Plaatselijk nieuws Zöö»ff* gH PQOfimitr^^ GELUK EUErS KAA BEE Geslaagden Stichting Kraamzorg PREDIKBEURTEN HIESSER FIT EENDRACHTBODE Donderdag 15 augustus 1974 THOLEN Beroepen Twee wielerwedstrijden Bejaardensoos op reis Bootreis Zesde schoollokaal Grondverkoop Gevonden en verloren voorwerpen OUD- VOSSEMEER Bungalowbouw P0LLIE& ZOON Laat POLLIE het doen!! Biljartkampioenschap Eendrachtrijders Orientatierit Con Am ore zingt weer Druk bezocht schuurfeest Spido SINT-ANNALAND Vijfde schoollokaal nodig STAVENISSE Coen Moelijn bij gecostumeerd voetbal SINT- MAARTENSDIJK Vaartocht over Oosterschelde Auto in de tuin Zwemwedstrijden Zeemijl zwemmen Algemene Bank in nieuw kantoor Onderwijzer blijft Aankoop Wal 11 SCHERPENISSE Bejaardenreis Aankoop grond Meubilair Toch nog succesvol POORTVLIET Hoofdleidster vraagt ontslag Kerkrestauratiekosten hoger Stank in het groen Beheerscommissie Dorpshuis SINT-PHILIPSLAND Benoeming Geslaagd VLOERBEDEKKING GRATIS GELEGD Staatssecretaris Volksgezondheid gaat nieuwbouw ABG officieel openen Veilingberichten Pride of Texas bij brugfeesten =-~i ...mMitVi V" \J^ *NN* MCOBAPOLDFR MAARTENSDIJK Ds. C. Hegeman kreeg een beroep van de Gereformeerde Gemeente te Ouddorp en van Nunspeet. In het kader van de jubileumfeestweek van de koninklijke muziekvereniging "Concordia" zullen naast de velerlei al genoemde aktiviteiten op 31 augustus ook twee wielerwedstrijden worden georganiseerd. Een enthousiast wieier - comite slaagde er in korte tijd in de organisatie rond te krijgen, dank zij ook de medewerking van gemeentebe stuur, politie en plaatselijke middenstand. Het vier man sterke comité bestaat uit C. van der Male, J. van 't Hof, G. de Rooij en W. Evertse. Naast aantrekkelijke premies tijdens de coursen zullen de drie eerst aankomen den worden gehuldigd. Er is een wedstrijd voor trimmers en voor de zgn. Markt Tholen Tel. 575 advertentie IM wedstrijdliefhebbers. Onder Thoolse trimmers worden de renners verstaan die in het bezit zijn van een racefiets of supersportfiets (krom stuur met versnellingen). Er was al opgave van de Eendrachtrijders uit Oud-Vossemeer en acht Thoolse inschrijvingen. Onder wedstrijdliefhebbers worden die renners verstaan die minimaal twee jaar geleden met de amateursport zijn gestopt en nog wel wekelijks voor hun plezier een wedstrijd rijden. Voor deze course zijn er een 40 deelnemers, waaronder ook kanshebber Wim Evertse. De Thoolse trimmers vertrekken zaterdag 31 augustus vanaf hotel Hof van Holland achter de muziekver eniging, waarna het officiële startsein volgt aan de Molenvlietsedijk, een met vlaegen versierd parcours. Dat loopt dan via Jan van Bloisstraat, Machteld van Gelre, Burg v.d. Hoevenstraat, Burg. van Brijberghe, Burg van Berchemstraat terug naar de Molenvlietsedijk, waar ook de finish is. De trimmers rijden 21 ronden van lkilometer, de wedstrijdliefhebbers 42 ronden. Die starten om 3 uur vanaf de Markt. Er is vrij entree, want het gaat vooral om het muziekjubileum. Verder een 4 man sterke EHBO post voor onverhoopte blessures. Men kan nadere inlichtingen krijgen bij C. van der Male tel. 469 of bij W. Evertse tel. 930. De heer Evertse is voornemens pogingen te doen volgend jaar een amateurronde te helpen organiseren, omdat hij vindt dat Tholen als enige grotere kern nog geen ronde kent. De leden van de Thoolse bejaardenA sociëteit maakten woensdag 7 augustus een reis naar Hilversum. Er werd om half acht vertrokken en in De Bilt een koffiepauze gehouden. Men was in Hilversum vervolgens te gast in de K.R.O.-studio, met name in het radio programma "Van 12 tot 2", waarbij de presentator behalve met enkele artiesten ook een gesprek voerde met het publiek en verschillende Tholenaren over hun geboorteplaats vertelden. Na de studio ging het op Spakenburg aan om het daar beziens waardige te bewonderen. Met op de terugweg een verfrissing in Gorkum wachtte in Breda een warme maaltijd. Het werd alles in goede banen geleid door de plaatselijke vrouwenraad, terwijl ook de service van de busonder neming tot het succes van de dag heeft bijgedragen. De reis was onder andere mogelijk door de destijds voor de Sociëteit gehouden Fancy Fair. De bootreis voor de Thoolse bejaarden naar Zierikzee wordt niet op 26, maar op 28 augustus gehouden. Vanwege een toename van het aantal leerlingen en verlaging van de leer- lingenschaal heeft het bestuur van de Chr. Nat. school medewerking aan het gemeentebestuur gevraagd voor uit breiding van de school met een zesde lokaal. Daartoe werd door de raad medewerking verleend. De kosten van aanschaf noodlokaal met bijkomende voorzieningen zijn geraamd op 56.377,40. Daarmee werd al overeenstemming bereikt. De prijs is 20,-- per m2. Door afbraak van een krotwoning bij het bolwerk is een perceel grond vrij gekomen, dat de heer S.M.W. de Korte wil benutten als voorterrein voor door hem te bouwen garages. B. en w. zijn bereid de 43 m2. te verkopen voor in totaal 1.720,--. Op het groepsbureau der Rijkspolitie te Tholen zijn inlichtingen te verkrijgen omtrent: Gevonden voorwerpen: Kinderportemonnaie, inh. 2,75; een kinderarmbandje; een meisjes- portemonnaie, inh. 3,97 sleutel en buskaart TAD; een biljet van vijf gulden; een biljet van vijf gulden; een portofoon; een etui met 4 sleutels; een rode kinderportemonnaie, inh. 2,50; een zwarte portemonnaie, inh. 10,--; een kinderhorloge, merk GVA met zwart leren bandje; een groen sigarettenetui met een pakje sigaretten en biljet van tien gulden; een polshorloge met leren band; een grijze fietstas met haken; een geel kinderjack; jerrycans met olie en trechter; een groen ceintuur; een zwarte kleine poedel met gele halsband; een geruit jongensjasje, grijs-zwart; een blauw geblokt kinder zitje voor auto; een zwarte damesfiets; een gouden ringetje met rose steen; een skippiebaleen zwart sleuteletui met sleutels; een bankbiljet van honderd gulden; een leren portemonnaie, donkerbruin, inh. klein geld en zegeltjes; een zilverkleurige duimstok; een rode damesportemonnaie met inhoud; een blauwe tennisbal; een blokfluit, kort model. Verloren voorwerpen: Een jongensjack, beige bruin; een witte handfietspomp; een bromfietsplaatje S.B.S. 348; een sleuteletui met 4 sleutels; een kentekenplaat 96-OO-SP; een kinderarmbandje, dubbele lengte van bloedkoralen met gouden slot; een bastaardhond bruin/wit, genaamd Jacky; een lichtblauw jongensjack; een lange herenportemonnaie, inh. f 300.--: een fototoestel, merk Voigtlander in gerepareerde bruin tas; een rood-blauw jongensjack; een kinderjack, blauw met rode kol en manchetten; een dames horloge, merk Centra; een oud Hollands zilveren broche; een herenportemonnai, inh. foto en 15,--; een bruine tekkel (reu). Twee brommers, waarvan een lichtgroen super Califo, vrij nieuw en een zware Puch met hoog stuur en verschillende plakplaatjes. De heer G.P.A.M. Uytdewilligen, Zilverstraat 6 wil voor de bouw van een bungalow een perceel grond van ongeveer 530 m2. kopen aan de Prins Mauritsstraat. B. en w. vragen "35,-- per m2. en als ook de raad geen bezwaar OUD VOSSEMEER Tel. 01667 365 Laat uw woning vakkundig en betaalbaar inrichten. Keuze uit honderden soorten en kleuren VLOERBEDEKKING GRATIS GELEGD!! Advertentie IM Van oudsher beschikte de gemeente over een perceel grond, groot 33 m2. achter het pand Oudelandsestraat 25. Noodzaak om dit in eigendom te houden bestond en bestaat nog niet, waarom aan de raad komende maandagavond zal worden voorgesteld de 33 m2 te verkopen aan de eigenaar van pand Oudelandsestraat 25. maakt zal de verkoop wel dóór gaan. Voor realisering van het bestemmingsplan Oost is een eigenaar van een perceel grond bereid dat aan de gemeente te verkopen voor een door de commissie van onroerende zaken genoemde prijs. Vrijdagavond werd in café Saparof een bijeenkomst gehouden door de besturen van de vier plaatselijke biljart verenigingen met het doel een Oud papier ophalen door de muziekvereniging niet op zaterdag, maar dit keer vrtydagavond 16 aug vanaf half zeven Advertentie IM persoonlijk biljartkampioenschap Vosmeer te organiseren. Hierover was door de clubs zelf al intern beraad geweest. Besloten werd het kampioen schap voor de nieuwe competitie te organiseren. Daartoe komen de vier clubkampioenen tegen elkaar uit in een halve competitie. Het zijn Wim Saparof van Nooitgedacht, Peter Timmermans van De Poedelaars, Piet Hommel Jzn. van De Treffers en Adrie Hommel Fzn. van Krijt op Tijd. De eerste wedstrijden worden 26 augustus gespeeld, 'vervolgens op 27, 28 en 29 augustus, telkens in een ander clublokaal. De finale volgt dan of vrijdagavond 30 of zaterdagmiddag .31 augustus. Komende zaterdag organiseert de Oud Vossemeerse Rijwiel- en Toerclub een wedstrijd voor haar leden op het parcours Coentjesweg, Vogelzangsedijk en Kalisbuurt. De rit telt mee voor het clubkampioenschap, thans op naam van Vin Keijzers wat het huidige puntental betreft. Voor de vanwege de brugfeesten te houden oriëntatierit voor de jeugd kunnen jongeren boven de lagere schoolleeftijd zich opgeven bij Kees de Leeuw, Molenstraat 46, tel. 01667-557. De repetities van het R.K. jongerenkoor worden dinsdagavond hervat in de Willibrorduskerk onder leiding van D. van der Zande om 8 uur. Het door de Landbouw Jongeren Gemeenschap Zuid georganiseerde schuurfeest trok enorme belangstelling. Evenals voorgaande jaren werd bij de familie P. Poldermans gastvrij onder dak verkregen. Het door de Thoolse afdeling georganiseerde festijn trok zo'n 400 jongelui uit Zeeland en Brabant. De gezellige versiering bracht al meteen een goede sfeer. Zo had men een aantal landbouwwerktuigen uit de. tijd dat het paard nog alleenheerser op de boerderij was gebezigd voor het decor. Aasklippels, zadels, graanziften houten eg en biezen matten verleven digen het tableau. Met muzikanten van eigen bodem, met gezellige zitjes rond oude biertonnen, met feestver lichting werden de aktuele landbouw- zorgen enkele uren vergeten. Ook voor de organisatoren een succesvolle avond. Nu de vakantie voorbij is gaat de Oud- Vossemeerse Gymnastiekvereniging Spido van start met zijn lessen in lichaamlijke opvoeding zowel voor het wedstrijd- als het recreatieve programma. De lesuren van de verschillende groepen zijn thans als volgt samengesteld: woensdag. 14.00-15.00 uur kleuters van 4 en 5 jaar. 15.00-16.00 uur kleuters 2 van 5 en 6 jaar. 16.00-17.00 uur jongens le, 2e en 3e klas. 17.00-18.30 uur meisjes trainingsklas 3e. 4e, 5e en 6e klas. 18.30-19.30 uur meisjes trainingsklas 12 jaar en ouder. 19.30-20.30 uur jongesns 3e, 4e, 5e en 6e klas. donderdag. 16.15-17.15 uur meisjes derde en vierde klas. 17.15-18.30 uur meisjes vijfde en zesde klas. 18.30-19.45 uur meisjes 12t/m. 14 jaar. 19.45-20.45 uur meisjes 15 jaar en ouder. 20.45-21.45 uur dames senioren en huisvrouwen. Om ook niet sportbeoefenende mensen te stimuleren iets aan de conditie te doen, gaat Spido in augustus en september met een actie van start waarin een ieder gratis twee maanden de lessen van de dames senioren en huisvrouwen kan volgen. Toename van het aantal leerlingen en verlaging van de leerlingenschaal betekent dat niet alleen per 1 augustus een vijfde leerkracht aan de openbare lagere school benoemd kon worden, maar dat er op korte termijn ook een Op maandag 19 aag. zal er door "Accelerando" weer oud papier worden opgehaald. Advertentie IM vijfde lokaal nodig is. De ruimte ontbreekt om bij de school een permanent lokaal te bouwen. Ben W vinden het ook niet gewenst om de gemeenschapsruimte als leslokaal in te richten, omdat die ruimte door beide lagere scholen wordt gebruikt. Ben W menen de oplossing te hebben gevonden door in de tuin voor de gemeenschapsruimte een eenklassige - kontainerschool te plaatsen. De kosten daarvan bedragen inclusief riolering en bestrating 61.268,20, daarbij komen dan nog ƒ3774,12 inrichtingskosten, zodat het totaal op 66.000,- wordt geraamd. De inspectrice kan zich hiermeerr verenigen. Maandagavond wordt het B en W voorstel aan de gemeenteraad voorgelegd. De drie campings in Stavenisse willen er zaterdag 17 augustus op het sportveld van de sportclub Stavenisse behoorlijk wat van maken, nu het er om gaat de baten van een gekostumeerde voetbal wedstrijd te bestemmen voor gehandi capte jongeren op Tholen. Niet alleen dat gevraagd is aan wethouder C.J. Moerland de aftrap te verrichten niet alleen is er het optreden van de muziekvereniging "Euterpe", maar ook het 10 man sterke jeugdorkest uit Bergen op Zoom "De leutige binken". Bovendien zal de bekende Rotterdamse Feijenoorder Coen Moelijn met echt genote van de partij zijn en na de wedstrijd de prijzen uitreiken. In de rust zal voor de gehandicapte kinderen worden gecollecteerd. Alle campingbewoners in Stavenisse zijn enthousiast om zaterdag van i partij te zijn en ze hopen dat velé streekbewoners mede steun aan het gestelde doel zullen verlenen. De vrouwen organiseren een fotowedstrijd. Zij die later de leukste dia kan tonen van de best gekostumeerde speler of van groep of panorama, zal dan ook weer in de prijzen vallen. De. dames van de spelers fungeren dus zaterdg als een soort persfotografen. Het kan zaterdag op het sportveld dus wel een levendige jboel worden. Vorige week donderdag hebben een 20 tal personeelsleden met echtgenotes van het Waterschap Tholen en Sint Philipsland een vaartocht gemaakt over de Oosterschelde met de rondvaartboot Panta Rhei. Het was voor het eerst dat een gezamenlijk uitstapje werd gemaakt en dat is goed bevallen. Doel was het bezichtigen van de werken in de Oosterschelde. Na otatvangst door rijkswaterstaat te Burgh-"Sluis en na toelichting op de Deltawerken werd de rondvaart gemaakt Men zag daarbij ook het asfaltschip Jan Heymans. Aan boord werd de koffiemaaltijd gebruikt, waarna te Colijnsplaat de vismijn werd bezichtigd. Na een warme maaltijd te Zierikzee was men omstreeks 9 uur weer thuis. Bij windkracht 6 had men tijdens de vaartocht wel enige deining, maar alle deelnemers vonden toch dat zo'n uitstapje voor herhaling vatbaar is. Vermoedelijk door het natte wegdek en een daardoor wat te hoge snelheid, belandde N. uit Poortvliet met zijn personenwagen in de tuin van villa "De Bijenkorf aan de Provinciale weg. Enkele tientallen meters eerder raakte de chauffeur ter hoogte van pand de Wilde in een slip en de macht over het stuur kwijt. Enkele paaltjes werden geknapt waarna de auto in de tuin terechtkwam. De chauffeur werd uit de wagen geslingerd, maar kreeg geen letsel. De auto was wel beschadigd. Met enkele plensbuien waren de weers omstandigheden zaterdag ook in het zwembad Haestïnge niet te best, maar voor de zwemwedstrijden waren er desondanks nog meer deelnemers dan vorig jaar. Niet alleen uit Sint Maartensdijk, maar ook uit de andere woonkernen van Tholen.Deelneemsters en deelnemers kwamen uit in ver schillende leeftijdsgroepen. Ieder had een kans op een medaille. De beste was dit jaar Marcel Bocxe, die uit handen van dokter J.M. van de Bel de wissel beker in onvangst kon nemen. De jeugdige Bocxe liet enkele mooie tijden afdrukken. 50 meter schoolslag in 43.1 seconde, 25 meter rugcrawl 16.1 sec. en 50 meter borstcrawl 31.9 sec. De jongeren die lid zijn van de zwemclub "Hoogtij" sleepten de meeste prijzen in de wacht, een stimulans voor badmeester H. Bocxe om er mee door te gaan, ook al staat deze zwemclub nog in de kinderschoenen. De jongsten, dat zijn de 4 en 5 jarigen kregen allen prijs, met de groep 5 en 6 jarigen werden spelletjes gedaan, maar dan ook in wed strijd vorm. Eerste werd Peter Luik uit Poortvliet, 2 Marga Kloet Sint Maartensdijk, 3 Jan Braun, Duitsland. Bij de 7 en 8 jarigen werd Anne Breure lste, Theo de hond 2e en Bianca Brevet 3e. De 9 en 10 jarigen zwommen 25 meter schoolslag, 25 m borstslag en 25 meter borstcrawl. Eerste werd Wim van de Weele, 2e Peter van Splunter en 3e Petra Overbeeke uit Scherpenisse. De 11 - 12 en 13 jarigen zwommen 50 m schoolslag, 50 m. borstslag en 25 m. rugcrawl. Eerste werd Jan Scherpenisse, 2 Jetty van de Bel, 3 Timo Bocxe. De 14- 15 en 16 jarigen hadden dezelfde opdracht als voornoemde leeftijdsgroep. Eerste werd Marcel Bocxe, 2 Ronny Pleune en 3 Johnny Vroegop. Zaterdag 24 augustus begint de opleiding voor het diploma zwemmend redden A.Belangstellenden kunnen zich aan het zwembad opgeven. Na de zwemwedstrijden in de morgenuren was er vanaf twee uur Zeemijl zwemmen. Dat wil zeggen 1852 meter, dat betekende daarom 30 rondjes in het zwembad. Er waren 42 deelnemers en wethouder C.J. Moerland van sportzaken vond dat het er nog wel meer kunnen zijn in de streek. Vooral de jeugdige deelneemsters en deelnemers leverden een bijzondere prestatie, dat ze al eerder op de dag aan het wedstrijdzwemmen meededen. Alle 42zeemijlzwemmershaalden de finale en daarmee het vaantje met het opschrift 1852 meter, Haestinge 1974. Bij elkaar was het zaterdag een plezierige zwemdag, al was door de weersomstandigheden de publieke be langstelling dan niet eroot. Burgemeester J.E.van Boeijen zal vrijdag 23 augustus om half vijf het vernieuwde en gemoderniseerde kantoor van de Algemene Bank Nederland in de Kaaistraat heropenen. Ier gelegenheid hiervan wordt door de ABN aan de gemeente een geschenk aangeboden. Na de officiële opening wordt van 19.00 - 21.00 uur open huis gehouden en is iedereen welkom. Het i^ioderne kantoor beschikt over een beveiligde kas. In de hal bevinden zich een aantal balies, waaronder ook een zgn zitbalie, waaraan men de bankzaken kan afhandelen, speciaal op de particuliere cliënt gericht, zoals het boeken van reizen, assurantiezaken, e.d. is er verder de beschikking over spreekkamers, een nachtkluis en safe loketten. De heer A.Kok, onderwijzer aan de Juliana van Stolbergschool en per 1 oktober benoemd aan de C.N.S. te Schoonhoven heeft die benoeming niet aanvaard en zal dus ter plaatse aan de school blijven werken. Met de eigenaar van het pand Wal 11 kwam het gemeentebestuur tot overeenstemming over aankoop. Het perceel is nodig voor realisering van het bestemmingsplan kom. Op 21 augustus organiseren de platte landsvrouwen een reisje voor de bejaarden uit Scherpenisse naar Goeree Overflakkee en Schouwen Duiveland. Er zal een bezoek gebracht worden aan het Dolfirodam in Scharendijke. In Zierikzee wacht de koffiemaaltijd. Er wordt om 1 uur vanaf de Markt vertrokken en de kosten bedragen f 10.- per persoon, alles inbegrepen. Opgave tot 17 augustus bij mevr. C. Bolier - De Graaf. Het gemeentebestuur kan voor realisering van het bestemmingsplan West enkele percelen aankopen. Met de eigenaar werd overeenstemming be. reikt. B en W kregen ook het verzoek om medewerking te verlenen aan twee bouwplannen, die evenwel in strijd zijn met de ter plaatse geldende voorschriften. Het gaat om de bouw van 2 woningen aan de Westkerk- seweg door de hheer L. Wessels, Weststraat 2 en voor het bouwen van een dubbele garage aan het Slachtveld te Tholen, ingediend door J.Schot Slachtveld 9. Toch willen Ben W wel medewerking verlenen, maar daartoe dient dan een voorbereidingsbesluit te worden genomen, wat maandagavond aan de gemeenteraad zal worden voorgelegd. Het bestuur van de bijz. school op geref. grondslag verzoekt het gemeente bestuur medewerking te willen verlenen voor aankoop van meubilair, voor leer- en hulpmiddelen. De aanschaf is noodzakelijk voor een vierde leslokaal. Ben W stellen de raad voor om de gevraagde medewerking te verlenen. De Middenstandsvereniging, die op 24 juli een v verregende braderie organiseerde, mag uiteindelijk nog niet over het resultaat mopperen. Het was op de dag zelf al onbegrijpelijk dat er met zulk weer nog een dusdanige lief hebberij door het publiek werd getoond en dat is dan ook nog tot uitdrukking gekomen in de netto opbrengst voor de kinderspeelplaats, het doel van deze braderie. Die netto opbrengst bedroeg nog altijd 900,-- en daarvoor was het 'dan toch nog wel de moeite waard. De hoofdleidster van de openbare kleuterschool, mevrouw I.C.Dubois- Sluitman verzocht het gemeentebestuur haar per 1 september ontslag te willen verlenen, nu haar man in dienstbe trekking naar Zuid-Limburg wordt overgeplaatst. Ben W stellen voor dit ontslag eervol te verlenen en te pogen zo spoedig mogelijk een nieuwe hoofdleidster te benoemen. Door de minister van CRM zijn de subsidiabele kosten van de restauratie van de hervormde Kerk voorlopig vastgesteld. Dit bedrag is hoger dan de laatste raming. De kerkvoogdij vraagt daarom in de meerdere kosten een gemeentelijke subsidie te verlenen. Daarover zal de raad maandagavond beslissen Ben W bereiken regelmatig klachten over ernstige stankhinder van een mest vaalt in bestemmingsplan west. In verband daarmee werd besloten een groengordel bij de mestvaalt te creeren. De grond rondom is al gemeentelijk eigendom. Voor die beplanting willen B en W nu 1100,- op de begroting zetten. In een vastgestelde verordening beheer dorpshuis staat dat de beheerscommis sie uit tenminste 5 leden moet bestaan, door de raad op aanbeveling van Ben W te benoemen. Voor die aanbeveling hebben B en W advies gevraagd aan de voorlopige beheerscommissie. Thans worden door het college aanbevolen de in onze krant al eerder genoemde personen, t.w. mevr. T.C.Murre-Mol, Langestraat 5 namens de Zeeuwse vrouwenraad, afdeling Poortvliet. Mevr. N.Kik-Smits, Burg. van Oeverenstr. 19' namens de ned. Christen vrouwenbond, afd. Poortvliet, mevr. A.C.Donken-de Vos,Lange Zandweg 2 namens de ned. bond van plattelandsvrouwen, afd. Poortvliet. De heer W.C. van Kempen, Kruytenburgseweg 1 namens het bestuur van de chr. lagere school, de heer J.K.Elenbaas, Langestraat 15 namens de middenstandsvereniging, de heer J.A. de Boe, Parallelweg 9 namens de voetbalver. SPS en de heer M.P.Geuze, Burg. van Oeverenstraat 9 namens de algemene bond van bejaarden. Dit is overigens niet meer dan een aanbeveling. De raad is vrij andere personen te benoemen dan door Ben W worden voorgedragen. De heer V.Noorthoek die sinds augustus 1972 typist ter gemeentesecre tarie is, kreeg een benoeming tot adjunct commies op de secretarie te Kortgene, ingaande 10 november,, a.s. Nellie Feleus slaagde voor het bediendendiploma dameskapper na examen voor de vakraad van de kappersbond te Delft. ALLE SOORTEN Bosstraat 40 - Tel. 3 43 68 BERGEN OP ZOOM Advertentie IM Op 2 augustus slaagden mej. J.E.M. Steyn te 's Gravenpolder en mej. J.W. Meeuws te Kruiningen voor het, diploma kraamverzorgster. Beiden zijn in dienst bij de stichting centrum voor kraamzorg rondom de Oosterschelde te Goes en kunnen dus ook dienst doen op Tholen en Sint Philipsland. In september zal de staatssecretaris voor volksgezondheid, de heer J.Hendriks, de nieuwbouw van het Algemeen Burger Gasthuis officieel openen. Het regentencollege wil na de officiële opening een open dag organiseren, waarbij ook zeker onze regio zal worden betrokken. Men zal het "Oude ziekenhuis" nog nauwelijks terugkennen. De nieuwbouw biedt plaats aan 180 patiënten, maar als de officiële opening daar is, hopen we het allemaal nog wat uitvoeriger te kunnen beschrijven. Uit onze regio zijn er ook altijd streekbewoners opgenomen. Vandaar dat ook de ziekenbus het ABG aandoet. kelder boetiek suede en nappa kleding zuivelstraat 17 bergen op zoom ^vd>erlentie IM Sint Maartensdijk 13 augüstus.^ aardappelen dore 21,80\ - 22.70 gesorteerd op maat 22,40. Bintje 22.70. dore bonken 10,90, bintje bonken 22,--dore drielingen 17,- bintje drielingen 10.40. kriel 56,-- aanvoer 17 ton. Sint Annaland, 14 augustus, dore bonken 10.30 - 10.60, bintje bonken 2.1,90 dore bonken 10.30 - 10.60, bintje blok 1 f 21,90. bintje bonken 16,90, dore drielingen 15.51. bintje drielingen 10.90. dore kriel ƒ60.10. bintje kriel f 49.90 aanvoer 29 ton. De Pride of Texas is een vijf man sterke country-rockgroup uit het zuiden van de Amerikaanse staat Texas die gedurende twee maanden de tenten in Oud Vossemeer heeft opgeslagen. De vijf wonen in twee huurhuisjes en repeteren in de zaal van het cafe van Joep de Reus. Daar zal de Amerikaanse groep zaterdagavond op treden ter gelegenheid van de brug feesten die in Oud- en Nieuw Vossemeer worden gehouden. ^modehuis rita bosstraat 27 bergen op zoom advertentie IM voor 18 augustus THOLEN NED. HERV. KERK 9.30 uur dhr. van Woerden 6.30 uur kand. J. Blom GEREF. KERK 10 u. ds. A.G.v.d.Stoel, Bergen op 2^oom 5 u. ds. J.J.Tissink, Amersfoort GEREF. GEM 10 en 6.30 uur ds. C. Hegeman 2.30 uur leesdienst CHR. GEREF. KERK 10 en 6.30 uur kand. P. den Hartog, Apeldoorn. N.H.B.GEW.WIJKGEM.I.W. IN VER. GEBOUW 10 uur dhr. Francke, IJsselmonde R.K. KERK za. 17 aug. 19 uur H.Mis zo. 10 uur H. Mis OUD VOSSEMEER NED. HERV. KERK 10 uur ds. G.J.Voortman 6.30 uur kand. J.Dee, Oegstgeest GEREF. KERK 10 uur dhr. A.Blokland, Roosendaal 3 uur ds. A.G.v.d.Stoel, Bergen op Zoom CHR. GEREF. G KERK 10 en 6.30 uur leesdienst 2.30 uur kand. P. den Hartog, Apeldoorn GEREF. GEM. IN NED. 10, 2.30 en 6.30 leesdienst R.K. KERK za. 17 aug. 19 uur H. Mis zo. 8 en 10 uur H. Mis SINT ANNALAND NED. HERV. KERK 10 en 6 uur dhr. C.J.de Groot, Nieuw Lekkerland GEREF. GEM. 9.30 2 en 6 uur ds.A.F.Honkoop Moerkapelle do. 22 aug. kand. Moerkerken GEREF gem. in ned. 9.45, 2.15 en 6.15 uur leesdienst STAVENISSE NED. HERV. KERK 10 en 6 uur ds. H. Harkema Zeist OUD GEREF. GEM. 9.30 en 6 uur ds. J. van Prooijen 2 uur leesdienst SINT MAARTENSDIJK NED. HERV. KERK 9.30 ds. J.Codée, Sint Annaland 2.30 uur dhr. van Woerden do. 22 aug. 8.30 uur schriftoverdenking OUD GEREF. GEM. 9.30, 2 en 6 uur leesdienst di. 20 aug. 7 uur ds. J.W.Slager OUD GEREF. KERK 9.30, 2 en 6 uur leesdienst N.H B G EW .WIJKGEM.I.W.REHOBOTHKERK 10 en 7 uur ds. M.K.Vogel R.K. KERK za. 17 aug. 19 uur avondmis in „Haestinghe" SCHERPENISSE NED. HERV. KERK 9.30 uur ds. a.A. G. Haring 2.30 uur dhr. van Woerden GEREF. GEM 9.30, 2 en 6.30 uur leesdienst wo. 20 aug. 19.30 uur ds. A. Hoogerland van Krabbendijke POORTVLIET NED. HERV. KERK 10 uur ds. A. de Reuver 6 uur ds. C. Mulder (afscheid gemeente) GEREF. KERK 10 uur ds. J. J. Tissink, Amersfoort 3 uur ds. A. G. v. d. Stoel, Bergen op Zoom GEREF. GEM. 10, 2 en 6 uur leesdienst za. 24 aug. 2.3: uur ds. W.C.Lamain, Grand Rapids SINT PHILIPSLAND NED. HERV. KERK 9.30 en 2.30 uur ds. H.Harkema GEREF. GEM. 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst OUD GEREF. GEM 9.30, 2.30 en 6 uur ds. L.Gebraad ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10.45 uur ds. J.v.d.Meulen 5 uur ds. Paulus, Scharendijke WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en Scherpenisse (patiënten dr. Padt) Dr. Th.A.Bos, Tholen, tel. 01660—542 Sint-Maartensdijk, Stavenisse, Sint Annaland en Scherpenisse (patiënten dr. van der Bel(, dr. J.M.v.d.Bel, Sint Maartensdijk, tel. 01666400 Sint-Philipsland en Nieuw Vossemeer Dr. van Herel, Nieuw Vossemeer, tel. 01676—545 WEEKENDDIENSTEN WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, Poortvliet, Oud Vossemeer en Sint Philipsland mevr. Kinderman, -Oud-Vossemeer, tel. 01667-348. Sint Annaland, Sint Maartensdijk en Scherpenisse zr. Priem, Stavenisse, tel. 01663—549 WELZIJNSORGAAN Hoogstraat 12, Tholen, tel. 01660350 ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666—467 WEEKEND—AUTO—HULPDIENST 01640—40888 HOOGWATERSTANDEN van 18 t/m 24 aug. zondag 18 3.4616.13 maandag 19 4.2716.58 dinsdag 20 5.2517.43 woensdag 21 6.0718.27 donderdag 22 6.4919.06 vrijdag 23 7.3119.46 zaterdag 24 8.1520.28 zaterdag 24 aug. eerste kwartier.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1974 | | pagina 2