SMERDIEK HOUDT PUNT OVER AAN HOEK: 1-1 bruynzeel PHILIPS r Een gouden bruiloft in Oud- Vossemeer VOETBAL PROGRAMMA VOETBAL v UITSLAGEN v OPLOSSING KRUISWOORD PUZZEL EB 130 Bepaal uw eigen winst met NMB Spaarwinstbiljctten Nationale <^Actie cRode kruiswoordpuzzel nr. I Ymhtw DICKSON «BBi Waterschap Tholen maakt zich klaar voor waterzuiveringstaak Donderdag 22 november 1973 EENDRACHTBODE 9 Stavenisse naar volgende bekerronde dankzij 2-5 winst op Chrislandia 2 Bekersucces voor Stavenisse Bril-zege van Vosmeer 3 Vriendschappelijk Rien Quist in ziekenhuis VEILINGEN U hebt keuze uit 6 mogelijkheden: U stort 873,44 4.367,20 714,70 3.573,49 621,49 ƒ3.107,44 Looptijd Rente U ontvangt 2 jaar 2 jaar 41/2 jaar 41/2 jaar 6 jaar 6 jaar 7 7 7 7% 8VA 81/4 1.000,- 5.000,- 1.000,- 5.000,- 1.000,- 5.000,- BRILLEN Besüng-Optiek vervolg van pag. 1 Hoofdingelanden bedankten Woonwagenkamp Tholen Keurig opgeruimd Vooral dankzij doelman Jos van Splunter heeft Smerdiek zaterdag uit de lnhaal- competitiewedstrijd tegen Hoek een punt overgehouden. HIJ stopte niet alleen een strafschop, maar verrichtte daarna nog verschillende spectaculaire reddingen zodat hij als de beste man van het veld werd gekarakteriseerd. Invafler Ad van den Hoek, die 25 minuten na rust Wim Scherpenlsse verving, stond ook z(jn mannetje. Hij bracht Smerdiek immers op gelijke voet met een vrije trap van zo'n 25 meter. Het schot was zo hard dat de doelman de bal in de kruising los liet Inhalen, maar dan voor de beker, gold ook voor Stavenisse. Voor Chrislandia 2 liep dat slecht af, want door een 2-5 overwinning gaat Stavenisse over naar de volgende bekerronde. Bij de juniorenwedstrijd Dosko 11 - Stavenisse 2 viel niet alleen de overwinning voor Stavenisse hoog uit: 0-12. Pim Potappcl nam maar liefst 11 van de 12 doel punten voor zijn rekening, waarmee hij in zijn vrije tijd totaal 247 goals heeft gemaakt. Bij Smerdiek zou men zo'n doelpunt maker graag willen hebben. Ook zaterdag lukte het weer niet tegen Hoek, op de vrije trap van Ad v.d. Hoek na. In de eerste minuten kwam Ko Stoutjes- dijk echter alleen voor de keeper, maar geen doelpunt. In de gelijkopgaande wedstrijd met goed voetbal van weers kanten lukte dat ook Hoek niet. Zelfs niet met een strafschop die men van de scheidsrechter kreeg omdat een Smerdiekse verdediger hands had gemaakt toen hij uitgleed en onop zettelijk met zijn hand op de bal viel. Jos van Splunter zorgde voor een goede redding. In het begin van de tweede helft kreeg Hoek de meeste kansen, waardoor Piet de Koeijer met een kopval 1-0 kon maken. Later kwam Smerdiek wat terug en scoorde men onverwacht van grote afstand. Men was tevreden met deze punt en alles bij elkaar vond men 1-1 ook wel de juiste uitslag. Stavenisse maakte de tegenvallende competitieresultaten dankzij enorme inzet goed door een 2-5 bekerover winning op Chrislandia 2. Pas in de tweede helft was de tegenstand van de Heijningers echter gebroken. Tegen de verhouding in maakte de thuisclub na een kwartier 1-0, nadat men eerst nog tien minuten met tien man had gespeeld omdat een speler te laat kwam opdagen. Er moest al om twaalf uur gevoetbald worden. Voor rust maakte Dies Potappel met een kopbal gelijk uit een voorzet van Flip de Rijke na een combinatie met Rien van Haaften. In de tweede helft gaf Flip de Rijke na een kwartier al vallende opnieuw een voorzet, die door een Chrislandia-been in eigen doel werd gewerkt: 1-2. Vlak daarop was het weer gelijk, maar toen kwam de thuisclub er ook niet meer aan te pas. Dies Potappel gaf steeds de goede voorzetten en Ad Moerland, Flip de Rijke en Jaap Hoek maakten er 2-3, 2-4 en 2-5 van. Competitie was er ook voor Vosmeer 3, dat met 4-0 Dosko 3 met de dienstbus naar Bergen op Zoom liet gaan. Men was op deze autoloze zondag om elf uur ook met openbaar vervoer gekomen. De thuisclub speelde goed en nam na tien minuten de leiding door een schot van Leen Moerland dat door Gerrit Bril werd verlengd. Tien minuten later opnieuw een doelpunt van Bril na voorbereidend werk van Rien Goudwarrd. Gerrit maakte er voor rust nog een hattrick van: 3-0. In de tweede helft kwam Dosko tot wat beter tegen spel, maar de Bergenaren konden niet verhinderen dat opnieuw Gerrit Bril een doelpunt maakte: 4-0. Tholense Boys voetbalde thuis vriend schappelijk en verloor door onvol doende inzet met 1-3 van vierde klasser Yerseke. Bij de rust hadden de Zuid- Bevelanders al een 0-3 voorsprong. Door een blunder in de verdediging kwam Yerseke op 0-1, waarna Abel Potappel in het doel kwam voor de bij het uitlopen geblesseerde Ko Blaas. Ook hij kon echter twee onhoudbare schoten niet keren zodat het 0-3 werd. Het eerste kwartier had Jan v.d. Vlies nog wel een paar mooie schoten afgevuurd, maar dat leverde niets op. Junior Kees de Lange, die de zieke Piet Kwist verving, redde in de tweede helft de Thoolse eer: 1-3. Op 5 november hebben voorzitter J. de Laater, speler Nico van Houdt met twee bestuursleden van wit zwart en de scheidsrechter hun zegje gedaan over de tien minuten voor het einde na een vechtpartij gestaakte wedstrijd Tholense Boys - Wit Zwart. De straf commissie van de KNVB zal binnenkort uitspraak doen. Smerdiek 2 won thuis met 3-0 van afdelings eerste klasser WC. In deze vriendschappelijke partij zorgden Kees van den Hoek en Henk Brinkman voor 'een ruststand. Na de thee boden de Halsterse voetballers wat meer tegenstand, maar doelpunten maken konden ze niet. Dat lukte wel Adrie v.d. Rhee, zodat de Smerdiekse reserves met 3-0 wonnen. Smerdiek 3 verloor de vriendschappelijke wedstrijd tegen NOAD 2 met 1-4. Vosmeer won ook vriendschappelijk zaterdag met 1-3 van Flakkee. Voor de rust een doelpunt van Rien Vaders en een eigen doelpunt onder druk van een sterker Vosmeer. Hans Vaders schoot voor een leeg doel bovendien nog tegen de paal. In de tweede helft een heel ander Flakkee dat met fors spel een vijandige wedstrijd forceerde. Men kwam terug tot 1-2, maar twee minuten voor tijd bepaalde Jan Verreijen ten koste van een nieuwe knieblessure de eindstand op 1-3. Het derde elftal van WHS zag kans om tegen WHS 2 een 1-1 resultaat te boeken, terwijl het Sint-Annalandse standaardelftal bij vierde klasser Kapelle vriendschappelijk ook 1-1 speelde. De vriendschappelijke partij tussen Noad in Sint Philipsland en BVVB uit Bergen op Zoom was bij een O-l stand na een half uur afgelopen. Toen namelijk liep de Noad-doelman Rien Quist een hersenschudding op en moest naar het ziekenhuis worden vervoerd. Het ongeluk gebeurde, toen de Noad- keeper naar een bal dook en een BVVB aanvaller poogdethem heen te springen, maar daarbij met zijn knie het hoofd van Quist raakte. De voetballust was daarna voorbij. Voor Rien Quist beterschap gewenst. Zaterdag 24 november 1973. uur WHS-Smerdiek 14.30 Tholense Boys-NOAD 14.30 Smerdiek 2-Groote Lindt 2 14.30 NOAD '67-SPS 14.30 WHS 2-PTT 2 12.30 BWR 2-Stavenisse 14.30 SPS 2-Tholense Boys 2 14.30 Tholense Boys 3-BVVB 2 12.30 SPS 3-WHS 3 12.30 Smerdiek 3-FSV 2 12.30 WC 3-NOAD 2 12.30 VVN-WHS dames 12.00 Zondag 25 november 1973. uur Vosmeer-Dosko 14.30 Vosmeer 3-FC bergen 3 12.00 De Schutters 5-Vosmeer 4 12.00 3e klasse A Zuid I Hoek-Smerdiek 1-1 Tern.Boys-PTT 0-1 3e klasse D Zuid I Breskens-Vogelwaarde 1-2 Goes-Steen 0-1 Junioren Roosendaal-Smerdiek 1 1-0 SCW 1-Vosmeer 1 0-3 MOC 3-Vosmeer 2 3-1 F.C. Bergen-Stavenisse 1 7-0 Dosko 11-Stavenisse 2 0-12 NOAD-SPS 1-3 Pupillen Vosmeer A-Vosmeer B 7-0 Thol.boys A-Vosmeer C 6-0 Sint-Annaland di 20 nov. uien 63 ton maat 40 opwaarts klasse 2 nl. 49,70 per 100 kg, 1600 kg drielingen 49,52, 700 kg picklers/ 19,15, 1200 kg stek 18,59. Sint-Maartensdijk di 20 nov. uien maat 40 opwaarts klasse 2 nl. 49,70 per 100 kg drielingen 44,52, picklers 19,50, aanvoer 35 ton. Horizontaal: 1. al; 3. lamp; 7. daar; 10. os; 12. gil; 14. Marie; 16. aarde; 18. stap; 20. ik; 21. or; 22. a.e.; 23. es; 24. beek; 26. ander; 29. geweld; 31. va; 32. Irene; 34. Ee; 35. etalage; 37. a.m.; 38. l.b.; 40. lol; 42. neus; 44. ra; 46. amp; 47. ven; 49. t.w.; 50. rede; 53. lus; 55. em; 57. ai; 58. Montana; 61. tij; 63. animo; 65. et; 66. akolei; 69. massa; 71. krul; 72. ds.; 73. ga; 74. t.t.; 75. na; 76. naad; 78. tamme; 80. trans; 82. sik; 84. o.l.85. snee; 86. sate; 87. eg. Verticaal: 1. a.g.; 2. Lisse; 4. ampel; 5. ma; 6. prik; 7. de; 8. aardig; 9. ra; 10. ode; 11. se; 13. lt.; 15. ik; 17. rare; 19. abeel; 21. on; 23. egel; 25. edelman; 26. aal; 27. eren; 28. gems; 30. we; 31. vat; 33. nauwe; 36. adelaar; 39. brein; 41. oa; 43. et; 45. ad; 48. nu; 50. raak; 51. Emma; 52. lat; 54. stola; 56. muis; 59. oosten; 60. tea; 62. ijl; 64. imam; 67. kunst; 68. Eddie; 70. st.; 71. kaas; 73. gal; 75. nr.; 77. as; 78. to; 79. m.s.; 80. te; 81. na; 83 kg. Een andere manier van sparen, met een leuke spaarwinst na 2, 41/2 of 6 jaar. De NMB Spaarwinstbiljetten zijn aan toonder; zij zijn te verkrijgen aan de kas van elk NMB kantoor. Vraag eens Inlichtingen over deze nieuwe spaarmogelijkheid. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK advertentie IM Dit is de eerste van dertien kruiswoord puzzels voor de Rode Kruis-actie „Vakantie voor gehandicapten". U kunt nu direct al voor 20.000 aan prijzen winnen. Om mee te dingen naar de bijzondere eind- hoofdprijzen moet U aan het einde van de actie alle letters E die in de oplossingen voorkomen optellen. Tel daarvoor nu vast de E's als U het grote diagram hebt inge vuld (maar reken de E's van de slagzin niet mee). Begin mei kunt U dan b.v. een fantastische sta-caravan van Dick Wissink, een Philips kleuren-tv, een Mark argel van Benelux Musical Instruments en vele an dere prijzen in de wacht slepen. Puzzel nü mee voor deze hoofdprijzen: een Bruynzeel keukeninstallatie 4.000) een Philips kleurentelevisie 2.595) een 14-daagse Hotelplan-reis voor 2 personen naar Tunesië 1.800) een porseleinen servies van Thomas Benelux BV 1.000) En verder: een Elna-Press, Prisma-horloge, Zanker- wasdroger, Singer-Starlet-naaimachine, Heuga-tapijt- tegels, Koni-schokbrekers, Skil Doe-het-zelf-set, Tiji's Medische Encyclopedie (6 delen), Bosch- wasemafzuigkap, Excelsior-Tornado stofzuiger, Iriset- te donsdekens, 1 wandkleed- en 5 kussenpakketten van Van Schuppen, een Rosenthal koffieservies van Focke Meltzer, Wolff kofferbarbecue, verlichte reliëfglobe, Pako buitenlantaarn, Melitta koffiezet apparaten, dreamland-deken en sleepland-voeten- deken van Martex, een elektrische haarkrulset, airbrush en autocurlers van Carmen, een pakket van 55 miniatuurauto's (World Present), een kaas van het Zuivelbureau, Readers Digest-dierenatlas- sen, Nutricia koffieservies, Isolectra lettertang, twee KNVB-kaartjes voor wereldkampioenschappen voetbal 1974, Herman's schoenen-waardebon 50, handzagen van Sandvik, Luxo 1001 bureaulamp, pakketten Honig-artikelen, Coca Cola blikradio, 4 grote kalkoenen (Pluimvee-produktschap)Luitingh puzzelwoordenboek, 100 Jago-shawls, Giemme auto handschoenen, elektronisch jaarboekje (Muider- kring) Pokon-Chrysal pakket. Chronisch zieken en invaliden, die dag in dag uit aan bed, huis en/of rolstoel zijn gekluisterd, heb ben ook recht op vakantie. Het Rode Kruis biedt daartoe de mogelijkheid op zijn hospitaalschip en in zijn twee tehuizen. Aan meer dan vijfduizend patiënten per jaar. Dat kost geld, veel geld, dat U nu kunt bijeenpuzzelen. Met daarbij de zeer grote kans dat U zelf een fantastische prijs wint. Het door het bedrijfsleven ter beschikking gestelde prijzenpakket heeft een waarde van een kwart mil joen gulden. Deze week gaan de eerste 20.000,— eruit. Doe dus mee. CARAVANS Zó inzenden U stuurt de gevonden slagzin op een brief kaart naar het Nederlandse Rode Kruis, Postlaan 18, 's-Gravenhage. Plak naast de gewone frankering (30 cent) minimaal 1,(maximaal 5,aan gel dige postzegels. U kunt net zoveel oplossin gen inzenden als U wilt, mits voldoende ge frankeerd. U kunt ook Uw oplossing op een girobiljet (geen girobetaalkaart) schrijven. Maak dan tenminste 1,öf zoveel U wilt over op giro 30 46 018 van het Nederlandse Rode Kruis te 's-Gravenhage. Uw oplossing moet op 29 november binnen zijn. Op 3 december trekken notaris Van Beusekom uit 's Gravenhage en notaris Brons uit Bergen (N. H.) de fantastische prijzen. keukeninstallatie televisie Een geschenk van Hotelplan bv Internationale Reisorganisatie, Den Haag. De vergunning voor deze puzzelactie ten bate van de Rode Kruis-vakantieprojecten voor chronisch zieken en invaliden is verleend door de Minister van Justitie, bij besluit van 31-10-'73, nr. L.O. 700/143/230. In onderstaand diagram vult U nu de letters in die U op de gelijkgenummerde vakjes van de puzzel hebt gevonden. De zin die bij een goede oplossing ontstaat, stuurt U op elders aangegeven wijze in. 6 45 31 17 6 4° 22 i 28 r 6 22 Benelux BV serviezen Horizontaal: 1. dagblad - 4. vettig mengsel - 8. lidwoord - 10. slee - 11. familielid - 13. in olie gebakken reepjes aard appel - 16. en dergelijke (afk.) - 17. schoenmakerspri§m - 19. heidemeer- tje - 20. groot water - 21. trans euro- pean express (afk.) - 23. bevel - 25. laag groeiende sporeplant - 26. gravin van Holland - 28. gravure - 30. in orde - 32. cilinder - 34. vod - 36. vrouw van Jacob - 38. bevel - 39. familielid - 41. met dank (afk.) - 42. pers.vnw. - 43. uiting van pijn - 45. krijgsmacht - 46. vlezig, rekbaar or gaan. Verticaal: 1. klant - 2. ten bedrage van (afk.) - 3. bedrog - 5. dof - 6. daar - 7. oor zaak - 9. onheilsgodin - 12. reeds - 14. wees gegroet - 15. meisjesnaam - 16. rivier in Friesland - 18. meubel - 20. zitting voor ruiter - 22. Europeaan - 24. deel van een boom - 27. muziek instrument - 29. groente - 30. vreem de munt - 31. lijst - 33. onder andere (afk.) - 35. lofdicht - 37. eminentie (afk.) - 39. nuttige dieren - 40. snel - 42. was getekend (afk.) - 44. ajuin.' De ruimte voor deze puzzel is door Uw nieuwsblad belangeloos ter be schikking gesteld. MODERN. IN ALLERLEI UITVOERINGEN Fortuinstraat 12 Bergen op Zoom advertentie IM". Het echtpaar A. Roggeband- M. van Driel hoopt 22 november de gouden bruiloft te vieren. De 77-jarige bruidegom werd aan de Thoolse Kettingdijk geboren en mag zich in een nog uitstekende gezondheid verheugen, al zijn er nu langzamerhand wat hardhorendheidsproblemen. De 70-jarige bruid was, zoals we dat op Tholen wel zeggen, de laatste tijd wat aan de sukkel, maar het gaat weer de goede kant op. De bedoeling is dan ook 't gouden huwelijksfeest in 't hervormd verenigingsgebouw- te vieren, waar in elk geval de 4 kinderen, 6 kleinkinderen en het achterkleinkind van de partij zullen zijn. Vanaf de trouwdag woonde het nu gouden p^ar in de Kalïsbuurt nummer twee. Alleen de evacuatietijd heeft dat, zoals voor ieder van dié generatie, onderbroken. Maar men hield het wel dichtbij, want kreeg gastvrij onderdak bij de familie De Klerk te Nieuw-Vossemeer. Men wipte dus even over. Hoe blij men ook was weer naar eigen home te kunnen terugkeren, het evacuatie adres is nog steeds niet vergeten. Vanaf zijn trouwdag was de heer Roggeband ook gemeentewerkman van Oud-Vossemeer. Tot aan zijn pensionering in 1961 ge beurde dat in vaste dienst, maar hij bleef daarna nog tien jaar zogenaamd tijdelijk werkzaam, tot de herindeling daaraan een definitief eind maakte. Dit laatste dan niette letterlijk opgevat, want nog altijd zorgt de heer Roggeband bij begrafenissen voor het klokluiden, al is dat de laatste tijd nog slechts de knop om te draaien. Destijds stelde de toenmalige gemeentesecretaris Van der Ploeg de vraag aan de sollicitant-gemeentewerkman, hoe lang hij aan de gemeente dacht te blijven. De secretaris zag er namelijk niet zo veel heil in, want het salaris was niet om er een briefvoor te richten aan een jonge bruid. Het is een blijvertje geworden. Bij zijn af scheid in vast dienstverband was er een hartelijke felicitatie van wijlen burgemees ter Versluys, een burgemeester die Roggeband moeilijk kan vergeten. De Rogge bands bleven aan de gemeente verbonden, want jongste zoon Piet werd opvolger. De gouden bruidegom heeft wel kritiek na de herindeling, namelijk op de minder schone straten. Het was vooral zijn werk die destijds schoon te houden en dat man keerde niet. Niemand beter dan hij weet dat er dus nu wel verschil duidelijk wordt. Hij constateerde deze nazomer zelfs gr aangroei tussen het trottoir en dat was hem toch al te bont. Overigens stelt hij wel het voorbeeld, want wekelijks zorgt hij, dat heter op de openbare weg voor zijn perceel netjes bijligt. Als iedereen dat nu doet, zo denkt dhr. Roggeband, zijn we als dorp nog even schoon als vroeger. Daar is geen speld tussen te krijgen. Naast het dorpsonderhoud was dhr. Roggeband ontvanger van de vermakelijk heidsbelastingen inner van kaaigelden. In de begintijd zelfs nog markt meester. In oorlogstijd ontdekte hij een brand in het dorp. In zijn ijver om te alarmeren fietste hij in het donker onverlicht voorbij de school in de dorpsweg, waar soldaten op wacht stonden. Een riep: Halt of ik schiet, maar Roggeband fietste door, want de brand was belangrijker. De soldaat zette inplaats van daad bij het woord te voegen de achtervolging in, zodat het evenals de brand met een sisser afliep. Uit die tijd was er voor Roggeband met andere inwoners ook de opdracht van de bezetter, de Leguitpolder uit te kammen want legeraanvoerder Hess kon daar wel eens per pa rachute zijn geland. Hess zat echter al hoog en droog in Engeland. Er zijn altijd van die dingen, zeker na 50 jaar huwelijk, die men niet vergeet. Wat het echtpaar Roggeband evenmin vergeet is de dankbaarheid dit te mogen beleven en de hoop nog goede jaren kinderen en kleinkinderen bij zich te weten. De inwoners kennen het echtpaar Roggeband. Daarom zullen heel wat felicitaties binnenkomen voor en op donderdag 22 november. Ook de felicitaties van vele lezers vanuit deze hoek voor het gouden bruidspaar. De algemene vergadering droeg het jachtrecht over van 2.88.03 ha zeedijk en sloot van dhr. C. J. M. Hage te Tholen aan dhr. J. van Daalen uit Numansdorp voor vijf gulden per jaar. Van de hoofdingelanden W. J. van Doorn en baron J. M. Tuyll van Serooskerken, evenals in juni niet aanwezig waren, was bericht gekomen dat zij voor hun functie bedankten. De eerste heeft het te druk als burgemeester van Zegveld en Kamerik, de tweede vertegenwoordigt niets meer als rentmeester van het Kroondomein. Dijkgraaf van Gorsel dankte beiden voor hun positieve belangstelling en plezierige contacten. Dhr. van Doorn is 12 en dhr. van Tuyll 15 jaar hoofdingelande van het waterschap Tholen geweest. Er werden geen opvolgers gekozen in verband met de algemene verkiezingen voor een geheel nieuwe algemene vergadering begin volgend jaar. De rondvraag was bijna helemaal voor hoofdingelande M. Verduit. Het speet hem dat burgemeester J. E. van Boeijen ondertussen vertrokken was, want over het woonwagenkamp in Tholen had hij nog wel het een en ander te vertellen. Dhr. Verduit wilde dat het waterschap bij de gemeente een rekening zou indienen voor het graven van een tweede sloot tegenover het woonwagenkamp aan de Oudelandseweg in Tholen. Dit was gebeurd om te voorkomen dat woonwagens in de brede berm zouden gaan staan en daarbij schade toe te brengen aan de boomgaard van dhr. v. d. Berge. „Het is spijtig dat b en w en de raad besloten hebben daar een woonwagenkamp aan te leggen. Die troep heeft de macht in handen. De raad, politie en waterschap hebben niets te vertellen. De woonwagenbewoners waren gewoon midden op de weg een auto aan het slopen. Door het glas e.d. liepen er verschillende anderen lekke banden op. Waarom gaat die troep niet naar het Tuttelhoekje, daar horen ze thuis. Vier weken al brandt er dag en nacht licht. Ook de watermeter telt niet. Betalen ze wel eens hondenbelasting en straatbelasting? Elke cent die de gemeente aan het woonwagenkamp uitgeeft is weggegooid geld. Minister van Doorn heeft zijn verstand verloren of hij gebruikt het niet goed door voor kleine woonwagenkampen te zijn. Daardoor krijgt men juist geen onderwijs. Het vuilnis laten ze ook maar liggen en de politie geeft geen bon, maar rijdt er gewoon voorbij. Straks staan de woonwagens misschien tot aan de zeedijk", aldus hoofdingelande Verduit. Dijkgraaf Van Gorsel zei dat de woonwagenbewoners een grote jachtakte hebben die ze niet aangevraagd hebben. Er valt niet mee te praten. Het waterschap voelde ziph dan ook gelukkig dat het een gemeentezaak was. En de gemeente heeft het keurig opgeruind, ook de sloten zijn schoon. Dat ze de autowrakken zeshoog opstapelen, is niet te best. De woonwagenbewoners hebben nu eenmaal veel rechten gekregen van minister Klompé en als er iets is, moet je de zaak bewijzen. Woonwagenbewoners zijn ook mensen, ook staatsburgers. We hebben tegenover het kamp een nieuw slootje gegraven opdat ze daar niet meer zouden kunnen staan. Dat is met eigen materiaal gebeurd en de grond is bij het oude gemaal gebracht, dat kunnen we nog wel eens gebruiken. Er zijn dus geringe kosten gemaakt. Als je nu een rekening bij de gemeente indient, die er al zoveel aan heeft gedaan, verlies je je gezicht", aldus dijkgraaf Van Gorsel.Bij de rondvraag werd verder nog gewezen op een put in de Schoondorpseweg bij de laatste bocht voor de Postweg die beplant is, de overlast van ratten en konijnen en het onderlopen van de weg langs het Schelde-Rijnkanaal van Tholen naar Sint-Philipsland bij hoog water.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1973 | | pagina 9