzicht op geattendeerd, dat in tabel 1 ook de verhuizingen binnen de gemeente zijn verwerkt. Dat betekent dat men er met de getallen per kern niet uitkomt (geboorte vestiging min overlijden vertrek) indien men er ook de verhuizingen binnen de gemeente niet bij betrekt. Wel kloppen de totaalcijfers van het eiland Tholen. Op het verschijnsel in tabel 1 werden we telefonisch geattendeerd, maar ook schriftelijk. Hij adresseerde zijn brief aan de teller en rekenaar van de Met de uitroeping van het jaar 1975 tot monumenten)aar zullen er zowel nationaal, provinciaal als plaatselijk aktiviteiten in dit kader plaatsvinden. Dit schrijven b en w aan de Thoolse raad en doen daarbij tegelijkertijd het voorstel een krediet te voteren van f 4500,- Aangegeven wordt ook, waarvoor men dat bedrag wil aan wenden. Ook in Tholen met ver schillende belangrijke monumenten, zullen aktiviteiten worden georganiseerd, waarvoor door een werkgroep voorbereidingen worden getroffen. Gedacht is onder meer om via een tentoonstelling de Thoolse monumenten nog eens extra in het licht te plaatsen. Voor een dergelijke tentoonstelling die hoofdzakelijk zal bestaan uit foto's, prenten en tekeningen zijn een aantal demontabele tentoonstellingsborden nodig, waarop het materiaal kan worden bevestigd. Dat zal een 3000,- vergen, terwijl voor afdekkingsmateriaal een 1500,- nodig zal zijn. Het gebruik van dit materiaal behoeft niet beperkt te worden tot het monumentenjaar 1975, maar kan ook daarna bij voorkomende exposities worden gebruikt. Denk bijvoorbeeld ook aan het streekmuseum. Aan de raad zal maandagavond worden gevraagd de 4500,- te willen voteren. Burgemester Van Boeijen, die ook zitting heeft in de provinciale werkgroep, nodigde vorige week een aantal inwoners uit tot een gesprek en het formeren van een plaatselijke werkgroep. Immers, Tholen mag zich verheugen in het bezit van tal van grote en kleine monumenten van historie en kunst, te vinden in en buiten alle Thoolse woonkernen met daarin als dominerende rol Tholen-stad. De werkgroep bestaat uit mevrouw J.M.Deurloo-van Broekhoven te Tholen, raadslid en bewoonster van een monumentaal huis, de heer J.J.Bevelander te Oud-Vossemeer die vooral belangstelling heeft voor de monumentale kerken, de heer P.A. Boot, directeur van gemeente werken, volledig op de hoogte met de monumentenlijst van deze gemeente, de heer W.J.van Diek eveneens te Tholen als vertegenwoordiger van de bibliotheken en daardoor in de gelegenheid via de bibliotheek het monumentenjaar extra aandacht te geven. Ir M.A.Geuze te Poortvliet, bestuurder van het Streekmuseum Tholen en Sint Philipsland en als zodanig vanzelfsprekend betrokken bij de historie. De heer G.Heijboer te Sint Annaiand voor de publiciteit. Wethouder A.J.Scherpenisse, eveneens te Sint Annaiand als wethouder van culturele zaken. De heer B.S.Tack te Sint Maartensdijk als ver tegenwoordiger en secretariaat streek VVV, de heer H.Venekamp te Tholen, onderwijs en lid van de provinciale culturele commissie, de heer L.A.Verhage te Poortvliet, volop bekend vanwege zijn inzet voor het behoud van (monumentale) molens. De heer J.P.B.Zuurdeeg te Tholen, de archivaris en in die functie vanzelfsprekend volledig op zijn plaats in een werkgroep Monumentenjaar 1975. Voorts was voor gewenste administratieve verwerking, c.q. correspondent de ambtenaar van afdeling II (algemene zaken) P. van der Vlies aanwezig. De gedachtenwisseling tijdens deze eerste bespreking leerde dat plannen zich waarschijnlijk zullen richten op een zowel mobiele provinciale- als een meer plaatselijk (monumenten) gerichte tentoonstelling. Aan een te ontwerpen monumentenroute door de gemeente (auto, fiets, wandeltocht) voor eigen inwoners en toeristen. Aan een schoolproject, eventueel te combineren met de jaarlijkse tekenwedstrijd die de commissie Thoolse Dagen organiseert. Het doen vervaardigen van een monumentengids, een ledenwerfaktie voor de Hollandse Molen en Heem schut. Aan een klank-dia serie, aan speciale carillonbespeling in het monumentenjaar, het aanbrengen van de zgn. monumentenbordjes op de in aanmerking komende gebouwen met korte toelichting, welke mogelijkheden bestaan voor oprichting molengilde en tenslotte regionale mogelijkheden tot bezichtiging van de gerestaureerde Thoolse Gasthuiskapel, waarvan een feestelijke opening in de tweede helft van het monumentenjaar mag worden verwacht. De werkgroep hoopt dat er van de zijde van de burgerij eveneens grote belangstelling zal zijn voor de aan wezige Thoolse historische waarden in het monumentenjaar 1975. Ongetwij feld zal de werkgroep de burgerij op de hoogte willen houden, als de plannen meer definitieve vorm krijgen, terwijl men graag openstaat voor verdere suggesties, die men zonder bezwaar kan doorgeven op de secretarie of aan de archivaris in Tholen. Eendrachtbode, Postbus 5, Sint An naiand. Met dank aan deze zo geïn teresseerde bevolkingslooppluizer beloven we er voortaan ieder jaar bij te zetten, dat tabel 1 en tabel 3 de oplossing van de puzzel geeft. Er zijn niet zoveel (heringedeelde) gemeenten zo bevoorrecht als de Thoolse inwoners, die hog jaarlijks per kern mogen weten hoe het reilde en zeilde. Dat betekent voor de betrokken ambtenaar wel meer werk (splitsing van geboorte, overlijden, vestiging, vertrek over de zeven kernen, inclusief ook nog de verhuizingen binnen deze gemeente), maar het is niet alleen voor de inwoners aantrekkelijk. Ook het gemeentebe stuur kan er zijn nut mee doen voor een juiste indruk van voor- of achteruitgang. Wel, dit nog even als aanvulling voor onze inzender-rekenwonder en de belofte dat we voortaan jaarlijks weer zullen attenderen op de noodzaak tabel 1 en 3 te combineren, niet voor het juiste geboorte- of sterftecijfer, maar wel voor dat van vestiging en vertrek. Anders zitten we jaarlijks met rekenwonders overhoop. Gelukkig constateerde ook hij een juist totaal. Wederkerig nog een goed 1975 en eveneens beterschap. Morgen installatie Zeeuwse com missaris der koningin. Rustige start van Thoolse raads- problematiek. Recreatieve ontwikkeling in com missie R.O. Nogmaals hoorzitting over "Kom" Poortvliet. Dodelijk verkeersongeval in het nog jonge jaar. Kamer van Koophandel wil meer aandacht schenken aan deze re gio. Zoals Jan Overeenkam in het oudejaarsnummer al profeteerde: ruim 200 werklozen. Jafri Tricotage in Sint Annaiand failliet. Uienprijs trekt wat aan, aardap pelprijs droevig. Stemmen van lezers over am bulance Rode Kruis. Marien van Prooljen oogstte lauweren. Smerdiek won eerste degradatie- slag. Ook in onze regio balansoprui ming. VADER CATS: ft IS WONDER, ZO HU VRIENDEN HEEFT, DIE ALTUD NEEMT EN NIM MER GEEFT. Dit nummer bestaat uit 14 pagina's. Bij een ongeluk met een tractor aan de Veerweg in Tholen is een oor van landbouwer B. Kot afgerukt. Na behandeling in Lievensberg te Bergen op Zoom is hij naar het Dijkzicht Ziekenhuis in Rotterdam overgebracht om via plastische chirurgie een nieuw oor aan te brengen. Het ongeluk gebeurde dinsdagmiddag rond half vier bij het ploegen. Vermoedelijk is de koppeling gebroken, waardoor de tractor vooruit de sloot inreed. Het zoontje van dhr. Kot, dat geen ver wondingen opliep, bleef zitten, maar de bestuurder zelf sprong van de tractor. Doordat de trekker kantelde, kreeg dhr. Kot het motorblok op zijn buik. Met zijn hoofd kwam hij op het linker achterwiel en aangezien dit bleef draaien, werd zijn oor eraf gemaald. Dhr. Kot heeft niets gebroken. Zijn zoon zorgde voor hulp. Het veilingseizoen voor de gladiolen zal langer duren dan normaal omdat de werkzaamheden en daardoor ook de aanvoer zeer zijn vertraagd. De prijzen op de Coöp. Veiling H.B.G. in Lisse liggen aanzienlijk hoger dan vorig jaar. Vooral de soorten Tequendama, Sans Souci en Spie and Span vormen de uit schieters. Een oplopende tendens vertoont ook de vrije bloemenveiling. Bij de tulpen waren het vooral de populaire Apeldoorns die voor goede prijzen weg gingen. Bij de Chrysanten wordt een verbreding van het aangevoerde assortiment verwacht.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1975 | | pagina 1