k nieuws -lino GELUK poomuti MmmursiAHo ^3 aNnk jacoba THOLEN fö/CHIISSER OUD- VOSSEMEER SINT-ANNALAND STAVENISSE EENDRACHTBODE Donderdag 20 december 1973 Jongerenmis Werkgroep zwemmen Burgerlijke stand De poedelaars Oud papier Eerste Zeeuwtjes musical Geslaagd Postkantoor Tafeltennis Burgerlijke stand Schaken Biljarten Tafeltennis Kerstfeestvieringen Premiere ruwe stormen Succes vogelvrienden Uitvoering muziekvereniging Botsing IJsclub met constant ledental Gevonden Geslaagd Vergadering dorpsgemeenschap Promotieconcert accelerando Kerstzangdienst Burgerlijke stand Kerstviering bejaarden In schutse en op school Bevestiging zendingspredikant Wilma de Witte opnieuw op erepodium Veilig verkeer vergaderde vervolg op pag. 11 STAttWSSE I OUD- VOSSW"" M MAARTENSDIJK Met als thema "Mensen toch" wordt zaterdag 22 decembef een jongeren mis gehouden. Het jongerenkoor zingt onder leiding van Digny van der Zande. Pater Porre uit Bergen op Zoom zal de mis opdragen. Door omstandigheden is het contactadres voor inlichtingen en opgave voor zwemmen, Mevr. Koeteeuw. vervallen, 't Nieuwe adres is nu Mevr. H. Dijkslag, Burg. v. d. Hoevenstraat 1, Telefoon 432 Loop der bevolking over de maand november. Geboorten: Cornelis z. v. Izaak D. Lisseveld en van Huberdina J. van Dijke. Abdul Malik z.v. Mimoune A. M.Boudou en van Telayatmas Mimoun Jellali. Ronald z.v. Robert F. v.d. Laan namelijk een hulpkantoor van de PTT gevestigd, zij het zonder bestelling. Er komt dus geen postagentschap in een of andere winkel. Na het ontslag van hulpbesteller van Tilbeurgh zal de postbestelling voor Oud-Vossemeer geheel van het stadje Tholen uitgaan. Deze biljartvereniging vergaderde in zaal de Reus onder leiding van de heer P. Timmermans met een goede ledenopkomst. Besproken werd het organiseren van de jaarlijkse feestavond, die zaterdag 19 januari wordt gehouden. Voor haar instrumententonds wist de Oud-Vossemeerse muziekvereniging weer 5790 kg. oud papier in te zamelen. Inwoners wees zuinig op het oud papier, er wordt bij inzameling een tweeledig doel gediend, de aanmaak van nieuw papier en nog belangrijker voor de plaatselijke muziek, de ontvangsten van het oud papier. Het jeugdkoortje de Zingende Zeeuwtjes gaat 27 december de eerste musical De besturen van de ziekenfondsen in Noord- Brabant, Zeeland en het land van Nijmegen delen hun verzekerden hierdoor mede dat de premie voor de vrijwillige ziekenfondsverzekering met ingang van 1 januari 1974 is vastgesteld op 75,per maand per persoon boven 16 jaar en op 112,50 per maand voor gezinnen van beroepsmilitairen (moeder met kinderen beneden 16 jaar). Deze premies zijn door de Ziekenfondsraad goedgekeurd. De verzekerden, die overeenkomstig de landelijke richtlijnen voor premiereduktie in aanmerking komen, zijn een premie van 49.50 per maand verschuldigd. Inlichtingen omtrent de voorwaarden tot premiereduktie worden u gaarne verstrekt op de ziekenfondskantoren en door uw ziekenfondsbode. De premies voor de bejaardenverzekering zijn door de Minister van Volksgezondheid en Milieuhygiëne vastgesteld als volgt: voor personen wier inkomen niet meer bedraagt dan 9.666,per jaar met jaarinkomen van 9.666,01 tot 10.676, met jaarinkomen van 10.676,01 tot/ 12.534, met jaarinkomen van/ 12.534,01 tot/ 14.391, Alleenstaande personen met een jaarinkomen tussen 12.534,01 en 14.391betalen maximaal een premie van 78.70 per maand. In bovengenoemde premiebedragen is de premie van het aanvullingsfonds niet inbegrepen. ƒ31.50 per maand 62.95 per maand 78,70 per maand 110,20 per maand. advertentie IM en van Annette E. G. de Jong. Adrianus Elisabeth P. z.v. Cornelis M. J. v. Oor schot en van Jannie P. Kleppe. Chris tian Joanna C. d.v. Philippus P. J. Verduit en van Jacoba M. Buijs. Eliza beth d. v. Simon Maljaars en van Nceltje Sturm. Wilhelmine Judith d.v. Wilhelmus J. de Jonge en van Johanna C. Donken. Ignatius Maria z. v. Theo- dorus C. M. Rietkerk en van Maria C. Koper. Vertrokken: Jan A. J. van Rijswijk naar Baarn. Maaike J. E. van Rijswijk naar Hilversum. Geertrui C. Steketee naar Puttershoek. Abraham Mabelis naar Hilversum. Dianne Schot naar Eelde. Marinus P. E. de Weerdt naar Weert. Pieter den Boef naar Breda. Theodorus G. K. v. d. Benken (4 pers.) naar Oegst- geest. Hubrecht W. Cornelisse naar Rijswijk. Roelofje M. Ponse naar Sint- Maartensdijk. Vestigingen: Klazina A. Eerland-v.d. Pol uit Ridderkerk. Jan Poelman (2 pers.) uit Anloo. Izaak J. van Cruijnin- TRICOTAGE Markt 7 Tholen tel. 575 advertentie IM gen uit Nijmegen. Stefanus Lokken (4 pers.) uit Schiedam. Adrianus P.A. v. d. Steen (3 pers.) uit Bergen op Zoom. Dirkje Vogelaar uit Dinteloord. Maria de Lange-Kastelein uit Wissenkerke. Hendrik Visscher uit Vlaardingen. Cor nelis N. Marijs (3 pers.) uit Bergen op Zoom. Marinus van 't Hof uit Poortvliet. Lena de Graaf-Klippel uit Oud-Vosse- meer. Pieternella Quist uit Sint-Anna- land. Huwelijk: Hendrik Visscher uit Vlaar dingen, geb. 15-3-1932 en Petronella Otte geb. 22-6-1951. Te Arnhem slaagde voor het examen controle techniek de heer G. Vis. Het examen was een onderdeel van de opleiding tot adjunct accountant 1ste klas van de rijks accountantsdienst. Op 1 januari a.s. gaat PTT- kantoorhouder van der Zande met pensioen. Hij is nu reeds buiten dienst vanwege vakantiedagen die hij nog te goed had, zodat dhr.J.J.Bevelander waai neemt. Voorlopig zal ook na het ontslag van dhr. v.d.Zande het bestaande kantoor aan de Voorstraat in gebruik blijven. RI'I is met het gemeentebestuur van Tholen in onderhandeling over een andere huisvesting. In Oud-Vossemeer blijft brengen in zaal Saparof. Het wordt een tweedelige uitvoering onder leiding van Ton Keijzer en onder de titel Meester Pennelik". Hetzelfde programma zal vrijdagmiddag 28 december worden herhaald, waarbij dan de gehele jeugd van Oud Vossemeer welkom is als gezellige afwisseling in de kerstvakantie. Het begint dan om half drie. De competitie van de Oud-Vossemeerse tafeltennisvereniging Velocitasgaat naar een interessant slot. De drie gebroeders Vis gaan de titelstrijd beslissen.Gerrit en Jan Kees Vis zijn beiden nog ongeslagen, maar laatstgenoemde speelde drie wedstrijden minder. Ad Vis leed een nederlaag tegen Piet Ridderhof, die met twee nederlagen nog een klein titelkansje overhield. De competitievolgorde is momenteel Gerrit Vis, Ad Vis, Piet Ridderhof, Jan Kees Vis, Kees Droogers, Frans Duine, Anja Hoogstrate, Dick Hoogstrate, Rinco Boender, Rien van Dijke, Piet Bevelander, Lineke Vogel en Willie Lindhout. Loop der bevolking over de maand november. Geboorte: Jozina Clasina d.v. Cornelis K. van Oeveren en Johanna J. Jongsma. Overlijden: Jacob Geuze geb. 5121906 geh. met C. Minheere. Marinus M. Plompen geb. 18—8—1956. Vestigingen: Petronella H. Dorssers uit Bergen op Zoom. Marina S. Plompen-Joppe uit St. Philipsland Jacobus A. Roggeband uit Halsteren. Vertrokken: Gerardus P. Boogaart naar Nieuw Vossemeer. Petronella J. Smits naar Bergen op Zoom. Johannes A. Mentzij (2 pers.) naar Wouw, Heerle. Maartje E.T. Bevelander naar Haarlem mermeer. Lena de Graf-Klippel naar Tholen. Op' de 3e schaakavond met theorieles; heeft men donderdag 13 december 2 nieuwe jeugdleden verwelkomd. Zij maakten direct kennis met termen als promotie, rockade, stikmat en au passant slaan. Ook werd 'n schaak partij tussen 2 junioren geanalyseerd. Na de theorieles van dhr. M. Eversen voor de jeugd, die alweer veel te snel voorbij was, werden nog enkele vriend schappelijke schaakpartijen gespeeld tussen senioren. Dhr. Eversen liet zich verleiden tot spelen. Hij gaf daarbij tevens uitleg, waarvan menig lid nog iets opstak. Dhr. Eversen zal voor enkele jeugdleden het examen voor het pio niersdiploma bij de K.N.S.B aanvragen. De Treffers: P. Schoep - Sj. Etienne 2 j 0, P. Hommel - J. de Reus 02, H. i Hommel - Jos Hommel 02. 1 Nooit Gedacht; J. Duine-W. Saparow 02, W. Saparow - Ko Geuze 20, J. Voormeulen - Abr. v. d. Zande 20, C. Vroegop - M. van Daalen 0—2, J. de 1 Klerck - J. Duine 20, P. Steijns - J. Burgers 20. De Poedelaars: M. Boogaart - P. Timmers 02, J. Sterk - J. van Gorsel 02, Abr. van Poortvliet - J. van Gorsel 20, M. Pipping - T. Schot 02, J. Heijboer - A. Heijboer 20, N. de Ronde - L. Klippel 20. Vrijdagavond 9 uur bekerfinale P. Timmermans - M. Boogaart. Krijt op tijd speelde zowel met het A als B team competitiewedstrijden. Frans Hommel Azn. - Sjaak Schetters 02. Piet Hommel Jac.zn. - Adrie Hommel F.zn. 20. Han van Daalen - Adrie Ligtendag 20. Maris Istha - Kees Timmermans 20. David Polderman - Antoon Verhees C.zn. 11 B team: Jaap Rijstenbil - Antoon Brusselaars 0—2. Jaap Rijstenbil - Wim de Leeuw 0—2. Martin Verkamman - Bram Douw 02. Leo Havermans J.zn. - Kees Wessels 02. Henk van Daalen - Leen Vroegop 02. Rien Goudswaard - Antoon Brusselaars 20. Piet Ridderhof heeft in de competitie van Velocitas zaterdagavond in twee sets (2114 en 2115) verrassend Ad Vis verslagen. Rinco Boender won met twee keer 2111 van Willie Lindhout. Vanmiddag, donderdag 20 december, houdt de Die Heenetrechtschool in de gemeenschapsruimte kerstfeest. Ook de ouders zijn hierbij vanaf half drie aan wezig. Er is een uitgebreid programma ingestudeerd met samenzang, gedichten, kerstspel enz. Op de School met de Bijbel zullen vrijdagmiddag kwart voor twee leerlingen en ouders het kerstfeest vieren met een declamato- rium. Vrijdagavond om acht uur wordt in de Gereformeerde Kerk een inter kerkelijke kerstdienst gehouden. Medewerking verlenen de Oud-Vosse meerse muziekvereniging en het jeugd koor Polyhymnia. Pastoor A. Vermeulen houdt de preek. Een Gere formeerde ouderling zal de kerstdienst openen, terwijl de Hervormde predi kant ds. G. J. Voortman de sluiting verzorgt. Vanmiddag om 4 uur organiseert de Vrijwillige Vrouwelijke Hulpverlening een kerstfeestviering voor de bejaarden in de Soos. Voor vervoer kan men terecht bij mevr. Timmermans, Cornelis Franckenstraat 35, tel. 307. De Rederijkerskamer Eendracht geeft morgenavond om acht uur in Hof van Holland de première van het toneelstuk Ruwe Stormen van M. van Prooijen- Boogaarts. Dit betekent bovendien het debuut voor mevr. A. van Gorsel-den Ouden en dhr. J Egberts. Doordat dhr. J. Haandrikman zich wegens drukke werkzaamheden terugtrok, staat de ervaren toneelspeler A. Douw weer op de planken. Dhr. L. Berkeij van De Vogelvrienden heeft zaterdag op de districtstentoon stelling in Goes de eerste prijs behaald met een goud agaat. Hij had 89 punten en bovendien nog een tweede prijs met 88 punten. In de zaal Saparof hield vrijdagavond de Oud-Vossemeerse muziekvereniging zijn jaarlijkse uitvoering. Voorzitter A. Geertse kon 'n tot de laatste plaats bezette zaal welkom toeroepen. Hij dankte naast de aanwezigen ook de overige inwoners van Oud-Vossemeer voorde dit jaar ondervonden steun met name bij de oud-papier aktie en de eveneens geslaagde aktie van donateur- werving. Een aantal dames hebben daarnaast nog nieuwe uniformen f gemaakt voor de jeugdleden. Vervolgens werd onder leiding van diri gent Delhez uit Steenbergen een concert gegeven met achtereenvolgens de Wallisser Mars, Blumenfest, Avanti Mars, Latona, Golden Gate en Saint Triphon. In de eerste pauze was er het optreden van de jeugdgroep, die de mars Manuet bracht, daarna De winter is vergangen als kleine klassieke ouver ture en nog een wals. Een verloting met 961 prijzen vergde nogal wat tijd, maar bij monde van de voorzitter ook dank aan de plaatselijke middenstand. De Ploetertoeters kwamen na de pauze aan bod en kregen een enorm applaus. Na een slotwoord van voorzitter Geertse ter afsluiting van het officieel gedeelte volgde bal na met medewerking van de Tophits en ook nog assistentie van De Ploetertoeters. Als extra attraktie was er toen ook nog een kleine verloting met een vouwfiets als prijs. Voor de aan wezigen een gezellige uitvoering. Op de hoek Weststraat/Noordstraat zijn een personenauto en een vracht wagen tegen elkaar gebotst toen H. v. d. V. uit Steenbergen geen voorrang gaf aan de van rechts komende vrachtauto, bestuurd door J. A. M. van B. uit Bergen op Zoom. Het ongerief bleef be perkt tot materiële schade. Het ongeluk gebeurde dinsdagmiddag rond drie uur. Met een stevige 800 leden blijft de Sint- Annalandse ijsclub één der grootste ver enigingen in deze woonkern. Ongetwij-, feld een gevolg van de lage contributie van twee gulden per lid en het feit dat men tot twaalf jaar gratis toegang tot de ijsbaan heeft. Vanwege dit laatste blijven de ouders bereid hun steentje bij te dragen. Daardoor moest bode A. Burgers weer ruim 800 leden de contri butienota en vergaderingsagenda aan- bieden. Die 47ste jaaarvergadering werd vrijdag 14 december in Havenzicht ge houden met een zeer geringe opkomst. Geen verrassing voor het bestuur, want voorzitter A. Burgers weet al enkele jaren dat er maar een klein percentage leden ter jaarvergadering komt. Hij kon zich in zijn openingswoord beperken, want notulen, jaarverslag en financieel overzicht zouden een weer voldoende beeld van de ijsclub kunnen geven. Uit dat jaarverslag van secretaris W. J. Mosselman bleek het beperkte ijsver maak in de afgelopen winter. Te be perkt eigenlijk en dat niet alleen vorig jaar. Niettemin blijft men er de moed inhouden, want nog altijd hebben strenge en zachte, evenals gematigde winters gewisseld. Het ledental begon vorig jaar bij 825, door vertrek en over lijden bedankten er 41, inmiddels kwamen er 30 nieuwe bij, zodat men momenteel 813 leden telt. Bij een ijssei zoen loopt dat weer sterk op, hoewel nieuwe leden dan een dubbele contri butie moeten betalen. Veteraan penningmeester J. Kurvink had een nadelig saldo moeten boeken. Na een ontvangst van 2088,96 en een uitgaaf van 2565,96 kwam de beheer der van de financiën met 477 gulden in het rood. Oorzaak hiervan waren materiaalkosten en de te zachte winter die slechts kosten en geen baten op leverde. Overigens bleef er nog wel een kasbezit over van 2972,13, zodat men voorlopig nog wel een stootje kan op vangen, maar toch niet jaarlijks in drie rode cijfers kan komen. In het bestuur werden A. Burgers Fzn. en J. Boon her- kozen en als commissarissen J. Dake en Jac. Vroegop. In de plaats van dhr. G. v. d. Broek werd dhr. J. P. Moerland Czn. als nieuwe commissaris benoemd. De aftredende werd dank gebracht. Inmiddels werd de baan reeds onder water gezet, wat met medewerking van het waterschap minder moeilijkheden geeft dan tevoren. Men blijft echter met een wateraflopend terrein zitten, want het komt niet meer voor zoals vroeger dat de stand in de watergang gelijk is aan het terrein. Door een telkens weer volpompen, hoopt het bestuur echter steeds op tijd te zijn bij een vorst periode. Nu de schaatssport zich de laatste winters beperkte, overweegt het bestuur wel om met de jeugd eens 'n bezoek te brengen aan een kunstijsbaan in Den Haag of Eindhoven. Nadere uit voering hangt af van een al of niet komende schaatswinter 1973/1974. Bij de plaatselijke politie zijn inlichtin gen te krijgen over een gevonden zeer goede zwarte damesfiets merk Gazelle en een verloren ovalen damespolshor loge met chrome merk Commodoor. Izaak van Dijke uit Sint-Annaland heeft op Familyland in Hoogerheide zijn zwemdiploma A behaald. Een elftal verenigingen waren vertegen woordigd in de Algemene Bestuursver gadering van de dorpsgemeenschap Sint-Annaland, onder leiding van voor zitter A. J. Boogaard. Hoewel geen opti male opkomst kon toch de agenda worden behandeld, nadat uit het jaar verslag van secretaris I. Vroegop was gebleken dat er toch wel bij herhaling activiteiten zijn en een optreden van de dorpsgemeenschap zijn nut heeft. Met name is een vertegenwoordigend op treden namens de aangesloten vereni. gingen voor bestuurders „Energie" en tijdsbesparend. Verder heeft ook de representatie naar buiten en met de overheid meer om het lijf dan bij een af zonderlijke benadering door de vereni gingen. Bovendien wordt gezorgd voor regeling van het gebruik der gymzaal. Dit alles maakt het echter ook gewenst dat het tot dusver drie leden omvattende dagelijks bestuur een wat bredere basis krijgt.Ter vergadering kon die leemte worden voorzien door benoeming van de heren J. C. Kooijman (ZLM-afdeling) en M. C. Polderman (WIK). Aange roerd werd vervolgens nog het feit van het 500-jarig bestaan van Sint-Anna land in 1975 en de suggestie van het ge meentebestuur voor alle dorpshuizen tot exploitatie door particuliere stichtingen te komen. Over het eerste zal men zich binnenkort nader beraden, over het laatste zal eerst nog contact worden ge zocht met het gemeentebestuur. De koninklijke fanfare Accelerando houdt donderdagavond 27 december om kwart over zeven in het Dorpshuis een promotieconcert in verband met de toelating tot de vaandelafdeling. Iedere muziekliefhebber is van harte welkom. Na het concert is er gelegenheid tot feliciteren. Accelerando houdt tege lijkertijd ook een leden- en donateurs- werfactie onder de inwoners. Maandagavond 24 december om half acht is er in de Hervormde Kerk een Kerstzangdienst waarbij iedereen van harte welkom is. Medewerking verlenen het chr. gem. zangkoor VZOS o.l.v. J. Wesdorp, het kinderkoor o.l.v. W. Fase, de blokfluitgroep o.l.v. mej. J. Hendrikse en organiste mevr. J. Fase- Goedegebuure. Loop der bevolking over de maand november. Geboorten: Cornelia Johanna I. d.v. Jan Rijnberg en van Heiltje de Frel. Martin z.v. Jacob A. van Popering en van Johanna M. den Haan. Overlijden: Leendert Moelker geb. 1481902 geh. met Adriana M. v. Luijk. Helena Vroegop geb. 2051919 geh. met Arij Gunter. Christiaan van 't Hof geb. 881906 geh. met Pieternella C. Feijtel. Vestigingen: Antje Vooijs uit Katwijk. Adriana van Daalen (3 pers.) uit Leiderdorp. Jan v.d. Boogaart (2 pers.) uit Amsterdam. Georgette Goedegebuure-Baarda uit Rotterdam. Josephus A.G. van Holstein uit Wateringen. Jacobus v.d. Hoek uit Sint Maartensdijk. Dingena J. Paulusse- de Korte uit Scherpenisse. Johannis P. Moerland (3 pers) uit Sint Maartensdijk. Vetrokken: Gerardus van Ham naar Zoetermeer. Jozef C.M. Akkermans naar Steen bergen. Jozeas Giljam naar Middelburg. Cornelis P. Hage naar Domburg. Jacobus v.d. Graaf (2 pers.) naar Stavenisse. Jannetje Snoep naar Sint Maartensdijk. Pieter A. Baaij (4 pers.) naar Poortvliet. Henri Bungener naar Sint Maartensdijk. Pieternella Quist naar Tholen. Huwelijken: Leendert J. Goedegebuure geb. 224 1952 en Georgette Baarda geb. 265 1953 uit Rotterdam.Jacobus v.d. Graaf geb. 6-12-1951 en Grietje H. de Vos geb. 1341954 uit Stavenisse. Wel druk. maar een reuze gezellige tijd, want je hoeft niet veel alleen te zitten, zo vertelde ons deze week een al hoogbejaarde inwoonster van onze kern en bewoonster van de Schutse.De zang en kersfeestvieringen die worden georganiseerd in of buiten het tehuis bleken dus door haar en vele andere bejaarden bijzonder op prijs te worden gesteld. Daaraan heeft dinsdagmiddag ook de commissie bejaarden van de plattelandsvrouwen afdeling weer bijgedragen. In het Dorpshuis waren er tussen 4 uur en half negen 65 deelneemsters en deelnemers aan de kerstsamenkomst, weer wat meer dan vorig jaar. Een aantal van hen was meteen van een door de bijzondere school geboden programma in de Schutse naar het Dorpshuis getrokken, waar de presidente mevrouw Hage- Hoek een hartelijk welkomstwoord tot de aanwezigen richtte. Met een kerstoverdenking door ds. Codée, die met zijn echtgenote aanwezig was, volgden ook tekstdeclamaties en zang, zodat ook de aanwezigen erbij betrokken werden. De dames Hage en Kooijman Mol vertelden een kerstverhaal en mej. R. Slager bracht een gedicht. Er was bovendien het optreden van het plattelandskoortje onder leiding van Pastoor Rijsloo. Bij de gezamenlijke broodmaaltijd had oud- burgemeester Baas, eveneens weer met echtgenote aanwezig, de leiding. De vroegere presidente mevrouw Boogaard-Bolier sprak een gevoelvol slotwoord, wat het einde betekende van een goede bijeenkomst in een uitstekende sfeer. Voor het eerst had het organiserend comité een bijdrage van 2,50 per persoon moeten vragen voor dekking van de kosten, aangezien men niet over een subsidie kan beschikken. Het deed noch afbreuk aan de deelname, laat staan aan de medewerking van alle aanwezigen. Opnieuw was men de plattelandsvrouwen dankbaar voor dit initiatief. Leerlingen van de bijzondere school vierden dinsdagavond kerstfeest in de gemeenschapszaal, die zo vol was dat laatkomer ds. Codee vanwege gedeeltelijke aanwezigheid bij de bejaarden in het Dorpshuis, genoegen moest nemen met een krukje op het podium. Alia, dat kan als het moet.Het hoofd der school de heer Koppejan sprak het welkomstwoord, waarna het programma verder door de schooljeugd werd verzorgd via declamatie, gedichten en samenzang. Veel bewondering ook oogstte het citerspel van Lia v.d. Boogaard en de blokfluitgroep, evenals orgelspel door twee solisten. Onderwijzer Ranter vertelde een boeiend kerstverhaal, terwijl ds. Codee de bijeenkomst met dankzegging besloot. De jeugd werd getrakteerd op fruit en men zowel aanwezige ouders, oud-leerlingen als de complete schooljeugd vonden het een fijne kerstsamenkomst. In het middaguur had dezelfde school voor de bewoners van de Schutse in de recreatiezaal van het tehuis ongeveer hetzelfde programma gebracht. Niet minder gewaardeerd door dit deel van de bevolking, waarbij de directrice de jeugdige medewerkers dankte, terwijl men ze tevoren al op limonade had getrakteerd. Het programma was half vier afgelopen vanwege de om 4 uur in het Dorpshuis beginnende kerstbijeenkomst. Zo kan met goede samenwerking veel, zo niet alles. Op 2e Kerstdag hoopt ds. A. de Reuver uit Tholen kandidaat M.D. Geuze als predikant te bevestigen, welke vervolgens begin januari als zendingspredikant van de GZB naar Oost-Afrika vertrekt. Het laatste jaar heeft kandidaat Geuze veel bijstand kunnen verlenen voor het Hervormd Kerkewerk op Tholen. met name in die plaatsen waar een vakature bestond of absentie door ziekte. De heer Geuze werd in 1942 te Middelburg geboren, waar hij de HBS en in Goes het Chr. Lyceum bezocht. Vervolgens studeerde hij aan de rijksuniversiteit te Utrecht en het New College te Edinburg. Tijdens zijn I studietijd was hij een periode voorzitter I van de studentenvereniging der Gereformeerde gezindte en publiceerde o.a. in het maandblad van deze vereniging en het jeugdblad der Ger. Gemeenten dit jaar voltooide hij het zendingsonderdeel op het Hendrik Kraemer instituut te Oegstgeest. In Afrika hoopt hij te gaan werken voor de Reformed Church of East-Afrika. Ongetwijfeld zal er voor de bevestigingsdienst grote belangstelling bestan. Tijdens de Zeeuws Brabantse turnkampieonschappen zaterdag te i Zierikzee kon Wilma de Witte van i THOLEN NED.HERV.KERK zo. 23 dec. 9.30 uur. ds. A. de Reuver. 6.30 uur kand. M.D. Geuze. Ie Kerstdag 9.30 en 6.30 uur ds. A. de Reuver. 2e Kerstdag 9.30 uur gezamenlijke Kerstzangdienst. GEREF. KERK zo. 23 dec. 10 en 5 uur ds. J.A. van Egmond, Epe. Ie Kerstdag 10 uur ds. Th.P. Potma, Ede 5 uur dhr. M.A. Lodder, Rotterdam 2e Kerstdag 10 uur kerstzangdienst GEREF. GEMEENTE zo. 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst. Ie Kerstdag 10 en 6.30 uur ds. C. Hegeman. 2e Kerstdag 10 uur ds. C. Hegeman. CHR. GEREF. KERK 10 en 6.30 uur leesdienst le Kerstdag 10 u. leesdienst 14.30 u. ds. M. Vlietstra, Werkendam. 2e Kerstdag 10 u. leesdienst NED. PROT. BOND. zo. geen dienst le Kerstdag 10.30 uur ds. N.H Bierman, Breda N.H. BUITENGEW. WIJKGEM. IN WORDING VER. GEBOUW zo. 10 u. ds. Verbaas, Krabbendijke, ma 23 u. Kerstnachtdienst ds. Hoff man, Bergen op Zoom le Kerstdag 10 u. ds. Naber, Bergen op Zoom R.K. KERK le Kerstdag R.K. KERK za. 19 uur H. Mis zo. 10 uur H. Mis ma. 24 dec. 23.30 uur Kerstnachtdienst le Kerstdag 10 uur H. Mis 2e Kerstdag 10 uur H. Mis. OUD-VOSSEMEER NED. HERV. KERK zo. 23 dec. 10 uur ds. G. J. Voortman., 6.30 uur ds. K. Vogel, Sint- Maartensdijk. le Kerstdag 10 uur ds. G. J. Voortman. 7.30 uur kerstzangdienst 2e Kerstdag 4.30 uur Kerstfeestviering zondagschool. GEREF.KERK zo. 10 en 15 uur ds. A. van der Stoel, Bergen op Zoom le Kerstdag 10 uur ds. A. Dilling, Bergen op Zoom CHR. GEREF. KERK zo. 10. 14.30 en 18.30 uur leesdienst le Kerstdag 10 en 14.30 uur ds. S van de Molen, Middelburg 2e Kerstdag 10 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. zo. 10. 14.30 en 18.30 uur leesdienst le Kerstdag 10 en 14.30 uur leesdienst 2e Kerstdag 10 uur leesdienst. R.K. KERK za. 19 uur H. Mis zo. 8 en 10 uur H. Mis le Kerstdag 0.00 uur Nachtmis, 8 en 10 uur H. Mis. 2e Kerstdag 8 en 10 uur H. Mis. SINT ANNALAND NED. HERV. KERK zo. 10 uur kand. drs. M.D. Geuze 6 uur ds. J. Codée ma. 24 dec. 7.30 uur Kerstzangdienst m.m.v. Chr. Gemengd Zangkoor en blokfluit le Kerstdag, 10 en 6 uur ds. J. Codée 2e Kerstdag 10 uur kerstfeestviering zondagschool 2.30 uur ds. A. de Reuver, bevestiging kand. drs. M.D. Geuze ds. M.D. Geuze (intrede) ds. Joh. van der Velden- van Woerden. (uitzending ds. M.D. Geuze) GEREF. GEMEENTE zo. 9.30 uur, 2 en 6 uur leesdienst. do. 20 dec. 7.30 uur ds. Weststrate le Kerstdag 9.30 en 2 uur leesdienst 2e Kerstdag 9.30 uur ds. Chr. van der Poel GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 2.15 en 6.15 uur leesdienst le Kerstdag 9.45 en 2.15 u leesdienst 2e Kerstdag 9.45 u. leesdienst STAVENISSE NED. HERV. KERK zo. 10 uur ds. H. A. Samsom 6 uur ds. H. Harkema le Kerstdag 10 en 6 (H.D.) uur ds. H.A. Samsom WIK. Opnieuw het erepodium beklimmen door beslag te leggen op de derde plaats. Dat betekende weliswaar geen prolongatie van de vorig jaar veroverde titel, maar achter winnares Linda van Dis uit Vlissingen en Mariska Govers uit Goes te kunnen klasseren is nog altijd de moeite waard. Er werd geturnd op balk, paardsprong, vrije oefening en brug ongelijk, wat Wilma een totaalscore opleverde van 26.40. Haar zusje Wilma de Witte werd tiende en scoorde 21.90,terwijl Ankie Groenewege eveneens van WIK zich als 21e klasserde met 21.30 punten. Wedstrijdleider was de voorzitter van de Thoolse turnfederatie Joep Smulders uit Oud-Vossemeer met als jury de dames M. van Zetten en L. de Braber uit Zoetermeer, A. Sturm en J. Sjouken uit Middelburg, J. Ganzeman uit Kapelle en J. van Weele uit Viissingen. De afdeling Stavenisse van Veilig Verkeer Nederland heeft maandag avond 10 december in het Dorpshuis zijn algemene vergadering gehouden. Voorzitter C.G.van den Hoek heette alle aanwezigen hartelijk welkom, in het 2e Kerstdag 10 uur ds. C. Mulder fe uur Kerstfeestviering van de zondagschool OUD.GEREF.GEMEENTE 9.30 en 6 uur ds. J. van Prooijen 2.30 uur leesdienst le Kerstdag 9.30 en 3 uur ds. J. van i Prooijen 2e Kerstdag 9.30 uur ds. J. van Prooijen SINT MAARTENSDIJK NED. HERV. KERK zo. 9.30 uur leesdienst 2.30 uur (H.D.) ds. J. Codée le Kerstdag 9.30 en 2 uur uur kand. J. Blom, Utrecht 2e Kerstdag 9.30 uur dhr. C. Resting, Dirksland 6.30 uur kerstfeestviering zondagschool OUD. GEREF. GEMEENTE zo. 9.30, 2 en 6 uur leesdienst le Kerstdag 9.30 en 2 u. leesdienst 2e Kerstdag 9.30 u. leesdienst OUD. GEREF. KERK 9.30 2 en 6 uur leesdienst le Kerstdag 9.30 en 2 u. leesdienst 2e Kerstdag 9.30 u. leesdienst N.H. BUITENGEW. WIJKGEM. IN. W. REHOBOTHKERK zo. 10 en 7 uur ds. K.M. Vogel ma. 24 dec. 23.00 uur ds. K.M. Vogel le Kerstdag 10 uur ds. K.M. Vogel 7 uur zondagschooldienst R.K. KERK za. 22 dec. 7 uur H. Mis. kantine gebr. van Lammeren ma. 24 dec. 9 uur Kerstnachtdienst in Haestinge SCHERPENISSE NED. HERV. KERK zo. 9.30 en 2.30 uur dhr. L. van Herk le Kerstdag 9.30 uur ds. A.G. Haring 2.30 uur dhr. van Woerden 2e Kerstdag 9.30 uur dhr. van Woerden GEREF. GEMEENTE zo. 9.30, 2 en 6.30 uur leesdienst le Kerstdag 9.30 en 2 uur leesdienst 2e Kerstdag 9.30 uur ds. N.W. Schreuder, Goes POORTVLIET NED. HERV. KERK za. 22 dec. 7.30 uur Adventszangdienst zo. 23 dec. 10 (H.A.) en 6 uur ds. C. Mulder le Kerstdag 10 en 2.30 uur ds. C. Mulder 2e Kerstdag 10 ds. H. Samsom, Stavenisse GEREF. KERK zo. 10 uur leesdienst 3 uur ds. J.C. van Egmond, Epe le Kerstdag dhr. M.A. Lodder, Rotterdam 3 uur ds. Th. P. Potma, Ede GEREF. GEMEENTE zo. 10, 2 en 6 uur leesdienst le Kerstdag 10 uur leesdienst 2.30 uur (H.D.) ds. C. Hegeman, Tholen 2e Kerstdag 10 uur leesdienst SINT PHILIPSLAND NED. HERV. KERK zo. 9.30 uur ds. H. Harkeman 2.30 uur ds. H.A. Samsom le Kerstdag 9.30 uur kand. M.D. Geuze 2.30 (H.D.) ds. H. Harkema 2e Kerstdag Kerstfeestviering van de zondagschool GEREF. GEM. zo. 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst le Kerstdag 9.30 en 2.30 uur leesdienst 2e Kerstdag 9.30 uur leesdienst OUD. GEREF. GEMEENTE zo. 9.30 en 2.30 en 6 uur ds L. Gebraad, le Kerstdag 9.30 en 2.30 uur ds. L. Gebraad 2e Kerstdag 9.30 uur ds. L. Gebraad ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK zo. 10 en 2.30 uur kand. G.J. Schmink, Amsterdam le Kerstdag 10 uur kand. Schouten, Amsterdam 5 uur Kerstzangdienst WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Sint Annaland, Stavenisse, Sint Maartensdijk en Scherpenisse (patiënten dokter van der Bel.) Dr. v.d. Eist, Stavenisse, tel. 01663 400 Eerste en tweede Kerstdag dr. v.d. Bel, Sint Maartensdijk, tel. 01666400 Tholen, Poortvliet, Oud Vossemeer, Scherpenisse (patiënten dokter Kugel) Dr. A.W.A. de Looze, Oud Vossemeer, tel. 01667400 Eerste en tweede Kerstdag dr. Kugel. Poortvliet, tel. 01662400 Sint Philipsland en Nieuw Vossemeer Dr. van Herel, Nieuw Vossemeer tel. 01676—545 Eerste en tweede Kerstdag dr. Menger, Sint Philipsland tel.01677500 WEEKENDDIENSTEN WIJKVERPLEEGSTERS St. Annaland, St. Maartensdijk en Scherpenisse Zr. Kuzee, St. Annaland, tel. 01665 431 Tholen, Poortvliet, Oud Vossemeer en St. Philipsland Zr. Krijger, Oud Vossemeer, tel.01667476 WELZUNSORGAAN THOLEN Hoogstraat 12, Tholen. tel.01660350 ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666—567 WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640—40888 HOOGWATERSTANDEN van 23 t/m 29 december 1973 zondag 23 2.4715.04 maandag 24 3.2615.44 dinsdag 25 4.03—16.23 woensdag 26 4.4017.00 donderdag 27 5.1817.37 vrijdag 28 5.54—18.13 zaterdag 29 6.29—18.48 Maandag 24 december Nieuwe Maan.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1973 | | pagina 2