Puzzelactie voor het Rode Kruis I¥ m m Terugbetaling waarborgsom van woning wetwoningen 27.000 gulden storm schade aan huizen van Beter Wonen Vier stamhouders Vroegop KAA BEE .„men DUS style memx Boekennieuws difoga B.V. Cassis 139 voor 132 De nieuwe Oranjekalender s is verschenen vloerbedekking de werkelijk zachte vieux Gratis kopstuk bij E-IOspenaal Pak even uw zakboekje r GRATIS GELEGD Juliana Regina 1973 Aarde zonder tijd Bloedbad der Indianen Mijn leven als geheim agent Het wrak op het Halve-maan's Rif Rustige nachtpatrouille van zaterdag- op zondagnacht op 't eiland Tholen EENDRACHTBODE 5 Stemmen van lezers Sportveld Stavenisse reinigt goedkoop zie maar kostuum3.90 mantel3.90 pantalon1.85 rok1.85 japon2.65 en nog goed ook probeer maar Tholen Stoofstraat 12 JACHTKLEDING Vraagt u eens bij een van onze kantoren naar mdeze spaarmogelijkheden. Onze Thoolse correspondente Els Deurloo stapte zaterdag avond in het politiebusje om een patrouille mee te maken van de groep Tholen van de Rijkspolitie. Haar begeleiders, opper Brinkman en wachtmeester Dingemanse beiden uit Sint- Maartensdijk, hadden het rustig in die gure zaterdagavond en -nacht. Dat was eigenlijk maar goed ook, want de sterkte van de Thoolse politie was door ziekte en verlof voor heel Tholen en Sint-Philipsland niet meer dan vier man. Momenteel is er aan mankracht aanwezig: Tholen 7, Oud-Vossemeer 0, Sint- Annaland 1Stavenisse 1, Sint-Maartensdijk 3, Scherpenisse 0, Sint-Philipsland l.Als in februari de groep Tholen de politiepost Sint-Philipsland definitief overneemt van de groep Bruinisse, wordt het probleem van de onderbezetting nog nijpender. KRUL'S DISTILLEERDERIJ DORDRECHT De Nederlandse Nieuwsbladpers (en dus ook uw nieuwsblad Eendrachthode) gaat een puzzelactie voeren voor het Nederlandse Rode Kruis, dat de opbrengst geheel ten goede zal laten komen aan zijn vakantieprojecten voor chronisch zieken en invaliden. Tussen half november en half mei zullen in totaal dertien Rode Kruis-woordpuzzels worden geplaatst. Het bedrijfsleven heeft zeer fraaie prijzen ter beschikking gesteld welke verloot worden onder de inzenders van de juiste oplossingen van deze puzzels. Bovendien zal men aan het slot nog eens naar een zeer bijzondere hoofdprijs kunnen meedin gen. De Nederlandse Vereniging tot Bevor dering van de Zondagsrust en de Zondagsheiliging heeft aan burgemees ter en wethouders en de gemeenteraad van Tholen de volgende brief gestuurd: Het is ons bestuur door publicaties in de pers bekend geworden.dat zich met be trekking tot Stavenisse een wel droevige zaak afspeelt. Daar wordt een groot ge deelte van de ingezetenen in hun religieuze gevoelens aangetast. Hier onder bevindt zich een familie, leden van onze Vereniging, welke bovendien in hun humane gevoelens wordt ge troffen. Het één ligt bij de bedoelde familie - dit mogen wij in hen vertrou wen - met het ander vervlochten. Het zijn te Stavenisse niet de slechtste medeburgers van ons land. Daaren boven wil God het minst mensen, die Zijn Woord nog hoogachten, bezwaard hebben. Sport staat momenteel over het alge meen in hoog aanzien. Het voornemen is een daartoe dienend terrein in Stave nisse aan te leggen. Het gedeelte van de ingezetenen, dat zoëven werd bedoeld, heeft hieraan geen behoefte. Moeten echter de plannen, ondanks lede ogen, worden doorgezet, dan dient toch in elk geval het terrein niet in de on middellijke nabijheid van het dorp te worden aangelegd, een ruime afstand van de bebouwde kom met kerkge bouwen, etc. Voorts dient vermeden te worden, dat personen, welke hierdoor onaangenaam worden getroffen, het hun toebehorende land voor dit doel zullen moeten afstaan. Bij de samenvoeging van de vroegere gemeenten tot de nieuwe gemeente Tholen is, met betrekking tot Oud- Vossemeer, wel eens sprake geweest van vergroeide rechten. Wanneer nu, in dit geval, de zondagsheiliging te Stavenisse nog in aanmerkelijke mate wordt be tracht, is het dan onoverkomelijk het weren van sport op zondag, als een ver groeid recht, voor de toekomst vast te leggen? Hebben de inwoners van Oud- Vossemeer ook het gevoel overge houden, dat aan hun recht tot kermis houden en voetbal spelen op zondag nog eens zal worden geknaagd? Maar te Stavenisse is het recht Gods in het ge ding. Hieraan mag nimmer afbreuk worden gedaan. Dit is zeker, dat God Zijn dag wil ge heiligd hebben. Niet als een privé-aan gelegenheid door enkelen, maar door allen als Zijn maaksel. Men leze het vierde gebod, waaraan de zevende dag na de scheppingsdagen ten grondslag ligt. Deze heiliging houdt in, rust van de arbeid en intensivering van de dienst van God. Bij sport en spel staat de mens op de voorgrond. Niemand kan ons, op grond van de Heilige Schrift, doen ge - loven dat dit anders is. Maar dan be horen anderen ook niet anders te geloven. God dient toch wel zeker op Zijn dag op de voorgrond te staan, dit is duidelijk. Met het vastleggen hiervan moet niemand de minste moeite hebben. Gods eis dient in de stukken, als verbindend, voor te komen. De oude, neutrale staat van de Franse Revolutie denkt God weg uit het open bare leven, uit officiële stukken, zelfs uit de Troonrede. Het waarborgen van de eerbied voor Gods dag in de overdracht van het perceel grond stuit bij u op een bezwaar. In Stavenisse is het Tholen van vroeger, met veel vrees Gods, nog niet weg. Het moet bewaard blijven. Als men hierop staat moet dit gerespecteerd worden. Bovendien rust op u, als over heid, de verplichting niet naar de mening van mensen, maar naar het Woord van de Hoogste Wetgever te handelen. Op grond van de hierboven geschreven argumenten verzoeken wij u beleefd,wel dringend, alsnog in de geest ervan te be sluiten. Dit soude betrokkenen, meer en minder, ons bestuur met onze Vereni ging en nog velen meer ten zeerste tot voldoening strekken. Vooral geloven wij, dat Gods eer erdoor bevorderd zou worden. Inmiddels verblijven wij met verschul digde hoogachting. Namens het bestuur van de Nederlandse Vereniging tot Bevordering van de Zondagsrust en de Zondagsheiliging G. van Lier, Schras 7, Ederveen. Gebruikte vvagws Diverse typen en prijsklassen Ford-deaier Tel. (01640) 3 59 10 Bredasestr. 25 B. o. Zoom Veri. J. Üerlemans (Uló41j2ill De op een briefkaart in te zenden oplos singen zullen vergezeld moeten gaan van 1,extra aan postzegels, waar door men automatisch kans maakt op de door een notaris te trekken prijzen, en waardoor het Rode Kruis een stevig bedrag zal kunnen ontvangen om nog I meer gehandicapten een week vakantie te bezorgen. Per jaar zijn nu al weer een vijf- k zes- i duizend patiënten, die over het alge- i meen aan huis en bed zijn gekluisterd, een week te gast bij het Rode Kruis. En I niet alleen zijzelf genieten dan uit bundig, hun vakantie betekent ook een afwisseling voor de familieleden door wie zij dag-in-dag-uit worden verzorgd. Die taak wordt dan overgenomen door Rode Kruis-vrijwillig(st)ers die in de meeste gevallen een week van hun eigen vrije tijd opofferen om de chronisch zieken en invaliden te laten genieten. Tweeduizend jonge en oudere vrouwen en mannen staan telkens weer klaar om deze hulp te verlenen en zij vormen dan ook de basis van de Rode Kruis-vakan- tieprojecten. Maar er blijven natuurlijk hoge kosten verbonden aan het varen met de J. Henry Dunant, een verblijf in de unieke tehuizen in De Steeg en Wezep, een vliegtocht naar een buurland, kampen voor gehandicapte en niet-gehandicapte jongeren en kleinere uitstapjes. Wie dat menslievende werk niet kent zou eigenlijk eens om een hoekje moeten kijken als daar aan boord een groep jongeren met ernstige hartge- breken, kinderverlamming en dergelijke ziekten met volle teugen van een week vakantie geniet. Of tijdens de kerst- en nieuwjaarsweek in de vakantiehuizen moeten kunnen gade slaan hoe eenzame bejaarden dankzij het contact met anderen zich weer mens gaan voelen. Al dat werk is deze speciale aktie van de Nieuwsbladpers meer dan waard. Al in de komende weken zult u in de E.B. nadere informatie krijgen over de Rode Kruis-vakantieweken voor gehan dicapten en over het prijzenpakket dat bij de aktie te winnen zal zijn. Natuurlijk zal bij iedere puzzel uiteen worden gezet hoe men precies kan deel nemen. Intussen kan al worden verteld dat de oplossingen zullen worden gesorteerd door een groep zeer speciale vrijwillig sters zodat aan de administratie geen extra hoge kosten zijn verbonden en een zo groot mogelijk bedrag ten goede zal komen voor het doel dat ook de E.B. voor ogen staat: het Rode Kruis te helpen en de lezers een half jaar een bijzondere ontspanning te bezorgen. Voorlopig wordt hier volstaan met de opwekking: Doe straks mee aan de Rode Kruiswoordpuzzels. Yan ket NeJ^rlards* WtLal advertentie IM advertentie IM B. en W. hebben de schriftelijke vraag van de confessionele vier in de Thoolse gemeenteraad beantwoord over de terugbetaling van waarborgsommen bij het verlaten van gemeentewoningen. De huurder die een huis verlaat, krijgt be richt dat hij contact moet opnemen met gemeentewerken om de woning te laten controleren op beschadigingen en te kortkomingen. Gemeentewerken maakt van deze controle een rapport op aan de hand waarvan de waarborgsom met de huurder wordt verrekend. In de praktijk blijkt de huurder dikwijls nalatig om contact met gemeentewerken op te nemen. Het gevolg is dat geen rapport verschijnt en geen waarborgsom wordt teruggestort. Aanvankelijk heeft ook de afdoening op het gemeentesecretarie gestagneerd omdat de verdere afwikke ling zich op twee afdelingen van de secretarie afspeelde, waardoor communicatiestoornissen optraden en terugbetaling niet of eerst na geruime tijd geschiedde. Ook de omstandigheid dat voor het merendeel van de huizen geen waarborgsom is betaald, heeft be- i vorderd, dat de binnenkomende controlerapporten in het begin niet de gewenste aandacht kregen. B. en W. menen dat nu de nodige zorg aan deze materie wordt besteed en dat - wanneer de huurder niet in gebreke blijft - de borgsom tijdig wordt terugbetaald. Moeite in die zin dat er onwil was om terug te betalen is vanzelfsprekend niet aan de orde geweest, aldus b. en w. van Tholen. Bergen op Zoom: De Hollandse Tuin: Volle Evangeliegemeenschap, elke dinsdagavond 19.30 uur. Roxy: do. vr. di. wo. 20 uur, za. zo. 18.45-21.25, De dolle liefdesavonturen van 3 apotheekersdochters, 18 jr. Za. en wo. 14 uur, zo. 14.30 uur Sjors en Sjimmie en de toverring. Luxor: vr. za. zo. 20 uur Vuist vol dynamiet, 14 jr. vr. za. 23.30 Sex tussen de wielen, 18 jr. Zo. 14 uur Return of Sabuta. Luxor 20.15 uur Gamma: dinsdag 30 oktober: I, Claudius. Tholen Hal v.m. stadhuis: donderdag 1 nov. 20.00 uur The Chris Hinze Combination. do 25 okt. 14 en 20 u. Hof vanHolland: Capri(th)olen St. Phiiipsland Vr. 26 okt. 20 u. De Druiventros bingo en film Noad '67 Za. 27 okt. 19.30 u De Wimpel zangavond. advertentie IM Uit inmiddels verrichte betalingen blijkt, dat voor ruim 27.000 gulden her stellingen zijn uitgevoerd aan huizen van de woningstichting Beter Wonen vanwege stormschade op 2 en 3 april. De personeelsbezetting van gemeente werken iaat niet toe dat bij een derge lijke massale schade alle reparaties aan ongeveer 1600 huizen en andere ge bouwen worden uitgevoerd. B. en w. van Tholen antwoorden dat op schriftelijke vragen van de confessionele vier. Zij hadden gevraagd alle schadegevallen te onderzoeken en waar nodig definitief herstel uit te voeren, zodat het najaar met vertrouwen tegemoet kan worden gezien. Reeds tijdens de storm van 2/3 april gaf personeel van gemeentewerken telefo nisch algemene opdrachten tot herstel aan Bouwbedrijf Muller-Franke te Sint- Maartensdijk, Aannemersbedrijf A. J. Schot te Tholen, fa. J. Krijger en Zonen te Poortvliet, fa. Fr. Burgers en Zn. te Sint-Annaland, fa. J. P. Letzer en Zn. te Stavenisse, Timmer- en Aannemersbe drijf P.J. Hommel te Oud-Vossemeer en fa. I. J. van der Werf te Scherpenisse. Deze telefonische opdrachten zijn later telefonisch bevestigd door toezending van de daarvoor geldende formulieren. Ook naderhand binnengekomen klachten zijn op deze wijze doorge geven. Uit de betaling van ruim 27.000 gulden mag de conclusie worden ge trokken, dat ook zorg is besteed aan uitvoering van de opdrachten, aldus b. en w. van Tholen, Het komt niet zo vaak voor dat een familie vier stamhouders telt. Dat is nu wel het geval bij de familie Vroegop, waarvan de overgrootvader in de Frank van Borselen- straat 23 te Sint-Maartensdijk woont. Van rechts naar links op de foto Johs. Vroegop, geboren 9 december 1892 te Stavenisse, CA. Vroegop geboren 24 januari 1924 en nu ambtenaar bij het kadaster uit Prinsenbeek, Johs. Vroegop geboren 28 juli 1950, eveneens ambtenaar bij het kadaster uit Prinsenbeek en tenslotte de Benjamin op vaders knie: Cornells Vroegop geboren 29 april 1973. Een uitgave in kleuren van Pro Juventute. De opbrengst komt ten bate van het kind dat extra zorg nodig heeft. De uitgave is in de boekhandel verkrijgbaar voor 4,75. Twaalf prachtige foto's in kleur geven elke kalendermaand fleur aan de ruimte, waar u de kalender j ophangt. Aantrekkelijk het kalenderbezit te kunnen r combineren met een bijdrage /oor het kind dat zorg behoeft. |4.U SOORTEN Bosstraat 40 - Tel. 3 43 68 BERGEN OP ZOOM —pi advertentie IM Vanwege het 25-jarig regeringsjubileum kwam er heel wat op de oranjeboekenmarkt. Maar dat waren dan ook gelegenheidsuitgaven. Daaren tegen is de uitgave van Hollandia b.v. te Baarn, de beken'de Juliana Regina, een jaarlijks terugkerend, -door velen gewaardeerd fotoboek. Begrijpelijk dat de uitgave 1973 nog aantrekkelijker kon zijn, juist door het feest van de koningin, dan van voorgaande jaren. Samensteller F. J. Lammers heeft weer alles gedaan aan variatie en aantrekke lijkheid. Het jaarlijks overzicht, in beeld en woord, van de gebeurtenissen rond het koninklijk gezin, dat 6,90 kost en bij de boekhandel verkrijgbaar is, brengt weer unieke foto's van het grote, sympathieke koninklijke gezin. Foto's van officiële gebeurtenissen, maar ook kostelijk „huis en haard""opnamen van de jongste oranjes. Het verscheen al in september, maar als Juliana Regina 1973 bij u nog ontbreekt, het is ook nu nog verkrijgbaar en een aardige surprise voor menigeen in de komende geschenkentijd. Hoeveel jaren gaat de cultuur, waarvan wij ons de erfgenamen beschouwen, eigenlijk terug? Vanwaar stamt de cultuur, die wij de menselijke plegen te noemen? Hoe en wanneer heeft ze zich ontwikkeld? Het zijn vragen, die menige wetenschapsman bezig hielden en houden, die, ook de auteur Pieter Kolosimo bezighield. Van zijn hand verscheen al eerder en dat maakt de schrijver plus de inhoud van het boek wellicht ook meteen duidelijker: „Zij kwamen van andere planeten." „De onbekende planeet" en „Schaduwen op de sterren." Van eerstgenoemde uitgave al de 5e, van de andere respectievelijk de 3e en 2e druk bij Hollandia b.v. te Baarn. Aarde zonder tijd is ook weer duidelijk het genre van Kolosimo. Met de al in de aanhef genoemde vragen is er ook het antwoord, dat hier niet gesproken kan worden van een verhaal, dat moet worden vergeleken met bijvoorbeeld een streekroman. Als zodanig niet alleen heel wat anders, maar daardoor ook meer beperkt tot een selecte lezerskring. Aarde zonder tijd is echter weliswaar vanuit een wetenschappelijke benadering, maar ook populair gebracht en daardoor toch voor een breder lezerskring, dan alleen zij of hij, die alles van de ruimte en de schepping wil weten. Wanneer men daartoe behoort, zal men door Kolosimo's Aarde zonder tijd ongemeen geboeid zijn. Gebonden kost het 18,90 in de boekhandel. Over de Indianen zijn al heel wat boeken verschenen, maar dan veel meer in de romantische sfeer. Verhalen in de Karl May trant. Spannend voor de jeugd, maar met geringe waarde voor het vormen van een beeld over wat in die jeugdboeken meestal wordt aangeduid als de Roodhuiden. Wanneer u de werkelijkheid over Indianen wil lezen, dan mag eerder verwezen worden naar het boek van Dee Brown „Begraaf mijn hart bij de bocht van de rivier" of naar de hier besproken nieuwe bij Hollandia b.v. te Baarn verschenen uitgave van Lucien Bodard: Bloedbad der Indianen. Een boeiend verslag van de bekende Franse journalist van zijn onderzoekingen naar de voortdurende menselijke tragedies in het stroomgebied van de Amazone. In de zes hoofdstukken, in de 300 pagina's van dit boek komt boeiende Indianen- wetenschap voor. Juist omdat de auteur temidden van hen heeft vertoefd. Van de Franse editie van dit boek zijn alleen reeds 87.000 exemplaren verkocht. Men wordt via deze Franse journalistieke pen geconfronteerd met walgelijke wreedheden, uitbuiting, bureau cratische onverschilligheid, incompetentie en openlijke corruptie. Eeuwen van bloedvergieten onder- de Indianen herleven In de benauwende, mensonwaardige atmosfeer van de Groene Hel. De inhoud van het fraai gebonden boek is de 22,50 volop waard voor hen, die meer interesse tonen voor de Indianen dan alleen via de Karl May verhaaltjes tot hen kon komen. Het leven van een geheim agent in normale omstandigheden, laat staan in oorlogstijd, bestaat niet uit het drinken van ontelbare kopjes koffie in vrolijke café's. In dat opzicht is de celluloidwereld van de film voorname lijk fictie.» De werkelijkheid is echter niet minder boeiend en spannend, maar aan die werkelijkheid ontbreken geen saaie, soms wanhopige, hongerige en wrede dagen. Mijn leven als geheim agent 1940-'45 is beschreven door John Goldsmith en bij uitgeverij Hollandia te Baarn verschenen. De auteur sloot de oorlog af met een DSO, een MC, een Légion d'Honneur en 3 maal een Crois de Geurre. Zijn in dit boek overgebrachte belevenissen als geheim agent slaat iedere andere spionnageroman. Het boek zal een brede mannelijke lezerskring vinden, want het behoort tot de bij Hollandia verschenen boeken over de tweede wereldoorlog, die bestsellers werden. Prijs gebonden 15,90. Hugh Edwards, de schrijver van dit boek is specialist in het duiken en onderzoeken van scheepswrakken. Op 26 maart 1728 vertrok het eerste schip dat ooit in Australië werd gebouwd naar zee. Het was de kleine „Sloepie", gebouwd en bemand door de overlevenden van de „Zeewijk", het schip van de Verenigde Oostindische Compagnie en schipper aan boord was Jassen Knickerbockers Overhemden Kousen Shawls en wanten kortemeestraat 1. tel. 35367 bergen op zoom advertentie IM Jan Steyns. Op een woelige dag in 1966, het was 239 jaar nadat de Zeewijk met gebroken masten ten onder ging op een rif bij de Abrolhose-eilanden aan de westkust van Australië, vond Edwards een uit het wrak gespoelde olifantstand. Daarmee was het nu bij Hollandia te Baarn verschenen boek in de maak. De schrijver belicht een duistere episode uit de geschiedenis van onze grote vaart. Na een zorgvuldig uitgevoerd historisch onderzoek is een verhaal ontstaan, dat meer aangrijpt dan een verzonnen onderwerp ooit had kunnen doen. De schrijver kreeg belangrijke medewerking in ons land, o.a. het vertalen van de journalen van de Zeewijk wat mede aanleiding werd voor een bijzonder scheepvaartboek. Met foto's en copiën van dokumenten, gebonden 19,75 in de boekhandel Spaarrente tot De rente, die wij vergoeden op spaargelden, loopt van 41/2voor dagelijks opvraagbare tegoeden tot 8%% voor onze Spaarwinstbiljetten aan toonder en de N.M.S. - Rentespaarbrieven. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK advertentie IM Met de politie op pad Opper Brinkman en wachtmeester Dingemanse nemen met hun politiebusje voornamelijk het westelijk deel van het eiland Tholen voor hun rekening. Dat gebeurde ook zater» dagavond om half elf bij de start van de patrouille. Op hetzelfde moment vertrok de andere politiewagen (de personenauto) ook met twee man voor een rit door het stadje Tholen en omgeving Oud-Vossemeer. Wij gaan echter met het politiebusje mee via de Oud-Vossemeersedijk naar Oud-Vossemeer, waar het erg rustig is op deze zaterdagavond, waarschijnlijk door het regenachtige najaars- weer.Wachtmeester Dingemanse merkt op als we enkele mannen in de regen zien lopen: „We zitten aan de goede kant van het glas". 22.45 via de dam naar Sint-Philipsland waar opper Feleus een vrij weekeinde heeft. Hij gaat in februari met pensioen waardoor de Thoolse groep er een gebied bij krijgt. Aanvankelijk was dit een taak van Bruinisse maar geo grafisch gezien blijkt het beter dat Tholen Sint-Philipsland onder haar hoede neemt (de nieuwe dammen). Onderweg wordt een auto langs de kant aangetroffen waarbij halt wordt gehouden, het blijkt een vrijend paartje te zijn. Ook Sint-Philipsland geeft een rustig beeld waarna via de andere dam weer naar Tholen wordt gereden. 23.00 In Sint-Annaland wordt nagevraagd hoe de toestand op dat moment is bij een familie waar eerder die dag een huiselijke twist was geweest. Ook hier is het rustig. Via smalle donkere polderwegen wordt naar Stavenisse gereden waar alles rustig is. Er wordt onderweg intensief gelet op stroperij, waarschijnlijk tot grote vreugde en dankbaarheid van een langs de kant van de weg zittende haas, die nog zit uit te puffen van een eerder die dag gehouden jacht. 24.00 In Stavenisse aangekomen wordt de wagen via de mobilofoon opgeroepen voor een vechtpartij in Sint- Maartensdijk. 24.15 In Sint-Maartensdijk aangekomen blijkt het allemaal erg mee te vallen. Het gevecht was veeleer een meningsverschil waarbij harde woorden vielen tussen twee jongens over het al dan niet meerijden van een van hen als duo passagier. Bij controle van het sluitingsuur (23.45) blijkt nog een café open te zijn. Terwijl we in de richting Scherpenisse rijden wordt ter hoogte van de Mayfair (waar herhaaldelijk is ingebroken) een leegstaande personenauto aangetroffen, die bij nader onderzoek op slot blijkt te zitten. „Misschien pech" zegt de heer Brinkman, maar voor de zekerheid wordt het nummerbord doorgegeven aan de centrale meldkamer te Middelburg waaruit blijkt dat deze van een inwoner in Sint-Maartensdijk is. 24.45 Na controle van het sluitingsuur in Scherpenisse wordt een tocht gemaakt langs de campings waar nog enkele gasten verblijven. Een café blijkt nog open te zijn, waarna de beide agenten een bezoek brengen aan de eigenaar van het café. De mannen gaan door het gure najaarsweer over de smalle dijk waar het water hard tegenaan slaat. De bus, eerder die dag schoongemaakt ondergaat de invloeden van wind en regen op lijdelijke wijze. De mobilofoon meldt intussen een vecht partij en diefstal te Zierikzee maar blijft voor zover het Tholen betreft rustig. Onderweg naar Poortvliet rijdt een auto met vier inzittenden.Deze wordt aangehouden. In de auto blijkt een familie uit Roosendaal te zitten die al naar bed waren gegaan op een camping maar uit angst dat het dak boven het hoofd eraf zou stormen huiswaarts keerden. 1.00 In Tholen wordt het woonwagenkamp bekeken waar iedereen al in diepe rust verkeert. 1.20 De café's in Tholen worden op het sluitingsuur gecontroleerd nadat de andere wagen dit ook had gedaan. In een café blijken nog zo'n acht mensen aanwezig te zijn. Het is bedtijd. advertentie IM

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1973 | | pagina 5