Boekennieuws Vervolg plaatselijk nieuws Jan Albert en het schepnet Annelot en.... Lotje Donderdag 6 december 1973 EENDRACHTBODE 7 SINT-ANNALAND WHS-verloting geslaagd STAVENISSE Bestuur EHBO-afdeling dubbele beglazing Schildersbedrijf Noom Herbestratingen Geslaagd Geen tweede woning SINT- MAARTENSDIJK Winkelweek actie geslaagd Leefbaarheid Hervormde notabelen Stratenverbeteringen Politiebureau Duivententoonstelling groot succes Besling-Optiek SCHERPENISSE Winkelweek mooi succes verlaag uw stookkosten Schildersbedrijf Noom Herbestratingen Nieuw meubilair voor Chr. school POORTVLIET Fietspad Stoofstraat Bouw dorpshuis Noodslachtplaats Verbetering straten Parkeerterrein Strijenham Tochtportaal Chr. school SINT-PHILIPSLAND Vogeltentoonstelling Kerstuitvoering Politie ressorteert onder Tholen Burgerlijke stand Kampioen D.S.V.F. verslagen Afscheid schoolhoofd en gemeenschapsman G. M. Ofte tholen1 P STAVENISSE^ SCHe^ Jg hlNT- \S\HV^ MAARTENSDIJK kJ ANNA JACOBAPQLDER OUD- - MOSStWttR m POORTVLIET Donderdagavond werd door notaris W.L. Blindenbach in Hotel Burggraaf de trekking gehouden van de door de voetbalvereniging WHS georganiseerde verloting. Van de 7000 gedrukte waren tussen de 5000 en 6000 loten aan de man gebracht. De kopers beperkten zich niet tot eigen woonkern of streek, maar werden via vakantiereizen van loten verkopers zelfs tot in Joegoslavië toe aan de man gebracht. De eerste prijs viel op nummer 5042 en aan de hand van de lotenstok waarop naam en adres van de koper was vermeld, bleek dat dhr. M. Reijniers uit Eede in Zeeuws- Vlaanderen de gelukkige was. Hij werd daardoor een afwasmachine rijker. Een Zaanse klok was er als tweede prijs voor A.C. v.d. Werf uit Scherpenisse. De derde prijs, een koffiezetapparaat, voor J. Vroegop uit Crooswijck. Hij won ook de negende prijs, een fles cognac. De vierde prijs, een scheerapparaat, was voor Hannie Keur op het Havenplein. Deze verloting - elk lot kostte een gulden - leverde weer 'n bijdrage in de financiering van het nieuwe kleedlokaal en de kantine die WHS in eigen beheer bouwt. Men is hierbij inmiddels aan de binnenafwerking toe. Alles is onder dak en de ruiten en deuren zitten erin. Na de oprichting vari eeti EHBO- afdeling Stavenisse zijn op de bestuursvergadering de functies Verlaag uw stookkosten. Laat nu nog voor de ergste koude komt uw ruiten door ons vervangen. U bereikt hiermee een betere isolatie. tel. 01666-880 advertentie IM verdeeld. Als voorzitter gaat optreden dhr. G. de Moed, secretaresse is mevr. B.A. Dorst- van Daalen, penning- meesteresse mevr. J.M. Riedijk- Moerland en leden mevr. A. Eerland- de Ruiter en F. Keur. Het gemeentebestuur wil volgend jaar de Stoofdijk verbeteren, de Prinses Irenestraat en de Prinses Beatrixstraat gedeeltelijk. De Smecoma, die al 25 jaar vakopleiding verzorgt mag zich in een steeds groeiende belangstelling verheugen. Ook vanuit onze streek werd weer aan cursussen deelgenomen. Met goed gevolg is examen afgelegd in constructiewerken lassen primair door A.L. de Rijke in de Prinses Margrietstraat 4 en door E. de Vos van de Molendijk 24. Het diploma Smecoma bankwerken werd behaald door M. P. Istha Rozenstraat 7 te Sint Maartensdijk. Voor de tweede keer is mevr. K. M. B. Schulte-Funke, nu via notaris W.L. Blindenbach uit Sint-Maartensdijk, bij de gemeenteraad in beroep gegaan tegen de beslissing van B. en W. geen ontheffing te geven om de woning Bos 7 als tweede woning te gebruiken. Volgens de gebruiksverordening Tholen is het verboden huizen binnen de be bouwde kom voor tweede woning te ver kopen of te gebruiken vanwege be waring van de leefbaarheid B. en W. stellen voor het beroepschrift opnieuw niet-ontvankelijk te verklaren, zoals de gemeenteraad ook al in februari deed. Evenals vorig jaar heeft de midden standsvereniging Smalstad een goede omzet behaald tijdens de acht dagen durende winkelactie. Dankzij het kopen van 'de inwoners is de winkelweek zeer geslaagd zodat er ongeveer 2000 gulden kon worden gegeven aan de EHBO- afdeling en de werkgroep jeugdwerk. Er wSTêïïweef een gróót Ifantal dag-, jeugd- en hoofdprijzen beschikbaar. Ondanks het winterse weer nam de jeugd actief deel aan de wedstrijden waarvan de winnaars woensdag en vrijdagavond werden bekendgemaakt. Met medewerking van de muziekvereniging Euterpe werd de winkelweek zaterdagavond feestelijk afgesloten. Een groot aantal inwoners was getuige van de eindtrekking. De eerste prijs, een stereo radio met boxen ging naar T. C. Schippers, 2e prijs Suede jas voor J. L. van Gorsel, 3e prijs Grilloven voor P. J. v. d. Slikke, 4e prijs fiets voor C.W. Groenewege, 5e prijs fauteuil voor Lenie Geluk. De gemeenteraad heeft om de leefbaar heid van de bebouwde kommen te be waren de gebruiksverordening Tholen vastgesteld. Daarbij wordt het verboden huizen binnen de bebouwde kom als tweede woning te verkopen of te gebrui ken. Dhr. C. H. Hage heeft via notaris W. L. Blindenbach ontheffing van deze verordening gevraagd voor zijn woning Groenedijk 8. B. en w. hebben dat afge wezen, waarna dhr. Hage bij de ge meenteraad in beroep is gegaan. B. en w. stellen voor dit beroep ongegrond te verklaren, waarmee de commissie be stuurlijke aangelegenheden al instemt. Tot notabel van de Hervormde Gemeente zijn zaterdagmiddag de heren J. Bijl en A. W. Kloet herkozen. In de vacature C. op den Brouw haalden de heren A. Brinkman en D. Mol niet het vereiste aantal stemmen. Er zal nu tussen deze twee kandidaten een her stemming plaats vinden op zaterdag middag 15 december van half vier tot zes uur in de consistorie. In 1974 worden herbestraat: Kaaistraat (gedeeltelijk), Jacoba van Beierenstraat (gedeeltelijk), Bleekveldstraat, Achter 't Bos, en de Sportlaan. Het probleem van de huisvesting van het rayonbureau van de rijkspolitie zal binnen afzienbare tijd opgelost kunnen worden. Commandant A. Brinkman verhuist uit de Albert Schweitzerstraat naar de woning Parallelweg 15 (het voormalige huis van ambtenaar J. v. d. Merbel en secretaris Th. C. Benou). Na ontruiming van de houten woning door ambtenaar Meerman op de hoek Paral- leweg/Beatrixstraat zal dit als bureau ingericht kunnen worden. Het huis van de commandant zal dan in de directe omgeving van het bureau gelegen zijn. Ook dit jaar is de tentoonstelling van de postduivenvereniging De Zwaluw weer een succes geworden. Niet minder dan 400 duiven werden gekeurd door de heren Unterhorst en Trijsberg uit Rotterdam. Reeds vanaf het openings- uur was er zaterdag goede belangstel ling. Vooral de kleinsten maakten van de gelegenheid gebruik samen met Sinterklaas op de foto te gaan. 's Avonds bracht de muziekvereniging Euterpe met drumband na afsluiting van de winkelweek een bezoek aan de tentoonstelling, wat heel wat publiek trok. Het rad van avontuur had weer enorme belangstelling, vooral 's avonds gingen de prachtige artikelen vlot van de hand. In de geheel bezette zaal van Haestinge was het weer erg gezellig. De voetbalvereniging Smerdiek was ver tegenwoordigd met een schiettent ten bate van de terreinverlichting. Ook het welfarewerk van het Rode Kruis had een stand ingericht met diverse aan trekkelijke artikelen. Vooral het raden van de naam van de pop bleek in trek. De naam Gerrie werd geraden door dhr. H. Guiljam aan de Hogeweg. Het tafel laken was voor mevr. C. Vermeulen- Priem. De verkoop van welfare-artike len bracht totaal 450 gulden op. Tot slot van de geslaagde tentoonstelling vond de trekking van de verloting plaats. Secretaris L. Riedijk dankte voor de grote belangstelling, in 't bijzonder dhr. Groffen en Euterpe. Daarna werden de prijzen aan de bezitters van de winnende duiven uitgereikt. Oude doffers klasse) 1: D. Polderman 15 beste doffer, H. Kaashoek 2 14, H. C. Augustijn 311, P. van Driel 46, Anth. van Daalen 79, C. D. Uijl 8,1. Kwaak 10, A. Zwagemaker 12, P. de Wilde 13, J. A. Scherpenisse 15, C. Priem Z.E.V., J. P. Kruf E.V. Jarige doffers klasse 2: Anth. van Daalen lEv, H.Kaashoek2-8 P.de Wilde 3, P. van Driel 4, J. A. Scherpe nisse 5, D. Havermans 612, D. Polderman 7, I. Kwaak 9, L. v. d. Kleijn 10, C. D. Uijl 11, L. A. v. d. Berge 13, J. Stoutjesdijk 14, A. Zwage maker Z.E.V. Jonge doffers klasse 3: H. Kaashoek 1 13, H. C. Augustijn 26, Anth. van Daalen 318, L. v. d. Kleijn 4, D. Havermans 57, D. Polderman 8- Z.E.V., L. Lindhout 9-19, J. P. Kruf 10- 12, P. de Wilde 11-15, C. Andriesse 14, I. Kwaak 16, J. A. Scherpenisse 17, C. van Gorsel 20, L. A. Riedijk E.V. Oude duivinnen klasse 4: H. Kaashoek 1 beste duivin, P. J. Kruf 2, H. C. Augustijn 3, Anth. van Daalen 47, L. v. d. Kleijn Jzn. 5, C. Priem 6, D. de Wilde 8, P. van Driel 9, J. A. Scherpe nisse 10, C. Andriesse Z.E.V., A. J. Zwagemaker E.V. Jarige duivinnen klasse 5: P. van Driel 1, Anth. van Daalen 27, J. van Kruf 3, C. Andriesse 4—10-Z.E.V., H. Kaas hoek 5—6, C. Priem 8, C. D. Uijl 9- E.V. Jonge duivinnen klasse 6: H. Kaashoek 1—15, D. de Wilde 2-17-Z.E.V. P. van Driel 3-13, L. A. Riedijk 4-18-20, C. D. Uijl 5, Anth. van Daalen 6, J. P. Kruf 7, C. Priem 8, C. Andriesse 9, A. v. d. Rhee 10, L. Lindhout 11-21, H. C. Augustijn 12, D. Polderman 14, J. Stoutjesdijk 16, L. v. d. Kleijn Jzn. 19, H. Smits E.V. 0 BRILLEN MODERN. IN ALLERLEI UITVOERINGEN Fórtuinstraat 12 Bergen op Zoom "advertentie IM" Late doffers klasse 7: Adr. Bijl 1. Late duivinnen klasse 8: P. van Driel 1, P. Potappel 2, J. Stoutjesdijk 3. Schoonheidsdoffers klasfee 9: D. Polder man 1, P. van Driel 2, A. Zwagemaker 3, J. A. Scherpenisse. Schoonheidsduivinnen klasse 10: Anth. van Daalen 1, C. Andriesse 2. Dankzij de winkelweekactie van de middenstandsvereniging Samen Sterk ligt er voor de te stichten kinderspeel plaats duizend gulden klaar. Via de winkelweekenveloppen kwam er 918,30 beschikbaar, wat door een anonieme gever tot duizend gulden Verlaag uw stookkosten met Polyglas dubbele beglazing, want met meer isolatie benut u de warmte beter. Het kan nog voor de ergste koude komt. tel. 01666 - 880 advertentie IM werd aangevuld. Hoofdprijs van de laatste trekking was een diepvries-koel kastcombinatie die gewonnen werd door dhr. M.Schot uit de Veerdijkseweg. De jeugdhoofdprijs, een cassetterecorder, ging naar Petra Priem. Tijdens de winkelweek werd er voor 91.830,00 omgezet, zo bleek aan de hand van de binnengekomen enveloppen. Totaal was het een mooi succes voor de midden standsvereniging in samenwerking met de bevolking. Het gemeentebestuur is van plan in 1974 de volgende straten te verbeteren: Bakkerstraat, Westzeedijk (gedeelte lijk), oprit Noordstraat, Stoofdijk (ge deeltelijk) en de Platteweg (gedeeltelijk). De Krokkeweg-Bitterhoekseweg krijgt volgend jaar normaal onderhoud voor de asfaltverharding voor 3000 gulden, het aanbrengen van wegmarkering voor 1000 gulden en het maaien van bermen, onkruidbestrijding en onderhoud be planting 1000 gulden, totaal 5000 gulden. De bijzondere school op Gereformeerde grondslag uitgaande van de kerkeraad van de Gereformeerde Gemeente doet al YlVi jaar met de negentig schoolbanken. Volgens de rekening zijn ze op 19 maart 1956 gekocht. Men wil nu nieuwe leerlingensets, waarvoor bij de gemeente om geld is gevraagd. Op het verlanglijstje van de Chr. School staan ook 6 kasten, 2 bureaus met stoelen, 3 opzetlessenaars, bordtrapjes en 3 prikborden. Er is behoefte aan twee kasten per lokaal. Er wordt reeds enkele jaren met noodkasten gewerkt, bestaande uit losse planken op bakstenen. Verder wordt in twee lokalen nog met oude lessenaars gewerkt die ook aan vervanging toe zijn. Voor een lokaal is enkele jaren geleden uit de normale exploitatievergoeding een bureau aangeschaft. Bij de bureaus horen twee stoelen. Voor een vertelling heeft men opzetlessenaars nodig en voor de lagere en middenklassen is het gewenst bord trapjes aan te schaffen, evenals een prikbord voor elk lokaal. De aanvraag komt b en w redelijk voor, zodat de gemeenteraad voorgesteld wordt de gevraagde medewerking te verlenen. Bij de aanleg van het fietspad in de Stoofstraat zijn 10 eigenaren-gebrui kers, 1 eigenares-verpachtster en 1 pachter betrokken. Overeenstemming (voorlopige koopakten en pachtontbin- dingsovereenkomst ondertekend) werd verkregen met 8 eigenaren-gebruikers, de eigenares-verpachtster en de pachter. Bij de aankoop van 1 eigenaar-ge- bruiker zijn technische moeilijkheden gerezen die naar het zich laat aanzien, binnen-kort kunnen worden opgelost. De andere eigenaar-gebruiker blijft zich, blijkens zijn mondelinge mede delingen, om principiële redenen ver zetten tot de percelen bij koninklijk besluit voor onteigening zijn aangewe zen. Zo spoedig mogelijk daarna zal met het werk een begin worden gemaakt. Het K.B. mag in het begin van 1974 worden verwacht. Een niet optimale oplossing in dit verband betekent dat door de ter plaatse aanwezige bebouwing geen ruimte beschikbaar is om tussen de hoofdrijbaan en het fietspad een tussen- berm van voldoende breedte aan te leggen. Noodzakelijkerwijs moet worden volstaan met een bestrate tussen berm met een breedte variërend van 70 cm tot 1.20 m. Gedeputeerde staten van Zeeland antwoordden dit op vragen van statenleden bij het begro- tingsonderzoek. Het aannemersbedrijf J. K. Krijger en Zn. heeft een begin gemaakt met de ver bouw van het voormalige gemeentehuis tot dorpshuis. De funderingen voor de nieuw te bouwen vergaderzaal, waar voor de schuur van dhr. J. Quist in de Achterstraat is gesloopt, $jn gestort. Voor de moeilijkheden die de bejaar- densoos tijdens de verbouwing zal ondervinden om bijeen te komen in de voormalige secretarie, wordt naar een oplossing gezocht. Dat is het antwoord van B. en W. op vragen van raadsleden bij het begrotingsonderzoek. Tot en met 27 november 1973 werd er 58 keer gebruik gemaakt van de nood- slachtplaats aan de Paasdijkstraat: 39 keer voor het slachten van runderen, 9 varkens, 7 kalveren en 3 schapen. In 1974 worden de volgende straten er- beterd: Zuidplantsoen (gedeeltelijk), Deestraat (gedeeltelijk), Julianastraat en Bernhardstraat (gedeeltelijk). De weg Poortvliet/Sint-Annaland (Paasdijkweg en Bram Gtoenewegeweg) wordt volgend jaar grondig verbeterd. Er komen regelmatig verzakkingen voor als gevolg van de slechte ondergrond. Deze putten dienen in 1974 weer te worden „uitgeruld". Voor 500 ton asfaltverharding is een post geraamd van 25.000 gulden, 't Aanbrengen van 20.000 m2 slijtlaag gaat 20.000 gulden kosten, het aanbrengen van de asstreep 2000 gulden en het maaien van bermen, onkruidbestrijding en onderhoud be planting 3000 gulden. Totaal kost de ifëg Poortvliet/St.-Annaland de ge meente Tholen volgend jaar 50.000 gulden. De weg Poortvliet/Oud-Vosse- meer wordt in 1974 ook onderhouden wat asfaltverharding, wegmarkering en het maaien van de bermen betreft. Totale kosten 6500 gulden. Voor de dagrecreanten en sportvissers wil het gemeentebestuur het reeds gedeeltelijk aangelegde parkeerterrein in de Scheldestraat op Strijenham voltooien. Totaal zullen er dan ongeveer 25 auto's kunnen staan. De kosten worden geraamd op 14.000 gulden waarin het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk 75% subsidieert. De grond is voor 1035 m2 eigendom van de N.V. Centrale Suiker Maatschappij te Amsterdam, die bereid is het perceel aan de gemeente te 10 jaar gast aan tafel geef uw bijdrage voor blijvende verbetering van de voeding in arme landen geef een gezonde basis aan hun bestaan voor 25 cent per dag bent u gastheer/vrouw stort uw bijdrage op giro 645300 novib den haag NOVIB - UNICEF - UNESCO - Oecumenische Hulp aan Kerken en Vluchtelingen - Mensen in Nood verkopen. Van het toekomstige parkeerterrein is 390 m2 eigendom van ir M. A. Geuze waarmee het gemeente bestuur zeer onlangs in onderhandeling is getreden omtrent aankoop. Het bestuur van de Chr. School heeft de gemeenteraad om medewerking gevraagd voor het aanbrengen van een tochtportaal in de school met de Bijbel. Vanwege de tocht kan de hal in de winter nu niet als lescentrum worden gebruikt. Omdat er verbouwingswerk zaamheden dienen plaats te vinden, kunnen ze beter nu gebeuren dan in de winter. B en W stellen de gemeenteraad voor de gevraagde medewerking te verlenen. De vogelvereniging Flivolie organiseert vrijdag en zaterdag a.s. een tentoonstel ling en bloemenshow in de Druiventros. Vrijdagavond 7 december is de vogel- tentoonstelling geopend van 7 tot 10 uur, zaterdag van 2 uur 's middags tot 9 uur 's avonds. Dan vindt ook de trekking van de verloting plaats. In het Dorpshuis De Wimpel wordt er zaterdagavond 13 december om half acht een kerstuitvoering gegeven door het FliplandsMannenkoor "en de Chr. Zangvereniging Maranatha. Bij dit kerstprogramma is dhr. C. den Braber dirigent van beide koren. Sinds 1 december is de post Sint Philipsland van de rijkspolitie toege voegd aan de groep Tholen. Dit is per Koninklijk besluit afgekondigd. Deze verandering van politie-organisatie hield o.a. verband met het afscheid van adjudant Vlam van de groep Bruinisse derrijkspolitie.vaar Sint Philipsland en Anna Jacobapolder tot dusver bij hoorde. De organieke sterkte van het politie apparaat Sint Philipsland bedraagt drie man. De feitelijke sterkte is een functionaris in de persoon van opper van Feleus. Deze reorganisatie betekent dus nog eerder een vergroting van de onderbezetting van het Thoolse politiekorps dan een verbetering. Loop der bevolking over november 1973 geboren: Adriana Christina dv A. M. Hoek en H. Schild, Mireille Cornelia Jannetje dv S. Quist en L. L. van Ast overleden: Maria A. Geense 87 jr wv F. den Braber, Cornelia M. den Braber 87 jr wv J. Verhagë Marinus C. Noorthoek 83 jr ev. E. den Braber huwelijken: A. Verwijs 21 jr en P. C. Noorthoek 19 jr, J. Reijngoudt 29 jr en E.S. Kempeneers 21 jr C. W. M. Pompen 22 jr en M. S. Joppe 16 jr; K. de Frel 25 jr en S. N. Neele 24 jr; A. Neele 21 jr eri J. J. Hooglander 19 jr; vestigingen: A. ",'erbree van Wou brugge; P. den Ouden van Ede; J. Lindhoud ev. Hooglander van Tholen; K. de Frel van Dinteloord vertrek: A. Verwijs en P. C. Noorthoek naar Numansdorp, J. van Dijke en gezin naar Bruinisse, M. S. Pompen-Joppe naar Tholen In poule A van de damcompetitie van D.S.V.F. zijn kampioen A. Verwijs jr. weer twee punten afgenomen door M. v. d. Velde, zodat hij langzamerhand uit de top verdwijnt. Ook J. Verwijs komt weer op dreef. Hij speelde nu remise tegen de op de tweede plaats staande P. Reijngoudt. Door de op 27 november gespeelde wedstrijden is het gedrang in 1 de top van poule A wel toegenomen. De topdammers verloren immers of/•peel den remise tegen de lagere regionen. Na de op 20 november gespeelde partijen was ongeveer de helft van de competitie verlopen, zowel bij de schakers als de dammers. Nu per groep de uitslagen van 27 november en de stand per 20 november. Dammen poule A: M. Fontijne - L. ten Hove 02, M. v. d. Velde - A.Verwijs jr. 20, P. Reijngoudt - Jac. Verwijs 11. Stand 1. J. Joppe 11 punten uit 9 werdstrijden 2. P. Reijngoudt 3. L. v. d. Velde A. J. P. 4. M. Fontijne A.Verwijs jr. 6. A. Verwijs sr. 7. P. Kreeft 8. Jac. Verwijs 9. M. v. d. Velde 10. J. v. d. Velde A. J. P. 11. L. ten Hove 12. B. v. d. Jagt. Dammen poule B: J. den Braber - J. Quist afgebroken, J. Suurland - W. Stols 02, J. Walpot Lzn. - P. v. d. Est 11, A. van Westen - J. Noorthoek 0 2. Stand: J. Quist 12 punten uit 6 wed strijden A. J. P. 2. J. Noorthoek 3. J. den Braber 4. W. Stols 5. J. Suurland 6. A. van Westen 7. J. Walpot Lzn. 8. J. Walpot Pzn. 9. P. v. d. Est. Dammen junioren: A. van Westen - C. Mol 20, T. v. d. Ree - C. v. d. Berg 02. Stand: Met de volle winst dus 16 punten uit 8 wedstrijden gaat A. van Westen aan de leiding. 2. T. v. d. Ree 3. K. Mol 4. G. Noorthoek 5. C. v. d. Berg 6. J. Bosman 7. T. Nuijens. Dammen adspiranten: J. Krijger - A. Noorthoek 02, W. Beurkens - W. Kempeneers 02, M. Reijngoudt - A. Verwijs 02. Stand: Astrid Fontijne gaat ongeslagen aan kop met 14 punten uit 7 wedstrijden. 2. Marjolein Reijn goudt 3. Jacob Krijger 4. Anja Verwijs 5. Bram Noorthoek 6. Wim Beurkens 7. Wim Kempeneers 8. Johan Breeman Schaken juniorfcn: Met het vooruitzicht van de Bruijnzeel schaaksimultaan op 22 december in Bergen op Zoom wordt er om de punten gevochten. De strijd gaat vooral tussen G. Noorthoek en Sj. Steijn. De eerste4aars schaker T. v. d. Ree staat op een eervolle tweede plaats maar met meer wedstrijden gespeeld. T. v.d .Ree - C. Mol 10, J. Bosman - C. v. d. Berg Vi, G. Noorthoek - C. v. d. Berg 10, J. v. d. Berg - L. van Strien 01. Stand na 27 november: 1. Noort hoek 10—8% 2. T. v. d. Ree 11-8 3. Sj. Steijn 9-7'/j 4. K. Mol 10-6 5. L. van Strien 10-5'/j 6. J. v. d. Berg 104 7. C. v. d. Berg 10-2 8. J. Bosman 10-2 9. W. Beurkens 8-1 Vi. In het dorpshuis De Wimpel is donder dagavond 29 november afscheid ge nomen van de heer G. M. Otte vanwege zijn benoeming tot hoofd van de o.l.s. in Biervliet. Dhr. Otte was in Sint-Philips- land niet alleen hoofd van de openbare Koningin Julianaschool, maar daar naast de stuwende kracht in verschil lende veienigingen. Samen met zijn echtgenote en drie zoons werd dhr. Otte verwelkomd door dhr. H. T. v. d. Linde. Er was een groot aantal genodigden aanwezig onder wie de burgemeester G. van den Berg en de beide wethouders A. A. Rijstenbil en L. Walpot. De burgemeester vind het bijzonder spijtig dat dhr. Otte de school ging verlaten. Vanaf 1965 is hij hoofd van de o.l.s. geweest en dhr. Otte heeft het uitstekend gedaan. Het onderwijs is in beweging gekomen en is nu vol komen anders dan tien jaar geleden. Er wordt veel in groepsverband gewerkt. Er wordt veel gebruik emaakt van film stroken en dia's. De onderwijzer van heden is meer een begeleider geworden. Dhr. Otte heeft er in zijn periode hard voor gewerkt van de o.l.s. 'n model school te maken. Hij heeft de school dan ook op uitstekende wijze geleid, aldus de burgemeester. Namens de vereniging van openbaar onderwijs, de Oranjevereniging en de ijsclub wees dhr. Rijstenbil erop dat het voor secretaris-penningmeester Otte l nooit teveel was. Hij stond voor een j ieder klaar. Dhr. L. Vroegop sprak dankwoorden uit namens de muziekvereniging Con- cordia. Dhr. C. den Braber namens de oudercommissie. De samenwerking tussen schoolhoofd en oudercommissie is steeds uitstekend geweest. Natuurlijk was er wel eens verschil van mening, maar dit kwam toch steeds weer in orde, aldus dhr. Den Braber. Dhr. H. Menger had dhr. Otte bij de gymnastiekvereniging De Flippers, waarvan hij vijf jaar jeugdleider was, leren kennen als een bijzonder sportief mens. Ook door dhr. Otte is de gymnas tiekvereniging een bloeiende vereniging geworden met vele leden. Op geestige wijze vergeleek dhr. Menger hem met de rattenvanger van Hameien omdat hij veel kinderen kon bewegen lid van de Flippers te worden. Hij had altijd veel prettige en leuke ideeën, aldus dr. Menger. Mevr. D. van der Dussen sprak namens de bibliotheek eveneens haar spijt uit over het vertrek van dhr. Otte naar Biervliet. Tot slot sprak collega schoolhoofd Geense van de chr. school een woord van afscheid namens bestuur en onder wijzend personeel. Ook al zijn de prin cipes en doelstellingen van een chr. school heel anders dan die van een o.l.s., dit behoeft geen belemmering te zijn voor een goede communicatie tussen beide scholen. De verhouding is de laatste jaren heel goed, aldus dhr. Geense. Hij dankte dhr. Otte hartelijk voor de prettige samenwerking en hoopte dat zijn opvolger in dezelfde voetsporen zou voortgaan. Dhr. Geense bood zijn scheidende collega een boekenbon aan. Natuurlijk werd door de verschillende sprekers mevr. Otte niet vergeten. Zij heeft haar man vele avonden moeten missen als hij weer eens een vergadering had. Namens gemeentebestuur, vereni gingen en oudercommissie werd de familie Otte verrast met een Zaanse hangklok en een bloemetje. Men was duidelijk onder de indruk van deze blijk van waardering. Dhr. Otte dankte een ieder die veel vriendelijke woorden gesproken had. Hij zei altijd met veel plezier in Sint-Philipsland te hebben gewoond. Er waren echter per soonlijke omstandigheden dat hij be sloot te vertrekken. Wat de school be treft, heeft hij niet alles kunnen reali seren wat hij wilde. Tot slot dankte hij namens vrouw en kinderen voor het mooie cadeau. Hierna kreeg men ge legenheid persoonlijk afscheid te nemen van het gezin Otte. Ook vele ouders en oud-leerlingen maakten hiervan ge bruik. Tevens kon men kennis maken met dhr. en mevr. J. Plekkenpol, het nieuwe hoofd van de Fliplandse o.l.s. Zij waren ondanks de barre weersomstan digheden toch uit Schiedam gekomen om deze avond bij te wonen. Een gebonden boekje van 2,35. 48 bladzijden en 7 illustraties. Jan Albert deed goed zijn best op school en kreeg na zijn rapport een schepnet. Met vriend Alex gaat hij vissen...maar duikelt te water. Hij komt weer op het droge, maar op het eten is Jan Albert toch nog niet thuis. Zijn moeder wordt ongerust en via vader (op het werk) wordt de politie gealarmeerd Een boekje met veel spanning en een bevrijdende ontknoping, een spannend verhaal voor de jongens tussen de 7 en 9 jaar. Lieslems heeft weer een nieuwe Annelot geschreven voor jongens en meisjes tussen de 6 en 8 jaar voor 2,55 (gebonden). Annelot had Peter nog zo gewaarschuwd dat het ijs niet sterk genoeg was en toch...De volgende dag raakt 'n poesje in dezelfde vijver. Het diertje wordt door de jeugd gered en mag bij Annelot blijven. Mak....de hond denkt er anders over. De poes moet eruit. Het krijgt een goed tehuis. Dat is de clou van het vriendelijk verhaaltje.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1973 | | pagina 7