Thools gemeentelijk beleid op langere termijn Vijftigjarig bruidspaar in Tholen TWIJFEL HM ill ifc DEZE WEEK C.O.V. brengt weer Joh. Passion van Bach Trimmen in Tholen en Sint-Annaland Drie kleinste kernen naar redelijk voorzieningenpakket Tholen en Sint-Maartensdijk groeikernen Langzamer groei Sint-Annaland en Oud-Vossemeer Spreiding regionale voorzieningen Woningzoekenden vrij welke kern zij kiezen Bouwbeleid afstemmen op wensen woningzoekenden Belastingtarieven op niveau van gewenst voorzieningenpei! mm |j Prijs Rode Kruispuzzel in Stavenisse BeleidsmWs^-or? Groei in alie kernen krat 24 Hesjes van 12,24voor 9,45 van 10,95voor 8,75 van 1,11voor 0,79 150 gram1,19 500 gram6,98 Niet voordelig, maar gewenst Gemeenschaps voorzieningen Minimum grootte Geen grondkosten- verlaging Kleintje betaalt niet aan grotere, maar andersom Gebundelde deconcentratie ook in Zeeland aan het mislukken? 30e jaargang no. 21 Donderdag 4 Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin op genomen de Thoolse Courant en Het Advertentieblad - Postbus 5 - Sint Annaland - Telefoon 01665-375 - Post giro 12.44.07 - Verschijnt elke donder- dag. Abonnementsprijs 8,50 per halfjaar. Per post 10,Losse nummers 0,45. Sluitingsdatum advertenties dinsdagmiddag - Advertentieprijs 0,20 per mm btw. Spierinkjes t/m 20 woorden 3,50 contant, op rekening 4.- btw. Hoofdredacteur - uitgever G. Heijboer. Op de komende Thoolse raadsver gadering krijgen de leden een discus siestuk te behandelen, waarvan de conclusie wel eens bepalend zou kunnen zijn voor het beleid van de komende jaren. Dat is geen ongezonde zaak. Een regering, een bestuur moet zich wel van enig raamwerk voorzien, wil het niet in het luchtledige werken. Dat discussie stuk is ontstaan uit de nota bevolkingsgroei en woningbouw. Elders in dit nummer kan men meer lezen over de als gevolg van die deelnota bij het dagelijks bestuur ontstane beleidsgedachte. B en W stellen zelfs de raad voor tot het kiezen van bepaalde uitgangspunten. Daar/om zien we het ook als een belangrijk stuk. Uit de toelichting op dat voorstel proeven we bij datzelfde college toch nog al wat aarzeling. Men kiest dan wel voor het leefbare minimum of moeten we schrijven minimum leefbare van de kleinere kernen, zoals door het adviesbureau „Stad en Landschap" werd aangegeven. Men kiest voorts wat gretiger voor de zogenaamde gebundelde deconcentratie, waardoor Tholen en Sint-Maartensdijk groeikernen blijven, zoals ze de jaren sinds de herindeling al zijn. Maar even verder proeven we dan wel de twijfel in het pre-advies van B en W. Men noemt in een toelichting de voor- en nadelen van centralisatie, dus van het zich volledig op een kern concentreren. Dan wordt er vriendelijk op geattendeerd, dat concentratie zou betekenen, dat minder, gemeenschappelijke voor zieningen getroffen moeten worden, die aan hogere eisen kunnen voldoen. Die voorzieningen zouden ook intensiever worden gebruikten daardoor beter aan hun doel beantwoorden. Als nadelen noemen b en w dat bij centralisatie de afstanden naar de gemeenschappelijke voorzieningen groter zijn en de animo van gebruik omgekeerd evenredig aan die afstand is. Naar ons gevoel rijmt het laatste niet met het eerder genoemde intensiever gebruik. Maar daar gaat het niet zozeer om. Wie het gehele voorstel en de toelichting leest - een samenvatting komt men in dit nummer wel tegen - krijgt toch het gevoel, dat het college onderling tot een compromis kwam, al staat er dan ten overvloede dat het college unaniem achter de deconcentratie staat. Men poogt tussen de regels door toch de voordelen van centralisatie en de nadelen van deconcentratie te laten doorschemeren. Men wil wel trachten de kleinste kernen op te trekken, maar gelooft er zelf niet in, want zo laat het college dan ook weer doorschemeren, daarin zijn voorheen de zelfstandige gemeentebesturen van die kleine kernen ook niet geslaagd. Met een hoeveelheid cijfermateriaal poogt men dan van alles en nog wat duidelijk te maken om tenslotte in die toelichting ook nog eens aan te tonen, hoeveel er sinds de herindeling al in die kleine kernen is gebeurd. Het klinkt zelfs wat arrogant en minstens denigrerend als we lezen, dat niet de kleine kernen aan de voorzieningen van de grote kernen betalen, maar dat de grote kernen moeten „bloeden" voor wat in de kleine kernen tot stand moet komen. Dan is de riolering in Scherpenisse vanzelf nu en wellicht nog komende jaren daarvan het zwarte schaap. In tegenstelling met wat b en w ons in haar voorstel en toelichting pogen voor te houden, dat ze zich graag en volgaarne aan de leefbaarheid van de kleine kernen willen wijden, proeven we uit het geschrift veel meer een gedwongen beleid, dan een zelf gekozen beleid. Gedwongen door de openbare mening en door de volksvertegen woordiging. Als het college alleen had te beslissen, zou het best eens volledige concentratie kunnen zijn. Dat standpunt mogen ze best innemen, maar dan ook maar ronduit bekennen. Beter dan twijfel te zaaien omtrent de opgelegde beleidsrichting. Op 12 juli 1973 schreven we, toen burge meester J. E. van Boeijen het een hopeloos moeilijke zaak achtte de kleine kernen naar het in het rapoort genoemde bestaansminimum te dirigeren: inderdaad een moeilijke zaak, maar het hopeloze willen we schrappen. Dat willen we nog. Maar het dreigt hopeloos te worden als het college van B en W als de raad zijn hoop daarop niet vestigen. Daarnaar ook niet willen handelen. Tot dusver kregen zij, die zich aan het strohalmpje vasthouden, van het college weinig steun. Ook weer niet in dit voorstel. Dat is juist het hopeloze. JA... een abonnement op de Eendrachtbode kost u slechts 8,50 per half jaar Doenl Dat zijn de voornaamste beleidsuit gangspunten die burgemeester en wet houders van Tholen hebben neergelegd in een voorstel dat de gemeenteraad in de aprilvergadering gaat behandelen. Een voorstel als gevolg van de door het adviesbureau voor ruimtelijke ordening en vormgeving „Stad en Landschap" uitgebrachte deelnota's. Die deelnota's zullen bij elkaar de totale structuurnota voor Tholen zijn. Een van die deelnota's betreft de bevol kingsgroei en woningbouw op Tholen. De commissie ruimtelijke ordening be sprak deze nota reeds in een openbare vergadering, waarvan 12 juli 1973 een verslag in de E.B. verscheen. B. en W. zien in deze deelnota in afwijking van andere met een groot aantal feitelijk heden, meereen discussiestuk. Het gaat om de richting die het gemeentebestuur kiest voor de opvang van de bevolkings groei van de gemeente. Gaat men die bevolkingsgroei concenteren in een woonkern, gaat men ze decentraliseren om te pogen alle kernen ongeveer even groot te maken of kiest men een tussen vorm. Zonder aan de juistheid van de in de deelnota genoemde cijfers te tornen, gaat het vooral om de beleidsrichting. Na uitgebreid overleg met de commissie ruimtelijke ordening en overeenkomstig het advies van de stichting welzijns- orgaan Tholen, stellen b. en w. de ge meenteraad voor uit het rapport de in de kop van dit artikel genoemde be leidsuitgangspunten te kiezen. Als een besluit is genomen over de uit gangspunten voor het beleid op wat langere termijn, dient in tweede in stantie te worden overwogen over welke middelen men beschikt om die uit te voeren. Er moet geld zijn om wat te kunnen doen. B. en W. zien daarvoor beperkte mogelijkheden. Er zijn wel middelen, maar die zijn volgens B. en W. nodig om het leefbaarheidsniveau van de kleine kernen te verbeteren. Daartoe moet worden gestreefd naar een aantal elementaire, gemeen schappelijke voorzieningen (scholen, dorpshuis, sportaccommodatie, enz.), een prettige woon- en leefsfeer bevorde ren door goede bestemmingsplannen met gevarieerde woningtypen. Dezelfde eisen ten aanzien van open bare voorzieningen (straten, riolerin gen. verlichting, groenvoorzieningen als in de grote kernen). Een tweede mogelijkheid voor behoud van de kleine kernen is bij vestiging in de gemeente te wijzen op het wonen in die kernen. Een derde mogelijkheid zien b. en w. in een regelmatige bouw, zodat wachttijden gering zijn. Ver volgens het propageren van particuliere bouw. De grotere (4) kernen zullen wellicht geen specifieke overheidsmaat regelen behoeven. B. en w. stellen de raad voor te besluiten om bij de samen stelling van de structuur-nota deze uit gangspunten als basis te nemen. Op het hiervoor genoemde voorstel geven b. en w. een uitvoerige toelich ting. Het college wijst er op, dat het HAVEN 10 ST. MAARTENSDIJK Amstel Pils, Montilla 2 liter kruik Gevulde Koeken 6 st. van 1,25voor 0,89 Raak Sinas 1 literfles Gekookte Schouderham Donderdag, vrijdag, zaterdag uit onze slagerij Malse Biefstuk Rihcarbonade 1 kg 8,98 Donderdag, vrijdag, zater dag uit onze Groenteafdeling Golden Delicious 2 kg 1,10 Rabarber 500 gr0,69 hierbij gaat om een visie op langere ter mijn. Daardoor moet het ook als een flexibel stuk gehanteerd kunnen worden en naarmate stellingen daaruit onjuist zouden blijken, worden aange past. De voornaamste beleidskeuze is concentratie, dat wil zeggen alle groei in een (1) kern of deconcentratie, dat is groei in meerdere of in alle kernen Met behoud van een minimum grootte voor de kleinste kernen werd gekozen voor deconcentratie. Het college staat unaniem achter dit voorstel, maar meende wel op de voor- en nadelen van die keuze te moeten wijzen. Daartoe werden geen voor- en nadelen van de concentratie genoemd maar van cen tralisatie. B. en w. zien als voordelen van cen tralisatie dat een kleiner aantal ge meenschappelijke voorzieningen nodig zijn. Men kan bijvoorbeeld één zwem bad voor het gehele gebied maken. Zo'n centrale voorziening kan aan hogere eisen voldoen of kost aanzienlijk minder. Zo'n voorziening wordt dan in tensiever gebruikt en beantwoordt daardoor meer aan het specifieke doel. Als nadelen van de centralisatie zien b. en w. de grotere afstanden tussen woning en de gemeenschapsvoorziening (het zwembad bijvoorbeeld) en daar door minder animo voor gebruik. Een tweede nadeel is dat de leefbaarheid af neemt in die kern waar de afstand tot de gemeenschapsvoorzieningen groter wordt. Het zwembad in Tholen is voor de inwoners van Stavenisse als gemeen schapsvoorziening weinig aantrekke lijk, kunnen ,ve als voorbeeld stellen om dit tweede nadeel te verduidelijken. Als er een te grote concentratie zou komen, waarvoor op Tholen hoegenaamd geen gevaar is, zit men ook meteen met ver- keers- en parkeerproblemen. B. en w. zien de door haar gekozen vorm van gebundelde deconcentratie niet als de voordeligste vorm, maar wel als meer in overeenstemming met de wensen van de inwoners. Het is een tussenvorm tussen volledige concen tratie of volledige deconcentratie. Gezien echter de beperkte middelen, moet wel zoveel mogelijk worden aan gesloten bij de natuurlijke ontwikke ling, vinden b. en w. Een drastische afwijking daarvan zou leiden tot een voortdurende onte vredenheid tussen bestuur en bevol king. Met cijfers wordt dan aangetoond hoe het inwonertal zich in de onder scheidene kernen na de Tweede Wereldoorlog (1-1-'46) handhaafde dan wel uitbreidde.Men komt dan tot (1-1- '74) een groei van 36% voor Tholen, 34% voor Sint-Maartensdijk. 15% voor Sint-Annaland en handhaving van de andere vier. Uit die cijfers motiveert het college dat de drie kleinste kernen zich hand haafden en daarmee de gehechtheid van de bewoners is aangetoond. Daarom acht men het brengen op een minimum niveau ook gewenst. Verder blijkt dat Tholen en Sint-Maartensdijk een duidelijk belangrijk er groei ver toonden dan de andere kernen en die tendens moet niet worden doorbroken of er zouden daartoe wel bijzondere motieven moeten zijn, temee: r daar ook de vraag naar woningen in dezelfde richtingwijst. Verder concluderen b. en w. uit de bevolkingscijfers, dat de groei van Sint-Annaland weliswaar 15% be droeg en van Oud-Vossemeer nihil, maar de laatste jaren is er iets meer vraag naar woningen in Oud-V osse in ee-r. In een toelichting op het uitgangspunt dat verband houdt met gemeen schappelijke voorzieningen, menen b. en w. dat het noodzakelijk'is. aandacht te schenken aan een gezonde ontwikke ling van het gehele gemeentelijk gebied. In elke woonkern moet een complex van gemeenschapsvoorzieningen worden nagestreefd, dat past bij de grootte van die kern. Maar het hangt grotendeels af van de financiële draagkracht. Altijd zullen wel drie categorieën gemeen schapsvoorzieningen te onderscheiden zijn, namelijk die er niet kunnen komen omdat de kosten te groot zijn, die van wege de kosten slechts in één of enkele kernen kunnen komenen de voorzienin gen die behóren tot het basispakket en daarom in elke kern behoren te zijn. B. en w. zien het als een moeilijke taak de drie kleine kernen naar een minium grootte van elk 500 woningen te brengen (volgens de deelnota in 1985). Vooral moeilijk omdat er in jaren geen groei viel te bekennen. In die drie kleine kernen (Poortvliet, Scherpenisse, Stavenisse) zou dan in goed tien jaar het aantal inwoners met bijna duizend moeten stijgen en de woningvoorraad met ruim 300. B. en W. vinden het wel de moeite waard daarnaar te streven, maar zien het binnen de gestelde termijn nog niet gebeuren. Vooral niet omdat de leeftijdsopbouw in de drie kleinste kernen ongunstiger is en daardoor het geboorte-overschot klein. Verder omdat er in die kernen ook steeds een vertrekoverschot valt waar te B. en w. benadrukken dan nog eens, dat de neiging tot vestiging binnen de ge meente Tholen door gezinnen van elders zich juist naar de grote kernen richt en het uiterst moeilijk zal zijn in die tendens wijziging te brengen. Is trouwens een geforceerde groei door die kleine kernen wel gewenst? Het zou juist tot afbreuk van de leefbaarheid kunnen leiden. Ondanks dat alles meent het college de weg te moeten volgen van het leefbaar houden der kleine kernen. Een woon- of bouwstimulans via een lagere grondprijs ziet het college niet zitten, herstens niet omdat een dras tisch grondprijsverschil nog maar een gering woonkostenverschil zou opleve ren, vervolgens omdat prijsreductie discriminerend zou werken ten opzichte van de bestaande bouw. In de derde plaats niet omdat 't onmogelijk is ten aanzien van sociale woningbouw, ver volgens omdat het geen gelijke lasten-, verdeling zou zijn en tenslotte omdat de raad toch al bezwaar maakte tegen de stijgende grondprijzen. Het zou betekenen, dat men bijvoor beeld in de grotere kernen 1250,00 meer zou moeten be- advertentie IM. Ir: mm SÊmei „We hebben het gelukkig goed nu. We zitten lekker en gemakkelijk". Dat zegt het gouden echtpaar Prince-Janse uit de Burgemeester Van Vrijberghestraat in Tholen. Veertig jaar woonde n ze op Cromvliet, waar eens de Meestoof stond, maar ze zouden toch niet graag terug willen uit hun bejaardenwoning in Dalempolder. „Dit is beter, als je slecht ter been bent is een slaapkamer beneden maar wat gemakkelijk. Het is hier wel een stille buurt, maar zoveel drukte hebben we niet meer nodig. Ik ben ook veel bij mijn jongste dochter hier in Tholen", zegt mevr. Prince-Janse. Van de zes kinderen, achttien kleinkin deren en drie achterkleinkinderen (de bruid wijst er dankbaar op dat ze het jubileum allemaal nog mogen mee maken) woont er 1 zoon en 2 dochters in Tholen. De overigen zijn gevlogen, zoals destijds ook de meesten van de zestien kinderen van vader en moeder Prince van de Hoge Wal naar Rotterdam gin gen. Dat was in de dertiger jaren wel nodig vanwege de werkgelegenheid. Jubilaris Prince was op één na de jongste van de zestien kinderen, maar het is nog niet voorgekomen dat men een vijftigjarig huwelijksfeest vierde. Hij heeft nog drie broers van 88, 80 en 70 jaar in leven, waarvan de oudste in Tholen woont. Verder wonen er in Rotterdam nog twee zusters van in de tachtig. De op 28 september 1901 geboren bruidegom moest op zijn dertiende jaar al naar de oesterputten voor drie cent per uur. Verder werkte hij 29 jaar op de haven, bietenen kolen lossen. Veelzwaar werk verricht. Kolen voor twee cent per mud uit het scheepsruim halen, de trap op dragen naar het pakhuis. Dhr. Prince werkte bovendien in de tuinderij van fruitteler fam. Roggeband. Hij was ook lid van de vrijwillige brandweer en is al 35 jaar drager van de begrafenis bus. Alspenningmeester van de A.V.B. (NVV) gaat hij bij de dertig leden in Tholen ook elke maand om contribuie. Ja, stil zitten kan dhr. Prince niet. Tot zijn 71e heeft hij bij een Bergse aan nemer aan de woningbouw in Bergen op Zoom gewerkt. „Ik ging alijd opgewekt naar mijn werk en ik ben nu nog nergens beter dan dat ik 's morgens een spa kan pakken. Ik werk nog graag in tuintjes", zegt de vitale jubilaris. Zijn vrouw is ook nog goed gezond, al heeft zij al 21 jaar een handicap aan haar lin kerarm. Zij liep namelijk infectie op bij verwondingen na het openen van een blik groente. Daardoor kan zij met haar linker arm nu niet meer doen. Overigens genieten ze van hun welver diende, rustige oude dag in hun bejaar denwoning. Op hun gouden dag, woensdag 10 april zal het hun zeker niet aan belangstelling ontbreken. talen per wonig. wat men voor die be woners onaanvaardbaar acht. B. en W.vinden het dan noodzakelijk, al heeft dat minder met de deelnota en de beleidsuitgangspunten te maken, er met klem op te wijzen, dat de bewering (er staat niet bij wie dat beweert) dat be woners van de kleinere kernen meebe talen aan de voorzieningen in de grotere onjuist is. Het omgekeerde is juist het geval, verzekeren B. en W. Na de herin deling zijn aanzienlijk meer voorzienin gen aangebracht in de kleinste dan in de grootste kernen en dat gedekt door middelen, die de bewoners der grotere kernen inbrengen. De voormalige grotere gemeenten hadden voor de in deling al betere voorzieningen en dat toont juist aan, dat die grotere ge meenten toen al 'n grotere draagkracht hadden, is de conclusie van het college. Ook daarbij weer voorbeelden, name lijk dat Tholen, middelen kon reserve ren voor een zwembad en een bosrand in Dalempolder en zelf een goede riole ring maakte. Sint-Annnaland beschikte al eerder over een goede riolering, dorpshuis en jachthaven. Sint-Maar tensdijk ook goed gedoleerd, dorps huis, zwembad en reservering voor bibliotheek. Maar Scherpenisse kon de riolering.het Holland Huis niet verbeteren, wat nu wel is gebeurd. Poortvliet en Oud- Vossemeer krijgen goede dorpshuizen, Stavenisse een sportveld, enz. Zie verder maar de begrotingsbrieven 1973 en 1974 waaruit blijkt dat juist in de kleine kernen meer werken tot stand komen dan voorheen. De bewoners van de grote kernen betalen in de ontwikke ling van de kleinere waardoor de ont wikkeling van de grotere wordt ver traagd. B. en w. geven daaraan echter de voorkeur boven kunstmatig lagere woninghuren in kleinere kernen. Het zal een grotere krachtsinspanning vergen om in redeijke mate de voor de kleinere kernen gekozen ontwikkeling tot uitvoering te brengen, merken b. en w. ten derde male in de toelichting op. Men staaft het standpunt opnieuw met cijfers, nu met betrekking tot de leef tijdsopbouw en de verhouding geboorte overschotten. Ook daaruit wordt dan de juistheid van de beleidskeuze nog eens benadrukt, waarbij de cijfers uitwijzen, dat Sint-Annaland het hoogste percen- t age bejaarden heeft. Overigens zien b. en w. een toenemende vergrijzing van de Thoolse bevolking, waar 't percen tage in vier jaar met 1% is gestegen. B. en W. sluiten hun toèlichting op het voorstel af met de conslusie: wij menen dat deze materie een zorgvuldige af weging vraagt van de verschillende factoren en daarom de aandacht ver dient die hiermee aan dit onderwerp wordt geschonken". Het Provinciaal Ophouworgaan Stichting Zeeland zet in het april bulletin 10 een vraagteken bij de groei van enige niet-stedelijke gemeenten naar aanleiding van enige recente Zeeuwse cijfers. Is de bundeling van de verdere verstedelijking binnen de stedelijke zones ook in Zeeland aan het mislukken? Het heeft alles te maken met de mate van spreiding van de bevolking (stoename) in een bepaald gebied: een verschijnsel met veel maatschappelijke haken en ogen. Hoofdvraag is of de functie van de niet-stedelijke gemeenten zodanig is. dat een versterkte groei nodig is. Deze groei gaat immers ten koste van een versterking van de stedelijke centra. De problemen doen zich het meest voor in Midden- Zeeland, aldus de stichting Zeeland. Per gemeente en regio is in het bulletin een overzicht gegeven van de bevolkingsaanwas van 1970-1974, waarbij de stijging of daling tussen beide jaren in een indexcijfer is weergegeven: Sint-Philipsland 2119(1970)' 2065 (1974) 97 Tholen 16043(1970) 16995 (1974) 106 totaalstreek 18162(1970) 19060 (1974) 105 De Stichting Zeeland signaleert verder het rapport „regionale doorlichting van Nederland" van het ministerie van CRM, waarbij nogal onthullende cijfers voor de dag kwamen. Het draait om het punt dat de toeneming van het aantal welzijnsvoorzieningen niet per se afhankelijk is van even redige bevolkingsgroei. Deconcentratie-twijfel B en W van Tholen plannen komend beleid bevolkingsgroei Moeilijk kleinste kernen aan minimum te helpen Een gouden bruidspaar in Tholen CHU gemeenteraadskandidaten Vanavond PvdA-kandidaten- beslissing Stemmen van lezers over Eendrachtcup, bijen en dokters Bestemmingsplan woonwagencentrum Zaterdag trimmen Tholense Boys moest het tegen WHS laten zitten DE WAGEN LOOPT NAAR HU GESMEERD IS Ht Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. advertentie IM De christelijke oratorium vereniging Bergen opZoom voert maandagavond om acht uur in de O.L.V. van Lourdes- kerk aan de Prins Bernhardlaan voor de negentiende achtereenvolgende keer de Joh. Passion van Joh. Seb. Bach uit. Dirigent is Gert Hubers, Tijn van Eijk bespeelt het orgel en het Dordts kamer orkest zorgt voor de begeleiding. Solisten zijn Christine Harvey, Elise Galama alt, Gerard Honig, evangelist, Willy van Hese tenor, aria's, Anton Eldering Christus partij en Otto Ottens bas-aria's. Zaterdag 6 april is weer de nationale trim wandeldag. Er is dan opnieuw ge legenheid om alleen,- met het gezin, vrienden, kennissen, maar ook als school, kantoor of bedrijf een wande ling van 5 of 10 km te maken. Voor meer lichaamsbeweging kan men in onze streek zaterdag in Tholen en in Sint-Annaland terecht. De vertrek tijden zijn tussen tien en twee uur. in schrijfgeld 1,50. Als herinnering krijgen de deelnemers een metalen trimfiguurtje. Start in Sint-Annaland bij de gymzaal in de Bierensstraat, start in Tholen bij dhr. Withagen in de Kon. Wilhelmin astraat. Y.P.Hoek, Stoofdijk 21, Stavenisse was de winnaar van een blocnote met ballpoint in bijzondere omslag van het Nederlandse Rode Kruis bij de 9e Rode Kruiswoordpuzzel. De oplossing was „wie goed doet goed ontmoet". De kleurentelevisie ging naar mevr. A.E.De Boer-Tjepkema in Zeijen. De naaimachine ging naar de Rijp in N.H., de drie fietsen voor man, vrouw en kind naar Roderwolde post- Roden. Van de Eendrachtbode-lezers waren er totaal 255inzendingen: 179 per posten 76 per giro. De nederlandse nieuwsblad-lezers zorgden samen voor 19.210 inzendingen. U heeft opnieuw de gelegenheid om het vakantiewerk voor gehandicapten te steunen door mee te doen aan puzzel nr. 10. die vorige week in de E.B. stond. U kunt o.a. weer een kleurentelevisie, naaimachine en was automaat winnen. Zorg dat de slagzin van puzzel 10 uiterlijk 11 april binnen is bij het Ned. Rode Kruis, Postlaan 18, Den Haae.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1974 | | pagina 1