Smerdiek wil meer variatie in woningbouw Nog maar een rukje in 1974 MC delta Een nieuwjaarsgroet in de Eendrachtbode is voldoende en afdoende Thoolse gemeenteraad voltooide ronde in Sint-Maartensdijk Piet en de semi-profs Donderdag 5 december 1974 EENDRACHTBODE 5 Parkeerproblemen Voetbalvereniging Verhuur Haestinge Meer gevarieerde bouw Over de Provincialeweg Tweede gymnastieklokaal Onderhoud voortuinen Brief van de kerken Stichting Beter Wonen Onderhoud begraafplaats Inschakeling aannemers Mgiik i Brigadier Restauratie Marktpanden reinigt goedkoop zie maar kostuum4,25 mantel4,25 pantalon2,10 rok 2,10 japon2,80 en nog goed ook probeer maar Tholen Stoofstraat 12 1 kolom 20 mm 4,50 b 1 kolom 30 mm 6,-- 2 kolom 80 mm 30,- Voorspoedig 1975 toegewenst door Firma Scherpenisse-Stavenisse De laatste hoorzitting van de Thoolse gemeenteraad heeft een groot aantal vragen en wensen opgeleverd, zoals we vorige week reeds In het kort melden. "Het zyn de kleine dingen die het doen en die z{jn niet In het minst belangrijk:", zei burgemeester J.E. van Boeyen. Deze uitspraak kwam in het verslag van vorige week niet goed over omdat het woordje "niet" was weggevallen. Het SGP-raadslid J.C. Bevelander was verhinderd deze avond in Haestlnge te Sint-Maartendyk by te komen. De eerste vragen kwamen over water overlast in de omgeving van de Viermei- straat. Er zat iets verstopt, wat door de gemeentewerken doorgestoken is, maar het euvel is blijkbaar niet afdoende ver holpen. Dhr. de Viet zei dat hij er al zeven jaar aan de Hogeweg mee tobt. Hij weet de overlast aan de uitbreiding van het dorp sinds 1967. Het is een ver schrikkelijke toestand en de mensen klagen steen en been. Wethouder L.J. Koopman antwoordde dat het rioleringsplan Viermeistraat besteks- klaar is. Het kost een geweldige schuit geld, maar voor de zomer volgend jaar zou het werk klaar moeten zijn. Dhr. Bout pleitte voor verharding van 1 km. weg in de Noordpolder onderaan de tiijk. Veel vissers en toeristen maken ge bruik van deze doodlopende weg, die eigendom van het Waterschap is. Dhr. Bout drong er op aan in samenwerking met de VVV op verbetering aan te dringen. Wethouder C.J. Moerland vermoedde dat het toch wel een kostbare zaak zal worden. De weg is destijds niet verhard omdat deze niet voor ontsluiting van land bestemd is. Dhr. Bout wees verder op de parkeerplaats in de Hogeweg, die duur van aanleg was vanwege de aankoop van schuren van de Gebr. Koopman, maar niet gebruikt wordt. Wethouder Koopman zei dat er borden geplaatst kunnen worden of als dat niet helpt, gele banden langs de Hogeweg. Dhr. Bout kreeg tenslotte een positief antwoord op zijn verzoek om een lichtmast tussen Sint Maartensdijk en Scherpenisse. Mevr. Breure signaleerde parkeer problemen op de Molendijk voor dr. v.d. Bel. Aan weerszijden worden er :auto's geparkeerd en dat is erg gevaarlijk omdat je ze vanaf de haven niet kunt zien, maar er'wel plotseling bij bent. De burgemeester had het zelf ook al een paar keer geconstateerd. Hij zei te over wegen aan één kant een parkeerverbod in te stellen, want er is een parkeer- strook. Dhr. Nelisse wees op het parkeren van vrachtwagens in de bebouwde kom. Sommigen ergeren zich er bont en blauw aan. 's ochtends vroeg staan ze een kwartier te ronken, waardoor de kinderen wakker worden en de stank hinderlijk is. Dhr. A.L.Hage en J. de Bres vulden aan dat met name in de Bloemenlaan vrachtwagens hinder opleveren. De burgemeester zei dat het in alle kernen een probleem is. Behalve de overlast is het ook schadelijk voor de straten, maar aan de andere kant zijn vrachtwagens belangrijk voor de Thoolse economie. Vrachtwagenchauffeurs kunnen verzocht worden zo min mogelijk overlast te veroorzaken, ook in de Nijverheidsweg. Anders moet het eventueel afgedwongen worden. Elk bedrijf zou zijn vrachtwagens feitelijk op eigen grond moeten stallen, vond de burgemeester. Voorzitter A.L.Hage van de voetbal vereniging Smerdiek dankte in t bijzonder wethouder van sportzaken Moerland voor de zeer plezierige samenwerking en was ingenomen met de subsidie voor de nieuwe verplichting in 1975. "We zijn weer een heel eind op de goede weg, hoewel het seizoen 74/75 verschrikkelijk duur is om de eindjes aan elkaar te knopen. Voor het eerst hebben we een officiële trainer aangetrokken en we moeten nu voor het eerst in ons bestaan met schuld werken. We moeten een geldlening hebben om de subsidie tot volgend jaar te overlappen. De kabels van de oude verlichting zijn doorgesneden, wat ook 550 gulden schade betekende. Kan de gemeente dat vergoeden/"informeerde dhr. Hage". "Dat gaat niet, dat is schade aangebracht door derden. Met een beetje schuld werken is nooit zo erg. WHS heeft ook moeten lenen voor de kantinebouw, maar voetbalt er niet minder om. Overigens staan we zeer welwillend tegenover uw plannen", zei de burgemeester. Voorzitter Hage wierp tegen dat WHS via de kantine een bron van inkomsten heeft. Smerdiek heeft Haestinge wel, maar het is zo ontzaggelijk jammer dat we in dit mooie gebouw zo moeilijk binnen komen. Het probleem ligt bij de Stichting Gemeenschap. Het is al in den treure besproken, aldus dhr. Hage. Ook de heren v.d. Putten en de Bres hadden klachten over de verhuur van Haestinge. Eerdere toezeggingen werden later onga daan gemaakt, o.a. voor een bruiloft. De vereniging Jeugdwerk had vanwege de huur van een film daardoor 170 gulden schade. Gemeentesecretaris T.C. Benou, bestuurslid van de Stichting Gemeenschap Sint-Maartensdijk, zei dat de stichting gevormd wordt door de plaatselijke verenigingen. Hun vertegenwoordigers beslissen bij meerderheid. Wie niet content is, moet zorgen dat hij op de jaarvergadering is, aldus dhr. Benou. Wat de voetbalvereniging aangaat, kon wethouder Moerland zich goed voorstellen dat Smerdiek zich aan de kantines van de andere verenigingen spiegelt. Hij gunde Smerdiek ook een kantine en zei te overwegen nu eventueel de huur van de foyer van Haestinge te subsidiëren. Voorzitter Hage achtte een eigen kantine moeilijk gezien de aanwezigheid van Haestinge. Dat zou dubbele kosten betekenen. Dhr. Hage kondigde wel aan dat Smerdiek na de veldverlichting een bestuurskamer naast het sportveld wil bouwen. Daarvoor zal men nog wel bij de gemeente aankloppen. De twee sportvelden zijn slecht en gaan per week achteruit ze laten het grondwater niet door. Misschien is er gips te gebruiken, dacht de voorzitter van Smerdiek. Bestuurslid De Viet voegde er aan toe dat er teveel wedstrijden afgelast moeten worden. Hier staan er plassen, terwijl WHS gewoon voetbalt. Wethouder Moerland zag op het ogenblik weinig mogelijkheden tot verbetering. Dhr.W.J.J.Brevet bracht naar voren dat er in Sint Maartensdijk sinds 1966 veel gebouwd is, maar veel monotoon, niet veel gevarieerd zoals in Tholen. "U hebt helemaal gelijk" zei de burgemeester. "Er is veel op produktie gebouwd en dat heeft een stuk rationalisatie en eenvormigheid met zich meegebracht. De afwisseling wordt voor een deel bewerkstelligd door particuliere bouw en dat mis je node in Sint-Maartensdijk. Dat zit in Tholen gunstiger. We zijn er erg op uit in de toekomst andere typen huizen te bouwen. Z of L vormige woningen in plaats van een huis met een doorzonkamer. Dat alles binnen aan vaardbare huren. De woningstichting doet z'n best hoe het anders kan. Daar voor is men steeds op pad. Rijenbouw zou afgewisseld moeten worden door vrijstaande en twee aaneen gebouwde woningen. Aannemer Muller-Franke heeft hier in Sint Maartensdijk wat gedaan aan de broodnodige variatie, maar dat zou op veel grotere schaal moeten gebeuren. We proberen in de nieuwe bestemmingsplannen ruimte voor die mogelijkheden te reserveren, maar particulieren moeten het invullen. We zijn aangewezen op een hele smalle marge van architecten die woningwet woningen bouwen. Het produktie- bouwen wordt nu echter vervangen door het kwaliteitsbouwen. Dhr. Brevet vroeg zich af, of de woning behoefte in Sint-Maartensdijk werkelijk zo groot is. Er staan er in de Bloemenlaan nog 2 4 3 leeg, terwijl er weer al een nieuw project begonnen is. De burgemeester zei dat men in Sint- Maartensdijk nog geen leegstand heeft gehad. De vraag wordt versterkt door de wisseling van werknemers bij de plaatselijke industrieën. Degenen die elders gaan werken, blijven toch hier wonen. Degenen die trouwen of werk in de gemeente Tholen hebben, komen als eerst voor huizen in aanmerking. Als er dan nog over zijn, ook mensen van buiten. Dhr. A. van Gurp sloot zich aan bij de opmerkingen van Dhr. Brevet. Hij vond dat veel particulier initiatief naar of over de brug gejaagd is omdat een plan ontbrak maar men bouwtechnisch zijn lusten kon botvieren. Dat plan ontbreekt nog steeds, met het grote effect voor kader, middenstand, verenigings- en bedrijfsleven. Je wordt er een beetje moedeloos van, zei dhr. Van Gurp. De burgemeester antwoordde dat Dalempolder in Tholen heel gevarieerd is, maar dat in Sint-Maartensdijk de mogelijkheden wat minder gunstig zijn. Er zijn plannen om aan de noordkant van de Provincialeweg een nieuw bestemmingsplan op te zetten. Vanwege de doorgaande weg, liggen we daarover nog steeds in gevecht met de provincie. Het is een hard en langdurig gevecht. Die slag hopen we te winnen en ik ben niet pessimistisch. Ik koester nog een beetje hoop dat we het zullen redden, t Gaat om een principieel punt over de provincialeweg of niet. Binnen nu en enige maanden beslist de provincie erover. Dhr. Th.W.Moerland vroeg waarom er in plan Zuidhoek niet meer kansen voor particuliere bouw worden gegeven. Er zijn maar 12 halfvrijstaande woningen gepland. Bungalowbouw is helemaal niet meer mogelijk. De burgemeester zei dat, als er sprake is van particuliere initiatieven, het bestemmingsplan als nog gewijzigd kan worden. Van bouwplannen in deze richting is echter nog weinig gebleken. Dhr. Brevet informeerde naar de bouw van het zevende lokaal yoor de o.l.s. de Rieburch. Wethouder A.J.Scherpenisse antwoordde dat de toestemming voor de openbare kleuterschool er is. Her is nu wachten op de goedkeuring voor de chr. kleuterschool en dan voor het zevende lokaal van de o.l.s. De aannemer wil ze alle drie tegelijk bouwen. Schoolhoofd Brevet wees ook op het tekort aan gymnastiekaccomodatie. De burgemeester erkende dat er zowel in Tholen als in Sint-Maartensdijk een tekort is aan een gymzaal. De basis voor de exploitatie van Haesinge is echter de vergoeding voor het gymonderwijs. Niettemin is een tweede gymzaal zeer wenselijk. De beste kansen liggen primair voor de L.T.S., aldus de burgemeester. Eén der aanwezige dames informeerde naar het motief om de voortuinen als woningstichting zelf te onderhouden. Is dat zoms vanwege een stuk werkge legenheid voor de gemeentewerken of om het de bewoners gemakkelijk te maken. Het is in elk geval ook een stukje monotomie, aldus de spreekster. "Dit punt is een oude strijdvraag", zei de burgemeester. "Met het collectieve onderhoud van de voortuinen schep je de mogelijkheid om een visieel zo wijds mogelijke situatie te scheppen. Anders wordt het erf zowel naar de buren als de weg sterk afgescheiden met hagen en afrasteringen in allerlei soorten en mate. Dat werkt verengend. Zo is de Jan van Blois-straat in Tholen erg smal, maar de Machteld van Gelrestraat doet veel minder opgesloten aan. Nadelen zijn een stukje monotomie en verlies van een stukje individualiteit. Er zijn in de woningstichting en in de raad twee stromingen over dit punt, aldus de burgemeester. Namens de Hervormde Gemeente, Oud Geref. Gem. en Oud Geref. Kerk zei dhr. J.C.Oudesluijs het een genoegen te vinden dat deze hoorzitting er was. "Gelukkig is het geen forceren van de moderne inspraak. Wij verzoeken u bij deze gelegenheid waar mogelijk de zondagsrust te bevorderen in 'bijzonder bij het zwembad Haestinge. De kermis doet ons pijn. Het is een ongeoorloofde uitwas, waarbij de jeugd zich uitleeft in losbandigheid We vragen om beperking, ja afschaffing van de kermis. Wij verzoeken u ook de sluiting van de café's zo te stellen, dat de zondagsrust niet wordt gestoord. Vanuit de gebondenheid aan Gods Woord steunen wij uw ambt en dragen wij het gemeentebestuur in onze gebeden op. U hebt een moeilijke, maar verheven 'laak", aldus dhr. Oudesluijs. De burgemeester zei het erg te waarderen dat de kerken belangstelling toonden op de hoorzittingen. De brief van de gezamelijke Smerdiekse kerken nam hij in ontvangst van dhr. Oudesluijs. Dhr. de Bres, die vond dat de fietspaden maar stiefmoederlijk bedeeld zijn op Tholen, wilde weten hoe het eigenlijk zit met de wethouder van volkshuisvesting Koopman en de woningstichting. Wethouder Moerland zei dat het voorzitterschap van Beter Wonen min of meer een privé hobby is. "Daar rol je op een bepaald moment in. Het heeft niks met de portefeuille volkshuis vesting te maken. Het is juist gezond dat de voorzitter van Beter Wonen geen wethouder van volkshuisvesting is. Het is geen zaak van één persoon. De woningtoewijzing doen we samen. Dat loopt wel goed, dacht ik. Van iedere kerk zijn er normaal twee bestuursleden. Bfeter wonen staan eigenlijk vrij van de gemeente, maar de administratie en het onderhoud van onze 1500 huizen is ondergebracht bij de gemeente. Zo zitten we nogal dicht aan de gemeente vast, aldus dhr. Moerland. Wethouder van volkshuisvesting Koopman zei totaal niets in de brengen te hebben over huizen van Beter Wonen. Wel heeft hij wat over de verdeling te zeggen. Dat is mooi, want de woningstichting is dat niet verplicht. De burgemeester zei dat wethouder Koopman namens het gemeentbestuur een zekere relatie onderhoudt met Beter Wonen. Er is regelmatig overleg en de gedachten van de gemeenteraad worden overgebracht. Het is mijnheer Moerland die voorzitter van Beter Wonen is en ook "toevallig" wethouder is. Dhr. Franke bracht het onderhoud van de begraafplaatsen onder de aandacht. Dat gebeurt nu door personeel van de Betho. Is dat niet een zeer dure zaak voor de gemeente? Het maaiwerk wordt nog voor 80% door de gemeente verricht. Bovendien moet de Betho een sproeimachine uit Goes laten komen, terwijl de gemeente er zelf een heeft. Verder zijn er bezwaren dat de Betho- mensen te zware arbeid verrichten. De begraafplaatsen liggen er overigens prima bij", aldus dhr. Franke. De wethouder van sociale zaken Moerland antwoordde dat de gemeente de minder validen zelf niet meer aan het werk mag hebben. Daarvoor is deskundige en medische begeleiding nodig. Voor de nieuwe begraafplaats in Sint-Maartensdijk is nu ook bij een particulier bedrijf prijs opgevraagd voor het onderhoudswerk. Vervolgens werd nog gepleit voor verbetering van de Oostsingel met aanleg van parkeerstroken en de onoverzichtelijke splitsing Onder de linden/Bloemenlaan. Mogelijk is er een voorrangskruising van te maken. Dhr. v.d. Putten wilde het postkantoor al om half vijf open in plaats van om vijf uur omdat om half zes de postauto komt. Wethouder Scherpenisse wees op de onmogelijkheid aangezien er een landelijke postregeling is met aansluiting of treinen e.o. "U kunt overigens naar minister Westerterp gaan die houdt toch alles open", merkte wethouder Scherpenisse adrem op. Dhr. v.d. Putten had nog niets gehoord van het verzoek van de vereniging Jeugdwerk op Koninginnedag een kermis te mogen houden in samen werking met andere verenigingen. B. en w. zullen dat bekijken. Dhr. Muller vroeg of de plaatselijke aannemers ook ingeschakeld kunnen worden voor het onderhoud van gemeentelijke gebouwen en huizen van de Woningstichting. Hij dacht daarbij aan een toewijzing per kern. Voorzitter Moerland antwoordde dat plaatselijke aannemers wel opdrachten geaccepteerd hebben, maar ze werden vergeten of anderen gingen voor De gemeente en de woningstichting liet men wachten. De twee technische ambtenaren kregen veel klachten over te laat uitgevoerde reparaties. Om daar paal en perk aan te stellen is aan drie aannemers gevraagd de 1500 huizen van Beter wonen te onderhouden onder de voorwaarde, dat alle klachten binnen een week aangevat moeten zijn. Dat loopt heel goed. i De brave en oersterke knecht van de firma Comestiblo en Co ging nu weer ijverig aan de slag en nam wederom twee vaten op zijn nek. Doch ditmaal waren het toevalligerwijze juist de vaten, waarin Piet en Karei zich verborgen hadden. Vervolgens wandelde de reus met de twee vaten rustigjes het pakhuis in om daar een oude trap te gaan beklimmen. En of men het nu wil geloven of nietde man was zó gruwelijk sterk, dat - ie niet eens merkte, dat-ie nu een paar volle in plaats van lege vaten op rijn nek had. Met een bons zette hij ze op zolder neer, hetgeen een hele opluchting betekende voor de twee verstekelingen, want zij voelden zich helemaal niet zo op hun gemak in die vaten. De vaten hadden vroeger namelijk gediend voor het verpakken en vervoeren van stroop en dan weten we het wel. Het was dan misschien wel lekker zoet in zo'n vat, maar het _was er erg kleverig ook en dat is beslist minder prettig. -„Jasses! Ik kleef helemaal!" viel brigadier Piet uit, toen hij uit het vat gekropen was. -„Ik ben d'r geen haorke beter aan toe!" zei Karei. „Maar ja, laot we die kleverigheid maor laten veur wat het is en laot we d'r maar weer gauw vandeur gaon! Als we eenmaal veiliger oorden hebben bereikt, kunnen we ons altijd nog wel schoonmaken!" -„Daar hebje gelijk in", zei brigadier Piet, die toch bezig was zich zoveel mogelijk van de ,taai aanhangende stroopdraden te ontdoen. "Kom mee, dan lopen we deze pakhuiszolder over. Daar aan de andere kant hangt een takeltouw. Misschien kunnen we daarlangs naar beneden komen. Dan staan we weer op straat. De kust is vrij ook, geloof ik. Volg me. Karei!" - Zo gezegd, zo gedaan. Brigadier Piet greep het takeltouw en slingerde zich als een aap naar buiten. En toen begon de afdaling naar de begane grond... We krijgen ontzettend weinig klachten over het uitblijven van reparaties. Met 20 aannemers is het een onbegonnen zaak. Iedereen die ambitie, personeel en materieel heeft, krijgt overigens een beurt. Deze regeling loopt tot juli en daarna kunnen we andere aannemers een kans geven, aldus dhr. Moerland. Wethouder Koopman wist te vertellen dat een schildersopdracht VA jaar lang bleef liggen. Dat was niet het enige geval, dus dat kon niet langer. Raadslid P. van Schetssen wilde de suggestie van aannemer Muller om per kern een onderhoudsbedrijf in te schakelen, beslist steunen. Ook raadslid M. van Damme vond een betere spreiding nodig. Hij vermoedde dat de drie aannemers uit Tholen die nu het gehele eiland bedienen duurder zullen werken. Wethouder Moerland noemde het ondoenbaar alle klachten te verspreiden over verschillende aannemers. Bovendien is er dikwijls voor één karwei zowel een timmerman en een metselaar nodig, zodat er in sommige kernen zelfs twee aannemers ingeschakeld moeten worden. Daar hebben we al een hoop ellende mee beleefd, zei wethouder Moerland. Schilder J. de Rijke vond toch dat de bedrijven van het eiland meer gelegen heid voor werk bij de gemeente en woningstichting dienen te krijgen. De burgemeester zei dat er aan de nieuwe openbare school in Stavenisse door veel bedrijven van het eiland gewerkt is. Wethouder Moerland vulde aan dat elk jaar 400 huizen van Beter Wonen verdeeld in 8 of 10 objecten geschilderd worden. Alle Thoolse schilders krijgen daarvoor een uitnodiging. Wie ons in de steek laat, wordt een jaar uitgesloten van deelname, aldus dhr. Moerland. De vereniging jeugdwerk pleitte voor het laten staan van de oude kleuterschool en verzocht nu om subsidie voor huur van Haestinge. Wethouder Moerland zei bereid te zijn tot een gesprek over deze zaak. Dhr. B.S.Tack informeerde naar de reconstructieplannen van de Markt en kreeg de toezegging dat tijdig met de bewoners overleg gepleegd zal worden. Het werk staat echter niet op de lijst voor 1975. De burgemeester zat meer te springen om om de twee panden naast de Rabobank te restaureren. Hij hoopte dat in het monumentenjaar 1975 met veler krachtsinspanning te realiseren. Dhr. H. Zwikker wees op de 5000 6000 extra inwoners van Tholen in de zomermaanden en pleitte voor uitvoering van de recreatieplannen. Hij vond dat het nu overal blijft steken. De burgemeester antwoordde dat binnenkort het plan Gorishoek ter tafel komt. Belangrijk voor de Thoolse recreatieplannen is, hoe de comparti- dry-cleaning advertentie IM mentering van de Oosterschelde zal uitvallen. Dhr. Nelisse signaleerde tenslotte nog, dat op de Hogeweg een klein bommetje was ontploft de sloper had bij een half afgebroken huis de benen genomen naar een volgend project. De sloper moeten we van tijd tot tijd eens achter de broek zitten, zei de burgemeester. Daarmee was de laatste hoorzitting van de Thoolse gemeenteraad ten einde. B en W krijgen nu over de vragen in de zeven kernen advies van de ambtenaren en zullen dan met een antwoord komen, dat openbaar wordt gemaakt. Als Sinterklaas zijn biezen pakt, is het jaar nog veel sneller om, dan de daaraan voorafgaande weken. Het is voor onze krant meteen tijd de voorbereidingen te treffen voor kerst- en oudejaars- nummer. Vooral dat laatste moet in vrijwel dezelfde dagen als het kerstnummer worden gefabriceerd. Om u vast op de hoogte te brengen: onze krant verschijnt: donderdag 19 december (kerstnummer) maandag 30 december (oudejaarsnummer). De laatste uitgave van 1974 moet al op 24 december in de vorm zitten. Daartoe vragen we de nodige medewerking van correspondent en adverteerder. 100 naamkaartjes kosten 45,--. Dat is een prijs, die men zich nog maar enkele jaren geleden niet kon voorstel len. Daaruit blijkt hoezeer de gulden in waarde daalde. Hoe hoog de lonen en prijzen zijn opgeschroefd. Het blijft niet bij die 45,-, want op elk naamkaartje of visitekaartje, zoals dat ook wel wordt genoemd, dat men verstuurd, moet ook nog een postzegel van 0,30 geplakt worden. Dat ene kaartje gaat dus 0,75 kosten. In vergelijking daarmee kan niemand adverteren duur noemen. De Eendrachtbode plaatst Uw visitekaartje voor nog geen tiende cent. Rekent U zelf maar uit: 5100 keer Uw advertentie voor f 4,50. Inderdaad is dat geen winst gevende krant, maar de Eendrachtbode traditie vergt in het Oudejaarsnummer de familie- en vriendenband, zoals dat 30 jaar zo is gegroeid en geweest. Alleen kan bij een zo laag tarief geen afzonder lijke nota worden geschreven. We vragen U daarom bij opgave van Uw nieuwjaarsadvertentie aan onze bezorgers direct een giro- of bank cheque te willen afgeven of (desgewenst tegen kwitantie) contant te betalen. Bij het op rekening later overmaken moet er wel een gulden administratiekosten bij.Geef aan onze bezorgers, die komende dagen mogelijk ook bij U langs komen de gewenste advertentie volgens onderstaande voorbeelden meteen op. Als U binnen een week niemand zag, doe het dan schriftelijk aan Eendrachtbode - Postbus 5 - Sint Annaland. DE NIEUWJAARSWENSEN MOETEN WIJ UITERLIJK 14 de cember op de drukkerij hebben. Niet aarzelen, maar doen. Voordeliger kan het niet, want Uw nieuwjaarsgroet komt 30 december in duizenden gezinnen in en buiten de streek Tholen en Sint Philipsland. Onze bezorgadressen zijn: Tholen: Lindenberg - Maria van Vlaanderenstraat 5 - tel. 654. Poortvliet: Hoogerbrugge - Hogeweg 4 - tel. 338. Scherpenisse: Jasperse - Hoge Markt 33 - tel. 738. Sint Maartensdyk: Lindhout - Westvest 12. Stavenisse: De Vos - Molendyk 24 - tel. 405. Sint Annaland: Aamoudse - Hoender- weg 68 - tel. 530. Oud Vossemeer: Aamoudse Schoolstraat of Cornells Frankenstraat. Sint Philipsland: Den Braber Voorstraat 17 - tel. 578. Anna Jacobapolder: Nelisse - Langeweg 24 - tel. 405. Bergen op Zoom: Janse - Geysendorfer- laan 13 - Hoogerheide, tel. 01646 - 2122. 'Voorbeelden: C. PIETERSE J. PIETERSEHENDRIKSE Beatrixstraat 10 g.n. Tholen Familie PIETERSE—HENDRIKSE wenst familie, vrienden en bekenden een voorspoedig 1975 toe. Slagerstraat 14 Poortvliet r Ook dan weer tot uw dienst Wijnstraat 12 Sint Philipsland

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1974 | | pagina 5