Plaatselijk nieuws GELUK PREDIKBEURTEN THOLEN Jacobapold ^/CHllSSER (zpq OUD- VOSSEMEER SINT-ANNALAND P0LLIE ZOON STAVENISSE SINT- MAARTENSDIJK Burgerlijke stand sint - maartensdijk mEn*FiT yj Opening peuterspeelplaats Bezorger verhuist Nieuwe oudercommissies kleuterscholen Burgerlijke stand Beroepen Smulhoek opening Biljarten Volleybal Jeugddienst N.H. kerk Burgerlijke stand MoedercuTsus Geslaagde rolleravond Jaarvergadering vogelvrienden Veertig jaar muzikant Verkoping Ongeval in cavetho 35 jaar VZ0S Jaarvergadering ZLM afdeling De angst is terug Milieubewuste bestuurder j Woensdag 27 februari dankdag voor gewas en arbeid Verkeersbord omver Haarverzorging Weer weekmarkt I vt; vuig op pag i i IlIUgvilJii* JL/»i*ivin ,,IV "*v*1 r O speciale aanbiedingen, maar bekijk het gehele pakket: van het onder broekje en de pak suiker tot de diepvrieskist - service toe. Kijk maar eens naar het onderste cijfertje, dan is mijn eigen winkelier in mijn eigen woonplaats nog het goedkoopste. Public. Middenst.federatie „Eiland Tholen". eigen woonplaats nog het goedkoopste. advertentie m.% SINT- VXJSStWttR POORTVLIET Loop der bevolking over de maand december 1973. Geboorten. Mariëtte d. v. Jantinus J. de Vos en van Catharina A. Dane; Nelis - Pieter z.v. Pieter C. Quist en van Maria Batenburg; Johannes Jan z.v. Jan H. J.. Schot en van Dina H. de Heer; Jacoba Adriana d. v. Johannes M. Heijboer en van Elizabeth de Jonge; Pieternella Maria A. d. v. Flip Bogert en van Johanna Ruijgrok; Martinus Adriaan z. v. Johannes H. Verbiest en van Mag- dalena J. v. d. Hoven; Petrus Wilhelmus J. z.v. Felix C. van Oorschot en van Adriana P. C. Hagenaars; Mark z.v. Johannes M. J. Visser en van Thonia A. Heijboer. Overlijden. Jozina de Graaf geb. 15-3- 1881 geh. gew. met Marinus P. v. d. Stel; Willemina de Vos geb. 24-2-1923; Gerard us de Hond geb. 9-1-1914 geh. met Elizabeth de Klerck; Jacobus P. Deurloo geb 16-1-1895 geh. gew. met Adriana E. Stoffels. Huwelijk. Robert F. v. d. Laan geb. 7-6- 1950 en Anette E. G. de Jong geb. 6-7- k\ ANNA Markt 7 Tholen Tel. 575 advertentie 1M 1951; Pieter J. Sturm geb. 8-11-1946 uij Goes en Johanna L. van Daalen geb. 10- 5-1944 uit Barendrecht. Vestigingen. Eduard C. Boissevain (4 pers.) uit België; Adriaan J. Kesteloo uit Middelburg; Gerarda J. v. d. Berge uit Halsteren; Gerardus A. J. Hemdriks uit Bergen op Zoom; Marinus J. de Vos uit 's-Gravenhage; Bernadetta M. A. van Lommei uit België; Stefaan F. L. Lapauw uit België; Reinier van Driel (2 pers.) uit Bergen op Zoom; Leendert C. Moeliker (3 pers.) uit Bergen op Zoom; Martinus J. v. d. Berg (3 pers.) uit Bergen op Zoom; Gerardus C. van Duijn (3 pers.) uit Bergen op Zoom; Jantine J. Altena uit Valkenisse; Johannes C. Bos (2 pers.) uit Brouwers haven; Franciscus Boerlage (3 pers.) uit Rotterdam; Johannes A. van Hout (3 pers.) uit Rotterdam; Petrus C. M. Bogers uit Halsteren; Cornelis J. F. M. Verlaar (2 pers.) uit Oudenbosch; Christofffel H. Otto (2 pers.) uit Sint- Maartensdijk; Adriaan A. Quist (3 pers.) uit Sint-Annaland; Rokus C. Quist uit Sint-Annaland. Vertrokken. Jacoba Quist naar Bergen op Zoom; Hemdrik J. Mabelis naar Halsteren; Ludovicus A. M. M. Jansen (4 pers.) naar Kapelle; Wilhelmina H. Quist naar Breda; Marinus de Korte naar Dordrecht; René A. Renes naar Amsterdam; Pieter Geilvoet (7 pers.) naar Harderwijk; Johannis Geuze naar Valkenisse; Jacobus G. Hoppen brouwers (2 pers.) naar Nunspeet; Jan B. Leunis (6 pers.) naar Poortvliet; Willem van Oudenaren naar Sint- Maartensdijk. Dinsdag 5 februari zal de wnd. burge meester C. J. Moerland om 10 uur de peuterspeelplaats in Tholen officieel openen. Dan wordt ook de naam ont huld. die door de ouders is gekozen tijdens de gehouden ouderavond. De bezorger van de Eendrachtbode ver huist volgende week uit de Doelweg naar de Maria van Vlaanderenstraat 5. Het telefoonnummer van de familie Lindenberg blijft onveranderd: 654. Opgaven van nieuwe abonnees en eventuele klachten over de bezorging met ingang van 5 februari dus op het nieuwe adres van de familie Linden- berg. Maria van Vlaanderenstraat 5. telefoon 654. woord te gebriuiken een echte fritaria naast ijs, frites e.d. zijn er ook broodjes met garnalen, krab, paling enz. ver krijgbaar. Aan de vijf-krukken-bar worden licht alcoholhoudende dranken geschonken. De ruimte geeft gelegen heid om een gezelschap van 24 „eters" te bergen. De Fritaria is tot 23.30 uur open. De oudercommissies van de beide openbare kleuterscholen kwamen woensdagavond 23 januari in de Bijenkorf bijeen, aangezien zes leden aftraden, Dat waren voorzitter K. Geilings, secretaresse W.H. Meerman, penning meester B. Nelisse en de leden mevr. S. de Korte-Slager en mevr. Boogaart- Oerlemans. In de nieuwe oudercommissies werden de taken als volgt verdeeld: De Bijenkorf: voorzitster mevr. Van den Reydt, secretaresse mevr. Kousemaker, penningmeesteresse mevr. Cornelisse en ieden mevr. Jansen en mevr. Eekman. Kleuterlust: voorzitter H. Venekamp, secretaresse mevr. S. Holkeboer, penningmeesteresse mevr. Kleinjan en ieden mevr. Bijl en mevr. Contant. Verder werd besloten op korte termijn een bijeenkomst te houden voor alle ouders van beide kleuterscholen waarop de leidsters vragen van ouders over hun kinderen zullen beantwoorden. Hierbij zal zoveel mogelijk geprobeerd worden algemene problemen aan te snijden, zodat het meer een discussie-avond wordt. Voorgesteld werd op Koninginnedag een of meer films te vertonen, maar dit wordt nog nader bekeken. Tenslotte besloten de ouder commissies dat in samenwerking met de leidsters een informatieblad gemaakt zal worden dat aan alle ouders wordt uitgereikt. Hierin worden allerlei huishoudelijke zaken vermeld zoals vakanties, schoolgeld, melkgeld, adres -kleuterleidsters, enz. De vergadering werd bijgewoond door de drie kleuter leidsters, die voor de leiding en de koffie zorgden. Ds. C. Hegeman ontving een eroep van de Gereformeerde Gemeente te Bode graven. Na een verbouwing die zo'n drie maanden vergde, heeft vrijdag de ope ning plaatsgehad van fritaria „De Snuilhoek" van de familie C. Luyster- burg-Dirven in de Hoogstraat te Tholen. Het voormalige winkelpand heeft een volledige gedaanteverwisseling onder gaan. De etalages verdwenen, de kamer werd keuken en een toiletgroep werd in gebouwd. Het werd om het nieuwe Loop der bevolking over de maand december 1973. Geboorten. Natasha Cornelia d. v. Jacobus E. M. Mees en Wilhelmina v. d. Boom; Petrus Wilhelmus z.v. Francis cus J. L. Boogaaart en Petronella J. W. Brouwers; Narasja Sangeeta d.v. Tjerk van Maanen en Emilie E. J. Michielsen. Overlijden. Geertrui Lindhout geb. 5-9- 1883 geh. gew. met Adriaan Pipping. Huwelijken. Christoffel C. Schippper geb. 144-1943 en Adriana V. Haver- mans geb. 12-7-1951; Johannes M. Sebregts geb. 8-11-1946 uit Bergen o. Zoom en Anna C. M. Plompen geb. 10- 12-1949; Martinus van Leeuwen geb. 22- 3-1951 uit Rotterdam en Wilhelmina F. Stuijts geb. '16-12-1952.; Rochus P. M.M. Maas geb. 274-1951 uit Halste ren en Josina A. Geuze geb. 16-1-1953. Vestiging. Willem Biesheuvel (3 pers.) uit Sint-Maartensdijk. Vertrokken. Engel L. Duine naar Rotterdam; Petrus J. A. Stuijts naar Bergen op Zom; Anna C. M. Sebregts- Plompen naar Bergen op Zoom; Henri W. Mentzij (3 pers.) naar Ossendrecht; Willhelmina F. van Leeuwen-Stuijts naar Rotterdam; Cornelia A. van Poort vliet naar Sint-Annaland; Jan I. Geuze (2 pers.) naar Sint-Annaland. Nooit Gedacht speelde 5 wedstrijden Jan de Klerck - Bram van der Zande 0 2. K. Vroegop - W. Heijboer 02, J. Voormeulen - M. van Hees 02, Wim Saparöf - R. van Daalen 20, Martin van Hees - Abr. v.d. Zande 0-2. De Treffers slechts een wedstrijd: B. den Hollander won van J. Hommel Krijt op Tijd met het A-team: D. Polderman - F. Hommel Jzn. 02, H. van Daalen - C. Timmermans Czn. 0 2. F. Hommel - Th. v. d. Logt 02, A. Ligtendag - M. Istha 2—0. P. Hommel Jaczn. - H. v. Daalen 02, F. Hommel Azn. - M. Istha 20, Th. v. d. Logt - D. Polderman 02, Sj. Schetters - A. Ver hees Czn. 2-0, A. Hommel - K Timmermans Czn. 20, A. Ligtendag - F. Hommel Jzn. 20. B-team: L. Vroegop - A. v. Daalen 20, L. Havermans - J. Rijstenbil 02, W. de j Leeuw - L. Havermans 02. A. Douw - J. Kruf 0-2, K. Wessels - H. van Daalen 20, R. Goudswaard - J. j Rijstenbil 02, A. Brusselaars - M. Verkammen 20. De Poedelaars hielden in clublokaal De Reus hun jaarlijkse feestavond met een gezamenlijke maaltijd en ookdaarnutiog veel gezelligheid. De Poedeiaars speelden acht wed strijden N .dv R'inde - B. van Poort vliet 20, P. Moerland - R. Boogaart 20. L. Klippel - J. van Gorsel 02, P. Timmermans - R. Pipping 02, T. Schot - P. Moerland 2—0, J. Heijboer - N. de Ronde 20, B. van Poortvliet - R. Boogaart 20, P. Timmermans - B. van Poortvliet 20. Amigos verloor in de competitie van Diomedon 2 uit Steenbergen de eerste set met 158, won de tweede met 15 5, nam in de derde set eerst een 72 voorsprong, maar verloor tenslotte met 157. Maandag speelt Amigos tegen de Berk. In de hervormde kerk is zondagavond de tweede interkerkelijke jeugddienst gehouden o.l.v. ds. C. Vermeulen uit Grijpskerke. Het thema was: eilanden van geloof. De kerk was geheel gevuld. Ook het jeugdkooor Polyhymnia o.l.v. OUD-VOSSEMEER TEL. 01667-365 POLLIE ruimt op t/m 6 febr. Ondanks grote prijsstijgingen ruimt POLLIE op Geen woorden... maar daden PROFITEER NU advertentie IM. Hannie Vogel verleende medewerking. Hans v. d. Hoven las de geloofsbelijde nis. Ad Vis las 2 Koningen 5 1319. M. Verheul en A. Nonnekes lazen Marcus 5 120. Ds. Vermeulen riep de kerkgangers in zijn preek op in het dagelijks leven steeds een eiland van ge loof te zijn. Men dient zich duidelijk als gelovige te presenteren in een tijd waarin sport en sex veel belangrijker lijken te zijn. Na de preek hield Hannie Vogel nog een declamatie. Ds. Vermeu len riep tenslotte allen op 't gesproken woord van de ze dienst in de praktijk van het dagelijks-werk te toetsen Er was een geslaagde collectevoor het jeugdwerk. Opmerkelijk was, dat het jeugdkoor in de korte tijd dat het bestaat, uitgegroeid is tot een koor dat een bijzondere sfeer aan dergelijke kerkdiensten weet te geven. Donderdag 7 februari om half acht start zuster Krijger met een moedercursus in het Groeriekruisgebouw. Men kan zich nu al opgeven. Bij voldoende belang stelling volgt ook nog een kleutercursus. De Eendrachtrijders hebben vrijdag avond in zaal Saparow een geslaagde rolleravond gehouden. Voorzitter W. Spikker begroette een volle zaal met be langstellenden. De wethouder van sportzaken, dhr. C. J. Moerland, hoopte dat de activiteiten van de rijwiel- en toerclub er mede toe zullen bijdragen dat de mensen beseffen dat sportbe oefening de gezondheid bevordert. Oud-wereldkampioen en Tour-de- France-winnaar Jan Jansen loste het startschot voor de wedstrijden. Hij zegde ook toe het komende voorjaar enkele train in gsritten van de Een drachtrijders mee te maken. De jury leden J. D. Vroege en T. M. Hage en de dames Roggeband en Spikker beoor deelden de fietsers over twee manches. Winnaar werd Vin Keijzers, die over de twee ronden 38,3 seconde deed. Hij had slechts een tiende seconde voorsprong op Huib Glerum uit Sint-Maartensdijk. Zij hadden een aanmerkelijke voor sprong op de andere rijders. 3. F. v. d. Zande 41,7 4. P. Roggeband 43,5, 5. N. Klippel 43,6, 6. M. Hommel 44.5, 7. P. Moerland 45.8, 8. P. Moerland 45.8, 9. M. Klippel 46.4, 10. W. Spikker 46.6 sec. Dokter A. W. A. de Looze zorgde voor de medische begeleiding, dhr. C. W. de Leeuw fungeerde als omroeper. In de pauze was er een verloting, waardoor men aardig uit de kosten kwam. De Vogelvienden hebben in zaal Saparow hun jaarvergadering gehouden. Voorzitter Iz. van Daalen was tevreden over het afgelopen jaar, vooral over de eerste tentoonstelling, die een groot succes was. Ook financieel, dankzij het vele werk van J. Vaders en K. Hommel aan het rad van avontuur. Ook secretaris Iz. Potappel was optimistisch in zijn jaar verslag nu er reeds 29 leden zijn. Volgens penningmeester J. Neele heeft de Vogelkwekersvereniging een gezonde financiële ondergrond. De inkomsten overtroffen de uitgaven ruimschoots. De bestuursleden Van Daalen en Potappel werden herkozen, terwijl dhr. L. Vroegop in de plaats kwam van pen ningmeester Neele. Verder werden de ringen voor het komende kweekseizoen uitgereikt. Besloten werd in februari een dia-avond te houden. Loop der bevolking over de maand december 1973. Geboorte. Martina d.v. Pieter de Witte en Johanna J. Goedegebuure. Overlijden. Arij Steketee geb. 23-5-1905 geh. met Maria Scherpenisse; Sander Duijzergeb. 34-1900 geh. met Elena de Rijke; Arij M. L. Weijler geb. 6-8- 1901, geh. met Johanna v. d. Jagt; Wil helmina P. Meijll geb. 9-2-1926 geh. met Anthonie de Wilde. Huwelijken. Pieter van Dijke geb. 12-8- 1945 en Anna M. J. van Vossen geb. 15- 12-1950; Leendert Hubregtse geb. 31-8- 1935 uit Goes en Maatje Ligtendag geb. 7-9-1935; Johannes J. Ketting geb. 23- 11-1948 en Johannna N. Snoep geb. 22- 10-1952; Dingenus J. Molegraaf geb. 184-1946 en Dina A. van Vossen geb. 27-3-1950; Rokus C. Gunst geb. 24-6- 1952 en Janke M. Muller geb. 24-7-1952 uit Tholen; Mattheus L. van Poortvliet geb. 9-10-1953 en Maria J. de Korte geb. 1-1-1954 uit Sint-Maartensdijk. Vestigingen. Wilhelm C. Leeuwis (4 pers.) uit Rotterdam; Abraham R. Hen- sing uit Leiderdorp; Maria de Boer- Boogaart uit Amsterdam; Cornelia A. van Poortvliet uit Oud-Vossemeer; Abraham A. Kugel (3 pers.) uit Poort vliet; Jozua Lindhout (2 pers.) uit Scher- penisse/Poortvliet; Maria J. de Korte- van Poortvliet uit Sint-Maartensdijk; Jan I. Geuze (2 pers.) uit Oud-Vosse- meer. Vertrokken. Peter A. Ridderhof naar Doorn; Petronella Theunisse naar Dordrecht; Petrina J. Theunisse naar Dordrecht; Maatje Hubregtse-Ligten- dag naar Goes; Maarten C. Haze (3 pers.) naar Wouw; A,driaan A. Quist (3 pers.) naar Tholen; Rokus C. Gunst naar Tholen; Johannes A. C. Bakkers (6 pers.) naar Sint-Maartensdijk. Tijdens de Accelerando-repetitie- samenkomst van dinsdagavond werd de heer L.P. Goedegebuure gehuldigd vanwege zijn 40 jarig lidmaatschap van deze vereniging. Een lange en aktieve periode. Namens het muziekkorps werd de jubilaris gefeliciteerd door voorzitter A.J. Boogaard en hij behoefde nauwelijks de voorbeeldigheid van dit lidmaatschap op te noemen, aangezien iedereen die iets van Accerando afweet er ook van op de hoogte is, dat de als elf jarige begonnen Accelerando- medewerker gedurende die vele jaren muziekbekwaamheid aan plichts getrouwe opkomst heeft gepaard. De voorzitter hoopte dat Accelerando nog lang van zijn kwaliteiten zou mogen profiteren en wenste hem daartoe alle lust en gezondheid. De heer Goedegebuure kreeg de oorkonde van de Koninklijke Nederlandse Muziek- federatie en de bijbehorende gouden insigne. Van Accelerando werd hem een fraai boekwerk toegezegd. Maandagavond werd in een volle zaal N. Burggraaf door notaris W. Loof uit Tholen in het openbaar verkocht een woning aan de Julianastraat, voorheen bewoond door wijlen J. Wessels. Voor de eerste maal trad de heer C.A. Weijler op als veilingmeester, daarin zijn overleden vader opvolgend. Er was nogal wat animo voor de woning en tenslotte werd de heer C. van Oudenaarde uit de Weststraat koper voor 36.600,--. Maandagmorgen is in de silo van Cebeco Zuid-west te Sint-Annaland de werknemer Joh. Kaashoek uit Sint- Philipsland goed weggekomen. Hij was doende de zo'n 3 meter boven de vloer bevindende cabine van de trolleybaan schoon te maken toen hij dreigde het VIER UUR SLUITING De plaatselijke Middenstand besloot om per februari 1974 de winkels zater dags om 16.00 uur (4 uur n.m.) te slui ten. Dat is dus met ingang van komende zaterdag. Dit vooral vanwege de moge lijkheid vrijdagsavonds tot 9 uur uw inkopen te doen, zodat een behoorlijke spreiding van de weekend-inkopen mo gelijk is. Middenst.ver. „Activa" advertentie IM. evenwicht te verliezen. Daarbij strekte hij de hand uit om zich ergens aan vast te grijpen en dat was de stroomkabel, die ook onder stroom stond en dat nog wel krachtstroom. Op hetzelfde moment kwam de heer Kaashoek vrij aan die kabel te hangen, dus zonder contact met andere voorwerpen. Wellicht is dat zijn behoud geworden. Door de stroomschok was hij direct bewusteloos, maar kwam daardoor ook I los van de kabel en op een stapel I kunstmestonder hem terecht. Daar was ook direct het bewustzijn weer terug. De schok had de spieren overigens wel gevoelig gemaakt en door de val waren ereen paarverwondingen. Het liep goed af. al werd de heer Kaashoek om van alles te bekomen direct per auto thuis gebracht. Geen officiële jubileumviering meende het bestuur te moeten maken van het zevende VZOS' lustrum, maar toch wel een herdenking in eigen kring. Dat ge- beurde dan ook vrijdagavond in het dorpshuis, waar bestuur, genodigden, leden met echt- of huisgenoot de tachtig toch wel volmaakten. Een gezellig onderonsje op wat uitgebreider schaal, want tot de genodigden behoorde ook wethouder A. J. Scherpenisse met echt genote, oud-burgemeester en mevrouw Baas, evenals de voormalige dirigenten. Dat waren achtereenvolgens K. Koets- dijk, C. Scherpenisse (nog aktief lid), J. C. Geluk, W. Fase (nu nog voorzitter) en de huidige dirigent J. Wesdorp. In zijn welkomstwoord bracht de heer Fase een klein stukje VZOS historie met daarbij 't feit, dat nog twee van de op richters aktief mee doen in het koor. Na wat onderlinge gezelligheid was er een door de aanwezige „supporters" ge waardeerd optreden van VZOS, waarbij met uitzondering van de eerste dirigent allen leiding aan een nummer gaven. Het leeuwenaandeel was echter voor de huidige dirigent. Een pas ingestudeerd Engels lied deed het al zeer behoorlijk, laat staan de twee andere prachtige composities, waaronder ook het „Hark, j hark, my soul" en „King all glorious". Hoewel de nadruk op de gezelligheid lag, was er toch nog een enkele officiële feliciteerder, namelijk wethouder A. J. Scherpenisse, die verzekerde dat het Thoolse gemeentebestuur een bloeiend verenigingsleven van groot belang acht en het cultureel-doe-het-zelf op waarde weet te schatten. Hij wenste VZOS een nog jarenlange bloei in Sint-Annaland en hoopte dat velen daar en in de gehele j gemeente nog vaak van een VZOS-op- treden zouden kunnen genieten. Oud- I burgemeester Baas wilde er in de be- sloten kring ook nog wel een felicitatie aan toevoegen en d at gebeurde eveneens door de eerste en latere VZOS-diri genten Koetsdijk en Geluk. Oudere herinneringen werden opgehaald door een man van het eerste uur, de heer C. Scherpenisse, nadat de voorzitter Fase er in het openingswoord al aan had her innerd hoe destijds Dw. W. van Griet- huysen het initiatief nam en de leiding van de oprichtingsvergadering. De heer Scherpenisse verhaalde van hoogte en dieptepunten, van een ledental van 94 tot 24 in een mineurperiode. Het oud-lid W. Moerland betrok het jubilerend VZOS in een persiflage van een Godfried Bomans sprookje en tenslotte was er het dankwoord van voorzitter W. Fase voor het fijne contact op de welis waar niet officiële jubileumviering, maar een volgens allen toch wel ge zellige zevende lustrumherdenking. In de zaal H. Rijnberg was de jaarvergadering van de ZLM afdeling Sint Annaland onder leiding van de heer M.Ph. van der Weele in verband met ziekte van voorzitter J.C. Kooijman. Hem werd een spoedig herstel toegewenst. Een terugblik werd geworpen op het landbouwjaar 1973. De zaad- en graanoogst was met de huidige moderne apparatuur snel bekeken, maar de oogst van late aardappelen kwam ook wat laat op gang. De kilo opbrengsten vielen wat tegen maar de prijzen waren tot dusver behoorlijk. Dat geldt eveneens voor de uien. Afgelopen seizoen viel de suikerbietenteelt wel tegen door het lage suikergehalte en daardoor werd de regel dat een zonnige zomer een hoog suikergehalte betekent in 1973- dan toch de uitzondering op die regel. Kritiek had de voorzitter wel op de graanprijzen. Het richtprijs niveau is nog steeds niet bereikt, terwijl de wereldmarktprijzen tussen de 50 en 60 gulden per 100 kilo liggen. De late aardappelprijs vertoont een zakkende tendens, hopelijk is het maar tijdelijk, zo min als de financiële uitkomst van peulvruchten, vlas en haver reden gaf om er over naar huis te schrijven. De tuinders kregen na een goede start de olieklap en forse kostenstijgingen. De heer van der Weele meende dat in 1974 alles anders zal zijn. Hij zag de agrarische bedrijfstak niet gebaat bij een machtigingswet, want de mogelijkheid tot prijzen bevriezen begint meestal bij het voedselpakket en hoe kan men met stijgende kosten tot een prijzenbevriezing komen en toch het hoofd boven water houden. De sterkste schouders zullen het kunnen dragen, maar in die agrarische sector zijn niet zoveel sterke schouders meer. Wie is ook het meest gedupeerd door de revaluatie van de gulden? De agrarische sector De onkosten 1974 plegen reeds nu een aanslag op ons inkomen, meende de wnd. voorzitter, die hoopte dat er toch in dit jaar ook weer zonnige perioden zouden zijn, niet alleen letterlijk, maar ook (economisch) figuurlijk. Uit het jaarverslag van de secretaris-penningmeester Jac. Slager bleek dat er in 1973 een bedrag was ontvangen van 978,58, uitgegeven 1164,52, dus een nadelig saldo van 185,-94. In het bestuur werd de heer Mart Moerland herkozen en in de financiële commissie de heer Joh. Fase Azn. in de plaats van de A.D. Goede gebuure. Hierna kwam ir.D. Luteyn, secretaris ZLM aan het woord over aktuele landbouwzaken. Ook hij wees er evenals de wnd. voorzitter op, dat de prijzen van granen en suiker vele malen hoger liggen op de wereldmarkt ten opzichte van de garantieprijzen, die de telers voor hun produkten ontvangen. De prijsvoorstellen 1974/75 zijn nog niet bekend, maar veel perspectief zit er niet in. Verhoging van enkele procenten zijn voor vele akkerbouw- en veehouderijprodukten onvoldoende. Een verhoging van 1 1 tot 14 procent zou een rechtvaardige eis zijn. Een achterblijven van de prijsontwikkeling bij gegarandeerde produkten houdt het gevaar in dat meer vrije produkten als aardappelen, uien, peulvruchten, vlas en graszaden worden verbouwd, temeer vanwege gunstige opbrengsten in vorig jaar. Die ongelimiteerdheid zou bij grote overschotten weer prijs- ondermijnend werken. Het is nog altijd zo dat een reële prijsaanpassing voor de gegarandeerde produkten de beste garantie beteknt voor niet te hoge produktie van de vrije teelten. De heer Luteyn zag een steeds grotere vorm van bedrijfssamenwerking ontstaan, zoals ook de contractteelten en pool- vormingen meer in de belangstelling zullen komen. Tijdens de discussie werd gesuggereerd dat ook de landbouworganisaties eens aandacht moeten besteden aan samen werking. Als men ziet wat de vakbonden voor invloed kunnen uitoefenen, dan wordt het tijd dat ook de landbouw organisaties naar buiten eendrachtig kunnen optreden. Dhr. Luteyn vond het een gezonde gedachtengang, maar kon geen toezegging doen dat zulks in de naaste toekomst te verwezenlijken is. Er werd tenslotte nog een verloting gehouden, waarna de voorzitter de ZLM secretaris dank bracht voor de uitstekende belichting van de landbouwaktualiteiten en de aanwezi gen voor hun opkomst. Onder de titel „De angst is terug in Zee land" bracht de journalist George van Aken in de „Nieuwe Revue" van 1 februari 1974 (zo'n blad verschijnt altijd een week eerderdan de datum aangeeft) vier pagina's tekst en foto's over het onverwacht hoge water op 14 december. De journalist schrijft daarin dat Zeeland opnieuw ternauwernood aan een ramp is ontsnapt. De angst zit er goed in. De meeste Zeeuwen zien de sluiting van de Oosterschelde dan ook liever vandaag dan morgen. In een onderkop staat er: Tholen kroop opnieuw door het oog van de naald. In een duidelijke foto van meer dan een pagina wordt aangegeven via een witte lijn tot welke hoogte het water op 14 december aan de Veerdijk te Stavenisse. Verhaald wordt over angstige mensen daar. Op de volgende 2 pagina's een archieffoto ramp 1953 met het stuk geslagen havengedeelte bij café P. J. Hendrikse. Verder op die pagina's por tretten van Marinus Neelen, land bouwer J. Gaakeer, café-houdster José Capelle, dijkgraaf H. van Gorsel en wet houder C. J. Moerland, die allen hun zegje deden tegenover de verslaggever met betrekking tot die onverwacht hoge waterstand en de beveiliging al of niet via afsluiting Oosterschelde. De Vereniging Milieuhygiëne Zeeland heeft wethouder C.J. Moerland uitge roepen tot bestuurder van de maand. Dit houdt in dat hij de prijs voor de meest milieubewuste bestuurder ge kregen heeft. Hij heeft dat te danken aan zijn mededelingen in de december raadsvergadering dat er twee ambte naren van gemeentewerken een cursus gaan volgen voor het opmeten van ge luidshinder en het bedienen van appa ratuur daarvoor. Die opmerkingen kwamen toen gelijk achter vragen van het raadslid mevr. J. M. Deurloo- van Broekhoven over lawaaioverlast van groepjes honden, die 's nachts door de straten van Tholen lopen. Het antwoord van wethouder Moerland was dan ook meer als grap bedoeld. En dan is er, zoals blijkt kans op een milieu-prijs, waar men overigens niet zoveel beter van wordt. THOLEN NED. HERV. KERK 9.30 u. kand. J. Blom; 6.30 u. ds. A. de Reuver GEREF. KERK 10 u. ds. H. Brinkman, Rijssen; 5 u. kand. M. Dijkstra, Kampen GEREF. GEMEENTE 10 en 6.30 u. ds. C. Hegeman; 2.30 u. leesdienst CHR. GEREF. KERK i 10 en 6.30 u. student P. den Hartog, Apeldoorn NED. PROT. BOND 10.45 u. ds. H. N. Bierman, Breda N.H. BUITENGEW. W.G.I.W.I.VER.GEBOUW 10 u. ds. K. M. Vogel, Sint-Maartens dijk R.K. KERK za 2 feb. 19 u. H. Mis zo 10 u. H. Mis OUD-VOSSEMEER NED. HERV. KERK 10 en 6.30 u. ds. G. J. Voortman GEREF. KERK 10 en 3 uur ds. Sybrandy, Epe CHR. GEREF. KERK 10 en 6.30 u. leesdienst; 2.30 u. student P. den Hartog, Apeldoorn GEREF. GEMEENTE IN NED. 10, 2.30 en 6.30"u. leesdienst R.K. KERK za 2 feb. 19 u. Avondmis zo 8 en 10 u. H. Mis SINT ANNALAND NED. HERV. KERK 10 u. kand. W. P. van Oorschot, Dordrecht; 6 u. ds. J. Codée GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 u. leesdienst do 31 jan. 7.30 u. ds. W. Hage, Ooster- land GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 2.15 en 6.15 u. leesdienst STAVENISSE NED. HERV. KERK 10 en 6 (H.D.) u. ds. H. A. Samsom OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 6 u. ds. J. van Prooijen; 2.30 u. leesdienst Do. 7 febr. 19.30 u bijbellezing SINT MAARTENSDIJK NED. HERV. KERK 9.30 u. ds. A. de Reuver, Tholen; 2.30 u. ds. H. Harkema, Sint-Philipsland OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 u. leesdienst OUD GEREF. KERK 9.30, 2 en 6 u. leesdienst N.H. BUITENGEW. W.G.I.W.I. REHOBOTHKERK 10 u. dhr. Eenshuistra; 7 u. ds. K. M. Vogel R.K. KERK za 2 feb. 7 Avondmis in kantine gebr. Van Lammeren SCHERPENISSE NED. HERV. KERK 9.30 en 2.30 u. dhr. Groen GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 u. leesdienst POORTVLIET NED. HERV. KERK 10 u. ds. J. Codée, Sint-Annaland; 2.30 u. ds. A. de Reuver, Tholen GEREF. KERK 10 u. kand. M. Dijkstra, Kampen; 3 u. ds. H. Brinkman, Rijssen GEREF. GEMEENTE 10, 2 en 6 uur leesdienst SINT PHILIPSLAND NED. HERV. KERK 9.30 u ds. H. Harkema 2.30 u Kand. A.C. Kortleve, Oud Alblas. GERÊF. GEMEENTE 9.30 (H.A.) en 6 u. ds. C. Hegeman, Tholen; 2.30 u. leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 u. ds. L. Gebraad M. J. A. G. uit Oud-Vossemeer had als bestuurder van een personenauto vrijdag te veel aandacht voor het verkeer dat zich op het fietspad langs de pro vinciale weg te Sint-Maartensdijk be vond. Hij nam daardoor de bocht naar links vanaf de provinciale weg naar de dr. Tazelaar straat te kort en reed met de linkervoorzijde van zijn auto tegen het op de kruising (verkeersheuvel) staande verkeersbord. Dat ging tegen de grond en de auto werd aan voorspat bord en wielaandrijving beschadigd. De haarverzorging stond in het middel punt van de bijeenkomst die de afdeling Sint-Maartensdijk van de bond van plattelandsvrouwen in Haestinge hield. Mevr. Tielens-Vonnisschroy uit Tholen vertelde alles over huid - en haarverzor ging. Dat is lang niet voor ieder eender. Men moet wel het beste proberen, maar na enige tijd kan men ook wel eens op een ander merk overgaan. De aan wezigen vonden het wel een leerzame j avond. Er is door de markthamdelaren opnieuw een poging gedaan om tot een i wekelijkse markt te komen in de l Smalstad. zoals dat vorig jaar tenslotte WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en Scherpenisse (patiënten dr. Padt) Dr. A. W. A. de Looze, Oud-Vosse meer, tel. 01667400 Sint-Annaland, Stavenisse, Sint-Maar tensdijk en Scherpenisse (patiënten Dr. van der Bel) Dr. Van der Eist, Stavenisse, tel. 01663- 400 Sint-Philipsland, en Nieuw-Vossemeer Dr. van Herel, Nieuw-Vossemeer, tel. 01676—545 WEEKENDDIENSTEN WIJKVER PLEEGSTERS Sint-Annaland, Sint-Maartensdijk, en Scherpenisse Zr. Kuzee, Sint-Annaland, tel. 01665- 431 Tholen,Poortvliet, Oud-Vossemeer en Sint-Philipsland Zr. Troost, Tholen, tel. 01660-620 WELZLÏNSORGAAN THOLEN Hoogstraat 12, Tholen tel. 01660-350 ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666467 WEEKEND-AUTO-HULPDIENST 0164040888 HOOGWATERSTANDEN van 3 t/m 9 februari zondag 3 11.490.10 maandag 4 0.4713.25 dinsdag 5 2.00-14.34 woensdag 6 3.0215.29 donderdag 7 3.5616.20 vrijdag 8 4.41—17.08 zaterdag 9 5.24l~\48 l)i -ïderdag lebruari volle maan

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1974 | | pagina 2