Streekmuseum zette beste expositiebeentje voor verloofde Politieke scholing voor vrouwen KAA BEE VLOERBEDEKKING GRATIS GELEGD Mr. van Aartsen toonde symbool van eendracht, kracht en onverzettelijkheid Donderdag 15 november 1973 EENDRACHTBODE Moskouse bruid Goede bestemming Trots op initiatief Het streven en het doel WELKE NAAM? Uit Israël Allegaartje Posthoorn en Roman door Gré de Boer Wil men werkelijk bezichtigen, dan moet de bezoeker er meer dan een uurtje voor uittrekken. Om de bruid uit Moskou op neteldoek te ontdekken of de sjaal met Engelse tekst, of de post hoorn die eertijds de postkoets tussen Tholen en Stavenisse sierde. In de boer- derijput van Reigersburgh terecht kwam en vele jaren later werd gevon den. Om de knipprent uit 1809 te be wonderen van de Poortvlietse schilder Endhoven met zijn ragfijn weefsel. De beschilderde borden uit eind 1700, de fotografische beelden van inundatie en rampen sinds 1808, de aquarellen van Willem Bruijnzeel Czn., de leerbewer- king van de Sint-Annalandse Marie Slager, de 19e eeuwse handbrandspuit uit Scherpenisse, de „Majoortjes" (drai- neerbuizen) uit Sint-Philipsland, de oude hand landbouwwerktuigen, boek werken en andere herinneringen aan de roomse en protestantse religie, de eerste leesboekjes, de volledige meekrapver zameling die intense belangstelling waard is, de klompenmakers gebruiks voorwerpen, het kinderspeelgoed van vroeger, porselein, glas, zilverwerk, de prachtige Thoolse kamer met een schit terende sleekachel, een Thools gezin" in de historische kleding en talloze prach tige voorwerpen en sieraden. De kamer van J asperse met de archeologie, waar De cursussen burgerschapskunde, die onlangs werden aangekondigd zijn inmiddels achter de rug. In totaal namen 165 dames op 4 plaatsen in Zeeland hieraan deel om aldus in kort bestek te leren wat het betekent, dat Nederland een constitutionele monarchie is en hoe een parlementaire democratie functioneert. U kunt zich thans opgeven voor de cursussen politieke scholing. Deze cursus bestaat uit 4 forumavonden, waar 3 inleiders van verschillende politieke partijen hun mening geven over discussievragen, die vooraf aan hen en aan de deelneemsters worden toegestuurd. Op iedere avond komen steeds andere politieke partijen aan het woord, terwijl alle in Zeeland werkzame partijen in de gelegenheid worden gesteld mee te doen. In principe wordt op één avond steeds het woord gevoerd door een vertegenwoordiger van een regeringspartij, een oppositiepartij en een „andere" partij. Bovendien wordt het schema zo opgesteld dat steeds vertegenwoordigers uit het „rechtse" en het „linkse" blok aanwezig zijn. De kosten voor deze cursus bedragen 10,-- waarvoor al het cursusmateriaal beschikbaar wordt gesteld. De cursus wordt gegeven in de volgende plaatsen: 1.Zierikzee: Bovenzaal restaurant „De Poorter" (RTM-station). Data: donderdag 22 november - maandag 21 januari - donderdag 21 februari - maandag 18 maart. Discussieleidster: Mevr. mr. M.J. Keuning-Istha. 2. Goes: „De Prins van Oranje" - Nieuwstraat.Data: donderdag 22 november - maandag 21 januari - donderdag 21 februari - maandag 18 maart. Discussieleidster: Mevr. A.C. Westhoff-Hubée, mevr. L.J. Mol- de Jager. Aanvang van alle bijeenkomsten: 20.00 uur. Opgaven bij mejuffrouw A. van der Leeden - Grote Markt 28 - Goes. men bij het binnengaan boven de in gang de veelzeggende uitspraak van De Genestet kan lezen: Veel wordt bewezen dat toch in de grond niet waar is, veel is eeuwig waar ofschoon 't bewijs niet daar is. Het verleden en heden ligt ook in deze expositie naast elkaar, want het gaat om de tijd vanaf Napoleon tot nu toe. Daar om ook schilderijen van Ad Kooijmans en Frans Mink uit Tholen naast de oudste Thoolse Courant en de oudste Zierikzeesche Nieuwsbode. De klepper van de oude uurverkondiger „Negen heit de klok" bij een in 1953 ge bruikte stallantaarn in Stavenisse. Met de initiatiefnemers kunnen de bezoe kers versteld staan van wat in die korte tijd bijeenkwam. Met de commissaris der koningin kan men instemmen, dat daarmee aan dit voormalige gemeente huis een goede bestemming is gegeven. Mr. Van Aartsen stelde in zijn felicitatie vast dat er tegenwoordig grote belang stelling bestaat voor alles wat vroeger was. Belangstelling vooral ook van de jongeren. Hij wist ervan hoe het ge meentebestuur van Tholen na de in deling toch wat omhoog zat met betrek king tot de bestemming van voormalige gemeentehuizen. Dat is inmiddels voor een groot deel opgelost, want naast de voor secretarie, raads- en trouwzaal direct noodzakelijke gebouwen in Sint- Maartensdijk en Tholen, kreeg ook Poortvliet's gemeentehuis een goede be stemming en was er ook voor Oud- Vossemeer een gemeenschappelijk doel gevonden: dorpshuis. Voor Sint-Anna- land was het nog onzeker, maar nu heeft het voormalige gemeentehuis een regionale functie van wel heel bijzon dere aard gekregen. Mr. Van Aartsen dook ook nog even in de Sint-Annalandse historie en wat daarover is geschreven in de Cronyck van Zeelandt en andere werken. Hij hoopte tenslotte dat het belangrijke streekmuseum Tholen en Sint-Philips- land volop belangstelling zou krijgen, dat de voorlopige bestuurders een definitieve functie zullen aanvaarden en dat de eerste tentoonstelling volop zal slagen. Burgemeester J. E. van Boeijen maakte de bestuurders eveneens een compli ment dat men in zo korte tijd zoveel wist te verwezenlijken. Als gemeentebestuur zijn we er ook trots op een streek museum te hebben gekregen en vandaar ook dat we het initiatief graag hebben willen dragen. Daarmee is ook een per soonlijke wens van mij vervuld, zo ver volgde de burgemeester, een wens die enkele jaren geleden reeds werd geuit bij de tentoonstelling welke is georgani seerd ter gelegenheid van de viering Tholen 600 jaar stad. Er is inderdaad al zoveel verloren ge gaan, dat men wel alles zal moeten doen ALLE SOORTEN Bosstraat 40 - Tel. 3 43 68 BERGEN OP ZOOM advertentie IN Het komt voor, dat de commissaris der koningin een opening verricht door een druk op de knop, het wegtrekken van een doek of welk ceremonieel dan ook, waarbij het ook voor hem een verrassing is wat er daarna te zien valt. Bij de officiële ope ning van het streekmuseum Tholen en Sint-Philipsland, donderdag 8 november in het voormalige gemeentehuis van Sint-Annaland, wist hij tevoren al wat er zou komen. Het was nameltyk een bruikleen geschenk van de commissaris zelf voor de drie weken durende expositie, een liggend paard. Dit firaai stuk houtsnijwerk was volgens museumvoorzitster mevr. M. J. Renes-van Geer een symbool van eendracht, kracht en onverzettelijkheid waarmee het museumbestuur zijn werk wü voort zetten. Afgaande op datgene wat men in een maand of zes presteerde, is die symboliek al zekerheid, afgaande ook op de belangstelling van afgelopen weekend, staat het ook vast dat het streekmuseum er bij de bevolking best in wil. Men had in de 92-jarige N. Overbeeke al een van de eerste vrijdagbezoekers en jongeren vertellen hun vriendjes, dat ze al twee keer zijn geweest, want het kost maar een kwartje. Het streekmuseum is van start met een plezierige openingsplechtigheid en met een ver rassende hoeveelheid materiaal uit „grootvaders en -moederstyd". De officiële opening kon aardig worden ingepast in het dagje Tholen van de commissaris en mevr. Van Aartsen. Of men kan het ook andersom stellen. In elk geval werd hierdoor aan de opening van het streekmuseum een bijzonder cachet verleend. Het was wel even na het vastgestelde uur, dat het gezelschap op het voormalige Sint-Annalandse ge meentehuis arriveerde. Daarbij ook de secretaris van het kabinet mr. F. H. M. van der Heijden, burgemeester en mevrouw Van Boeijen, de wethouder der gemeente Tholen, het merendeel van de raadsleden, oud-burgemeester W. Baas van Sint-Annaland, burge meester G. van den Berg en wethouder A. A. Rijstenbil van Sint-Philipsland, de Thoolse statenleden P. A. Roels, L. A. M. Elenbaas en E. Ph. Nieuwkerk en dhr. en mevr. Keur uit Den Haag. Daarnaast ook het voltallig voorlopig bestuur van de museumstichting. Inclu sief enkele museumstukken was de voormalige raadszaal er vol mee. Mevr. Renes zei in haar welkomstwoord maar geen uitgebreide inlichtingen te gaan geven over wat er te zien is. Daarvan kan men zich immers persoonlijk over tuigen. Ze was wel allen voorlopigen dankbaar voor de geleverde prestatie in zo korte tijd. Daarbij meende zij een uit zondering te moeten maken voor de secretaris van de stichting ir. M. A. Geuze uit Poortvliet, die voorging en aanspoorde, zodat we veel meer hebben gedaan dan we zelf voor mogelijk hielden. Mevr. Renes verzocht de commissaris de opening te willen verrichten door een in fraaie doopjurk geklede pop te willen opnemen. Die pop in doopjurk zag ze als het symbool voor de prilheid en schuchterheid van het pas opgerichte museum. Wat u daar onder vindt, zo verzekerde mevr. Renes de commissaris, is dan voor ons het symbool van een dracht, kracht en onverzettelijkheid, waarmee we dit werk willen vervolgen. Tevoren had ir. Geuze een korte toe lichting gegeven. Hij wees erop, hoe de schiereilanden Tholen en Sint-Philips land voor een deel een ruim duizend jarig oud gebied zijn. Een gebied met veel wederwaardigheden, zowel in de strijd met de natuur als met de mens. Er is weinig van terug te vinden, omdat twee gebeurtenissen uit het recente ver leden als het ware met een grote schoonmaakbezem opruiming hebben gehouden: de inundatie en evacuatie 1944 en de watersnoodramp 1953. Wanneer men dan bovendien pas twin- Het streekmuseum Tholen en Sint-Phiiipsland, gevestigd in het voormalige Sint-Annalandse ge meentehuis, heeft nog geen naam. De voorzitster van de Stichting, mevr. M. J. Renes-van Geer, deelde tijdens de officiële opening mee, dat iedere bezoe ker (ster) daaraan kan meewerken. Er staat een bus waarin men de gedachte naam kan deponeren. Vermeldt daarbij dan naam en adres."Wélke naam? Dat zal met een maandje wel uitkomen, wanneer de suggesties z(jn be keken en de keuze is gemaakt. Daar hoort u dan zeker van. tig jaar later een eerste aanzet van een verzameling verwezenlijkt op een moment dat de belangstelling voor antiek de kookpot uitrijst, blijkt dat een roeien tegen een bepaalde stroom. Dat is het toch ook weer niet, meende ir. Geuze, want in het half jaar dat we nu bezig zijn, kwam er hartverwarmende medewerking. Daarvan noemde hij o.a. het gemeente, bestuur van Tholen, die het gebouw en een startsubsidie beschikbaar stelde en een uitbreiding toezegde om de grote stukken (landbouw en ambachtelijk gereedschap) onder te brengen. Het ziet er naar uit, dat ook Sint-Philipsland zich aan die sympathieke kant schaart, voorspelde ir. Geuze. Er ligt hier nog wel voor zo'n tien jaar werk, maar we hopen toch ook nog eens tot een visserij dependance in Tholen te kunnen komen. Naast het gemeentebestuur noemde ir. Geuze eveneens bestuurslid P. Jasperse die al jaren voor de gemeentelijke herin deling bezig was met verzamelen. Nog niet de helft van zijn inbreng kon in de huidige tentoonstelling worden opge nomen. In de derde plaats noemde de museumsecretaris dhr. C. J. Keur uit Den Haag die zijn collectie meekrap stukken zeldzaam verzorgd ter expositie aanbood. Dat inspireerde het bestuur enorm, evenals het bezoek aan streek musea in Middelharnis en Zierikzee, waarvan bij de opening eveneens ver tegenwoordigers aanwezig waren. Aan giften werd al 2755,00 ontvangen, ter wijl men inmiddels ook reeds 223 leden inschreef. Ir. Geuze noemde ook bruik leengiften van de Franse ambassade, het openluchtmuseum te Arnhem, het instituut te Wageningen en vooral ook een toezegging van de ambassade van het zwaar beproefde Israël die in 1974 een collectie planten en vruchten voor komende in het oude testament ter be schikking hoopt te stellen. Vooral ook om de belangstelling van de eigen be volking, die dagelijks bleek, niet te lang op de proef te stellen en om anderzijds ook haar duidelijk te maken, waarom het nu bij zo'n verzameling in een streekmuseum kan gaan, zijn we in dit late najaar nog met deze presentatie tentoonstelling gekomen met de wijdse titel „Van Napoleon's tijd tot heden". Een heel pril begin, want we waren eigenlijk nog niet klaar. Maar wij hebben ook haast, omdat al zoveel ver loren ging. We hopen veel belangstel ling uit de streek te krijgen, van oud-in woners en van de buren, we hopen even eens dat zich nog veel leden zullen aan melden. We hopen de schooljeugd er bij te houden door jaarlijks wisseltentoon stellingen in de grootste zaal te organi seren. Voor 1974 staat een speciale ten toonstelling over Reimerswaal op het programma. Het is geen antiekmuseum maar een streekmuseum, zo toonde ir. Geuze voorts aan en pakte daartoe een koffie kop waar de helft van de streekbevol- king zo'n halve eeuw geleden uit dronk, maar waarvan er toch maar één meer te bemachtigen viel. Dhr. Geuze eindigde zijn toelichting met de medebestuur ders, gemeente-archivaris Zuurdeeg en de gemeentelijke vertegenwoordigers A. J. Scherpenisse en P. van Schetsen te Ir. M. A. Geuze, secretaris van het streekmuseum Tholen en Sint-Philips land, geeft in de voormalige Sint-Anna landse raads- en trouwzaal een toelich ting op de „schatten" die het museum herbergt. Rond de tafel v.l.n.r. zittend mevr. Van Aartsen en de commisaris der koningin, burgemeester v. d. Berg van Sint-Philipsland, oud-burgemeester Baas van Sint-Annaland, de dames Keur en Van Boefyen en de burgemees ter van Tholen. Daarachter aandachtig luisterende bestuursleden, raads- en statenleden en genodigden van andere streekmusea. Maar zelf gaat hij aan zijn woorden twijfelen. En als de ochtend verstre ken is en er nog altijd taal noch teken van dochter Jannie is vernomen, gaat Erik Ertsma zelf naar het politiebureau. Hij ziet er vermoeid uit, als hij vertelt, dat zijn oudste dochter sinds half acht de vorige avond is ver dwenen en nog alttijd niet is thuisgekomen. Hoofdstuk 2 Waarin de politie nare ontdekkingen doet Inspecteur Benning staat zelf de adjunct-directeur van het levensverzeke ringsbedrijf te woord. Hij kent Erik Ertsma, want samen hebben ze in het eeuwfeest-comité der stad gezeten en ook hebben ze elkaar wel eens op party's ontmoet. Bovendien was Ertsma vier jaren raadslid en van die vier jaar ook nog twee wethouder. Dus hij is niet de eerste de beste stadgenoot, die opsporing verzoekt van zijn verdwenen dochter. Hij presenteert zijn bezoeker een sigaret en steekt er zelf ook één op, waarna hij luistert en aantekeningen maakt. Nadat de bezoeker alle mogelijke inlichtingen en zelfs een portret van zijn dochter heeft ver strekt, zegt de inspecteur: „We zullen het signalement meteen doorgeven op de politietelex. Gaat u rustig naar huis terug, meneer Ertsma; wij weten uit ervaring, dat het doorgaans met zulke gevallen zo'n vaart niet loopt. Meestal komen ze na een paar dagen met hangende pootjes terug in het ouderlijke nestje. Het is een naar ding. deze onzekerheid, maar ik kan enkel zeggen: ill u er niet te zwaar aan. Wij van onze kant zullen doen, wat mogelijk is. Als we iets weten over uw dochter, laten we het u onmiddellijk weten. Probeert u geduld te hebben." Surinamers en een prostitué... twee gewonden. Na verbonden te zijn naar huis gezonden." „Het gaat om m'n dochter, meneer, Jannie Ertsma, 26 jaar...." „Es even kijken," vervolgt de politieman onverstoord, „ja.... kwart voor drie vannacht aanrijding op de Beversingel: zwarte Mercedes en Chevrolet gebroken wit. Bestuurder Chevrolet onder invloed sterke drank. Bloedproef genomen. Resultaat 2,1 pro mil. Ingesloten en rijbewijs ingenomen. Drie lichtgewonden. Beide wagens total loss." „Was mijn dochter er bij betrokken?" „Es kijken... eh... nee: twee oudere vrouwen en geen ingezetenen van onze gemeente. Nee, dat is de hele buit. Wacht eens.... vanmorgen vroeg, half zeven.... vrachtauto tegen een gevel op de hoek van de Van Linschotenstraat. Chauffeur en bijrijder gewond. Nee, geen vrouw. Hoe zei u^ook weer, dat de naam was?" „Jannie Ertsma uit de Vespuccistraat nummer 16." „Nee... ik geloof van niet. Er is wel een prostitué vannacht op het bureau geweest. O ja, dat is die bij de vechtpartij betrokken wasmaar die is 32, dus dat kan uw dochter niet zijnNee, meneer Ertsma, niets be kend. Is er wat met uw dochter aan de hand?" „Ze is vannachtnietthuisgeweest. Wemaken ons ongerust." Erik Ertsma is plotseling doodmoe. „Dank u voor de moeite." En dan legt hij de hoorn op het toestel. Waar kan die meid vannacht uitgehangen hebben? „Even later is hij weer in de grote kamer. Josien zit naast zijn vrouw. Geruststellend knikt hij haar toe. „Ze is in ieder geval niet betrokken, bij een ongeluk. De politie heeft alles van de laatste uren nagekeken. Haar naam komt niet voor in het register." „Maar waar kan ze dan opeens gebleven zijn, Erik? Dit is toch niet meer normaal?" Opnieuw steekt hij een sigaret aan. „Ik weet het niet. Ik begrijp er zelf niets van. Hoe laat is ze weggegaan gisteravond?" „Ongeveer half acht. Ze zei, dat ze naar Marga ging." „Maar bij ons is ze in elk geval niet geweest", lichtte Josien van Pais toe. „Kan ze somsnaar Schiphol gegaan zijn? Komt Sander soms vanmorgen vroeg of zo aan?" Josien schudt haar hoofd. „Welnee, Sander is in Japan en dat weet Jannie. Hij komt pas donderdagavond terug. Ook dat weet ze." Erik Ertsma denkt weer na. Welke mogelijkheden blijven er nu nog over? Nogmaals belt hij haar kantoor, maar Jannie is er nog steeds niet. Terug in de kamer heeft hij een inval. „Is er gisteravond soms nog een lijnvlieg- tuig naar Japan gegaan? Wie weet, heeft ze het plotseling in haar hfWH gekregen om met Sander oud en itieuw te vieren." Hij weet zelf, dat het een onwaarschijnlijke gedachte is, maar weet iemand soms iets beters te verzinnen? Zonder antwoord af te wachten belt hij de KLM op Schiphol. Nee, er is maandagavond geen vliegtuig naar Japan vertrokken. Wel één naar Singapore. „O. Wilt u misschien even de passagierslijst raadplegen en kijken of er soms ene Jannie Ertsma op voorkomt? Zes en twintig jaar." Het duurt even, maar dan weet de vader, dat zijn dochter niet geboekt heeft voor deze vlucht. En bedankt de man voor de moeite. Voor de zoveelste maal kijken man en vrouw elkaar aan. Dan begint Betty Ertsma te huilen. Zacht, bijna geluidloos. Erik knielt bij haar neer en probeert zijn vrouw te troosten. „Ze zal wel een zeer gegronde reden gehad hebben om vannacht weg te blijven," zegt hij op kalme toon. „Ze belt straks of zo ons wel op. Maak je toch niet zo overstuur; Jannie is een volwassen vrouw en een verstandige vrouw, die doet geen gekke dingen. Het komt best in orde." De dienstdoende politieman zal even in het register kijken; meneer zal een ogenblikje geduld moeten hebben. In afwachting trekt Erik heftig aan zijn sigaret. Wat ter wereld kan Jannie bezield hebben om zo te handelen? Dat is niets voor haar. Hij snapt er totaal niets van. Een minuut later krijgt hij een opsomming: aanrijding op de Van Heutzlaan.... een blauwe Fiat tegen een VW 1200, die geen voorrang gaf. Enkel blikschade. O ja, één lichtgewonde. „Een vrouw?" „Nee, 62-jarige man uit het naburige...." „Interesseert me niet," antwoordt Ertsma ongeduldig. „Het gaat om m'n dochter." „Half twaalf: vechtpartij in de Donkerstraat, hoek Berglaan. Twee danken voor hun bijdragen. De een ver zorgde een stukje tentoonstelling, de ander ging op de ledentoer, haalde con tributie op of maakte een zaaltje schoon, een derde bracht de stukken, een vierde administreerde en uitbla zende dronk men koffie bij mevr. Weijler. De drie weken durende expositie kan een allegaartje worden ge noemd, maar was dat ook niet de tijd /van Napoleon tot heden, zo vroeg ir. Geuze zich af. Een optelsom van on noemelijk veel en gevarieerds op lange en korte termijn. Sla in die vergaarbak even een blik en herinner u of laat u herinneren aan het onbekende en het zinvolle van vroeger. te behouden wat nog mogelijk is. Velen binnen en buiten Tholen staan hier achter. Ik voorzie voor het museum een grote toekomst. Houdt u zich verzekerd van blijvende sympathie van de zijde van het gemeentebestuur. Het feest van deze opening betekende nog enkele sur prises zoals voor mr. Van Aartsen een schilderijtje van de meekrap, voor mevr. verrast met een nagekomen viertal die ze niet meer wist te plaatsen. Het lange overleg of we al of niet tot de bus zouden worden toegelaten, de onprettige sfeer erna, toen bleek dat er één plaats tekort was en het feit dat èèn van ons in het middenpad moest zitten tijdens een reis van 2 nachten en een dag deed ons besluiten te vertrekken. Waarom kwam de reisleidster niet even naar achter in de bus? Zij was de persoon die wist dat er een plaats tekort was! Om de sfeer voor de overige passagiers niet te bederven, zijn we vertrokken. De op het laatste moment aangeboden plaats van de reisleidster met een „dan zal ik wel staan" hebben we niet aangenomen. Wij wilden niet dat zij de dupe werd van een fout van de firma, maar achteraf bleek dat zij zelf de bus had overbezet. Hoewel de firma Krijger zijn eigen fouten in dit geheel volmondig toegeeft, weigert hij ons terug te betalen of een andere reis aan te bieden. Tevens zei hij dat de andere busreizigers het volkomen eens waren dat het incident op deze manier het beste was opgelost. Wat is eerlijk? M. G. Goedegebuure, Rossinilaan 3, Bergen op Zoom. Van Aartsen eert doos bonbons, voor mevr. Van Boeijen, mevr. Keuren mevr. Weijler bloemen. De eerste openingsdag leverde al meteen een zestig bezoekers op. In middels zijn ook de hoogste klassen van de basisscholen met expositiebezoek be gonnen, terwijl bejaardensozen even eens belangstelling hebben getoond. Stemmen van lezers Geachte Redactie Gaarne een plaatsje in Uw blad. Bij voorbaat onze dank. Het is mijn bedoeling op deze manier de busreizigers te bereiken, die naar aanleiding van een advertentie in Uw blad deelnamen aan een dagtocht naar Londen, op 22 augustus 1973, een tocht die verzorgd werd door firma Krijger Tours, Goes. Het incident wat zich in de bus voordeed, op de haven van Zeebrugge was een gevolg van een fout in de administratie van firma Krijger. De 4 dames die bij Breskens Boot zouden instappen waren abusievelijk door firma Krijger aan de reisleidster doorgegeven als opstapplaats Bergen op Zoom. Toen dezen daar niet verschenen nam de reisleidster aan met 4 open plaatsen te zitten, waarna zij, buiten medeweten van de firma Krijger nog iemand meenam. Bij Breskens Boot werd ons viertal als liftsters aangezien en voorbij gereden. Wij reisden de bus na en op de haven van Zeebrugge werd de reisleidster

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1973 | | pagina 5