Tholense Boys (winst op Hoek) klampt zich vast aan derde klasserschap SPS NU EERSTE KLASSER voetbal programma DIFOGA B.V. Thols. Boys - Smerdiek op Koninginnedag Donderdag 25 april 1974 EENDRACHTBODE 9 Beperkt verlies voor misstappend WHS Smerdiek moest Altena nog punt toestaan WHS had punt wel verdiend Veel inzet bracht Tholense Boys winst Thoolse aangelegenheid Smerdiekse reserves genoeg aan een doelpunt Leiding maakt het onplezierig bij WHS 2 Thoolse reseves in eerste helft al veilig Stavenisse houdt nog promotiekans over SPS 3 liet voorsprong glippen Doelman van Splunter won van FSV 2 Geen slechte beurt Puntenverdeling in Vosmeer 2 finale De laatste loodjes zullen voor zowel derde klaskoplopers als voor derde klas degra datiekandidaten bijzonder zwaar wegen. Een voor de tweede keer door Noad ge klopt WHS zag de schade weliswaar beperkt door gelijke spelen van andere broeders, maar had zich by winst als het ware op rozen genesteld. De koploper zal het nu in de vier nog resterende wedstryden byzonder zwaar krygen. Immers, voor Smerdiek liggen als het ware nog onverwacht de kansen open, ook al heeft het dan zaterdag een punt aan Altena moeten afstaan. De grootste verrassing leverde Tholense Boys door in de uitwedstryd van Hoek te winnen. Twee belangryke punten, ook al zyn de naaste concurrenten niet geheel ten onder gegaan, want Rillandia en Sleeuwijk kwamen tot een puntenverdeling. In de lagere klassen Is het allemaal een eind bekeken, al zit er voor het eerste elftal van Sportclub Stavenisse nog een promotiekans in, nu daar meerdere standaardelf tallen overgaan. Tenslotte was menig afdelingselftal reeds toe aan zyn laatste competitiewedstryd, zoals er komende paar weken telkens heel wat zullen afvallen, nu de meimaand voor de deur staat. In de derde KNVB klasse'kwam het er na zaterdag zo uit te zien: WHS 22 13 5 4 31 46-18 SSC'55 22 9 9 4 27 20-19 Smerdiek 21 9 8 4 26 26-19 Altena 22 6 14 2 26 22-10 NEO '25 22 8 10 4 26 36-26 PTT Breda 21 8 9 4 25 35-25 Noad'32 22 7 10 5 24 24-19 Good Luck 22 8 7 7 23 22-18 Hoek 21 6 8 7 20 21-20 Wit Zwart 20 4 9 7 17 21-29 Tern. Boys 22 5 5 12 15 27-43 Sleeuwijk x) 20 4 7 9 13 19-32 Rillandia 21 4 4 13 12 14-33 Tholense Boys 20 3 5 12 11 11-33 x) Twee winstpunten in mindering. Vijf minuten voor het einde is de 10 voorsprong van Smerdiek tegen Altena nog teniet gegaan door een vrije trap op rechts. De bal werd helemaal naar links geschoten, waar een geheel vrijstaande Altena-speler goed voor zijn diagonaal schot op het Smerdiekse doel kon aan leggen. Jos van Splunterviel in zijn volle lengte uit en kreeg de bal niet klemvast. Twee toesprintende Oranjemannen van Altena schoten toen van vlakbij hard in.': 11. Het was een wedstrijd met wisselende kansen. In het begin was de beste verdediging van de derde klasse - nog niet zo goed op dreef, waardoor Smerdiek enkele gevaarlijke schoten kon lossen: Dick Soomers raakte de lat en schoot later net over, evenals Kees Nagelkerke. De Altena- doelman leek in dat eerste kwartier niet helemaal be trouwbaar, toen hij o.a. een bal miste, die-gelukkig voor hem nog naast ging. Smerdiek werkte veel met passes naar de voorhoede en probeerde op het doel te schieten. Altena bouwde vanaf de verdediging, langzaam en goed combi nerend de aanvallen op, maar stuitte meestal op de hechte Smerdiekse ver dediging met junior Joppe op de links back als goede invaller voor Piet van Daalen. Toch kreeg Altena ook nog kansen, maar men schoot tegen Jos van Splunter op en even later over. Aan de andere kant ging het schot van Henk Stoutjesdijk maar net over en ook Sjaak Moérland zag zijn kans niet ver zilverd. Zo bleef de eerste helft zonder doelpunten. In de tiende minuut na rust stond de voor Wim Scherpenisse in gevallen Koos van den Hoek op de juiste plaats bij een door de Altena-doelman weggeslagen hoekschop. Tussen twee Brabantse verdedigers in kopte Koos v.d. Hoek in de kruising: 10. Het laatste kwartier ging Altena drukken. Chris Koopman viel nog in voor Sjaak Moerland, terwijl de gasten tenslotte de wel verdiende gelijkmaker kregen door een dekkingsfout in de Smerdiekse ver dediging: 11. Henne Zwagemaker was na ziekte nog niet van de partij. Voor de tweede maal is de leider van de derde klasse er niet in geslaagd Noad te kloppen. De groen-witten hadden wel minstens een punt verdiend, maar bleken toch meer lastte hebben van het harde terrein dan de thuisclub, die de bal meer door de lucht voerde. Bij WHS kwam zelfs Piet de Rijke ditmaal niet uit 'de verf en had de na griep weer in de gelederen opgenomen laatste man Henk Dijkema nog niet het zelf vertrouwen van voor zijn absentie. Doorslaggevend dat Noad echter zijn 12 minuten voor rust genomen 10 voor sprong handhaafde was het feit, dat bij WHS keeper Wim Fase na een botsing moest uitvallen en Jan Mosselman zijn plaats onder de lat moest innemen. Het bracht naast een nu wel resoluter op tredende WHS-defensie toch een ver zwakte groen-witte aanvalslinie. Daar had Noad zich na de genomen voor sprong namelijk sterk verschanst en kon de nul aan die kant handhaven, al moesten paal en lat daarbij helpen. Vooral de spetter op de kruising van Han Vroegop, die de plaats van Jan Mosselman op de vleugel had overge nomen had uit de mooie aanval volop waarde voor de gelijkmaker. Dat ge beurde echter niet en het betekende dat WHS van een (bij winst) nog rianter lijstaanvoerderschap terugzakte tot een meer twijfelachtige titelkandidaat. Het- betekent nu eenmaal een verschil van 4 punten of men wint of verliest en dat kan in een laatste fase hard aankomen. De eerste speelhelft deed Noad niet ondervoor WHS, maarde door een fout van Henk Dijkema ontstane achter stand leek voor de groen-witten bij rust zeker niet hopeloos, temeer omdat men er toch wel beter inkwam naarmate de eerste helft vorderde. Doorslaggevend bleek achteraf wel het moment, dat een even bewusteloze Wim Fase, die de laatste wedstrijden zo'n enorme zeker heid had vertoond, moest worden afge voerd. De ontboden dokter zag het niet zo ernstig, dat hij niet per auto naar huis kon, maar een lichte hersenschud ding kan het wel zijn en daardoor onzekerheid of er direct een herop treden van de WHS keeper kan volgen. Een paar dagen rust was in elk geval nodig en verder moet het dan maar worden afgewacht met de beste wensen voor een snel herstel. Noad kon in de tweede helft niet veel vuist meer maken, maar bij de WHS aanval lukte dat even min, waardoor de eindspurt wel belang rijk' is verzwaard. Alleen Theo Fase weerde zich volop om tot de niet ge haalde winst te komen. De grootste factor in de partij tussen Hoek en Tholense Boys was wel de enorme inzet die het elftal van de gasten demonstreerde. Het was nog meer door slaggevend dan het vertoonde spel. De Tholenaars zaten vanaf het begin fel op de bal en hadden toen ook de wind nog enigszins mee. De thuisclub was er als het ware wat door beduusd. Nadat er al enkele kansen waren geschapen wist Cor van Houdt de openingstreffer te noteren uit een door zijn broer Nico van Houdt scherp voor doel geplaatste bal. Hoek leek aangeslagen en in die fase waren er voor Tholense Boys direct meer mogelijkheden. Doelpunten bleven echter uit en geleidelijk aan wist Hoek van onder de druk te komen. Scheidsrechter Kraak moest nogal eens corrigerend optreden. Met name Jan van de Vlies, Nico van Houdt en Jaap Schot werden soms de dupe van vrij harde (Charges. Na 32 minuten leek het 20 te worden, maar de arbiter keurde het doelpunt af. Het was opnieuw uit een hoekschop dat de bal was ingekopt, maar mogelijk door duwwerk afge keurd. De eerste helft eindigde dan ook met een 01 Thoolse voorsprong. Vrij snel na het begin van de tweede helft kwam nummer twee. De Hoek verdediging zette de buitenspelval wagenwijd open, maar Nico van Houdt had het door en bracht het via een solo alleen voor de keeper, waarna hij de bal over de doel man lobde, voor de gasten helaas tegen de lat. Een meegesprinte Cor van Houdt maakte vervolgens echter gebruik van de verwarring bij Hoek en schoot hard in. Volop protest bij Hoek voor buiten spel, maar scheidsrechter Kraak zag er terecht een correcte score in: 02. Hoek zakte daarna af, zeker in stevig heid, wat voor Tholense Boys erg be langrijk was, want Jan van der Vlies speelde al op halve kracht, Jaap Schot moest geblesseerd uitvallen en na 20 minuten kreeg ook de knie van Toon Baay een flinke tik, terwijl na 2 man geen vervanging voor Tholense Boys meer mogelijk was. Zowel invaller Otte- vanger als de voor Van Olfen vervangen C. van de Velde deden het echter goed en de mooie voorsprong werd tot het eind toe goed verdedigd.Onzeker is of komende zaterdag Van der Vlies en Baay van de partij kunnen zijn na de opgelopen blessure tegen Hoek. langrykzyn, maarde wereld draait toch door, welke uitslag er ook op het score bord komt. Tegen Groote Lindt 2 hadden de Smerdiekse reserves het moeilijker door het schier onbespeelbare harde terrein dan vanwege een te sterke tegenstand. Alle elftallen die het met name van de techniek moeten hebben, krijgen het door de droogte steeds moeilijker. De bal springt van het bikkelharde terrein onbereikbaar alle kanten uit en dat was ook in Zwijndrecht voor beide partijen zaterdag het geval. De Smerdiekse reserves moesten voor Koos van de Hoek, die voor het eerste elftal beschik baar moest blijven, een reserve mee nemen. De gasten waren belangrijk sterker dan de thuisclub, die technisch overigens wel aardig voetballen, maar een geringe stootkracht laten zien. Smerdiek 2 kon het overwicht echter niet in doelpunten uitdrukken, nu men door het harde veld te vaak voor ver rassingen kwam te staan, als er een scoringsmogelijkheid leek te zijn. Toch kwam men na een kwartier op 01, toen Wim Vroegop de goede pass van Ad van de Hoek benutte. Er volgden nog wel 3 4 doelrijpe kansen, maar dat ging toch mis. Het ene doelpunt bleek echter voldoende voor beide punten, want ook het elftal van Groote Lindt had teveel balcontrolezorgen om de geschapen mogelijkheden af te ronden. Een andere uitslag zou ook tegen de verhouding in zijn geweest. Zaterdag gaan de Smerdiekse reserves hun laatste competitiewedstrijd voetballen in Nieuw-Lekkerland. Onder de erbarmelijk slechte leiding van een volkomen ondeskundige arbiter hebben de reserves van PTT en WHS zaterdag het seizoen afgesloten. Van het prille begin af bleken enkele spelers van de thuisclub er op uit de lichamelijke gesteldheid van de Sint-Annalanders schade toe te brengen. Het pleit voor de WHS-ploeg dat men zich tot het einde toe wist te beheersen. Het is daarom jammer, dat de PTT'ers geen afstraffing in de vorm van een grote nederlaag te slikken hebben gekregen. Mogelijk heden daartoe waren volop aanwezig. Vanaf het eerste fluitsignaal bouwden de Sint-Annalanders een overwicht op. Theo van Poortvliet en Bram Rijnberg vonden elkaar in knappe combinaties, Het gaat er steeds meer naar uitzien, dat de slotfase van deze competitie een complete Thoolse aangelegenheid wordt. Dat wil zeggen een aangelegen heid van de-drie Thoolse derde klassers. Met aan de ene kant kampioenskandi daat WHS, met aan de andere kant degradatie kandidaaat Tholense Boys en met als sleutelfiguur, maar nog evenzeer kanshebber Smerdiek. Een Thoolse aangelegenheid, omdat de drie partijen het ook nog wel waar moeten maken tegen de andere oppo nenten, zoals WHS in de uitwedstryd tegen Rillandia y de thuiswedstryd tegen Good Luck en Neo, maar vooral een Thoolse aangelegenheid tmdat er ook de ontmoeting Smerdiek-WHS nog op het programma staat. Tholense Boys moet het veder ook nog waarmaken tegen een SSC en anderen, maar bovendien voor wat de inhaalwed strijd op eigen veld betreft tegen Smerdiek. Smerdiek zit zelf ook nog met een paar lastige karweien, niet alleen tegen de al genoemde Thoolse opponenten, maar ook nog tegen Wit Zwart en PTT. Bij elkaar een boeiend competitieslot, waarvan niemand op dit moment nog kan voorspellen, hoe het zal uitpakken en waarbij het vooral be langrijk is dat de partijen voor verdere blessures gevrijwaard blijven. Hoe be langrijk, het gaat niet om het leven, maar om plezierig voetbal. Op het moment kan winst of verlies even be- maar de afwerking liet veel te wensen over. Zo ook bij Ko van de Griek die een keer alleen voor de doelman verscheen. Het m iddenveldmet een wederom sterk spelende Jan den Engelsman, was volledig in handen van de gasten en werd dan door de thuisclub ook vaak overgeslagen. Het werd 01 toen Bram Rijnberg een goede aanval bekwaam af rond, maar al spedig werd de voor sprong teniet gedaan. Een PTT-corner zou door Wim Quaak zijn weggekopt, ware het niet dat een Bredaa's been zich op dezelfde (gevaarlijke) hoogte bevond. Men wachtte op een fluitsignaal wegens gevaarlijk spel, maar dat bleef uit en de thuisclub kon van dichtbij gelijkmaken. Even later bestrafte de arbiter een handsbal in het PTT-strafschopgebied met een penalty, maar Wim Quaak bleek veel te laconiek. Na de thee draaiden de Sint-Annalanders nog beter en namen wederom de leiding, toen Rien Heijboer een afzwaaier terugkopte op Witte Rijnberg, die de bal ineens op de slof nam: 12. Men verzuimde toen door te drukken en PTT maakte daarvan gebruik. Met vier man in buitenspelpositie, mocht men gelijk maken en de falende scheids rechter bleek onvermurwbaar. De prik was er daarna uit bij de WHS-reserves en de verdediging, waarin Wim Fase een uitstekende wedstrijd speelde, kwam wat meer onder druk. Drie minuten te vroeg liet de met alle regle menten spottende arbiter de beide in het groen-wit spelende ploegen ver trekken. Tholense Boys 2 heeft in een rustige, mooie en sportieve wedstrijd Dinteloord 3 met 2-0 verslagen. Die stand was at bij.- de rust bereikt door doelpunten van Habib Tsouli en Johan Vos. De thuis club had een groot veldoverwicht. In de tweede helft voorkwamen de gasten met kunst en vliegwerk een grotere achter stand. Habib Tsouli kopte nog op de lat. Ondanks de voortdurende druk op het Dinteloord-doel, werd er bij de Tholense Boys te individueel gespeeld. De 20 ruststand werd dan ook de eindstand. In de derde klasse is de promotie een vrij ingewikkelde materie vanwege de standaard en vanwege de reserve-elf- tallen. Terwijl het eerste elftal van Sportclub Stavenisse in het midden van de competitie vrijwel iedere hoop had laten varen, doemt er tegen het einde nog wel een redelijke promotiekans op. Men is daarbij min of meer afhankelijk van het in de 3e klas B spelende DHV, die op gelijke hoogte staat met het Stavenisse elftal. Met echter nog wel 3 .wedstrijden te spelen. Stavenisse zou het zaterdag al waar kunnen maken in dien men kampioen BWR 2 klop zou kunnen geven. Gezien echter het vrij groot aantal geblesseerden bij Stave nisse is dat nog wel een grote vraag. Maakt DHV in de laatste 3 wedstrijden geen slipper, dan kan het noodzakelijk zijn dat de nog niet uitgespeelde wed strijd Stavenisse -Tholense Boys (na beenbreuk Piet Schot gestaakt) nog een vervolg moet krijgen. Een laatste mogelijkheid voor promotie van de Stavenissenaren is dan nog een beslis singswedstrijd tegen DHV. Afgelopen zaterdag kreeg Stavenisse het in de slotfase overigens nog moeilijk tegen DVO, nadat men de eerste helft al een schier veilige, in elk geval riante afstand had genomen. Met flit send voetbal bracht de thuisclub DVO van streek, dat in die periode alleen over een goed middenveld beschikte. Dat onderdeel van DVO kon echter niet voorkomen, dat Rien van Haaften na een kwartier uithaalde en 10 scoorde. Twee minuten later schoot Kees Smits van 30 meteren de DVO doelman meen de dat de bal voorlangs zou gaan. Het leer sprong echter binnenkant paal in het doel. Dezelfde Stavenisse speler liet even later opnieuw vissen met een harde in de kruising en nog voor rust bepaalde Wim Steendijk van dichtbij de voor sprong op 40. Wat is er dan nog in de weg? Nou ja, bij een afgang als Stave nisse in de tweede helft liet zien, kan dat. Men liet een stevig aanpakkend DVO over zich heen lopen en na 20 minuten was het raak: 41. Vijf minuten voor het einde was het 43 en nog een hachelijke slotfase. Maar de winst bleef toch in Stavenisse^ Een te Sint-Annaland tegen WHS 3 spelend SPS 3 heeft in het laatste half uur van de wedstrijd een veroverde 1 3 voorsprong laten glippen. Die voor sprong was opgebouwd door fikse ver- dedigingsfouten van de thuisclub, maar ook door een zich steviger verwerend SPS elftal, dat een wel meer aanvallend, maar die eerste helft mat WHS tegen over zich had. Al in het eerste kwartier kreeg de WHS spits voldoende kans om een voorsprong op te bouwen, maar de schoten gingen ook in vrije positie hoog over. Een niet zelden eerder de bal veroverend SPS maakte door uitvallen 02. Het eerste doelpunt kwam op naam van Kees Wessels, de wel niet altijd snelle rechtervleugel van SPS, maar die het menigmaal wel goed bekeek en daar door de frêle spits Lindhout kansen bood. Een veel groter druk was er echter op het SPS doel, maar daar weerde Van Dijke en de beide vleugelbacks zich evengoed als de Poortvlietse doelman. Een misser van de meest bekwame WHS verdediger Rien den Engelsman bracht Ad Lindhout alleen voor Ko Geuze en toen was er voor de WHS keeper geen doen meer aan 02 een voor het derde SPS elftal ongekende voorsprong op de WHS senioren. Voor rust werd die achterstand nog wel ge halveerd, toen de goed doorgelopen voorstopper Johan Jeroense de SPS doelman passeerde, maar in de tweede helft wist Ad Lindhout al vrij snel 13 te scoren, toen Ko Geuze aarzelde in te grijpen. Een wisseling bracht meer vuur in de WHS formatie en er kwamen doelrijpe kansen voor Walder, JoopVroegop en Leen Goedegebuure. Een in het nauw gebrachte Van Dijke hielp WHS door over zijn doelman te lepelen en in de slotfase kon Joop Vroegop een niet te missen kans aan Henk Walder bieden: 33- Het is altijd wat veel gezegd dat een man een wedstrijd wint of verliest, maar bij een doelman kan dat wel eens voor- J «UI 5 m?'-"*£13 't Eerste elftal van de Sportcombinatie Poortvliet 'Scherpenisse heeft de succesvolle competitie 1973/1974 zaterdag met een 1-0 overwinning op Noad '67 uit Sint-Philipsland afge sloten. Het kampioenschap van de tweede klasse standaard was immers al een week eerder binnen en dus ook de promotie naar de eerste klasse van het afdelingsvoetbal. Daarom stond er niets meer op het spel. Kampioen SPS wilde natuurlijk toch nog wel even winnen, zeker tegen streekclub Noad '67. Op hun beurt wilden de Fliplanders SPS wel een punt afpakken en in de eerste helft waren ze daar ook heel dicht bij. Hans van Nieuwenhuijzen herstelde zich echter goed, toen de Noad-voor- hoede na een misgreep van de SPS-doel- man op de bal afstoof. Jaap v.d.Kleijn bleek echter te langzaam, Ko Stols pingelde teveel en de Fliplandse rechts buiten schoot ongecontroleerd. De SPS- aanvallers schoten beter, maar Rien Manneke hield het Noad-doel uit stekend schoon. Toch konden de kampioenen zich maar moeilijk onder de Fliplandse druk uitwerken. Het bleef wel spannend, maar goed opgezette aanvallen en verrassende combinaties waren schaars. Tot aan de rust bleef het 0-0. De tweede helft was harder, want de doelpunten wilden maar niet komen. SPS kon tenslotte een kwartier voor tijd na een schermutseling voor het Noad- doel in een verwarde situatie een doel punt maken. Jan IJsseldijk zou voor het laatste tikje gezorgd hebben. Net voldoende overigens voor de wat karige 1-0 overwinning waarmee kampioen SPS de competitie afsloot. Noad had zich goed geweerd, want in de 18 competitiewedstrijden maakte SPS 64 doelpunten, dus gemiddeld zo'n 3'A per wedstrijd. SPS had 24 tegengoals. Men had totaal 33 punten door maar een gelijk gespeelde en een verloren wed strijd, dus drie punten meer dan de tweede ploeg HNC. Noad veroverde als middenmoter zestien punten, zodat men het als nieuweling in de tweede klasse niet zo gek deed. Op het nieuwe sportveld en nu zelfs met drie seniorenelftallen gaan de Fliplanders de volgende competitie met volle moed verder. SPS gaat eerst nog officieel het kampioenschap vieren. Zaterdag waren er al enkele officials aanwezig in Poortvliet, zoals mr. L.Haverman uit Bergen op Zoom (voor zitter zaterdagvoetbal) en voorzitter A.van den Hoek uit Scherpenisse van de Thoolse voetbalfederatie. Tenslotte dan de kampioensploeg van SPS met (hopelijk.in de goede volgorde) van links naar rechts staand: grensrechter Addie van IJsseld ijk, Han de Groen, aanvoerder Wini Oudesluijs, Hans van Nieuwenhuijzen, Dirk Uijl. Jaap Oude sluijs, Rien Schipper, Serien Noordijke en trainer J.Schuurbiers. Zittend v.l.n.r. Jan van IJsseldijk. Kees IJzerman, Leen Poot, Hans van Dijke en Rien van Tiggele. komen. Hij heeft niets meer achter zich en is daardoor vaak de meest gevierde of meest verguisde man in het elftal, al moet ieder weldenkend speler y en supporter weten welk een verant woordelijke taak er tussen de twee palen ligt. Het derde Smerdiekse elftal zal voor de wedstrijd tegen FSV 2 echter graag de grootste eer aan Jo van Splunter willen geven. Men moest al met 3 vervangers naar Fijnaart reizen, want een getrouwde Ravenstein en een geblesseerde Kees Oostdijk ontbrak. Puttend uit de jeugd had men in Wim de Viet en Kees Klomps overigens geen slechte vervangers. Wat er bij alle elf van de blauwen was, bleek de goede in zet. Na 20 minuten voetbal op het slechte harde terrein maakte Geert van Ham 01 en bepaalde daarmee ook de ruststand. Het betekende niet, dat het Smerdiekse doel buiten gevaar was geweest, want de FSV aanval had niet zelden voor moei lijke situaties gezorgd. Inlaatste instantie kon men echter volledig ver trouwen op doelman Van Splunter. Toch werd hij in de tweede helft na een minuutoftien gepasseerd en met de 1 1 stand zag het er voor Smerdiek niet te best uit. Enerzijds groeide echter de doelman naar grote hoogte en ander zijds was er een niet opgeven bij de Smerdiekse formatie, waar Wim de Viet was ingevallen voor Houwelingen. Deze ingevallen junior kopte dan ook het winnende doelpunt fraai in uit een corner van rechts, waarbij er overigens naaralle kanten nogal wat duwwerk viel te constateren. FSV deed er nog een schepje op, maar Van Splunter bleef de uitblinker en rammelde er elke Fijn- aartse inzet uit. De laatste partij in deze competitie werd voor Smerdiek 3 opnieuw winst, zoals men in het begin en in de slotfase van deze ronde heel wat punten kon verzamelen.Alleen in de tussenfase kampte men met gebles seerden, wat te veel punten kostte om de promotie te halen. Dat scheelt overi gens maar 2 punten. Al was er voor het derde senioren-elftal van Tholense Boys wel een 20 neder laag tegen BVVB 2, een slechte beurt maakten de Tholenaars in Bergen op Zoom toch niet. De thuisclub was tech nisch sterker en de gasten poogden dat met inzet op te vangen. Menigmaal lukte dat tot de zestien meterlijn, maar dan was het BVVB ingrijpen toch te kordaat om de Tholense aanval echte kansen te bieden. De Bruijnzeels wisten wel tot tweemal toe de Thoolse doelman te laten vissen. Noad 2 heeft voorde zoveelste maal otoe geslagen, al was het de winst dan dit maal meer voor de hand liggend dan vorige wedstrijden. WC 2 kon weinig inbrengen op het Sint-Philipslandse sportveld en zo kon Noad het doelge- middelde nog belangrijk opvijzelen door de laatste competitiewedstrijd met 82 te winnen. Er zijn de laatste vijf wed strijden ook nog heel wat punten ver zameld. Met nog een restantje te spelen ziet men wat de rangschikking betreft hieronder toch eigenlijk al de definitieve uitkomst. Zoet Boys 20 19 1 0 39 86 12 WHS 3 19 13 1 5 27 62 34 BVVB 2 20 13 1 6 27 47 26 FSV 2 20 11 3 6 25 42 31 Noad2 20 9 2 9 20 41 28 Smerdiek 3 20 10 O'lO 10 49 56 Tholense Boys 3 20 7 2 11 16 43 41 SC Stavenisse 2 19 6 1 12 13 24 43 SPS 3 (x) 19 5 4 10 12 32 53 WC 3 20 5 0 15 10 39 74 Vrederust 3 (x) 19 3 0 16 4 28 93 De laatste competitiewedstrijd van de Vosmeerse reserves was een uitwedstrijd tegen Odio 2. Het begon voor de gasten goed, want na vijf minuten kon Sjaak Istha al een strafschop benutten: 0—1. Vijf minuten later schoot een door Jan Geuze in het nauw gebrachte Odio ver dediger in eigen doel: 02, maar toen was het weer een tijdje gebeurd met de Vossemeerse punten. Na 30 minuten kon Odio op 21 komen na een te zachte terugspeelbal van Ronnie Ravensteijn op Henk vanDaalen en even voor rust werd het zelfs gelijk uit een soortgelijke situatie, al was het toen Rien Voormeulen die teruglepele. In de tweede helft gaven de partijen elkaar weinig toe. Odio kwam na een kwartier op 3-2, maar itien minuten voor tijd was het weer gelijk, toen Gabi Havermans een voorzet van Frans Seijn hard in schoot. Ook Vosmeer 3 speelde gelijk en dat ge beurde thuis tegen Odio. Lieten de reserves bij de de draw nog wel doel punten zien, bij de derde senioren elf tallen bleven die uit. De wedstrijd van de gemiste kansen, want beide Dloeeen hadden voldoende mogelijkheden om ook tot 33 of zelfs 44 te komen. Na vijf minuten al verscheen Gerrit Bril alleen voor de Odio keeper maar schoot naast. Bram Hommel moest goed in grijpen, toen zijn verdedigers misten, maar hij kon het Odio schot nog net corner tikken. Toni Lindhout kwam uit de tegenaanval alleen voorde doelman, maar schoot uit de moeilijke hoek naast. De beste kans was er voor Odio halverwege de tweede helft. Buiten bereik van Hommel be landde een schot van de midvoor op de paal. Tenslotte kreeg Vosmeer 3 nog de beste kansen, maar Toni Lindhout miste opnieuw. Wim Heijboer gaf zonder mankeren leiding aan deze spor tieve partij. Het vierde Vosmeerse senioren-elftal schoot wel raak tegen MOC 8. Het werd 40 door doelpunten in de eerste helft van JohanVerbiest, Toon Brusselaars en Rien Goudswaard. Even na rust be paalde Johan Verbiest de eindstand op 40. In de slot fase kwam de thuisclub er gelukkig af, toen de MOC midvoor van dichtbij hard inschoot, maar Jos Hommel de bal nog uit de hoek dook en 2 minuten voor tijd zag hij de niet vol- j doende gekeerde bal nog tegen de paal i belanden en naast lopen. Scheids' rechter Leo Havermans floot zonder i moeilijkheden. zaterdag 27 april 1974 r Tholense Boys - SSC 16 i WHS - Good Luck 15 Wit Zwart - Smerdiek Nw. Lekkerland 2 - Smerdiek 2 Stavenisse - BWR 2 16.. Tholense Boys 2 - SPS 2 14 Stavenisse 2-SPS 3 V i WHS 3 - Vrederust 3 1 j 3e klasse A Zuid I KNVB Smerdiek - Altena 1 1 Hoek - Tholense Boys 2 Noad'32-WHS 1 3 SSC - PTT Breda 1 Good Luck - Wit Zwart -1 NEO-Terneuzense Boys 21 Rillandia - Sleeuwijk 22 Res. 3e klasse E West II KNVB Groote Lindt 2 - Smerdiek 2 01 ASWH2-Stellendam 2 2—0 SSS 3 - SHO 3 3—2 Oranje Wit 3 - Gr. Ammers 2 21 Nw. Lekkerland 2 - Dinteloord 2 41 2e klasse standaard afdeling SPS-NOAD'67 1—0 TSC - FSV 0—0 Kogelvangers - Right Oh 52 DVO - Madese Boys 31 2e klasse reserves afdeling PTT 2 - WHS 2 2—2 Beatrix 2 - VVN 3 1—2 SSC 3 - Chrislandia 2 31 Olympia 2 - FCH 2 0—2 Veerse Boys 2 - ONI 2 5-0 3e klasse A afdeling SPS 2 - WC 2 24 Stavenisse - DVO 43 Tholense Boys 2 - Dinteloord 3 20 BWR 2 - Kogelvangers 2 30 Chrislandia 3-VVN 4 4—1 4e klasse A afdeling BVVB 2-Tholense Boys 3 2—0 WHS 3-SPS 3 3—3 FSV 2 - Smerdiek 3 12 Noad 2 - WC 3 8—2 Zoet Boys - Vrederust 3 61 Junioren WHS 2 - Nw.Borgvliet 2 3—1 WW 3 - WHS 3 0—2 Stavenisse 3 - Steenbergen 40 Halsteren 1 - Vosmeer 1 20 Vosmeer 2 - Noad 1 10 Pupillen WHS A - SPS A 7—0 Dosko 1 - WHS B 0—1 Vosmeer A - Stavenisse A 120 Vosmeer B - Dosko G 91 Vosmeer D - FC Bergen >03 Diverse typen en prijsklassen Ford-dealer Tel. (01640) 3 59 10 Bredasestr. 25 - B. o. Zoom advertentie IM Drie keer is scheepsrecht is de uitdruk king en daarom zal nu zeker in de vissersstad Tholen de reeds twee keer afgelaste competitiewedstryd Tholense boys-Smerdiek op Koninginnedag wel doorgaan. Dinsdagavond kreeg secretaris H.Dijkslag van Tholense Boys telegram met de aankondiging binnen, de scheidsrechter Is nog onbekend. De aanvangstyd is hoogstwaarschyniyk zoals op zaterdag kwart over vier (16.15). De eerste keer dat deze wedstryd was vastgesteld kon de Derby vanwege de slechte toestand van het veld niet doorgaan. De tweede keer kwam de scheidsrechter niet opdagen terwijl alles op de groene mat stond aangetreden, inclusief honderden be langstellenden. Ongetwijfeld zal het Tholense Boys- Smerdiek zeker op deze koninginnedag niet aan belangstelling ontbreken. Verder is er nog vriendschappelijk voet bal in Sint-Annaland (WHS - RBC) ter gelegenheid van de officiële opening van de kantine annex kieedgeiegenheid en .in Sint-Philipsland tussen Noad'67 en de voetbalvereniging uit Str(jen. mei ziekenlondsrecepl: op montuur v.d.WATERING - KIPMUIDER Steenbergsestraot 2 0-2 2^ advertentie IM advertentie IM

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1974 | | pagina 9