Plaatselijk nieuws GELUK voWw pQQRmiEr\^p\rt**HPX** IHEIWIT PREDIKBEURTEN *WM JACOBAPO THOLEN fë/CHIESSER (2pq P0LLIE& ZOON OUD- VOSSEMEER SINT-ANNALAND STAVENISSE SINT MAARTENSDIJK POORTVLIET SINT-PHILIPSLAND PAK EVEN UW ZAKBOEKJE Vogelvreugd exposeerde in Sint-Annaland EENDRACHTBODE Donderdag 5 december 1974 E sint maartensdijk J. H. Oosterloo bij N.C.V.B. Twee botsingen op een middag Renovatie Venkelstraat Damclub de Eendracht Biljartcompetitie Laat POLLIE het doen!! Amigos trekt team terug uit competitie Winkelaktie succes Materiële schade Sinterklaasviering Prijzen Eendrachtrijders Velocitas tweede Schaakexamens Biljarten Verkiezing notabelen Levendige eindtrekking winkelweek Donderdagavond, 5 december, is de bibliotheek GESLOTEN Contactavond O.LS. Enorme drukte in Haestinge Aan de inwoners van Sint Maartensdijk Ouderavond LT.S. Bejaardenmiddag Actrice op toernee Nieuwe Voorstraat Landbouwhulp uit Veenendaal Subsidie Groene Kruis Bouw- en Woningtoezicht Hondenbelasting Weer verlies D.S.V.F. gebouw, öüdgerefT gemeente oud geref-gemeente ned. herv. kerk geref. gemeente geref. kerk _Sr SINT. itt De NCVB had op de maandelijkse vergadering Jan H.Oosterloo op bezoek, kunstrecencent van de Sijthoff pers, romanschrijver en journalist. Het was echt een avond die er uitsprong. Dhr. Oosterloo had zijn lezing in drie thema's verdeeld. Hij vertelde over de eerste pogingen als schooljongen om tot schrijven te komen en over het journalist zijn met daaraan verbonden de ontmoetingen met belangrijke personen. Hij ging ook in op het leven in al z'n facetten. Tot slot las dhr. Oosterloo voor uit eigen werk, waarna de vragen loskwamen. In de meditatie werd de nadruk gelegd op het „grote nieuws": De vernieuwing van ons wezen-door de verzoening met de Here Jezus Christus. De kerstviering van de NCVB is woensdag 18 december in De Wingerd. Op 11 december geen zuigelingenbureau in het Groene Kruisgebouw. Wel op 18 december. Advertentie IM Dubbele pech had C.S. vrijdagna middag, om drie uur verleende hij geen voorrang aan A.C.G. uit Stavenisse op de kruising kon. Julianastraat /Simon Lindhoutstraat. Beide auto's werden aanzienlijk beschadigd. Toen C.S. rond 5 uur met een andere; auto dezelfde kruising naderde, kreeg hij geen voorrang van K.v.d. A. de schade was hierbij eveneens behoorlijk groot. Op de ten Ankerweg vloog zaterdag middag P. van D. uit de bocht. Hij kwam met zijn auto in de sloot terecht. Met een tractor werd het beschadigde voertuig eruit gehaald. Op de kettingdijk raakte zondagmiddag een auto in brand. De met stil alarm gewaarschuwde brandweer was snel ter plaatse en slaagde erin met schuimblussers de vlammen meester te worden. Daarna werd de auto van dhr. van Peer uit Dongen naar de provinciileweg gesleept oni de wagen met water af te blussen. De inzittenden kwamen met de schrik vrij. De oorzaak is vermoedelijk de bedrading. Nog steeds is er niets bekend over de renovatie(vernieuwbouw) van de huizen in de Venkelstraat. De raad besloot destijds met deze woningen een proef te nemen om ze als onderdeel van het be stemmingsplan stadskern Oost voor de sloop te kunnen sparen. B en W hebben nu nog informatie uit Middelburg nodig. De burgemeester zei dat in de commissie ruimtelijke ordening op vragen van mevr. J.M. Deurloo- van Broekhoven (KVP). Zij had gehoord dat bewoners van de rechterzijde van de Venkelstraat een brief aan B en W hebben geschreven over de renovatie. Mevr. Deurloo werd gelijk benoemd tot secretaresse van de commissie r.o. Markt Tholen Tél. 575 advertentie 1M Uitslagen van de jeugdspelers van de Thoolse Damclub"De Eendracht" te Tholen 20 oktober 1974. 1. H. Geluk R. Guerido 0-2. 2. J.W. Hage J. Nagtegaal 0-2. 3. J.Quist P. Hage 1-1. 4. R. Guerido J. Quist 2-0. 28 oktober 1974. 1. P. Hage J.W. Hage 2. G. Quist R. Guerido 3. J. Quist A.J.Luther 4. J. Nagtegaal 4 november 1974. 1. J.W. Hage 2. R. Guerido 3. J. Everaars 4. J.Nagtegaal 5. R. Guerido H. Geluk J. Geluk J.Nagtegaal G. Quist G. Quist J. Everaars 18 november 1974. 1. P. Hage R. Guerido 2. H.Geluk P. Hage 3. G. Quist J. Nagtegaal 25 november 1974. 1. G. Quist P. Hage 2. R. Guerido J.W. Hage 3. J. Nagtegaal J. Quist 4. R. Guerido H. Geluk 1.-1. 2-0. 2-0. 0-2. 0-2. 1-1. 0-2. 0-2. 2-0. 0-2. 2-0. 0-2. 2-0. 2-0. 2-0. 0-2. OUD VOSSEMEER Tel. 01667 - 365 Laat uw woning vakkundig en betaalbaar inrichten. Keuze uit honderden soorten en kleuren VLOERBEDEKKING GRATIS GELEGD!! Advertentie IM Uitslagen biljartvereniging de Kroon: S. de Graaff-Th. Christiaens 2-0, Jan Schot-H. Roukema 0-2, C. de Lange - C. Gebraad 0-2, A. Quist - J. van Westen 2-0, D. van Zanten - A. Geuze 2-0. Amigos heeft het tweede herenteam uit .de competitie teruggetrokken. Dat ge beurde noodgedwongen nadat men maandagavond geen zestal op de been kon brengen vanwege veel blessures. Het eerste team speelde wel, maar was niet opgewassen tegen het sterke Block. Deze ploeg was vooral in de eerste set superieur: 150. De tweede set ging het beter bij Amigos: 15-7. Maandagavond spelen alleen de dames tegen Block. De actie van de winkeliersvereniging heeft met 31.000 loten van vijf gulden een nieuw record opgeleverd. De eerste actieweek eind oktober/begin november leverde 12.000 loten op, waaraan er zaterdagavond nog eens 19.000 toegevoegd werden. De voorziter van de oranjevereniging., pastoor A. Vermeulen, trok de hoofdprijzen een tweepersoons slaapkamer, stereo platenspeler met boxen, textielpakket, fonduestel, vloerlamp, eenpersoons wollen deken en een levensmiddelenpakket. Bij een botsing tussen twee auto's onder de molen is zaterdagmiddag alleen materiele schade ontstaan. L.J.F.B. uit Rotterdam botste bij het achteruit rijden tegen de stilstaande auto van M.P.J. uit Oud-Vossemeer. Dankzij de ijsclub de Eendracht hebben een groot aantal kinderen zaterdag middag in zaal 't Veer kennis gemaakt met Sinterklaas. Behalve een verrassing was er ook een film van Zorro Gisterenmiddag hebben de bejaarden in de soos Sinterklaas gevierd. Voorzitter W.Spikker van de Eendrachtrijders heeft vrijdagavond in zaal Saparow de prijzen van het clubkampioenschap uitgereikt. Vincent Keijzers stak met 144 punten met kop en schouders boven de anderen uit. De voorzitter prees hem vanwege zijn grote strijdlust en sportiviteit en overhandigde de kampioen een fraaie beker, hem succes toewensend voor het volgend seizoen. Dhr. Spikker zelf kreeg ook een beker voor zijn tweede plaats met 101 punten, derde H.Glerum uit Sint-Maartensdijk 77 punten, vierde N.Klippel 76 punten en vijfde P.Roggeband 70 punten. Een medaille was er voor J.Ballegooij 69 p, M.v.d. Zande 68 p, G. van Dijke 66 p, F. v.d. Zande 61 p en A.Burghout met 57 punten. J.Ballegooij kreeg ook de prijs voor de strijdlustigste renner met een kleine voorsprong op C. Zeeman. J. Ballegooij bleek ook het meest getraind te hebben: 1205 km voor P. v.d. Zande 965 km, P.Roggeband 850 km, M. v.d. Zande 775 km, N. Klippel 710 km, C.Zeeman 645 km,, F. v.d. Zande 615 km, V. Keijzers 490 km., W. Spikker 340 km., G. Keijzers 320 km. Voorzitter Spikker blikte met genoegen terug op het afgelopen seizoen de rij wield ried aagse sloeg bijzonder goed aan, de clubwedstrijden hadden goede belangstelling en alle ereplaatsen in de wedstrijd tijdens het muziekfeest in Tholen waren voor Eendrachtrijders. Met een dankwoord sloot voorzitter Spikker het officiële gedeelte af, waarna er nog een gezellige feestavond volgde. Door een 7-3 overwinning op Smash is Velocitas zaterdagavond definitief tweede geworden in de tafeltennis- competitie. De verliespunten liep men op in het dubbelspel van de gebroeders Vis en Gerrit Vis en Piet Ridderhof elk nog een fceer in het enkelspel. Er waren enkele spannende partijen bij. Zo won Ad Vis een set met 26-24. Het ziet er naar uit, dat een aantal leden van de schaakvereniging met een tien uit de bus zal komen bij het examen torendiploma, dat donderdagavond werd afgenomen door de heren W.Everse en T. van Maanen. De kon. Ned. schaakbond bepaalt de uitslag, maar men is hoopvol gestemd over de resultaten van de negen junioren. De heren Everse, van Maanen en R.v.d. Jagt speelden ook nog een aantal simultaanpartijen, waarbij de jeugd de ouderen enkele keren verraste. Juniorencompetitie Steven de Looze- Wim Douw 1-0, Steven de Looze-Ad Aarnoudse 1-0, Steven de Looze-Piet Bevelander 1-0, Steven de Looze - Miriam Polderman 1-0, Jose van Leur - Martin Koevoets 1-0, Antoon de Koning - Jacky Vaders 1-0, Antoon de Koning - Jan Leedert Gelok 1-0. In de senioren competitie verraste Jan Willem Slager door zijn partij tegen T. van Maanen via een sterk eindspel te winnen. De laddercompetitie wordt aangevoerd door Michiel de Looze voor Jan Willem Slager, Margot Bril, Kees Heijboer, Kittie Glok, Betty An Vroege, Jose v.d. Leur, Steven de Looze, Antoon de Koning, Jan Leendert Gelok, Wim Douw en Piet Bevelander. In de kerstvakantie doet een schaakteam van de Die Heenetrechtschool mee aan een toernooi in Roosendaal. De Treffers: A. Goosen - P. Hommel Jzn. 20, P. de Leeuw - J. de Reus 2 0, H. Hommel - L. van Wezel 20, F. Hommel Mzn. - J. Hommel 20. Nooit gedacht: halve finale beker C. Vroegop - Ko Geuze 2-0, W.Saparow - J. Burgers 2-0. Competitie W.Saparow - A. v.d. Zande 2-0,J. Burgers - A. Goedege- buure 0-2, M. van Daalen - A. v.d. Zande 2-0, C. Vroegop - F. Zweegers 2- 0, M. Goedegebuure - J. van Meer 2-0, W. Heijboer - M. van Hees 0-2, Ko Geuze - J. de Klerck 0-2, W.Saparow - J.Schoep 2-0.. Krijt op tijd b-team M.Goudzwaard - M. Vercammen 2-0, A.Aarnoudse - A.Brusselaars 2-0, A.Aarnoudse - A. van Daalen 2-0, J.Rijstenbil - W. de Leeuw 0-2, H. van Daalen - J. Rijstenbil 2-0, C. Wessels - L. Havermans 2-0. Een vorige week geplaatst bericht over verkiezing van notabelen in de hervormde kerk vermeldde dat de heren K.M. van Dijke en M.C. den Engelsman kandidaten zijn. De president- Kerkvoogd attendeert ons erop, dat voor zo'n verkiezing elk stemgerechtig de lidmaat van de hervormde gemeente kandidaat is. De aanwezigheid van Sinterklaas met twee knechten heeft er zaterdagavond in belangrijke mate toe bijgedragen dat het in de bedrijfshal Breure aan de Hoenderweg een levendige zaak werd bij de eindtrekking van de winkelactie. Waren er tussendoor ogenblikken dat Sint en pieten op adem moesten komen, de aanwezige jeugd had ruimte genoeg in de longen om dit spektakelstuk op te vrolijken. Het was noch de Spaanse kinder vriend noch de middenstands- voorzitter in alle situaties mogelijk zich verstaanbaar te maken, maar dat namen de vele jongere en oudere aanwezigen weivoor lief. Voor lief nam men ook de wat mindere accomodatie voor deze eindtrekking, die vanwege de vogeltentoonstelling niet in het dorpshuis kon plaatsvinden. De hal Breure bood volop uitkomst. Op zeker moment moest zelfs mevrouw van Boeijen - plezierig met het gehele burge meestersgezin onverwacht van de partij - eraan geloven, toen bleek dat ze dit jaar nog geen ontmoeting had beleefd met de kindervriend. De jeugd was volop enthousiast in de begeleiding toen de eerste burgeres het "zie de maan schijnt door de bomen" voor de microfoon soleerde. Ondertussen vlogen de prijzen de pan uit. Die van 500 gulden ging naar de Fam. F.J.Burgers Advertentie IM aan de ringT een racefiets was voor Martin van Bendegom, Voorstraat, 'n elektrisch koffiezetapparaat voor Wim Menheere Czn. In de Anna van Bourgondiestraat, een broodrooster voor Mina Burgers, Voorstraat, de droogmolen voor Annie Rijnberg, Voorstraat, een foto-toestel voor de fam. Aarnoudse, Anna van Bourgondie straat, een barometer voor Dimme Scherpenisse in de Meliasweg, de elektrische citroenpers voor IJzerman in de Anna van Bourgondiestraat, een keukentrap voor Snoep in de Tienhoven en de grasmaaier als tiende prijs voor Piet van Dijke aan de Ring. Zo ging het die avond door tot een vijftigtal prijswinnaars. Zowel de wethouder van middenstands zaken A.J.Scherpenisse als de voorzitter van Activa konden tevreden zijn met het resultaat. Het leek aanvankelijk wat stroever te gaan dan vorige jaren. Mannen in de modder, vrouwen of ook in de laars dan wel achter het koffiezetapparaat of de soeppan. Donderdag tevoren was er nog de vrees dat de door Activa gemaakte begroting van anderhalve ton niet zou worden gehaald. Zaterdag was die bezorgdheid belangrijk minder en het eindresultaat is dan ook een omzet van f 186.700,00, hoger nog dan vorig jaar, al is de belangrijke prijsstijging in vergelijking met de vorige actie er dan niet helemaal uitgekomen. Zeker is dat de verwachte 1500 gulden voor de jeugddag bij de herdenking van het 500-jarig bestaan van Sint- Annaland volgend jaar beschikbaar komt. Bovendien was het gezellig winkelen, waren er heel wat vaak weer andere prijswinnaars dan vorige jaren en kan de plaatselijke middenstand weer voortbouwen op de door eigen burgers verleende medewerking tot 't kopen bij wat plaatselijk nog altijd mogelijk bleek te zijn. Evenals vorige jaren is er 26 en 28 november weer een contactavond gehouden in de openbare lagere school, maar nu voor het eerst in het nieuwe gebouw. De ouders konden het werk van hun kinderen weer bekijken en even met het onderwijzend personeel over de resultaten orateh. De avonden werden goed bezocht. Het sinterklaasfeest, de bazar en de duivententoonstelling van de zwaluw en de Oosterscheldevissers zijn bijzonder geslaagd. Zaterdagmiddag was het een enorme drukte tijdens het bezoek van sinterklaas en zijn zwarte Pieten. Zeer veel kinderen waren naar Haestinge' gekomen om hun verrassing in ontvangst te nemen. Euterpe zorgde mede voor een gezellige sfeer, "s avonds was er opnieuw een volle zaal voor de verschillende attracties. Er waren bijzonder veel mooie prijzen bij het rad van avontuur en het viel soms niet mee een kaart te pakken te krijgen. De hoofdprijs was een prachtige elektrische trein, die werd gewonnen door mevr. de Jong. Het geluid op de band van elektrisch broodsnijden werd bij het spel "Raden Maar" door niemand geraden. De hoofdprijs bij het droogvissen, een prachtige draagbare radio, werd gewonnen door Rien Vermaas met 5695 punten. Het aantal gevlogen kilometers van vier duiven werd geraden door A. Hengstmengel. De hoofdprijs bij de schiettent, een wekkerradio, was voor J. op den Brouw. Bij de enveloppenactie ging de draagbare T.V. naar Wim Vroegop, die bijzonder blij was met deze prachtige prijs. Het was een zeer geslaagde dag, waar beide verenigingen ook financieel niet op achteruit gegaan zijn. Hiermede wordt bekend gemaakt dat de brandweersirene, welke door de alarmcentrale 0011 ingeschakeld wordt bij opkomst voor de brandweer, vanaf a.s. maandag 's avonds om 19.00 uur beproefd wordt en zo verder op iedere maandagavond op hetzelfde tijdstip. Advertentie IM De burgemeester Bouwenseschool voor lager technisch onderwijs heeft woensdagavond in de kantine de ouderavond gehouden. Wat later dan gewoonlijk, maar dat was speciaal gedaan vanwege de slechte weersom standigheden waarmee veel ouders in de landbouw te maken hebben, zei voorzitter A.P. Hommel in zijn openingswoord. Uit het jaarverslag van secretaris A.C. van Bloppoel bleek, dat na enige aarzeling was besloten tot het geven van sexsuele voorlichting, zij het op een bescheiden manier. De oudercommissie had bijzondere waardering voor de feestavond met de diploma-uitreiking. De secretaris zei nog, dat besloten was door te gaan met de schoolconcerten. Dhr. Bloppoel besloot met de mededeling dat er dit jaar geen klachten gekomen zijn van de ouders. Directeur C.G. Meijer hield vervolgens een schoolpraatje waaruit bleek dat het aantal leerlingen constant bleef, al zijn de twee brugklassen wel wat groot. Twee oud-leerlingen werden voor enkele dagen per week aan de school benoemd: Dhr. J.Bolier uit Scherpenisse en dhr. Quist uit Tholen. Dhr. M. v.d. Berg uk Sint-Maartensdijk werd als hulp- conciërge benoemd in verband met de volledige ingebruikname van de voormalige landbouwschool in Scherpenisse. Voor deze dependance werd met medewerking van het gemeentebestuur voor drie lokalen een volledige inventaris aangeschaft. Er werd een verhard sportveld aangelegd bij de school, wat vooral in de zomer een grote verbetering betekent voor diverse balsporten. Uit eigen fonds werd een koffiezetapparaat gekocht. Dat was bijzonder hard nodig, want op donderdag verblijven er 130 jongens in de kantine voor koffie of thee. De hulpactie aan de landbouw werd dankzij de toestemming van de ouders een succes. Het is ook bijzonder gewaardeerd. Het speet.dhr. Meijer dat er door het slechte weer voor de hulp op Sint Philipsland vervoersmoeilijk- heden waren. De leerlingen deden ook spontaan mee aan de actie "geven voor leven". In augustus 1976 wordt mogelijk gestart met de afdeling motorvoer tuigentechniek. Van de 560 aanvragen zijn er 96 op het plan van scholen geplaatst waaronder de L.T.S. Dhr. Meijer zei tenslotte blij te zijn dat men nu rustig op delts kan werken. Leraar A. Munter illustreerde op duidelijke wijze aan de ouders hoe een les geschiedenis/aardrijkskunde aan de eerste en tweede klas gegeven wordt. Met dia's over het romeinse rijk en de deltawerken werd deze les nader toegelicht. In de oudercomissie werden de heren A.C. van Bloppoel uit Stavenisse en M.J. Poot uit Scherpenisse opgevolgd door de heren G. Demoed uit Stavenisse en J.K. Elenbaas uit Poortvliet. Na de pauze gaf dhr. A. Rombout, directeur van de streekschoolWest- Brabant in Bergen op Zoom, een inzicht in het beroepsbegeleidend onderwijs in het kader van de partiële leerplicht. Sinds de tweede wereldoorlog is deze vorm van onderwijs via avondscholen. partime-onderwijs naar partiële leerplicht gegroeid duidelijk kwam het verschil naar voren tussen de streekschool en een vormingsinstituut. Dhr. Rombout antwoordde ontkennend op een vraag of het beroeps begeleidend onderwijs nadelen voor de jongeren oplevert ten aanzien van de werkgelegenheid, voor verschillende bedrijven zitten er wel bezwaren aan vast in verband met sluiting op bijvoor beeld maandag en op de vaste school dagen. Voorzitter Hommel reikte tenslotte aan dhr. Rombout en de scheidende oudercommissie leden een attentie uit als blijk van waardering. Dinsdag 17 december is in de beneden zaal van 't Ouwe Raed'uus om vier uur de kerstmiddag voor de bejaarden. In verband met de koffiemaaltijd kunt u zich tot uiterlijk donderdag 12 december opgeven bij mevr. Murre- Mol, Langestraat. De kosten zijn vijf gulden per persoon. Mevr. J. Quist-van Tiggeie van de toneelvereniging 't Centrum heeft met haar hoofdrol in het toneelstuk „Late Liefde" ook buiten Poortvliet bekend heid gekregen. Zij is nameliik een gevierd actrice in het Friese Grpuw, waar ze de hoofdrol waarnam van een Friesin, die wegens ziekte niet op de planken kon komen. Daarvoor was de voorstelling reeds twee keer afgelast, maar via de toneeluitgeverij in Alk maar hoorde de personeelsvereniging van de gemeente Grouw dat "Late Liefde" ook door 't Centrum in studie was genomen. Vergezeld van haar echtgenoot, dhr. M. Quist, maakte de hoofdrolspeelster de lange reis naar het noorden om de per soneelsvereniging uit de misère te helpen, 's Middags werd de generale repetitie gehouden en 's avonds volgde met veel succes de première. De avond werd met een bal besloten. Alle kosten en het verblijf in een hotel werden voor dhr. en mevr. Quist vergoed. Alles bij elkaar was het een hele plezierige belevenis, waar het echtpaar Quist met veel genoegen aan terugdenkt. Mevr. Quist heeft alvast enkele goede oefe ningen achter de rug voor de première van „Late Liefde" bij 't Centrum begin januari. Als^ de gemeenteraad het goed vindt, krijgt Sint Philipsland een geheel ver nieuwde Voorstraat. Er komen twee ge scheiden rijbanen met in het midden een strook met natuursteen en bomen. De bestrating wordt ook verbeterd. De reconstructie van de Voorstraat gaat zo'n 115.000 gulden kosten. B. en w. vragen de gemeenteraad, die woensdag avond om half acht vergadert, een prin cipe-uitspraak over dit plan te doen. Andere voorstellen zijn: het aangaan van een rekening-courant overeenkomst met de Bank voor Nederlandse Gemeente in 1975 van 350.000 gulden, het aangaan van een kasgeldlening met dezelfde bank, eveneens van 3'/2 ton. De raad dient ook een besluit te nemen over de natuurgebieden: Bruintjeskreek en de Buitendijkse gronden. Er zijn een hele reeks voorwaarden verbonden aan de aanlegvergunningen. Tenslotte beslist de gemeenteraad over de verhuur van de woning Volkerakstraat 1 aan politieman Voorwinde. Dit huis is ver laten door secretaris A. Verbree, die een eigen woning heeft laten bouwen. Vijftig leerlingen van het Chr. streeklyceum uit Veenendaal hebben vorige week met drie leraren en een lerares de door veel regenval getroffen landbouwers geholpen. Ze troffen het de drie dagen echter bijzonder slecht. Donderdagmorgen werd met windkracht 10 en regen nog gewerkt.' Dhr. Petter, leraar nederlands en gods dienst, zei dat de scholieren 's middags duidelijk teleurgesteld waren toen er gezien het weer en de bodemgesteldheid niet meer verder gewerkt kon worden. De helpers waren toen getuige van de hoge stormvloed, op een groep na die gladiolen ging pellen. De scholieren waren in vijf groepen verdeeld, die vrijdag allen in de gladiolen werden ingezet. Het rooien van aardappelen was onmogelijk het oogsten van gladiolen gaat echter ook moeizaam omdat de dode stengels afbreken. Een van de leraren had er 's avonds nog kramp van in zijn vingers. Als dank voor hun volledige inzet, bood het gemeentebestuur de helpers donderdag een filmavond aan in De Wimpel, waarbij de wethouders Rijstenbil en Walpot aanwezig waren. Burgemeester G. van den Berg sprak een openingswoord. Hij is een goede bekende van de scholieren daar hij in zijn voormalige woonplaats Veenendaal wethouder van onderwijs was en daardoor regelmatig contact had met de school. Vandaar dat de voorkeur van de scholieren naar Sint-Philipsland uitging, wat door het hulpcentrum in Goes werd toegestaan Dhr. W. Cornelisse uit Tholen vertoonde een documentaire over de landbouw en herverkaveling van Walcheren na de oorlog en een teken- en amusementsfilm. Om tien uur konden de helpers naar bed om fit te zijn voor de laatste slag op vrijdag. Voor het groene kruis is volgend jaar een subsidie geraamd van 7500 gulden, in 1974 was dat nog 7000 gulden en in 1973 6124,46. Het groene kruis Tholen had per 1 januari 1974 een ledenaantal van 5390 waarvan 669 op Sint-Philipsland, dat een inwoneraantal heeft van 2066. De gemeente Tholen had per 1 januari 17.002 inwoners en heeft voor 1975 aan groene kruissubsidie een bedrag van 65.000 gulden geraamd. In 1974 was dat 55.000 gulden en in 1973 49.456,85. De subsidie is gebaseerd op 50% van de contributie, die nu 25 guiden per jaar per lid bedraagt. De begrotingscommissie, bestaande uit de heren L. den Engelsman, G.J. de Jager en C. den Braber, vindt de 70.000 gulden die in 1975 voor de kosten van bouw- en woningtoezicht geraamd is, onaanvaardbaar hoog in relatie tot het gebodene. Het bedrag komt neer op 35 gulden per persoons. Hoewel dat in vergelijking met andere gemeenten niet laag is, zien B en W momenteel nog geen andere oplossing. Er wordt nu gebruik gemaakt van de diensten van de gemeentewerken Tholen. De begrotingscommissie vindt de hondenbelasting een middeleeuwse toestand en wil die opheffen.Volgens B. en W. kan de raad aan deze Middeleeuwse toestand verandering brengen. Het is nu wachten op een voorstel, van B en W of van de raadsleden den Engelsman, de Jager en den Braber. Zij 'mogen dan misschien voor een keer achter de tafel gaan zitten om hun voorstel te verdedigen. DSVF heeft evenals tegen 's Gravenpolder 3 verloren :8-12 tegen St. Laurens 1. het was een zeer sterke ploeg, zodat het verlies geen schande is. A.Verwijs, R. v.d. Velde en L. ten Hove zorgden voor overwinningen, H.v.d. Velde en P. Reijngoudt speelden remise. J. v.d. Velde - L. Davidse 1-1, J. Poppe - P. Walraven 0-2, J. den Braber - L. Adriaanse 0-2, A. Verwijs - J. Kesselaar 2-0, P. Reijngoudt - I. Flipse 1-1, M. v.d. Velde - P. van Keulen 2-0, R. Fontijne -1. Walraven 0-2, L. ten Hove - P. Willemse 2-0, R. Tichem - L. Davidse 0-2, B. v.d. Jagt - J. Moens 0-2. Tholen: wo. 11 dec. l^r30 u. schoolavond „De Oesterschelp", vr. 6 dec. 20 u. dropping P.J.Z. vanuit Hoogerheide Poortvliet: vr. 13 dec. 19.30 u. landbouwver. afd. ZLM, Tolrust, do. 19 dec. 20 u. cursus Rode Kruis, vr. 27 za. 28 dec. bazar seniorencommissie S.P.S. Sint-Maartensdijk: ma. 16 dec. 7.30 u. alg. ledenvergade ring ZLM, café P. J. van Houdt Sint-Annaland: do. 19 dec. kerstfeestviering school met de Bijbel, middag en avond, in de school, vr. 13 dec. 8 u. jaarvergadering ijsclub, N. Burggraaf. di 24 dec kerstzang VZOS, kinderkoor, blokfluitgroep in N.H. kerk do 26 dec. kerstfeest zondagschool in N.H. kerk 's avonds Stavenisse: do. 19 dec. 19.30 u. S.G.P. jaarvergade- t ring, verenigingslokaal Voorstr. 2. Oud-Vossemeer: vr. 13 dec. 7.30 u. Feestavond buurtver. Onder de Molen, café Schetters, vr. 20 dec. première Rederijkerskamer De Eendracht, Hof van Holland Bergen op Zoom: elke dinsdagavond 19.30 u. volle Evangeliegemeenschap, De Holland sche Tuyn St. Gamma: di. 10 dec. 20.15 u. Cabaret Fons Jansen, „kwar tetten", Luxor. za. 7 dec. 10-17 u. reünie oud-militairen 5-3 R.I., Cort Heiligerskazerne. Roxy: Bertrand in on(t)roerend goed, a.l. do. vr. 20 u. za. 14, 18.45, 21.15 u., zo. 14, 16.30, 18.45 21.15 u. ma. 20, di wo. 20 u. Luxor: The best of New York erotic- fi lm-festival, 18 jr. do-vr. 20 u. za. 20 23.30 u. zo. 16.30 20 u. zo. 14 u. The Green Barets, 14 jr. Vogelvreugd heeft vrijdag en zaterdag een tentoonstelling gehouden in het Dorpshuis te Sint Annaland. Bij de dominant Witten viel de H(oofd) G(roep) P(rijs) ten deel aan M. de Viet uit Sint Maartensdijk met 89 punten. Oranje Rood Isabel schimmel HGP le prijs B(onds) M(edaille) voor J. Perestam uit Tholen met 89 p. Goud Isabel P. Pipping, Sint Annaland, HGP BM 88 p. CitroenH. Lindhout, Sint Maartensdijk, HGP, 88 p. Closter Corona J. van Luijk, Tholen, HGP BM 88 p. Europese vogels A.J. Soeters, Sint Annaland, HGP 89 p. Agaporniden L. Ponse, Sint Maartens dijk, HGP 89 p. Turquosine L. Ponse, Sint Maartens dijk. HGP BM 89 p. Groene Roodruggen M. Jansen, Tholen, kampioenstammen. Bleekkoprosella W. Quist, Sint Annaland, HGP, 89 p. Spitsstaartamandine J. Duijzer, Tholen, le prijs en BM 89 p. Maskeramandine J. Duijzer, Tholen, HGP bondskruis 90 p. Roodkop Kardinaal K. van Dijke, Sint Annaland, HGP 89 p. voor zondag 8 december THOLEN NED. HERV. KERK 9.30 en 6.30 u. ds. A. de Reuver GEREF. KERK 10 en 3 u. ds. A. v.d. Stoel, Bergen op Zoom (bev. ambtsdragers). GEREF. GEMEENTE 10 en 6.30 u. ds. C. Hegeman, 2.30 u. leesdienstdienst. CHR. GEREF. KERK 10 en 6.30 u. leesdienst N.H.B.G. WIJKGEM. I.W. IN VER. 10 u. ds. Gras, Dordrecht R.K.KERK za. 7 dec. 19 u. H. Mis, zo. 10 u. H. Mis OUD-VOSSEMEER NED. HERV. KERK 10 en 6.30 u. ds. G. J. Voortman GEREF. KERK 10 en 3 u. ds. A. Camau, Winterswijk CHR. GEREF. KERK 10, 2.30 en 6.30 u. leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 10, 2.30 en 6.30 u. leesdienst R.K. KERK za. 7 dec. 19 u. H. Mis, zo. 8 en 10 u. H. Mis SINT-ANNALAND NED. HERV. KERK 10 en 6 u. ds. J. Codée GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 u. leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 2.15 en 9.15 u. leesdienst STAVENISSE NED. H£RV. KERK 6 u. ds. H. A. Samson 9.30 en 6 u. ds. J. van Prooijen, 2 u. leesdienst wo. 11 dec. 7.30 u. Bijbellezing ds. J. van Prooijen SINT-MAARTENSDIJK NED. HERV. KERK 9.30 u. leesr'ienst2.30 u. ds. H. Harkema, Sint-Philipsland 9.30, 2 en 6 u. leesdienst do. 12 dec. 7 u. ds. J. van Prooijen, Stavenisse. OUD GEREF. KERK 10 en 6.30 u. leesdienst do. 5 dec. 7.30 u. ds. A. v. d. Berg, Bruinisse N.H.B. GEW. WIJKGEM. I.W. REHÓBOTHKERK 10 u. dhr. Van den Dool, 7 u. ds. Everts. R.K. KERK za. 7 dec. 19 u. Avondmis in kantine Van Lammeren SCHERPENISSE 9.30 u. ds. A. G. Haring, 2.30 u. dhr. Buitelaar GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 u. ds. A. F. Honkoop, Moerkapelle, wo. 11 dec. 19.30 u. ds. W. Hage, Oosterland. POORTVLIET NED. HERV KERK lOu ds. Samsom, Stavenisse 6u ds. Harkema, Sint-Philipsland GEREF. KERK 10 u. ds. C.P. den Boer, Harderwijk; 3 u. ds. J. C. van Egmond, Epe 10, 2 en 6 u. leesdienst SINT-PHILIPSLAND NED. HERV. KERK 9.30u ds. Harkema 2.30u ds. H.Talsma, den Bommel do 12 dec 2.30 ds. Harkema GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 u. leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 u. ds. L. Gebraad ANNA JACOBAPOLDER 10.45 en 5 u. ds. J. v.d. Meulen WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en Scherpenisse (patiënten dokter Padt) Dr. R. H. Padt, Poortvliet, tel. 01662- 400. Sint Annaland, Sint Maartensdijk. Stavenisse en Scherpenisse (patiënten dr. v.d. Bel) Dr. Noteboom, Sint-Annaland, tel. 01665-400 Sint-Philipsland en Nieuw-Vossemeer Dr. Van Herel, Nieuw-Vossemeer, tel. 01676-545 WEEKENDDIENSTEN WIJKVER PLEEGSTERS Sint-Annaland, Sint-Maartensdijk en Scherpenisse Zr. Kuzee, Sint-Annaland, tel. 01665- 756 Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en Sint-Philipsland Zr. Krijger, Oud-Vossemeer, tel. 01667- 476 b.g.g. 01662-341 WELZIJNSORGAAN THOLEN Hoogstraat 12, Tholen, tel. 01660-350 ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666-467 WEEKEND-AUTO-HULPDIENST 01640-40888 STORINGEN ENERGIEVOORZ. Verbruikers PZEM buiten kantoor uren: 01184-9191 HOOGWATERSTANDEN van 8 t/m 14 dec. 1974 zondag 8 10.29—23.14 maandag9 11.500.10 dinsdag 10 0.32—13.03 woensdag 11 1.3914.00 donderdag 12 2.32—14.52 vrijdag 13 3.2315.38 zaterdag 14 4.0616.22 vrijdag 13 dec. Nieuwe Maan zondag 8 dec. doodtij Goud Goudbuije A. de Bode, Tholen, HGP, 89 p. Het aantal ingezonden vogels bedroeg 277. Keurmeesters kanaries waren M. van Broekhoven en W. IJzerman. Voor de andere vogels Oerlemans en v.d. Waal. De belangstelling was bevredigend. De naam van de pop was Helena.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1974 | | pagina 2