Maria's lofzang Hoogste waterstand sinds 1954 Oud-Vossemeer 10 cm beneden ramppeil G. de Hond (59) verdron ken in Thoolse haven Thoolse gemeenteraad aan minister l/l/esterterp en commissie Kiaassesz: deze WEEK Bij SAMEN DELEN A Wil Sint-Philipsland breken met Thoolse gemeentewerken? Geheel onverwacht HAVEN 10 ST. MAARTENSDIJK Milieu Nog goed afgelopen Vragen Binnen een uur steeg water bij Tholen en Sint-Philipsland een meter Geen waarschuwing Havenmeester in het water Al 14 hoge vloeden Krabbenkreekdam geeft 40 cm meer water Vrijdagochtend viel het mee vervolg op pag. 13 Het oudejaarsnummer Postabonnees 30jaargaög no. 6 Donderdag 20 december 1973 Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin op genomen de Thoolse Courant en Het Advertentieblad - Postbus 5 - Sint Annaland - Telefoon 01665-375 - Post giro 12.44.07 - Verschijnt elke donder dag. Abonnementsprijs 8,- per halfjaar. Per post 9,50. Losse nummers 0,40 - Sluitingsdatum advertenties dinsdag middag - Advertentieprijs 0,19 per mm btw - Spierinkjes t/m 20 woorden 3,25 btw contant. Hoofdredacteur - uitgever G. Heijboer. feióö ssïio «s'a» Door de eeuwen heen heeft de figuur van Maria iets onwezenlijks gekregen. 1 Ze wordt afgebeeld als een (natuurlijk blanke, en soms zelfs blonde) vrouw met volmaakt arische trekken, lief en goed. Ze is een Joods meisje geweest, donker van huid en donker van haar. En stil en onderworpen is ze ook niet geweest. Onderworpen, ja, aan Gods wil. ,,Zie, de dienstmaagd des Heren, mij ge schiede naar Uw woord". Maar wanneer wij de lofzang lezen, die zij heeft gedicht nadat ze de belofte had ontvangen, dat uit haar de Messias zou worden geboren, leren we een gans andere Maria kennen. Herhaaldelijk lezen we van haar, dat zij hetgeen zij hoorde en zag .overlegde in haar hart". Maar ze heeft dat daar niet veilig bewaard om misschien later mémoires te schrijven. Ze was er mee bezig, ze dacht er over dóór. En zij zag de komst van de Messias ah een geweldige gebeurtenis, niet minder dan een revolutie. Een revolutie in de samenleving van die tijd, die niet zo veel anders was dan die in onze tijd. Rijken en machtigen enerzijds, hongerigen, verdrukten, ontrechten anderzijds. Zij heeft dat niet zonder meer geaccep teerd. Zij heeft ook de Messias niet gezien als iemand, die de bestaande orde zou handhaven en de armen en verdrukten slechts verdraagzaamheid en onder worpenheid zou prediken met in het verschiet de beloning van het hierna maals! In haar lofzang heeft zij bijzonder duidelijke en krachtige taal gesproken. Dit heilsgebeuren, zo profeteert zij, zal machtigen van de tronen stoten en rijken ledig heenzenden. Hongerigen geeft hij overvloed en in het hart der nederigen wil Zijn Geest wonen. Dat was, in het bijzonder voor die tijd, revolutionaire taal De hele Messias-verwachting van de Joden was aards gericht. De Messias zou komen als een held, als de zoon van de grote koning David. Al de heidenen zouden zich voor hem neerbuigen en de Joden, Gods Volk immers, zouden allen overheersen. Zelfs de jongeren van Christus, die dagelijks met hem op en neer gaan, ruzieën met elkaar wie nummer één zal zijn in de regering van- Zijn Rijk en twee hunner vragen zelfs om ereplaatsen, ter rechter- en ter lin kerhand van zijn troon. Zelfs na zijn opstanding komen ze met de brandende kwestie of hij nu eindelijk het Konink rijk Israël, het Godsrijk, zal gaan stichten? Nergens is beschreven welke gedachten Maria heeft gekoesterd tijdens het dragen van haar grote geheim. Maar de tendens van die gedachten is gekristalli seerd in haar Lofzang. Het is niet voor de machtigen, de geweldigen, de rijken, het is voor de armen en nederigen. Voor hen. die zich arm en nederig weten tegenover God. Maar daarmee heeft Maria ook partij gekozen tegen degenen, die in dit leven aan hun trekken willen komen en de godsdienst zien als een veilige verzeke ring voor het hiernamaals. Die weigeren de konsekwenties te trekken uit hun belijdenis, dat zij „God lief hebben boven alles en (dós) de naasten als zichzelf'. Zo staat Maria niet ver van ons, op een voetstuk misschien, achter een devotie lichtje. De Kern van de Boodschap voor alle tijden heeft zij gepredikt, nog vóór de Brenger van die Boodschap geboren B en w van Sint-Philipsland hebben belangstelling voor toetreding tot de gemeenschappelijke regeling technische dienst kring Bruinisse-Midden- schouwen. Intern wordt de zaak nog doorgesproken, dus zekerheid is er nog niet.Dit bleek vrijdagavond 14 december tijdens een raadsvergadering van de gemeente Middenschouwen. De confessionele vier in de Thoolse Gemeenteraad, 2X CHU, ARP, KVP, stelden b en w dinsdagavond schriftelijke vragen welke waarde aan de mededeling in de gemeenteraad van Middenschouwen moet worden toegekend. Indien het gezegde van de burgemeester van Middenschouwen juist is, wat zullen dan de de eventuele financiële gevolgen zijn voor de Gemeente Tholen? De Gemeente Sint-Philipsland maakt nu namelijk reeds geruime tijd gebruik van de diensten van Gemeentewerken Tholen, de technische dienst voor bouw en woningtoezicht, tegen een overeengekomen vergoeding. B en w van Tholen antwoorden schriftelijk. Sluit Oosterschelde snel af Met algemene stemmen heeft de gemeenteraad van Tholen dinsdagavond besloten de volgende brief aan minister Westerterp van verkeer en waterstaat te sturen: ,de raad van de gemeente Tholen is nog onveranderd van mening dat tot afsluiting van de Oosterschelde behoort te worden overgegaan. Omstandigheden zoals die zich vrijdagavond hebben voorgedaan, 59.3 tonen duideljjk aan dat bespoediging van deze werken een dringende noodzaak is. Temporisering moet als volkomen onverantwoord van de hand worden gewezen.'t Gemeentebestuur is ervan overtuigd dat een optimale veiligheid binnen een verantwoord tijdsbestek slechts kan worden bereikt dooreen snelle uitvoering van de ontworpen afslultings werken". Deze motie werd ook ter kennis gebracht van de commissie Kiaassesz en het provinciaal bestuur van Zeeland. Door dit voorstel van B. en W. trok de SGP- fractievoorzitter J J-Hollebrands ztyn ingediende motie over deze zaak ln, terwijl de; PvdA-fractievoorzitter P. van Schetsen een soortgelijke motie ki zijn zak hield. Waarnemend burgemeester C. J. Moerland had tevoren de volgende verklaring afgelegd: „Het komt mij voor dat de hoge waterstanden die zich vorige week hebben voorgedaan in deze raadsvergadering niet onvermeld mogen blijven. Sedert de watersnood van 1953 bestaat de stormvloed waarschuwingsdienst, die bij bepaalde hoge waterstanden achtereenvolgens waarschuwingen verspreidt voor .beperkte' of .uitgebreide' dijkbewaking. De waarschuwingen voor beperkte dijkbewaking komen bijna elke winter een of enkele malen voor, de waarschuwing voor uitgebreide dijkbewaking was sedert 23 december 1954 niet meer gegeven. Deze winter is de waarschuwing voor beperkte dijkbewaking reeds acht malen uitgegeven en, nadat op donderdagavond 13 december om ongeveer half elf deze waarschuwing weer door mij was ontvangen, werd die .nachts om half drie gevolgd door de waarschuwing uitgebreide dijk bewaking. Tezamen met de meer uitgebreide maatregelen die bij een dergelijke waarschuwing door het waterschap worden genomen en door de organisatie bescherming bevolking houdt dit in dat ook de gemeentesecretarieën oemand moeten zijn. Dat is uitgevoerd tot rond zes uur vrijdagochtend, toen de waarschuwing werd ingetrokken omdat de waterstand minder hoog werd dan men had verwacht. Geheel anders was het echter de daaropvolgende vloed op vrijdagavond. Geheel onverwacht, dus zonder enige officiële waarschuwing bleek dat de waterstand zeer snel hoger werd. Nauwelijks een uur voor de vloed was er van een abnormale waterstand geen sprake, doch daarna steeg het water dermate snel dat de u bekende zeer hoge waterstanden werden bereikt, die slechts 10 tot 15 cm lager waren dan op 1 februari 1953. Doordat de hoge waterstand slechts korte tijd aanwezig was, bleef de schade beperkt tot de inboedel van enkele buitendijkse gebouwen terwijl de schade aan de dijken zeer licht genoemd kan worden. Een en ander neemt niet weg, dat wel duidelijk is gebleken dat het evacuatieplan zoals het gemeente bestuur van Stavenisse dat na 1953 vaststelde nog niets aan betekenis heeft verloren. Het verdient daarom alle aanbeveling dat plan naar voren te halen, voor zover nodig aan te passen aan sedert dien gewijzigde Blue Band margarine 4 pakjes van 2.48 voor 1.98 Cinzano Vermouth rood of wit van 4.95 voor 3.95 VéGé Up of Cola liter fles 69 c Suiker 1 kg 98ct (maximaal 3 kg per klant) Do, vr, za en ma uit onze slagerij Malse Lende Rollade 500 gr. 7.48 Malse Rosbief 500 gr. 6.88 Do, vr, za en ma Uit onze groente-afdeling 10 grote sinaasappelen kassla 2 kroppen 89 ct omstandigheden en mogelijkheden, het wellicht ook uit te breiden tot andere laag gelegen gebieden van Tholen en vervolgens zeer duidelijk aan de bevolking bekend te maken. Ik stel mij voor hierover op korte termijn overleg te plegen met hoofd van de dienst bescherming bevolking", aldus waarnemend burgemeester C.J.Moerland. Mevr. J.M.Deurloo-van Broekhoven (KVP) wees erop dat er in de motie niets staat over het milieu. „Dat is toch ook een belangrijk punt, hoewel ik ook veiligheid voor alles wil". Wnd.burg.Moerland: „Het milieu moet inderdaad grote aandacht krijgen. Er wordt ook al aan gewerkt en het mag offers kosten, maar de afsluiting van de Oosterschelde moet voorrang krijgen". Raadslid M.A.J.v.d.Linde (PvdA): „Waar de veiligheid het beste mee gediend is, laat ik over aan de commissie Kiaassesz. De tijd die we verliezen met het wachten op dat rapport is niet gevaarlijker voor ons. Ik dacht dat de commissie ons standpunt al wist. Ook al sturen we elke week een brief naar wie ook, de Oosterschelde wordt toch pas in 1978 afgesloten. De komende jaren blijven we met een zeer gevaarlijke situatie zitten en ik begrijp niet dat B.en W. dan eerst geen maatregelen nemen m.b.t. een evacuatieplan. Dat kan spoedig". De voorzitter: „In samenwerking met het waterschap en de BB zullen we daar ook aan werken". PvdA-fractievoorzitter P.van Schetsen: „De rest van onze fractie is u erkentelijk voor de mededeling. Er spreekt daaruit: verontrusting die wij delen. We zijn opgeschrikt. Ik stel voor de brief ook aan het provinciaal bestuur te zenden". SGP-fractievoorzitter J.I.Hollebrands: „We moeten bij de regering aansporen op snelle afsluiting van de Oosterschelde. De commissie Kiaassesz geven we er kennis van. We moeten het ene doen en het andere niet nalaten". Dhr. v.d.Linde: „Vrijdag is er een hoorzitting van de commissie Kiaassesz in Middelburg. Dat is de aangewezen plaats voor het gemeentebestuur om bezwaren enz. naar voren te brengen". De raadsvoorzitter: „Dat is alleen voor waterschappen en actiegroepen. Ons standpunt is voldoende bekend. Mevr. M.J.Renes-van Geer (VVD) „We staan volkomen achter uw plan. Vrijdagavond is het gelukkig nog goed afgelopen. Als het echter verkeerd was gegaan, zou afgezien van mensenlevens de materiele schade ook veel groter geweest zijn dan in 1953. Misschien zou u de commissie Kiaassesz eens bij een storm kunnen uitnodigen en achter.de vloedbalken zetten". Ook bij het ARP-raadslid W.C.van Kempen stond veiligheid heel erg bovenaan, maar mevr. Deurloo wees erop dat men er steeds vanuit gaat dat afsluiting de enige mogelijkheid tot veiligheid is en dat is volgens haar niet zo. Het VVD-raadslid A.M.van Engelen benadrukte nog eens dat vrijdagavond niemand was gewaarschuwd. Wnd. burg. Moerland antwoordde dat hij niemand de schuld durfde te geven. „Het was een volkomen verrassing. We moeten nog blij zijn dat het waterschap op post was". Behalve de motie, de verklaring van wnd. burg. Moerland en de discussie hierover, waren er ook nog drie schriftelijke vragen met betrekking tot de hoge waterstand ingediend. Het CHU-raadslid M.J.Geuze wees op het kapot trekken van de kustverlichting bij het Poortvlietse gemaal. Het SGP- raadslid T.Aarnoudse op het onbreken van openbare verlichting bij de dijkcoupure op het haventje van Oud- Vossemeer. Nu moesten de mensen die de vloedbalken plaatsten met looplampen werken die in het water kwamen, waardoor kortsluiting ontstond. Mevr. Deurloo, Dhr. Geuze en dhr.van Kempen wilden van B.enW. weten hoe in de diverse kernen op Tholen de dijkbewaking is geregeld en wie per kern belast zijn met het nemen van voorzorgsmaatregelen zoals het plaatsen van vloedbalken enz. Dit laatste is een volledige zaak van het waterschap .merkte de raadsvoorzitter nog even op. De vragen zullen zoals gebruikelijk schriftelijk worden beantwoord. ..Nog nooit van m'n leven heb Ik zo'n vlugge vloedgolf meegemaakt als vrijdag avond. Het water schoot binnen een uur een meter naar boven tot 4.70 m boven NAJP. by Oud-Vossemeer. We zyn er overigens heel goed afgekomen. Nergens is een gevaariyke toestand ontstaan. De schade aan onze 70 km zeedyken is buiten gewoon klein met ruim 6000 gulden". Dat zegt Ing. J.D. Jagt uit Sint-Annaland, hoofd van de technische dienst van het Waterschap Tholen naar aanleiding van de hoogste stand sinds december 1954, die vrydagavond 14 december rond zeven uur gemeten werd. Enkele particulieren hadden nog flinke schade. Op de haven in Stavenisse kwam water binnen by Café Smits en de familie Dsseldyk. By de jachthaven in Sint- Annaland kwam het water in het restaurant De Lagune 70 cm hoog te staan. Ook in de wooncaravan van de familie van Lammeren ontstond er daardoor schade. By de jubileumtentoonstelling van de Watermaatschappy Zeeland ln de Mosselloods van Deurloo te Tholen, kwam een halve meter water binnen. In tegenstelling tot donderdagavond 13 december, toen een beperkte en later zelfs een uitgebreide dijkbewaking werd afgekondigd, werd het Waterschap, gemeentebestuur t B.B. vrijdagavond helemaal niet gewaarschuwd. „Je kunt denken aan een hiaat in de bericht geving van Rijkswaterstaat, maar het schijnt dat deze vloedgolf niet te voorzien was", zegt waarnemend-burge meester C.J. Moerland uit Stavenisse. Dijkgraaf H. van Gorsel van het Waterschap Tholen spreekt van een complete verrassing. „Er was geen waarschuwing gekomen. Zelf hadden we geïnformeerd naar de waterstanden in Vlissingen en rond vijf uur was daar het water normaal gaan zakken. Bij ons kwam het water tussen half zeven en half acht echter buitengewoon snel op. Nog nooit van m'n leven heb ik dat zo gezien. We moesten ons haasten om de vloedplanken bij de havens van Oud- Vossemeer, Tholen en Stavenisse te zetten. De storm met een windkracht 10 stond precies op de Oosterschelde en heeft het water zo hoog opgestuwd naar Tholen. Dat heeft de waarschuwings dienst niet kunnen waarnemen", aldus dhr. van Gorsel. Dhr. Jagt wijst erop dat Rijkswaterstaat zes uur voor de vloed berekeningen maakt met het oog op waarschuwingen. Nu zette de storm drie uur voor de hoge waterstand op. Voor Vlissingen was een halve meter voorspeld, maar had men er 1.30 m verhoging. Dhr. Jagt belde regelmatig Vlissingen voor de laatste waterstanden en nam vrijdagmiddag ondanks het uitblijven Advertentie I.M. van officiële waarschuwingen maatregelen. Bij de coupures, de toegangen in de dijk, aan de havens van Oud-Vossemeer, Tholen en Stavenisse werden wachtposten geplaatst. Er werd een waterstand van 3.30 m boven N.A.P. gemeten, maar dat was niet verontrustend. Daarna schoot het water echter plotseling binnen een uur met een meter omhoog. De waterschaps mensen moesten snel werken om de vloedplanken in de dijkcoupures te plaatsen. In Tholen hielpen nog enkele omstanders de kantonniers uit Poortvliet en Sint-Maartensdijk. In Tholen zelf heeft het Waterschap namelijk geen mensen in vaste dienst, wel een helper voor het zetten van de vloedplanken. In Stavenisse waren veel inwoners bij de haven getuige van de snel stijgende waterstand en het dichten van de twee dijkcoupures. Daardoor werd vanaf de Stoofdijk de toegang tot Stavenisse versperd. In Oud-Vossemeer werden de vloedplanken ook gezet, terwijl de coupure op het haventje van Strijenham bij Poortvliet in de gaten werd gehouden. Deze wordt namelijk iedere herfst al tot een hoogte van 4.80 m gedicht. Door de golven kwam er nu nog wat water overheen. In Sint-Philipsland was er op de haven ook veel bekijks van inwoners, maar hier bleef het water op voldoende afstand. In Sint-Annaland bleef het water 35 cm onder het ramppeil en stroomde het hele havenplateau onder. Het restaurant De Lagune liep veel schade op. Uit de jachthaven sloeg een steiger los, dat op een meerpaal terecht kwam. Om beschadigingen te voorkomen, wilde havenmeester Joh. den Engelsman de steiger samen met H. Rijnberg vanuit een roeiboot recht op het water krijgen. De havenmeester gleed uit op de steiger en viel in het water. Gelukkig was hij snel weer veilig, maar met een nat pak ging "dhr." Den Engelsman vlug naar huis om geen kou op te lopen. Een kernachtig verschil met de ramp van 1953 en de hoge waterstand van vrijdagavond noemt dhr. Jagt de duur. Tijdens de ramp had men een hoge waterstand met 4 it 5 uur zware storm. Vrijdagavond was de hoge waterstand maar even en de wind was toen weg. Sinds 1953 is er ook nogal wat aan onze hoogwaterkeringen verbeterd, dus zouden we een rampvloed als in 1953 nu misschien - met de nadruk op misschien - kunnen doorstaan. Feit is wel dat we nog niet zoveel hoge vloeden hebben gehad als dit seizoen", aldus dhr. Jagt. „Buitengewoon veel zelfs. Vanaf begin november hebben de bermen van de dijken al veertien keer onder water gestaan, waardoor de graszoden veel hebben geleden", zegt dijkgraaf van Gorsel. Was de schade aan de 70 km zeewering van het Waterschap Tholen bij de voorjaarsstorm nog 10.000 gulden, nu maar 6400 gulden. Er is 50 m3 grond- verlies, 300 m2 bezooiing en een paar honderd vierkante meter glooiing beschadigd. De dijk van de Oudeland- polder in Sint-Maartensdijk; die overigens twee keer zo zwaar is als voor de ramp, werd maandag hersteld. Bij de Contre d'Escarpe aan de Eendracht bij Tholen waren er wat afschuivingen van een paar dijkjes. Op Sint-Philipsland was helemaal geen directe schade te bespeuren. De waterstanden op vrijdag 14 december waren 4.70 m boven N.A.P. bij Oud-Vossemeer, 4.50 bij Tholen, 4.35 m bij Poortvliet, 4.25 m bij Sint- Annaland en 4.05 m bij Stavenisse. In Oud-Vossemeer is dat 10 cm beneden het ramppeil van 1953, in Tholen 30 cm, in Sint-Annaland 35 cm. Voor de Schelde-Rijnwerken was het normaal dat de waterstand bij Stavenisse 30 cm boven die bij Oud-Vossemeer was. Door de aanleg van de Krabbenkreekdam tussen Tholen en Sint-Philipsland heeft Rijkswaterstaat een stijging van de waterstand berekend van 40 cm. Dat komt precies uit. Voor de aanleg van de Krabbenkreekdam verhoogde Rijks waterstaat de dijken tussen Oud- Vossemeer en Tholen daarom met een kistdam van 40 cm. Als half volgend jaar de Prins Hendrikpolder bij Sint- Philipsland voor het Schelde-Rijn kanaal doorgraven is, wordt de toestand van verhoogde waterstand bij Oud- Vossemeer en Tholen opgeheven. Er is dan weer een open verbinding tussen. Behalve de kistdammen werd de bestrating in de dijkcoupures bij Oud- Vossemeer en Tholen ook met een halve meter verhoogd. Daardoor behoeven minder snel de vloedplanken gezet te worden, alleen boven de 3.70 m. In tegenstelling tot vrijdag- was er donderdagavond rond half tien wel een beperkte dijkbewaking afgekondigd. Dat hield in dat de kantonniers van het Waterschap, aangevuld met vrijwilligers, paraat waren. Donderdag nacht om twee uur werd het zelfs een uitgebreide dijkbewaking. Het Polderhuis en het gemeentesecretarie in Sint-Maartensdijk werden bemand. Waterschapsbestuurders hielden via de mobilofoon contact met de dijkposten Het laatste nummer in 1973 zal vanwege beide kerstdagen niet volgende week donderdag, maar op vrijdag 28 december verschijnen. Predikbeurten en advertenties moeten vrijdag 21 december binnen zijn. cosccosccccososccosococooo Maria's voorbeeld De verrassende vloedgolf Herziening evacuatieplan lage Thoolse delen gewenst Motie van Thoolse raad voor snelle beveiliging In Sint-Philipsland openbaar vervoer en energiecrisis Wethouder Koopman heeft het te druk voor statenlid- vervolg Er zyn weer Rode Kruispuzzel- winnaars Overdracht gemeenteiyk woningbezit aan beter wonen Tholen Kerstfeestvieringen begonnen Gasthuiskapel Tholen wordt na restauratie gemeenschapsruimte Talryke kerstzangdiensten op t programma Bevestiging zendingspredikant Een lange lyst predikbeurten Pagina's plaatseiyk nieuws Denkt U om energiebesparing GEEN KERSTFEEST ZONDER KERSTVREDE Dit nummer bestaat uit 16 pagina's Berichten en advertenties oude jaarsnummer (verschynt op vrydag) nog vandaag insturen. De 59-jarige G. de Hond uit de Bebouw- dendam in Tholen is woensdag verdron ken in de haven van Tholen. Hij werd gisterenmorgen om elf uur ge vonden door personeel van de visfa- briek. Het stoffelijk overschot lag tussen de glooiing en een schip. Vermoedelijk is hij op de plank van het schip uitge gleden en in het water gevallen. Het slactoffer was gehuwd. Een jaar hebben we de abonnees rust kunnen geven voor wat de abonnementsgelden betreft, al heeft vrijwel iedere andere krant ook 1 Juli 1973 verhoging toegepast. Nu staan we echter voor zulke hoge kostenstijgingen dat een wijziging niet te voorkomen is om de uitgave draaiende te houden. Behalve een drukkostenstijging van zo'n 13 procent is er een papierverhoging van 26 procent. Kortom de minister van economische zaken gaf goedkeuring aan een abonnementsprijsverhoging van 3Vi cent per nummer Dat betekent voor dagbladen 22 cent per week, voor de Eendrachtbode zou dat PER HALF JAAR ZIJN 26X3± cent 91 cent... We gaan 't eerste halfjaar pogen die kostenstijging nog samen te delen, dus niet volledig door te berekenen aan onze abonnees. Vooral vanwege de trouwheid van onze lezers en omdat het samenlezen van een weekblad als de Eendrachtbode te vergelijken is met twee huisvrouwen in één keuken. Samenlezen is voor zo'n bedrag meer kwelling dan voordeel. Daarom een beperkte verhoging. Voor Je bezorgabonnees wordt het ƒ8.50 per half jaar. Onze bezorgers komen spoedig bij u langs. Voor postabonnees wordt het ƒ10,- Postabonnees worden hierbij vriendelijk verzocht binnen 14 dagen de abonnementsprijs voor het eerste halfjaar 1974 ƒ10,- te voldoen door overschrijving via uw bank naar de Rabobank Sint Annaland of naar onze Postgiro 12.44.07 U vindt wekelijks deze gegevens rechtsboven voorpagina naast de kop van de krant. Voor snelle overmaking vriendelijk dank. U krijgt de Eendrachtbode dan weer een half jaar in de bus.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1973 | | pagina 1