laatselijk nieuws weme »W» de werkelijk zachte vieux PREDIKBEURTEN THOLEN V0SSEMEER POLLIE ZOON SINT-ANNALAND STAVENISSE SINT- MAARTENSDfJK EENDRACHTBODE Donderdag 28 november 1974 ann* mcobapold Biljarten Droogbloemen Tentoonstelling Trouwe Duif Damclub verloor Vernielingen Dameskrans jubileerde Gevonden voorwerpen Geven voor Leven Winkelaktie 0UD- flmigos verloor BOEKENMARKT Voor de bejaarden Geven voor Leven Biljarten Ontvangst Sinterklaas Uitvoering muziekvereniging KRUL'S mSTILLEERDERLJ DORDRECHT Tweede winkelactie GRATIS LOTEN GRATIS RINGZEGELS Velocitas won weer Afscheid onderwijzer C. van Winkelen Nieuwe molen verlicht Snelle oplossing Winkelaktie Vogeltentoonstelling Hervormde Kerk handhaafde norm kerkeraadsaanvulling Mooie verkoping Geven voor Leven Gewond na trekkerongeval Goed begin Emergo Atletiek Euterpe bracht Sint^een aubade Ouderavond „De Rieburch" Voor het N.V.V. T.B.C. fonds Oogstcollecte Geven voor Leven Duivententoonstelling, bazar en Sinterklaasfeest Aanhangwagentje ontvreemd Levendig en gezellig Vervolg op pag. 9 MAARTENSDIJK Kompetitie uitslagen biljart vereniging De Kroon: H. Roukema - C. Gebraad 11 A. Hage - A. Quist 02 A. Geuze - Th. Chritiaens 20 Jan Schot - C. Gebraad 02 C. Quist S. de Graaff 2O De bovenzaal van Hotel Zeeland was dinsdag 19 november tijdens de maandelijkse bijeenkomst Plattelands vrouwen tot de laatste stoel bezet. Mevr. Vollmüller uit Poortvliet verzorgde deze avond, het onderwerp was droogbloemen. Enthousiast vertelde de spreekster over al het moois dat op de Thoolse dijken en in de polders groeit en wat er mee gedaan kan worden. Nadat ieder een bloemstukje had gemaakt werden nog een zestal fraaie werkjes verloot. Het was wederom een zeer geslaagde avond. De postduivenvereniging de trouwe duif houdt zaterdag een tentoonstelling in Hof van Holland. Er wordt gerekend op 240 inzendingen van Tholen en Sint-- Philipsland. De duiven, die in acht klassen verdeeld zijn, zullen gekeurd worden door dhr. de Ruiter uit Strijen (Z.H.) voor het dekken van de onkosten, onderhoud aan het clublokaal en vernieuwing van verzend materiaal is er een verloting op touw gezet. De prijzen worden 's avonds getrokken. Er is ook een rad van avontuur zodat het geheel een feestelijk tintje krijgt. De hele tentoonstelling is dan ook de moeite waard. De trouwe duif rekent op veel belangstelling. Op maandag 11 november speelde de Thoolse damclub De Eendracht een thuiswedstrijd tegen Sommelsdijk, die met 8-12 werd verloren. Hieronder volgen de uitslagen: I. J.A. van Akkeren - L.Lodder 20 2. C.Droogers - J.Smalheer 02 3. P.van der Velde - C.Polder 20 4. P.Nieuwenhuizen - H.van Lente 11 5. A.Lindenberg - A.Knape 02 6. W.A.Boogerd - A.Krijgsman 02 7. S.Schot - L. van de Stad 02 8. A. van Akkeren - I.Koese 02 9. I.Lindhout - G.Knöpe 20 10.C. van Dijke - H.Verolme 11 Op vrijdag 22 november werd de uitwedstrijd tegen Zierikzee gespeeld. Deze wedstrijd eindigde tegen de kampioen van vorig jaar in remise. In de laatste wedstrijd tussen A. van Akkeren en diens tegenstander steeg de spanning ten top. De stand was toen 9-9. Door het eindigen van deze wedstrijd in remise werd het 10-10. De eerstkomende strijd wordt gestreden op 9 december te Tholen tegen Sint Philipsland. In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn van de gevel van de groentewinkel van de familie Nelisse in de bebouwdendam twee kauwgomballenautomaten van de gevel gerukt. Zowel het geld als de auto maten werden zaterdagochtend op de stoep voor de winkel gevonden. De politie heeft daarom het sterke ver moeden dat dit uit louter baldadigheid is gebeurd. De Hervormde dameskrans heeft maandagavond tijdens de veertiendaagse vergadering in De Wingerd het 20-jarig bestaan herdacht. Daarbij werd in het bijzonder hulde gebracht aan mevr. J. Zachariasse- Dieleman, die vanaf de oprichting penningmeesteresse is. Presidente mevr. Franke-Walpot dankte haar voor de twintigjarige medewerking en bood een bloemstuk aan voor het goede beheer van de penningen. Mevr. Zachariasse werd daarna van verschillende kanten gefeliciteerd, o.a. door ds. A. de Reuver, die deze jubileumviering ook bijwoonde. Op het groepsbureau van de rijkspolitie in de Hofstraat 4, telefoon 444, zijn inlichtingen te krijgen over een gevonden zwarte portemonnee met vijf gulden, een oranje kinderriem, damesfiets Phoenix, blauw gympakje b.b.w., gele kinderschoen, zwarte korte herenlaars met rits en band maat 43, damesfiets Phoenix, damesfiets Savoy, damesfiets Magneet en een damesfiets Gazelle. Verloren: donkerblauwe jongensfiets met nieuwe bagagedrager en licht, bruin etui met 4 of 5 sleutels, rode meisjesportemonnee met ongeveer vier gulden en munten van de mavo, blauwe damesportemonnee met ongeveer 60 gulden met opschrift poen, bruine damesportemonnee met geld en sleutels, zilveren armband zeer fijn John Pierce, bruine herenportemonnee met ongeveer 700 gulden en betalingsbewijs loonbelasting, damesfiets, portemonnee met 15 gulden en bloedgroepkaart. wollen gekleurde sjaal polshorloge met zwart leren band en datumaanwijzer, damesfiets, zwarte jongens portemonnee met micky mous plaatje en een verloren huissleutel. Vrijdagvond vanaf zes uur worden de enveloppen met inhoud opgehaald voor de actie Geven voor Leven", die speciaal is gericht op kankeronderzoek onder jeugdigen. Geef geld. Misschien is dit wel de grondslag dat de ziekte kanker uit ons midden verdwijnt en veel leed voorkomt. Heeft u geen envelop ontvangen, zoek contact met mevr. Hoogedeure, M. van Gelrestraat 88, tel. 786. De collectanten dienen de gevulde zakken zo vlug mogelijk op de nutsspaarbank te brengen in de Hoogstraat. Na telling kan dan het totaalbedrag direct doorgebeld worden naar het actiecentrum. De sinterklaasactie van de wineliersvereniging duurt nog tot en met vrijdag 29 november. Zaterdagmiddag om kwart voor drie arriveert de sint per boot in de haven. Na de ontvangst op de muziek tent door burgemeester J. E. van Boeijen, rond drie uur, maken sint en piet een rondgang voorafgegaan door de muziekvereniging Concordia. Om half vier is er in de veilinghal een film voor de jeugd van 3 tot 12 jaar: de geheimzinnige koffer. De toegang is gratis. Op 4 december worden 's avonds om acht uur in de hal van 't stadhuis de prijzen van de winkelactie getrokken. Bij aankoop van vijf gulden krijgt men nog tot en met morgen bij 26 winkeliers een lot. Hoofdprijs is een stereo- installatie. De afdeling van veilig verkeer heeft een etalagewedstrijd voor de schooljeugd georganiseerd tijdens deze St. Nicolaas actie. De heren amigos 1 hebben in de volleybal competitie met 8-15 en 4-15 Oud Vossemeer In het verenigingsgebouw a.s. zaterdag van 2 tot 5 uur advertentie IM. verloren van VC de Berk 1. de dames speelden een zeer goede wedstrijd, maar het was toch niet genoeg tegen VC de Berk 1 :11-15 en 13-15. Maandag a.s. spelen de heren Amigos 2 tegen Tobec en heren Amigos 1 tegen Block 1. De Oud-Vossemeerse postduiven vereniging "De Zwaluw" gaat op woensdagavond 4 december ruipi 100 bejaarden van het dorp een verrassing aanbieden. Voor dit doel zijn in het voorbije vliegseizoen twee vluchten georganiseerd. Om geen onderscheid te maken, maar toch rond te komen met het beschikbare budget zullen aan alle inwoners die voor of in het jaar 1901 zijn geboren de surprices worden bezorgd. Het hoeft nauwelijks betoog dat ook in onze woonkern de aktie geven voor leven vrijdagavond zijn hoogtepunt bereikt. Nadat maandagavond de enveloppen zijn bezorgd, worden die vrijdag tussen 5 en 6 uur opgehaald. Het telbureau is gevestigd in de bejaardensoos aan de Voorstraat. Leiding van de aktie heeft mevr. A.Bevelander-Moerman. Natuurlijk ligt morgen op genoemde tijd de gevulde envelop klaar. Met dank De Poedelaars: beker J. Kouwen - P. Timmermans 2-0, J. Plandsoen - J. van Gorsel 0-2, T. Schot - P. Moerland 2-0, L. Klippel - M. Pipping 0-2. Krijt op Tijd: kwartfinale beker. B- speler A. Douw jr. versloeg verrassend A-koploper C. Timmermans. De B- spelers M. Vercammen en L. Havermans verloren van H. Zeeman en A. Hommel Fzn. J. Schetters won van F. Hommel Jzn. de halve finale is op 18 december. A. Douw jr. - H. Zeeman en A. Hommel Fzn. - J. Schetters. K.O.T. competitie B-team: C. Wessels - J. Kruf 0-2, A. van Daalen - H. van Daalen 0-2, M. Vercammen - A. Aarnhoudse 0-2, A. Douw - - M. Goudzwaard 2-0. Aan kop gaat A. Douw jr. met 14 punten uit 8 wedstrij den en een gemiddelde van 1.61.2. H. van Daalen is tweede met 11 uit 9 en 0.63. A. Brusselaars derde met 10 uit 7 en 1.26. A-team Th. v.d. Logt - F. Hommel Jzn. 0-2, J. Schetters - F. Hommel Abrzn. 0-2, A. Verhees Czn. - H. Zeeman 2-0, D. Polderman - H. van Daalen 0-2. Leider is A. Verhees Czn. met 14 uit 9, tweede C. Timmermans Czn met 12 uit 8, derde F. Hommel Abrzn. met 12 uit 9. Van de treffers speelden J.Hommel - P. Hommel Jzn. 0-2. J. Etienne - B. den Hollander 0-2. A.Goosen J.de Reus 2-0. F.Hommel Mzn -H.Hommel Mzn 0-2. P.de Leeuw -O.P.Schoep 2-0. Zaterdagmiddag om twee uur organiseert de ijsclub De Eendracht een St. Nicolaas feest in zaal 't Veer. Alle kinderen kunnen eerst genieten van een film over Zorro, waarna Sinterklaas een bezoek brengt en tracteert. De muziekvereniging heeft vrijdag avond in zaal Saparow zijn jaarlijkse winteruitvoering gegeven. Voorzitter A. Geertse was aangenaam verrast door de vele belangstellenden. Hij dankte de inwoners voor de donaties en het oud Advertentie IM papier. Daarna was er een uitgebreid muzikaal programma door de allen kleinsten en de leden van de muziekver eniging. Wethouder A.J. Scherpenisse verrichtte de trekking van de verloting. Pastoor A. Vermeulen won de hoofd prijs, een radio-cassette-recorder en dhr. P.W.A. Mees de tweede prijs, een koffiezetapparaat. Daarna was er een bal m.m.v. de boerenkapel De Ploeter- toeters en de Waililtoos. De tweede actieweek van de winkeliers vereniging duurt nog tot en met zaterdag. Bij de twintig deelnemers krijgt elke koper dan voor vijf gulden een lot waarmee men kans maakt op een tweepersoons slaapkamer. In de eerste winkelweek begin november kwamen meer dan 12.000 loten binnen. OUD-VOSSEMEER Tel. 01667 - 365 Tijdens de Winkelaktie B|j POLLIE dubbel voordeel dus advertentie IM. De tafeltennisvereniging Velocitas heeft de competitiewedstrijd tegen Victoria 4 met 9-1 gewonnen. Piet Ridderhof leed de enige nederlaag, maar hij gaf zich pas na drie sets gewonnen: 21-13, 14-21, 21-17. Hij en Gerrit Vis hadden ook nog een keer drie sets nodig om te winnen. Met nog twee wedstrijden te spelen staat Velocitas tweede achter Deso 7. Men heeft nog maar 1 punt nodig om defini tief als tweede te eindigen. Onderwijzer C. van Winkelen heeft donderdagmiddag officieel afscheid genomen van de School met de Bijbel. Daarbij kreeg hij van ouders, leerlingen, personeel en bestuur een schrijfmachine en een transistorradio. Mevr. Van Winkelen kreeg een bloemstukje. De cadeaus werden in de gemeenschaps ruimte aangeboden door vier kinderen. Vice-voorzitter M. den Engelsman, die de zieke voorzitter J. Leune verving, zei dat onderwijzer van winkelen 29 jaar aan de school verbonden was geweest. "U hebt ongeveer 900 kinderen zien komen en gaan. Misschien had U nog wel gedacht dat een aantal jaren aan toe te voegen, maar de mens wikt en God beschikt. Toch mag U nog dankbaar zijn, want het had ook anders kunnen zijn. U bent nog gespaard en bewaard bij het leven. Namens het bestuur hartelijk dank voor al hetgeen U aan onze school hebt mogen doen. We wensen u toe, dat u met uw gezin nog vele jaren in rust geschonken mogen Worden van God de Heer. Dat ps. 846 'Uw bede mag zijn voor u en uw vrouw", jzei vice-voorzitter Den Engelsman, (waarna dat psalmvers werd gezongen. Schoolhoofd J. E. Koppejan bracht .naar voren dat 29 jaar voor de klas staan geen kleinigheid is. Dhr. van Winkelen begon op 16 mei 1945 en heeft kinderen van kinderen, zelfs een huidig bestuurs lid in de klas gehad. U had allemaal geen makke schapen en moest de jongens en meisjes toch apart zoveel mogelijk begeleiden. U hebt heel wat veranderingen meegemaakt: een evacuatie, maar ook vele wijzigingen op onderwijstechnisch gebied. Van het klassikale systeem naar het flexibele systeem. De verzwaring van de taak, mede gezien de vernieuwingen, was wel de oorzaak van Uw terugtreden. We hebben nu 101 collega's gehad op de school met de bijbel en U was de 49e in de rij, dus ongeveer op de helft. U hebt drie hoofden van scholen meegemaakt met totaal verschillende karakters. 29 jaar lang hebt U ook uit de bijbel mogen vertellen en vruchten van Uw werk mogen zien. U hebt zelf wortel geschoten en hier een graantje meege pikt. Op 57-jarige leeftijd had U normaal nog 8 jaar tegoed. Daarom is dit afsch eid voor ons niet verheugend. Nu u een beetje opgeknapt bent, hoop ik dat U nog van een gezonde levens avond mag genieten. Dat U dicht bij God mag leven. Dit afscheid is geen prettig moment, het is voor niemand mooi", aldus dhr. Koppejan. Daarna werd dhr. Van Winkelen staande ps. 121 4 toegezongen. De scheidende onderwijzer, die al een aantal maanden niet meer voor klas stond, zei heel erg blij te zijn met de schrijfmachine. "Mijn machine was al een 65 plusser, aan z'n pensioen toe, dus kan ik de nieuwe schrijfmachine heel goed gebruiken. Jullie als leerlingen zijn wel eens moeilijk geweest en ik ook wel eens lastig, maar ik hoop dat de naam van de Here Jezus jullie bijgebleven is. De onderwijsvernieuwing heb ik onder schat. Ik hoop jullie echter op de zondagschool terug te zien en boven dien: de deur staat altijd open. U bent van harte welkom", besloot dhr. Van Winkelen. Daarna nam hij met een handdruk en een sinaasappel afscheid van de leerlingen van de school met de bijbel. De bijeenkomst werd ook bijge woond door het bestuur en het per soneel. Oud-molenaar L. A. Verhage houdt alles wat molennieuws is goed in de gaten. Zo las hij van de Sint Annalandse hoorzitting dat de middenstands- vereniging nog een potje heeft, dat oorspronkelijk bestemd had kunnen zijn voor een zwembad. Nu de middenstandsvereniging voortshands een door de overheid aangelegde redelijke zwemgelegenheid nog niet ziet zitten, werd tijdens de hoorzitting gesuggereerd de gelden maar te bestemmen voor verlichting nieuwe molen. Dit dan in overleg met het gemeentebestuur. Bij dhr. Verhage bereikte deze suggestie geen dovemansoren. Er schijnt al contact te zijn geweest met gemeentewerken, met een plaatselijke elektricièn met betrekking tot de kosten, maar inmiddels meende dhr. Verhage vast te moeten proefstomen. Daarmee is dan tijdens de winkelaktie die thans in Sint Annaland wordt gehouden de nieuwe molen verlicht. De bewoners van „De Schutse 2" kunnen er van genieten, maar ook iedere passant moet erkennen, dat het een fraai gezicht kan worden genoemd. Wie daar nog een kijkje wil nemen kan dat tot zaterdagavond, terwijl dhr. Verhage ook het voornemen heeft om de proef tijdens de kerstweek te herhalen. Ondertussen hoopt hij wel, dat gemeentebestuur en middenstand definitieve stekken slaan. De molenrestauratie is vrijwel voltooid. Met een medewerking als die van dhr. Verhage, met het gewenste duwtje van middenstand en daarmee de gehele bevolking, met het extra steuntje dat de bewoners van „De Schutse" vorig jaar leverden, blijkt toch heel wat mogelijk. Temeer nu ook het gemeentebestuur die initiatieven via een subsidie beloonde. Mogelijk krijgt het zijn finale in de molenverlichting. De voetbalvereniging WHS zat door de vele regenval met menig andere financieel veel zwaarder getroffenen toch ook in een impasse. Het traniningsveld viel niet meer te gebruiken ten koste van als het ware een omploeging en daardoor ten koste van maandenlange jeugdwedstrijdenopschorting. Daardoor werd al weken geleden het traniningsveld verboden terrein. Ondertussen poogt met name het eerste WHS elftal toch zijn tweede klasserschap te handhaven. Trainer de Frel drong er echter bij het WHS bestuur op aan, dat een traniningsmogelijkheid pertinent aanwezig moest blijven. Met ijver zocht bestuur en jeugdleiding naar een op lossing en toen men een kansje zag op gemeentelijke grond achter De Schutse, in het uitbreidingsplan „Achter de molen" werd snel contact gezocht met de wethouder van sportzaken, die op zijn beurt even snel gemeentewerken inschakelde. Een lang verhaal werd in een goed etmaal opgelost met toestemming toe tot een tijdelijk gebruik van het nog braak liggend stukje gemeentegrond. Wel zijn enkele voorzieningen nodig. Het zal ook niet geheel beantwoorden aan de eisen van een goed oefenterrein, maar als noodoplossing kan het wel zijn dienst bewijzen. Bovendien heeft de jeugd na schooltijd ook meteen een mogelijkheid tot wat uitleven. Daardoor kon in goede samenwerking op korte termijn voor verschillende belangengroe uitkomst worden gebracht, het niet meer zijn noodoplossing. Ook voor de middenstand werkte het weer tot dusver niet mee om veel publiek aan het winkelen te krijgen, al zijn er dan altijd wel de noodzakelijke weekend inkopen. Er rijst dan ook wel enige twijfel of men de begroting rondkrijgt. Het gaat immers niet alleen om de weersomstandigheden, maar ook om de financiële opbrengsten in de landbouw. De tendens zit er wat in, dat met name de grote inkopen zoals diepvriezers, enz. wat zijn afgeremd. Niet te klagen heeft men over het aantal deelnemers uit het publiek dat meedoet, maar het lijkt er op dat het aantal enveloppen per inwoner dat in de bus komt wat minder zal zijn dan vorige jaren. Definitief valt daarover echter pas na zaterdagavond te oordelen, omdat dan in de bedrijfshal Breure de eindtrekking plaats vindt. Door regenval en fikse bries hebben enkele spandoeken het wel begeven. Ook daarin zit wat financiële schade. Niettemin wordt weer algemeen aan de winkelaktie meegedaan en dat is op zichzelf al een plus voor de middenstand. Ondanks alle klachten over een slecht kweekseizoen, zullen zaterdag in het Dorpshuis toch 260 vogels te zien zijn waarvan 144 kanaries. Dat bleek bij de inlevering van de deelnameformulieren in zaal Bruggraaf, waar vogelvreugd de laatste voorbereidingen trof. Het aantal kanaries is teveel voor een keurmeester, zodat er nog een tweede aangevraagd moest worden. Voor de tropen waren er en elfs al kan dan een al twee vastgelegd, dus dat gaf geen problemen. Vandaag, donderdag, worden de vogels in het Dorpshuis gebracht, vrijdag is het keuren en zaterdagmiddag vanaf twee uur tot 's avonds tien uur is de show open. Er is een loterij om in de onvermijdelijk grote onkosten tegemoet te komen. Moerland's bloemenhandel fleurt de stands met een bloemetje op. Wie lust heeft rustig vogels te bekijken, vanaf de algemeen bekende kanarie (tegenwoordig in schier ontelbare kleurschakeringen) tot grote en kleine tropen en parkieten, is van harte welkom. Er is een klein entreegeld. 'Volgend jaar wordt de tentoonstelling in Tholen gehouden. Dit is al enkele jaren niet gebeurd door een (vermeend) gebrek aan lokaliteit. Dit is opgelost. Voorzitter den Engelsman wenste alle succes en raadde de jeugdleden aan zich niet te laten ontmoedigen als het de eerste keer niet lukt. Hij dankte hen allen voor de inbreng van de vogels en hun aanwezigheid. Op de zesjaarlijkse stemming in de Hervormde kerk, waarbij de leden ^kunnen bepalen welke vorm men wil voor aanvulling van kerkeraadvaka- tures, besloot de vergadering de bestaande regeling te handhaven. Dat wil zeggen, dat de kerkeraad zichzelf aanvult. Het verschil met degenen die de vorm kozen van kerkeraad en gemeente (bij kandidaatsindiening) was zeer gering. Met 20 stemmen voor handhaving van de huidige regeling en 19 voor vervanging door de tweede vorm werd een beslissing genomen. Meegedeeld werd voorts dat ds. Codee, op 10 december tijdens een gemeenteavond zal spreken over Jehova's Getuigen. Binnenkort wordt een verkiezing gehouden voor notabelen wegens het om gezondheidsredenen aftreden van kerkvoogd A.J. Kurvink, het zitting hebben in de kerkeraad als ouderling van de heer L. I. Goedegebuure en de benoeming van notabel M. A. Lindhout tot kerkvoogd in de vakature Kurvink. Kandidaten zijn K. van Dijke, Tuinstraat en M. den Engelsman, Schoolstraat. Diaken M. J. Ampt, die in de kerkvoogdij de kerkeraad als notabel vertegenwoordigt, is als zodanig wel herkiesbaar. Het gaat dus om twee nieuwe notabelen. De verkoping van de J.V. Maranatha voor het dak van de Hervormde kerk heeft het mooie bedrag van ruim 4.500 gulden opgebracht. Er was ook een verloting, maar van de kleine verloting (vijf voor een gulden) zijn nog een groot aantal prijzen blijven liggen. (Zie advertentie). Ook in Stavenisse worden morgen, vrijdag 29 november, tussen vijf en negen uur de envelopjes opgehaald voor de actie „Geven voor Leven". Het geld komt ten goede aan het koningin Wilhelminafonds voor de kankerbe strijding. Dhr. M. Moerland is donderdagmiddag gewond geraakt bij een ongeluk met zijn tractor. Hij was op een perceel aan de Nieuweweg aan het ploegen toen dhr. Moerland op onverklaarbare wijze van de tractor viel, waarbij hij onder het achterwiel terecht kwam. De trekker reed in de sloot. Voorbijgangers zagen dhr. Moerland op het land ligen en de tractor in de sloot. Dr. P. R. van der Eist verleende eerste hulp. Dhr. Moerland werd per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom. Met de gedachte „de eerste klap is een daalder waard" stapte Emergo zaterdag in de sporthal van Etten Leur binnen de lijnen. Het grote moment was aangebroken, een stukje korfbalhistorie was een feit. Voor het eerst sinds vele jaren speelse een Thoolse club in de korfbalcompetitie. En dat het menens was, bleek al gauw. Tegenstander Springvield kon er alles aan doen", maar in feite was het alles Emergo wat dé' klok sloeg. 2e minuut: Wilco Brevet schiet raak, maar de bal draait op wonderlijke wijze weer uit de korf. 3e minuut: Peter Opree schiet van afstand en brengt de stand op 01. 4e minuut: Janneke de Jonge krijgt een fraaie kans, maar mist. 6e minuut: Peter Opree scoort voor de tweede keer. 7e minuut: Edith Rijnberg verhoogt de stand tot 03. 11e minuut Wilco Brevet schiet van ver in maar de scheisrechter keurt deze treffer af i.v.m. gedekt doelen. 23e minuut: Martin op den Brouw staat vrij naast de paal, krijgt de bal, wil doelen, maar wordt op dat moment door een dame verdedigd. Reglementair is dit een strafworp, maar de scheidsrechter ziet hem aan voor een meisje, fluit en geeft een vrije worp aan de tegenpartij....in de 27 e minuut brengt René van Haaften de stand op 04. Een groots begin, wat veel belooft. Zaterdag wordt de tweede competitiewedstrijd gespeeld tegen de kievieten uit Roosendaal. De senioren spelen vanavond (donderdag) in Gouda een oefenwedstrijd tegen Jodan boys. Marien van Prooijen wist de heidecross te Bergen op Zoom op zijn naam te brengen. Een fel duel werd uitgevochten met Jan Brands van atilla. In de laatste honderden meters kwam Marien tot de beslissende demarage en wist met vier seconden voorsprong te winnen. De cours werd in 25 minuten 11 seconden gelopen. Het betrof een afstand van 7'/i km. Rien Hommel eindigde op de 30ste plaats met een achterstand van goed 5 minuten. Onder grote belangstelling en met medewerking van de muziekvereniging Euterpe kwam zaterdagmiddag sinterklaas binnen de Smalstadveste. Soms kan er achter zo'n op zichzelf simpel berichtje een veelbetekende achtergrond schuilgaan. Een lid van de muziekvereniging verklaarde op de repetitieavoncf zaterdag niet "van de partij te kunnen zijn omdat zijn 'complete uienareaal nog op het land lag en in kisten moest worden gedaan. Dan kun jezelfs voor sinterklaas niet gaan verletten. Toen dit echter op de repetitieavond bekend werd, verklaarden zich onmiddellijk 12 leden bereid te helpen. Die zaterdag ochtend werden bijna 1400 kisten volgegooid en toen waren de kisten, maar nog niet de helpende handen op. Het gevolg was wel, dat sint 's middags van uientranen geen weet had, want Euterpe was compleet. Waar een goede wil is, kan de weg worden geplaveid. Dinsdag hield de o.l.s. in de foyer van Haestinge de jaarlijkse ouderavond. Met 70 aanwezigen was de zaal meer dan vol, maar in de gemeenschapszaal van de school kon men niet terecht, nu die ruimte als leslokaal werd ingericht. De noodzakelijke schoolruimte uitbreiding kwam dan ook begrijpelijk op deze ouderavond aan de orde. Daarbij was ook wethouder A. J. Scherpenisse met echtgenote aanwezig. Eerst was er evenwel een lezing over „voeding en tandbederf' door mevr. Beurkens, verbonden aan het voorlichtingsbureau van het ministerie van landbouw. Aan voeding, voedingswaarden en tandbederf werd via het praatje met een diaserie over tuigend aandacht geschonken. Er kwamen bovendien vragen in overvloed, die met kennis van zaken door spreekster werden beantwoord. Via het toegezonden jaarverslag waren de ouders al aardig op de hoogte van het gebeuren in het afgelopen schooljaar. Het beheer van de financiën kwam er blijkens rapport controle commissie eveneens zonder kleerscheuren af. De heer Brevet beantwoordde vervolgens de vragen, die hem en zijn medewerkers op de contactavonden waren voorgelegd. Als leden van de oudercommissie werden mevr. Bout en de heer van Damme herkozen. De reeds eerder genoemde noodzakelijke uitbreiding van lesruimte en de eveneens dringende behoefte aan een geschikt gymlokaal waren conclusies, die vooral in de richting van de gemeentevertegenwoordiger gingen. Wethouder Scherpenisse somde de moeilijke procedures, de lange en tijdrovende wegen die moeten worden bewandeld en ook altijd weer een financieel probleem de struikelblokken voor snelle realisering. Na het zakelijke gedeelte was er een interessante filmvertoning van de door de heer Boxce geregiseerde film, waarop de kampdagen 1974 waren vastgelegd en daarmee het wel en wee van de leerlingen uit de hoogste klassen. Tenslotte dankte de voorzitter van de oudercommissie dokter van der Bel de aanwezigen voor de positieve wijze, waarop tot de nuttige en interessante ouderavond van „De Rieburch" was bijgedragen. Er was voor dit fonds een opbrengst van 612,69 dat ten goede komt aan het sanatorium Zonnestraal. Dit alles via spaarders en giften. Een nog altijd harde noodzaak, want het is zelfs zo dat de tbc zich weer in ons land schijnt uit te breiden. Daarom te meer dank aan hen die hebben bijgedragen. Deze jaarlijkse inzameling bracht in de hervormde kerk 8300,- op. Een hoger bedrag dan vorig jaar. Er werd ruim 3000,- gecollecteerd voor de diaconie, bijna 4000,- voor de kerkvoogdij en ruim 2200,- voor het ziekenfonds. Het aktiecomite, dat 30 collectanten kon noteren bestaat uit de dames Koopman-v. d. Rhee, Brinkman en de heer H. Boxce. De eerste penningmeesteresse, laatstgenoemde secretaresse. Vrijdagavond is Haestinge het centrale punt. Dat staat vrijdag en zaterdag te gebeuren via de postduivenvereniging „De Zwaluw" en de hengel sportvereniging „De Oosterschelde- vissers". Vrijdagavond is er voor iedere 25ste bezoeker op zeker uur een gratis banketletter en een gratis lotje voor een supertaart. Rad van avontuur, enveloppen aktie, drooghengelen, schiettent en meer van die attrakties zullen de gezelligheid verhogen. Men kan sinterklaas met een drietal knechts zaterdagmiddag weer de Smalstad zien doorkruisen en dan mag er in Haestinge bij al dat andere ook wel aandacht gevraagd worden voor de Rode Kruisstand met het welfare werk. Menig duifje vecht tenslotte om de titeleer. In de nacht van dinsdag op woensdag is het végé aanhangwagentje verdwenen. Het stond op het Havenplein geparkeerd. De exploitant van de végé supermarkt ontdekte het woensdagmorgen. Tot duver bereikte noch politie, noch dhr. Mast een spoor van dader en/of wagentje. Via het initiatief van de plaatselijke middenstand was er zaterdag de feestelijke intocht van de sint, waaraan voor zondag 1 december. THOLEN NED. HERV. KERK 9.30 (H.A.) en 6.30 u. ds. A. de Reuver GEREF. KERK 10 en 5 u. ds. H.G. Meynen, Hoevelaken GEREF. GEMEENTE 10 en 6.30 u. ds. C. Hegeman 2.30 u. leesdienst CHR. GEREF. KERK 10 en 6.30 u. ds. N. de Jong, Driebergen NED. PROT. BOND 10.45 u. ds. H.N. Bierman, Breda N.H. BGEW. WIJKGEM. I.W. IN VER.GEBOUW 10 u. ds. K.M. Vogel, Sint Maartensdijk R.K. KERK za. 30 nov. 19 u. H. Mis zo. 10 u. H. Mis OUD VOSSEMEER NED. HERV. KERK 10 u. kand. J. Dee, Oegstgeest 6.30 u. ds. G.J. Voortman GEREF. KERK 10 en 15 u ds. L.Eringa, Rotterdam CHR. GEREF. KERK 10 en 6.30 u. leesdienst 2.30 u. ds. N. de Jong, Driebergen GEREF. GEMEENTE IN NED. 10, 2.30 en 6.30 u. leesdienst R.K. KERK za. 30 nov. 7 u. H. Mis zo. 8 en 10 u. H. Mis SINT ANNALAND NED. HERV. KERK 10 u. (H.A.) en 6 u. ds. J. Codée wo. 4 dec. 10.30 u. schriftoverdenking GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 u. leesdienst di 3~dec 19 u. student Moerkerke GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 2.15 en 6.15 u. leesdienst STAVENISSE NED. HERV. KERK 10 en 6 u. ds. H.A. Samsom OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 6 u. ds. J. van Prooijen 2 u. leesdienst vr. 29 nov. 7.30 u. dhr. Moerkerken, Vlaardingen wo. 4 dec. 7.30 u. ds. J. van Prooijen, bijbellezing SINT MAARTENSDIJK NED. HERV. KERK 9.30 en 2.30 (H.D.) ds. M.J. Lekker- kerker, Nunspeet do. 5 dec. 8.30 u. schriftoverdenking OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 u. leesdienst OUD GEREF. KERK 10 en 6.30 u. leesdienst do. 5 dec. 7.30 u. ds. v.d. Berg, Bruinisse N.H. BGEW. WIJKGEM. I.W. REHO- BOTHKERK 10 u. ds. Kwartel 7 u. ds. K.M. Vogel R.K. KERK za. 30 nov. Avondmis in kantine Van Lammeren SCHERPENISSE NED. HERV. KERK 9.30 u. ds. A.G. Haring 2.30 u. dhr. van Woerden, Rotterdam GER. GEMEENTE 9.30, 2 en 6.30 u. leesdienst POORTVLIET NED. HERV. KERK 10 u. dhr. van Woerden, Rotterdam 6 u. ds. C. Snoei, Amersfoort GEREF. KERK 10 en 3 u. ds. L. Weerman, Harderwijk GEREF. GEMEENTE 10, 2 en 6 u. leesdienst SINT PHILIPSLAND NED. HERV. KERK 9.30 (H.A.) en 2.30 u. ds. H. Harkema GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 u. leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 u. ds. L. Gebraad ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10.45 u. ds. Hofman, Vrederust, voorber. H.A. 17.30 u. ds. F. Spoelstra, Zierikzee WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Poortvliet, Oud Vossemeer en Scherpenisse (patiënten dokter Padt): Dr. Th. A. Bos, Tholen, tel. 01660-542. Sint Annaland, Sint Maartensdijk, Stavenisse en Scherpenisse (patiënten dokter van der Bel): Dr. J.M. v.d. Bel, St. Maartensdijk, tel. 01666 - 400. Sint Philipsland en Nieuw Vossemeer: Dr. Menger, Sint Philipsland, tel. 01677 - 500. WEEKENDDIENSTEN WUKVER PLEEGSTERS Sint Annaland, Sint Maartensdijk en Scherpenisse: Zr. Priem, Stavenisse, tel. 01663 - 549. Tholen, Poortvliet, Oud Vossemeer en Sint Philipsland: Zr. Troost, Tholen, tel. 01660 - 620. WELZIJNSORGAAN THOLEN Hoogstraat 12, Tholen, tel. 01660 - 350. ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE 01666 467 KRUIS WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640 40888 Storing energievoorz. verbruikers PZEM: buiten kantooruren: 01184 - 9191. HOOGWATERSTANDEN van 1 t/m. 7 dec. 1974 zondag 1 maandag 2 dinsdag 3 woensdag 4 donderdag 5 vrijdag 6 zaterdag 7 4.39—16.56 5.20—17.39 6.02—18.27 6.48—19.12 7.33—20.01 8.25—20.59 9.20—22.02 vrijdag 6 dec. laatste kwartier T Euterpe zijn muzikaal steentje heeft bijgedragen. Gezeten in een door 2 paarden getrokken rijtuig werd een tocht door de Smalstadstraten gemaakt. Er was een welkom van burgemeester van Boeijen, die er op wees dat jongeren, maar ook ouderen wensen

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1974 | | pagina 2