Naar tweede wedstrijdveld en kantine VOSMEER BLIJFT EENDRACHTCUP-VEROVERAAR Evers Geen stem voor 16 van de 135 raadskandidaten Smerdiek opnieuw winnaar Eilandcup A-junioren RIJWIEL- DRIEDAAGSE WHS verliest van SHO Ruim 400 deelnemers aan int. concours de Zeebaars Donderdag 13 juni 1974 EENDRACHTBODE 9 Vertrouwen in de toekomst straalde uit het SPS kampioensfeest Aktiviteiten nodig Doorzetter Aanleg veld kan wel eens tegenvallen In hoogste klas afdeling Ook als tweede klasser verliest WHS van doorzetters Stavenisse boog na rust voor Smerdiek Goede SPS-prestaties WHS won van Belgische eredivisieclub Jeugd niet vergeten kelder boetiek suede en nappa kleding Officiële uitslag bracht geen verandering in gemeenteraadsverkiezingen Tholen en Sint-Philipsland Kandidaten uit eigen kern Lijst 2 P.v.d.A. Lijst 3 C.H.U. Lijst 5 A.R.P. Lijst 6 K.V.P. Lijst 7 V.V.D. Raadsleden per kern Gemeenteraad Sint-Philipsland Alles heeft zjjjn tijd nodig, maar na vele Jaren op de drempel te hebben gestaan heeft SPS in zyn elfde levensjaar dan toch de titel veroverd en promoveert naar de lste klas van het afdelingsvoetbal. Het was de onaantastbare constatering van de ond-SPS voorzitter J. Elenbaas uit Poortvliet vrijdagavond 31 mei in het Holland Huis te Scherpenlsse tijdens de officiële receptie van de kampioensvierhig. Een receptie met talrijke sprekers en nog meer cadeaus, waaronder twee wedstrijd ballen van het gemeentebestuur, die werden aangeboden door wethouder C. J. Moerland. Zowel uit de toespraak van voorzitter J. van Nleuwenhuijzen als uit de speech van menige woordvoerder straalde het vertrouwen voor een goede SPS toekomst, zeker in de eerste klas en misschien wel met een overstapje naar het KNVB voetbal. Voorzitter J. van Nieuwenhuijzen had in zijn welkomstwoord naast de spelers met echtgenote of verloofde, naast trainer Schuurbiers en verdere SPS aanhang ook vele eregasten kunnen be groeten. Wethouder C. J. Moerland namens het gemeentebestuur van Tholen, mr. L. Haverman de voorzitter van het zaterdagvoetbal West Brabant, de Thoolse voetbalfederatievoorzitter A. v. d. Hoek uit Scherpenisse, oud-voor zitter J. Elenbaas? het erelid en oud secretaris A. L. G. van Doorn en afge vaardigden van vrijwel alle zustervere nigingen uit de streek. Hij wees vervolgens op het voor SPS resultaatvolle competitieseizoen 1973/74 met niet alleen het kampioen schap van het eerste elftal, maar ook met de promotie van het reserveteam naar de tweede klas. De SPS voorzitter herinnerde er aan, hoe er door een nieuwe promotie- en degradatieregeling al snel mogelijkheden inzaten voor het eerste elftal. Het veroverde 33 punten uit 18 wedstrijden, maar het nog in leeftijd vrij jeugdig elftal toonde boven dien karakter en volwassenheid. Van - zelfsprekend was er enige tijd ook wel de druk van een bovenste elftal op de ranglijst, maar de spelers zullen toch niet licht het moment vergeten, toen men na een elders gewonnen partij op de Poortvlietse markt arriveerde en secretaris De Bruijn met zwaaiende armen brulde: jullie zijn kampioen, want HNC heeft vandaag verloren. Voorzitter Van Nieuwenhuijzen zette 'n pluim op de hoed van de 13 spelers, maar een nog grotere op die van trainer Schuurbiers. Van SPS 2 had men aanvankelijk niet aan promotiekansen gedacht, maar de reconstructie van de klassen opende mogelijkheden, die ook zijn benut. SPS bloeit. Er heerst een goede sfeer en er zijn thans goede uitgangspunten om verder te bouwen, vond de SPS voorzitter. Die goede uitgangspositie is ook nodig, meende Hans van Nieuwenhuijzen omdat er nog meer dient te gebeuren. Zo is er 'n verzoek uitgegaan naar de gemeente om een nieuwe kantine en kleedaccommodatie te bouwen. We hopen en vertrouwen op medewerking van 't gemeentebestuur, maar dat zal ook betekenen, dat er heel wat inzet en zelfwerkzaamheid van de gehele SPS aanhang zal worden gevraagd. We zitten te springen om een betere accommodatie en wat in Sint-Annaland mogelijk was en in Oud-Vossemeer en Tholen, moeten wij met twee woon kernen toch ook kunnen. Dat zelfde geldt voor 'n tweede wedstrijd veld, 'waarvoor de grond door de ge meente is aangekocht. Het is ondoen baar om op een dag drie of vier wed strijden op hetzelfde veld te voetballen. De jeugd is dan ook dikwijls de dupe en dat betekent voor hen verloren zater dagen. Het tweede wedstrijdveld is een levensbelang voor SPS. Met de ge meentelijke vertegenwoordiger thans in ons midden, willen we dan ook graag aandringen op een zo spoedig mogelijke aanleg van het tweede sportveld. Er ligt voor SPS een gezonde en boeiende toekomst open, zowel organisatorisch als speltechnisch. We hebben een goede jeugd op de hand en een eerste elftal, waarmee we nog wel even vooruit kunnen. Daarom moet SPS de sprong naar het KNVB voetbal aan kunnen, zo besloot de heer Van Nieuwenhuijzen zijn openingswoord op de officiële kampioensreceptie. Mr. L. Haverman, feliciterend namens de zaterdagvoetbalorganisatie in West- Brabant vond naast het kampioenschap de ijver van het bestuur een gelukwens waard. Daarbij komt trainer Schuur biers, die we in Bergen op Zoom beter kennen als Polleke en waarvan we beter dan wie ook weten welk een doorzetter het is. Mr. Haverman was er van over tuigd, dat SPS een belangrijke rol in de eerste klas zal gaan spelen en zich royaal zal kunnen handhaven. Hij noemde het zaterdagvoetbal het voetbal van de toekomst en zag SPS in de toe komst ook het KNVB-voetbal binnen treden. De heer Haverman reikte ten slotte het 3e kampioensdiploma uit aan de voorzitter van de vereniging uit Poortvliet en Scherpenisse. Wethouder C. J. Moerland feliciteerde namens het gemeentebestuur en wees er op, dat het er voor het college niet toe doet hoe hoog of laag men speelt. Wordt men kampioen, dan is er ook een felici tatie van het gemeentebestuur. Hij hoorde in de toespraak van de voor zitter nog al wat verlangens en ver wachtte dat er bij het opmaken van de gemeentebegroting 1975 een post zou staan voor een SPS kantine. Daarnaast is het gemeentebestuur eveneens over tuigd van de noodzaak van 'n tweede sportveld, zoals reeds gebleken is uit de grondaankoop. Wethoyder Moerland zei voorts dat er nog geen plan voor aanleg is gemaakt. Dat is wel het geval voor aanleg van het sportveld Stave- nisse. Voor SPS zal de werkgelegenheid er wel in meespelen wat de aanleg van het tweede veld betreft. En dat kan wel eens tegenvallen, evenals de tijd tussen aanleg en ingebruikname. Kijk maar naar de nieuwe terreinen van Oud- Vossemeer en Tholen. Toch was dhr Moerland ervan overtuigd, dat er zo wel te Poortvliet als te St.-Annaland 'n 2e wedstrijdveld zal komen. Hij stak de aanwezige vertegenwoordiger van Tholense Boys nog 'n riem onder het hart niet te versagen al moest men dan dit jaar een stapje lager doen. Dat moeten we in de politiek ook wel eens, lachte de gemeentebestuurder, zich nog de uitslag van de jongste verkiezingen voor de geest halend, maar dan gaan we toch ook weer verder. Hij feliciteerde de kampioen en bood namens het ge meentebestuur 2 wedstrijdballen aan. Voetbalfederatievoorzitter A. van de Hoek was blij dat het de combinatie dit jaar wel lukte de tweede klas vaarwel te zeggen. Het was destijds toch wel een goed initiatief, dat de sportliefhebbers in Poortvliet en Scherpenisse de koppen bij elkaar hebben gestoken om te trachten gezamenlijk een vereniging in stand te houden. Velen hebben toen wellicht ook gedacht, dat het bij elkaar nog een te kleine bevolkingsgroep zou zijn om er een club mee in stand te kunnen houden, maar inmiddels is daarvan het tegendeel wel bewezen. Hij was blij dat men in federatieverband de Het eerste kwartier van de tweede helft in de zaterdagavond gespeelde Eendrachtcup-finale Vosmeer-WHS hing de traditionele Vosmeerse trofee aan een zijden draad. Keeperstalent en keepersgeluk behoedde de zich uitstekend werende thuisclub echter voor een ombuiging van de in de eerste helft genomen 1-0 voorsprong. Snel na dat kwartier was de doortastendheid van WHS al weer uitgeblust, zoals de groen-witten de daaraan voorafgaande 45 minuten zich ook al tot een langdradig breedtespelletje hadden beperkt. Het immer volhardende en met volle inzet draaiende Vosmeer bereikte tenslotte dan ook nog de ruime 3-0 eindstand. Voetbalfederatie-voorzitter A. van den Hoek kon de Eendrachtcup opnieuw uitreiken aan het elftal dat zich de Thoolse cupjaren door steeds weer de grootste doorzetter had getoond. In de eerste helft waren de kansen van Vosmeer veel talrijker dan na rust, maar zowel de gebroeders Vaders als Jos Guiljam waren te gehaast in de afwerking. De eindstand zou anders toen al zijn bereikt. WHS, dat zonder Henk Dijkema als laatste en rust- brengende man moest opereren, zag zijn defensie door elkaar gehaald en dat was niet zelden gevaarlijk. Vosmeer weet immers altijd wel het recht toe, recht aan spel te ontplooien om ook resultaat te boeken. Trainer de Frel van WHS, toch al niet hoog te paard voor Eendrachtcup-eer, had tot teleurstelling van de langs de Vossemeerse lijnen toch ook wel grote WHS-aanhang, spits Nico Hage achter de hand gehouden tot de tweede helft. De gehele selectie moet bij zo'n partijtje kunnen voetballen, is de mening van de WHS-trainer. De absentie van Dijkema en Hage speelde wel parten, vooral omdat de Sint- Annalanders het veel meer in techniek zochten, dan in doeltreffendheid. Dat laat Vosmeer zich geen tweede keer zeggen. De schade bleef die eerste helft tot een doelpunt beperkt. Tegen de verhouding in had WHS zelfs op gelijke hoogte kunnen komen, toen scheids rechter Hopmans een handsbal van Andre Aarnoudse binnen de lijnen zwaar bestrafte. De penalty werd echter te onzuiver ingeschoten door Theo Moerland om de snel en goed reagerende Han van Daalen te passeren. Tevoren was er bij een vrije trap van Theo Moerland ook grote kans op een doelpunt, maar hoewel sommige toeschouwers al juichten, kwam de bal er onderkant lat weer uit. i Het eerste kwartier van de tweede helft kroop Vosmeer door het oog van de geluksnaald. Er werden evenveel kansen door de WHS-ers om zeep geholpen als de Vosmeerse aanvallers dat bijna het eerste half uur hadden gedaan. Behalve Jan Mosselman had met name Nico Hage uitstekende kansen, maar hij schoot net naast, over of tegen de keeper. Toen dat WHS-offensief wegebde, toen de bij het eerste doelpunt door Rien Vaders al mistastende WHS-keeper W. Fase voor de tweede maal werd geslagen - nu door Hans Vaders - was het een bekeken zaak. Dekkingsfouten braken de Sint-Annalanders lelijk op. Een vooral subliem optredende aanvoerder Kees Timmermans had het met de geen fout makende Vosmeerse doelman beter in de hand. Het bleef overigens vooral een middenveld spelletje. Toen Jos Guiljam tenslotte nog gelegenheid kreeg om een hoge voorzet te geven voorbij de verste paal, was het niet Wim Fase maar Hans Vaders die het leer overnam en uitstekend afwerkte met een kopstoot: 3-0. Een fraai doelpunt. Volgens Federatievoorzitter van den Hoek zou het zelfs in aanmerking komen voor het doelpunt van de maand, zo zei hij na afloop bij de prijsuitreiking voor de kantine van Vosmeer. Hij benadrukte dat je bij Vosmeer niet zonder inzet moet komen voetballen, want dan ben je bij voorbaat al verkocht. Dhr. van den Hoek vond het een aantrekkelijke wedstrijd en achtte de Eendrachtcup 1974 met totaal van ruim 1300 toeschouwers volop geslaagd. Ook de verloting droeg daartoe bij. De aanvoerders van Vosmeer 2, WHS 2, Stavenisse, Smerdiek, WHS en Vosmeer namen vervolgens hun prijzen in ontvangst. Daarna feliciteerde wethouder A. J. Scherpenisse de voetballers nog met hun deelname aan de Eendrachtcup 1974. Voor de finale hadden Stavenisse en Smerdiek om de derde en vierde plaats in het Eendrachtcuptoernooi gespeeld. De nieuwe Smerdiekse spits, doelman Jos van Splunter, bracht zijn ploeg op 1- 0. Voor rust wist Kees Smits voor Stavenisse echter nog fraai gelijk te maken. In de tweede helft zakte Stavenisse in elkaar door een reeks van blunders in de verdediging, waarbij met name doelman Wim Wielaard nog al eens mistastte. Fred Snoep maakte er 2- 1 van, Sjaak Moerland 3-1, weer Fred Snoep 4-1, Jos van Splunter 5-1 en Sjaak Moerland 6-1. Toen ging Jos van Splunter onder de Smerdiekse lat en keeper Jan Guiljam in de spits. De nieuwe doelman kreeg echter al direct een teleurstelling, want Dies Potappel verkleinde de achterstand tot 6-2. Kees Smits zorgde met een uitval zelfs voor 6- 3, maar toen maakte Wim Scherpenisse er 7-3 van: de eindstand. In het Brabants elftal hebben de laatste weken de twee SPS-spelers Jaap Oudesluijs en Rien Schipper op voorbeeldige wijze opgetreden. Beiden voor het afdelingselftal geselecteerd en niemand van de initiatiefnemers heeft daarover spijt gehad. De twee streek- voetballers hebben door techniek en inzet hun keuze volledig kunnen onderstrepen. Tegen Dordrecht werd 0- 0 gespeeld, tegen Nijmegen werd met 5- 3 gewonnen en vooral in deze wedstrijd kwam de geweldige inzet van beide SPS- ers tot uitdrukking. De organisatoren noemden beide spelers een voorbeeld voor het geheel. Na afloop van het tournooi kregen zij het KNVB-speldje voor deelname. Tot teleurstelling van menige WHS- supporter spaarde trainer de Frel zaterdag zijn formatie in Oud- Vossemeer voor een onverwacht optreden van zijn elftal in Kloetinge op Pinkstermaandag. De tegen de Zuid- Bevelandse hoofdstad aanleunende gemeente heeft de naam een bijzonder Pinkstertoernooi të organiseren. Ook dit jaar. Daar zou een elftal optreden van de Zuid-Molukkers, een Zeeuwse selectie van de beste voetballers, het Belgische Racing Lokeren (dat dit jaar de Belgische eredivisie haalde) en een elftal van in West-Duitsland gelegerde Britse militairen dat grote naam maakte in die contreien. Dit laatste elftal moest het vrij onverwachts laten afweten en de organisatie moest op het nippertje een andere ongeveer gelijkwaardige tegenstander inschakelen. Men belde WHS-voorzitter Soeters en na overleg was er de toezegging om te komen. WHS heeft in Kloetinge wel het beste beentje voorgezet, al was er via loting al meteen de opgave tegen de Belgische topformatie uit te komen. De Belgen hadden overigens niet de komende eredivisie-formatie afgevaardigd, maar wel de aanvullende selectie, die toch uitsteker4» voetballers bleken te zijn. Toch speelden de groen-witten het in een voortreffelijk technisch gespeelde wedstrijd klaar om met 1-0 te winnen. Ze hadden daarbij wel heel wat energie en talent moeten gebruiken en dat wreekte zich wel in volgende ontmoetingen. Tegen de Zeeuwse selectie werd niettemin opnieuw goed gevoetbald door WHS, maar men kon toch niet verder komen dan een 2-2 gelijkspel. Daarna verdwenen 'n paar WHS-ers om de belofte in te lossen van de afscheidswedstrijd van Jan Verreijen in Oud-Vossemeer. Toen men dan ook nog eens moest uitkomen tegen Kloetinge, moesten na een 1-1 stand strafschoppen beslissen wie de derde of vierde plaats van dit toernooi zou bezetten. Het werd Kloetinge. Over het geheel genomen was de prestatie voor WHS er met zijn vierde plaats niet minder om. Het Zeeuwse elftal won dit toernooi. wensen bij het gemeentebestuur kenbaar kon maken. Ieder liefhebber is er van overtuigd dat Stavenisse bovenaan het lijstje moet staan en zelf dacht ik vervolgens ook aan SPS, maar toen bleek me dat er al eerder andere afspraken waren gemaakt. Niettemin komt SPS aan bod. Hij achtte een goede rivaliteit, ook op het gebied van de sport, niet slecht. Het zal eerder prikke len tot groter prestaties, SPS bereikte thans de hoogste klas van het afdelings voetbal en het zou spreker verwonderen, als men het daar niet weet te runnen. Naast prestaties van spelers en geheel, is er bij voetbal ook een portie geluk nodig. De federatievoorzitter was even eens vol lof over trainer Schuurbiers en bood met zijn felicitaties de SPS aan voerder Oudesluijs namens de federatie, dus namens alle zusterverenigingen nieuwe shirts aan voor het eerste elftal. Oud-voorzitter J. Elenbaas sprak ook namens de Poortvlietse Rabobank en de middenstandsvereniging, had ook drie enveloppen met inhoud voor de kam pioen en schertste dat WHS zelfs een oud-SPS-er nodig had om tweede klasser te worden. Oud-secretaris en erelid Van Doorn kon vanuit zijn functie heel wat SPS ge schiedenis ophalen. Hij herinnerde er aan, hoe er reeds 44 jaar geleden een voetbalvereniging in Scherpenisse werd opgericht. Ook toen met deelname van Poortvliet. Ze ging evenwel na korte tijd ter ziele. Later ontstonden jeugd- aktiviteiten en het waren tenslotte de gebr. Noordijke, die bij de oud-secre taris aanklopten om weer een vereniging te stichten. Meer nog dan vroeger wist men dat het alleen voor Scherpenisse geen haalbare kaart zou zijn. Niet alleen vanwege het in een kleine gemeenschap toch ook weer beperkt aantal lief hebbers, maar vooral ook vanwege de kosten die een tegenwoordig gewenste sportaccommodatie meebrengen. De heer Van Doorn had contact met de heren L. Paape, Daan van Doorn en enkele anderen in Poortvliet. Er werd' doorgezet en de combinatie sportvereni ging Pooortvliet/Scherpenisse gevormd. Eerste trainer was Adri Noordijke, daarna Roodenburg, vervolgens Schuurbiers. De laatste jaren was het wat men noemt .materiaal' aanwezig en de trainer heeft er wat van weten te maken. Kortgeleden nog begeleidde ik de SPS pupillen, zo vervolgde de heer Van Doorn, daarom durf ik thans ook te zeggen, dat SPS beloften heeft voor de toekomst. Hij achtte het wel gewenst, dat ook in Scherpenisse kan worden ge voetbald, al was het maar een oefenveld. Naast zijn persoonlijke gelukwensen kon hij dat ook doen namens de ijsclub. Hij hoopte dat de spelers en supporters het bestuur zouden blijven steunen, want het aan zo'n vereniging verbonden werk, is enorm. Ook via de heer Van Doorn verwisselden enveloppen met in houd, een cadeautje was er eveneens van de toneelgroep ,t Centrum met een felicitatie bij monde van voorzitter G. Heijboer. Hij was blij met de goede con tacten tussen de verenigingen en ver zekerde dat ook de toneeelgroep met het SPS succes was ingenomen. Hij wilde voor de eerste klasse geen overdreven verwachtingen koesteren, maar vond dat wanneer SPS daarin in het debuut jaar als middenmoter eindigt, het al een mooi resultaat is. Het officiële gedeelte werd besloten met een woord van dank tot alle sprekers en cadeaugevers en met de wens dat het SPS verder goed mag gaan. Minder officieel, maar niet minder plezierig werd het vervolgens met de band „The Perseveres" op deze SPS kampioens viering. zuivetstraat 17 bergen op zoom De Eendrachtrijders organiseren woensdag 3, donderdag 4 en vrijdag 5 juli een avond rijwiel driedaagse vanuit Oud-Vossemeer. Iedere Tholenaar of Fliplander die de benen eens wil strekken, kan meedoen. De start is steeds tussen half zeven en kwart over zeven, het zij individueel, in groeps- of familieverband. Men krijgt een routebeschrijving mee en een deel nemerskaart om die bij de controle posten te laten afstempelen. De afstand is 15 km. Tot negen uur kan men binnenkomen. Ieder die de driedaagse uitrijdt, krijgt een herinneringsonder scheiding. Inschrijfgeld voor drie dagen: drie gulden. Start bij clublokaal Wim en Marja in de Voorstraat te Oud- Vossemeer. De koninklijk erkende hengelsportver eniging De Zeebaars uit Scherpenisse heeft Tweede Pinksterdag zoals ge bruikelijk haar internationale vis- concours gehouden. Ondanks dat 't weer niet meewerkte, waren er toch ruim 400 deelnemers om te proberen een van de vele mooie prijzen in de wacht te slepen. De hoofd prijs was een draagbare t.v. De vangst was slecht, maar desondanks gingen de prijzen 's middags in het Holland Huis vlot van de hand. Daardoor werd het toch weer een prima verlopen en eer goed geslaagd concours. Het bestuur was daar blij mee. De eerste prijs ging naar Terneuzen: dhr. Rothier van de H.S.V. ONI. Eerste dame was mevr. Van Tilburg van De Zeester uit Halsteren. Eerste Zeebaars lid was G. Bogerd uit Sint-Maartensdijk dijk. De verdere uitslagen waren: 2. J. Veraart, GBV, Roosendaal 3. J. van Dijk, Heensemolen, De Heen 4. M. Ernest, Eendrachtvissers, Nieuw- Vossemeer 5. mevr. Van Tilburg., Zeester, Halsteren 6. T. de Ley, Dobbertje, Bergen op Zoom 7. A. Schijvenaars, Zeester, Halsteren 8. J. van Loon, Glymesvissers, Lepel straat 9. P. op den Brouw, Oosterschelde-. vissers, Sint-Maartensdijk 10. C. van Gorsel, Oosterschelde- vissers„Sint-Maartensdiik 12. G. Bogerd, Zeebaars, Sint-Maar tensdijk. 21. M. L. Koopman Czn., Zeebaars, Sint-Maartensdijk 26. HanElenbaas, Zeebaars, Sint-Anna land 27. C. de Witte, Zeebaars, Sint-Maar tensdijk 38. K. J. de Graaf, Zeebaars, Scherpe nisse Bij de korpsen waren de uitslagen: 1. Oosterscheldevissers, Sint-Maartens dijk 2. De Zeester, Halsteren 3. De Zeebaaars, Scherpenisse 4. Geduld brengt Vis, Roosendaal 5. Heensemolen, De Heen 6. Eendrachtvissers, Nieuw-Vossemeer De Zeebaars hield zelf op zaterdag 8 juni haar derde bekerwedstrijd te Sint- Annaland. De uitslag was: 1. A. van den Hoek, Scherpenisse, 550 ounten 2. Mevr. K.J. de Graaf, Scherpenisse, 550 p. 3. Gr. v.d. Werf, Scherpenisse, 460 p. 4. P. Geluk, Sint-Maartensdijk, 430 p. 5. K.J. de Graaf, Scherpenisse, 390 p. 6. P. Ista, Sint-Maartensdijk, 310 p. 7. A. van Aart, Halsteren, 305 p. 8. Jan Quist, Anna Jacobapolder, 300 p. 9. Chr. van Aart, Halsteren, 300 p. 10. A. Huigen, Scherpenisse, 270 p. WHS heeft zaterdag een oefenwedstrijd gespeeld tegen eerste klasser SHO uit Oud-Beijerland. De partij was het aan zien waard, hoewel de Sint-Annalanders acht doelrijpe kansen (alleen voor de keeper) verprutsten. De thuisclub kreeg er zes, maar benutte er vier. Bij de rust stond SHO al met 20 voor. In de tweede helft liepen de Oud-Beijer- landers tot 40 uit voordat Nico Hage een tegendoelpunt kon maken: 41. De reserves van WHS waren ook meege' gaan en verloren met 31 van SHO- reserves. Smerdiek deed mee aan het Jaap Tol- hoek toernooi in Krabbendijke, waar men vorig jaar een ruze beker won. Nu kwam men van de tien mende ploegen niet verder dan de zesde plaats. Zicrikzee werd winnaar., door o.a. met 2-1 van Smerdiek te winnen. Door een 10 overwinning op Vosmeer 1 hebben de A-junioren van Smerdiek 1 opnieuw de Eilandcup gewonnen. Zij mogen daardoor de beker definitief in hun bezit houden. Tholense Boys was zaterdag 1 juni de organisator van de Eilandcup voor A- junioren, die bij goed weer en in een tamelijk sportieve sfeer werd gespeeld. De loting van de poules werd verricht door burgemeester J. E. van Boeijen. In poule A kwamen Smerdiek 1 en 2, WHS 1 en Tholense Boys 2. De uit slagen waren hier: Smerdiek 1 - Tholense Boys 2 30, Thol. Boys 2 Wh: 1 01, Smerdiek 1Smerdiek 2 3—2, WHS 1—Smerdiek 2 1—0, Smerdiek 1WHS 1 20, Smerdiek 2 - Thol. Boys 2 2—1. In poule B speelden Stavenisse 1, Vos meer 1 en 2 en Tholense Boys 1. De uitslagen: Thol. Boys 1 - Vosmeer 2 00, Vosmeer 1 - Stavenisse 1 10, Vosmeer 2 - Stavenisse 1 01, Thol. Boys 1 - Vosmeer 1 00, Thol. Boys 1 - Stavenisse 30, Vosmeer 1 -Vosmeer 1 - Vosmeer 2 20. In de finalewedstrijden speelden Tholense Boys 2 en Vosmeer 2 om de 7e en 8e plaats: 12. Om de 6e en 5e plaats Smerdiek 2 - Stavenisse A0. Om«ie 3e en 4e plaats WHS 1 - Thol. Boys 1 00 (Tholense Boys wint met strafschoppen en wordt derde), Smerdiek 1 -Vosmeer 1 10. Het centraal stembureua te Tholen en Sint-Philipsland heeft vrijdagmorgen de officiële uitslag van de gemeenteraads verkiezingen vastgesteld. Daarbij bleken geen veranderingen te zijn opge treden in de officieuze uitslag, zoals die in de E.B. van 30 mei is gepubliceerd. Niemand bleek ook met voorkeurstem men gekozen te z^n. De enige die daarvoor in aanmerking kwam was de als derde geplaatste VVD-wethouder A. J. Scherpenisse uit Sint-Annaland, die 464 van de 1448 VVD-stemmen kreeg. Aangezien de Thoolse liberalen echter drie zetels haalden, kwam dhr. Scher penisse automatisch in de gemeente raad. Had h(j bijvoorbeeld vierde ge staan, dan was hij toch met voorkeur stemmen gekozen ten koste van de dan als derde geplaatste WD'er. Van de 97 kandidaten voor de Thoolse gemeenteraad waren er ook een aantal die geen enkele stem kregen: C.P. Burgers uit Sint-Maartensdijk en P. Jagt uit Scherpenisse bij de CHU, D. Mullié uit Poortvliet bij de ARP, M. A. van Tilbeurgh uit Oud-Vossemeer bij de KVP en M. C. Hage uit Scherpenisse bij de VVD. Van de lijstaanvoerders kreeg SGP-wethouder L. J. Koopman uit Sint-Maartensdijk maar liefst 2616 van de 3029 stemmen. Wethouder C. J. Moerland had bij de PvdA meer con currentie, want hij kreeg 1331 van de 2378 stemmen. Bij de derde partij in grootte, de VVD, kreeg lijstaanvoerder M. van Damme uit Sint-Maartensdijk 603 van de 1448 stemmen. Dat is 239 stemmen minder dan de lijstaanvoerder van de kleinere CHU, dhr. J.D. de Korte uit St.-Maartensdijk, die 842 van de 1116 stemmen kreeg. Mevr. J. M. Deurloo-van Broekhoven uit Tholen verwierf bij de KVP 482 van de 595 stemmen, W.C.v. Kempen uit Poortvliet bij de ARP 456 v/d 560 stemmen. Van de 46 CPN-stemmen waren er 45 voor mevr. M. Polderman-van Zeeland en 1 stem voor mevr. H. A. A. J. Rein- bergen-van Weizen, allebei uit Tholen. Bij de SGP behaalde na lijstaanvoerder L. J. Koopman de nieuwe en jongste kandidaat M. P. van Dijke uit Sint- Annaland de meeste stemmen: 112, waarvan 100 in zijn eigen woonplaats. De Thoolse kandidaten C. A. Rijnberg en C. Griep kregen respectievelijk 42 en 31 stemmen. J. C. Bevelander had er in Poortvliet 16, M. Dijke in Scherpenisse 25 en plaatsgenoot raadslid L. A. Pol derman 12. In Sint-Maartensdijk was het allemaal wethouder Koopman met 528 van de 543 stemmen (in Tholen kreeg dhr. Koopman zelfs 571 stemmen van de 665 SGP'ers). In Stavenisse waren er 18 stemmen voor oud-raadslid A. J. Smits. In Sint-Anna land behalve de 100 voor M. P. van Dijke nog 23 voor raadslid A. J. Kurvink en 11 voor Th. Aarnoudse. Deze Vosmeerse kandidaat kreeg in zijn eigen woonplaats 22 stemmen. Bij de PvdA kreeg na wethouder Moer land (1331) en fractievoorzitter P. van Schetsen (254) de zesde kandidaat J. de Bres uit -.Sint-Maartensdijk de meeste stemmen: [96. In Tholen had raadslid M. A. J. van der Linde 137 stemmen en de als twaalfde geplaatste H. Nieuwen- huis 53 stemmen. In Poortvliet had wet houder Moerland 104 van de 121 stemmen, daar er geen kandidaten uit de eigen woonkern waren. In Scherpe nisse was dat wel het geval met dhr. P. v. Ast: hij kreeg 9 stemmen. In St.- Maartensdijk was er meer voorkeur voor de plaatselijkae kandidaten: na de 305 voor wethouder Moerland verwierf raadslid L. Kloet 178 stemmen, J. de Bres 173 en Ph. M. Bout 19. In Stave nisse veroverde dhr. Moertend 215 van de 237 stemmen met nog*9 stemmen voor E. J. Joppe en J. de Bres. In Sint- Annaland had dhr. Van Schetsen 217 stemmen tegenover 133 voor lijstaan voerder Moerland, terwijl P. W. Scher penisse 15 stemmen ontving. In Oud- Vossemeer verwierf raadslid A. Goud zwaard 88 stemmen en D. A. Lindhout 11. Op lijst 3 CHU kreeg na lijstaanvoerder J. D. de Korte (842) raadslid M. J. Geuze uit Poortvliet de meeste stemmen: 93. De nieuwe tweede man, J. Versluijs uit Scherpenisse, kreeg 54 stemmen. In Tholen kreeg de plaatse lijke kandidaat W. L. Bijl 37 stemmen, J. Versluijs 12, M. J. Geuze 11 en J. de Laater 9. In Poortvliet won M. J. Geuze met 74 stemmen het net niet van J. D. de Korte met 76 stemmen. De andere plaatselijke kandidaten W. M. van Tiggele en M. J. Hoek kregen elk 10 stemmen. In Scherpenisse ontving J. Versluijs 14 stemmen en in Sint-Maar tensdijk kreeg De Korte 232 van de 246 stemmen. In Stavenisse had hij er 32 van de 44, terwijl de plaatselijke kandi daat A. J. J. Tazelaar en J. Versluijs er elk 5 kregen. In Sint-Annaland kreeg lijstaanvoerder De Korte 60 van de 68 stemmen en in Oud-Vossemwer 103 van de 123. De nlaatseliikp kandidaten kregen hier slechts een gering aantal stemmen. Aangezien de CPN lijst 4 al in de inlei ding is genoemd, nu de ARP. Hier kreeg lijstaanvoerder W. C. van Kempen uit Poortvliet vrijwel algemene steun, behalve in Oud-Vossemeer waar B. Biesheuvel 'n concurrent van naam was. In Tholen behaalden de plaatse lijke kandidaten A. Boxhoorn 12, P. W. Jansen 8 en D.Klijnsmit en A. Ver kamman elk 4 stemmen. In Poortvliet behalve dhr. VanKempen (104) J. Uijl 11 en D. Klijnsmit 9. In Scherpenisse kreeg van Kempen 12 en Uijl 3 stemmen, in Sint Maartensdijk waren 37 van de 40 stemmen voor de lijstaan voerder, in Stavenisse 23 vande 25 en in Sint-Annaland 50 van de 54. In Oud- Vossemeer waren er van de 96 ARP- stemmen 60 voor Van Kempen en 32 voor de plaatselijke kandidaat B. Biesheuvel. Bij de KVP kreeeg na mevr. Deurloo J. Hommel uit Oud-Vossemeer de meeste stemmen: 70. In Tholen verwierf de lijstaanvoerster 200 van de 211 stemmen, in Poortvliet 7 van de 9, in Sint-Maartensdijk 20 van de 28 en in Stavenisse en Sint-Annaland respectievelijk alle 2 en 4. In Oud- Vossemeer werd er gevarieerder ge stemd. Mevr. Deurloo kreeg 247 van de 339 stemmen voor A. A. J. Hommel met 64, C. W. de Leeuw met 19 en A. P. Hommel met 6 stemmen. Bij de VVD kreeg na lijstaanvoerder Van Damme (603) wethouder Scherpe nisse de meeste stemmen (464) voor raadslid mevr. Renes (113). In Tholen kreeg Van Damme 146 stemmen, mevr. Renes 71, wethouder Scherpenissse 38, J. van den Heuvel 32. J. L. van Gorsel 18 en J. W. Hilbron 10. In Poortvliet was er geen plaatselijke VVD-kandi- daat: de lijstaanvoerder verwierf 50 stemmen en wethouder Scherpenisse 22. In Scherpenisse waren er na de 54 stemmen voor Van Damme, 36 voor de plaatselijke kandidaat L. A. M. Elen baas en 11 voor weth. Scherpenisse. In zijn eigen woonplaats St.-Maartensdijk ontving dhr. Van Damme 150 van de 241 stemmen, weth. Scherpenisse 45 en dr. J. M. van der Bel 14. In Stavenisse 'kreeg de lijstaanvoerder 53 stemmen en weth. Scherpenisse 16. De laatste verwierf in zijn eigen woonplaats Sint- Annaland 296 stemmen voor lijstaan voerder Van Damme 52 en J. L. van Gorsel 9. In Oud-Vossemeer was de keuze zeer gevarieerd met 98 voor Van Damme, 36 voor weth Scherpenisse, 34 voor J. L. van Gorsel, 19 voor mevr. Renes, 14 voor A. M. van Engelen en 9 voor mej. W. J. van Engelen. In het volgende staatje ziet u de zeven tien Thoolse raadsleden per woonplaats, zowel in de huidige, oude gemeenteraad als straks in de nieuwe samenstelling, woonplaatsen pud nieuw Tholen 3 4 Poortvliet 3 Scherpenisse 1 2 Sint-Maartensdijk 3 4 Stavenisse 1 Sint-Annaland 3 3 Oud-Vossemeer 3 1 In Sint-Philipsland waren er 38 kandidaten voor de 7 man tellen de gemeenteraad. In tegenstelling tot Tholen (11 vrouwen kandidaat, 2 ge kozen) was daar geen enkele vrouw bij. Kandidaten die geen enkele stem kregen waren M. Verwijs Gzn., C. Neele Mzn. en J. Reijngoudt Jzn. bij de SGP, W. M. Quist, A. H. Fontijne, K. A. Reijngoudt en G. Meijer bij de P.V.A.B., Joh. Reijngoudt, K. Quak en J. A. Smits bij de lijst Reijngoudt en C. van Strien bij de P.C.G. Bij de SGP kreeg wethouder Walpot 599 van de 658 stemmen. L. den Engelsman ontving er 25, A. M. Noort- hoek 13, P. W. J. Hoek 8, P. van Hekken 6, A. M. Geense Lzn. 3, A. C. de Bruine 2 en P. J. van der Reest en C. M. van Oudenaarde elk 1. 3'j de P.V.A.B. kreeg wethouder Rijstenbil 241 van de 285 stemmen voor C. den Braber 17, W. A. Stols 13, Jac. Reijngoudt 6, M. A. Mol en A. Wage- maker elk 3 en J. Verwijs en J. M. Quist elk 1. Bij de lijst Reijngoudt kreeg M. Reijn goudt 89 van de 99 stemmen voor G. C. Noorthoek 7 en C. P. Kosten 3. Bij de P.C.G. had A. W, Beurkens 159 van de 278 stemmen voor G. J. de Jager 94, L. I. Bolier 11, A.A. v. Nieuwen huijzen en Neh. van der Reest elk 4, L. C. Vroegop 3 en M. A. Stols 2 stemmen. Van de gekozen raadsleden komt er geen enkele meer uit Anna Jacoba polder, nu dhr. G. J. de Jager wegens het verlies van één zetel door de P.C.G. pipt rr*»lr urorH

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1974 | | pagina 7