Plaatselijk nieuws &/ch GELUK PREDIKBEURTEN voW» Wfl#B,fNSI)"K THOLEN HIESSER FIT OUD- VOSSEMEER POLLIE ZOON SINT-ANNALAND STAVENISSE SINT MAARTENSDIJK EENDRACHTBODE Donderdag 20 juni 1974 Telefoon voor bejaarden Het college antwoordt schriftelijk Burgerlijke stand Zang in Ten Anker Ger. Vrouwenvereniging Tryfosa in het zilver Goed geschoten Ontvangst^ nieuwe trainer Laat POLLIE het doen Bejaardenreis Schaaksuccessen Wielerronde voor het Rode Kruis Bejaardenflats Kermis Ander speeltuinterrein Het blijft Kalisbuurt Gevaarlijke verkeerssituatie Burgerlijke stand Provinciale schietwedstrijden Schaak- en damseizoen gesloten Zaterdag muziekdag Wereldkam pioenschappen Verwond door trap van paard Burgerlijke stand Burgerlijké stand Met melk meer mans Beroepen Plattelandsvrouwen besloten seizoen Rooskleurige toekomst Emergo AFWEZIG J. M. van der Bel, van 24 juni tot 13 juli Burgerlijke stand Oosterscheldevissers Jeugdwerkdagen Afscheid en welkom Schoolreis Gevaarlijke situatie bij bouwprojecten Erfpacht Bosstraat Vervolg op pag. 11 2 rv JSINT- COB/IPOLoa Het PvdA-raadslid M. A. J. van der Linde heeft maandagavond aan b. en w. schriftelijke vragen gesteld over het geven van een gemeentelijke bijdrage in de telefoonaanleg voor bejaarden. Vorig jaar augustus had dhr.v. d. Linde daar ook al naar gevraagd, maar volgens b. en w. werd volgens de algemene bijstandswet (ABW) alleen geld ver- Markt 7 Tholen Tel. 575 advertentie IM strekt als de telefoon voor de bejaarden op 'sociale of medische gronden nodig is. Dhr. v. d. Linde had echter nu gelezen dat de gemeente Gorkum een bedrag heeft uitgetrokken voor de telefoonaan leg bij bejaarden omdat men vindt dat de ABW in dit opzicht tekort schiet. De vraag van het PvdA-raadslid was nu, of b. en w. van Tholen bereid zijn met een zelfde voorstel te komen. Dhr. v. d. Linde herinnerde b. en w. verder aan de brief van mevr. Vene kamp en dhr. Schmidt over verkeers maatregelen in de stadskern. Deze werd twee maanden geleden voor het begin van een raadsvergadering overhandigd. Dhr. v. d. Linde drong op spoed aan, daar de betrokkenen zich anders met een kluitje in het riet gestuurd voelen. Loop der bevolking ovej- de maand mei 1974. Geboren: Maria Cornelia d.v. Leendert de Korte en Petronelia H.G. Daalmans; Arendje Janna <Lv. Abraham J. Hage en Maria E. Quist; Hendrikns Petros C. z.v. Hendrik J. van Enck en Elisabeth A.M. van Elzakker; Cornelia Alphonsos z.v. Franclscus B. Kalker en Pietemella J. Luijsterburg; Jacob Cornells z.v. Cor nells Dekker en Maatje Akerehoek. .'.'Overleden: Martina Smits geb. 25-9- 1906 geh. gew. metCornells M. Baajj; Adriaan Gaakeer geb. 4-6-1894 geh. met Tannetje G. Hage; Adriana Braai geb. 2-3-1890 geh. gew. met Huibrecht Bout. Huwelijk: Marjjn van Poppel geb. 2-5- 1953 en Magdalena Filius geb. 28-2- 1955. Vestigingen: Lahsen Lemrhart uit Ber gen op Zoom; Johannes de Korver (3 pers.) uit Zwijndrecht; Adrianus MJ. Lebeau (2 pers.) uit Bergen op Zoom/- Wouw; Cornelius J.M. van Meer (2 pers.) uit Steenbergen; Jannege M. de Kok uit Middelburg; Frederika M. v.d. Heijden-Hulsebos (3 pers.) uit Bergen op Zoom; Catharina JJ. de Nobel-Hul- sebos (3 pers.) uit Roosendaal; Heter J.T.M. de Wit uit Ossendrecht; Catha rina P. Schot uit Dordrecht; Wibbegina ter Stege-Hut uit Spykenlsse; Pleter H. Bos uit Bloemendaal; Marcelis F. San ders (2 pers.) uit Helmond; Johannes Zweedijk (2 pers.) uit Bergen op Zoom; Pietemella J.W. Deurloo-Adriaansen uit Bergen op Zoom; Adrianus A.M. van Bavel (4 pers.) uit Bergen op Zoom; Jan van der Gaag( 3 pers.) uit Halsteren; Pieter Poot (2 pers.) uit Sint Maartens dijk; Bartelina G. vos-Bijl uit Poort" vliet; Anna MJ.H. de Wlt-Hommel uit Oud-Vossemeer. Vertrokken; Feiko de Jonge (4 pers.) naar Halsteren; Tjerk de Jonge naar Halsteren; Reinier A. Pollemans (3 pers.) naar Halsteren; Federika W. van Jeveren naar Rotterdam; Aart L. Brand (4 pers.) naar Waalwtyk; Antoinette Moeliker naar Ossendrecht; Maria C. van Dijke naar Breda; gerardus A J.Hendriks naar Valkenlsse; Frederi- cus J. Hendriks (2 pers.) naar Bergen op Zoom. De zangvereniging uit Scherpenisse heeft maandagavond o.l.v. dirigent J. Westdorp en organist J. Hage eèn uitvoering gegeven in Ten Anker.Na 't openingswoord van directrice Zr. Engelvaart volgde eerst samenzang. Met belangstelling werd er daarna geluisterd naar enkele zangnummers van het koor. Dat gebeurde ook na de pauze. Een der bewoners dankte de zangvereniging voor de mooie uitvoering. De gereformeerde vrouwenvereniging Tryfosa heeft vrijdag 7 juni haar 25- jarig bestaan gevierd. Gasten waren de zusterverenigingen uit Zierikzee, Oud- Vossemeer en Bergen op Zoom. 't Ge meentebestuur werd vertegenwoordigd door mevr. Van Boeijen, terwijl ook de hervormde dameskrans, de NCVB en de vrouwenvereniging van de Ned. Protes tanten Bond en de kerkeraad vertegen woordigd waren. Om half acht werden de leden en genodigden in De Wingerd nw ontvanpen. De leiding van ivcoiciijKe vergadering was in handen van mevr. A. Boxhoorn- Urbanus. begonnen werd met gezamen lijk zingen uit ps. 87 1, 4 en 5, Schrift lezing uit Jozua 1 710 en Joh. 1 7 en 8, waarna gebed volgde. Mevr. Boxhoorn sprak een_ hartelijk wekom-en begroetingswoord uit tot alle aanwezigen. Ze was blij samen dit 25- jarig jubileum te mogen vieren. Na solozang van mevr. W.Steketee-Geel- hoed luisterden de dames met aandacht naar het referaat van mevr. J.C.Kraayeveld-Wouters over „Christen zijn vandaag". Zij wees erop dat er nu heel andere vragen zijn dan vroeger. Wat is het achter Christus aangaan? Het is vastigheid, maar ook moeilijk om God lief te hebben boven alles en de naaste als jezelf. De moei lijkste opdracht is, dat we kleur moeten bekennen. Dat is moeilijk, want we hebben vrijheid en welvaart. Maar je kunt met God opnieuw be ginnen. De jongeren die opgroeien in een heel andere wereld worden gecon- fronteerdmet problemen waar ze vroeger geen weet van hadden. Toen werd er voor je gedacht en gekozen. Nu moeten ze proberen zelf een weg te zoeken die hun houvast kan geven. Die kunnen ze alleen vinden door hun richtsnoer te- bepalen naar de eis uit Gods Woord. Ook vrouwenclubs kunnen zo samen iets beleven en zich ergens voor inzetten. Wij moeten blij zijn dat we in alle vrij heid er samen over kunnen praten en ook in 1974 ons Christen-zijn mogen uit dragen", aldus mevr. Kraayeveld. Zij besloot met gelukwensen voor de 25- jarige Tryfosa. Hierop volgde samen zang uit Gez. 98 1 en 2: Behoed uw kerk, zet uit, o God, haar palen. Na de pauze werd de bijeenkomst voortgezet met het zingen van het bondslied. Daarna volgde het ontspanningsge deelte: „Tryfosa: Zo ben je". Het was een portret van de vereniging en een bloemlezing uit de gezinnenvan ver schillende leden die daaraan hun mede werking gaven. Het geheel werd afge wisseld met accordeonmuziek door Heieen en Els Contant en zang van mevr. Steketee De provinciale presidente mevr. De Moet sloot dit seizoen. Organiste mevr. A. Roggeband was 25 jaar lid van Tryfosa, evenals de dames B. Jansen-Quist, A. Contant-van Elzacker en B. Lindhout-Schot. Zij kregen allemaal een leuk aandenken. De sfeervolle jubileumviering werd met gebed en samenzang van Gez. 110 1 en 3 besloten. Het bestuur dankte allen hartelijk voor de bloemen, geschenken en vooral ook de aanwezigheid. De schietvereniging heeft zaterdag met 187puntende wiyselcup van het KNSA- district 9 gewonnen. Deze op 8 juni door de S.V. Wolfert uit Wolphaarts- dijk georganiseerde wedstrijden, werden op de 100 m baaan in Poortvliet ver schoten. Dhr. C. Overbeeke kreeg als beste schutter een gouden medaille. Op de personele baan won hij nog een derde prijs. Ook dhr. J. Praat sleepte .een prijs in de wacht. De voetbalvereniging Vosmeer heeft donderdagavond in de kantine dhr. Akkenbach uit Roosendaal als nieuyve trainer verwelkomd. Hij volgt de heer Jac Nefs uit Bergen op Zxx>m op, die zijn contract na vier jaar op eigen verzoek niet verlengde. OUD-VOSSEMEER Tel. 01667 - 365 Laat uw woning vakkundig en betaalbaar inrichten. Keuze uit honderden soorten en kleuren VLOERBEDEKKING GRATIS GELEGD 1 t advertentie IM Penningmeester C.W. de Leeuw hoopte dat het bestuur een goede keus gedaan heeft met dhr. Akkenbach, zodat de sportieve prestaties van Vosmeer ook in de toekomst verzekerd zijn. Na een persoonlijke kennismaking met de spelers, ontvouwde dhr. Akkenbach zijn plannen voor de trainingen en de wedstrijden. Op 23 juli begint de training met een groot aantal oefenwedstrijden. Hierover werd nog gediscuteerd, evenals over het inzetten van wisselspelers. Dit laatste punt wordt nog nader bekeken. De vrouwenraad organiseert vrijdag 28 juni weer een middagreisje voor de bejaarden. Het doel is Scharendijke op Schouwen-Duiveland, waar het Dol finarium bezocht wordt. Vertrek om kwart over twaalf vanaf garage v.d/ Klundert Jeugdleden van de schaakvereniging hebben op een toernooi in Bergen op Zoom aardige successen geboekt, waarmee het bestuur duidelijk tevreden was. In groep A werd de winnaar nog niet bekend daar Kees de Nijs en Ad Quist tegen de Bergse schaker Jan Willem Hubert nog een beslissingswed strijd moeten spelen. In groep B werd Jan Willem Slager eerste en Rien v. d. Jagt derde. In groep C was Jack Smits de winnaar met Simon v. d. Leur op de vierde plaats. In groep D werd Margo Bril tweede. Met het oog op de wielerronde op zater dag 27 juli voor nieuwelingen, junioren en amateurs, houdt het wielercomité een donateursactie. De baten zijn weer bestemd voor het Groene Kruis, dat vorig jaar 750 gulden kreeg. In de loop der jaren heeft het Vossemeerse Groene Kruis al voor 20.000 gulden materialen kunnen kopen, zodat men nu over de modernste verzorgingsmiddelen be schikt. Vijf weken eerder dan gepland was, heeft het bouwbedrijf Uitdewilligen B.V. de veertien bejaardenflats in de Schoolstraat kunnen opleveren. De huizen, die van een stoeltjeslift zijn voorzien, zijn ter plaatse de eerste van dit type. Voor de flats blijkt goede be langstelling te bestaan, zodat het de woningstichting eiland Tholen niet veel moeite zal kosten deze huizen te ver huren. Bouwbedrijf Uitdewilligen zet na dit karwei zijn activiteiten voort aan het A.M. de Jong huis en 80 zomerbun- galows in Nieuw-Vossemeer. De kermis heeft door het fraaie weer vrijdag en zaterdag veel belangstelling getrokken. Op het dorpsplein stonden diverse kramen, terwijl de jeugd zich vooral vermaakte in de caroussel van de plaatselijke kermisexploitant F. de Pont. Ook in de botsautootjes kon men zich uitleven. In de vier café's was ei dansmuziek, terwijl een treintje de ver binding onderhield met zaal 't Veer. Tijdens de feestelijkheden werd de pas gereviseerde bromfiets van dhr. Rogge band gestolen, evenals een automatisch repeteergeweer uit de schiettent van dhr. v. d. Male uit Steenbergen. De politie heeft het onderzoek in handen. Het S.G.P. raadslid T. Aarnoudse heeft maandagavond een schriftelijke vraag aan b. en w. gesteld om een nieuw terrein voor het speeltuincomitee beschikbaar te stellen. De speeltuin zou oorspronkelijk bij het sportveld komen, maar b en w deelden in de vorige raadsvergadering mee, dat op dit terrein de Rooms-Katholieke lagere school gebouwd wordt. Het college zal schriftelijk antwoorden. Tijdens het vragenuurtje in de april- raadsvergadering had V.V.D. raadslid A.M. van Engelen vragen gesteld over wijziging van de straatnaam Kalisbuurt. B en w antwoorden nu dat het hun bekend is, dat het woord kalis of calis van oorsprong een ongunstige betekenis had. Deze naam, die reeds eeuwenlang is gehandhaafd, is zodanig met de historie van Oud-Vossemeer verbonden, dat het alleen al uit dien hoofde spijtig zou zijn deze straatnaam te zien verdwijnen. Overigens menen b. en w. dat het woord kalis reeds lang niet meer geassocieerd wordt met een minder gunstig begrip. Ook in famillie namen komt het woord zelfstandig en in verbindingen voor. Het college zou het een verarming vinden, als deze en soortgelijke namen zouden komen te vervallen. In het woord 'buurt' kunnen b en w geen enkele ongunstige betekenis ontdekken. Namen als Buurtweg, Rijkebuurtseweg en dergelijke worden ook zonder meer aanvaard. Om deze redenen menen b en w dat de naam Kalisbuurt zonder enig bezwaar als straatnaam gehandhaafd kon blijven. Het CHU raadslid M.J. Geuze had maandagavond nog wel bezwaren. Hij wees ook op de brief van enkele bewoners om de straatnaam te veranderen in Eendrachtstr. Wethouder C.J. Moerland zei dat b en w. de chaos in straatnamen niet groter willen maken. In Tholen is er al een Eendrachtsweg, zodat de herinnering- aan de Eendracht (als het straks ScheldeRijnkanaal wordl) toch behouden blijft. Kalisbuurt is uit de oudheid voortgekomen en op advies van de archivaris willen we deze naam handhaven, aldus wethouder Moerland. B en w hebben antwoord gegeven op de vragen van het PvdA raadslid A. Goudzwaard over de gevaarlijke verkeerssituatie op de kruising Molenstraat, F. D. Rooseveltstraat, Cornelis Frankenstraat en Raadhuisstraat. Volgens het college heeft het gemeentebestuur van Oud- Vossemeer in 1966 de naar him mening nog steeds juiste beslissing genomen door verkeer vanuit de F.D.Rooseveltstr. in de richting, van het kruispunt te verbieden. Bovendien wordt het kruispunt aangeduid met het bord gevaarlijke kruising. Het instellen van de voorrangskruising zou weinig verandering geven. Ook nu moet het verkeer van de Raadhuisstraat komend, voorrang geven op het verkeer van rechts op de Molenstraat. Alleen zal dan het verkeer, dat van de Corn. Frankenstr. het kruispunt nadert, voorrang moeten geven aan het van links komend verkeer uit de Molenstraat. Waar het doorgaand verkeer van de Molenstraat toch rechtsaf gaat( dat is niet waar volgens de raadsleden Goudzwaard en Aarnoudse) achten b en w dat niet nodig. Het nadeel van een voorrangskruising is, dat het voorrang genietende verkeer geneigd is het kruispunt met grote snelheid te passeren, wat allerminst de verkeersveiligheid bevordert. B en w menen daarom, dat dè nu geldende maatregelen voor dit kruispunt het meest passend zijn en dat verdere voorschriften achterwege kunnen blijven. Loop der bevolking over de maand mei. GeborenJohanna Pietemella d.v. Cor nelis Heiboer en Maatje M. Hendrikse; Marinus Hendrik z.v. Cornells W. H. Plompen en Marina S. Joppe. OverledenJohannis Llndhout, geb. 25 10-1895 geh. gew. met Maria B. de Wit te; Sara C. Bu\js geb. 5-12-1905 geh. gew. met Johannis A. Heiboer; Ever- hardus C. de Wilde geb. 15-8-1895 geh. met S J. Meulenberg; Izaak J. van Daa len geb. 16-9-1905 geh. met Maria P. van Oudenaarde. Huwelijken Johannes F.H. Neeven geb. 7-12-1952 uit Haariem en Tannege C. Duine geb. 7-7-1954; Pleter J.T.M. de Wit geb. 17-11-1947 uit Ossendrecht en Anna MJ.H. Hommei geb. 23-4-1949. Vestigingen: Adriana A.M. van Dort (3 pers.) naar Bergen op Zoom; Jozina P. van Dlenst-van Daalen (3 pers.) uit Hal steren. Vertrokken:Pieter Nelisse naar Vlaar- dingen; Adriana E.A.M. v.d. Bergen naar 's Gravenhage; Jan J. Geuze naar Reimerswaal; Jacobus P. Rechsteiner (2 pers.) naar Ooststellingwerf; Luis Nogueira (5 pers.) naar Spaqje; Jan L. van Vossen naar Ossendrecht; Anna MJ.H. de Wit-Hommel naar Tholen. Afgelopen zaterdag was de eerste wedstrijddag voor de schutters uit onze provincie op de 100 meter baan in de Nieuwlandpolder. De deelname was nog niet bijzonder groot Waarschijnlijk vonden velen de voetbalwedstrijd Nederland-Uruquay te belangrijk. Zaterdag 22 juni wordt de wedstrijd voortgezet. Er wordt geschoten op korps, personele-, vrije- en erebaan vanaf 10 tot 6 uur. De prijsuitreiking is om half zeven in cafe van Dijke op de Hoenderweg. De schaak en damvereniging heeft donderdag 13 juni de laatste wedstrijden gehouden. De eindstanden bij de junioren zijn: schaken a: 1. Wim den Braber 18 1/2 2. Pieter Moerland- 16 3. Bram Paape 14, 4. Maris Heijboer 14, 5. Rino Keur 10, Schaken b: 1. Cor Ridderhof 12, 2. Jan den Echelsman lO'/a, 3. Sjaak Ridderhof 7Va, 4. Peter v.d.Klooster 7Va, 5. Rien Bruijnzeel 4Va. Dammen a: 1. Dirk Westdorp 41 2. Sjaak Vroegop 35 3. Iman v.d.Repe 27 4. Adrie Rijnberg 25 5. Martin v.d. Klooster 25 Dammen b: 1. Theo den Engelsman 27 2. Huib v.d. Klooster 20 3. Aad van 't Hof 16 4.Sjaak van Dijke 18 punten Ter afsluiting van het seizoen werd een sneldamtoernooi georganiseerd dit werd gewonnen door de jeugdkampioen Dirk Westdorp, die al zijn negen partijen wist te winnem. De Thoolse sneldam kampioen bij de junioren, Iman v.d. Repe, werd tweede met 8 punten, de verdere uitslag was: 3. Johan v.d. Repe 6p 4. Martin v.d. Klooster 5 1/2 p 5. Adrie Rijnberg 5 p 6. Bram Theunisse 5 p 7. Theo den Engelsman 3p 8. Huib v.d. Klooster 2 1/2 p 9. Rien Bruijnzeel 1 p 10. Aad van't Hof Op. Als er voldoemde belangstelling is, wordt er de eerste donderdag van september weer begonnen met een nieuwe competitie. De koninklijke fanfare Accelerando organiseert zaterdag een muziekdag. Om half 5 maken Accelerando, Euterpe, Oud-Vossemeer's muziekvereniging, Concordia Sint- Philipsland en Concordia Tholen een rondgang door het dorp. Om kwart over vijf wordt gezamenlijk de Ensemble mars uitgevoerd, 's avonds zijn er concerten om half zeven Accelerando, om tien over zeven Euterpe, om tien voor acht Oud-Vossemeers muziekvereniging, om half negen Concordia Tholen. Dhr. G. Quaak van de Javadijk was zo gelukkig bij een prijsvraag een vliegreis naar de wedstrijd Nederland-Urugay te winnen. Deze ontmoeting in het kader van de wereldkampioenschappen yoetbal in West-Duitsland eindigde in een bijzonder fraaie 2-0 overwinning, zodat de prijs voor dhr. Quaak dubbele waarde kreeg. De prijsvraag werd gehouden ter gelegenheid van de opening van een nieuw filiaal aan dc Rotterdamse Lijnbaan van het kleding bedrijf Coster. Totaal honderd gelukkigen kregen de volledig verzorgde vlieereis naar Duitsland. De in Twello gevestigde dierenarts en Oud-Sint Ann al and er Iman van Es kreeg bij behandeling van een paard een trap in de zij, waardoor hij voor een miltoperatie in het ziekenhuis moest worden opgenomen. De laatste berichten over de zoon van dokter fl.R.M.J. van Es wijzen gelukkig in de goede richting van herstel. Loop der bevolking over de maand mei. Overleden:Francina Bruijnzeel geb. 2-3- 1887 geh. gew. met Johannis M. Ket ting; Cornelia Jacoba Scherpenisse geb. 14-4-1926 geh. gew. met Hugo Polder man; Jacobus van Vossen geb. 22-4- 1902 geh. met Martina R. v.d. Boo gaard; Pietemella A. Polderman geb. 24-10-1902 geh. met Marinus Keur; Dingena J. de Korte geb. 29-3-1897 geh. gew. metJHendrik M. Paulusse; Danker D. Boogaard geb. 23-4-1909 geh. met Neeltje van den Boogaart; Jacob L. Gunst geb. 28-2-1902 geh. met Jacoba Bufys. Huwelijken: Willem C. van Vossen geb. 5-9-1950 en Elsje J.A.M. Super geb. 11- 12-1955 uit Rotterdam; Jos B. den Bra ber geb. 3-2-1944 en Christina C. Rijn berg geb. 10-5-1950; Willem M. Scher penisse geb. 4-2-1946 en Adriana Gun- ter geb. 29-9-1948; Jan W. Rtfstenbll geb. 7-4-1950 uit Wagenlngen en Cornelia Boogert geb. 17-11-1952; Eli za Menheere geb. 12-9-1947 uit Poort-: vliet en Adriana M. van Oudenaarde geb. 9-3-1951. Vestigingen: Edward R.C. Thomasse (2 pers.) uit Rotterdam; Danker D. Boo gaard (2 pers.) uit Amsterdam; Johan nes P. van Kuilenburg uit Tilburg; Al- phonsus A. Volkrijk (2 pers.) uit Boven- karspel; Johanna P. Rijnberg uit Mid delburg; Jozeas Giljam uit Middelburg; Jan W. Rijstenbil uit Wagenlngen; Eliza Menheere uit Poortvliet. Vertrokken: Abraham A. Kugel (2 pers.) naar Bergen NH; Marina M. Rid derhof naar Bergen NH; Tannefje A. Gunter naar Hendrik Ido Ambacht; Adrianus G. de Bruin (4 pers.) naar Dinteloord; Jos B. den Braber (2 pers.) naar Zevenbergen. Loop der bevolking over de maand mei 1974. Overleden: Tannege Westdorp geb. 26- 7-1907. Huwelijk: Hubertus L. v.d. Jagt geb. 14- 10-1951 en Geertfe A. Wielaard geb. 26- 11-/1957 uit Sint Maartensdijk. Vestigingen: Marinus C. Koopman uit Bergen op Zoom; Hubertus L. C. v.d. Jagt (2 pers.) uit Stavenisse/Sint Maar tensdijk. Vertrokken: Clarence C. Ungerfoühler naar Beroen op Zoom. De zesde klassers van de openbare lagere school hebben met hun onderwijzer de nieuwe ligboxenstal van dhr. Wielaard in de Buurtweg bezocht. Zij werden rondgeleid door de heer en mevr. Wielaard, die vertelden over de wijze van voederen, mesten, melken en verzorgen. In de model veestallen stonden vijftig koeien. Na de bezichtiging kregen de kinderen en hun onderwijzer een glas melk met de mededeling "met melk meer mans'. Ds. J. van Prooijen heeft een beroep ontvangen van de Oud Gereformeerde gemeente te Kinderdijk. De plattelandsvrouwen hebben het seizoen 1973/1974 op plezierige wijze afgesloten. Op 6 juni waren ze in de Luxor te Bergen op Zoom voor een avondje bowling. Dat viel bij alle aan wezigen zeer in de smaak, zodat het be. slist nog eens voor herhaling vatbaar is. Op 13 juni werd een fietstocht naar Sint-Annaland gehouden. Ondanks de straffe noord-wester was het een hele club die in het streek museum De Meestoof de tentoonstelling 100 jaar briefkaart ging bekijken. Na de bezichtiging werd in de Lagune op de Jachthaven koffie gedronken. Met een tot ziens in september was dit vergader seizoen voorbij. De korfbalvereniging Emergo is vorige week maandag met maar liefst drie achttallen aangetreden tegen Volharding uit Yerseke. De pupillen 2 o.l.v. Martin o.d. Brouw beten de spits af en deden het lang niet slecht voor de eerste keer: 0-0 tegen Volharding pupillen 2. De wedstrijd Emergo pupillen 1 tegen Volharding pupillen 1 was een snelle partij met mooie aanvallen aan beide kanten. Arts Sint-Maartensd|jk Dokter Noteboom te Sint-Anna land tel. 01665400 neemt waar t/m 2 juli. Daarna dokter van der Eist te Stavennisse, tel. 01663 400. advertentie IM Doelpunten kwamen er echter niet. Als men bedenkt dat deze tegenstander dit seizoen in de le klas pupillen speelde dan mag van Emergo van een uitstekende prestatie worden gesproken. In de senioren wedstrijd maakte Emergo zijn debuut. Al was Volharding beter, de Smérdiekenaars gaven zeer goed partij, maar het leek als of de korf was dichtgeplakt. Einduitslag 2-4. en dat tegen een team dat straks in de le klas gaat spelen. Zaterdag namen alle pupillen deel aan het toernooi van Vios in Willenstad. De pupillen 1 slaagden er bijna in de finale te breiken. Wederom een goed resultaat voor deze jonge korfballers, die a.s. winter voor het eerst aan de competitie gaan deelnemen. Aan het eind van het seizoen dat eigenlijk gevierd werd door maar liefst met 27 spelers en speelsters tegen Volharding te spelen, kan men zeggen dat de toekomst van Emergo er rooskleurig uitziet. Loop der bevolking over de maand mei 1974. Geboren: Adriana d.v. Marinus J. Gunst en Laura M. van Riet; Olga d.v. Dick Huljsman en Marie Kümentova; Suzanna Jozina S. d.v. Engel Scherpe nisse en Helena A. Lindhout; Maria Lyntje d.v. Marinus van Vossen en Lfjn- tje den Hoed; Anthony Dingenus M. z.v. Jacob M. de Rijke en Maria E.RJ. van Beveren; Daniël Marinus z.v. Pieter op de Brouw en Elizabeth M. Bfjl. Overleden: Cornelia T. Poot geb. 28-11- 1912 geh. met Jan W. van Gorsel; Bartel A. v.d. Vaate geb. 2-1-1904 geh. met Janna C. Kruithof; Hubrecht J. de Kor te geb. 15-4-1914. Huwelijken: Gerard DJ. -Duinkerke geb. 19-6-1952 uit Vlissingen en Helena W. den Engelsman geb. 25-4-1955; Cor nelis Oostdijk geb. 10-4-1952 en Helena W. Bolier geb. 15-3-1958; Hubertus L. v.d. Jagt geb. 14-10-1951 uit Stavenisse en Geertje A. Wielaard geb. 26-11-1957. Vestigingen: Josepha M. Versélewel de Witt Hamer uit Roosendaal; Edward A.E.A. Cheng uit Suriname; Jacob A. Zwartepoorte uit Bergen op Zoom; Cor nelia A. Quist uit Goes; Henry E. Bohr uit Suriname; Hendrik P. Lind hout uit Breda. Vertrokken: W(jnand Ruitenbeek (5 pers.) naar Duiveland; Anthonia J. Ge luk naar Rotterdam; Frederika W. Wullink-van Dongeren naar Emmen; Jutjen Hogeveen (3 pers.) naar Kampen; Jacob Hogeveen naar Goes; Helena W. Duinkerke-den Engelsman naar Rei merswaal; Dick Huisman (4 pers.) naar Almelo; Pieter Poot (2 pers.) naar Tho len; Hubertus L. v.d. Jagt (2 pers.) naar Stavenisse. De Oosterscheldevissers hebben zaterdag 8 juni hun derde bekerwedstrijd gehouden. Ondanks het slechte weer waren er 83 deelnemers die weinig bovenmaatse, maar wel goed ondermaatse vis vingen. 1. Klaas Ponse 600 punten 2. A. v.d. Rhee 540 punten 3. P.O.D. Brouw 430 punten 4. P. Knuist 400 punten 5. H. de Jong 375 punten 6. G. Morelli 325 punten 7. C. Koopman 320 punten 8. Jac Knuist 305 punten 9. G. van Ham 250 punten 10. G. Madereel 250 punten. Zaterdag 29 juni is er van half tien tot half een een vrije wedstriid. De vereniging jeugdwerk wil deze zomervakantie enige jeugddagen 'organiseren op het terrein uan de Kastelijnsweg achter de William Boothstraat. Het is de bedoeling dat op 7 en 8 augustus door de jeugd een indianendorp wordt opgebuwd met ook eén indianentooi voor de bouwers. Op 9 augustus is er 's morgens film in Haestinge voor de kleine en 's middags voor de grotere kinderen. De organisatie is nog niet helemaal rond: er zijn medewerkers(sters) nodig, een opslagplaats en een vervoersmoge- lijkheid voor het materiaal. Iedereen die kan en wil meewerken, geef u op bij mevr. M. Dijkstra, Bloemenlaan 4, telefoon 905. Woensdag 26 juni wordt afscheid genomen van dhr. en mevr. Post als hoofd en handwerklerares van de Chr. school. Dhr. Post was veertien jaar aan de Juliana van Stolbergschool verbonden en het is te voorzien, dat velen dit afscheid zullen bijwonen. Er is dan tegelijkertijd de installatie van het nieuwe schoolhoofd, de 31-jarige A.B. Goedhardt uit Brakel. De leerlingen van Idas 3 t/m 6 van de Juliana van Stolbergschool hebben vrijdag een reis naar Limburg gemaakt o.l.v. onderwijzers en oudercommissie leden. Men vertrok 's morgens met twee bussen van de Darvi richting Belgische grens, waar de eerste pauze werd gehouden. Vandaar ging men naar Limburg, waar de grotten van de St.Pietersberg werden bezocht. Vele leerlingen namen als souvenier een stuk steen mee. Voordat een bezoek gebracht werd aan de kolenmijnen, sprak men het lunchpakket aan. In Vaals werd geruime tijd bij het Drielandenpunt doorgebracht. Vandaar ging men naar het Amerikaanse oorlogskerkhof te Margraten, waarbij de jeugd aan het stuk geschiedenis van de tweede wereldoorlog werd herinnerd. Toen kwam de terugreis aan de beurt. Moe en voldaan arriveerde men 's avonds rond half negen weer bij school. B en W hebben antwoord gegeven op een vraag van het VVD-raadslid A.M.van Engelen en enkele bewoners van de Tulpstraat en Bloemenlaan over de gevaarlijke situatie bij bouwprojecten. Het bouwterrein aan de Bloemenlaan is volgens b en w niet afgescheiden van de openbare weg omdat niet zoveel gevaar of hinder is te duchten, dat het maken van een afscheiding noodzakelijk is. Ook in andere kernen is het in nieuwbouwwijken geen gewoonte om terreinafscheidingen te plaatsen. Besloten is ook nu het plaatsen van afscheidingen achterwege te laten omdat de bouw reeds in een vergevordert stadium is en omdat in hei desbetreffende bestek geen bepalingen zijn opgenomen met betrekking tot het plaatsen van een dergelijke afscheiding. B en w zijn er zich van bewust, dat de bouw van woningen in de nabijheid van reeds bewoonde huizen gepaard kan gaan met enig ongerief. Het college heeft de bewoners echter gevraagd tijdens de bouwperiode enige tolerantie te tonen en eventuele kinderen zodanig te instrueren dat zij zich niet op het bouwterrein begeven. Het CHU-raadslid J.D.de Korte heeft in deYaadsvergadering^an maandagavond schriftelijke vragen gesteld over de niet verlengde erfpachts overeenkomsten in de Bosstraat en Achter 't Bos. Dat niet-verlengen houdt in, dat de op de erfpachtsgrond gebouwde huizen zonder meer in principe in eigendom overgaan naar de gemeente. In enkele gevallen heeft de gemeente op grond van sociale motieven aan eigenaren 1750 en later 2500 gulden betaald. Volgens b en w is de gemeente namelijk volgens de erfpachtsakte van 1911 niet verplicht zonder meer een vergoeding voor het opstal te geven. Volgens raadslid de Korte staat er in de akte echter een bepaling die inhoudt dat, wanneer de erfpacht niet wordt verlengd (om welke reden dan ook) de Voor zondag 23 juni THOLEN NED. HERV. KERK 9.30 en 6.30 u. ds. A.de Reuver (H.A. en H.D.) GEREF. GEMEENTE 10 en 6.30 u. ds. C.Hegeman 2.30 u. leesdienst GEREF. KERK 10 en 5 u. ds. W.de Graaf, Zaltbommel Ghrr gefêTT" kerk 10 (H.A.) en 6.30 u. ds. H.van Leeuwen, Elburg NED. PROT. BOND geen dienst. N.H.BÜITENGEW. WIJKGEM. I., W.IN VER. GEBOUW 10 u. ds. Karreman, Den Haag. R.K. KERK za. 22 juni 19 u. H.Mis zo. 10 u. H.Mis OUD VOSSEMEER N.H. KERK 10 u. ds. A.Goudswaard, Bruinisse 6.30 u. ds. G.J.Voortman GEREF. KERK 10 en 3 u. ds. D.Blockland, Roosendaal CHR. GEREF. KERK 10 en 6.30 u. leesdienst 2.30 u. ds. H.van Leeuwen, Elburg GEREF. GEM. IN NED. 10, 2.30 en 6.30 leesdienst R.K. KERK za. 22 juni 19 u. H.Mis zo. 8 en 10 u. H.Mis SINT ANNALAND NED. HERV. KERK 10 en 6 u. ds. H.Kraay, em. pred. Buren GEREF. GEM 9.30, 2 en 6 u. ds. Hoogerland, Krabbendijke do. 20 juni 7.30 u. ds. van Vliet, Aagtekerke GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 2.15 en 6.15 u. leesdienst STAVENISSE NED. HERV. KERK 10 en 6 u. ds. C.Snoei, Amersfoort OUD GEREF. GEM. 9.30, 2 en 6 u. leesdienst SINT MAARTENSDIJK NED. HERV. KERK 9.30 u. ds. J.Codée, St. Annaland 2.30 u. ds. A.de Reuver, Tholen do. 27 juni 8.30-9 u. schriftoverdenking OUD GEREF. GEM 9.30, 2 en 6 u. leesdienst OUD GEREF. KERK 9.30, 2 en 6 u. leesdienst N.H.BÜITENGEW. WI.0GEM.I.W. REHOBOTHKERK 10 u. dhr. v. d. Dool 7 u. ds. C. V. d. Sluis R.K. KERK za. 22 juni 19 u. Avondmis in „Haestinge" SCHERPENISSE NED. HERV. KERK 9.30 u. (H.D.) ds. A.G.Haring 2.30 u. dhr. de Groot GEREF. GEMEENTE do. 20 juni 7.30 u. (H.D.) ds C.Hegeman, Tholen 9.30, 2 en 6 u. leesdienst POORTVLIET NED. HERV. KERK 10 u. ds. G.J.Voortman, Oud- Vossemeer 6 u. ds. J.Codée, Sint-Annaland GEREF. KERK 10 u. leesdienst 3 u. ds. W.de Graaf, Zaltbommel GEREF. GEM 10, 2 en 6 u. leesdienst SINT PHILIPSLAND NED. HERV. KERK 9.30 en 2.30 u. kand. J.W.Goossen, Rijssen GEREF. GEM. 9.30, 2.30 en 6 u. leesdienst OUD GEREF. GEM 9.30, 2.30 en 6 u. ds. L.Gebraad ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10.45 u. en 5 u. ds. J.v.d.Meulen WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, aud Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse (patiënten dr. Padt) Dr. R.H.Padt, Poortvliet, tel. 01662400 Sint Annaland, Sint Maartensdijk, Stavenisse, Scherpenisse (patiënten dr. van der Bel) dr. Nooteboom, Sint Annaland, tel. 01665—400 Sint-Philipsland, Nieuw Vossemeer dr. van Herel, Nieuw Vossemeer, tel. 01676—545 WEEKENDDIENSTEN WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, Poortvliet, Oud Vossemeer en Sint Philipsland Zr. Troost, Tholen, Tel. 0166(^-620 Sint Annaland, Sint Maartensdijk en Scherpenisse zr. Priem, Stavenisse, Tel. 01663549 WELZÜNSORGAAN THOLEN Hoogstraat 12, Tholen, tel. 01660350 ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01660467 WEEKEND—AUTO—HULPDIENST 0164040888 HOOGWATERSTANDEN van 23 t/m 29 juni zondag 23 6.02-18.23 maandag 24 6.50-19.11 dinsdag 25 7.39-20.01 woensdag 26 8.26-20.45 donderdag 27 9.15-21.35 vrijdag 28 10.14-22.40 zaterdag 29 11.25-0.1^ Woensdag 26 juni eerste kwartier. gemeente aan de betreffende eigenaar een schadevergoeding kan geven, die wordt getaxeerd door drie deskundigen. In het begin van de zittingsperiode van de raad is hierover door de commissie onroerende zaken een advies aan b en w gegeven, dat niet was gebaseerd op de betreffende clausule in de akte daar dit bij de commissie niet bekend was, wat toch nodig is om tot een weloverwogen advies te komen. Normaal is het zo, dat in een erfpachtsakte een dergelijke bepaling niet wordt opgenomen, doch de voormalige gemeente Sint-Maartens dijk heeft dit, wellicht om bepaalde redenen, wel gedaan. Een en ander

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1974 | | pagina 2