WHS verzuimde zich in Vosmeer naar elf shirts te schieten Twee keer brons voor Keetie Hage OETBAL Resultaten Kring-schietwedstrijd Smerdiek gereserveerd in 3e klasse Vrij zwaar seizoen Tholense Boys Vosmeer speelt wel aardig mee PAK EVEN UW ZAKBOEKJE Donderdag 29 augustus 1974 EENDRACHTBODE WHS-aan voerder warme voorstander van professionele aanpak in de tweede klasse Voldoening door RBC-aanbod Drie keer per week trainen Vaste verzorger Redelijk mee draaien Wedstrijd soort roes Onderbouw moet mee WEDVLUCHTEN Zaterdag start de nieuwe competitie voor de KNVB-clubs Sterker Vosmeer 2 verloor Sjaak Hommel weerde zich geducht Vosmeer 4 produktief Oefenwedstrijden ^modehuis Herziene indeling damesvoetbal Piet de Rijke: Niet meer op z'n boerefluitjes Ricn Keur al vanaf ztyn vyftlende jaar een gewaardeerde kracht ln het eerste elftal van WHS, wordt zaterdag dertig jaar. Zyn medespelers kunnen hem geen beter cadeau geven dan voor elke tien jaar een doelpunt te maften ln de competitiestart tegen Ter Leede uit Sassenhelm. Want Rlen Keur Is een van die mannen die de sfeer ln de Sint-Annalandse ploeg houdt. Vooral na de trainingen houdt hy wel van een geintje. Hy beschouwt de meeste spelers als jonge broekjes en schept altijd flink op over vroeger, toen WHS nog in dé afdeling speelde, maar hy kan zich toch ook goed vinden ln de professionele aanpak die nu by de Sint- Annalandse tweede klasser terrein schynt te winnen. „Rien Keur ziet het nut van massage voor de wedstrijd zeker in", weet aan voerder Piet de Rijke te vertellen. Hij is pas met acht stemmen aan zijn tweede leidersperiode begonnen, doelman Wim Fase en ex-aanvoerder Theo Moerland kregen elk drie stemmen, Piet de Rijke (ambtenaar rijkswaterstaat bij het bouwbureau Schelde-Rijnver binding) kwam na SPS en RBC door zijn huwelijk in Sint-Annaland terecht en is nu aan zijn vierde seizoen bij WHS begonnen. Hij is de man van de professionele aanpak. ,,De tijd is voorbij dat we alles op z'n boerefluitjes kunnen doen. Daar moeten een aantal jongens nog aan wennen, want die hebben het over vroeger dit en vroeger dat. Maar we voetballen nu tweede klasse op landelijk niveau en hebben een trainer op hoog niveau met een b-licentie. Hierbij hoort ook een bepaalde professionele aanpak: een warming-up, het omroepen van de opstellingen, het voorstellen van de spelers aan het publiek, een feilloze organisatie zoals het ontvangen van de bezoekende vereniging, kleedlokalen tijdig open, ballen op tijd. De jongens die de bekerwedstrijd tegen zwart wit in Rotterdam meegemaakt hebben, praten daar nu nog steeds over. Die organisatie, opvang en accomodatie sprak aan. Zo'n aan pak heeft een positieve invloed op de achterban: pupillen zien hoe eerste elftalspelers zich op de wedstrijd voorbereiden. Het hoort er allemaal bij in de tweede klasse", vindt Piet de Rijke. Hij heeft het allemaal geleerd bij RBC, in de tijd dat de Roosendaalse ploeg nog in het betaalde voetbal uitkwam. Na de SPStijd in zijn geboorteplaats Poortvliet speelde Piet de Rijke twee jaar bij RBC. Hij was toen in militaire dienst in Oorschot, maar declareerde drie keer per week de trainingsreis naar Roosendaal plus een maaltijd. Een wacht afkopen voor 25 gulden ging toen ook nog. want de overwinning leverde 35 gulden op. Zo bleef er toch nog een tientje over. hetzelfde bedrag dat de spelers van het B-elftal kregen voor een gelijkspel. WHS speelde nu een paar keer vriendschappelijke wedstrijden tegen RBC, waarbij de Roosendalers Piet de Rijke vroegen terug te komen naar zijn oude club. Nu dan wel als „amateur", maar er is goed te verdienen, in elk geval meer dan in_de periode van het betaalde voetbal. Het aanbod gat de WHS-aanvoerder voldoeningen bevrediging. Hij vindt het nog jammer dat trainer Vermunt geen jaar eerder bij RBC is gekomen, want dan had hij zeker meer kans gekregen. Een strenge, fanatieke trainer met geweldige kunde. In zijn conceptie is flink doorzakken na de wedstrijd er niet bij. Dat is ook een zeldzaamheid bij RBC, waar in het eerste elftal nu verschillende spelers zitten die destijds met Piet de Rijke in het b-elftal stonden. Hoewel hij op een zo hoog mogelijk niveau wil voetballen en RBC hem aantrekt, blijft hij bij tweede klasser WHS. „We zijn pas kampioen geworden en we gaan nu met z'n allen verder Ik heb het ook prima naar m'n zin". Intussen traint WHS onder leiding van dhr. N. de Frel uit Bergen op Zoom drie keer per week. Piet de Rijke maakt er voor zichzelf vier avonden van, alleen vrijdag doet hij het rustig aan, want om tien uur is het bedtijd „Sport is een van de belangrijkste zaken in mijn leven", zegt de WHSmiddenvelder. Vier avonden trainen, niet roken, geen alcohol (bij het kampioenschap moest hij er toch even aan geloven: een paar slokjes pils), vrijdagavond vroeg naar bed. Nu geeft Piet de Rijke direct toe dat hij in „zelfkastijding" voorop loopt (sommige spelers vinden dat soms te ver gaan), maar hij wijst erop, dat de meesten zichzelf in acht nemen. „Je hebt verplichtingen tegenover andere spelers, het voetbalspel is een teamsport. Het is een lachertje als je vrijdagsavonds je pilsje niet kunt laten staan. Ik ben blij dat ik het niet doe, roken en drinken, maar ik heb er ook totaal geen behoefte aan. Ik voel het niet als een opoffering. Als ik niet zou voetballen, deed ik het ook niet". Tweede klasser WHS kwam onverwacht ook aan een vaste verzorger/masseur: de import Sint- Annalander Ad Kuzee. Hij past precies in de professionele aanpak zoals Piet de Rijke die dat zo graag wil. Voor de wedstrijd geeft hij een lichte massage en met speciale oefeningen probeert Ad Kuzee blessures snel te verhelpen. Zo heeft hij Han van Vossen en Adrie den Engelsman aardig opgelapt. De WHS- aanvoerder is evenzeer ingenomen met trainer de Frel. „Sommige spelers trekken al twaalf jaar met hem op, zodat het begrijpelijk is dat zij wel eens verandering willen. De Frel is echter een trainer op hoog niveau, die je niet zo gemakkelijk in de buurt kunt vinden. Hij was pas nog een week in Zeisj en is op de hoogte met de nieuwste traningsmethoden. Bovendien is hij jeugdtrainer van zuid 1 geworden. De Frel prefereert de menselijke aanpak, geen harde aanpak. De laatste jaren is hij geweldig verbeterd in zijn oefenstof als ik dat zo van de anderen hoor. Daarom, als de Frel weg zou gaan, dan moet je om een trainer van hetzelfde niveau te krijgen naar een Hubregtse (de Meeuwen) of Vermunt (RBC) en die zijn onbetaalbaar voor WHS". WHS gaat met hetzelfde elftal als vorig seizoen aan de competitie in de tweede klas beginnen. Dat betekent Wim Fase Wzn. in het doel en als veldspelers Theo Fase Mzn., Henk Dijkema, Kees v. Reest, Adrie den Engelsman Jzn., Han van Vossen, Ewoud Fase Pzn. Rien Keur, Han Vroegop, Piet de Rijke, Theo Moerland, Rien Fase Pzn. Jan Mosselman en Nico Hage. De aanvoerder is bevreesd om de eerste klap op te vangen, maar als dat gebeurd is, moet WHS goed mee kunnen. „De verwachtingen over het algemeen zijn dat we redelijk kunnen meedraaien. Een middenmoot zit er wel in, maar dan moeten we er zeker voor vechten. Als WHS speelt zoals in de oefenwedstrijden tegen NSW en SSS, dan kunnen we het halen. We krijgen in de tweede klasse voornamelijk met technische ploegen uit Holland te maken. Daar moet je inzet tegenover stellen, dan kun je ze als team verslaan". De vrouw van PieFdeRijke kan het wel laten tijdens de wedstrijd naar hem te zwaaien, want hij ziet toch niets. „Ik merk niet eens dat het regent, fijne motregen dan. In de wedstrijd ben ik zo geconcentreerd op de tegenstander, dat je in een soort roes bent. Je speelt op je intuitie. Na de wedstrijd neem je pas afstand. De competitie is ook niet zuiver ontspanning meer, het is gewoon een gevecht. In de wedstrijd kun je iemand grof neerleggen en na afloop dezelfde speler een had geven. Shirtje trekken en dergelijke hoort feitelijk niet bij het voetballen, maar je bent.op een niveau gekomen dat verpest is met trucs. Tekortkomingen moeten gecompenseerd worden met hardheid. Iedereen krijgt bepaalde opdrachten in een elftal. Zelf ben ik middenvelder. Neeskens, ja, daar heb ik bewondering voor, zoals die zich opoffert voor 't gehele elftal. Dat is m'n ideale speler. Zelf moet ik ook aanvallen van de tegen stander beletten en aan de andere kant opbouwen en ook doelpunten kunnen maken. Als ik de bal niet kan hebben, dan moet ik op een fatsoenlijke manier Op zaterdag 17 augustus is op het schietterrein van prinses Juliana in Scherpenisse een kring-schietwedstrijd gehouden op de honderd meter baan. Er werd geschoten om de kring wisselzuil, personele en vrije baan. Dankzij de goede deelname (58 Thoolse schutters) en het mooie weer is het een bijzonder geslaagde wedstrijd geworden. De wisselzuil ging naar prinses Juliana Scherpenisse, die 195 punten had veroverd. Tweede was Sint-Annaland, met 192 punten, derde Tholen met 189 vierde Poortvliet met 188 en vijfde Stavenisse met 183 Dunten. Vrije baan: 1. A.D. Goedegebuure St.An. 2. J. Menheere Scherp. 3. J. Poot .Scherp. 4. A.Fase, St.An. 5. M.Bijl Pvlt. ó.HKeur S.T.An. 7. H.Poot Scherp. 8. C. Andriesse Scherp 9. A. Polderman Scherp. 10. Uitdewilligen Tholen Personele baan: 1. J. Menheere Scherp 49-49 2. J. v.d. Klooster St.An. 4948 3. B. Willems Tholen 49-47 4. J. Poot Scherp 49-46 5. W.J.Potappel Scherp 49-45 6. C. Andriesse Scherp 48-47 7. A. Polderman Scherp 48-47 8. J. Overbeeke Tholen 48-46 9. C. w. Goedegebuure St. An. 48-46 10. A. v.d. Reest St.An. 4846 11. H. Poot Scherp 4844 12. C. dekker, Pvlt 4746 13. M. Bijl Pvlt 4745 14. A. Goudzwaard Pvlt 4745 15. A. Fase St. An. 4745 16. Tini Hage Pvlt. 47-44 17. J.L.Goedegebuure St. An. 47- 44 18. M.Potappel Stav 47- 43 19.C. van Haaften Scherp 4742 20. J. de Heer Tholen 4646 21.A. de Graaf Scherp 464 6 22.W. Voshol Pvlt 4646 23. C.. Quist Tholen 4646 24. A. Menheere St. An. 4645 25. C. A. Hage St.An. 4645 26. H.Keur St.An. 4643 27.mevr. Kleinjan Tholen 46-44 28. J.Kurvink StAn. 46-44 28. J.L.D.Kloet Stav. 46-44 30. H.Vermaas Stav. 46-42 32. G. Ruit Scherp 46-40 Piet de Rijke, aanvoerder van de Sint Annalandse tweede klasser WHS. proberen de man te spelen, bijvoorbeeld door aan zijn shirtje te trekken", vindt Piet de Rijke. Speelt het eerste elftal dan op zo'n hoog niveau, de reserves spelen in de derde klasse van het afdelingsvoetbal. „Ja, de onderbouw moet mee, anders krijg je onherroepelijk een keer een klap. Het tweede elftal heeft een slechte begeleiding, er is geen organisatie.Bij het derde elftal, dat zelfstandig opereert met een eigen leider, is dat veel beter. We zouden een brede basis moeten hebben zoals bij Smerdiek, dat is een gezonde zaak. Die hebben ook goede jeugdspelers en op den duur zal dat er toch uitkomen. We zitten nu zonder Smerdiek in de 2e klasse en dat is vooral voor het publiek niet zo fijn. Het waren altijd boeiende en aantrek kelijke wedstrijden", meent de WHS aanvoerder. In de tweede klasse zijn er nieuwe tegenstanders en enkele verre reizen. In het kader van de professionele aanpak zijn er dan plannen om als elftal samen te gaan eten. Geen sla met spekjes of snert natuurlijk, maar licht verteerbaar eten. De nieuwe voorzitter en penning meester van WHS, de heren M.Mosselman en C. Noorthoek, zullen hun werk vast wel hebben in de tweede klasse. Als het aan Piet de Rijke ligt, moet de Tholen: t/m. 31 aug. feestprogramma 90-jarig bestaan "Concordia". Bergen op Zoom: De Hollandsche Tuyn: elke dinsdag avond 19.30 uur Volle Evangeliege meenschap. Sint Annaland: Dorpshuis Sint Annaland, maandag 2 sept. 20 uur diploma-uitreiking EHBO. voetbalsport nog meer gaan leven in de Sint-Annalandse gemeenschap. Hij heeft de indruk dat de muziekvereniging Accelerando meer leeft bij de gemiddelde inwoner dan WHS. Zelf geeft hij ook trouw zijn oud papier aan Accelerando. „Ja, de muziek die steun je, want een dorp zonder muziek is niets", zegt de WHS- aanvoerder, die tot zijn 54ste hoopte te kunnen voetballen. Wedvlucht Orleans 24-8-19/4, Reisduif te Scherpenisse. In concours 98 duiven los 7.uur z.w. wind, afst. 442 km. Ie pr. 14-03-16 1041 m, laatste pr. 15- 20-02 884,86 m. L. Priem, St.-M. 1-10-13-22-30. L. de K. Koolaard Pvl. 2,28. A. Moerland Sch. 3- 8-9-12-17-19-20-23-25-27-29-32. C. v. Belle Pvl. 4-26. J. Moerland Stav. 5-14- 15-24. C. v. d. Have Sch. 6. P. Potappel Stav. 7-18-33. D. Uijl Pvl. 11-16. K. Lisseveld Pvl. 21-31. Stombeek 24-8-1974, in concours 224 duiven los 8,20 uur z.w. wind. Ie pr. 9.21-32= 1203,40 m, laatste pr. 9-4841 817,52 m afst. 72 tot 80 km. L. Priem 1-9-13-62-66-67. A. Moerland 2-11-20- 23-31-32-38-3945-49. J. Moerland Stav. 3-6-10-24-29-30-35-374143-4647-56. H. Smits Stav. 4-22-26-36-51-70. R. v. Bebber Sch. 5-28-65. K. Lisseveld Pvl. 7. A. Riedijk Stav. 8-18-21-2540-53-57-71- 42. P. Potappel Stav. 12-15-27-48-52-58- 64. B. Suurland Sch. 14-63. L. de K. Koolaard Pvl. 16-19-34. C. v. Belle 17- 72-73-74. M. Deurloo Sch. 33-50-69. D. Uijl Pvl. 44-54-61. P. Dorst Stav. 55. D. Menheere Sch. 60-59. C. v. d. Have 68. P. Noordijke 75. en cadeau van elf nieuwe shirts telt voor een vereniging als in onze omgeving altijd nog aardig mee. Die prijs was de inzet van het nederlaag- tournooi, dat de voetbalvereniging Vosmeer als voorbereiding tot de competitie organiseerde. Niemand van de inschrijvers had het tot een grote overwinning op de organisator weten te brengen. Toen het eerste WHS elftal zaterdag binnen de Vosmeerse lijnen trad was BSC uit Roosendaal nog de hoogst geklasseerde met een 0- 1 winst en 5 benutte strafschoppen. Twee doelpunten van de Sint Annalanders zonder er een toe te staan, waren dus voldoende om die elf shirts in de wacht te slepen. Om zich ook winnaar van het tournooi te kunnen noemen. Dat zat er voor WHS volop in tijdens de laatste Vosmeerse nederlaag wedstrijd. Maar dat tweede en die nog meerdere doelpunten bleven uit. Op beslissende ogenblikken werd de zaak niet afgemaakt. Opnieuw een weinig geinspireerd WHS maar nu ook een thuisclub, in tegenstelling met de Eendrachtcup-ontmoeting, die wat lauw te werk ging. Daarbij mag niet onvermeld blijven, dat niet alleen de voor langere tijd geblesseerde Daan Vaders onder Vossemeerse lat ontbrak, maar binnen de lijnen ook een Kees Timmermans, wat altijd een duidelijke verzwakking meebrengt en verder ook Hans Vaders., Wim van Dijke en Saak Istha. De thuisclub zag daarom wel op, tegen de derby, want men weet met de Sint Annalanders technisch goede voetballers tegenover zich te krijgen. Advertentie 1M Derde klasser Smerdiek begint zaterdag met een uitwedstrijd tegen Terneuzense Boys wat gereserveerd aan de nieuwe competitie. "Het wordt een ontzaggelijk karwei om dit seizoen kampioen te worden. SSC en Dinteloord zijn zware concurrenten. Bovendien zijn er maar tien clubs in de 3e klasse A, dus achttien wed strijden. Het is gauw bekeken in deze competitie. Als je een paar wedstrijden achter elkaar verliest, zitje zo op een moeilijk overbrugbare achterstand", meent voorzitter A.L. Hage van de voetbalvereniging uit Sint Maartensdijk. Hij vindt het jammer dat zijn club niet gepromoveerd is, hoewel hij daaraan direct toevoegt dat Smerdiek daarvoor geen elftal had. "Stilstand is echter achteruitgang, we zijn minder geworden. Vorig jaar zaten er veel betere clubs in de 3e klasse. WHS mis ik. Smerdiek-WHS en omgekeerd waren telkens grote topwedstrijden. Dat waren derbies waarvan ik wakker lag", zegt voorzitter Hage. Zo staat Smerdiek evenals trouwens WHS en Tholense Boys alleen in de eigen klasse. Men moet het alleen doen met grotendeels dezelfde spelers als vorig seizoen. Piet van Daalen, Adrie van Hemert, Ad v.d. Hoek en Koos v.d. Hoek zijn naar lagere elftallen verhuisd, vooral het derde. Smerdiek heeft een gezonde opbouw in de breedte tussen het eerste en tweede elftal is er bijna geen verschil in klasse. Pas wonnen de reserves zelfs nog een oefenpartij tegen het eerste elftal met 2-1. Voor het eerste elftal is de nieuwe trainer Swaenen uit Nispen nog steeds aan het experimenteren, maar de selectie zal er toch wel ongeveer zo uitzien: Keepers Jos van Splunter (militaire dienst) en Jan Guiljam, Henk Stoutjesdijk, Jaap Kloet, Rien Joppe, Chris van Hemert of Wim Vroegop als voorstopper, Jaap Moerland, Dick Soomers en Henne Zwagemaker op het middenveld, Ko Stoutjesdijk, Sjaak Moerland, Kees Nagelkerke, Wim Scherpenisse en Fred Snoep als aanvallers. Voorzitter Hage noemt de voorhoede een groot probleem. "Het klopt allemaal nog niet zo erg in het elftal. Ik ben optimistisch geweest, want ik stond ontzaggelijk hoog met de A-jeugd, die vorige competitie in de topklasse speelden. Daar zijn geen slechte spelers bij, maar ook geen sterren. Ze waren als een hecht team gemiddeld goed. Nu zitten ze verspreid over verschillende elftallen. Daarom ben ik wat gereserveerder geworden in mijn verwachtingen. Ook met de nieuwe trainer is het nog wat aanpassen. Hij is wel echt vakkundig, die veel aan taktiek doet en een beetje streng is. Zo'n deskundige trainer hebben we altijd willen hebben", aldus Smerdiek- voorzitter A.L. Hage. Op de uitgebreide en vernieuwde sportaccomodatie aan de Zoekweg begint Tholense Boys zaterdag aan de nieuwe voetbalcompetitie. Opnieuw in de vierde klasse B, nu men vorig seizoen uit de derde klasse degradeerde en daarmee Smerdiek en WHS als tegenstanders verloren zag gaan. Voorzitter J. de Laater gelooft dat het een vrij zwaar seizoen gaat worden. "We komen als ex-derde klasser in het veld en de jeugdspelers moeten nog flink wat er varing opdoen. In de oefenwedstrijden is er wel veel gescoord, maar we kregen ook behoorlijk wat tegendoelpunten te verwerken. We zullen blij zijn als we ons in de middenmoot kunnen handhaven. We hopen op een goede start, want een rustig begin is al heel wat waard. In BWR hebben we zaterdag echter een lastige tegen stander. In het verleden hebben we al meermalen van de Roosendalers verloren, dus is het wel een moeilijk begin", meent dhr. De Laater. Oud-speler Wim Houmes is de nieuwe trainer van Tholense Boys. Hij heeft de beschikking over de jonge doelman Ben van den Aarssen, nu Ko Blaas nog steeds geblesseerd is. Junioren die waarschijnlijk ook een vaste plaats in het eerste elftal krijgen zijn Jaap Schot, Ben van Olffen en Sjaak Kruize. Daarnaast is de oude kern weer beschikbaar zoals Cor, Nico en Marius van Houdt, Rien Potappel, Kees v.d. Velde, Hutjens, Jan v.d. Vlies, Toon Baaij. Junior Chris Quist is ook van de partij, terwijl Johan Vos en Rien Minheere mogelijk nog reserves zijn. Kousemaker en vermoedelijk ook wel Minheere zijn bij het tweede elftal ingedeeld. Voor Vosmeer start de competitie zondag gelijk op volle toeren, want behalve voor het in de derde klasse KNVB uitkomende eerste elftal luidt de bel ook al voor de drie afdelingsefltallen. Dit in tegenstelling met de zaterdagafdeling, die 7 september pas gaat beginnen. Derde klasser Vosmeer handhaafde zich vorig seizoen en krijgt zondag direct al een zware tegenstander in de gedegradeerde tweede klasser Alliance uit Roosendaal. Daarnaast heeft men de gepromoveerde elftallen van Jong Ambon en Sprundel als nieuwe tegenstanders. Secretaris Ant. Verhees denkt dat Vosmeer zijn partij in de nieuwe competitie weer aardig gaat meespelen. De voorwedstrijden waren, wel niet zo buitengewoon, maar er zijn enkele jonge spelers die het leuk gaan doen. Dhr. Verhees noemt de laatste nederlaagwedstrijd tegen WHS (0-1 verloren) een goede prestatie gezien het ont breken van heel wat verdedigers zoals steunpilaar Kees Timmermans. Doelman Daan Vaders zal men in verband met een knie-operatie vermoedelijk wel lang moeten missen. Daarom zijn de keepers Henk van Daalen en Dannie Polderman beschikbaar. In de achterhoede André Hommel, Kees Timmermans, Sjaak Istha, Leo Havermans en Andre Aarnoudse. Op het middenveld Wim van Dijke, Wim Heijboer, Rinus Hommel. In de voorhoede Hans en Rien Vaders, Jos Guiljam, Jan Havermans en Bram v.d. Zande. Jan Verreijen is dus nu definitief verdwenen uit het eerste elftal. Hij zal in het reserve-elftal uitkomen. Met een nieuw hoofdveld, een uitgebreide kleedgelegenheid en een kantine beschikt Vosmeer over een uitstekende accomodatie. Er is nog maar een knelpunt, het trainingsveld. Dit bijterrein van 60 x 40 meter heeft verlichting, maar wordt in de winter meestal een modderpoel. Daarom overlegt het Vosmeer-bestuur met de gemeente om het trainingsveld half te verharden. Niettemin gaf Vosmeer met name de eerste helft nog heel aardig partij. Via spits invaller Jos de Klerck kwamen er enkele gevaarlijke momenten voor het WHS doel. Beide ploegen hadden in die eerste 45 minuten ook wel een strafschop verdiend, respectievelijk voor het neerleggen van Jos de Klerck en Piet de Rijke, maar de arbiter vond het blijkbaar wat te zwaar aangerekend en de bal kwam niet op de elf meter stip. Bij WHS kregen Theo Moerland en Nico scoringsmogelijkheden, maar ook die werden de eerste helft niet benut. Na de thee werd het WHS overwicht duidelijk. De Sint Annalanders brachten het beste voetbal op de mat, waartegenover Vosmeer een groter inzet stelde. In de tiende minuut viel het enige doelpunt, toen uit een goede WHS aanval Jan Mosselman hard langs doelman Van Daalen schoot. Het was wel zaak voor de WHS defensie attent te blijven, want na de aftrap maakte Rien Vaders zich op rechts goed vrij,gaf goed door aan Jan de Klerck, wiens schot echter door doelman Fase werd gestopt. Daarna was alles WHS dat de klok sloeg met slechts sporadisch Vosmeerse aanvallen, maar de Sint Annalanders verzuimden dit overwicht in doelpunten uit te drukken. Wel had men pech, toen Han van Vossen zijn harde schuiver buiten keepersbereik door de paal zag gekeerd en bleef het laatste tikje van een doorgebroken Nico Hage tien minuten later achterwege. Tien minuten voor tijd ging ook Kees van de Reest vanuit de tweede WHS lijn goed door, maar ook hij kon niet afmaken. Zo bleef de spanning er eigenlijk toch wel in en even voor tijd kreeg Vosmeer nog de kans op de gelijkmaker, toen invaller Dirk van Driel gebruik maakte van een fout in de WHS defensie, maar Jos de Klerck had ook niet veel geluk en schoot voorlangs. Tenslotte lagen in de allerlaatste minuut voor WHS nogmaals de shirts voor het pakken, maar Nico Hage schoot van dichtbij na goed aangeven van Theo Moerland toch naast. Een loting tussen WHS en BSC bleek niet nodig, toen WHS vier strafschoppen inschoot tegenover Vosmeer drie, omdat BSC ze derstijds alle vijf had benut. De eindstand van dit kleine nederlaaag- tournooi Vosmeer was: 1 BSC uit Roosendaal, 2 WHS uit Sint Annaland, 3 Odio uit Ossendrecht en 4 Dinteloord. Bij de reserve-elftallen was het ook BSC 2, gevolgd door WHS 2 en Odio. De Vosmeerse reserves speelden een bekerwedstrijd tegen Meto 2 in Hoogerheide en verloren met 2 - 1. De thuisclub had in de eerste speelhelft de leiding genomen, maar na rust scoorde Dirk van Driel de gelijkmaker. Vosmeer werd hierna sterker, maar tegen de verhouding in wist Meto vlak voor tijd toch de volle winst te grijpen en dus naar de volgende bekerronde. In Halsteren speelde Vosmeer 3 tegen WC 3 en liep in de eerste helft een achterstand op, maar kwam via een loei van Toni Lindhout gelijk. Na de thee was de thuisclub sterker en het was vooral aan invaller jeugddoelman Sjaak Hommel te danken dat het in die periode geen grote achterstand werd. Vlak voor tijd trok de thuisclub uiteraard wel verdiend de volle winst naar zich toe: 2-1. In de laatse oefenwedstrijd voor de competitie scoorde Vosmeer 4 er lustig op los tegen WC 4. Na een 04 rust stand kon men in de tweede helft nog driemaal het WC net vinden, dat tenslotte toch de eer nog redde. De Vosmeerse doelpunten waren van Ko Hommel (3), Han Geuze (2) en Rien Goedegebuure(2). Tholense Boy^ 1 speelde een oefenwed strijd tegen een combinatie van de Roosendaalse derde klasser Alliance en boekte een 44 uitslag. Een drukke avond was het vorige week woensdag voor de Smerdiekse leiding, toen drie seniorenelftallen binnen de lijnen kwamen. Het eerste elftal nam het in een uitwedstrijd op tegen Tholense Boys. Veel krachtsverschil kwam er niet uit de verf. De thuisclub draaide nogal vlot. terwijl Smerdiek niet over de eigen doelman beschikte, zoals trouwens die avond alle drie seniorenelftalkeepers ontbraken. Het werd een aardige wedstrijd waarbij Tholense Boys nog in eigen doel schoot, anders had men gewonnen. Nu was het 2-2. Smerdiek 2 speelde thuis tegen Tholense Boys 2. Hoewel de Thoolse reserves meer kwaliteit in hun elftal hebben dan vorige jaren, was de in competitieverband belangrijk hoger spelende thuisclub sterker. Het werd een 4-0 eindstand en een aardig oefen partijtje. Op het andere even goede wedstrijd terrein speelde Smerdiek 3 tegen WHS 3 met bij de thuisclub ook een reserve- doelman. Een vernieuwd derde seniorenelftal van Smerdiek kon belangrijk meer voetbalcapaciteiten binnen de lijnen brengen dan vorige jaren. Dat resulteerde in dikwijls snelle combinaties vanuit het middenveld via spelverdeler Adrie v.d. Rhee. Die schoot ook al vrij snel en goed raak via binnnenkant paal. Hoppenbrouwers voerde de stand op naar 2-0 en Chris Koopman naar 3-0 eer WHS kon tegen- scoren. Daartoe waren in het begin van de wedstrijd al wel kansen geweest voor Henk Walder. In de tweede helft bleken de gasten de moed niet in de schoenen te laten zakken. De Smerdiekse midden linie trok ver naar voren en dat bracht gaten, waarvan achtereenvolgens Wim Bazen en Joop Vroegop profiteerden. Zo werd het tenslotte nog een 3-3 gelijk spel. Tholense Boys oefende tegen FSV 3. De thuisclub gaf echter een 2-0 voorsprong uit handen, zodat men tenslotte genoegen moest nemen met een 44 gelijkspel. De Fliplandse reserves speelden in Halsteren een vriendschappelijke partij tegen WC 2, wat voor Noad 2 een 3-0 nederlaag werd. Noad 1 kwam een bekerronde verder dankzij winst op het versterkte Smerdiek 3. De doelpunten waren voor Cenny van Strien, Jan Zuidweg en Nemie v.d. Reest. De dames van WHS waren in de eerste ronde al uitgebekerd door verlies van Chrislandia. WHS oefende nog tegen Moe, wat een teleurstellend 2-2 gelijk spel opleverde. Er was veel inzet van beide kanten. De thuisclub had een strafschop nodig om voor rust aan 1-0 te komen en hoewel WHS na de thee op 2-0 kwam, wist Moe naar het donkerder werd toch nog langszij te komen: 2-2. De reserve-elftallen voetbalden tegelijkertijd en ook hier gaf WHS een voorsprong uit handen. Het werd tenslotte 3-5 voor de Bergenaren. met ziekenfondsrecept: op montuur ,20% korting korting^ v.d. WATERING KIPMULDER Steenbergsestraat 20-22 Bergen op Zoom - Tel. 34228 ad^rtentie IM rita bosstraat 27 bergen op zoorh advertentie IM Zaterdag 31 augustus uur WHS-Ter Leede 15.00 Terneuzense Boys - Smerdiek Tholense Boys - BWR 16.15 NEO 2 - Smerdiek 2 13.00 Noad 1-SPS 1 16.00 SPS 2-NOAD 2 16.00 SPS 3-NOAD 3 14.00 Smerdiek 3 - Stavenisse 1 Zondag 1 september uur Vosmeer - Alliance 14.30 SC Gastel 3-Vosmeer 2 11.30 Vosmeer 3 - Dosko 3 11.30 MOC 8-Vosmeer 4 10.00 Donderdag 29 augustus Smerdiek 1 - SPS 1 Smerdiek 2 - SPS 2 Nu het dameselftal van Zwaluwse Boys zich heeft teruggetrokken, bestaat de dames- zaterdagafdeling nog maar uit vier elftallen. Daarom heeft de KNVB besloten de vier elftallen te verdelen over de tweede en derde klasse West. Dit is gebeurd volgens de volgorde van de standenlijst van de zaterdagafdeling 1973-1974 en de geografische ligging. De dames van WHS uit Sint-Annaland, het enige dameselftal uit de streek dat in de competitie meedoet, is nu inge deeld in de 3e klasse West A met FC de Arend, Divo, Hoeven, SC Kruisland, Marjola Girls, Roosendaal 2, Rozen- oord, SV en de Vivoo Girls. De wedstrijden tegen WHS en Rozenoord worden steeds op zaterdag gespeeld. Waren het vorig jaar twee zilveren medailles, nu veroverde Keetie Van Oosten-Hage bij de wereldkampioen schappen wielrennen in het Canadese Montreal twee bronze plakken. Op de baan had ze bij de achtervolging veel pech door een lekke band te rijden. Keetie was bij het overrijden minder gelukkig., waardoor ze niet in de finale kwam. Ze veroverde wel op duidelijke wijze de bronzen medaille. Zo ook in de wegwedstrijd. Keetie was niet opgewassen tegen de bekende sprint kwaliteiten van de Francaise Genevieve Gambillon. Ook een Russin glipte nog voor. zodat de Smerdiekse renster derde werd. Zus Bella Van der Spiegel- Hage uit Sint Maartensdijk werd twintigste.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1974 | | pagina 11